Dodaj do ulubionych

Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie

22.07.09, 11:15
ten wasz prezydent najlepiej wie gdzie ma w tej sprawie opinie
Obserwuj wątek
    • Gość: łodzianin Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 11:24
      Ale za to tuż obok zasyfionej Piotrkowskiej pan "ch... w czapce"
      kropiwnicki za grube pieniądze upieprzył pomniczek faustyny
      sikającej ręką.
      To właśnie PO-PiS: syf, gówna, szmaty, a w tym wszystkim pomnik
      religijnego fanatyzmu i złego smaku.

      Właśnie wczoraj dowiedzieliśmy się, że będzie kolejny pomnik
      idiotyzmu: "pomnik ofiar komunizmu" za pół miliona, który ma
      upamiętniać "dziesiątki tysięcy ofiar" komunizmu (do rachunku
      najwyraźniej wliczono też ofiary wypadków drogowych). No bo przecież
      po co wydać te pieniądze na np. utrzymanie porządku na
      reprezentacyjnej ulicy miasta. Lepiej pie...ąć w tym syfie
      pomniczek, prawda kropiwnicki?
      • Gość: łodzianka Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 22.07.09, 12:07
        Tyle że rzeczony pomniczek i jego okolice lśnią czystością. Nie wiem
        czy to zasługa miasta czy proboszcza pobliskiego kościoła, do
        którego ten teren być może należy, nie spieram się też o ocenę
        estetyki wspomnianego pomniczka. Mam jednak wrażenie, że opisane w
        artykule obiekty do kogoś należą i raczej nie jest to miasto. Zgoda
        co do tego, że miasto powinno jednak zadbać o stosowne ukaranie
        brudasów lub w ostateczności usunąć ich stamtąd. Mogłoby też
        dopilnować wykrycia i ukarania gó...ażerii, która wypisuje wulgarne
        teksty na murach.
        • Gość: życzliwy Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.Red-213-96-7.staticIP.rima-tde.net 22.07.09, 12:30
          Ależ to nie jest "jak w Trzecim Świecie". To jest Trzeci Świat pełną gębą!
    • dalton78 Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie 22.07.09, 11:55
      szczególnie policja nie widzi co tam sie dzieje biorąc pod uwagę,
      dokładnie tam mają swój komisariat dla poowy miasta! Jak oni wszyscy
      slepi do pracy dojeżdżają??
      • Gość: xxx Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 20:33
        Dalton... jeżeli Policja ma jeszcze zawracać sobie d..pę syfem na Górniaku i
        malunkami na ścianach - które są tam od "zawsze" - to co do q-wy nędzy robi w
        tym mieście Straż Miejska???????
      • Gość: xxx Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 20:35
        CD - ...bo sobie przypomniałem.... że jak już czepiasz się Policji - to po
        sąsiedzku jest Prokuratura z oknami na wprost Górniaka... No jeżeli im to nie
        przeszkadza - to dajmy spokój niebieskim...
    • wgk_uml Mapa odpowiedzialności 22.07.09, 13:11
      Szanowni Państwo. Zachęcamy do zaglądania na mapę odpowiedzialności
      http://gis.mapa.lodz.pl/CzysteMiasto/ dzięki której szybko można określić kto
      sprząta dany teren.
      Wszelkie nieprawidłowości, zwłaszcza wulgarne napisy na murach można zgłaszać
      bezpośrednio do straży miejskiej, lub za naszym pośrednictwem.
      • Gość: Franka Re: Strona bardzo przydatna IP: 81.15.172.* 22.07.09, 15:02
        warto korzystać,jesli ktoś ma już dosyć brudu
      • Gość: autor Re: Mapa odpowiedzialności IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.07.09, 19:36
        Zgłaszam regularnie. I niewiele się zmienia...
    • nonaktiv Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie 22.07.09, 13:25
      To nie żaden prezydent jest odpowiedzialny za tę wyjątkową brzydotę. To mentalność i lenistwo łodzian przynosi wstyd temu miastu. Wszystko by chcieli jak za komuny, żeby tylko się nie narobić. No, ale urzędasy też są stąd.
    • Gość: lodzermensch a prezydent na pielgrzymki lata IP: 155.140.133.* 22.07.09, 13:30
    • Gość: Franka Piotrkowska: Nadal wyklejane są ulotki IP: 81.15.172.* 22.07.09, 14:34
      Miasto nadal nie może poradzic sobie z firmami uparcie oklejającymi
      mury, rynny , latarnie i przystanki MPK swoimi ulotkami.
      Zjawisko narasta.Robi mi się niedobrze =od brudu i balaganu w
      naszym mieście.
    • lew_konia Łodzianie głosowali sercem. 22.07.09, 14:40
      Głosowali łodzianie, którzy kochają Piotrkowską i starają się dbać
      o nią.

      Nieprawda, że jej wygląd zależy wyłącznie od władz Łodzi,
      zależy głównie od wszystkich łodzian.

      Ale z drugiej strony...
      To łodzianie wyprowadzają na Piotrkowską psy i od nich zależy czy
      odchody zostaną wrzucone do pomarańczowego kosza.
      To łodzianie bazgrzą na murach, rzucają śmieci, gumę do żucia i
      niedopqałki na chodnik.
      To łodzianie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w bramach.

      Łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu.

      • Gość: GH Re: Łodzianie głosowali sercem. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.09, 14:45
        Gdzie Sz. P. Kropiwnicki ma problemy Łodzi? Jak to gdzie, w Izraelu!
        • lew_konia To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:06
          To decyduje o jej wyglądzie, a nie to czy prezydentem
          jest ...icki, ...ski, ...szak, czy ...siak.

          Niestety, sami łodzianie dewastują swoje otoczenie.
          Inna sprawa, że to są głównie łodzianie napływowi, którzy nie są
          emocjonalnie związani z naszym miastem.


          • dalton78 Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:10
            lew_konia napisała:

            > To decyduje o jej wyglądzie, a nie to czy prezydentem
            > jest ...icki, ...ski, ...szak, czy ...siak.
            >
            > Niestety, sami łodzianie dewastują swoje otoczenie.
            > Inna sprawa, że to są głównie łodzianie napływowi, którzy nie są
            > emocjonalnie związani z naszym miastem.
            >
            >

            Naprawdę wierzysz że hordy w dresach malujące ściany repreztując
            kluby, pijące browar bandy wydalające je gdzie im sie zachce to
            napływowi??? Jakiegokolwiek "przyjezdnego" poznałem wiem, że nie
            interesuje sie piłką ligową. I potrafi się zachować wiedząc do czego
            służy toaleta. Obawiam się, że jest nieco inaczej niż piszesz.
            • lew_konia Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:37
              Zapytaj tych wandali, gdzie się urodzili ich rodzice. Zapewniam, że
              nie na Limance, Abramce, Grembachu.... ale na odległej wiosce. Po
              oderwaniu się od małej społeczności, która się wzajemnie kontroluje,
              trafili do anonimowego miasta, gdzie nie mają żadnych hamulców.
              • dalton78 Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 16:38
                OK ale tym kluczem to nie wiem czy gdziekolwiek jest 10% rdzennych
              • Gość: parano Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. IP: *.bugaj.pabianice.pl 22.07.09, 17:19
                Rdzenni, napływowi...hehe. No, proszę podział jak w Wawie, gdzie "prawdziwi"
                winą za syf obarczają przyjezdnych i na odwrót.
                Syf jest syfem, a Łódź pod tym względem jest na pierwszym miejscu w kraju.
                • lew_konia Taak.... 22.07.09, 17:25
                  ...posprzątaj lepiej po sobie w Pabianicach.

                  To dziwne, że zawsze się pojawiasz, jak można "dowalić" Łodzi.
                  Kompleksy zapyziałej dziury w cieniu dużego miasta?
                  • Gość: Parano Re: Taak.... IP: *.bugaj.pabianice.pl 22.07.09, 17:35
                    Pabianice są nie mniej syfiaste niż Łódź.

                    Nie dowalam Łodzi tylko stwierdzam fakty. Jest syf i tyle. Kopanie leżącego mnie
                    nie bawi.

                    Pisanie , że co złego to przyjezdni jest śmieszne i niczym nie uzasadnione.
                    Problem nie dotyczy przecież tylko Piotrkowskiej i nie tylko Łodzi, ale tu po
                    prostu przyjął przerażające rozmiary.

                    "Kompleksy zapyziałej dziury w cieniu dużego miasta"Żadne kompleksy. Zapomniałeś
                    dodać zapyziałego dużego miasta.

                    • dalton78 Re: Taak.... 22.07.09, 20:32
                      dodam tylko w kwesti przyjezdnych - w weekend byłem w Jarocinie.
                      Nieduża miejscowość. Wielu brudnych niedostosowanych spłecznie
                      tłukących butelki ludzi nie na festiwalu a wszędzie wkoło. I co?
                      Miasto czyste, budynki i ulice zadbane, architektura super, poza
                      fastiwalem wiele imprez towarzyszących. Nasi włodarze powinni
                      pojechać gdziekolwiek i zobaczyc jak to sie robi. Sami mieszkańcy
                      też.
      • Gość: łodzianin Re: Łodzianie głosowali sercem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 15:48
        Tak, to łodzianie robią syf... Ale też i łodzianie płacą podatki, z
        których wpływy można lepiej wydatkować. Nie po to płacę 20.000
        podatku miesięcznie, żeby z tej kasy upie...ć kretyńskie pomniczki
        według idei zdewociałych truposzy.
    • Gość: Don Kichot Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.bremultibank.com.pl 22.07.09, 14:49
      Łódź to nie tylko władze ale i ludzie niestety, cały ten brud bierze się z
      tego, że ani jedna, ani druga strona nie jest zainteresowana zmianą tego stanu
      rzeczy. Przykład: niszczące zieleń i trawniki samochody - administracja
      okolicznych budynków umywa ręce, bo to nie ich teren, zresztą słyszę: "Bo
      ludzie sobie życzą tam parkować" Straż Miejska na zgłoszenia przyjeżdża i nie
      widzi, że cały chodnik zastawiony, że trawnik rozjeżdżany, albo nie przyjeżdża
      wcale. Na skargi na działalność Straży, a raczej jej brak, odpowiada się, że
      nie było zgłoszenia, a w końcu wszystkie rozmowy są nagrywana i nie ma powodów
      by skarżącemu się wierzyć... zresztą trawnik jest już dawno klepiskiem i nie
      ma podstaw do wlepienia mandatu, ale chyba najwyraźniej nikomu to nie
      przeszkadza, skoro można parkować, sr... i karmić gołębie.... jest fajnie, a że
      śmierdzi i trawy nie ma... w końcu to Łódź Górna, nie ma co się czepiać,
      pewnie i tak mogłoby być gorzej.
    • Gość: jaslon jeszcze parę lat.... IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.09, 15:35
      ... i będziemy mieli jedną ulicę, którą można pokazać!!!

      Chyba, że jednak psie gówna wygrają. Tak jak na wszystkich ulicach
      wokół :(
    • Gość: Mr.Dr. Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 22.07.09, 16:04
      Z całą pewnością nie da się zauważyć tej brudnej części
      Piotrkowskiej,czyż nie? Przecież to takie trudne. Jeżeli straż miejska
      chce się wytłumaczyć z braku działania w tych okolicach to niech
      wymyśli coś logicznego i przynajmniej w miarę z sensem, bo to,że "NIE
      WIEDZĄ" jest co najmniej śmieszne:)
      A co do moralności ludzi w Łodzi, jest taka sama jak w innych miastach
      w Polsce.
    • Gość: Lechu Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.07.09, 17:16
      Jak to, nie prezydent? Mieszkam na Piotrkowskiej koło setnego
      numeru. To władze wymyśliły, że na podwórku mam dwa puby, z których
      bydło wieczorami sika i sra obok zaparkowanych samochodów, wyrywając
      przy okazji lusterka i rysując lakier. Od czasu do czasu jakieś
      zwłoki po długim oczekiwaniu zabiera pogotowie.
      Nikt kto nie mieszka na Pietrynie nie powinien na jej temat zabierać
      głosu! Nikt kto nie widział Pietryny o czwartej rano, gdzie nie ma
      już policji, straży miejskiej, a cała opanowana jest porzez pijanych
      małolatów, nie wie o Piotrowskiej nic!
    • parkomat Trzeci świat? 22.07.09, 23:12
      Mamy w Łodzi syf i brudno, to posprzątajmy, a nie obrażajmy mieszkańców krajów
      rozwijających się, czy "Globalnego Południa" jak się je teraz określa.
      Określenie "Trzeci Świat" samo w sobie jest pejoratywne, a już używane jako
      synonim brudu i syfu - jest po prostu obraźliwe dla mieszkańców np. Ghany,
      którzy mają u siebie w domach i przed domami porządek lepszy niż łodzianie.
    • Gość: Antydoda Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 23.07.09, 10:49
      no i co z tego że zgłaszam na zieloną linię nielegalne śmietnisko i
      brud, jak tam rozkładają ręce.
      Ludzie najlepiej sami coś zróbcie, czyn społeczny jak za PRLu,
      rękawy do góry, łopata, szmata i jedziemy, bo nikt inny za nas nie
      posprząta no i po drugie - nie tolerujmy wokół siebie brudasów -
      WIDZISZ ŻE KTOŚ ŚMIECI - ZRÓB ZDJĘCIE, ZADZWOŃ NA STRAZ MIEJSKĄ,
      ZŁAP ZA RĘKĘ, ZAWSTYDŹ PRZY INNYCH I TYLKO MÓDL SIE POTEM ŻEBYŚ NIE
      DOSTAŁ W ZĘBY, PRAWDA?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka