ewkr
04.04.05, 19:02
Wynajęliśmy mieszkanie od grudnia 2004 na czas okreslony ponieważ mąż dostał
pracę zagranicą. Niestety po 4 miesiącach zmienił pracę i wraca do Polski. W
tym czasie ja z malutkim dzieckiem przebywam u rodziców w innym mieście.
Wypowiedzieliśmy umowę w lutym ponieważ mamy 3miesieczne wypowiedzenie ale
firma interpretuje umowę inaczej.
3. Każdej ze stron przysługuje prawo rozwiązania niniejszej umowy za uprzednim
trzymiesięcznym wypowiedzeniem przypadającym na koniec miesiąca
kalendarzowego, lecz nie wcześniej niż po 6 miesiąca obowiązywania umowy
licząc od dnia jej zawarcia
4. Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie.
Według nas mieszkanie powinniśmy odzyskać pod koniec maja po 6 miesiącach
wynajmowania i jednocześnie 3 miesiące po wypowiedzeniu. Wg firmy wypowiedzieć
mieszkanie możemy dopiero po 6 miesiącach najmu.
Mamy malutkie dziecko więc mamy utrudnioną sytuację.
Czy firma dobrze interpretuje umowę i co mozemy zrobić?
Z góry dziękuję za poradę