Dodaj do ulubionych

Nihil novi

30.03.08, 11:14
Gdy w 1854r Poznań przygotowywał się do wybudowania pierwszej gazowni
poprzedzono to potężną akcją - dzisiaj powiedzielibyśmy marketingową -
namawiania ludzi do zakładania oświetlenia gazowego. Zgłosił się jeden
(powtarzam - jeden) Poznaniak. Bo przecież świeczki są lepsze, zdrowsze i
bezpieczniejsze.
Mimo to dwa lata później gazownia powstała a po roku było już prawie dwa
tysiące oświetlonych mieszkań.
Gdy w końcu XIX w władze miejskie rozpoczęły budowę kanalizacji to w Poznaniu
ukazała się broszurka o szkodliwości takiego pozbywania się ścieków i o
pruskim zamachu na polskie rolnictwo nawożone tymi odpadkami. Przecież szamba
i wywożenie gnoju wozami i nawożenie okolicznych pól jest lepsze, zdrowsze i
korzystniejsze.
Znacie to???
Nihil novi.
Teraz protestujemy przeciwko rozbudowie miejskiej sieci drogowej bo przecież
tramwaje, autobusy a może też dorożki sa najlepszym środkiem transportu (nie
uchybiając im - są potrzebne ale czy maja blokować inne środki transportu?).
Jedyna zmiana to ta, że teraz nie odrzuca się postępu całkowicie a tylko
domaga się by droga przebiegała trochę dalej - bliżej sąsiada.

Cała nadzieja w tym, że tak jak przy gazowni, kanalizacji większość i tak
bardzo szybko przekonuje się do nowych rozwiązań i z nich korzysta.
Nie jest z nami tak źle. :) Ale: nihil novi.
Obserwuj wątek
    • Gość: doomsdeay Re: Nihil novi IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.03.08, 01:06
      Sa jeszcze tacy , ktorzy w globalne ocieplenie nie wierza .Cala
      nadzieja w tym , ze niedlugo benzyna bedzie tak droga , ze droga
      przez Lasek Marcelinski zarosnie lasem z powodu nieuzywania .
    • Gość: kibic Re: Nihil novi IP: *.poz.zigzag.pl 31.03.08, 12:48
      Ja bym powiedział bardziej, że potwierdzanie swego istnienia.
      Zrzedzę więc jestem.
      To chyba nieśmiertelny "Maruda"
    • Gość: pytom Re: Nihil novi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.04.08, 09:50
      Nowi nie nowi ale nie będzie mi to hołota pod oknem przejeżdzać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka