Dodaj do ulubionych

Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU

08.10.04, 19:45
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jesli powstanie tam ladny budynek i
ozywi to te czesc deptaka, to dobrze. Z drugiej strony szkoda wyburzania
budynku po WKU, ktory mozna bylo ciekawie zaadoptowac.

Kwestia miejsc parkingowych tez jest istotna, ale mozna ich sporo wyznaczyc
wzdluz zamknietego odcinka Mickiewicza.
Obserwuj wątek
    • Gość: mk juz widze ten ladny biurowiec,szokda kamienicy. IP: *.rutex.slask.pl 08.10.04, 20:46
      pamietam byla kiedys ladna.... atak postawia koszmarek i zniszcza jedna z
      ladniejszych ulic nie tylko w Radomiu (to opinia nieRadomian)
      • Gość: mo Re: juz widze ten ladny biurowiec,szokda kamienic IP: *.udn.pl 08.10.04, 22:17
        I jeszcze jedno: a kto teraz broni stawiać samochody na Mickiewicza? Jakoś
        chętnych nie widać, tylko w niedzielę kiedy są msze w Katedrze wypełnia się
        samochodami.Szkoda zabytkowej kamienicy. W USA taki stary dom byłby wychuchany
        i pięknie odnowiony.
    • Gość: mo Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.udn.pl 08.10.04, 22:13
      Zaadaptować! Nie szanuje się zabytków w tym mieście, ale kto je ma szanować? Do
      tego trzeba ociupinkę kultury i poszanowania dziedzictwa narodowego.
    • Gość: wieczór Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.04, 22:37
      niech tam najlepiej wieżowiec postawią!!! W cywilizowanym śiwecie w centrum
      miasta to się robi parkingi podziemne, a nie stawia molochy, z których później
      nikt nie korzysta. Powodzenia w podejmowniu decyzji życzęnaszym radnym.
    • Gość: GARU Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 08.10.04, 22:56
      No tak.Głównym argumentem zakupu tej nieruchomości było stworzenie kiejsc
      parkingowych w centrum.Teraz odstępuje się od tej idei.Znów pojawił się
      tajemniczy inwestor?Jakiś nowy Lidl, który sypnie kasy na jakąś partię (SD) czy
      ugrupowanie (RR)?Zamyka się ulice, tworzy ciągi piesze, ogranicza parkowanie i
      oni powiedzą że są za radomskimi przedsiębiorcami?Toż to jest kłamstwo w żywe
      oczy!!!A jeszcze teraz mają zamiar zamknąć ulicę Moniuszki i Rwańską.
      Promarketowska gospodarka władz miasta okazała się bardzo dochodowa.
      Tylko dla kogo?
    • Gość: fredek Re: chodzi o zaadAptowanie, adOptuje się dziecko!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.04, 14:38
    • Gość: Rosa Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.04, 18:05
      Panie konserwatorze zabytków,dlaczego pan tak szybko zmienił zdanie? Dopiero co
      nie było zgody na wyburzenie, a już jest? Do pana obowiązków należy dbałość o
      radomskie zabytki, których nie ma dużo a chce pan dopuścić do unicestwienia
      jednego z nich? Zeromskiego ma swój niepowtarzalny urok i styl a pan robi
      wszystko, aby ten styl zatracić. Płatny parking nie ma racji bytu. Wystarczy
      popatrzeć na puste miejsca na piętrowym parkingu przy budynku NOT. Albo
      parking na tyłach Urzędu - tam zawsze jest pusto choć przd urzędem nie ma gdzie
      szpilki wetknąć. I nie oszukujmy się, że będzie inaczej. RATUJMY ULICĘ
      ZEROMSKIEGO!!!
      • Gość: ??? nowy budynek IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 09.10.04, 22:41
        jak można myśleć o postawieniu nowego budynku szczytem do ul.Żeromskiego?
        to żenujace....
        to mi się w głowie nie mieści - przecież to powinien być - jesli już - narozny
        budynek. Trzeba zachowac pierzeje ulicy!!!!!
        i to jeszcze architekt miejski ma takie pomysły....
        • Gość: guy Re: nowy budynek IP: *.udn.pl 09.10.04, 23:06
          Nawet wiceprezydenci nie wiedzą co by tam wybudować, jeden marzy o piętrowym
          parkingu a drugi o wybetonowanym placu na samochody. Żeby się tylko nie pobili.
          A konserwator niestety dał.... zgodę.
          • Gość: lolo Re: nowy budynek IP: *.udn.pl 09.10.04, 23:12
            a ja im podpowiem SUPERMARKET
    • Gość: arek Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.04, 11:39
      Niestety zgode na rozbiorke wydana zostala w Warszawie.
    • Gość: kris Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.04, 11:45
      Decyzje wydal wojewodzki konserwator zabytkow Ryszard Glowacz, a nie radomski
      konserwator ktory jest caly czas przeciwny wyburzeniu. Co tam powstanie to
      jeszcze sami wlodarze miasta nie wiedza. Moze kolejny suprmarket?
    • Gość: znawca Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 10.10.04, 13:15
      Jak wiadomo w województwie rządzi SLD (niestety jeszcze) a w samym Radomiu SLD
      jest głównym koalicjantem poskomunistów Radomianie Razem więc im pomogli.
    • Gość: Rosa Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.04, 14:15
      Nie no! To zakrawa na paranoje! Radomski konserwator się nie zgadza, a zgodę
      wyraża jakiś bufon z Warszawy? Panie Głowacz! Pan się rządzi na
      Marszałkowskiej, a nie w Radomiu! Czy pan choć był tu i widział ten budynek?
      Radomianie!!! Nie zgadzajmy się na rządy Warszawki. Proszę o adres
      wojewódzkiego konserwatora (ktoś zna?). Trzeba wysyłać protesty!!!
      A w ogóle to sprawa jest jakby załatwiana od końca!!! Najpierw wyburzymy, a
      potem się zobaczy. Tylko co?
      • Gość: hans Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.udn.pl 10.10.04, 16:35
        Lidla wybudują, bo na Żeromce jeszcze tego nie ma.
    • Gość: Kala-Fonia Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 10.10.04, 19:11
      Kilka miesięcy temu rozmawiałem z Kałowskim, który powiedział mi co tam będzie.
      Przypomnę tylko, że było to jeszcze wtedy kiedy nie wiadomo było czy
      konserwator wyda pozytywną decyzję dla Radomian Razem.Otóż ul.Mickiewicza ma
      dochodzić do samej ul.Żeromskiego.Po dwóch stronach ul.Mickiewicza tuż przy
      Żeromskiego będą dwa identyczne 2-piętrowe budynki.Robione jest to po to aby
      uzyskać jak najwięcej lokali użytkowych a na górze biurowo-mieszkalnych.Podobno
      lokale użytkowe są już rozdzielone.O parkingu należy zapomnieć.Dla Banasiewicza
      i jego znajomych ten kawałek ziemi jest zbyt łakomym kąskiem żeby przeznaczać
      go dla dobra mieszkańców.
    • europa10 Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU 10.10.04, 19:24
      jdk napisał:

      > Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jesli powstanie tam ladny budynek i
      > ozywi to te czesc deptaka, to dobrze. Z drugiej strony szkoda wyburzania
      > budynku po WKU, ktory mozna bylo ciekawie zaadoptowac.
      >
      > Kwestia miejsc parkingowych tez jest istotna, ale mozna ich sporo wyznaczyc
      > wzdluz zamknietego odcinka Mickiewicza.
      >

      jak zawsze zgadzam się z przedmówcą
      • jdk Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU 11.10.04, 19:31
        O! Jak milo to czytac! ;)

        A swoja droga przepraszam za koszmarny blad (literowy co prawda): oczywiscie
        zaadaptowac a nie zaadoptowac.
    • Gość: ja Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: 216.127.82.* 10.10.04, 19:55
      Jak to sama WŁADZA powiedziała - "się płaci i się wymaga" - proste. Reszta jest milczeniem.
    • Gość: Yeti Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.udn.pl 11.10.04, 18:46
      Skończcie pisać o tym budynku.Ten temat,jak kilka innych pojawia się w gazecie
      co kilka dni.Chce się rzygać.
    • Gość: Sankcja Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.04, 19:17
      Kalfonia jeśli to potwierdzi się to znaczy że rzeczywiście komuś zależało na
      placu.Tylko dlaczego mydlili oczy radnym mówiąc że potrzebny jest teren na
      parking wielopoziomowy?Przecież Radomianie Razem i tak mają większość więc
      głosowanie wygraliby bez oszukiwania (wszyscy są jak bezmózgowe maszynki do
      głosowania to co zechce ich guru, kapitan Banasiewicz).
    • Gość: zły Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.udn.pl 12.10.04, 13:40
      Wódz Banasiewicz na placu po wyburzonej kamienicy postawi drewniane budy,które
      zostaly usunięte z placu Konstytucji a pośrodku calego ineresu ustawi ogromny -
      kocioł w którym bedzie gotował czerwoną zupę dla swych kochanych Radomian. - I
      tak się skończy spór o radomską kamienicę, a wszyscy bedą zadowoleni i
      nasyceni,nie tylko zupą ale i piwem,po którym rozlegać się będzie głośne -
      bekanie na cześć miłościwie nam panującego- Banasiewicza.
      • Gość: DOBRY Re: Jest zgoda na wyburzenie budynku po WKU IP: *.25.udn.pl 12.10.04, 14:32
        Oby tylko drzewa w parku nagle nie uschły, bo po co nam taki duży parking.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka