Dodaj do ulubionych

Uczciwy developer?

03.09.10, 10:10
Witam

Chcę kupić mieszkanie w inwestycji 19 dzielnica (prourba). Czy ktoś z Was zna
tego developera? Czy możecie polecić firmę, która zbada jego wiarygodność i
jeśli wszystko będzie ok poprowadzi transakcję?
Chciałabym również dowiedzieć się jakie macie doświadczenia z analizą umowy
developerskiej u notariusza bądź w firmach tym się zajmujących.

Pozdrawiam,
Olga
Obserwuj wątek
    • czarnyspinacz Re: Uczciwy developer? 03.09.10, 10:43
      Nie słyszałem niczego złego o tym deweloperze-brak wiadomości to dobra wiadomość?;)
      Swoją umowę analizowałem u prawnika. Zapłaciłem słono i nie wytłumaczył
      wszystkiego tak jak powinien. Znajomi również mają takie doświadczenia-prawnicy
      nie przekładają z "polskiego na nasze"
      Co do badania wiarygodności to rzeczywiście taka firma byłaby przydatna bo
      wiedza czerpana tylko z internetu może być za mała.
      • waniliowymakaron Re: Uczciwy developer? 03.09.10, 11:04
        Również korzystałam z usług prawnika. Wszystko przeanalizował itd. jednak czegoś
        mi brakowało w całej tej procedurze... może właśnie ludzkiego wytłumaczenia na
        co uważać, czego się domagać. Z resztą prawnik może ocenić tylko zgodność umowy
        z prawem a tutaj przydałaby się jeszcze znajomość całego mechanizmu deweloperów...
        Sądzę, że w obecnych czasach jest zapotrzebowanie na firmy zajmujące się właśnie
        czym na kształt kompleksowej opieki nad kupującym ;)
        • kolegazwiezy Re: Uczciwy developer? 08.09.10, 10:25
          Mnie umowę z deweloperem analizowała firma doradcza (doradzamy.com). Nie zapłaciłem dużo a wszystko podane jak na tacy. Dla porównania zaniosłem potem umowę do prawników (żeby się upewnić)-zapłaciłem 2 razy tyle a uwagi były bardziej ogólne. Lepiej zlecać takie sprawy ludziom, którzy się na tym znają i "siedzą" w rynku nieruchomości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka