Dodaj do ulubionych

Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim psie

01.09.06, 08:33
Dziś weszła w życie uchwała Nr. LXXVII/2427/2006 Rady Warszawy
z dn. 22.06.2006 zmieniająca regulamin utrzymania czystości i porządku na
terenie m.st. Warszawy
"Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do niezwołocznego usuwania
odchodów tych zwierząt z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody
należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub
pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy
osób niewidomych korzystających z psów-przewodników oraz osób
niepełnosprawnych korzystających z psów -opiekunów".
Obserwuj wątek
    • garfield Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 15:38
      Jestem za!Pytanie: tylko gdzie mają wyrzucać to co zostawi ich ulubieniec??
      Specjalnych koszy na Imielinie nie widzialem ;/ Kolejny martwy przepis ;/////
      • p.o.box.77 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 15:47
        nie doczytałeś:

        "...Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub
        pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne..."
        • porter2005 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 03.09.06, 19:46
          Tylko , że tych oznakowanych pojemników nigdzie nie ma!!! Pewnie o to chodziło
          mojemu przedmówcy...
    • rubeus Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 17:20
      dla tych co mają kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem

      Zebrane nieczystości można umieścić w każdym pojemniku na śmieci, ogólnego
      przeznaczenia (kosze uliczne, kontenery na zwykłe odpadki komunalne ).
      • garfield Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 18:06
        w normalnym cywilizowanym kraju do tego celu służą specjalne pojemniki TYLKO NA
        TAKIE RZECZY. No ale u nas musi być inaczej ;/ Ciekawe, że jeszcze niedawno gdy
        mówilo sie o wyrzucaniu psich klocków do normalnych koszy to straszono epidemią.
        Teraz już nam coś takiego nie grozi???
        • rubeus Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 19:17
          Sanepid stwierdził, że nie grozi...
          Nadal priorytetem powinno być ustawianie pojemników przeznaczonych
          tylko do tego celu - ale ich brak był wygodną wymówką dla niesprzątających
        • yes2mike Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 06.09.06, 20:48
          A jaki bedzie SMROD... Nie dosc, ze ludzie wyworzacy smieci (czyt. smieciarze)
          sa czesto brudni, bo ktos nie trafi bigosem do pojemnika, to beda jeszcze
          obsrani, bo zamiast bigosu na kontenerze beda rozmazane klocki.

          Wedy ludzie beda zostawiac worki pod smienikiem, a nie pod wiata.
        • mizzi1 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 08.09.06, 13:01
          garfield napisał:

          > w normalnym cywilizowanym kraju do tego celu służą specjalne pojemniki TYLKO NA
          > TAKIE RZECZY

          A pieluszki zużyte to Twoim zdaniem gdzie ludzie wyrzucają?
    • posiadacz_nicka Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 01.09.06, 17:26
      Pani silvio1970 chyba na urlopie :)
      • silvio1970 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 07.09.06, 11:05
        posiadacz_nicka napisał:

        > Pani silvio1970 chyba na urlopie :)

        jestem obecny
    • misiek25 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 02.09.06, 09:04
      Już widze jak zadziała:( Już nie rozmumieją i trzeba tłumaczyć.
      Ja juz przestałam zwracać uwagę, i słuchać głupawych tłumaczeń, czy patrzeć na
      jednorazowe reakcje.
      Sami żyją wsród odchodów jak reszta społeczeństwa, z tą różnicą, że im to
      jakoś nie przeszkadza. To bardzo symptomatyczne.
      M.
    • chram7 a jak to było przed wojną 06.09.06, 22:05
      a jak to było przed wojną. Albo za czasów Gomułki czy Gierka? czemu to ludziom
      nie przeszkadzało? Bo psów też mieli sporo
      • java9 Re: a jak to było przed wojną 07.09.06, 10:39
        No ja słyszałam, że niedługo po wojnie, gdy kanalizacja była
        niesprawna to dzieci na podwórkach musiały uważać podczas zabawy,
        bo z okien mieszkań leciały torebki z "zawartością"
        (niektórym świniom niezręcznie było własne g...na wynosić)
        • silvio1970 Re: a jak to było przed wojną 07.09.06, 11:56
          java9 napisała:

          > No ja słyszałam, że niedługo po wojnie, gdy kanalizacja była
          > niesprawna to dzieci na podwórkach musiały uważać podczas zabawy,
          > bo z okien mieszkań leciały torebki z "zawartością"
          > (niektórym świniom niezręcznie było własne g...na wynosić)

          mam nadzieję, że za jakieś 10-15 lat z podobnym zdziwieniem będziemy pisać o
          ludziach odsrwyających swe psy na osiedlowych chodnikach i trawnikach.
          • java9 Re: a jak to było przed wojną 07.09.06, 13:05
            > mam nadzieję, że za jakieś 10-15 lat z podobnym zdziwieniem będziemy pisać o
            > ludziach odsrwyających swe psy na osiedlowych chodnikach i trawnikach.
            >


            zdziwienie jak zdziwienie, mi opowiadano to w ramach anegdoty w związku
            z rozmową na temat zas.. trawników
    • silvio1970 a wczoraj 13.09.06, 10:34
      nie wolno ci było jedynie zanieczyszczać zieleńców i miejc publicznych. jak
      widać psiarzom trza kawe na ławe.
      • java9 Re: a wczoraj 13.09.06, 13:31
        W Krynicy Morskiej szłam sobie plażą rankiem bladym koło 8.
        Mało ludzi cisza i spokój. Jakieś dobre 50 metrów za mną dreptała
        z pieskiem para młodych ludzi.

        Piesek wskoczył do morza i przy brzegu w falach postawił "klocka"
        ( akurat odwróciłam się, bo wypatrywałam foki i widziałam ten moment).

        Byłam bardzo ciekawa co będzie dalej, szybko odwróciłam się,
        że niby w tamtą stronę nie patrzę, ale kontem oka zerkałam.
        ( szykując się w myślach na ostrą rozmowę)

        Słuchajcie słuchajcie !!!
        facet wskoczył do wody, złożył ręce w koszyczek,
        zagarnął klocka razem z wodą i pędem biegiem puścił się w stronę wydm...
        Biedny był trochę, bo w Krynicy plaża szeroka a garstki dziurawe bywają ;)
        No w każdym razie miał daleko, ale potem dzielnie piaskiem ręce pucował...

        Byłam bardzo mile zaskoczona, bo to żadki widok a i okazja do "olania"
        sprawy całkiem dobra, bo ludzi wcale i nikt nie widzi...


        • java9 Re: a wczoraj 13.09.06, 13:32
          jessuuu ale byk...
          rzadki
          ofkors
        • fom Re: a wczoraj 17.09.06, 20:03
          > facet wskoczył do wody, złożył ręce w koszyczek,
          > zagarnął klocka razem z wodą i pędem biegiem puścił się w stronę wydm...

          Hmm! Z technicznego punktu widzenia - desperat - należało:
          1.wyrzucić kupę zdecydowanym chluśnięciem na brzeg
          2.delikatnie obtoczyć kupkę w piasku
          3.odnieść ją na dłoni pełnej piasku
          4.rączki umyć profilaktycznie
          • java9 Re: a wczoraj 18.09.06, 10:08
            :))) widzę, że masz doświadczenie :)

    • pc131 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 14.09.06, 17:40
      A komu można zgłaszać i jak dokumentować fakt, że Pani Wiesia z bloku obok
      wyprowadza burka o wielkości cielaka a burek stawia klocka wielkości kretówki?
      • fom Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 17.09.06, 19:55
        Filmuj! A po pewnym czasie zmontuj unikalny film "100 klocków burka Wiesi".
        Efekt będzie piorunujący.
        • kawalczewskaj Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 18.09.06, 09:12
          Ja ostatnio na spacerze z wózkiem mijałam na środku osiedlowej uliczki( jedyna
          droga wyjazdu z osiedla, młody , elegancko ubrany facet wyszedł ze swoim
          pupilkiem, który dokładnie załatwił się na środku tej drogi, dodam że nie była
          to mała kupeczka , po czym poszedł sobie dalej. Myślałam,że osoby w pewnym
          wieku trudno przekonać do sprzątanie po swoim psie, ale jak widać młodzież
          również ma to gdzieś. Jak myślę o tym to od razu przypomina mi się film Dzień
          Świra , gdzie Marek Konrad robi kupę pod balkonem pewnej Pani z bloku , a kiedy
          ta wrzeszczy wściekła na niego co on wyczynia, odpowiada spokojnie że to samo
          co jej pies:))
        • java9 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 18.09.06, 10:18
          Albo "kopiec kreta"
          Tylko nie kręć na tle Kopy Cwila,bo efektu nie będzie żadnego ;)
      • java9 Re: Od dziś masz obowiązek ! posprzątać po swoim 18.09.06, 10:17
        samo posiadanie psa wielkości konia nie jest karalne,
        jak również i to, że burek stawia wielką kupę,
        karalne natomiast jest jej nie sprzątnięcie .

        Przeważnie spacery odbywają się o jednakowych porach,
        trasa raczej też jest ta sama,poobserwuj wezwij straż miejską.
        Zapytaj w straży miejskiej jak "logistycznie" rozwiązać problem
        z dokumentacją zdarzenia, czy takie zdjęcie coś da.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka