wislocki12
24.04.19, 22:13
"Wtorek, 23 kwietnia, był szesnastym dniem strajku w oświacie. Związkowcy nie zakończyli protestu.
– Dzisiaj niczego nie kończymy. Dzisiaj w dalszym ciągu jesteśmy w fazie strajku, strajku o godność zawodu nauczyciela, pracownika oświaty – mówił Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego podczas ogólnopolskiej manifestacji przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Nauczyciele nie podają się i walczą dalej, mimo utraty pensji, coraz większego zastraszania, a nawet nastawiania przeciwko nim społeczeństwa. W kolejnych miastach Polski zawiązują się międzyszkolne komitety protestacyjne, niezwiązane z żadnym związkiem. – Za wszelką cenę zachowujmy jedność! Walka trwa! – przekonują."
supernowosci24.pl/wielka-manifestacja-nauczycieli/