Dodaj do ulubionych

Poznańska developerka

20.06.08, 12:13
Tak na marginesie dyskusji z rene z innego wątku.
Co sądzicie o poznańskich DUŻYCH inwestycjach mieszkaniowych (nie
chodzi tu o pojedyncze budynki - tak zwane "plomby") realizowanych
po 1990 roku?
Moim zdaniem większość z nich to PORAŻKA. Nie wniosły nic nowego w
infrastrukturę miasta, a tylko pasożytują na okolicznych zasobach.
Na przykład, które z nich mają:
- dużo przestrzeni między domami,
- dużo ogólnodostępnej zieleni,
- ilosć miejsc parkingowych wystarczającą dla mieszkańców i gości,
- infrastrukturę społeczną (przedszkola, szkoły podstawowe, porządne
place zabaw - a nie dwie huśtawki między blokami),
- przemyślany układ komunikacji publicznej,
- rozwinęły pobliski układ drogowy
(i jeszcze parę takich czynników można by wymieniać).
Zapraszam do dyskusji!
Obserwuj wątek
    • Gość: burry Re: Poznańska developerka IP: 89.171.37.* 20.06.08, 13:50
      Pytanie jak najbardziej na miejscu. Dodalbym jeszcze jedno: które z nich ma
      architekturę na przeciętnym zachodnioeuropejskim poziomie?
      • mankut400 Re: Poznańska developerka 23.06.08, 13:08
        Gość portalu: burry napisał(a):

        > Dodalbym jeszcze jedno: które z nich ma architekturę na
        > przeciętnym zachodnioeuropejskim poziomie?
        Tu już wchodzimy w kwestię gustów; dlatego (celowo!) pominąłem
        architekturę w pierwszym poście.

        • Gość: kibic Re: Poznańska developerka IP: *.poz.zigzag.pl 23.06.08, 13:57
          Budownictwo poznańskie jest pod zdechłym azorkiem. Wszystko to przez
          grobelniaka i jego kompanię. Kiedy ich wreszcie odsuną od władzy.
          Teraz Bałtyk sprzedali jakiemuś deweloperowi i pewno znowu jakieś
          koszmarne potworki postawią.
          Ludzie nie pozwólcie im tak psuć miasta. Przestańcie kupować od nich
          mieszkania i lokale. Postawmy się. !!!!
          Miasto nie powinno im dawać gruntów. MiaSTO POWINNO SAME BUDOWAĆ I
          MIESZKANIA DAWAĆ LUDZIOM. a NIE, ŻEBY LUDZIE SAMI KUPOWALI ZA
          CIĘŻKIE PIENIADZE.
          To skandal co się dzieje.
          • mankut400 nie karmić trolla! 24.06.08, 12:05
            Gość portalu: kibic napisał(a):

            > Miasto nie powinno im dawać gruntów. MiaSTO POWINNO SAME BUDOWAĆ I
            > MIESZKANIA DAWAĆ LUDZIOM. a NIE, ŻEBY LUDZIE SAMI KUPOWALI ZA
            > CIĘŻKIE PIENIADZE.

            Na wszelki wypadek napiszę:
            Proszę NIE KARMIĆ TROLLA ! ! !
            • renepoznan Re: nie karmić trolla! 24.06.08, 17:40
              mankut400 napisał:

              > Na wszelki wypadek napiszę:
              > Proszę NIE KARMIĆ TROLLA ! ! !

              Dlaczego? Przecież Ciebie w części poparł. :):)
              Choć czytując czasem kibica (jeśli to jedna osoba) to mam wrażenie, że zrobił
              sobie jaja. :)
            • Gość: kibic nie karmić trolla! IP: *.poz.zigzag.pl 25.06.08, 12:44
              Racja. Nie karmić trola o nicku "mańkut"
        • Gość: burry Re: Poznańska developerka IP: *.171.37.10.crowley.pl 25.06.08, 16:24
          Architektura nie jest kwestia gustow tylko poprawnego ksztaltowania przestrzeni
          i wnetrz mieszkalnych wg scisle okreslonych zasad.
    • renepoznan Re: Poznańska developerka 20.06.08, 15:31
      Tak na marginesie.
      Wiemy już, że jesteś zwolennikiem XIX wiecznej koncepcji miast - ogrodów - w
      wersji zrealizowanej w Nowej Hucie. Niezła koncepcja choć ja wolę wersję
      zrealizowaną m/innymi w Puszczykowie. Nowa Huta to moim zdaniem degeneracja
      koncepcji.
      Wiemy też,że masz złe zdanie o deweloperach budujących w Poznaniu.
      Powiedziałbym, że nie jest to specjalnie odkrywcze. Wielu z nich (deweloperów)
      za robi kasę a nie budownictwo.
      Czyli diagnoza jest i teraz oczekujesz by wszyscy nad tak fatalnie zarysowaną
      sytuacją zbiorowo popłakali.

      Zaproponowania dróg naprawy tej sytuacji jak rozumiem nie oczekujesz - sadząc z
      wielkiej obrazy jaką zaprezentowałeś gdy ja wskazałem,że należy ten stan rzeczy
      poprawiać wymuszając na władzach miasta nakreślenie intencji miasta poprzez
      wydanie stosownych uregulować prawa miejscowego a na deweloperach budownictwo
      zgodnie z intencjami miasta i prawem miejscowym. Byłeś zainteresowany tylko
      "popłakiwaniem". :):):)

      Sorry. Nie przejmuj się. Ja świetnie rozumiem,że nie takie były Twoje intencje.
      Ty po prostu nic z tamtego wątku nie zrozumiałeś a nastawiany byłeś tylko na
      pomarudzenie. :):)
      Do tego ja jeszcze niefrasobliwie uderzyłem w stół wspominając o kongresowiakach
      - rewolucjonistach.
      :)
      • mankut400 Re: Poznańska developerka 23.06.08, 13:07
        renepoznan napisał:

        > Wiemy już, że jesteś zwolennikiem XIX wiecznej koncepcji miast -
        > ogrodów - w wersji zrealizowanej w Nowej Hucie.
        Owszem, twierdzę iż koncepcja miast-ogrodów jest bardzo dobra i
        zazdroszczę Berlinowi (a nawet Szczecinowi czy Wrocławiowi w starych
        granicach - choć tutaj minione 50 lat sporo popsuło).
        Natomiast martwi mnie to, iż tak kiedyś krytykowane "blokowiska"
        ratajskie (a konkretnie Dolny Taras) w porównaniu np. z osiedlami na
        Polanki jawią się niemalże jako ideał.
        Ale gdzie Ty u mnie zachwyt Nową Hutą znalazłeś?????

        > Wiemy też,że masz złe zdanie o deweloperach budujących w Poznaniu.
        > Powiedziałbym, że nie jest to specjalnie odkrywcze.
        Ale o co Tobie chodzi?

        > Czyli diagnoza jest i teraz oczekujesz by wszyscy nad tak fatalnie
        > zarysowaną sytuacją zbiorowo popłakali.
        Nie. Zamysł był taki: może ja zbyt krytycznie patrzę na współczesne
        budownictwo?
        A może wszystkiego co "nowe" nie znam? (bo nie znam!)
        I forumowicze zaraz przytoczą, że osiedle X czy Y jest świetnie
        zaplanowane i dobrze wykonane.

        >
        > Zaproponowania dróg naprawy tej sytuacji jak rozumiem nie
        > oczekujesz
        No to proponuj, byle skuteczne!

        > sadząc z wielkiej obrazy jaką zaprezentowałeś
        ?????? ja co najwyżej stwierdziłem, że na obecne władze miasta nie
        ma co liczyć; zwłaszcza iż sam p. Kręglewski stwierdził "uchwalimy,
        a potem zmienimy".

        > Byłeś zainteresowany tylko "popłakiwaniem". :):):) <ciach>
        Co za odkrywcze stwierdzenia !!!!!

        > Do tego ja jeszcze niefrasobliwie uderzyłem w stół wspominając o
        > kongresowiakach - rewolucjonistach.
        Chyba masz jakąś obsesję :(

        Reasumując - zapraszam do dyskusji NA TEMAT; pozostałe Twoje
        wypociny będę ignorował.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka