wojti12
03.10.06, 13:46
witam,
wlasnie sprzedalem mieszkanie, ktore otrzymalem w darowiznie?
czy ten fakt musze zglosic do US? (wiem ze nie obowiazuje mnie podatek
dochodowy)
druga rzecz to ze u notariusza zobowiazalem sie mieszkac w tym mieszkaniu
przez 5 lat (by skorzystac z ulgi darowizny).
Mieszkalem krocej ale otrzymane srodki chce przekazac w ciagu 6 mcy na inna
inwestycje i moge uzasadnic koniecznosc zmiany warunkow mieszkaniowych.
Czy dobrze rozumiem ze teraz jak zlamamlem 5letnia deklaracje to musze cos
zglosic do US? Jesli tak to co? Jakies PIT czy oswiadczenie?
WM