Dodaj do ulubionych

Czi to profda ?

08.09.08, 05:29
Brzidko polsko propaganda narodowcow,
co historia klupiom, klupiom, az wklupiom
jak im na polsko modla pasuje.

Konkretne pytanie: czi to profda, ze
zanim hitlewrowskie wojsko dotarlo do Warszawy,
to Poloki mu ustrzelili.... az 378 samolotow ?????????

Bo mje to trocha-troszka dziwi :

www.youtube.com/watch?v=p67IVwRUilc&feature=related
Obserwuj wątek
    • zwisik Re: Czi to profda ? 08.09.08, 11:37
      Taka sama prawda, jak to, że Śląsk był zawsze i jedynie niemiecki!!!
      Każdy naród ma swoich głupków:)
    • chrisraf Re: wilhelm4 08.09.08, 12:23
      Mysla, ze to jy myjglich.
      Bys musiou zaklupac do Militärarchiv we Freiburgu.

      Glückauf!
    • Gość: . Re: Czi to profda ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.08, 12:44
      > Konkretne pytanie: czi to profda, ze
      > zanim hitlewrowskie wojsko dotarlo do Warszawy,
      > to Poloki mu ustrzelili.... az 378 samolotow ?????????

      jezeli przez 'ustrzelili' rozumiec takze 'trafili, ale nie
      zestrzelili' *czyl 'uszkodzili'), to jest to jak najbardziej
      mozliwe - wg niemieckich historykow straty luftwaffe we wrzesniu
      1939 to 285 samolotow straconych i 279 uszkodzonych, razem 564 (i ta
      liczba najczesciej jest podawana jako straty luftwaffe)

      a w koncu najwieksze straty to luftwaffe notowala na poczatku, poki
      jeszcze polacy mieli mysliwce w powietrzu i w miare duzo dzial plot
      nawet w katowicach jeden niemiecki samolot zostal zestrzelony przez
      dziala z muchowca
      • petronella.kozlowska Re: Czi to profda ? 08.09.08, 17:00
        www.youtube.com/watch?v=fSiepbrBuds&feature=related
      • Gość: Menschenfresser Re: Czi to profda ? IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.08, 20:59
        Przeciez ta "kampania" zostala wygrana w formie "Blitzkrieg"u,
        a ten byl mozliwy glownie przez fakt, ze niemieckie lotnictwo
        rozwalilo polska infrastrukture i polskie samoloty,
        w tym cala mase na ziemi.

        Czyli co ? Polakom udalo sie ukryc w krzokach, a potem
        ta ich przestarzala technika "stawic czola" ? Watpliwe.

        Albo zestrzelono Niemcom tyle samolotow posiskami z ziemi ?
        To ta polska armia miala az tyle "kapacytetow" antylotniczych ?
        I tyle organizacji i amunicji i personelu - i spokoju ?

        Albo Polakom uadlo sie zalatwic 400 niemieckich samolotow
        parkujacych na ziemi ? Jak ? Bomba atomowa ? Albo sabotazem ?

        ?????????


        Jestem laikiem, ale watpie. Bo jestem tez realista.
        M.in. bo w wojsku sie bylo, to sie malym "znawca"
        praktycznej wykonywalnosci (mysli, ze) jest.
        • Gość: . niewiarygodne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.08, 21:52
          Gość portalu: Menschenfresser napisał(a):

          > Albo zestrzelono Niemcom tyle samolotow posiskami z ziemi ?
          > To ta polska armia miala az tyle "kapacytetow" antylotniczych ?
          > I tyle organizacji i amunicji i personelu - i spokoju ?
          >
          > Albo Polakom uadlo sie zalatwic 400 niemieckich samolotow
          > parkujacych na ziemi

          a jednak prawdziwe:)
          jak nie wierzysz, poczytaj sam o niemieckich stratach
          zacznij od cajus bekker, angriffshohe 4000, munchen 1993
        • rzewuski1 Re: Czi to profda ? 08.09.08, 21:58
          Jestem laikiem, ale watpie. Bo jestem tez realista.
          > M.in. bo w wojsku sie bylo, to sie malym "znawca"
          > praktycznej wykonywalnosci (mysli, ze) jest.

          a byłes na wojnie?
          • Gość: Menschenfresser Re: Czi to profda ? IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.08, 22:49
            Nie, ale na gigantycznym manewrach:
            artyleria, czolgi, helikoptery itd.
            To mi styklo, zeby trocha zrozumiec.
      • Gość: Menschenfresser Re: Czi to profda ? IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.08, 22:51
        To jo sie pytam, wjela tankow Poloki Niymcom ubili ?
        Ino niy godej, ze jak doszli nad Bug abo Narwia,
        to jusz ino pjychoty i do szczylanio mjeli ino szlojdry. :)
      • Gość: Menschenfresser Re: Czi to profda ? IP: *.dip.t-dialin.net 08.09.08, 22:53
        > nawet w katowicach jeden niemiecki samolot zostal zestrzelony
        > przez dziala z muchowca

        podobno (por. Wieza, kaj podobno harcowali harcerze)

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka