Dodaj do ulubionych

Święto chleba

06.09.08, 21:11
Jakie są wasze spostrzeżenia? Ja dałem się nabrać na chleb ze smalcem na
jednym ze stoisk które wystawiały swoje wyroby piekarnicze. Myślałem, że to za
darmo jak to w marketach bywa z próbkami różnych artykułów, a tu kromka chleba
ze smalcem 2 zł :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Ala Re: Święto chleba IP: *.algo.radman.pl 06.09.08, 21:24
      Ja dlatego byłam w leklerku, dawali chleb ze smalcem za darmo.
      • Gość: jwd Re: Święto chleba IP: 78.88.17.* 06.09.08, 21:43
        Od x czasu w Skansenie smalec i chleb hehe w roznych konfiguracjach zawsze był
        za sianko (pieniązki) hahahah to żeś sie wrobił dobrze że pół bochenka nie
        zjadłeś bo by Cię skasowali heheehe. pzdro.
        • Gość: nikka11 Re: Święto chleba IP: *.00c.radom.pilicka.pl 06.09.08, 22:12
          Ja też się naciełam. według informacji podanej na stronie
          cjg.gazeta.pl/cjg_radom/2,0E,,,,-12056229,V_CJG_EVENTS.html
          wstęp miał być wolny. Namówiłam cała rodzinę pojechaliśmy i okazało
          się że są bilety. Wróciliśmy do domu nie dlatego, że nie mieliśmy
          pieniędzy, ale dlatego, że nie lubię jak mnie ktoś "robi w konia" :)
          • michal1401 Re: Święto chleba 06.09.08, 23:40
            Dość ewidentne wprowadzenie w błąd- ktoś powinien się wstydzić!!!!!!!

            Osobiście spodziewałem się biletów wejściowych, ale bardzo niemiłym
            zaskoczeniem było żądanie biletu foto- dodatkowej
            opłaty za robienie zdjęć nieprofesjonalnych- przy wejściu nie było
            na ten temat zadnej informacji, dowiedziałem się w mało przyjemny
            sposób podczas zwiedzania (a robienie zdjeć jest dla mnie jego
            nieodłączną częścią) we wszystkich muzeach w Europie
            Zachodniej nie ma czegoś takiego jak zakaz fotografowania!!
            Ten przykry anachronizm pokutuje tylko w krajach postkomunistycznych.

            Tymniemniej impreza bardzo mi się podobała i postaram się jutro też
            odwiedzić Swięto Chleba
            • michal1401 Re: Święto chleba 07.09.08, 22:44
              Byłem i dzisiaj i stwierdzam że było warto!
              Mimo nowego parkingu, parkowanie okazało się kłopotem. Wydaje mi się
              że zabrakło ludzkiej życzliwości- wiele osób jadących spowrotem 10-
              20 na godzinę nie wiozło całej rodziny i krewnych w samochodzie, ale
              samo powietrze, zabierając pieszych z przystanka autobusy nie byłyby
              przepełnione, a i tak wszyscy jadą w stronę miasta.

              Część chlebowo komercyjno muzyczna pod wiatrakami była fatalna, poza
              pszczelarzem z oszklonym rojem nie było tam nic ciekawego, moim
              skromnym zdaniem.

              W zagrodach życie kwitło i uważam że scena pod lasem oraz pokazy z
              użyciem silników, orki, bryczka były naprawdę niezłym pomysłem.
              Można by też "odpalić" kierat:)

              Zabrakło dbałości o szczegóły i unikanie plastików, kuchenek
              gazowych etc, tak żeby zadbać o realia czasów choćby lat '80, że
              o '20 nie śmiem marzyć.
    • Gość: debil Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 06.09.08, 22:12
      a rozumie ze u piekarzy ,grabarzy nie ma nic za darmo pokazcie mi jedna akcje
      charytatywna ,tych zawodow,, tych cwanych panow foglow moze dali komus,,,,
      niiiiie biora od nas od miasta kasa kasa kasa bez skrupolow
      • michal1401 Re: Święto chleba 06.09.08, 23:24
        Gość portalu: debil napisał(a):

        > a rozumie ze u piekarzy ,grabarzy nie ma nic za darmo pokazcie mi
        jedna akcje
        > charytatywna ,tych zawodow,, tych cwanych panow foglow moze dali
        komus,,,,
        > niiiiie biora od nas od miasta kasa kasa kasa bez skrupolow


        Albo nie zrozumiałem, albo post godny nicku
        Akurat kto jak kto, ale Fogiel&Fogiel sponsoruje tyle akcji, że
        chwilami dziwię się że jeszcze nie zbankrutował. Z własnej
        perspektywy wiem- rozmowa na temat sponsoringu jednej z imprez którą
        organizowałem nie trwała dłużej niż 10 min, nie żądał przy tym zbyt
        rozbudowanej formy reklamy...
        • Gość: zniesmaczona Re: Święto chleba IP: *.12.radom.pilicka.pl 07.09.08, 12:22
          Ty sie o fogla nie martw. skoro za kromke ze smalcem który smakował jak łój
          bierze 3,50zl to na pewno nie zbankrutuje
      • ikozak82 Re: Święto chleba 07.09.08, 11:37
        Gość portalu: debil napisał(a):

        > a rozumie ze u piekarzy ,grabarzy nie ma nic za darmo pokazcie mi
        jedna akcje

        Kilka lat temu było głośno o piekarzu, który piekł za dużo, a
        niesprzedane pieczywo wstawiał do Caritasu, domów dziecka itp.
        Urząd Skarbowy naliczył mu od tych darowizn VAT za kilka lat wstecz
        + odsetki + sankcje. Tak mu dopiekli(sic), że zbankrutował. Teraz
        biurwy mają pewność, że już nikt, nigdy przez tego Pana nakarmiony
        nie będzie. Może nasi piekarze pamiętają tamten przypadek?
    • Gość: ala Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 06.09.08, 22:30
      promocja ,reklama chleba,tak jak w polsce ziemniakow ,wodki tuchodzi o kase
      ,dodadkowy zarobek,,a impreeza blada,,kolorowe wsowe baloniki,,od sasa do lasa
      ,ale zaplacili ,szkoda ze nie weszla chinska reklama kondomow,,tez by chytrusy
      ,,lyknelidla forsy macie racje po co sie piekarz reklamuje ,,wiecej z pieca
      wyjmuje niz fogiel wsadza ,to jak niedlugo zrobia to zaklady pogrzebowe,,i tez
      zgarna kase przyjemnych wrazen w niedziele i pelnej kiesy,,a moze by tak na
      grzyby radomianie
    • Gość: Kuba Re: Święto chleba IP: 82.139.48.* 06.09.08, 23:14
      A chociaż było gdzie zaparkować ?
      • Gość: mini Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 06.09.08, 23:28
        no wiedzialam ze na tym forum sa niedoinformowae ,nieuki, nie interesujacymi
        pajacami,sprawami naszego miasta tak!!!!!!!!! jest nowy parking od ul stawowej
        na 300 auti ul szydlowiecka czytaj sledz debiluzobacz plan z satelity ,,,ale
        oslyyyyyy
        • Gość: Do Ciebie Madralo Re: Święto chleba IP: 78.88.17.* 07.09.08, 00:14
          Strasznie ładnie piszesz.... za to Ty emanujesz kulturą swoich wypowiedzi. Nic
          dodać nic ująć !
          • Gość: do vectranet do vectranet IP: *.eranet.pl 07.09.08, 11:08
            trzy wpisy łączy użytkownik z vectranet, pod trzema różnymi nickami.
            Mam do tej osoby gorącą prośbę- proszę o zadbanie o język wypowiedzi-
            piszesz niechlujnie i przez to niezrozumiale, nie bardzo można
            zrozumieć o co chodzi, do tego są niekulturalne.
        • Gość: Kuba Re: Święto chleba IP: 82.139.48.* 07.09.08, 11:58
          Dawno tam nie byłem i pamiętam problemy z parkowaniem. Ale widzę że
          na niektórych częsta wizyta w muzeum źle wpływa na psychikę. Więc
          tym bardziej się tam nie wybiorę.
          • Gość: cała prawda Re: Święto chleba IP: 82.139.43.* 07.09.08, 18:25
            Witam serdecznie po krótce opiszę sobotnią wyprawę do muzeum wsi
            radomskiej
            1. autobusy kursowały co godzinę i zwózkiem dziecięcym nie sposób
            było się dostać,piechotką dla zdrowia.
            2. przy wejściu szok znowu agencja ochrony sprawdza bilety "reflex"
            zamiast straż muzealna kupa ludzi weszła na gapę bo bilety
            sprawdzali kto?radomskie kanary,
            3. gril kuchnie obstawią kto? kredens czyli? reflex
            5.może z 10 stoisk z chlebem bez wyboru pieczywo nic wyrafinowanego
            dla smakoszy.
            6.dla dzieci atrakcja balony za free od banków i firm kosmetycznych
            wiejskie pompowane po 15 zł cena wali z nóg.
            7.po występie Kasi Cerekwickiej Pan Janik zaprasza do zwiedzania
            muzeum i zakupów pieczywa po czym po chwili na scenie głos zabrał
            wice szef muzeum twierdząc że czynne jest do 18 tej i proszę sie do
            domków zbierać paranija w wydaniu radomskim a co nie moło być do 20
            tej czynne.
            8. na autobus czekało jakieś 500 osób podjechał jeden i co piechotą
            do domu z dzieckiem bo mogło się w tym tłoku źle skończyć a można
            było podstawić 3 autobusy i po problemie .
            9 ocena TOTALNE dno a Pan Kosztowniak się temu
            przyglądał,organizacja fatalna w porównaniu z tym co było 3 lata
            temu to dzisiejszy festiwal chleba uważam za nie udany w niedzielę
            nie idę choć bilet wykupiłem szkoda słów , nic wam nie wychodzi
            władzo poza słomą z butów wstyd na Polskę na Radom
            NIE CHCE MI SIĘ TU MIESZKAĆ A DOMKI SĄ DO GÓRY NOGAMI.
    • Gość: RAK Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 07.09.08, 21:44
      BOJE SIE PISAC ,JESTEM TEZ VEKTRA BYLEM <WIDZIALEM<<I CHCE GRZECZNIE ZAPYTAC
      GDZIE BYL C H L E B ,utonal w roznego rodzaju straganach ,kolorowyj wiejskich
      balonikow ,waty cukrowej,piwa itp.i tu sie zgadzam kasa ,kasa a nie wysoka
      jakosc pozdrawiam vekrowiczow
    • Gość: xxxx Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 07.09.08, 22:12
      jest niedziela żona mówi pojedziemy na festyn do MWR pojechałem i co
      żona stała w gigantycznej kolejce po bilety a ja tak sie wku...że
      wróciłem do domu ....impreza totalna klapa nigdy nie dam sie nabrać
      • Gość: yyyy Re: Święto chleba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.08, 22:53
        A żóne zabrałeś z powrotem czy zapomniałeś jej zabrać z tej
        kolejki? ;)
        • Gość: zzz Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 07.09.08, 23:07
          tez pisze z Vectrynet :))
          bylam w sobote, dobrze ze byla ladna pogoda a na poczatku trasy pani czestowala
          miodowka,to humor mi dopisywal mimo okropnej sceny a raczej tego,co na
          scenie-jacys kabareciarze gadali pierdoly o SKOK-u a potem urzadzono jakiec
          pseudo zabawy dla najmlodszych-straszne ale za to glosne-na przyszlosc
          postuluje,aby tak ustawic naglosnienie,zeby nie bylo tych krzykow slychac na
          terenie calego muzeum
          chlebek ze smalcem byl bardzo dobry-2zl to nie tak duzo-w Wwie sprzedaja po 6zl
          w jednej z zagrod sprzedawane byly pyszne chlebki-podplomyki i byly smaczniejsze
          niz chleb ze stoisk przy scenie
          a pan prezydent Kosztowniak przyjechal ok 17 i oczywiscie wjechal do
          srodka-szkoda ze nie podjechal pod scene
          a na pewno ciekawsze niz wystepy na scenie "glownej" byly wystepy wiejskich
          kapel przy stawie-tamte przynajmniej mialy cos wspolnego ze skansenem
          • Gość: mała Re: Święto chleba IP: *.internet.radom.pl 08.09.08, 08:08
            zaraz zaraz a ta firma co ochraniala imprezke to do kogo nalezy nie
            wiecie?
            • Gość: Zadowolny Re: Święto chleba IP: *.dti-static.cegetel.net 08.09.08, 09:25
              Wątek, jak większosć na tym forum dla tych co chcą wylewac pomyje na
              szystkich i wszystko.
              Moje subeiktywna ocena poniżej:
              1. brak problemów z parkowaniem od strony ul. Stawowej, niedziela
              godz. 12:00
              2. brak kolejek przy kasie od tej samej strony
              3. poza straganymi bankowo-kosmetycznymi ogólnie reszta w porządku.
              Stragany z chlebem chyba lepsze już nie będą, po prostu taki chleb
              teraz produkują nasi piekarze i taki próbują sprzedać. Każdy mógł
              znaleźć dla siebie ten właściwy (niestety dla Pani co kupuje z
              leclerku mógł się okazać za drogi).
              4. Klimat imprezy kompletnie mnie nie zaskoczył, tak jak widzę z
              powyższych wypowiedzi niektórych. Był po prostu wiejsko-
              jarmarkowy!!! Dla wyfiokowanych panienek w ładnych sukieneczkach, na
              obcasikach to nie jest impreza. A takich było od cudu.
              Ogólnie z rodziną i małymi dziećmi inetresująco spędzilismy pół
              niedzieli.


