27.05.04, 18:01
Przymierzam się do podpisania umowy przedwstępnej na zakup 'wtórnego'
mieszkania. Czy ktoś może ma namiar na notariusza w Warszawie, ktory przy
podpisywaniu takiej umowy pobiera 50% taksy, a przy umowie właściwej drugie
50%. Byłabym dozgonnie wdzieczna :)
Pozdrawiam
K.
Obserwuj wątek
  • Gość: Iwona K. Re: Notariusz IP: *.dynamic.chello.pl 10.11.13, 00:09
   Jest miły, młody i kompetentny notariusz na Żoliborzu. Mam nadzieję, że nie przekręcę nazwiska: Marcin Solanowski. Byłam wcześniej u innych notariuszy i tylko on znalazł wyjście, jak ominąć podatek od darowizny dla III grupy podatkowej. Okazało się, że są inne umowy - inne niż darowizna czy sprzedaż - żeby przekazać mieszkanie bez kosmicznego podatku.

   Inni notariusze podawali kosmiczne kwoty za darowiznę z podatkiem - nawet 50 tysięcy złotych. Zrobiliśmy akt bez podatku - zamiast darowizny była umowa renty i umowa o opiekę. Wcześniej zadzwoniłam do skarbówki, żeby się upewnić, czy tak można. I w sumie byłam zdziwiona, bo pani ze skarbówki potwierdziła - rzeczywiście od takiej umowy nie było podatku, a wszystko było w pełni legalne i dozwolone prawnie. Notariusz miał rację!!!
   Za akt zapłaciłam 1500zł, a nie 50000 zł... Mam mieszkanie i spore oszczędności :)

   Odpowiadał na każde pytanie, widać, że facet lubi swój zawód, że tym żyje. Bezpłatne porady od początku do końca!!! Byłam w szoku, bez wcześniej odwiedziłam adwokata, który niewiele powiedział, a wziął 300zł za poradę... W poniedziałek rozmowa, a we czwartek podpisany akt.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka