sudpreussen 13.10.08, 18:16 czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by noz w plecy wbili? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 18:50 W BRD są muslemami, tak na wszelki wypadek, bo jak wszystko na to wskazuje ten kraj za niedługo będzie kalifatem. Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 18:59 lo ila mi wiadomo to poludniowy prusok myslol barzyj blizyj niz nimce. jemu barzyj chodzilo lo dzisiejszych slazokow na slonsku i ich modyniu sie. Jo uwazom ze dokladnie bylo w samych swoich pokozane jakie dzisiejsze slazoki czytej kresoki som modlitewne a jakie po sumie przijazne jedyn do drugigo. amyn pomodlmy sie za to i za jeich zbiory, coby zas strajkowaly bo zbyt sucho i zbyt deszczowo zbyt slonecznie i witrznie. pozdrawiom wos Witja Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:12 O jesli tak to najbardziej modlitewne sa kibole z Ruchu Chorzow. Z pielgrzymkami do Piekar chodzom w intencji swoich pilkarzy. Ale czy to som kresoki ? Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:21 pit-zeolit napisał: > O jesli tak to najbardziej modlitewne sa kibole z Ruchu Chorzow. Z > pielgrzymkami do Piekar chodzom w intencji swoich pilkarzy. Ale czy > to som kresoki ? Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej po swojemu bo i tak sie modlily ich opy. Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:23 iwanzzabuga napisał: Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki > lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore > lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej po > swojemu bo i tak sie modlily ich opy. Iwanie opy to moze i oni mieli ze wschodu ale to pewnikiem omki to ze Schlooncka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Byno Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.08, 19:26 grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla revelstein.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:28 Gość portalu: Byno napisał(a): > grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla Nie wiem co sie buduje nad Wisla, mnie interesuje co sie buduje nad Wartą. Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:32 pit-zeolit napisał: > Gość portalu: Byno napisał(a): > > > grund ze pomniki sie buduje,nad Wisla > > > Nie wiem co sie buduje nad Wisla, mnie interesuje co sie buduje nad > Wartą. A mnie chopy nad liswarta. Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w drewniokach Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:35 iwanzzabuga napisał: A mnie chopy nad liswarta. > Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w > drewniokach Ale ten projekt odrzucili, bo drewnioki byly holenderskie. Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:40 pit-zeolit napisał: > iwanzzabuga napisał: > > A mnie chopy nad liswarta. > > Ponoc jest w planach pomnik = polsko slasko zloto kaczka w > > drewniokach > > Ale ten projekt odrzucili, bo drewnioki byly holenderskie. to jo zech nie wiedziol. szkoda. trocha polskiego folkloru by sie przidalo wkomponowac w tyn wspanialy lobelisk Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:33 pit-zeolit napisał: > iwanzzabuga napisał: > > Pit uwierz mi jo ich wszystkich znom. Łoni ino dla niepoznaki > > lowijaja szalikami lepetyny co by nie bylo widac rumincow ktore > > lodziedziczyli po opach ze wschodu. Łone sie tak modlom cz\ytej po > > swojemu bo i tak sie modlily ich opy. > > Iwanie opy to moze i oni mieli ze wschodu ale to pewnikiem omki to > ze Schlooncka. Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze zabraklo slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu do czasu Odpowiedz Link Zgłoś
pit-zeolit Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:37 iwanzzabuga napisał: Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze zabraklo > slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu do > czasu Iwanie w calej Ojropie mlodziez jest rozwydrzona a chopy zniewiesciale. Takie czasy zasr...ne. Bywaj. Pit Odpowiedz Link Zgłoś
iwanzzabuga Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 13.10.08, 19:42 pit-zeolit napisał: > iwanzzabuga napisał: > > Nie byda sie spierol ale jak moz racja to wychodzi na to ze zabraklo > > slaskij mynskij reki co by tym karlusom przizla w rzic lod czasu > do > > czasu > > Iwanie w calej Ojropie mlodziez jest rozwydrzona a chopy > zniewiesciale. Takie czasy zasr...ne. > > Bywaj. > > Pit Moze i mosz racja ale jo i tak mysla ze te slazoki dzisiejsze jakies dziwne jakby nie ze slaska. Bywej Pit Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 22:00 sudpreussen napisał: > czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj > lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by > noz w plecy wbili? jezeli forum ma byc probka reprezentatywna, to nie wiem, czy chodza do kosciola, ale somsiadowi noz to by wbili i w plecy, i w brzuch, zwlaszcza polskiemu:) Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 14.10.08, 08:26 Katolicki fundamyntalizm tysz u nos dostawo po bani, jak i w reszcie Polski, a w zachowaniu tych co jeszcze na kościele wiszom niywiela sie zmiyniyło. Klynko pod figurom...itd Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: jakimi chrzescijanami sa dzisiejsi slazacy? 14.10.08, 09:41 sudpreussen napisał: > czy sa tacy jak nasze pradziadki ? czy moze takimi co to w pierwszyj > lace stoja w koscielei i sie modla a przed i po sumie somsiadowi by > noz w plecy wbili? Nie chcę mieć nic do czynienia z Polskim Kościołem Narodowym. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: Kto jest autorem tej "poboznej" modlitwy? 14.10.08, 10:14 “O, Panie, daj naszym reka sile, celownosc naszym armatom, wytrzymalosc czolgom, niewidzialnosc samolotom, cieklosc i wszechobecnosc gazom, nadaj im znaki, ktore rownaja sie Twojej swietej milosci. W imieniu tej milosci, ktora Ty nas kochasz, niech nieprzyjaciel pada jak ta trawa, poruszona kosa Twojej sprawiedliwosci. Niech ich pola i ich kobiety nieplodne beda, niech ich dzieci zebrac ida i ich corki gwaltom padna. Niech ich kule i strzaly w trawe padaja jak owieczki i niech nasi z nich jak tygrysy serca wyrywaja i niech w koncu oslepna. Nasza dusza jest ta sama jak ta przed tysiacem lat. Ona nienawidzi wroga i nie przebacza mu i nie stoj nam laskawie na przeszkodzie jak ich bedziemy unicestwiac. Teraz i na wieki wiekow.“ Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re:Do chrisa 15.10.08, 07:48 chrisraf napisał: > “O, Panie, daj naszym reka sile, celownosc naszym armatom, > wytrzymalosc czolgom, niewidzialnosc samolotom, cieklosc i > wszechobecnosc gazom, nadaj im znaki, ktore rownaja sie Twojej > swietej milosci. W imieniu tej milosci, ktora Ty nas kochasz, niech > nieprzyjaciel pada jak ta trawa, poruszona kosa Twojej > sprawiedliwosci. Niech ich pola i ich kobiety nieplodne beda, niech > ich dzieci zebrac ida i ich corki gwaltom padna. Niech ich kule i > strzaly w trawe padaja jak owieczki i niech nasi z nich jak tygrysy > serca wyrywaja i niech w koncu oslepna. Nasza dusza jest ta sama jak > ta przed tysiacem lat. Ona nienawidzi wroga i nie przebacza mu i nie > stoj nam laskawie na przeszkodzie jak ich bedziemy unicestwiac. > Teraz i na wieki wiekow.“ > > Glückauf! Wiedziouech uo tych "modlitwach", ale nigdy żech takij niy widzioł. Jes to oryginał abo tłumaczynie? Danke. Mocno sprawa Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re:Do chrisa 15.10.08, 10:39 Cirano,moj Opa we radzie kościelny bou,synki ministrantami,a jak stary farorz siy wyciognou,a prziszli nowe kece ze tego kościoua,to bes 20 lot niy wpościou kolyndy do dom,a som niygdy wiyncy do kościoua nie poszou,nawet uostatniego namazanio niy chciou uod niych. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Re: Niektorzy takimi 14.10.08, 10:24 Bardzo mnie dziwi, ze wykasowano posty do tego watku i on sam zostal, chociaz opublikowany w kwietniu 2007 tak szybko zarchiwizowany! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=639&w=60481748&a=60481748 Glückauf! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Egon Re: to sie nie spodobo IP: *.dip.t-dialin.net 14.10.08, 15:03 w ciemnogrodzie nadwislanskim www.pardon.pl/artykul/6526/biskupi_koniec_kazan_o_dupie_maryni Odpowiedz Link Zgłoś
sudpreussen Re: to sie nie spodobo 14.10.08, 19:19 ciekawe o czym teraz beda kazania glosic? chyba o tzw (skrot zapozyczony od wielce wspanialego Pana Kaczynskiego) szlezjerach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . watki na forum archiwizuje sie po paru miesiacach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 11:29 od ostatniego postu, zazwyczaj tu minelo dopiero poltora roku, to faktycznie pjeronem gibko:))) znowu oferma blysnela.. Odpowiedz Link Zgłoś