jaa_klaudiusz
17.11.09, 14:35
Czy może ktoś z szanownych forumowiczów wie, jakie warunki muszą być spełnione i czy można przeprowadzić referendum które doprowadziłoby do likwidacji Straży Miejskiej w Płocku.
Uzasadnienie to m. in.:
1. wysokie koszty utrzymania
2. skupianie się głównie na kontrolach drogowych do czego powołana jest Policja
3. Brak innej działalności jak np. porządki i czystość osiedli mieszkaniowych itd.
4. arogancja i buta
5. zatrudnianie mieszkańców okolicznych "wioch" - nie jest to więc sposób na zwalczanie bezrobocia w Płocku
Pieniądze wydatkowane na Straż Miejską przeznaczyć na dofinansowanie dodatkowych etatów w Policji - tak jak już zaczyna robić to wiele innych miasta w Polsce.
Na jaką frekwencję można liczyć i jakie ewentualne głosowanie - proszę o opinie.
pozdrawiam
może jak Rada Miasta nie ma jaj - to może mieszkańcy będą mieli....