Dodaj do ulubionych

Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowych '76

IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 20.01.06, 21:43
A co z pomnikiem?
Obserwuj wątek
    • Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.06, 22:43
      Moim zdaniem na uroczystych obchodach 30 lecia radomskiego czerwca 1976r. powinni być obecni:
      Lech Wałęsa - prezydent Polski 1990-1995 ,od 1990r. honorowy obywatel Radomia
      Lech Kaczyński - obecny prezydent Polski
      Kazimierz Marcinkiewicz - obecny premier RP
      Jarosław Kaczyński - prezes PiS
      Marek Jurek - marszałek sejmu RP
      Bogdan Borusewicz - marszaęłk senatu RP
      155 posłów Prawa I Sprawiedliwość
      133 posłów Platformy Obywatelskiej
      34 posłów LPR
      przedstawieciele episkopatu prymas Glemp , arcybiskupi m.in Józef Życzyński , podkreślic pozytywną rolę KUL-u pomoc tej uczelni dla Radomia
      zaprosić wszystkich żyjących członków KOR-u
      Jana Łopuszańśkiego
      28 radnych
      prezydenta Radomia obecnego i wszystkich poprzednich
      A i moja rada na koniec walczyć o prawdę tych wydarzeń , bo niedługo te wydarzenia moga ulec zapomnieniu!
      • szybka.osa Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 05:46
        i jeszcze George W Busch i Wladimir Putin. W cuda wierzysz? Jak zwykle grafik
        niektórym nie pozwoli na przyjazd. Jeśli nie będzie tego w TV...
      • Gość: max Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.01.06, 09:22
        abp.Życiński ?! przesada On jest przeciwnikiem ujawnienia TW zwalczających
        wolność i donoszących np.na Radomskich robotników !!!
    • Gość: :( Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.06, 14:51
      Jeśli z Czerwcem wyjdzie tak jak z Nihil Novi to ja sie wyprowadzam
      • Gość: max Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.01.06, 15:23
        zacznij się pakować ! urzędasy myślą tylko o sobie !!!
        • Gość: KR! Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.01.06, 15:27
          Dalej w Radomiu wybierajmy ludzi nie z Radomia typu Nita,Marcinkowski,Pyrcioch,Woźniak to tak będziemy mieć!Nie wyprowadzaj się po prostu głosuj na radomian ludzi z klasą rdzennych radomiaków chcących coś zrobić dla Radomia a nie pseudo radomian skrytych pod parasolem Radomianie Razem zwanym!
          • Gość: kruk Re: Nihil novi a czerwiec 75 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 09:59
            Radomianie dla Radomia a Ameryka dla Indian- nie pomyślałeś o tym że jesteśmy
            w stolicy i innych miastach i też chcemy tutaj coś robić dla innych.
    • pikalex Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 18:18
      "Obchody 50. rocznicy Czerwca zakrojone z rozmachem
      Aż siedmiu byłych i obecnych prezydentów krajów europejskich może przyjechać do
      Poznania na obchody 50. rocznicy Czerwca' 56

      Wczoraj w poznańskim magistracie odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne,
      poświęcone planowanym obchodom. Wiadomo już, że do Poznania na główne
      uroczystości 28 czerwca przyjadą prezydent RP Lech Kaczyński, premier rządu,
      marszałkowie Sejmu i Senatu oraz prymas Józef Glemp (wszyscy oni są patronami
      obchodów). Z uwagi na historyczne wydarzenia 1956 r. na Węgrzech gościem
      poznaniaków ma być również prezydent Węgier, a także prezydenci Czech i Niemiec.
      Bardzo prawdopodobna jest też wizyta byłych prezydentów Polski (Lecha Wałęsy),
      Czech (Vaclava Havla) i Węgier (Arpada Goencza). Rocznica Czerwca ma być bowiem
      okazją do przypomnienia innych wolnościowych zrywów w komunistycznej części
      Europy - w Berlinie (1953 r.), Budapeszcie (1956) i Pradze (1968).

      Program na 28 czerwca nie jest jeszcze do końca ustalony. Pewnymi punktami są na
      razie: przedpołudniowa msza św. pod Krzyżami i wieczorne, plenerowe widowisko
      "Czerwiec 56" w reżyserii Izabelli Cywińskiej (pl. Mickiewicza). W czerwcu w CK
      Zamek stanąć ma wystawa "Poznań 1956-Poznań 2006. Piętno historii", na wystawie
      w ratuszu natomiast będzie można przypomnieć sobie, jak wyglądało życie w
      Poznaniu w latach 50.

      Ważnym punktem obchodów będzie Poznański Łańcuch Wolności - 23 czerwca (w dniu
      zakończenia roku szkolnego) uczniowie z poznańskich szkół chwycą się za ręce,
      tworząc łańcuch od Zakładów Cegielskiego do Pomnika Ofiar Czerwca. W programie
      obchodów zapisano m.in. cykl koncertów: 29 czerwca na terenie Ceglorza dla
      młodzieży zaśpiewają hiphopowcy Mezo i Owal (tytuł koncertu: "Szacunek dla
      Poznańskiego Czerwca"), 4 lipca na Zwierzynieckiej zagrają Przemysław Gintrowski
      i Katalończyk Llouis Lliach, autor "Murów", a 7 lipca - najprawdopodobniej na
      MTP - nastąpi światowa premiera opery Rogera Watersa, lidera Pink Floyd."

      I jak moi kochani organizatorzy. Gul?
      • Gość: klik Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 21.01.06, 19:56
        co ty porownujesz Radom do Poznania ? ,
        • pikalex Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc 21.01.06, 20:41
          Nie porównuję. Niech mają świadomość, że byle co jest dobre na piknik marchewki,
          a nie na taką rocznicę. Pokazuję też, że organizacyjnie to wszystko jest w kopcu
          śniegu. Czy zaprosili już gości, tak by te osoby zarezerwowały sobie termin?
          Znowu się okaże, że każdy nagle ma jakiś niesamowicie ważny wyjazd. Pewnie na
          Mistrzostwa Świata do Niemiec...
          • Gość: LP Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 13:28
            I z czego się tu cieszyć? Miasto upada jak Stocznia Gdańska a my jedną z
            przyczyn upadku mamy hucznie obchodzić i udawać, że jest wszystko OK. Rewolucja
            zjada własne dzieci a my będziemy wielbić bałwana kanibala. P. Maszkiewicz ma
            za co dzękować, Rejczaki też. Przeciętny Radomianin na bezrobociu zazdrości
            miastom, które zawsze trzymały z czerwonymi (vide Kielce) a wywalczona przez
            niego Demokratyczna Polska też im bardziej sprzyja.
            • Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 15:50
              Niestye na radomski czerwcu bardzo skorzystały Kielc , to ne są poczęsći beneficjentami , nic nie robili w PEL , podlizywali sie komunie i dzis mają załatwione przez Kwasniewskiego województwo i 17% bezrobocia.A ci z prawej strony też Radom sprzedali.To 27 % bezrobocie w Radomiu przytłacza!
              • Gość: Andrzej Komu to potrzebne? Radzę przemilczeć ten dzień IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 17:23
                Może zapytać Radomian co sądzą o tym dniu? Ja nie widzę powodu do
                przypominania.Ówcześni organizzatorzy ustawili się politycznie i finansowo na
                długie lata.Robotnicy którzy wyszli na ulice miasta aby zademonstrować marne
                podwyżki, stracili o wiele więcej. Byli tacy co zdrowie strcili.Znam
                takich.Gorzko żałują że dali się namówić na manifestowanie.Na plecach prostych
                i naiwnych ludzi podorabiali się pozycji społecznych i pięniędzy.Ba,nawet nie
                potrafili rozliczyć(chyba nie chcieli) winnych bicia,torturowania i
                represjonowania manifestantów.W sumie, po co? Skoro osiągnęło się własny cel -
                władza, pieniądze i inne przywileje. A masy? Zawsze cwaniacy używali jako mięsa
                dla osiągnięcia własnych korzyści. Radom jako miasto,stracił wszystko.Więc po
                co to zamieszanie o tym dniu?
                • Gość: andrzej Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 22.01.06, 18:40

                  Rocznica radomskiego czerwca nie jest jedynie epizodem w historii naszego miasta.
                  Ten zryw, to zaczątki „Solidarności”. Kto ma potrzebę uczczenia rocznicy wie
                  gdzie można położyć kwiatek. Jeśli ogólnopolskie władze związkowe i byli
                  przywódcy czekają na zaproszenie, chcą uczestnictwem uświetnić imprezę
                  zorganizowaną i sfinansowaną przez radomian, to nie muszą odwiedzać Radomia.
                  Sami sobie wystawiają opinię. Okolicznościowa bufonada pod patronatem
                  milicjanta nie ma dla nas znaczenia.
                  • Gość: KR! Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 19:12
                    Milicjanta byłego trzeba zaprosić bo niestety jest prezydentem Radomia od 2020r. i przyczynia się do obnoiżenia rangi miasta niestety!
                    • Gość: so Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.01.06, 19:17
                      ciekawe co wtedy robił...
                      • Gość: pastor Re: Błąd w rozumowaniu. IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.01.06, 22:58
                        co mógł robić siedział i wydawał pały żeby lać ludzi a teraz sie brechta ze go
                        i tak wybrali prezydentem.
                • aaagna Re: Komu to potrzebne? Radzę przemilczeć ten dzie 04.02.06, 14:37
                  Andrzej, ja jednak uwazam, ze trzeba o takich wydarzeniach pamietac i o nich
                  mowic. Przynajmniej ja, osoba 30letnia, chce o tym wiecej wiedziec. Trzeba tez
                  pamietac o tym, ze my tez mamy cos do powiedzenia - nie tylko elita i wladze.
                  Dzis jest o wiele latwiej - niemalze kazdy moze manifestowac, a nawet jak nie
                  moze to i tak dochodzi swojego prawa w WSA zaskarzajac deczyje wladz.
    • Gość: zalamny Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.06, 23:08
      Ludzi nie ma chyba nawet konkursu dla uczniów o czerwcu, nie kreci się filmu
      ani nawet wykładów nie będzie, konferencji naukowej o czym tu mówić :(((( czy
      historycy radomscy piszą jakąś książkę? Wiem że tak ale na jakim poziomie to
      będzie?
      • Gość: IPN Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 213.25.91.* 23.01.06, 11:21
        Proponowałbym przeczytac powyższy artykuł. IPN kilka lat temu przygotował
        adresowany dla nauczycieli i uczniow pakiet edukacyjny poświęcony Czerwcowi i
        prowadzi szkolenia na temat kryzysu i calej dekady Gierka - choć trudno mowic o
        duzym zainteresowaniu nauczycieli z Radomia.
        W związku z rocznicą IPN przygotuje specjalna wystawę poświęconą Czerwcowi, z
        wykorzystaniem nieznanych do tej pory materiałow MSW, jednoczesnie odbędzie się
        sesja naukowa i prezentacja okolicznościowego albumu. Poza tym, mam nadzieje,
        że do tego czasu zdązy ukazac się praca naukowa poświęcona genezie, przebiegowi
        i konsekwencjom Czerwca 1976. Nie wydaje mi się, aby to było mało. Pozdrawiam,
        Paweł Sasanka
      • Gość: M Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 82.139.40.* 23.01.06, 18:26
        Zamiast się załamywać poszukaj tego, co już napisane, np. książki pana Davida
        Morgana o radomskim czerwcu 76
        • Gość: cx Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.06, 18:55
          A to odbrze ze cos sie dzieje tlyko jaka jest o tym informacaj pokątna ale ok.
          a to wszystko IPN robi w Radomiu oczywiscie?
          • Gość: M Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: 82.139.40.* 23.01.06, 20:48
            Nie wiem, czy spore informacje w lokalnej GW należy uznawać za pokątne.
          • Gość: Sas Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 20:59
            Tak, to wszystko IPN robi w zwiazku z rocznica w Radomiu, a oprócz tego w
            Warszawie (Ursus) i Płocku - czyli osrodkach, w ktorych w 1976 r. ludzie wyszli
            na ulice.
        • aaagna Re: Taka Rzczpospolita jak jej młodych nauka.... 04.02.06, 14:41
          Swego czasu tez Osrodek Karta w jednym ze swych bodajze kwartalnikow Karta
          publikowal scenariusz filmu dokumentalnego o radomskim czerwcu.
    • Gość: max Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.zgora.dialog.net.pl 23.01.06, 08:10
      radomska milicja w czerwcu 1976r.nie brała czynnego udziału w pacyfikowaniu
      miasta !! taka jest prawda !
      • Gość: edek Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 23.01.06, 18:24
        żarty
      • Gość: vis Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.92.udn.pl 23.01.06, 20:21
        Wielka szkoda, ze głos w sprawie wystapienia robotników w Czerwcu '76 roku w
        wiekszosci zabieraja głos osoby nie majace zielonego pojecie jak wtedy było
        naprawdę, jakie później były reperkusje dla protestujacych i miasta. Ze wzgledu
        na ofiary Czerwca'76 nie bryzgajcie chociaz tej szpalty Forum.Skupmy sie na tym
        co trzeba zrobic by tegoroczna XXX rocznica była odzwierciedleniem naszych
        oczekiwań.
        Pozdrawiam.
        • Gość: Sas Przygotowania do rocznicy IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 21:14
          To dobra propozycja, aby skupić sie na tym, co zrobić, aby XXX rocznica byla
          odzwierciedleniem oczekiwań. Przecież nie wszystko zależy od władz i roznych
          instytucji! Na przykład jeden z rocznicowych pomyslow z Poznania jest bardzo
          dobr. Dzien przed zakonczeniem roku szkolnego uczniowie poznanskich szkol lapia
          sie za rece stojac miedzy Cegielskim a pomnikiem z krzyzami. Czy trudno byloby
          zrealizowac podobny pomysl w Radomiu, np. pomiędzy "Walterem", a gmachem byłego
          KW - czyli obecnie Lasami Państwowymi?
      • Gość: Sas Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.escom.net.pl 23.01.06, 21:05
        Jesli twierdzenie, ze "taka jest prawda" jest jedynym argumentem na
        potwierdzenie slow, ze milicja z Radomia nie brala czynnego udzialu w
        pacyfikowaniu radomskiego protestu, to wspolczuje autorowi. Nie warto reagowac
        na tego typu prowokacyjne posty.
        • Gość: KR! Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.06, 21:09
          Urodziłem się parę lat po czerwcu radomskim 1976r.Dużą wiedzę dali mi rodzice i dziadek oraz lektiry historyczne głównie ksiaźki eurodeputowanego PiS-u pan Roszkowskiego i Davida Morgana!
          Marzę, aby 25 czerwca to było świeto narodowe w Polsce1Jestem dumny z Radomia i jego historii!
          • Gość: xxx Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.06, 18:34
            Ja urodziłem się wiele lat przed 1976 rokiem, Wiedzę opieram na własnych
            spostrzeżeniach, doznaniach, czerepanych wszystkimi zmysłami. Przez wiele dni
            było słonecznie, sucho, aż się prosiło by wiatr wywiał a deszcz spłukał krzewy
            i krzaki w promieniu 300 metrów wokół KW. Wiedza z książki czy przekazów innych
            osób, drogi poprzedniku, to zupełnie coś innego. Zbytnia egzaltacja też trochę
            nie na miejscu. W ogólnej dyskusji powinno byc mniej politykierstwa a więcej
            pokory i zadumy. Podatnik płaci więc urzędnicy magistraccy niech zaproponują
            cos rozsądnego. Wielu radomian się włączy.
            • Gość: M.J. Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.01.06, 10:52
              Przeżyłem wydarzenia na własnej skórze i wiem co się działo tego dnia i w
              następnych tygodniach.To od lat się pisze i mówi o Radomiu i wydarzeniach ma
              niewiele wspólnego z prawdą.przez te 30 lat zrobiono wodę z mózgów Polakom
              szczególnie młodego pokolenia.Stworzono atmosferę potępienia, w tej sytuacji
              każda inna od oficjal;nej opinia lub informacja o wydarzeniach jest natychmiast
              potępiana a autorowi takiej innej oceny przypisuje się miano "komuch" bądż
              zdrajcy narodu i niepodległej Polski,tak wygląda w wolnej Polsce wolność
              słowa.Wstyd,a miały być to czasy prawdy i sprawiedliwości.Należy współczuć
              Rasdomianom,bo większość z nich straciła i nikt ich nie chce bronić.M.J.
    • Gość: max Re: do sasa IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.01.06, 10:36
      Przepraszam bardzo,milicja radomska 25.06.1976r.nie była przygotowana do
      tłumienia manifestacji,do godzin popołudniowych ograniczała się do działań
      operacyjnych.Komuniści spodziewali się zamieszek i wystapień w polskich
      miastach po ogłoszeniu podwyżek ale nie w Radomiu !Koncentrowano oddziały ZOMO
      w okolicach innych wiekszych miast.W godz. popołudniowych zaczęto przerzucać
      drogą lotniczą oddziały ZOMO do Radomia,a następnie pojazdami wojskowymi
      podwozić do przejazdu na ul. Lubelskiej/ul.Żeromskiego(obecnie wiadukt).Na
      ul.Żeromskiego ZOMO było już atakowane z okien wieżowców,zanim docierali do
      śródmieścia,gdzie rozpoczynali bezwzgledną pacyfikacje miasta,którą zakończyli
      dopiero dnia nastepnego.Rannych i rotowanych zomowców ewakuowano na lotnisko
      gdzie mieli swoją bazę jeszcze przez kilka tygodni.Ścieżki zdrowia to też
      wymysł bandytów z ZOMO,przede wszystkim ze złości,że bez znajomości miasta
      elitarne oddziały szkolone do tłumienia wystapień dostawały łypnia od radomian
      przez dwa dni!Ich złość można zaobserwować również po ilości gazu łzawiacego
      jaki urzyli w centrum miasta,kilka dni po zamieszkach chodzenie po ulicach było
      utrudnione czyli taka jest prawda !!!
      • Gość: edek Re: do maxa IP: *.internet.radom.pl / *.pr.radom.net 28.01.06, 11:31
        mieszkałem na żeromskiego piszesz bzdury
        • Gość: max Re: do maxa IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.01.06, 12:34
          w którym miejscu ???
      • Gość: mt Re: do sasa IP: *.radom.pl 03.02.06, 23:58
        po czesci masz racje max,
    • Gość: robotnik Re: Przygotowania do rocznicy wydarzeń czerwcowyc IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 04.02.06, 08:37
      Nie zbaczajcie z tematu! Panie Maszkiewicz czy coś się dzieje w tym temacie?
      Powstał już jakiś komitet organizacyjny? Jakie ma plany? Co zdołał już
      osiągnąć, załatwić? Jak narazie cisza totalna. Żeby nie było tak, że
      największymi politykami będzie desant z Pionek (Maszkiewicz, Dziubasik).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka