Gość: Polak IP: *.kolornet.pl 01.10.06, 14:59 Dlaczego nam ubliżacie na tym forum. Jeżeli wam się nie podoba, że jesteście tutaj, czyli u nas, wyjeżdżajcie do Reichu. A jeżeli wolicie jednak Polskę, to nie ubliżajcie nam, gospodarzom tej ziemi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
oppelner_os Slazacy sa gospodarzami slaskiej ziemi 01.10.06, 15:24 Gospodarzami tej ziemi sa Slazacy. Wy jestescie tu jako "goscie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoom! Re: Slazacy sa gospodarzami slaskiej ziemi IP: *.dip.t-dialin.net 01.10.06, 19:15 oppelner_os napisał: > Gospodarzami tej ziemi sa Slazacy. Wy jestescie tu jako "goscie" i to nie tak calkiem proszeni :-) Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Slazacy sa gospodarzami slaskiej ziemi 01.10.06, 19:20 Ja ich tez nie zapraszalem ale skoro juz tu sa, to powinni sie zachowywac jak "goscie" w naszym domu a nie jak intruzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dalecooper Co to w ogóle za idiotyczne rozróżnienie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 13:54 "Gość", "gospodarz"? Te kategorie pasują do społeczności antyku, ewentualnie średniowiecza, gdzie ludność napływowa do któregoś tam pokolenia posiadała odmienne prawa od tubylczej. Teraz, o ile wiem, tak nie jest. Urodziłem się na Opolszczyźnie i choć nie jestem Ślązakiem, to żyjąc w środowisku społecznym zdominowanym liczebnie przez Niemców i Ślązaków czuję się całkiem dobrze. Do głowy by mi nie wpadło uważać się za "gospodarza" czy "gościa". Potrzeba tego rodzaju kompensacji jest widoczną oznaką kryzysu czyjejś tożsamości i kompleksu niższości. Odpowiedz Link Zgłoś
knackig Re: Co to w ogóle za idiotyczne rozróżnienie? 07.10.06, 23:17 Podoba mi sie Twoja postawa... Szkoda tylko, ze jest tak malo osob, ktore mysla tak jak Ty. Gosc, nie gosc... Gospodarz, nie gospodarz... Jezeli obie strony (czyli Slazacy i Polacy) umieja ze soba wspolzyc, to nie ma problemu. Ale szkoda, ze to czesto sie nie udaje. Sam mialem w postawowce kolegow, ktorzy teraz omijaja mnie wielkim lukiem, bo jestem Slazakiem, a na studia wyjechalem do Niemiec. Co w ich oczach jest zdrada Polski, i wg. nich powinienem juz w Niemczech zostac. Bo, jak mowia, moje miejsce jest w Niemczech, a Polska jest TYLKO dla Polakow. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
europa130 Re: Slazacy sa gospodarzami slaskiej ziemi 15.10.06, 17:17 Gość portalu: zoom! napisał(a): > oppelner_os napisał: > > Gospodarzami tej ziemi sa Slazacy. Wy jestescie tu jako "goscie" > > i to nie tak calkiem proszeni :-) >goscie ?za wielkie slowo ,przybledy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Slazacy sa gospodarzami slaskiej ziemi IP: *.crowley.pl 11.10.06, 10:14 Zastanawia mnie jedna rzecz. Przed wojną były powstania śląskie, w których walczyliście o przyłączenie Śląska do Polski. Teraz wolicie do Niemiec. Macie naprawdę przerąbane. Nie chcą was ani w Niemczech, ani w Polsce:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alois tzw "3 powstanie slaskie" IP: *.anon-online.org 11.10.06, 12:27 walczyli glownie Polacy i troche mlodziencow z wielodzietnych rodzin szukajacych przygody. a po przegranym przez Polske plebiscycie Polacy rozpoczeli wojne z Niemcami nazywana 3 powstaniem slaskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ten gosc Re: tzw "3 powstanie slaskie" IP: *.chomiczowka.net.pl 13.10.06, 01:37 No wlasnie. A wiec byl silny opor przeciwko dominacji niemieckiej. Odpowiedz Link Zgłoś
ichklaus Re: tzw "3 powstanie slaskie" 15.10.06, 13:40 chyba nie zrozumiales tekst aloisa. 3 ps bylo polska agresja na terenie Niemiec!!! to tak jakby Bundeswehra wkroczyla do Polski w celu zajecia mazowasz i obalenia kaczora! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.versanet.de 01.10.06, 19:32 Wyobrazmy sobie sytuacje,ze do Bawarii sprowadzaja Saksonczykow.Wiadomo wszystkim,ze Bawarczycy byli sprzymierzencami Napoleona i wylczyli przecie Prusom/Saksonczykom. Do dzis sie te narody nie znosza (jak Slazacy i Gorole - tez stali we wszystkich wojnach przeciwko sobie) ale Saksonczycy sie w Bawari panosza,przejmuja urzedy i spychaja Bawarczakow na margines.I do tego po paru latach uwarzaja sie za Bawarczykow nie znajac w ogole trydycji,jezyka i nawet posilkow bawarskich!Toz to obciach,nie? Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Do Jana 01.10.06, 20:25 Wlasnie z taka sytuacja (w realu) mamy do czynienia na Slasku. Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Do Polaków 01.10.06, 20:34 Bo to są niby niemcy. W niemczech lepiej to powyjeżdzali. Jakby w niemczech była teraz nagle jakaś plaga (czego im nie życzę) to by uciekli zaraz do polski i udawali poloków. W Polsce zostały tylko szuje:)Nie polacy i nie niemcy. Ludzie bez określenia własnej tożsamości. Opole jest Polskie i będzie Polskie nadal. Nie ma nic z niemcami wspólnego prócz zmierzchłej dalekiej historii. Ich begruse alle Polnische Leute Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Do Polaków 01.10.06, 20:37 > W Polsce zostały tylko szuje:)Nie polacy i nie niemcy. > Ludzie bez określenia własnej tożsamości. Mam na myśli tych którzy nie czują się Polakami z różnych względów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Do Polaków IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.06, 20:43 Zwitter bredzisz jak slepy o kolorach, a jak ktos czuje sie Slazakiem -to co? Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Do Polaków 01.10.06, 20:52 Gość portalu: jacek napisał(a): > Zwitter bredzisz jak slepy o kolorach, a jak ktos czuje sie Slazakiem -to co? Odp.Góral z Zakopanego (polskie miasto)czuje się góralem i Polakiem. Nie ma górali niemców !!! Możesz być slązakiem lub czuć się slązakiem. Bycie ślązakiem nie ma nic wspólnego z innym krajem. Slązak tak jak góral to powiązanie z regionem a nie z innym krajem. Tak powinno się to rozumieć. Wyobrażcie sobie kaszuba któremu wydaje się że bycie Kaszubem to bycie Szwedem:))) Pozdrawiam Polaków :))) Zwitter Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Do Polaków IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.06, 20:54 W dalszym ciagu bredzisz ale to juz twoj problem. Odpowiedz Link Zgłoś
knackig Re: Do Polaków 07.10.06, 23:19 Chcesz powiedziec, ze ludzie, ktorzy nie okreslaja siebie jako Polakow, nie maja tozsamosci? Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Do Zwittera 01.10.06, 20:58 Marny ten twoj niemiecki Zwitter:( Jezeli pozdrawiasz swoich polskich ziomkow to nie popelniaj kardynalnych bledow ortograficznych. Slask bardzo krotko nalezyl do Polski: 960-1038 (78 lat) 1050-1166 (116 lat) 196 lat i bylo to w czasie, gdy pojecie narod bylo obce owczesnym "Polakom" To byly wlasnie zamierzchle czasy. Nastepnie dodaj 61 lat powojennej polskiej okupacji Slaska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radekb Re: Do Zwittera IP: *.crowley.pl 05.10.06, 15:09 oppelner_os, Jeżeli już tak dokładnie to obliczasz, to nie sugeruj, że przez pozostały czas Śląsk był niemiecki. Sląsk, jeżeli już się w to zagłębiać przedewszystkim jest czeski. A jakbyś liczył kto dłużej okupował jakieś ziemie, to Afryke mógłbyś podzielić między kilka krajów europejskich. Jeżeli nie pasuje ci to, że Śląsk jest Polski to zajmij się porywaniem samolotów, albo podkładaniem bomb. Pierwszą wysadź się sam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alois CZESKI SLASK :) IP: *.anon-online.org 11.10.06, 12:28 Slask byl tak czeski jak czeski byl wtedy uniwersytet w Pradze :)))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Uf mieszkam daleko Re: Do Zwittera IP: 194.221.133.* 12.10.06, 13:44 Jestes tylko bledem w polityce przesiedlenczej Zwiazku radzieckiego i mozesz ten blad naprawic (jak sie nie podoba to wyjedz) - nikt nie bedzie po tobie plakac. Ludzie ktorzy mieszkaja na opolszczyznie obok siebie zostali tam rzuceni przez wir historii i tak jest i to trzeba zaakceptowac tak samo jak granice. Jestesmy w Unii i moznaby sie bylo w koncu z tym pogodzic i zyc jak ludzie. A ogolnie to twuj post jest nasycony klasycznymi polskimi watkai rewizjonizmu czyta sie to jak kacza propagande - hyba jestes jednak bardziej Polakiem niz myslisz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Do Polaka IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.06, 20:53 Co rozumiesz pod pojeciem: jestesmy tu w domu. Masz na mysli dom jako budynek mieszkalny, czy cos innego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIeszaniec Tu jest Śląsk IP: 217.173.202.* 01.10.06, 20:53 Jak ci się popaprany polski nacjonalisto nie podoba, to możesz zawsze przeprowadzić się do Torunia. Polskie władze bardzo skutecznie pokazywały Ślązakom miejsce w narożniku, dokonując tego, czego nie udało się nawet Hitlerowi - czyli germanizacji Ślązaków. Oczywiście takie kmioty jak ty chciałyby się Ślązaków łatwo pozbyć - najlepiej zachęcając ich do wyjazdu do "Reichu", jak to czynisz. Takie coś nazywa się czystką etniczną. A ty szwabski nacjonalisto pod pseudonimem oppelner_os i inni twoi koledzy, jak się chcesz ponapier...ć z polskimi nacjonalistami, to się k... umówcie na rozprawę na bejsbole, gdzieś na leśnej polanie pod Opolem. Tam możecie się nawet pozabijać. Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Tu jest Śląsk który należy do Polski 01.10.06, 21:12 Opole było miastem niemieckim. Tak było lecz wskutek działań wojennych rozpoczętych przez Niemców (nie mylić z hitlerowcami) zostało przejęte przez Polskę. Odbyło się to zgodnie z ówczesnymi prawidłami. Osoby które wtedy zamieszkiwały tereny poniemieckie mogły się wysiedlić (wynieść) z ziem które przez ich ziomków stały się obce.Opole,Wrocław,Głogów itp... Co którzy zdecydowali się pozostać wybrali obywatelstwo polskie i polski język. Bycie ślązakiem nie ma nic wspólnego z niemieckością. Region śląski jest w Polsce i ziemie te są polskie,nie hiszpańskie i nie inne Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Tu jest Śląsk który należy do Polski 01.10.06, 21:15 Niemcy nigdy nie zrzekly sie Slaska na rzecz Polski (patrz uklad z 1991). Te ziemie naleza do Slazakow a nie do Polakow. Slazacy zawsze tu byli a Polacy przyszli jako "goscie" Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow 01.10.06, 21:18 Jestescie "goscmi", ktorzy naduzyli swojego statusu, wysylajac Slazakow-gospodarzy tej ziemi do polskich obozow koncentracyjnych w Lambinowicach, Swietochlowicach, Jaworznie, Oswiecimiu itd. Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow 01.10.06, 21:28 Dzis Slazak musi byc propolski.Wtedy niby jest prawdziwym Slazakiem ktory nareszcie wrocil do macierzy.Szwajcarzy,Austryjacy,Lichtensztajnowie kiedy wracacie do macierzy? Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow 01.10.06, 21:31 Dobre:))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radekb Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow IP: *.crowley.pl 05.10.06, 15:13 > Jestescie "goscmi", ktorzy naduzyli swojego statusu, wysylajac > Slazakow-gospodarzy tej ziemi do polskich obozow koncentracyjnych w > Lambinowicach, Swietochlowicach, Jaworznie, Oswiecimiu itd. Odnoszę nieodparte wrażenie że ty nie jesteś normalny. Zapomniałeś o Dahau, i obozach na Syberii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Tu jest Śląsk który należy do Polski IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.06, 21:20 Region śląski jest w Polsce i ziemie te są polskie,nie hiszpańskie i nie inne Pozdrawiam Ja bym to inaczej ujal:administrowane przez Polske, zwazywszy fakt wyrzeczenia sie przez Polske praw do Slaska po wsze czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow 01.10.06, 21:23 A bylo to w roku: 1335 - na mocy układu trenczyńskiego król Polski Kazimierz Wielki zrzeka się praw do księstw śląskich na rzecz króla Czech Jana Luksemburskiego oraz ma zapłacić 20 tysięcy kóp groszy praskich w zamian za rezygnację Luksemburczyka z pretensji do korony polskiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow IP: *.pools.arcor-ip.net 01.10.06, 21:26 Wtedy tez handlowali stanowiskami i o co pretensje do PiSu,ba oddawali nawet cale ksiestwa za ciepla posadke. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow 01.10.06, 21:30 Ciekawa ta twoja interpretacja:))) Jestes historykiem? Pewno nie, co poswiadczasz twoim wpisem. Porownywanie dzisiejszych patologii w zyciu politycznym Polski z czasami Kazimierza Wielkiego jest nieporozumieniem i pewnym naduzyciem z twojej strony Jacek. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Tu jest Śląsk który należy do Slazakow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.06, 13:05 tak Odpowiedz Link Zgłoś
kzs7 Tu jest Śląsk który należał do Slazakow! 02.10.06, 15:22 I co z tego. Później zacząło starania o unieważnienie tego zapisu i toczył nawet wojnę o Śląśk z Janem Lukxemburskim. Prusy zdobyły Śląsk na Austrii (a czy to jest wg ciebie w porządku?). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dozs Re: Tu jest Śląsk który należał do Slazakow! IP: *.dip.t-dialin.net 03.10.06, 15:28 poczytajcie!! Google : Jan Jozef Lipski Dwie ojczyzny - dwa patriotyzmy (Uwagi o megalomanii narodowej i ksenofobii Polakow) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dozs Re: Tu jest Śląsk który należał do Slazakow! IP: *.dip.t-dialin.net 04.10.06, 14:57 www.google.pl >Jan Jozef Lipski >Dwie ojczyzny-dwa patriotyzmy (Uwagi o megalomanii narodowej i ksenofobii Polakow) Odpowiedz Link Zgłoś
mcmax Re: Tu jest Śląsk który należał do Slazakow! 03.10.06, 22:05 Zwykly wewnetrzny konflikt o dominacje w Rzeszy Niemieckiej Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Tu jest Śląsk który należy do Polski 01.10.06, 21:33 Gość portalu: jacek napisał(a): > Region śląski jest w Polsce i ziemie te są polskie,nie hiszpańskie i nie inne > Pozdrawiam > Ja bym to inaczej ujal:administrowane przez Polske, zwazywszy fakt wyrzeczenia > sie przez Polske praw do Slaska po wsze czasy. A kiedy Polka się wyrzekła praw do ziem odzyskanych ??? Bo o tym mowa :))) Jeżeli czujesz się Ślązakiem to dobrze. Masz do tego prawo tak samo jak Góral ma prawo czuć się Góralem i nosic kapelusz górolski i ciupagę :))) Natomiast Opole nie będzie już chyba nigdy niemieckie. Nie ma to nic wspólnego z tożsamością śląską. Jeżeli czujecie się podświadomie Niemcami to widzę tylko dwa wyjścia z sytuacji. 1.Wyprowadzić się do Niemiec - kraju dobrobytu 2.Udać się do psychiatry żeby wyleczył was ze złych odczuć. Jedno z tych wyjść może pomóc Wasi dziadkowie,ci którzy tutaj mieszkali jak się jeszcze mówiło po niemiecku mogli czuć się Niemcami.Jeżeli wy się czujecie to już jest choroba. Można czuć się Slązakiem w Opolu ale nie Nimcem. Pozdrawiam Serdecznie Ps.Mój niemiecki jest lichy gdyż żadko używam ten język Angielski jest zdecydowanie ładniejszy :))) Odpowiedz Link Zgłoś
mcmax Re: Tu jest Śląsk który należy do Ślązaków 01.10.06, 21:57 Skoro nie potrafisz, to sobie odpuść, bo inaczej tylko się ośmieszasz. Czy angielski jest ładniejszy? To kwestia gustu. Nie wszystkim podoba się polska mowa. Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 01.10.06, 21:31 Tak,tutaj jestecie,w Sląsku. Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 01.10.06, 21:40 Nie mieszkam w Opolu lecz często przejeżdzam przez to Ładne Miasto. Powiem wam że będąc np.w Katowicach czy w miastach ośćiennych do Katowic to czuję że jestem na śląsku.To widać słychać i czuć. Będąc w Opolu nie czuję że jestem na śląsku. Nikt nie mówi gwarą śląską (nie godo po ślunsku). W okolicznych wsiach trochę słychać gwarę natomiast Opole "Jest czyste" Nie piszę tego żeby wam dogryżć czy ubliżyć. Nie mam złych intencji wobec Opolan i tego ładnego miasta. To wszystko :))) Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Nigdy nie negowałem, 01.10.06, 21:54 byliście przecież zawsze gdzieś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolaninpomorzanin Re: Nie było polaków w Opolu?Brednie!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 23:43 Może zaraz powiesz że żydów też w Opolu nie było,och byli ale gdzieś ich niemcy "zapodziali" i nagle zniknęła jedna z synagóg...........mniejszość polska w opolu była zawsze przed 1945.ot co!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ichklaus Re: Nie było polaków w Opolu?Brednie!!!!!!!!!!!!! 15.10.06, 13:36 i dlatego przez pare promili nalezalo odlaczyc niemiecki Slask od Niemiec?! ty chyba jestes polski naziol! Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Prawda 01.10.06, 22:07 wypędziliście i sprzedaliście Slązaków,podobnie Mazurów,właściwych Prusów. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Prawda 01.10.06, 22:10 Polacy boja sie prawdy i obalenia ich narodowych mitow:) Odpowiedz Link Zgłoś
zwitter1 Re: Prawda cz2. 01.10.06, 22:22 oppelner_os napisał: > Polacy boja sie prawdy i obalenia ich narodowych mitow:) Masz w sobie bardzo dużo jadu i nienawiści do Polskości. Z taką dawką aż dziw że wogóle mówisz i piszesz po Polsku. Pomóc może dobry polski Psycholog :) Zdrowia życzę Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Prawda cz2. 01.10.06, 22:28 Hehehehe,jak on sobie sam nie potrafi pomóc,ciekawe konkluzje,hehehehehehe Odpowiedz Link Zgłoś
rico-chorzow Re: Prawda cz2. 01.10.06, 22:41 Psycholog,godo to cosik,hm? wzajemnie pomyś:) dupo stropiono:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eMKa Re: Prawda cz2. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.06, 22:39 Wcale psycholog nie musi być dobry, to jest prosty przypadek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrant Re: Prawda - IP: 194.221.133.* 12.10.06, 14:01 Prawda jest taka ze jestes bledem samym w sobie. Jak jestes tak silnie zdecydowany co do swojej tozsamosci to sie przenies a nie rozniecaj niepotrzebnej nienawisci. Bardziej niz zycie w spokoju podobalby ci sie scenariusz bylej Jugoslawi? Nie wazne skad kto jest tylko to ze razem mozna cos wybudowac i zyc w spokoju. A jak rozgrzebujesz historie to jedno slowo - Wojna - gdyby nie ona mowilbys po niemiecku i siedzial u siebie - a tak piszesz po polsku i plujesz nienawiscia - powod - wojna rozpetana przez niemcow ktorym bylo malo. Zyjesz teraz w spokoju i co znowu ci malo ? moze powstanie zaczniesz - Idiotung test zalecam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawda Re: Prawda - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.06, 00:01 Gość portalu: emigrant napisał(a): > Prawda jest taka ze jestes bledem samym w sobie. Jak jestes tak silnie > zdecydowany co do swojej tozsamosci to sie przenies a nie rozniecaj > niepotrzebnej nienawisci. Bardziej niz zycie w spokoju podobalby ci sie > scenariusz bylej Jugoslawi? Nie wazne skad kto jest tylko to ze razem mozna > cos wybudowac i zyc w spokoju. A jak rozgrzebujesz historie to jedno slowo - > Wojna - gdyby nie ona mowilbys po niemiecku i siedzial u siebie - a tak piszesz > > po polsku i plujesz nienawiscia - powod - wojna rozpetana przez niemcow ktorym > bylo malo. Zyjesz teraz w spokoju i co znowu ci malo ? moze powstanie > zaczniesz - Idiotung test zalecam! takie "argumenty" bardzo lubią osoby o totalitarnych zapędach bo to im zależy by prawda nigdy nie wyszła na jaw. Cóż to za spokój skoro żyjemy w kłamstwie? Prawda nie wywołuje wojen. Prawda nas wyzwoli. Jeśli boisz się prawdy to najwyraźniej masz ku temu powody. Ciekawe jakie? Odpowiedz Link Zgłoś
ichklaus Re: Prawda - 15.10.06, 13:35 > piszesz "razem" ja to "razem" na Slasku jeszcze nie zauwazylem. Nadal dominuje polski nacjonalizm i ograniczenie praw mniejszosci! > piszesz "Nimcom, ktorym bylo zawsze malo" a mnie sie wydaje, ze to wlasnie Polakom bylo zawsze malo! zainteresuj sie polska polityka okresu miedzywojennego 1919-1939 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baron Re: IP: *.chello.pl 01.10.06, 22:46 Kiedy? Chyba po 1989, bo przedtem wiekszośc stanowisk I sekretarzy niesławnej pamięci PZPR, od POP do KW zajmowali autochtoni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zs Re: ojciec oppelnera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.06, 08:10 antysemici autochtoni dodaj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martin An Zwitter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.06, 23:46 Dziwię się Twojej głupocie. Piszesz i oczerniasz ludzi czujących się niemieckimi ŚLązakami, ktorzy mają ku temu predyspozycje, by za takich się uważać - znaja niemiecki, historię Niemiec i co najważniejsze, czują się Niemcami. Jest paru takich i nas się tak łatwo nie wykorzeni. Potrzebujecie czegoś więcej niż czerwonych braci by wygnać nas za Odrę i Nysę. Irytująca jest Wasza głupota i propagandowa polska mitologizacja ziem, których jakoby Polska była panem. Ostatnio ukazał się w NTO artykuł o Lwowie. Ludzie, przecież to nigdy nie było polskie miasto, będę temu zaprzeczać równie mocno jak Wy istnieniu Niemców na terytorium, które do połowy 1945 roku nazywało się Schlesien, a od czasu okupacji - Śląsk. Przecież ta kraina nigdy nie zostałą przekazana Polsce na własność! Jej nominalny status przez wiele lat to tereny będące pod kontrolą wojsk polskich, nieoficjlana strefa, taka sama jak reszta tych, na jakie zostały podzielone zachodnie tereny Trzeciej Rzeszy. Wspominacie z rozrzewnieniem o waszych Kątach, tzn Kresach Wschodnich a zaponacie, że zarówno Śląskich, pruskich, pomorkich Niemców jak i Polaków mieszkających na wschodzie spotkał ten sam los. Warto nauczyć się wzajemnego zrozumienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawy Re: An Zwitter IP: *.chello.pl 04.10.06, 09:53 Jeśli Śląsk jest pod kontrolą Polski to po jaką ch...ę na budynkach administracji umieszczacie niemieckie napisy? To nadal teren pod kontrolą wojsk polskich! Swoją drogą dlaczego sprzedawczyki mają tendencję bycia Niemcami? Skąd te tendencje - bo raczej to nie genetyczne. Już kilka razy było wywalanie Niemców za Odrę a oni znów się pojawiają - samorództwo czy genetyczne pokrewieństwo z prusakami (karaluchy)? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zs Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.06, 23:50 Skąd masz takie wiadomości? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dozs Re: IP: *.dip.t-dialin.net 04.10.06, 09:54 Google > Jan Jozef Lipski > Dwie ojczyzny- dwa patriotyzmy > (uwagi o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: josephGoebb. To tak jak Adolf H! IP: *.net 04.10.06, 10:12 Co byś nie wymyślił koleś to i tak wy - ślązacy i inne szwabskie wszy - jesteście mniejszością w tym regionie kraju. I tak powinno pozostać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dojg Re: To tak jak Adolf H! IP: *.dip.t-dialin.net 04.10.06, 12:27 www.ermeland.de/lipski.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do_zs_jg_i_innych Re: To tak jak Adolf H! IP: *.dip.t-dialin.net 04.10.06, 21:39 www.ermeland.de/lipski.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oppelner_schwule zyghaj! IP: *.net 04.10.06, 10:14 Witom sie z womi moimi ziomkami gromkim zyghaj! Slunsk zawsze niemiecki! Poloki won za bug! Adolf Hitler komm zuruck! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cja Re: zyghaj! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.06, 15:04 Tys' cie chopie urodziou za nieskoro, czas Hitlera jus sie wypouloou a ty jescy dychous. ..a tak na boku... Hitler schwuloow poulou we Auchwitzu tak ze we jego czasie byś nie mog pisać jako schwul no chyba ze na koominie :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Martin Zawsze będziecie gośćmi! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.06, 16:56 Zachęcam do posłuchania zespołu Nordfront. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Zawsze będziecie gośćmi! IP: *.dip.t-dialin.net 04.10.06, 22:12 zegnajadminundjeglicherklugscheisertojestmiobojetnetoostatniwystepaufwiederhoere neinfachsoleckmichdochallemalzusammenmitoppelnereurenagentendemarschlochderunbed ingtwassagenwillabernichtszusagenhat,Tendupr Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Moze ja ci odpowiem:))) 04.10.06, 21:50 www.nigdywiecej.prh.pl/katalog/2006.php www.nigdywiecej.prh.pl/katalog/spis.php Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Moze ja ci odpowiem:))) 04.10.06, 22:03 metzger.ovh.org/cms/photogallery.php?photo=108 Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Moze ja ci odpowiem:))) 04.10.06, 22:04 metzger.ovh.org/cms/photogallery.php?photo=92 Buhahaha Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Moze ja ci odpowiem:))) 04.10.06, 22:09 www.rotfl.ltd.pl/data/media/1/500.jpg www.rotfl.ltd.pl/data/media/1/10_3.jpg www.rotfl.ltd.pl/data/media/1/100.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Moze ja ci odpowiem:))) 04.10.06, 22:14 www.rotfl.ltd.pl/data/media/1/100mln.jpg :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zs Re: Moze ja ci odpowiem:))) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.06, 22:59 Dobre szwabie dobre he he he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zs Re: Masz coś o Angeli? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.06, 09:59 Szkoda:((((( Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Masz coś o Angeli? 05.10.06, 22:07 Idealem to moze Angie nie jest ale kaczory przebija pod kazdym wzgledem:))) img134.imageshack.us/img134/5971/kupry2za.jpg img125.imageshack.us/img125/8349/ef85c6d69d0c2ad0med7az.jpg img217.imageshack.us/img217/4420/kingi6in.jpg He he:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radekb Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.crowley.pl 05.10.06, 15:38 Przeczytałem chyba wszystko co tu dotąd napisano i martwi mnie, że jedyna wzmianka o Czechach, których są to ziemie dotyczy drobnego epizodu, natomiast wiekszość z Was, uważających się za nie-Polaków sugeruje, że to są ziemie niemieckie, a oni mają prawo czuć się Niemcami... Otóż: - Ziemie te są Czeskie, kto nie wierzy niech sprawdzi. - Macie wszyscy prawo czuć się nawet eskimosami. - Jeżeli ktoś taki jak oppelner_os uważa, że wszyscy Polacy mają jakieś mankamenty (są głupi, kłamią), i tylko On jest mądry i fantastyczny, ale głownie dlatego, że jest Niemcem, to zalecam wizytę u dobrego psychiatry. - Jeżeli ktoś uważa, że Śląsk należy oddać Niemcom, to chętnie się przyłącze do apelu, pod warunkiem, że Niemcy oddadzą wszystkie dobra zagarnięte w czasie II Wojny Światowej i zwrócą życie pomordowanym i tym, których pod przymusem wysłali na front wschodni. A jeśli nie, to może oddamy Śląsk Czechom? Albo lepiej Urugwajowi? Przypominam, że Niemcy w trakcie II WŚ traktowali Ślązaków jako pół-polaków. Zdaje się, że ten drobny fakt umyka mądralom, którzy nie mają o tym pojęcia, ale za to mają dużą niechęć do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nobleone Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.tvtom.pl 05.10.06, 19:45 Czesi to cywilizowany naród i nie pyskuje. Umieją sie znaleźć, natomiast takie pseudoniemiaszki i agitatorzy - pogrobowcy Gebbelsa jak wspomniana chuda szumowina opp.os próbują swoich starych - reichowych metod. Koleś reaktywuje na siłę nastroje, które wszycy mają już od dawna w (_(_). Niestety, kolego oppelner, Weimar już był, prowokacja gliwicka też, a to se ne vrati. I tobie tez przebaczą. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 05.10.06, 21:17 Co chciales przez to powiedziec? Chyba nie zaprzeczysz, ze prawdziwymi gospodarzami Slaska sa sami Slazacy a wy Polacy jestescie tylko "goscmi" Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: 05.10.06, 21:15 Z jednym napewno sie zgodze, tj. z tym, ze Czesi maja wieksze prawa do Slaska niz Polacy. Kto jest odpowiedzialny za wybuch II WS wiemy dobrze i nie unikamy odpowiedzialnosci, chociaz ja osobiscie nie mam z tym nic wspolnego. Slask nalezy przede wszystkim do Slazakow, ktorzy sa prawdziwymi gospodarzami tej ziemi. Wycieczek pod moim adresem nie bede komentowal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opel_astra Re: fukk u IP: *.tvtom.pl 05.10.06, 22:43 Ciekawy rewizjonistyczny tekst o gliwickiej prowokacji, jakoby naszej, to nie twój był? Odpowiedz Link Zgłoś
mamgdzies Re: 06.10.06, 08:11 Czesi mają większe prawa niż Polacy, ale również większe niż Niemcy. oppelner_os: > Slask nalezy przede wszystkim do Slazakow, ktorzy sa prawdziwymi gospodarzami > tej ziemi. Wycieczek pod moim adresem nie bede komentowal. A góry należa do górali... Prezentujesz coś, co bym nazwał Śląskim separatyzmem. Wystarczy dodać do tego Kaszubski separatyzm, Góralski separatyzm.... i mamy rozbicie dzielnicowe, tylko w troche innym wydaniu niz niegdys. Ocena tego historycznego wydarzenia nie podlega dyskusji. Ta kłótliwość "narodu polskiego", jak to określiłeś w jednej z poprzednich wypowiedzi, sugerując, że naród ten był podzielony i nie stanowił całości (z tąd cudzysłowy) to zasługa właśnie takiego myślenia, jakie prezentujesz. Oczywiście to nie ty jesteś winny, ale cała reszta, bo ty przecież nie jesteś Polakiem. Problem w tym, że wszyscy inni też tak rozumują. Chyba już wiadomo skąd się biorą wojny domowe... (Wbrew temu co powiedziałby Prezes K. to nie są spiski PO i Służb Specjalnych). Śląsk nigdy nie miał autonomii, nie istnieje coś takiego jak naród Śląski, jeżeli czujesz się Niemcem i Ślązakiem, to musisz wybrać między Niemcami, a polskim Śląskiem. Jakoś pominąłeś fakt traktowania Ślązaków jak Niemców 2 kategorii przez hitlerowców, czyżbyś wyparł ten fakt z pamięci bo kłócił się z Twoim światopoglądem? Rzeczpospolita Polska, kiedyś była schronieniem dla ludzi wygnanych z innych krajów, była mieszanką kultur i religii, a mimo wszystko (a może właśnie dlatego) wszyscy potrafili ze sobą współżyć i był to okres rozkwitu państwa. Teraz z LPR-em, PiSem i Radiem M. jest to raczej trudne, ale mam nadzieję, że z czasem się uda. Mam również nadzieję, że poglądy jakie sobą reprezentujesz są rzadkością, bo światopoglądowo jesteś Śląskim odpowiednikiem Wierzejskiego. Pewnie i tak cię do nieczego nie przekonam, bo z takim podejściem jesteś zamknięty na wszelkie argumenty, ale może ktoś inny przysłuchujący się naszej dyskusji wyciągnie z tego własne wnioski w oparciu o to co mówią obie strony. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heidi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 14:22 mamgdzies napisał: [fragemnty] > Śląsk nigdy nie miał autonomii, strona UJ: www.law.uj.edu.pl/users/khpp/fontesu/1920.htm >nie istnieje coś takiego jak naród Śląski, a kto powiedział że istnieje naród polski? > jeżeli czujesz się Niemcem i Ślązakiem, to musisz wybrać między Niemcami, a > polskim Śląskiem. NIC nie musi wybierać.To doprawdy niewiarygodne by po wojennym piekle XX wieku nadal zdarzały się takie indywiduua mające tak totalitarne zapędy.A może by tak ciebie zmusić to wyboru 'Rosjanin albo Niemiec?bo kto powiedział że naród polski istnieje?' > Pewnie i tak cię do nieczego nie przekonam, bo z takim podejściem jesteś > zamknięty na wszelkie argumenty, ale może ktoś inny przysłuchujący się naszej > dyskusji wyciągnie z tego własne wnioski w oparciu o to co mówią obie strony. > > Pozdrawiam. problem w tym że nie używasz żadnych argumentów a jedynie własne pobożne życzenia.To że nie słyszałeś o autonomii nie oznacza że jej nie było. To że niechętnie pisze się w Polsce conajmniej od 100lat o śląskim narodzie nie oznacza że nie istniał. Trudno więc by ten ktoś inny mógł wyciągnąć jakieś wnioski na podstawie cudzych pobożnych życzeń Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heidi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 14:25 Gość portalu: Heidi napisał(a): > strona UJ: > www.law.uj.edu.pl/users/khpp/fontesu/1920.htm zwróćcie uwage na jeszcze jedną rzecz.Ustawa jest z 1920r kiedy Śląsk nie należał do Polski a więc ustawa dotyczyła obcych!!! ziem. Odpowiedz Link Zgłoś
mamgdzies Re: 09.10.06, 12:31 > www.law.uj.edu.pl/users/khpp/fontesu/1920.htm Czy to świadczy o autonomii? "Województwo Śląskie będzie nieodłączalną częścią składową Rzeczypospolitej Polskiej i będzie posiadało prawa samorządne stosownie do przepisów niniejszego statutu organicznego. " > NIC nie musi wybierać.To doprawdy niewiarygodne by po wojennym piekle XX >wieku nadal zdarzały się takie indywiduua mające tak totalitarne zapędy.A może >by tak ciebie zmusić to wyboru 'Rosjanin albo Niemiec?bo kto powiedział że >naród polski istnieje?' Nazywanie mnie w ten sposób świadczy o tym, że zupełnie nie wiesz o czy ja mówie. To co napisałe byłol skierowane głównie do Oppelenera_os, z uwagi na jego "czucie się" Niemcem, czuciem, że Śląsk jest bardziej Niemiecki niż Polski i jego rozgraniczaniem My-Polacy, Gospodarze-Goście itd. Wyrwanie mojej wypowiedzi z kontekstu, pominięcie wcześniejszej dyskusji prowadzi do wyciągania złych wniosków. > problem w tym że nie używasz żadnych argumentów a jedynie własne pobożne > życzenia.To że nie słyszałeś o autonomii nie oznacza że jej nie było. To że > niechętnie pisze się w Polsce conajmniej od 100lat o śląskim narodzie nie > oznacza że nie istniał. Wyrażam swoją opinię i na próżno szukać w mojej wypowiedzi argumentów. To jest inne spojrzenie na sprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heidi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 18:04 mamgdzies napisał: > > www.law.uj.edu.pl/users/khpp/fontesu/1920.htm > Czy to świadczy o autonomii? "Województwo Śląskie będzie nieodłączalną częścią > składową Rzeczypospolitej Polskiej i będzie posiadało prawa samorządne > stosownie do przepisów niniejszego statutu organicznego. " > ?? na prawdę nie wiesz czy tylko udajesz? Oczywiście że musiał być zapis w czasie przyszłym ('będzie') bo ustawa ta dotyczyła ziem które do Polski nie należały. Tu inny link: "Województwo śląskie - autonomiczna część II Rzeczpospolitej ze stolicą w Katowicach. Ramy prawne przyszłego województwa zapisano w Statucie Organicznym Województwa Śląskiego z dnia 15 lipca 1920. Realnie egzystujące województwo powstało niespełna dwa lata później, w czerwcu 1922, po podpisaniu 15 maja 1922 traktatu w Genewie. Autonomiczne województwo śląskie przestało funkcjonować z dniem 3 września 1939 to jest z wkroczeniem oddziałów niemieckich a formalnie z dniem 6 maja 1945, kiedy to KRN zlikwidowała dekretem województwo i unieważniła autonomię." pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie_(historyczne) "Warto uzmysłowić sobie, że Śląsk jako jedyne województwo w kraju posiadało swoją autonomię." www.katowice.ap.gov.pl/galeria07.html A tak na marginesie czy wyobrażasz sobie że np. dzisiaj na Ukrainie powstaje ustawa dotycząca autonomii Bieszczad? > Nazywanie mnie w ten sposób świadczy o tym, że zupełnie nie wiesz o czy ja > mówie. To co napisałe byłol skierowane głównie do Oppelenera_os, z uwagi na > jego "czucie się" Niemcem, czuciem, że Śląsk jest bardziej Niemiecki niż Polski > > i jego rozgraniczaniem My-Polacy, Gospodarze-Goście itd. Wyrwanie mojej > wypowiedzi z kontekstu, pominięcie wcześniejszej dyskusji prowadzi do > wyciągania złych wniosków. to wybacz ale nie rozumiem, poglądy Oppelene Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Heidi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 18:14 ucięło mi poprzedni list :/ cd: mamgdzies napisał: > Nazywanie mnie w ten sposób świadczy o tym, że zupełnie nie wiesz o czy ja > mówie. To co napisałe byłol skierowane głównie do Oppelenera_os, z uwagi na > jego "czucie się" Niemcem, czuciem, że Śląsk jest bardziej Niemiecki niż Polski > > i jego rozgraniczaniem My-Polacy, Gospodarze-Goście itd. Wyrwanie mojej > wypowiedzi z kontekstu, pominięcie wcześniejszej dyskusji prowadzi do > wyciągania złych wniosków. to wybacz ale nie rozumiem, poglądy Oppelner_os mniej więcej znam i wiem że nie ma mowy w tym temacie o wyborze,więc nie bardzo wiem co chciałeś powiedzieć > Wyrażam swoją opinię i na próżno szukać w mojej wypowiedzi argumentów. To jest > inne spojrzenie na sprawę. jednak wcześniej użyłeś słowa 'argumenty'. Oczywiście masz prawo do własnej opini w tym temacie, podobnie jak masz prawo twierdzić że 2+2=5. Nie oznacza to jednak że masz rację. Pisałeś m.in. 'Śląsk nigdy nie miał autonomii, nie istnieje coś takiego jak naród Śląski' a to nie jest tylko 'inne spojrzenie' lecz negowanie faktów (czy jak to nazwiesz). Odpowiedz Link Zgłoś
achim1 Re:Tragiczne efekty Gospodarowania 15.10.06, 13:10 Po 60 latach Polskiego gospodarowania na slasku stwierdzic trzeba ze byl to najgorszy okres w histori tego regionu.Gorny slask zostal zdewastowany kompleznie nie ma jakiejkolwiek morzliwosci dalszej rozbudowy .Rabunkowa gospodarka weglem doprowadzila do tragedi geologicznej jak i ekologicznej. Dolny slask zostal zdewastowany przez tzw.Repatriantow ludzi ktorym obca byla agroprodukcja dowodem sa walace sie gospodarstwa odziedziczone po wysiedlonych niemcach.Opolszyzna zostala skorumpowana w typowo polskim stylu.itd.itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hanys Niestety reprezentujesz typową polską ignorancje IP: 217.153.131.* 09.10.06, 16:56 i niewiedzę. Poczytaj o Statucie Autonomicznym dla Śląska, uchwalonym przez Sejm II RP Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: 13.10.06, 05:15 Wcale nie jestem zamkniety na rzeczowe, powtarzam rzeczowe argumenty. Widze, ze o czyms zapomniales, otoz Gorny Slask (czesc nalezaca od 1922 roku do Polski) posiadal szeroka autonomie. Pozdrawiam Oppelner_os Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 14:21 Gość portalu: Radekb napisał(a): > Przeczytałem chyba wszystko co tu dotąd napisano i martwi mnie, że jedyna > wzmianka o Czechach, których są to ziemie dotyczy drobnego epizodu, natomiast > wiekszość z Was, uważających się za nie-Polaków sugeruje, że to są ziemie > niemieckie, a oni mają prawo czuć się Niemcami... Otóż: > - Ziemie te są Czeskie, kto nie wierzy niech sprawdzi. zastanawiam się dlaczego nie martwi Cię to że w większości polskich książkach Śląsk jest przedstawiany jako 'odwiecznie polska ziemia' a Czechy jako mało ważny epizod bo moim skromnym zdaniem właśnie taki pogląd doprowadza do powstawania 'niemieckich ziem'.Jest jeszcze jedna rzacz, że choć Śląsk był czeski to jednak prawie od początku pod niemieckimi wpływami a o tym też się często nie chce pamiętać. > Przypominam, że Niemcy w trakcie II WŚ traktowali Ślązaków jako pół-polaków. raczej jak mniej wartościowych Niemców. Argumenty typu "Polak" używało się by obrazić i to nie tylko w czasie IIWŚ ale i w XIXw. Nie pamiętam dokładnie szczegółow ale za obrażenie czyli nazwanie "Polakiem" był np. proces w Bytomiu (II poł.XIXw) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radek Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.crowley.pl 09.10.06, 13:25 > zastanawiam się dlaczego nie martwi Cię to że w większości polskich książkach > Śląsk jest przedstawiany jako 'odwiecznie polska ziemia' a Czechy jako mało > ważny epizod bo moim skromnym zdaniem właśnie taki pogląd doprowadza do > powstawania 'niemieckich ziem'.Jest jeszcze jedna rzacz, że choć Śląsk był > czeski to jednak prawie od początku pod niemieckimi wpływami a o tym też się > często nie chce pamiętać. Ja nie czytałem większości Polskich książek, a ty? Nie wiem wobec tego czy jest tak jak piszesz. Jeśli tak jest to martwi mnie to. > raczej jak mniej wartościowych Niemców. Argumenty typu "Polak" używało się by > obrazić i to nie tylko w czasie IIWŚ ale i w XIXw. Nie pamiętam dokładnie > szczegółow ale za obrażenie czyli nazwanie "Polakiem" był np. proces w Bytomiu > (II poł.XIXw) Jak niepewnych Niemców. Dlatego wysyłano ich na front wschodni. Zresztą chodziło mi tylko o wywołanie refleksji u tych, którzy teraz uważają się za Ślązaków, czyli w swoim mniemaniu Niemców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.06, 18:33 Gość portalu: Radek napisał(a): > Ja nie czytałem większości Polskich książek, a ty? Nie wiem wobec tego czy jest > > tak jak piszesz. Jeśli tak jest to martwi mnie to. chyba żartujesz! Nie wiem ile masz lat bo być może jako młody rocznik załapałeś się na nowy program nauczania w szkole.Niestety ale po dziś dzień używa się słów "powrót Śląska do macierzy" > Jak niepewnych Niemców. Dlatego wysyłano ich na front wschodni. Zresztą > chodziło mi tylko o wywołanie refleksji u tych, którzy teraz uważają się za > Ślązaków, czyli w swoim mniemaniu Niemców. a może to właśnie efekt refleksji? Przecież przez Polaków Ślązacy traktowani byli również z pogardą i jako niepewni Polacy. Być może po porównaniu obu stron wyszło że mimo wszystko Niemcy byli lepsi od Polaków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alter Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.06, 02:01 jak jo by mioł tak nasrane we łbie, to bych cicho siedzioł ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Z tych, co Tu Byli Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 07:31 Śląsk to nasza Ojczyzna. Jak ktoś tu przyszedł (marszem ku ziemiom wyzyskanym) i pracuje, i kocha tę ziemię. Jest u siebie, wtapia się w nią, uczy się ją szanować. Szanuje też nas. My Ślązacy szanujemy tych co potrafią ciężko pracować. Polacy nie są, i nigdy nie byli gospodarzzmi tej ziemi, raczej macochą. Więc zapomnijmy o tej "narodowej" retoryce, równie głupiej jak odwieczna polskośc Śląska i takiego choćby Szczecina.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ten co tu przybył Re: My, Polacy, jesteśmy tu u siebie IP: *.chello.pl 07.10.06, 13:59 A my Polacy szanujemy mądrych. Niestety w potocznym rozumieniu mądrzy ciężko nie pracują.Stąd szlezjerzy nie cieszą się naszym szacunkiem - zwłaszcza że nie wiedzą w jakim języku z kim należy rozmawiać. Każdy kto ich słucha wyciąga prosty wniosek że nie chodzili do szkoły. Czy niedouczone ćwoki mogą rządzić się sami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: My, Polacy, jesteśmy tu u siebie IP: *.versanet.de 07.10.06, 14:14 to samo mowia penery z Ruhrgebietu o Bawarczykach.Bawarczycy, mieszkajacy np.w Monachium na przedmiesciach jak sie wypowiadaja np.z powodu jakiegos pozaru albo tp.sa w niemieckiej telewizji tlumaczeni napisami.Bo mowia swojw gwara niezrozumiala dla innych.A penery z Ruhry to w porownaniu z bawarem dupki biedne,niedomyte i bez kultury.Do tego 30% krzyzowka z Polactwem.... Chcialbym byc bawarskim wsiokiem bez umiejetnosci wladani czystoniemieckim.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja twardy naród ci ślązacy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 15:34 co parę dziesiątek lat jakiś nienażarty naród wyciąga łapska po ICH ziemię! każe im wyrzec się języka, myślenia i tożsamości... ONI są u siebie, na swojej ziemi od pokoleń! A MY POLACZKI GOŚCIMY TU RAPTEM 50 LAT.... ...i robimy to samo co niemcy! TFU!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zs Re: My, Polacy, jesteśmy tu u siebie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 18:07 I tak jesteś ćwokiem Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Polak 07.10.06, 23:05 Polak Polak - osobnik żyjący zarówno w stadach jak i samotnie, nic mu się nie podoba, na wszystko umie umiejętnie narzekać. Większość Polaków wyznaje rydzykizm, reszta głównie wyznaje boskość papieża. Polska to naród wybrany. Panuje tu największe złodziejstwo, podłość i alkoholizm. Wystarczy powiedzieć Polak i każdy wie, że to najgorsze poniżenie. Wielkim marzeniem każdego Polaka jest uciec do Ziemi Obiecanej - Londynu. Z ciekawostek można dodać, iż Polacy są jednymi z najlepszych fałszerzy pieniędzy (waluta nie gra roli) oraz jako jedyny naród na świecie mogą poszczycić się tym, iż udało im się ukraść pojazdy wojskowe z poligonu w trakcie trwania ćwiczeń wojskowych w ramach NATO Odpowiedz Link Zgłoś
999s Re: Polak 08.10.06, 00:42 To jeszcze nic! Potrafią nawet zajumać brykę niemieckiemu nadczłowiekowi w czasie jazdy tak, że ten orientuje się dopiero po 2 dniach że go okradziono! Odpowiedz Link Zgłoś
mamgdzies Re: Polak 09.10.06, 12:38 A Żyd to osobnik noszący pejsy, śmierdzi czosnkiem i naciąga ludzi. Większośc murzynów to kanibale, a reszta nie je nic. Myślisz, że Twój szowinizm jest lepszy od Rydzykowego? No tak... Ty masz przecież rację, a Rydzyk się myli. A prawda jest taka, że jesteś taki sam jak Rydzyk, Wierzejski, Giertych i całe reszta tych baranów. Taki sam jak Hitler. Bez znaczenia kogo nie lubicie, używacie wszyscy tych samych metod, opowiadacie takie same bzdury. Nieśmiertelne uogólnienie... Wszyscy, większość... Znasz większość polaków? Hitler znał większość Żydów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tubylec Re: My, Polacy, jesteśmy tu u siebie IP: *.dip.t-dialin.net 07.10.06, 20:57 Ty wymiocie pospolity z kregu wszechpolakow,zauwaz ze bez tych Slazakow byscie do UE_ UNII EUROPEJSKIEJ nigdy nie weszli!!!!. A bez pracy Slazakow juz dawno zdechli. A "pseudodouczuoni i wyksztalceni" przybylcy pucuja kible u tubylcow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: garus Re: My, Polacy, jesteśmy tu u siebie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.06, 10:36 UE to Haider na ten syf sra podobnie jak Kaczor Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NORMALNY POLAK Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.06, 13:47 Po co głupku bijesz pianę? Sprawdzasz czy się da? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inya Ślązak to nie jest Niemiec IP: *.centrum.punkt.pl 10.10.06, 14:00 Ani Polak. Jestem Ślązaczką. Tu się urodziłam i nikt mnie z tej ziemi nie wyrzuci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafal Re: Ślązak to nie jest Niemiec IP: 80.150.2.* 10.10.06, 18:14 tak, ja tez, ale ciekawe opinie ludzi, moim zdaniem w wszyscy nie macie co robic, ja tez, i piszece same glupoty. nara wam kochanym Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maga Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.doebling.sth.ac.at 11.10.06, 11:30 Przepraszam´, a dziadek / babcia skad przyjechali ??? Lwow tez fajne miasto, no nie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolaninpomorzanin Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.06, 00:04 Przeczytałem wszystkie posty i jest mi za większość przedstawianych ty poglądów wstyd jak cholera.Oppelner_os Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolaninpomorzanin pamiętaj!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.06, 00:10 tak na marginesie....podałeś link na Nigdy Więcej... właśnie tacy ludzie jak założyciele tej strony,ja i inni forumowicze nie chcą żeby takie rzeczy się powtarzały i działy.mnie też wkur.... działania ONRu i innych nacjnalistów.ale z nimi też rozmawiałem wymieniałem się poglądami, momentami nawet miło było.Ale kwestia jest taka, żeby dało się żyć obok siebie.może zacznij martwić się o Vaterland gdzie istnieje przeogromna społeczność turecka a w telewizji są czarne prezenterki...może to też Ci przeszkadza???pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: pamiętaj!!!!!!!!!!!!!!! 13.10.06, 05:19 Mnie interesuje przede wszystkim moj Heimat. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 13.10.06, 05:18 :))) Ciekawa propozycja z tym piwem:) Pozdrawiam Oppelner_os Odpowiedz Link Zgłoś
ichklaus Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 15.10.06, 13:38 "Ale pamiętaj że my też nie mamy nic wspólnego z polityką Josifa W Stalina ani z tym że historia rzuciła nas aż tutaj" czy aby na pewno? :9 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oppelner 3 Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.mcbone.net 13.10.06, 07:32 W Reichu jestesmy u nas na Slasku ale my jestesmy w domu a wasz dom na Kresach .zrabowane to zrabowane . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kris Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: *.chello.pl 13.10.06, 10:26 Jak by się tak zastanowić, to chyba najdłużej Sląsk należał do neandertalczyków... Chociaż myśląc dalej, to kilku z nich się tu wpisuje... Odpowiedz Link Zgłoś
achim1 Re:Tagiczne efekty gospodarowania 15.10.06, 13:18 -------------------------------------------------------------------------------- Po 60 latach Polskiego gospodarowania na slasku stwierdzic trzeba ze byl to najgorszy okres w histori tego regionu.Gorny slask zostal zdewastowany kompleznie nie ma jakiejkolwiek morzliwosci dalszej rozbudowy .Rabunkowa gospodarka weglem doprowadzila do tragedi geologicznej jak i ekologicznej. Dolny slask zostal zdewastowany przez tzw.Repatriantow ludzi ktorym obca byla agroprodukcja dowodem sa walace sie gospodarstwa odziedziczone po wysiedlonych niemcach.Opolszyzna zostala skorumpowana w typowo polskim stylu.itd.itd. Odpowiedz Link Zgłoś
oppelner_os Re:Tragiczne efekty gospodarowania 15.10.06, 17:34 To nie kresowiacy odpowiadaja za dewastacje Slaska lecz polscy szabrownicy i bandyci z centralnej Polski. Oni tez "zarzadzali" naszym Slaskiem przez te 61 lat polskiej okupacji. Odpowiedz Link Zgłoś
europa130 Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w 15.10.06, 17:16 Gość portalu: Polak napisał(a): > Dlaczego nam ubliżacie na tym forum. Jeżeli wam się nie podoba, że jesteście > tutaj, czyli u nas, wyjeżdżajcie do Reichu. A jeżeli wolicie jednak Polskę, > to nie ubliżajcie nam, gospodarzom tej ziemi. >jestescie nie w domu u siebie tylko tu na naszym slasku ,emigrancie z kolomyji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Do Niemcoślązaków: My, Polacy, jesteśmy tu w IP: 217.153.83.* 16.10.06, 06:55 Jeśli ja nie jestem w domu, to spróbuj mnie eksmitować. Szlyzjerska, niedomyta, niepiśmienna, zapalczywa małpo z brudnymi od wyngla pazurami. Pyrsk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Departament Stanu Do Polaków, łamiecie Prawa Człowieka! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.07, 21:21 6.03.07 Departament Stanu USA ujął sprawę rejestracji ZLNS w swoim dorocznym raporcie na temat przestrzegania praw człowieka na świecie. Odpowiedz Link Zgłoś