              • michal1401 Re: Święto chleba 09.09.08, 11:09
                w niedzielę o godzinie 13.30 parking przy ulicy Stawowej był przepełniony
    • Gość: xXx Re: Święto chleba IP: *.mofnet.gov.pl 08.09.08, 10:06
      To ja dodam kubło pomyj na organizację ruchu...

      Szydłowiecką zamknęli od strony Kieleckiej... No super. Jadąc od strony Kielc chciałem dostać się na Potkanów - niespodzianka, nie mogę jechać normalnie... Ale oznaczyli, że jest objazd - myślę którędy? Wośnicką? Przecież to kawał drogi. Więc niestety zmuszony jechać dalej dojeżdzam do świateł z Wośnicką - a tam nie ma ŻADNEJ tabliczki, gdzie podział się objazd.
      Więc jakby ktoś obcy jechał, to mógłby sobie szukać do woli, bo ścieżki z okruszynek mu nie usypali...

      Zresztą wytyczenie takiego objazdu to paranoja. Robić kółka, bo miasto nie potrafi porządnie czegoś zorganizować...

      Ech.
      • gregor13 Re: Święto chleba 08.09.08, 11:48
        Gość portalu: xXx napisał(a):


        > Więc niestety zmuszony jechać dalej dojeżdzam do świateł z Wośnicką - a tam ni
        > e ma ŻADNEJ tabliczki, gdzie podział się objazd.
        > Więc jakby ktoś obcy jechał, to mógłby sobie szukać do woli, bo ścieżki z okrus
        > zynek mu nie usypali...

        Bo objazd zrobiono Maratońską i później Limanowskiego. Jakby jechał ktoś
        zamiejscowy, toby nie kombinował aby skręcić w pierwszą uliczkę, tylko szukałby
        tabliczki z napisem OBJAZD. I taką by zobaczył przed rondem Kielecka/Maratońska
        a następnie Maratońska/Limanowskiego. A że objazd długi, cóż, takie mamy ulice...
        (Nie zrobiono objazdu przez Wośnicką żeby kierowcy niepotrzebnie nie kluczyli
        małymi uliczkami.)
        • Gość: xXx Re: Święto chleba IP: *.mofnet.gov.pl 08.09.08, 12:57
          A nie uważasz, że mogliby na tych światłach dać chociaż tabliczjkę, która wskazywałaby , że objazd jest wytyczony przez skrzyżowanie prosto?
          Nadal stwierdzam, że była zła organizacja tego wszystkiego. Mogli wpuszczać do skansenu od drugiej strony, dzięki czemu nie zawalili by Szydłowieckiej. A parkingi i tak obok Techmatransu były.
    • Gość: dolo Re: Święto chleba IP: *.xdsl.centertel.pl 08.09.08, 12:47
      a drogi dojazdowe ?
      o tym Swiecie chuba wiedziani wcześniej.
      a nie wykonano . czy zakończno prac na Szydłowieckiej.

      Ciekawy jestem która droga jechał Prezydent ?
    • Gość: wesoła Re: Święto chleba IP: 195.93.162.* 08.09.08, 14:06
      Byliśmy w niedzielę a to moje wrażenia:
      1. około 14 Policja nie wpuszczała na parking przy Stalowej
      bo "zapchany".
      2. Zaparkowaliśmy na jednym z podwórek przy Szydłowieckiej za 5zł.
      3. Kolejki przy kasach ogromne. Kasjerki obsługiwały bez kolejki
      wszystkie mamusie z dziecmi na ręku, chociaz wiedziały, że obok stoi
      tatuś z wózeczkiem.
      4. Mnóstwo ludzi. W Radomiu tak niewiele się dzieje, że ludzie na
      dzwięk słowa "rozrywka" zbiegają się ze wszystkich stron.
      5. Cały skansen tonął wręcz w potokach wszechobecnego piwska. Miałam
      wrażenie, że to nie Święto Chleba ale Oktoberfest. Mało toalet więc
      co rusz z krzaków wychodził jakiś pan z wyrazem ulgi na twarzy,
      manipulujący jeszcze przy rozporku.
      6. Stoiska z tandetą, podróbkami markowych kosmetyków, czyli pole do
      działania dla Policji, gdyby jej sie chciało.
      7. Domy, czyli to co naprawdę warto zobaczyć, zamykano o 18.
      Przynajmniej o godzinę za wcześnie.
      8. Mimo wszystko warto było pojechać.
      • Gość: Chlebuś Bajduś Re: Święto chleba IP: 212.244.241.* 08.09.08, 14:51
        1. Zamknięty wjazd od ulicy Kieleckiej to tylko widoczny symbol
        zamknięcia się Radomia na gości. Po co inwestować w witacze na temat
        imprezy, skoro zamyka się najbardziej logiczny dojazd dla
        przyjezdnych. Sztuka dla sztuki?

        2. Z drugiej strony, może i lepiej. Skandalem jest niedokończenie
        remontu kilkudziesięciu metrów Szydłowieckiej przed tak dużą
        imprezą. Te zasypane żwirem ubytki asfaltu to kolejny symbol naszego
        miasta, który zostanie w pamięci.

        3. Nikt chyba jeszcze nie pochwalił Policji. Dobrze, że kierowali
        ruchem. Wyjazd na E7 nie był dzięki temu loterią "czy tym razem się
        uda".

        4. Martwi tez to, że mimo ogromnej frekwencji i popularności imprezy
        nie ma o niej ani słowa poza lokalnymi mediami.
    • Gość: Magda A my zapraszamy 14 września:-)))!!!!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.08, 14:37
      CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ W OROŃSKU
      WRAZ Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY „AMFITEATR” W RADOMIU

      OGŁASZAJĄ

      NIESPODZIEWANY POCZĄTEK JESIENI – FIESTA LATINA
      W NIEDZIELĘ, 14 WRZEŚNIA, W GODZ. 12.00 – 20.00

      Jak co roku Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku serdecznie zaprasza na
      imprezę plenerową – festyn rodzinny - Niespodziewany Początek
      Jesieni. Tematyka tegorocznego pikniku skupia się wokół kultury
      latynoamerykańskiej.
      W programie FIESTA LATINA znajdzie się szereg atrakcji, między
      innymi profesjonalne pary taneczne, które gorącymi rytmami samby,
      salsy czy rumby rozgrzeją publiczność na pożegnanie lata. W
      tanecznym Latino Show nie zabraknie barwnych strojów, piór, cekinów,
      oryginalnej muzyki latynoamerykańskiej i brazylijskich bębnów. Każdy
      blok sceniczny zakończą warsztaty tańca dla publiczności. Wszyscy
      będą mogli spróbować swoich sił i opanować podstawowe kroki
      najbardziej popularnych i lubianych tańców towarzyskich. W roli
      choreografa i instruktora warsztatów wystąpi Roman Pawelec ze Studia
      Tańca Moniki i Romana Pawelców z Radomia, który przyjedzie do
      Orońska prosto z Tanecznej Eurowizji. Tydzień przed festynem w
      sobotę 6 września w finale Tanecznej Eurowizji w Szkocji wystąpi
      polska para – Edyta Herbuś i Marcin Mroczek, której występ
      przygotował właśnie Roman Pawelec.
      Dodatkowa niespodzianka szykuje się o zmierzchu – oryginalny taniec
      ognia zaprezentuje zespół FogoMostra.
      Ale oprócz muzyki i tańca w programie znajdą się również inne
      atrakcje – będzie wspólne malowanie wielkiego obrazu, zabawy z gliną
      i kołem garncarskim, tor crossowy, prezentacja egzotycznego
      rzemiosła, a także pokazy strażackie i policyjne. Nie zabraknie
      czegoś dla podniebienia – smaki karnawału w Rio serwować będzie BSB
      Bistro Barbary i Ryszarda Barszczów. Na gości czekają wnętrza Pałacu
      Józefa Brandta i wystawy czasowe w galeriach CRP. Bilety wstępu
      tylko w tym dniu w cenach promocyjnych.
      W dniu festynu organizatorzy zapewniają bezpłatny dojazd. Autobusy
      ITS Michalczewski zabiorą wszystkich chętnych na trasie Radom –
      Orońsko przystanek przy ul. Poniatowskiego – przy hotelu o godz.
      12.30 i 14.00. Powrót z dawnego przystanku końcowego linii K przy
      trasie E7 o godz. 17.30 i 19.00.
    • Gość: ttt Re: Święto chleba IP: *.radom.vectranet.pl 08.09.08, 20:02
      a w najbliższą sobotę w skansenie będzie pusto, cicho i zadarmo...
      • Gość: CRP Re: Święto chleba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.08, 12:32
        W Centrum Rzeźby Polskiej wstęp na imprezę jest bezpłatny!!! A
        wszystkie galerie można zwiedzać za jedyne 2 zł (cena promocyjna).
        Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać kulturę latynoamerykańską
        i dowiedzieć się, jak wygrać Taneczną Eurowizję - Roman Pawelec po
        sukcesie w Glasgow, poprowadzi Fiesta Latina w orońskim parku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka