Dodaj do ulubionych

Łagiewnicka....

IP: *.prokom.pl 17.03.09, 17:52
Słup trakcyjny się przewrócił - całe szczęscie że nie było ofiar (nawet jaby było nie zrobiło by to wrażenia na prezesie MPK - przecież ciężko pracuje dla zysków zaniedbaniami kierowanej przez niego firmy).
Dwa inne się przewracają (przy Muratskiej i na wprost Dolnej) a MPK jak zwykle powie swoją stara spiewkę, że już właśnie miało zamiar wymieć słup jak dojdzie do kolejengo wypadku....
Zapadnięta szyna...

A MPK podobno ma wyprcowane zyski i chwili się nimi....
Zyski kosztem bezpieczeństwa. Gorzej niż centralna Azja...

Czy MPK będzie biernie czekać jak w przypadku ul. Limanowskiego która ma byc zamknieta dla ruchu tramwajowego ze względiu na stan torowiski.

Piszę MPK bowiem ta sólka niezaleznieod ZDiT odpowieda za utrzymanie infrastruktury. Bo ZDiT to niestety zależy od budżetu. Ale MPK ma tyle kasy że szsta nimi na lewo i na prawo kupując bardzo potrzebne łodzianom PKS'y w małopolskim. Ale Wymienić dwa słupy, wczęsniej naprawić kawałek torowiska - nie bo, nie. Dipero wtedy gdy dojdzie do wypadku i zatrzymanie - dziwna to ekonoma i jak to prezes MPK mawia postęowanie po gospodarsku - przeciż zatrzymanie, organizwoanie KM zastępczej to dodatkowe koszty do pracy która i tak trzeba wykonać. Bo o kosztach pasażerów - no cóż to głeboko w 4 literach ma prezes MPK. Ale nadzieja że już niedługo odeślą go do Krakowa.
Obserwuj wątek
    • Gość: bbb Re: Łagiewnicka.... IP: *.zb.lnet.pl 17.03.09, 19:26
      Czy szyny i słupy są własnością MPK czy miasta, na zlecenie którego MPK dokonuje
      napraw?
      • Gość: szwed Re: Łagiewnicka.... IP: *.adsl.inetia.pl 17.03.09, 20:46
        Nie zdziwmy się wtedy gdy go odeślą do Krakowa, że PKS w Małopolsce to są firmy
        zarejestrowane na niego lub w dużymi jego udziałami.
        • Gość: . Re: Łagiewnicka.... IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.03.09, 21:18
          Tak. Wąsowicz ma też działkę na księżycu i frugo na działce.
      • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:45
        Ale nie jakie MPK wykonuje zadania zwiażane z bieżacym utrztymaiem infrastruktury. Jak widąc bierze kasę i na tym koniec. Tak samo jak wywiązywało się np. z odśnieżania przystanków.
    • Gość: Jełop Re: Łagiewnicka.... IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.03.09, 21:25
      > Gorzej niż centralna Azja...

      Gorzej niż w centralnej Azji to jest z Twoją "subtelną" propagandą i żelazną logiką.

      > Czy MPK będzie biernie czekać jak w przypadku ul. Limanowskiego która ma byc za
      > mknieta dla ruchu tramwajowego ze względiu na stan torowiski.

      A co niby ma robić twoim zdaniem?! Jak wynajmujesz taksówkę, to wymieniasz
      kierowcy tapicerkę i robisz przegląd silnika?

      > Piszę MPK bowiem ta sólka niezaleznieod ZDiT odpowieda za utrzymanie infrastruk
      > tury. Bo ZDiT to niestety zależy od budżetu.

      No tak. A MPK jak wiadomo ma w piwnicach drukarnię pieniędzy i nie musi się
      przejmować budżetem.

      > Ale MPK ma tyle kasy że szsta nimi
      > na lewo i na prawo kupując bardzo potrzebne łodzianom PKS'y w małopolskim.

      Dzięki tym "niepotrzebnym PKSom" możesz wozić swoje tłuste dupsko nowymi
      autobusami. Ale nie oczekuję, że zrozumiesz tę niezwykle zawiłą kwestię...

      > Ale nadzieja że już
      > niedługo odeślą go do Krakowa.

      Nadzieja, że z Kochanówki wypuścili Cię tylko na chwilę.
      • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:42
        > No tak. A MPK jak wiadomo ma w piwnicach drukarnię pieniędzy i nie musi się
        > przejmować budżetem.

        To sie zapytam tak inczej.
        co jest tańsze wymienić to co sie wali czy czekać aż dojdzie do wypadku i ponieść orócz kosztów wymiany dodatkowe?

        No ale to za trudne dla kogośc kto podpisał adekwatnie do swojej inteligencji.
      • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:44
        > Dzięki tym "niepotrzebnym PKSom" możesz wozić swoje tłuste dupsko nowymi
        > autobusami. Ale nie oczekuję, że zrozumiesz tę niezwykle zawiłą kwestię...

        No noe - nie ma co zdexzelowane rozpadajacew sie Ikaursy, Volvo w opłakanym stanie itd. Super korzyści.
        • Gość: gosc Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 12:48
          znasz znaczenie slowa "NOWYMI"?
          • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 14:35
            No te nowe na codzień jeżdzą czyż nie? Kilak dni w styczniu "zmasowanego ataku" Ikarusów na 51, 57, 81, 85, 87....

            Co dosłowa NOWYMI, przeiz niejaki Kropiwnicki chwalił sie w wojej ostatniej kampanii wyborczej na prezydenta Łodiz ze wymienono wiele tramwajów na nowe....
            • Gość: gosc Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 16:04
              Aha. Przynajmniej teraz jest jasne, ze nie rozumiesz jeszcze wielu
              innych slow
            • Gość: ughu Re: Łagiewnicka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 00:22
              Przykro mi Studi, ale na 51 i 85 nie jeżdzą Ikarusy.
              • Gość: gosc Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 09:58
                Tak, i moze jeszcze powiedz, ze prokom nie istnieje?!
    • Gość: gość Re: Łagiewnicka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.09, 21:44
      Aktualnie MPK ma 20 mln straty na co złożyło się:
      1) Inwestycje w małopolskie PKS-y co ma umożliwić miękkie lądowanie na
      dyrektorskich stołkach aktualnemu zarządowi gdy Kropiwnicki przestanie być
      prezydentem (już niedługo) i tym samym wraz ze zmianą opcji politycznej zmienią
      się zarządy spółek gminnych
      2) Zakup ponad 60 Solarisów (który nie był wcześniej planowany). Gdyby nie ten
      zakup to z zajezdni na Limanowskiego nie wyjeżdżałby co drugi autobus (tak
      bardzo jest tam katastrofalny stan taboru).
      Jednocześnie tnie się 10 letnie Volva (25 odstawionych sztuk B10LA) zachowując
      starsze Ikarusy a kupuje tam samo wiekowe autobusy z Niemiec - imo sprawa do
      prokuratora. Przy okazji niewiele lepiej wyglądają 7000A i pewnie niedługo je
      spotka ten sam los co B10LA a to przecież wozy tylko 7 letnie.
      Ale to widocznie taka krakowska ekonomia - zamiast wymienić parę części to
      lepiej kupić nowy autobus, tyle że przy takiej polityce to za 3-4 lata będzie to
      samo.
      3) ŁTR - Miasto sprytnie przerzuciło problem finansowy na MPK. Beneficjentem
      zostało MPK czyli oprócz dotacji unijnych samo MPK musiało wyłożyć kasę na
      "wkład własny". Miasto dopiero będzie zwracać tą kasę w postaci podwyższonych
      stawek za wozokilometr w następnych latach.

      Jeśli chodzi o koszty zatrzymań i komunikacji zastępczej to Studi jak zwykle
      pieprzy głupoty w sprawie MPK. MPK było za utrzymaniem np pętli na Julianowie
      itp tyle że tory nie są własnością MPK tylko miasta a decyzje ZDiT są ważniejsze
      niż chęci MPK.

      Remont Limanowskiego zacznie się jak tylko skończy się budowa kolektorów w
      Lutomierskiej (inna sprawa że można to było wcześniej zacząć).
      • Gość: . Re: Łagiewnicka.... IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.03.09, 23:06
        > 1) Inwestycje w małopolskie PKS-y co ma umożliwić miękkie lądowanie na
        > dyrektorskich stołkach aktualnemu zarządowi gdy Kropiwnicki przestanie być
        > prezydentem (już niedługo) i tym samym wraz ze zmianą opcji politycznej zmienią
        > się zarządy spółek gminnych

        Czekaj, czekaj. MPK - spółka miejska - kupiło PKSy. Zarząd MPK wyleci po
        wyborach, bo MPK jest spółką miejską. PKSy należą do MPK, czyli do miasta, ale
        nagle odwołany zarząd MPK sam siebie posadzi na stanowiskach w firmach
        należących do miasta?

        > Jednocześnie tnie się 10 letnie Volva (25 odstawionych sztuk B10LA) zachowując
        > starsze Ikarusy a kupuje tam samo wiekowe autobusy z Niemiec - imo sprawa do
        > prokuratora.

        Dlaczego? Zastąpienie superawaryjnych wozów autobusami w podobnym wieku ale
        lepszym stanie, to "sprawa dla prokuratora"?
        O jakości B10LA niech świadczy to, że nikt tych wozów nie chciał kupić.

        > Ale to widocznie taka krakowska ekonomia

        Widocznie nie tylko krakowska.

        > - zamiast wymienić parę części to
        > lepiej kupić nowy autobus,

        No to nowy, czy "równowiekowy"?

        > tyle że przy takiej polityce to za 3-4 lata będzie to
        > samo.

        Jak byś nie zauważył Solarisy są kupione wraz z zewnętrznym serwisem, właśnie po
        to, żeby obsługa zajezdni nie miała już czego kraść.
        • Gość: z Re: Łagiewnicka.... IP: *.toya.net.pl 18.03.09, 01:12
          > Jak byś nie zauważył Solarisy są kupione wraz z zewnętrznym serwisem, właśnie p
          > o
          > to, żeby obsługa zajezdni nie miała już czego kraść.

          Nie pisz głupot i nie rzucaj oskarżeń jak nie masz do tego podstaw - a jeśli
          masz to powinieneś to zgłosić odpowiednim organom.

          Autobusy były w opłakanym stanie, bo części zamienne nie były kupowane, więc
          patroszyli inne. Możesz o tym poczytać między innymi tu:
          miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,2595628.html
          i tu:
          miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,2511662.html
          A jeśli chodzi o MPK i PKS'y to poczytaj sobie co o nich piszą tamtejsze gazety.
          Tam tak samo MPK ma pasażerów w poważaniu.

          Początek artykułu z Gazety Podhalańskiej:

          Czterdzieści zawieszonych kursów, dworzec, na którym coraz mniej pasażerów,
          niekończący się konflikt z busiarzami, ale i zakup nowych autobusów – to bilans
          blisko roku działania łódzkiego MPK w Nowym Targu.

          Fragment z Gazety Myślecickiej:

          "Polityka MPK Łódź po przejęciu dworca nie tylko niepokoiła mieszkańców, ale
          przede wszystkim sprawiała im coraz większe problemy. Zmiana rozkładu jazdy na
          jesień bez powiadomienia pasażerów, spóźniające się lub nie przyjeżdżające
          autobusy, czy zdejmowane kursy sprawiły, że frustracja wśród pasażerów rosła.

          Najgorsze przyszło wraz z wkroczeniem na teren byłego budynku dworca ekipy
          rozbiórkowej. W tym miejscu powstanie galeria handlowa myślenickiego oddziału
          Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Wraz z pierwszymi deskami spadającymi z
          obicia budynku na ziemię, na pasażerów spadały kolejne niedogodności serwowane
          przez MPK Łódź. To poczekalnia i kasa w drewnianym kiosku, brak toalet dla
          podróżnych, problemy z oświetleniem, nie mówiąc już o ogrzewaniu. – Przecież
          jest zima, szybko zapada zmrok, kiedy wieczorem wychodzę na dworzec po teściową
          wiata przystankowa wygląda jak getto. Wszędzie ciemno, świecą się tylko dwie
          neonówki – relacjonował nam jeden z Czytelników.

          Myślenicki PKS nie robił nic, aby powiadomić pasażerów o zmianach i
          utrudnieniach. – Kiedy negocjacje się przedłużały spółka powinna zapewnić
          pasażerom minimum, a także powiadomić ich o zmianach. Ludzie zrozumieliby
          dobrze, gdyby ktoś jasno przedstawił im sytuację mówiąc: budujemy za dwa lata
          dworzec, mamy problemy, ale okres przejściowy potrwa określony czas – twierdzi
          Józef Tomal, przewodniczący Rady Powiatu.

          Bogumił Makowski zarzekał się, że spółka dostrzega te problemy i wie jak je
          rozwiązać. - W najbliższych dniach postawimy tutaj ogólnodostępną toaletę. -
          Dołożymy starań, żeby każdy kierowca dostał do ręki rozkłady jazdy i mógł je
          przekazać pasażerom, a dodatkowo w formie ogłoszeń płatnych umieścimy je w
          lokalnej prasie. Nie chcemy fundować myśleniczanom komunikacyjnego chaosu.
          Pomysł na przyszłość dworca jest jeden – wybudować go jak najszybciej – tłumaczy. "
          • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:58
            No widąć po zacytowanym tekście standardy MPK Łódź by Wąsowicz. Przecież przewożnik nie ma żadnych obowiązków i za nic nie opdpowiada. Nie tak wierne swojemu Panu pieski?
          • Gość: . Re: Łagiewnicka.... IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.09, 17:28
            > Nie pisz głupot i nie rzucaj oskarżeń jak nie masz do tego podstaw - a jeśli
            > masz to powinieneś to zgłosić odpowiednim organom.

            Po co mam zgłaszać "odpowiednim organom" informacje o szkodzie, które pochodzą
            od poszkodowanego i w dodatku były publicznie podane w mediach?

            > Autobusy były w opłakanym stanie, bo części zamienne nie były kupowane

            No to właśnie dzięki temu, że Solarisy są kupione z serwisem - problem zostanie
            rozwiązany - co więc Ci się znowu nie podoba?

            Nawiasem mówiąc to, że nie były kupowane części nie tłumaczy, że dziwnym trafem
            niektóre marki wozów były wielokrotnie bardziej awaryjne niż inne.
            • Gość: z Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.09, 10:45
              >No to właśnie dzięki temu, że Solarisy są kupione z serwisem - problem zostanie
              >rozwiązany - co więc Ci się znowu nie podoba?

              Wskaż mi w którym miejscu napisałem, że nie podoba mi się zakup Solarisów.
              Odniosłem się tylko do Twoich oskarżeń - nic więcej.

              >Nawiasem mówiąc to, że nie były kupowane części nie tłumaczy, że dziwnym trafem

              >niektóre marki wozów były wielokrotnie bardziej awaryjne niż inne.

              Czy wg Ciebie upoważnia to do zaniedbywania taboru nie naprawiając go lub
              patrosząc inne wozy?
              • skodabodzio Re: Łagiewnicka.... 19.03.09, 15:05
                Ale pwoiedzmy szczerze. Bylo w lodzi kilka roznuych marek, kazde byly
                eksploatowane podobnie i z tego "testu" tylko volvo wyszlo katastrofalnie.
                Jednego nie rozumiem, po co kupili te wynalaski pare lat temu znowu, skoro
                wiedzieli ze to rzechy?
                • Gość: drechuBMW Re: Łagiewnicka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 01:32
                  skoda to g**no
      • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:52
        > 1) Inwestycje w małopolskie PKS-y co ma umożliwić miękkie lądowanie na
        > dyrektorskich stołkach aktualnemu zarządowi gdy Kropiwnicki przestanie być
        > prezydentem (już niedługo) i tym samym wraz ze zmianą opcji politycznej zmienią
        > się zarządy spółek gminnych

        Samo w sobie karygodne. Kasa zamiast na utrzymanie cztstości w pjazdach, na przegładzy dzinne poszła na przygotowanie wygodnych "stołków".

        > 2) Zakup ponad 60 Solarisów (który nie był wcześniej planowany). Gdyby nie ten
        > zakup to z zajezdni na Limanowskiego nie wyjeżdżałby co drugi autobus (tak
        > bardzo jest tam katastrofalny stan taboru).

        Jeszcze trocjhe i te Soalrisy też będa stać w zajezdni a nei jeździć. Tak po gposodarsku.

        > Ale to widocznie taka krakowska ekonomia - zamiast wymienić parę części to
        > lepiej kupić nowy autobus, tyle że przy takiej polityce to za 3-4 lata będzie t
        > o
        > samo.

        Trafne spotrzeżenie boli bardzo niektórych przydupasów.

        > 3) ŁTR - Miasto sprytnie przerzuciło problem finansowy na MPK. Beneficjentem
        > zostało MPK czyli oprócz dotacji unijnych samo MPK musiało wyłożyć kasę na
        > "wkład własny". Miasto dopiero będzie zwracać tą kasę w postaci podwyższonych
        > stawek za wozokilometr w następnych latach.

        Ostatnie to pobozne życznie. BO jak nastęne władze zaxczną wymagać jakości za zapłątę to okazę się że ŁTR pograży MPK w runie. A jeszcze jedno - przydupasy szczekały głóśno że z ŁTR MPK nie miąło nis wsólnego to jak jest naprawdę?


        > Jeśli chodzi o koszty zatrzymań i komunikacji zastępczej to Studi jak zwykle
        > pieprzy głupoty w sprawie MPK. MPK było za utrzymaniem np pętli na Julianowie
        > itp tyle że tory nie są własnością MPK tylko miasta a decyzje ZDiT są ważniejsz
        > e
        > niż chęci MPK.

        Czy było jakieś słowo w kwestii Julianowa? A może panie mundry przeczytraj dokąłdnie o tym że zwlekanie z koniecznym remontem.napraw ado czasu aż stanie się wypadek to tylko ponosznei dodatkowych kosztów m.in. na zorganizowanie komunkacji zastępczej.
        Bo nadmiaru SPAWNYCH autobusów i kierowców to raczej MPK nie ma.


        > Remont Limanowskiego zacznie się jak tylko skończy się budowa kolektorów w
        > Lutomierskiej (inna sprawa że można to było wcześniej zacząć).

        Jasne, tak jak Łagiewnickiej - co jak sie okazuje odroczony na święte nigdy. Super usprawiedliwieni faktu że wkrótce nie zalżeniod rozpoczęcia tremontu czy też nie (mpoże nie być kasy w budżecie) - przestaną tam jeździć tramwaje. Typowe jak dla Łodzi zawiesznie kursowania - np. Rudzka, Złotno, Bema....

        • Gość: barnaba Re: Łagiewnicka.... IP: *.lodz.msk.pl 18.03.09, 13:26
          > Jasne, tak jak Łagiewnickiej - co jak sie okazuje odroczony na
          > święte nigdy. Super usprawiedliwieni faktu że wkrótce nie zalżeniod >
          rozpoczęcia tremontu czy też nie (mpoże nie być kasy w budżecie) -
          > przestaną tam jeździć tramwaje.

          Nie przestaną. To było sianie popłochu, żeby wydusić ze ZDiT pieniądze na
          remont- co i się udało.
          • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 14:37
            Jaki remont - bo podane publicznie informacje wyraźnei mówią ze Łagiewnicka nie będzie remontowana.

            A co do przyznania kasy. Budźetu miasta nie uchwalo jeszcze. Więc sorry - jak można przyznać kasę nie mając budżetu?
            • Gość: barnaba Re: Łagiewnicka.... IP: *.lodz.msk.pl 18.03.09, 15:17
              Limanowskiego.

              W projekcie kasa jest i raczej się to nie zmieni. M.in. z powodu wspomnianej paniki.
    • Gość: gosc Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 10:43
      Gdybys tak zalozyl jeszcze ze dwa watki na ten temat to by bylo
      naprawde fajnie.
      • Gość: STUDI Re: Łagiewnicka.... IP: *.prokom.pl 18.03.09, 12:53
        Tak bardzo chcesz?
        Za mało się wykazujesz w pianiu zachwytów dla p. Wąsowicza?
        • Gość: gosc Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.09, 16:03
          Tak. Chcialbym jeszcze abys zalozyl przynajmniej jeden nowy watek o
          niezrealizowanych kursach.
          • Gość: . Re: Łagiewnicka.... IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.09, 17:20
            I jeszcze co najmniej jeden o "zamsowanym ataku nowych ikarusów na kilak linii",
            cokolwiek by to nie miało w zasadzie oznaczać.
            • gothmucha Re: Łagiewnicka.... 18.03.09, 17:22
              Kurde, rozmażyłem się czytając o tych nowych ikarusach :D
              • gothmucha Re: Łagiewnicka.... 18.03.09, 17:23
                gothmucha napisał:

                > Kurde, rozmażyłem się czytając o tych nowych ikarusach :D

                Oczywiście "rozmarzyłem", dysortografia nie boli ;)
    • Gość: michal pospieszny Re: Łagiewnicka.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.09, 12:37
      Pojechalem sprawdzic czy mowisz prawde ale nigdzie nie znalazlem
      ulicy Muratskiej
      • Gość: michal ekspresowy Re: Łagiewnicka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 13:01
        jest taka ulica, w takim smutnym mieście....
      • Gość: magik Re: Łagiewnicka.... IP: *.retsat1.com.pl 20.03.09, 18:38
        > Pojechalem sprawdzic czy mowisz prawde ale nigdzie nie znalazlem
        > ulicy Muratskiej

        Murarska
        Trza było nie jechać. Szkoda twojego prądu...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka