Dodaj do ulubionych

Skomplikowana sprawa

IP: *.c29.msk.pl 04.03.07, 16:53
Chcę kupić dom, który ma 5 współwłaścicieli. Pół domu jest babci z synem, a
druga połowa jej trzech bratanków. Babcia od 1968roku sama opłaca podatki i
wszelkie koszta związane z prowadzeniem domu. Teraz chce sprzedac dom, tylko
nie wie czy bratankowie sie zgodzą na jego sprzedaż a jeśli tak to na jakich
zasadach. W związku z tym moje pytanie czy nie lepiej by było, by sie starała
o zasiedzenie i pieniędzmi ze sprzedaży podzieliła sie tylko z synem. Jak
ugryżć tę sprawę, żebym mogła jak najszybciej kupić ten dom. Dziękuje za
każdą rzeczową odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • Gość: Matti Re: Skomplikowana sprawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.07, 17:10
      Sprawa nie jestem skomplikowana. Ty pokrętnie tworzysz. Wszyscy muszą się
      zgodzić na sprzedaż na określonych notarialnie warunkach (i kasa do podziału)
      albo babcia musi ich spłacić i potem sprzedawać. Zasiedzenie nie ma tu nic do
      rzeczy - przecież jest współwłaścicielem!
      Czy gdybyś ty z siostrą i matką była współwłaścicielem nieruchomości,
      ucieszyłabyś się, że siostra sprzedała dom komukolwiek za twoimi plecami???
      Pomijam fakt nieważności takiej transakcji.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka