Gość: solid IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 20.01.06, 21:43 A co z pomnikiem? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:43 Moim zdaniem na uroczystych obchodach 30 lecia radomskiego czerwca 1976r. powinni być obecni: Lech Wałęsa - prezydent Polski 1990-1995 ,od 1990r. honorowy obywatel Radomia Lech Kaczyński - obecny prezydent Polski Kazimierz Marcinkiewicz - obecny premier RP Jarosław Kaczyński - prezes PiS Marek Jurek - marszałek sejmu RP Bogdan Borusewicz - marszaęłk senatu RP 155 posłów Prawa I Sprawiedliwość 133 posłów Platformy Obywatelskiej 34 posłów LPR przedstawieciele episkopatu prymas Glemp , arcybiskupi m.in Józef Życzyński , podkreślic pozytywną rolę KUL-u pomoc tej uczelni dla Radomia zaprosić wszystkich żyjących członków KOR-u Jana Łopuszańśkiego 28 radnych prezydenta Radomia obecnego i wszystkich poprzednich A i moja rada na koniec walczyć o prawdę tych wydarzeń , bo niedługo te wydarzenia moga ulec zapomnieniu! Odpowiedz Link Zgłoś
szybka.osa Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 05:46 i jeszcze George W Busch i Wladimir Putin. W cuda wierzysz? Jak zwykle grafik niektórym nie pozwoli na przyjazd. Jeśli nie będzie tego w TV... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.01.06, 09:22 abp.Życiński ?! przesada On jest przeciwnikiem ujawnienia TW zwalczających wolność i donoszących np.na Radomskich robotników !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :( Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 14:51 Jeśli z Czerwcem wyjdzie tak jak z Nihil Novi to ja sie wyprowadzam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.01.06, 15:23 zacznij się pakować ! urzędasy myślą tylko o sobie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR! Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.06, 15:27 Dalej w Radomiu wybierajmy ludzi nie z Radomia typu Nita,Marcinkowski,Pyrcioch,Woźniak to tak będziemy mieć!Nie wyprowadzaj się po prostu głosuj na radomian ludzi z klasą rdzennych radomiaków chcących coś zrobić dla Radomia a nie pseudo radomian skrytych pod parasolem Radomianie Razem zwanym! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kruk Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 09:59 Radomianie dla Radomia a Ameryka dla Indian- nie pomyślałeś o tym że jesteśmy w stolicy i innych miastach i też chcemy tutaj coś robić dla innych. Odpowiedz Link Zgłoś
pikalex Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 18:18 "Obchody 50. rocznicy Czerwca zakrojone z rozmachem Aż siedmiu byłych i obecnych prezydentów krajów europejskich może przyjechać do Poznania na obchody 50. rocznicy Czerwca' 56 Wczoraj w poznańskim magistracie odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne, poświęcone planowanym obchodom. Wiadomo już, że do Poznania na główne uroczystości 28 czerwca przyjadą prezydent RP Lech Kaczyński, premier rządu, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz prymas Józef Glemp (wszyscy oni są patronami obchodów). Z uwagi na historyczne wydarzenia 1956 r. na Węgrzech gościem poznaniaków ma być również prezydent Węgier, a także prezydenci Czech i Niemiec. Bardzo prawdopodobna jest też wizyta byłych prezydentów Polski (Lecha Wałęsy), Czech (Vaclava Havla) i Węgier (Arpada Goencza). Rocznica Czerwca ma być bowiem okazją do przypomnienia innych wolnościowych zrywów w komunistycznej części Europy - w Berlinie (1953 r.), Budapeszcie (1956) i Pradze (1968). Program na 28 czerwca nie jest jeszcze do końca ustalony. Pewnymi punktami są na razie: przedpołudniowa msza św. pod Krzyżami i wieczorne, plenerowe widowisko "Czerwiec 56" w reżyserii Izabelli Cywińskiej (pl. Mickiewicza). W czerwcu w CK Zamek stanąć ma wystawa "Poznań 1956-Poznań 2006. Piętno historii", na wystawie w ratuszu natomiast będzie można przypomnieć sobie, jak wyglądało życie w Poznaniu w latach 50. Ważnym punktem obchodów będzie Poznański Łańcuch Wolności - 23 czerwca (w dniu zakończenia roku szkolnego) uczniowie z poznańskich szkół chwycą się za ręce, tworząc łańcuch od Zakładów Cegielskiego do Pomnika Ofiar Czerwca. W programie obchodów zapisano m.in. cykl koncertów: 29 czerwca na terenie Ceglorza dla młodzieży zaśpiewają hiphopowcy Mezo i Owal (tytuł koncertu: "Szacunek dla Poznańskiego Czerwca"), 4 lipca na Zwierzynieckiej zagrają Przemysław Gintrowski i Katalończyk Llouis Lliach, autor "Murów", a 7 lipca - najprawdopodobniej na MTP - nastąpi światowa premiera opery Rogera Watersa, lidera Pink Floyd." I jak moi kochani organizatorzy. Gul? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klik Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 21.01.06, 19:56 co ty porownujesz Radom do Poznania ? , Odpowiedz Link Zgłoś
pikalex Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 20:41 Nie porównuję. Niech mają świadomość, że byle co jest dobre na piknik marchewki, a nie na taką rocznicę. Pokazuję też, że organizacyjnie to wszystko jest w kopcu śniegu. Czy zaprosili już gości, tak by te osoby zarezerwowały sobie termin? Znowu się okaże, że każdy nagle ma jakiś niesamowicie ważny wyjazd. Pewnie na Mistrzostwa Świata do Niemiec... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LP Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 13:28 I z czego się tu cieszyć? Miasto upada jak Stocznia Gdańska a my jedną z przyczyn upadku mamy hucznie obchodzić i udawać, że jest wszystko OK. Rewolucja zjada własne dzieci a my będziemy wielbić bałwana kanibala. P. Maszkiewicz ma za co dzękować, Rejczaki też. Przeciętny Radomianin na bezrobociu zazdrości miastom, które zawsze trzymały z czerwonymi (vide Kielce) a wywalczona przez niego Demokratyczna Polska też im bardziej sprzyja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 15:50 Niestye na radomski czerwcu bardzo skorzystały Kielc , to ne są poczęsći beneficjentami , nic nie robili w PEL , podlizywali sie komunie i dzis mają załatwione przez Kwasniewskiego województwo i 17% bezrobocia.A ci z prawej strony też Radom sprzedali.To 27 % bezrobocie w Radomiu przytłacza! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Komu to potrzebne? Radzę przemilczeć ten dzień IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 17:23 Może zapytać Radomian co sądzą o tym dniu? Ja nie widzę powodu do przypominania.Ówcześni organizzatorzy ustawili się politycznie i finansowo na długie lata.Robotnicy którzy wyszli na ulice miasta aby zademonstrować marne podwyżki, stracili o wiele więcej. Byli tacy co zdrowie strcili.Znam takich.Gorzko żałują że dali się namówić na manifestowanie.Na plecach prostych i naiwnych ludzi podorabiali się pozycji społecznych i pięniędzy.Ba,nawet nie potrafili rozliczyć(chyba nie chcieli) winnych bicia,torturowania i represjonowania manifestantów.W sumie, po co? Skoro osiągnęło się własny cel - władza, pieniądze i inne przywileje. A masy? Zawsze cwaniacy używali jako mięsa dla osiągnięcia własnych korzyści. Radom jako miasto,stracił wszystko.Więc po co to zamieszanie o tym dniu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 22.01.06, 18:40 Rocznica radomskiego czerwca nie jest jedynie epizodem w historii naszego miasta. Ten zryw, to zaczątki „Solidarności”. Kto ma potrzebę uczczenia rocznicy wie gdzie można położyć kwiatek. Jeśli ogólnopolskie władze związkowe i byli przywódcy czekają na zaproszenie, chcą uczestnictwem uświetnić imprezę zorganizowaną i sfinansowaną przez radomian, to nie muszą odwiedzać Radomia. Sami sobie wystawiają opinię. Okolicznościowa bufonada pod patronatem milicjanta nie ma dla nas znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR! Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 19:12 Milicjanta byłego trzeba zaprosić bo niestety jest prezydentem Radomia od 2020r. i przyczynia się do obnoiżenia rangi miasta niestety! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: so Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 19:17 ciekawe co wtedy robił... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pastor Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 22:58 co mógł robić siedział i wydawał pały żeby lać ludzi a teraz sie brechta ze go i tak wybrali prezydentem. Odpowiedz Link Zgłoś
aaagna Re: Komu to potrzebne? Radzę przemilczeć ten dzie 04.02.06, 14:37 Andrzej, ja jednak uwazam, ze trzeba o takich wydarzeniach pamietac i o nich mowic. Przynajmniej ja, osoba 30letnia, chce o tym wiecej wiedziec. Trzeba tez pamietac o tym, ze my tez mamy cos do powiedzenia - nie tylko elita i wladze. Dzis jest o wiele latwiej - niemalze kazdy moze manifestowac, a nawet jak nie moze to i tak dochodzi swojego prawa w WSA zaskarzajac deczyje wladz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zalamny Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.06, 23:08 Ludzi nie ma chyba nawet konkursu dla uczniów o czerwcu, nie kreci się filmu ani nawet wykładów nie będzie, konferencji naukowej o czym tu mówić :(((( czy historycy radomscy piszą jakąś książkę? Wiem że tak ale na jakim poziomie to będzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IPN Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 213.25.91.* 23.01.06, 11:21 Proponowałbym przeczytac powyższy artykuł. IPN kilka lat temu przygotował adresowany dla nauczycieli i uczniow pakiet edukacyjny poświęcony Czerwcowi i prowadzi szkolenia na temat kryzysu i calej dekady Gierka - choć trudno mowic o duzym zainteresowaniu nauczycieli z Radomia. W związku z rocznicą IPN przygotuje specjalna wystawę poświęconą Czerwcowi, z wykorzystaniem nieznanych do tej pory materiałow MSW, jednoczesnie odbędzie się sesja naukowa i prezentacja okolicznościowego albumu. Poza tym, mam nadzieje, że do tego czasu zdązy ukazac się praca naukowa poświęcona genezie, przebiegowi i konsekwencjom Czerwca 1976. Nie wydaje mi się, aby to było mało. Pozdrawiam, Paweł Sasanka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 82.139.40.* 23.01.06, 18:26 Zamiast się załamywać poszukaj tego, co już napisane, np. książki pana Davida Morgana o radomskim czerwcu 76 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cx Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 18:55 A to odbrze ze cos sie dzieje tlyko jaka jest o tym informacaj pokątna ale ok. a to wszystko IPN robi w Radomiu oczywiscie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 82.139.40.* 23.01.06, 20:48 Nie wiem, czy spore informacje w lokalnej GW należy uznawać za pokątne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sas Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 20:59 Tak, to wszystko IPN robi w zwiazku z rocznica w Radomiu, a oprócz tego w Warszawie (Ursus) i Płocku - czyli osrodkach, w ktorych w 1976 r. ludzie wyszli na ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
aaagna Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... 04.02.06, 14:41 Swego czasu tez Osrodek Karta w jednym ze swych bodajze kwartalnikow Karta publikowal scenariusz filmu dokumentalnego o radomskim czerwcu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.zgora.dialog.net.pl 23.01.06, 08:10 radomska milicja w czerwcu 1976r.nie brała czynnego udziału w pacyfikowaniu miasta !! taka jest prawda ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edek Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 23.01.06, 18:24 żarty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vis Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.92.udn.pl 23.01.06, 20:21 Wielka szkoda, ze głos w sprawie wystapienia robotników w Czerwcu '76 roku w wiekszosci zabieraja głos osoby nie majace zielonego pojecie jak wtedy było naprawdę, jakie później były reperkusje dla protestujacych i miasta. Ze wzgledu na ofiary Czerwca'76 nie bryzgajcie chociaz tej szpalty Forum.Skupmy sie na tym co trzeba zrobic by tegoroczna XXX rocznica była odzwierciedleniem naszych oczekiwań. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sas Przygotowania do rocznicy IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 21:14 To dobra propozycja, aby skupić sie na tym, co zrobić, aby XXX rocznica byla odzwierciedleniem oczekiwań. Przecież nie wszystko zależy od władz i roznych instytucji! Na przykład jeden z rocznicowych pomyslow z Poznania jest bardzo dobr. Dzien przed zakonczeniem roku szkolnego uczniowie poznanskich szkol lapia sie za rece stojac miedzy Cegielskim a pomnikiem z krzyzami. Czy trudno byloby zrealizowac podobny pomysl w Radomiu, np. pomiędzy "Walterem", a gmachem byłego KW - czyli obecnie Lasami Państwowymi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sas Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 21:05 Jesli twierdzenie, ze "taka jest prawda" jest jedynym argumentem na potwierdzenie slow, ze milicja z Radomia nie brala czynnego udzialu w pacyfikowaniu radomskiego protestu, to wspolczuje autorowi. Nie warto reagowac na tego typu prowokacyjne posty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.06, 21:09 Urodziłem się parę lat po czerwcu radomskim 1976r.Dużą wiedzę dali mi rodzice i dziadek oraz lektiry historyczne głównie ksiaźki eurodeputowanego PiS-u pan Roszkowskiego i Davida Morgana! Marzę, aby 25 czerwca to było świeto narodowe w Polsce1Jestem dumny z Radomia i jego historii! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.06, 18:34 Ja urodziłem się wiele lat przed 1976 rokiem, Wiedzę opieram na własnych spostrzeżeniach, doznaniach, czerepanych wszystkimi zmysłami. Przez wiele dni było słonecznie, sucho, aż się prosiło by wiatr wywiał a deszcz spłukał krzewy i krzaki w promieniu 300 metrów wokół KW. Wiedza z książki czy przekazów innych osób, drogi poprzedniku, to zupełnie coś innego. Zbytnia egzaltacja też trochę nie na miejscu. W ogólnej dyskusji powinno byc mniej politykierstwa a więcej pokory i zadumy. Podatnik płaci więc urzędnicy magistraccy niech zaproponują cos rozsądnego. Wielu radomian się włączy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.J. Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.01.06, 10:52 Przeżyłem wydarzenia na własnej skórze i wiem co się działo tego dnia i w następnych tygodniach.To od lat się pisze i mówi o Radomiu i wydarzeniach ma niewiele wspólnego z prawdą.przez te 30 lat zrobiono wodę z mózgów Polakom szczególnie młodego pokolenia.Stworzono atmosferę potępienia, w tej sytuacji każda inna od oficjal;nej opinia lub informacja o wydarzeniach jest natychmiast potępiana a autorowi takiej innej oceny przypisuje się miano "komuch" bądż zdrajcy narodu i niepodległej Polski,tak wygląda w wolnej Polsce wolność słowa.Wstyd,a miały być to czasy prawdy i sprawiedliwości.Należy współczuć Rasdomianom,bo większość z nich straciła i nikt ich nie chce bronić.M.J. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: do sasa IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.01.06, 10:36 Przepraszam bardzo,milicja radomska 25.06.1976r.nie była przygotowana do tłumienia manifestacji,do godzin popołudniowych ograniczała się do działań operacyjnych.Komuniści spodziewali się zamieszek i wystapień w polskich miastach po ogłoszeniu podwyżek ale nie w Radomiu !Koncentrowano oddziały ZOMO w okolicach innych wiekszych miast.W godz. popołudniowych zaczęto przerzucać drogą lotniczą oddziały ZOMO do Radomia,a następnie pojazdami wojskowymi podwozić do przejazdu na ul. Lubelskiej/ul.Żeromskiego(obecnie wiadukt).Na ul.Żeromskiego ZOMO było już atakowane z okien wieżowców,zanim docierali do śródmieścia,gdzie rozpoczynali bezwzgledną pacyfikacje miasta,którą zakończyli dopiero dnia nastepnego.Rannych i rotowanych zomowców ewakuowano na lotnisko gdzie mieli swoją bazę jeszcze przez kilka tygodni.Ścieżki zdrowia to też wymysł bandytów z ZOMO,przede wszystkim ze złości,że bez znajomości miasta elitarne oddziały szkolone do tłumienia wystapień dostawały łypnia od radomian przez dwa dni!Ich złość można zaobserwować również po ilości gazu łzawiacego jaki urzyli w centrum miasta,kilka dni po zamieszkach chodzenie po ulicach było utrudnione czyli taka jest prawda !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edek Re: do maxa IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 28.01.06, 11:31 mieszkałem na żeromskiego piszesz bzdury Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: do maxa IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.01.06, 12:34 w którym miejscu ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robotnik Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 04.02.06, 08:37 Nie zbaczajcie z tematu! Panie Maszkiewicz czy coś się dzieje w tym temacie? Powstał już jakiś komitet organizacyjny? Jakie ma plany? Co zdołał już osiągnąć, załatwić? Jak narazie cisza totalna. Żeby nie było tak, że największymi politykami będzie desant z Pionek (Maszkiewicz, Dziubasik). Odpowiedz Link Zgłoś