podpisanym 22.07.09, 11:15 ten wasz prezydent najlepiej wie gdzie ma w tej sprawie opinie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: łodzianin Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 11:24 Ale za to tuż obok zasyfionej Piotrkowskiej pan "ch... w czapce" kropiwnicki za grube pieniądze upieprzył pomniczek faustyny sikającej ręką. To właśnie PO-PiS: syf, gówna, szmaty, a w tym wszystkim pomnik religijnego fanatyzmu i złego smaku. Właśnie wczoraj dowiedzieliśmy się, że będzie kolejny pomnik idiotyzmu: "pomnik ofiar komunizmu" za pół miliona, który ma upamiętniać "dziesiątki tysięcy ofiar" komunizmu (do rachunku najwyraźniej wliczono też ofiary wypadków drogowych). No bo przecież po co wydać te pieniądze na np. utrzymanie porządku na reprezentacyjnej ulicy miasta. Lepiej pie...ąć w tym syfie pomniczek, prawda kropiwnicki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łodzianka Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 22.07.09, 12:07 Tyle że rzeczony pomniczek i jego okolice lśnią czystością. Nie wiem czy to zasługa miasta czy proboszcza pobliskiego kościoła, do którego ten teren być może należy, nie spieram się też o ocenę estetyki wspomnianego pomniczka. Mam jednak wrażenie, że opisane w artykule obiekty do kogoś należą i raczej nie jest to miasto. Zgoda co do tego, że miasto powinno jednak zadbać o stosowne ukaranie brudasów lub w ostateczności usunąć ich stamtąd. Mogłoby też dopilnować wykrycia i ukarania gó...ażerii, która wypisuje wulgarne teksty na murach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: życzliwy Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.Red-213-96-7.staticIP.rima-tde.net 22.07.09, 12:30 Ależ to nie jest "jak w Trzecim Świecie". To jest Trzeci Świat pełną gębą! Odpowiedz Link Zgłoś
dalton78 Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie 22.07.09, 11:55 szczególnie policja nie widzi co tam sie dzieje biorąc pod uwagę, dokładnie tam mają swój komisariat dla poowy miasta! Jak oni wszyscy slepi do pracy dojeżdżają?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 20:33 Dalton... jeżeli Policja ma jeszcze zawracać sobie d..pę syfem na Górniaku i malunkami na ścianach - które są tam od "zawsze" - to co do q-wy nędzy robi w tym mieście Straż Miejska??????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Na Piotrkowskiej jak... w trzecim świecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 20:35 CD - ...bo sobie przypomniałem.... że jak już czepiasz się Policji - to po sąsiedzku jest Prokuratura z oknami na wprost Górniaka... No jeżeli im to nie przeszkadza - to dajmy spokój niebieskim... Odpowiedz Link Zgłoś
wgk_uml Mapa odpowiedzialności 22.07.09, 13:11 Szanowni Państwo. Zachęcamy do zaglądania na mapę odpowiedzialności http://gis.mapa.lodz.pl/CzysteMiasto/ dzięki której szybko można określić kto sprząta dany teren. Wszelkie nieprawidłowości, zwłaszcza wulgarne napisy na murach można zgłaszać bezpośrednio do straży miejskiej, lub za naszym pośrednictwem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franka Re: Strona bardzo przydatna IP: 81.15.172.* 22.07.09, 15:02 warto korzystać,jesli ktoś ma już dosyć brudu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Mapa odpowiedzialności IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.07.09, 19:36 Zgłaszam regularnie. I niewiele się zmienia... Odpowiedz Link Zgłoś
nonaktiv Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie 22.07.09, 13:25 To nie żaden prezydent jest odpowiedzialny za tę wyjątkową brzydotę. To mentalność i lenistwo łodzian przynosi wstyd temu miastu. Wszystko by chcieli jak za komuny, żeby tylko się nie narobić. No, ale urzędasy też są stąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lodzermensch a prezydent na pielgrzymki lata IP: 155.140.133.* 22.07.09, 13:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franka Piotrkowska: Nadal wyklejane są ulotki IP: 81.15.172.* 22.07.09, 14:34 Miasto nadal nie może poradzic sobie z firmami uparcie oklejającymi mury, rynny , latarnie i przystanki MPK swoimi ulotkami. Zjawisko narasta.Robi mi się niedobrze =od brudu i balaganu w naszym mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Łodzianie głosowali sercem. 22.07.09, 14:40 Głosowali łodzianie, którzy kochają Piotrkowską i starają się dbać o nią. Nieprawda, że jej wygląd zależy wyłącznie od władz Łodzi, zależy głównie od wszystkich łodzian. Ale z drugiej strony... To łodzianie wyprowadzają na Piotrkowską psy i od nich zależy czy odchody zostaną wrzucone do pomarańczowego kosza. To łodzianie bazgrzą na murach, rzucają śmieci, gumę do żucia i niedopqałki na chodnik. To łodzianie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w bramach. Łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GH Re: Łodzianie głosowali sercem. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.09, 14:45 Gdzie Sz. P. Kropiwnicki ma problemy Łodzi? Jak to gdzie, w Izraelu! Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:06 To decyduje o jej wyglądzie, a nie to czy prezydentem jest ...icki, ...ski, ...szak, czy ...siak. Niestety, sami łodzianie dewastują swoje otoczenie. Inna sprawa, że to są głównie łodzianie napływowi, którzy nie są emocjonalnie związani z naszym miastem. Odpowiedz Link Zgłoś
dalton78 Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:10 lew_konia napisała: > To decyduje o jej wyglądzie, a nie to czy prezydentem > jest ...icki, ...ski, ...szak, czy ...siak. > > Niestety, sami łodzianie dewastują swoje otoczenie. > Inna sprawa, że to są głównie łodzianie napływowi, którzy nie są > emocjonalnie związani z naszym miastem. > > Naprawdę wierzysz że hordy w dresach malujące ściany repreztując kluby, pijące browar bandy wydalające je gdzie im sie zachce to napływowi??? Jakiegokolwiek "przyjezdnego" poznałem wiem, że nie interesuje sie piłką ligową. I potrafi się zachować wiedząc do czego służy toaleta. Obawiam się, że jest nieco inaczej niż piszesz. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 15:37 Zapytaj tych wandali, gdzie się urodzili ich rodzice. Zapewniam, że nie na Limance, Abramce, Grembachu.... ale na odległej wiosce. Po oderwaniu się od małej społeczności, która się wzajemnie kontroluje, trafili do anonimowego miasta, gdzie nie mają żadnych hamulców. Odpowiedz Link Zgłoś
dalton78 Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. 22.07.09, 16:38 OK ale tym kluczem to nie wiem czy gdziekolwiek jest 10% rdzennych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: parano Re: To od łodzian zależy jaka jest Piotrkowska. IP: *.bugaj.pabianice.pl 22.07.09, 17:19 Rdzenni, napływowi...hehe. No, proszę podział jak w Wawie, gdzie "prawdziwi" winą za syf obarczają przyjezdnych i na odwrót. Syf jest syfem, a Łódź pod tym względem jest na pierwszym miejscu w kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
lew_konia Taak.... 22.07.09, 17:25 ...posprzątaj lepiej po sobie w Pabianicach. To dziwne, że zawsze się pojawiasz, jak można "dowalić" Łodzi. Kompleksy zapyziałej dziury w cieniu dużego miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Parano Re: Taak.... IP: *.bugaj.pabianice.pl 22.07.09, 17:35 Pabianice są nie mniej syfiaste niż Łódź. Nie dowalam Łodzi tylko stwierdzam fakty. Jest syf i tyle. Kopanie leżącego mnie nie bawi. Pisanie , że co złego to przyjezdni jest śmieszne i niczym nie uzasadnione. Problem nie dotyczy przecież tylko Piotrkowskiej i nie tylko Łodzi, ale tu po prostu przyjął przerażające rozmiary. "Kompleksy zapyziałej dziury w cieniu dużego miasta"Żadne kompleksy. Zapomniałeś dodać zapyziałego dużego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
dalton78 Re: Taak.... 22.07.09, 20:32 dodam tylko w kwesti przyjezdnych - w weekend byłem w Jarocinie. Nieduża miejscowość. Wielu brudnych niedostosowanych spłecznie tłukących butelki ludzi nie na festiwalu a wszędzie wkoło. I co? Miasto czyste, budynki i ulice zadbane, architektura super, poza fastiwalem wiele imprez towarzyszących. Nasi włodarze powinni pojechać gdziekolwiek i zobaczyc jak to sie robi. Sami mieszkańcy też. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łodzianin Re: Łodzianie głosowali sercem. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.09, 15:48 Tak, to łodzianie robią syf... Ale też i łodzianie płacą podatki, z których wpływy można lepiej wydatkować. Nie po to płacę 20.000 podatku miesięcznie, żeby z tej kasy upie...ć kretyńskie pomniczki według idei zdewociałych truposzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Don Kichot Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.bremultibank.com.pl 22.07.09, 14:49 Łódź to nie tylko władze ale i ludzie niestety, cały ten brud bierze się z tego, że ani jedna, ani druga strona nie jest zainteresowana zmianą tego stanu rzeczy. Przykład: niszczące zieleń i trawniki samochody - administracja okolicznych budynków umywa ręce, bo to nie ich teren, zresztą słyszę: "Bo ludzie sobie życzą tam parkować" Straż Miejska na zgłoszenia przyjeżdża i nie widzi, że cały chodnik zastawiony, że trawnik rozjeżdżany, albo nie przyjeżdża wcale. Na skargi na działalność Straży, a raczej jej brak, odpowiada się, że nie było zgłoszenia, a w końcu wszystkie rozmowy są nagrywana i nie ma powodów by skarżącemu się wierzyć... zresztą trawnik jest już dawno klepiskiem i nie ma podstaw do wlepienia mandatu, ale chyba najwyraźniej nikomu to nie przeszkadza, skoro można parkować, sr... i karmić gołębie.... jest fajnie, a że śmierdzi i trawy nie ma... w końcu to Łódź Górna, nie ma co się czepiać, pewnie i tak mogłoby być gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaslon jeszcze parę lat.... IP: *.adsl.inetia.pl 22.07.09, 15:35 ... i będziemy mieli jedną ulicę, którą można pokazać!!! Chyba, że jednak psie gówna wygrają. Tak jak na wszystkich ulicach wokół :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mr.Dr. Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 22.07.09, 16:04 Z całą pewnością nie da się zauważyć tej brudnej części Piotrkowskiej,czyż nie? Przecież to takie trudne. Jeżeli straż miejska chce się wytłumaczyć z braku działania w tych okolicach to niech wymyśli coś logicznego i przynajmniej w miarę z sensem, bo to,że "NIE WIEDZĄ" jest co najmniej śmieszne:) A co do moralności ludzi w Łodzi, jest taka sama jak w innych miastach w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lechu Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.07.09, 17:16 Jak to, nie prezydent? Mieszkam na Piotrkowskiej koło setnego numeru. To władze wymyśliły, że na podwórku mam dwa puby, z których bydło wieczorami sika i sra obok zaparkowanych samochodów, wyrywając przy okazji lusterka i rysując lakier. Od czasu do czasu jakieś zwłoki po długim oczekiwaniu zabiera pogotowie. Nikt kto nie mieszka na Pietrynie nie powinien na jej temat zabierać głosu! Nikt kto nie widział Pietryny o czwartej rano, gdzie nie ma już policji, straży miejskiej, a cała opanowana jest porzez pijanych małolatów, nie wie o Piotrowskiej nic! Odpowiedz Link Zgłoś
parkomat Trzeci świat? 22.07.09, 23:12 Mamy w Łodzi syf i brudno, to posprzątajmy, a nie obrażajmy mieszkańców krajów rozwijających się, czy "Globalnego Południa" jak się je teraz określa. Określenie "Trzeci Świat" samo w sobie jest pejoratywne, a już używane jako synonim brudu i syfu - jest po prostu obraźliwe dla mieszkańców np. Ghany, którzy mają u siebie w domach i przed domami porządek lepszy niż łodzianie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antydoda Piotrkowska: bałagan, jak w trzecim świecie IP: *.toya.net.pl 23.07.09, 10:49 no i co z tego że zgłaszam na zieloną linię nielegalne śmietnisko i brud, jak tam rozkładają ręce. Ludzie najlepiej sami coś zróbcie, czyn społeczny jak za PRLu, rękawy do góry, łopata, szmata i jedziemy, bo nikt inny za nas nie posprząta no i po drugie - nie tolerujmy wokół siebie brudasów - WIDZISZ ŻE KTOŚ ŚMIECI - ZRÓB ZDJĘCIE, ZADZWOŃ NA STRAZ MIEJSKĄ, ZŁAP ZA RĘKĘ, ZAWSTYDŹ PRZY INNYCH I TYLKO MÓDL SIE POTEM ŻEBYŚ NIE DOSTAŁ W ZĘBY, PRAWDA? Odpowiedz Link Zgłoś