Dodaj do ulubionych

jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy?

13.10.08, 18:16
czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj
lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by
noz w plecy wbili?
Obserwuj wątek
    • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 18:50
      W BRD są muslemami, tak na wszelki wypadek, bo jak wszystko na to
      wskazuje ten kraj za niedługo będzie kalifatem.
      • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 18:59
        lo ila mi wiadomo to poludniowy prusok myslol barzyj blizyj niz
        nimce. jemu barzyj chodzilo lo dzisiejszych slazokow na slonsku i
        ich modyniu sie. Jo uwazom ze dokladnie bylo w samych swoich
        pokozane jakie dzisiejsze slazoki czytej kresoki som modlitewne a
        jakie po sumie przijazne jedyn do drugigo.

        amyn pomodlmy sie za to i za jeich zbiory, coby zas strajkowaly bo
        zbyt sucho i zbyt deszczowo zbyt slonecznie i witrznie.

        pozdrawiom wos
        Witja
        • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:12
          O jesli tak to najbardziej modlitewne sa kibole z Ruchu Chorzow. Z
          pielgrzymkami do Piekar chodzom w intencji swoich pilkarzy. Ale czy
          to som kresoki ?
          • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:21
            pit-zeolit napisał:

            > O jesli tak to najbardziej modlitewne sa kibole z Ruchu Chorzow. Z
            > pielgrzymkami do Piekar chodzom w intencji swoich pilkarzy. Ale
            czy
            > to som kresoki ?
            Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki
            lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore
            lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej po
            swojemu bo i tak sie modlily ich opy.
            • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:23
              iwanzzabuga napisał:

              Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki
              > lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore
              > lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej po
              > swojemu bo i tak sie modlily ich opy.

              Iwanie opy to moze i oni mieli ze wschodu ale to pewnikiem omki to
              ze Schlooncka.
              • Gość: Byno Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.08, 19:26
                grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla

                revelstein.blox.pl/html
                • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:28
                  Gość portalu: Byno napisał(a):

                  > grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla


                  Nie wiem co sie buduje nad Wisla, mnie interesuje co sie buduje nad
                  Wartą.
                  • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:32
                    pit-zeolit napisał:

                    > Gość portalu: Byno napisał(a):
                    >
                    > > grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla
                    >
                    >
                    > Nie wiem co sie buduje nad Wisla, mnie interesuje co sie buduje
                    nad
                    > Wartą.
                    A mnie chopy nad liswarta.
                    Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w
                    drewniokach
                    • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:35
                      iwanzzabuga napisał:

                      A mnie chopy nad liswarta.
                      > Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w
                      > drewniokach

                      Ale ten projekt odrzucili, bo drewnioki byly holenderskie.
                      • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:40
                        pit-zeolit napisał:

                        > iwanzzabuga napisał:
                        >
                        > A mnie chopy nad liswarta.
                        > > Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w
                        > > drewniokach
                        >
                        > Ale ten projekt odrzucili, bo drewnioki byly holenderskie.
                        to jo zech nie wiedziol. szkoda. trocha polskiego folkloru by sie
                        przidalo wkomponowac w tyn wspanialy lobelisk
              • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:33
                pit-zeolit napisał:

                > iwanzzabuga napisał:
                >
                > Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki
                > > lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore
                > > lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej
                po
                > > swojemu bo i tak sie modlily ich opy.
                >
                > Iwanie opy to moze i oni mieli ze wschodu ale to pewnikiem omki to
                > ze Schlooncka.
                Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze zabraklo
                slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu do
                czasu
                • pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:37
                  iwanzzabuga napisał:

                  Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze zabraklo
                  > slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu
                  do
                  > czasu

                  Iwanie w calej Ojropie mlodziez jest rozwydrzona a chopy
                  zniewiesciale. Takie czasy zasr...ne.

                  Bywaj.

                  Pit
                  • iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:42
                    pit-zeolit napisał:

                    > iwanzzabuga napisał:
                    >
                    > Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze
                    zabraklo
                    > > slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu
                    > do
                    > > czasu
                    >
                    > Iwanie w calej Ojropie mlodziez jest rozwydrzona a chopy
                    > zniewiesciale. Takie czasy zasr...ne.
                    >
                    > Bywaj.
                    >
                    > Pit
                    Moze i mosz racja ale jo i tak mysla ze te slazoki dzisiejsze jakies
                    dziwne jakby nie ze slaska.
                    Bywej Pit
    • Gość: . Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 22:00
      sudpreussen napisał:

      > czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj
      > lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by
      > noz w plecy wbili?

      jezeli forum ma byc probka reprezentatywna, to nie wiem, czy chodza do kosciola,
      ale somsiadowi noz to by wbili i w plecy, i w brzuch, zwlaszcza polskiemu:)
      • cirano Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 14.10.08, 08:26
        Katolicki fundamyntalizm tysz u nos dostawo po bani, jak i w reszcie Polski, a w
        zachowaniu tych co jeszcze na kościele wiszom niywiela sie zmiyniyło.
        Klynko pod figurom...itd
    • rico-chorzow Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 14.10.08, 09:41
      sudpreussen napisał:

      > czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj
      > lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by
      > noz w plecy wbili?

      Nie chcę mieć nic do czynienia z Polskim Kościołem Narodowym.
    • chrisraf Re: Kto jest autorem tej "poboznej" modlitwy? 14.10.08, 10:14
      “O, Panie, daj naszym reka sile, celownosc naszym armatom,
      wytrzymalosc czolgom, niewidzialnosc samolotom, cieklosc i
      wszechobecnosc gazom, nadaj im znaki, ktore rownaja sie Twojej
      swietej milosci. W imieniu tej milosci, ktora Ty nas kochasz, niech
      nieprzyjaciel pada jak ta trawa, poruszona kosa Twojej
      sprawiedliwosci. Niech ich pola i ich kobiety nieplodne beda, niech
      ich dzieci zebrac ida i ich corki gwaltom padna. Niech ich kule i
      strzaly w trawe padaja jak owieczki i niech nasi z nich jak tygrysy
      serca wyrywaja i niech w koncu oslepna. Nasza dusza jest ta sama jak
      ta przed tysiacem lat. Ona nienawidzi wroga i nie przebacza mu i nie
      stoj nam laskawie na przeszkodzie jak ich bedziemy unicestwiac.
      Teraz i na wieki wiekow.“

      Glückauf!
      • cirano Re:Do chrisa 15.10.08, 07:48
        chrisraf napisał:

        > “O, Panie, daj naszym reka sile, celownosc naszym armatom,
        > wytrzymalosc czolgom, niewidzialnosc samolotom, cieklosc i
        > wszechobecnosc gazom, nadaj im znaki, ktore rownaja sie Twojej
        > swietej milosci. W imieniu tej milosci, ktora Ty nas kochasz, niech
        > nieprzyjaciel pada jak ta trawa, poruszona kosa Twojej
        > sprawiedliwosci. Niech ich pola i ich kobiety nieplodne beda, niech
        > ich dzieci zebrac ida i ich corki gwaltom padna. Niech ich kule i
        > strzaly w trawe padaja jak owieczki i niech nasi z nich jak tygrysy
        > serca wyrywaja i niech w koncu oslepna. Nasza dusza jest ta sama jak
        > ta przed tysiacem lat. Ona nienawidzi wroga i nie przebacza mu i nie
        > stoj nam laskawie na przeszkodzie jak ich bedziemy unicestwiac.
        > Teraz i na wieki wiekow.“
        >
        > Glückauf!
        Wiedziouech uo tych "modlitwach", ale nigdy żech takij niy widzioł.
        Jes to oryginał abo tłumaczynie?
        Danke. Mocno sprawa
        • rico-chorzow Re:Do chrisa 15.10.08, 10:39
          Cirano,moj Opa we radzie kościelny bou,synki ministrantami,a jak stary farorz
          siy wyciognou,a prziszli nowe kece ze tego kościoua,to bes 20 lot niy wpościou
          kolyndy do dom,a som niygdy wiyncy do kościoua nie poszou,nawet uostatniego
          namazanio niy chciou uod niych.
    • chrisraf Re: Niektorzy takimi 14.10.08, 10:24
      Bardzo mnie dziwi, ze wykasowano posty do tego watku i on sam
      zostal, chociaz opublikowany w kwietniu 2007 tak szybko
      zarchiwizowany!

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=60481748&a=60481748
      Glückauf!
      • Gość: Egon Re: to sie nie spodobo IP: *.dip.t-dialin.net 14.10.08, 15:03
        w ciemnogrodzie nadwislanskim
        www.pardon.pl/artykul/6526/biskupi_koniec_kazan_o_dupie_maryni
        • sudpreussen Re: to sie nie spodobo 14.10.08, 19:19
          ciekawe o czym teraz beda kazania glosic? chyba o tzw (skrot
          zapozyczony od wielce wspanialego Pana Kaczynskiego) szlezjerach.
      • Gość: . watki na forum archiwizuje sie po paru miesiacach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 11:29
        od ostatniego postu, zazwyczaj
        tu minelo dopiero poltora roku, to faktycznie pjeronem gibko:)))
        znowu oferma blysnela..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka