Dodaj do ulubionych

Żegnaj, kino, na rok

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.03.06, 22:44
Ok - wiadomo że rusza budowa dawno zapowiadana - to dobrze.
Źle - że są problemy z kolumnadą oraz ze sławetnym Hortexem. Ciekawe - czy to
miasto blokuje przebudowę Hortexu? Będzie ciekawe - ruiny Hortexu koło nowego
Przedwiośnia. A na obrazku miało być ładnie. Płocka specyfika :-(
Obserwuj wątek
    • Gość: Rozsadny Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 22:55
      Brawo Struzik,kolejne Pana skuteczne dzialanie.Co na to GW i plujacy jadem
      foruymowicze,tutaj zapewnie nie bedzie komentarzy,tak?
      • Gość: 30 Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 23:16
        uruchomijcie kino w dawnym Zespole Szkół Chemicznych - DAWNE KINO STUDIO
    • Gość: tum Nareszcie! IP: *.centertel.pl 14.03.06, 23:29
      Już myslalem, ze nie dozyję tej chwili.
      Nareszcie kino z prawdziwego zdarzenia.
      Dzięki, dzięki...
      • Gość: nikodem d. Re: Nareszcie! IP: *.centertel.pl 14.03.06, 23:41
        Gdyby nie Samorząd Województwa
        Płock popłynąłby beznadziejnym
        nurtem polityki panów Milewskich i innych
        Piskorskich
        • Gość: PJZ Jedno kino to za mało IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 23:43
          Beznadziejne jest to, że w ponad stutysięcznym mieście nie będzie przez rok (jak
          znam życie to dłużej) kina.
          • Gość: tum Re: Jedno kino to za mało IP: *.centertel.pl 14.03.06, 23:50
            Ano nie dogodzisz!
            Ale za parę miesięcy nareszcie będzie gdzie
            zabrać dziewczynę:)
            Bez obciachu
    • roman_j Re: Żegnaj, kino, na rok 14.03.06, 23:41
      Nieoczekiwana zmiana ról. Zwykle to miasto wymyślało coś, co konserwatorom
      zabytków nie przypadało do gustu (dodam, że zwykle na szczęście tak się właśnie
      działo), a teraz to miejskim urzędnikom nie podoba się rozwiązanie, które
      zyskało akceptację konserwatorów. Myślę, że skoro ten z założenia konserwatywny
      urząd wyraził zgodę na budowę kolumnady przed "Przedwiośniem", to ratuszowym
      urzędnikom nie pozostaje nic innego, jak przyklepać ten pomysł. A jeśli
      podwładni pani dyrektor Wierzbickiej mają coś przeciwko, to może niech się
      lepiej zajmą dokładaniem ślepych okien na ścianach hipermarketów, bo to chyba im
      najlepiej wychodzi. ;-))
      • pawles Re: Żegnaj, kino, na rok 16.03.06, 08:33
        Ależ Romanie, przecież to nie pierwszy taki przypadek, gdzie miasto chce
        zablokować to, co zyskało aprobatę konserwatorów.
        Sam na pewno dobrze wiesz, jak było z nowym projektem Jagiellonki ...
        I do dziś cisza .......................
    • Gość: fama Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 08:04
      I tak dalej. Róbmy wszystko by taki Struzik został tam gdzie jest i mógł dalej
      pomagać Płockowi, bo co taki Milewski sam może. We wszystkim co "robi" gdzieś w
      podtle jest Marszałek Struzik. Weżmy choćby most, muzeum, teraz kino.
      Nieokłamujmy się ten facet rządzi i wojwewództwem i Płockiem i robi to
      świetnie. Jest nasz. Dał na nasze uczelnie. Była z tego powodu awantura w
      stolicy, ale postawił na swoim. Gość ma siłę, władzę i charyzmę, a przy tym
      zdrowy rozsądek. Nie bawi się w gierki. Ukradli mu komputer, ale i tak na niego
      nic nie mają, bo jest uczciwy. I co z tego, że należy do PSL, parti
      mniejszościowej. Liczy się człowiek
      • Gość: turb Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.aster.pl 15.03.06, 18:46
        Dał na nasze uczelnie? Co dał? I czy miał, że dawał?

        "Gość ma siłę, władzę i charyzmę, a przy tym zdrowy rozsądek." to chyba o kims
        innym jest Bo ten jest bezsilnym, malym kombinatorkiem.

        "Liczy się człowiek", slusznie piszesz a zwlaszcza sie liczy NASZ czlowiek.
        Tylko ze to nie jest moj czlowiek.

        A to ze ukradli mu komputer to zaleta?

        Róbmy wszystko aby Struzik i jego mniejszosciowa partia nie mogla udawac ze
        pomagac juz nikomu. Niech zniknie raz na zawsze ta ostoja kliki rodem z PRL.
        • ciffan Re: Żegnaj, kino, na rok 15.03.06, 23:23
          Gość portalu: turb napisał(a):
          > Dał na nasze uczelnie? Co dał? I czy miał, że dawał?

          Jak nie dał jak dał!?
          20 milionów!
          Nie słyszałeś o tym? Mówili w radiu i telewizji. Kościołowi dał, m.in. na
          Świątynię Opaczności Bożej...

          > Róbmy wszystko aby Struzik i jego mniejszosciowa partia nie mogla udawac ze
          > pomagac juz nikomu. Niech zniknie raz na zawsze ta ostoja kliki rodem z PRL.

          Amen.
      • Gość: oburzony Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.c151.petrotel.pl 18.03.06, 21:00
        Niech sp.... jak mozna bylo przeznaczyc 20 mln zł na kler i ten beznadziejny
        projekt swiatyni opatrznosci bozej..... to jest skandal!
    • Gość: Marcin Pustynia! IP: *.stacje.agora.pl 15.03.06, 09:27
      Jako płocczanin patrzę na to wszystko co dzieje się w mieście i choć bardzo
      chcę, to niestety nie widzę żadnych przesłanek aby nie twierdzić, ze to miasto
      to kulturalna pustynia!!!!! Przez długie miesiące nie będzie kina (choć i tak
      ludzie w tym mieście chodzą głównie na komercyjne knoty... śmiać mi się chciało
      kiedy doskonały obraz "tańcząc w ciemnościach" emitowany był po mniej więcej
      roku od premiery...). funkcjonowanie teatru pozostawia sporo do życzenia...
      Żeby tego było mało, to, co dzieje się na płaszczyźnie muzyki to już po prostu
      granda... opowiem jedną historię sprzed dwóch czy trzech lat. Miał grać w
      płocku znakomity zespół Ścianka. Bilety - owszem - były, ale nie mogłem ich
      kupić bo koncert klika dni wcześniej został odwołany ze względu na małe
      zainteresowanie (!!!). Myślę sobie - rany, tylko w płocku takie rzeczy się mogą
      zdarzyć.... Sale pękają w szwach na mandarynie, kombii czy innych "artystach".
      Tyle że takie chałturnictwo to dla mnie nie jest wyznacznik czegokolwiek. Chyba
      że poziomu tego g... które zionie codziennie z radia... cześć
      • Gość: Wojtek Re: Pustynia! IP: *.oracle.com 15.03.06, 18:21
        Na pocieszenie moze cos ciekawego wydarzy sie na otwarcie nowego amfiteatru. :)
    • Gość: Zibi Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.c151.petrotel.pl 15.03.06, 10:32
      Wszystko to to OK, ale mnie nurtuje myśl, jak się ma układanie nowej
      nawierzchni na ul. Tumskiej, do planowanych prac rozbiórkowo-budowlanych
      w "Przedwiośniu" - a w szczególności ruch dużych ciężarówek i maszyn
      budowlanych. Coś mi się wydaje, że układana teraz nawierzchnia to pieniądze
      wyrzucone w "budowlane błoto" i rozjeżdżone przez pojazdy wywożące gruz i
      dowożące materiały budowlane.
      • Gość: Wojtek Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.oracle.com 15.03.06, 18:16
        Pojazdy uzywane do prac przy kinie moga od biedy podjezdzac od placu
        Narutowicza, chyba ze wjazd jest za maly na wieksze ciezarowki.
        • pawles Re: Żegnaj, kino, na rok 16.03.06, 08:42
          A którędy mają wjeżdżać ciężarówki, gdy będzie budowane Muzeum Mazowieckie, a
          wcześniej wywożony gruz po rozbiórce budynków, na miejscu których muzeum
          powstanie ??
          Podobna sytuacja z budynkiem Hortexu, również przewidzianym do "odbudowy" ?


    • Gość: leylo ok,byle jak najszybciej IP: 192.168.1.* / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 12:23
      nareszcie cos sie dzieje,wytrzymamy ten rok aby potem miec sie czym szczycic
    • Gość: vvv Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 14:56
      No to poczekamy na kino
    • Gość: esteta Zburzcie Hortex! IP: 193.59.95.* 15.03.06, 15:31
      Przy wyburzaniu mogliby przy okazji pociagnac Hortex. Nie wiem dlaczego do tej
      pory nikt nie zgladzil tej obrzydliwej budowli.
      • Gość: franek Re: Zburzcie Hortex! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.06, 09:32
        Nie wiem czy ktoś to jeszcze pamięta , ale dawno temu Przedwiosnie było dość\
        długo remontowane tj.parę lat . Był otwarty Hortex z pysznymi lodami jakich
        nigdzie już nie ma i wtedy w Tygodniku Płockim ukazał się wierszyk
        P. Zygmunta Ozimkiewicza na ten temat;
        PŁOCKA INWESTYCJA
        Na deptaku przy "Hortexie"
        Krasnoludki siadły
        Miłe bardzo mocno rozbawione
        Porcje lodów jadły.

        Raptem jeden do innych
        Wykrzyknął radośnie
        Patrzcie tutaj moi bracia
        Jest kino "Przedwiośnie"

        Lecz najstarszy z długą brodą
        Przerwał te zapały
        Nie jest lecz było gdy ja jeszcze
        Byłem bardzo mały.

        I dalej snuł swoją opowieść
        Ten mędrzec brodaty
        O tym co w Płocku zaczęto
        Tu przed kilku laty.

        Otóż pewni mądzy ludzie
        Co tutaj rządzili
        Bez podważania słuszności
        Remont wymyślili.

        Porobili plany, zgromadzili fudusze
        I zaczeli swoje działanie
        Co w języku fachowym inwestycyjnym
        Zwie się modernizowanie.

        Płocczanie są bardzo grzeczni
        I dorośli i dzieci
        Nawet mocno nie kleli
        że tak wolno leci.

        Z czasem już i zapomieli
        O istnieniu kina
        Rozrywki zaczeli więc szukać
        W piciu i w dzewczynach

        Dziś z niejednego chłopca
        Wyrósł duży tata
        A remoncik "Przedwiośnia"
        Trwa następne lata.

        Podsluchałem, jak do chłopca
        Mówiła dziewczyna
        że można by zrobić serial
        Z tej naprawy kina.

        Który na jego otwarcie
        Byłby wyświetlany
        Na przyklad pod tytułem
        "Do bani te plany"

        Odeszły więc krasnoludki
        do lasu żałośnie
        niezbyt ładnie określając
        remontujących "Przedwiośnie"


        mam nadzieję że teraz będzie lepiej
    • Gość: Pucio Szklane domy nie przeszkadzają... IP: *.c154.petrotel.pl 15.03.06, 20:18
      A to ciekawe.Szklane domy na Tumskiej (vide PZUpss) architektowi miasta nie
      przeszkadzają, a kolumny które mogłyby wpuścić trochę architektonicznej
      świerzości na tą ulicę i sprawić by turyści odwiedzający płocką starówkę byliby
      zachwyceni i robiliby sobie w tym miejscu tysiące zdjęć, już tak.Ulica ta sama,
      architekt ten sam, pamięć juz nie ta....Będzie jak zwykle, szaro i ponuro.
    • Gość: xXx Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.06, 21:13
      A Diany to nie da uruchomic???
      • Gość: marylka Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.c240.petrotel.pl 16.03.06, 10:14
        a ja proponuję zastępcze kino samochodowe, ha ha, co wy na to?
        • Gość: Maciek Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.ssss.gouv.qc.ca 16.03.06, 13:52
          Tak, uruchomic "Diane". Ilez filmow sie tam naogladalem w czasach licealnych.
          Kino Diana - swiatynia wspomnien :))
          • Gość: Maciek Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.ssss.gouv.qc.ca 17.03.06, 20:35
            No i co, nie ma chetnych na "Diane" ?? Szkoda, szkoda.
            • ciffan Re: Żegnaj, kino, na rok 17.03.06, 23:01
              Chętni może i by się znaleźli, ale księża za boga jedynego nie wpuszczą tam
              widzów...
    • Gość: ko Re: Żegnaj, kino, na rok IP: *.c242.petrotel.pl 19.03.06, 18:26
      a kiedy ruszy nowe?
    • Gość: kinoman Miejmy nadzieję że nowe kino będzie przywzwoite... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.06, 15:31
      Będzie świeży repertuar - jak w normalnych miastach. Bo to co teraz jest - to
      kiszka - i nawet średniozaawansowany kinoman rzadko może zobaczyć coś
      oczekiwanego bez dużego poślizgu (albo poślizg albo wcale) w Płocku. I musi
      wydawać pieniądze na kino gdzie indziej. Niestety.
      Bo jak nie spełni oczekiwań - to....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka