Gość: W. IP: *.gimsat.pl 20.12.02, 15:28 Wyjaśnijcie mi proszę, jakim cudem ten były MILICJANT doszedł do takich pieniędzy????????? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Element Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 18:03 Panie Podkulski. Kto Panu projektuje wystrój Pana obiektów? Najpierw Europa, która jako żywo przypomina z wnętrza i otoczenia Azję, a konkretnie Indie - pawilon w którym zrezygnowano z ruchowych schodów, na jedynej klatce schodowej w potężnym jednak domu handlowym straszą obskórne grzejniki, a latem można się było udusić, bo brakowało wentylacji budynku. Gdyby wybuchł tam pożar, byłaby masakra! Jak Straż Pożarna odebrała ten budynek i pozwoliła na jego eksploatację? Może Pan odpowiedzieć? A co do dawnych graficznych: brawo za odwagę kupna i przebudowy, ale iluminacja czerwonymi pasami neonów, szczególnie tej szerokiej części na piętrze kompleksu mnie osobiście przypomina wesołe miasteczko. Kompletne bezguście. Proszę to poprawić, bo to naprawdę wstyd dla miasta tej co Rzeszów wielkości. Proszę wziąć pod uwagę, że to Rzeszów, a nie Jasło. Może nie metropolia, ale nie aż taka prowincja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 22:07 Element , nie wymagajmy gustu od "wicie rozumicie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 20.12.02, 22:08 A straż pożarną, przepisy, pozwolenia, i inne bezsensowne papierki to pan Podkulski ma w ... głębokim poważaniu (sic). Kto mu podskoczy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dominiś Re: Centrum IP: *.debica.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 10:07 GDYBY nie miasta takie jak np. Jasło na które mówisz prowincja czy Dębica, Krosno, Mielec, Tarnobrzeg, Jarosław... to Rzeszów byłby nic nieznaczącą dziura gdzieś niedaleko Łańcuta!! Prosze o tym pamiętać bo wielkość Rzeszowa zależy od tego jak cały region się ma i czy istnieje !! a przy takim podejściu Rzeszowiaków niedziwi niechęć wielu mieszkańców Podkarpacia do stolicy regionu!! Dominik Rzeszów-Debica Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Element Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.12.02, 17:04 Gość portalu: Dominiś napisał(a): > GDYBY nie miasta takie jak np. Jasło na które mówisz prowincja czy Dębica, > Krosno, Mielec, Tarnobrzeg, Jarosław... to Rzeszów byłby nic nieznaczącą dziura > > gdzieś niedaleko Łańcuta!! Prosze o tym pamiętać bo wielkość Rzeszowa zależy od > > tego jak cały region się ma i czy istnieje !! a przy takim podejściu > Rzeszowiaków niedziwi niechęć wielu mieszkańców Podkarpacia do stolicy regionu! > ! > > Dominik Rzeszów-Debica Dominiku. Rzeszów nie byłby "dziurą niedaleko Łańcuta", bo Łańcut też nie metropolia i od niepamiętnych czasów był od Rzeszowa dużo mniejszy. Wystarczy powiedzieć że dzisiejszy Łańcut jest mniejszy niż Rzeszów przełomu XIX i XX wieku. Poza tym ja naprawdę życzę Jasłu i Dębicy żeby nie były prowincją i wiem że mieszka tam wiele osób o nieprowincjonalnych umysłach, podobnie jak w Rzeszowie niestety wiele - i to czasem na wysokich stołkach - o umysłach makabrycznie prowincjonalnych. Jeżeli jednak Jasło czy Dębica to 40-tysięczne powiaty, a Rzeszów to 160-tysięczna stolica i wizytówka województwa, to chyba zgodzisz się ze mną, że to co jeszcze "ujdzie" w Jaśle czy Dębicy jako mniejszych miastach, nie powinno się pojawić w Rzeszowie. Tylko o to mi chodziło, a nie o urażanie dębiczan, jaślan czy jeszcze innych mieszkańców Podkarpacia. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dominiś Re: Centrum IP: *.debica.sdi.tpnet.pl 27.12.02, 17:37 Gość portalu: Element napisał(a): > Dominiku. Rzeszów nie byłby "dziurą niedaleko Łańcuta", bo Łańcut też nie > metropolia i od niepamiętnych czasów był od Rzeszowa dużo mniejszy. Wystarczy > powiedzieć że dzisiejszy Łańcut jest mniejszy niż Rzeszów przełomu XIX i XX > wieku. Poza tym ja naprawdę życzę Jasłu i Dębicy żeby nie były prowincją i wiem > > że mieszka tam wiele osób o nieprowincjonalnych umysłach, podobnie jak w > Rzeszowie niestety wiele - i to czasem na wysokich stołkach - o umysłach > makabrycznie prowincjonalnych. Jeżeli jednak Jasło czy Dębica to 40-tysięczne > powiaty, a Rzeszów to 160-tysięczna stolica i wizytówka województwa, to chyba > zgodzisz się ze mną, że to co jeszcze "ujdzie" w Jaśle czy Dębicy jako > mniejszych miastach, nie powinno się pojawić w Rzeszowie. Tylko o to mi > chodziło, a nie o urażanie dębiczan, jaślan czy jeszcze innych mieszkańców > Podkarpacia. Pozdrowienia. Mówiąc o Łancucie miałem na myśli to, że byłby bardziej słynny niż Rzeszów gdby nie stołeczność regionalna Rzeszowa. Osobiście niemam nic do Rzeszowa i Rzeszowiaków wrecz przeciwnie mam do tego miasta i ludzi w nim mieszkający wielki szcunek, gdzyż już troche świata zwiedziłem oraz kawał Polski i uważam, że Rzeszów to jedno z przyjaźniejszych miast Polski. Jako Jaślanin z urodzenia i Dębiczanin z wyboru jestem dumny z tego, że moją regionalną stolicą jest Rzeszów !! Dominik Rzeszów-Dębica Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Element Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.12.02, 18:07 No to wszystkiego dobrego na nowy rok! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werner Re: Centrum IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 21:04 Gość portalu: Element napisał(a): > Panie Podkulski. Kto Panu projektuje wystrój Pana obiektów? > Najpierw Europa, która jako żywo przypomina z wnętrza i > otoczenia Azję, a konkretnie Indie - pawilon w którym > zrezygnowano z ruchowych schodów, na jedynej klatce schodowej w > potężnym jednak domu handlowym straszą obskórne grzejniki, a > latem można się było udusić, bo brakowało wentylacji budynku. > Gdyby wybuchł tam pożar, byłaby masakra! Jak Straż Pożarna > odebrała ten budynek i pozwoliła na jego eksploatację? Może Pan > odpowiedzieć? > > A co do dawnych graficznych: brawo za odwagę kupna i przebudowy, > ale iluminacja czerwonymi pasami neonów, szczególnie tej > szerokiej części na piętrze kompleksu mnie osobiście przypomina > wesołe miasteczko. Kompletne bezguście. > Proszę to poprawić, bo to naprawdę wstyd dla miasta tej co > Rzeszów wielkości. Proszę wziąć pod uwagę, że to Rzeszów, a nie > Jasło. Może nie metropolia, ale nie aż taka prowincja. Gość sobie sam projektuje, a niektórzy architekci godzą się to firmować. MAmy w mieśćie trzy "potwory": - pomnik (ten duży) w centrum, - EUROPA II, - i przybyło nowe straszydło - byłe Zakłady Graficzne. podziękujmy własćicielowi za upiększanie miasta- jaki ten budynek jest piekny i kolorowy. ( szkoda Zakładów Graficznych: może były brudne i zniszczone, ale był to kawełek dobrego modernizmu). Następny budynek w kolejce ( do przbudowy na "stodołe" to: Conres. A Europa podobno funkcjonowała dłuższy czas bez odpowiednich odbiorów, a urzędnicy władni to sprawdzić przechodzili obok odwracają głowę - ciekawe dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werner Re: Centrum IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 21:44 Większość "WESOŁYCH MIASTECZEK" wygląda lepiej. Niezłym gustem jest gość obdarzony - to chyba kara boska - tylko dlaczego nas mieszkańców takie szkaradzctwo dotyka?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klient Re: Centrum IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.12.02, 16:09 Mnie bardziej ciekawi, czyj podpis widnieje pod zezwoleniami na otwarcie i prowadzenie np. Europy,czy Akademii sic!(oraz ile ten co podpisał wziął za swój podpis?) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Centrum IP: 213.77.14.* 02.01.03, 09:56 Gość portalu: klient napisał(a): > Mnie bardziej ciekawi, czyj podpis widnieje pod zezwoleniami na otwarcie i > prowadzenie np. Europy,czy Akademii sic!(oraz ile ten co podpisał wziął za > swój podpis?) ..."dziadki" wszystko podpiszą jest tylko kwestia ceny (nie tyle chodzi o podpis a o pieczątkę - niekoniecznie musi być aktalna - do przepchnięcia przez urząd trzeba jeszcze nakarmić odpowiedniego urzędnika)... i gra gitara. Odpowiedz Link Zgłoś
fazi Re: Centrum 03.01.03, 08:55 Gość portalu: Tom napisał(a): > Gość portalu: klient napisał(a): > > > Mnie bardziej ciekawi, czyj podpis widnieje pod zezwoleniami > na otwarcie i > > prowadzenie np. Europy,czy Akademii sic!(oraz ile ten co > podpisał wziął za > > swój podpis?) > > ..."dziadki" wszystko podpiszą jest tylko kwestia ceny (nie tyle > chodzi o podpis a o pieczątkę - niekoniecznie musi być aktalna - > do przepchnięcia przez urząd trzeba jeszcze nakarmić > odpowiedniego urzędnika)... i gra gitara. Czytam z coraz większym zaciekawieniem. Tom, klient i werner - coś wiecie na ten temat? Dlaczego tak enigmatycznie i przez zęby? Czy werner nie jest przypadkiem urzędnikiem? Jego (jej?) wiedza pasuje odpowiednio ... Zobaczymy czy do tej grającej gitary dołączą na stole jakieś nożyce ... PS Co to za ksywka "dziadki"? I o co chodzi z tą aktalna (?) pieczątką? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Centrum IP: 213.77.14.* 03.01.03, 11:26 fazi^ napisał: "...Co to za ksywka "dziadki"? ".- jakiś wolny emeryt który nie ma nic do stracenia - "dziadki" obstawiły np. izby - próchna od budowania z cegły pełnej i betonu klasy max B15 (mieszanego z pospóły z piaskiem leśnym i odrobiną cementu).."..I o co chodzi z tą aktalna (?) pieczątką?..." - oczywiście chodzi o aktualną pieczątkę - pamiętam pewnego "dziadka" który pięczętował się pieczątką pochodzącą z lat panowania premiera Cyrankiewicza (a robił to w końcu lat 90-dziesiątych) - było na niej napisane "rzeczoznawca ministra budownictwa .." ;). ostatnio w urzędach sprawdzają uprawnienia ale jak się ma "wejścia" albo odpowiedni garniec miodu to wszystko przejdzie (vide: Europa II - tu nawet kupino inspekcję pracy - sprzedaż w przejściach ewakuacyjnych i na spocznikach schodów, składy materiałów łatwopalnych {nafta} przy wyjściach na zewnątrz). Odpowiedz Link Zgłoś
fazi Re: Centrum 03.01.03, 11:47 Gość portalu: Tom napisał(a): > fazi^ napisał: > > "...Co to za ksywka "dziadki"? ".- jakiś wolny emeryt który nie ma nic do > stracenia - "dziadki" obstawiły np. izby - próchna od budowania z cegły pełnej > i betonu klasy max B15 (mieszanego z pospóły z piaskiem leśnym i odrobiną > cementu).."..I o co chodzi z tą aktalna (?) pieczątką?..." - oczywiście chodzi > o aktualną pieczątkę - pamiętam pewnego "dziadka" który pięczętował się > pieczątką pochodzącą z lat panowania premiera Cyrankiewicza (a robił to w końcu > > lat 90-dziesiątych) - było na niej napisane "rzeczoznawca ministra > budownictwa .." ;). ostatnio w urzędach sprawdzają uprawnienia ale jak się > ma "wejścia" albo odpowiedni garniec miodu to wszystko przejdzie (vide: Europa > II - tu nawet kupino inspekcję pracy - sprzedaż w przejściach ewakuacyjnych i > na spocznikach schodów, składy materiałów łatwopalnych {nafta} przy wyjściach > na zewnątrz). Wprawdzie posylwestrowa zaćma już mi mineła, ale dalej nie bardzo rozumiem: >"dziadki" obstawiły np. izby - próchna od budowania z cegły pełnej i betonu klasy max B15< - o co tu chodzi? To z czego te izby niby mają być budowane? A z tą pieczątką - to chyba jak ktoś został rzeczoznawcą ministra, to jakąś wiedzą się wykazał. A likwidacja ministerstwa chyba nie powoduje automatycznego skasowania tej wiedzy?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Centrum IP: 213.77.14.* 03.01.03, 12:16 fazi^ napisał: > "A z tą pieczątką - to chyba jak ktoś został rzeczoznawcą ministra, to jakąś > wiedzą się wykazał. A likwidacja ministerstwa chyba nie powoduje automatycznego skasowania tej wiedzy?!" pieczątki zachowują ważność do momentu kiedy się jest na aktualnej liście rzeczoznawców - są one weryfikowane okresowo - ze względu na to że zmieniają się przepisy prawa, normy itd. , co jakiś czas są kursy i egzaminy i znowu garnce miodu żeby się znaleźć na w/w liście. "Dziadek" może był dobry ale stał się "niaktualny" (zresztą śp.). To sytuacja podobna do tej jakby Cyrankiwiecz (gdyby żył) podbijał dokumenty za Millera jako premier. Jeszcze wyjaśnienie dla młodzieży - Cyrankiewicz był premierem ostatnio w latach 60dziesiątych (jest chyba rekordzistą Polski w długości sprawowania tego urzędu - chyba ze 20lat). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werner Re: Centrum IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 00:34 fazi^ napisał: > Czytam z coraz większym zaciekawieniem. Tom, klient i werner - coś wiecie na > ten temat? Dlaczego tak enigmatycznie i przez zęby? > Czy werner nie jest przypadkiem urzędnikiem? Jego (jej?) wiedza pasuje > odpowiednio ... Zobaczymy czy do tej grającej gitary dołączą na stole jakieś > nożyce ... Mam nadzieję, że do końca swoich dni nie zostane urzędnikiem ( byłaby to chyba kara boska). Urzędy staram sie omijać z daleka. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werner Re: Centrum IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 00:43 Gość portalu: werner napisał(a): > Mam nadzieję, że do końca swoich dni nie zostane urzędnikiem ( byłaby to chyba > kara boska). Urzędy staram sie omijać z daleka. > > Pozdrawiam Ah te pyszne kanapki z kiełbasą wśród skoroszytów - smakowite - w Zusie widziałem- polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Centrum 'Graffica' - wybudowane przez... IP: 213.77.14.* 03.01.03, 07:34 rzemieślników z Ukrainy - bynajmniej nie w darze (jak swego czasu pałac kult. w Wa-wie). Jakość ukraińskich "spracowanych" rąk widać na każdym kroku. Jakość materiałów wykończeniowych też nawet nie z średniej półki - czuć drżącą (alzhaimerowską) rękę tego samego "architekta" twórcy Europy II - te za wąskie przejscia między stoiskami (gdzie pomieszczą się sprzedawcy kebabów, pizzy, cukierków na wagę itp. - chyba na zakrętach. Powalające wprost są wzorki z żółtych polerowanych płytek na podłodze - chyba "chłopy" z właścicielem (Panem P.) wymyślały te wzory ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Centrum 'Graffica' - otwarcie jeszcze przed ś IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.03, 21:39 Pan milicjant i tak ma wszystki w d... , a raczej w kieszeni. Prasa mu nie podskoczy (tzw. wolna prasa) bo drukuje. Urzędy nie podskoczą, bo "smaruje". A ludzie (w tym pracownicy) mu nie podskoczą, bo zchujuje (czytaj zjebie). I to by było na tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Element Re: Centrum 'Graffica' - otwarcie jeszcze przed ś IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 03.01.03, 21:58 Gość portalu: Tomek napisał(a): > Pan milicjant i tak ma wszystki w d... , a raczej w kieszeni. > Prasa mu nie podskoczy (tzw. wolna prasa) bo drukuje. > Urzędy nie podskoczą, bo "smaruje". > A ludzie (w tym pracownicy) mu nie podskoczą, bo zchujuje (czytaj zjebie). > I to by było na tyle Oj, coś mi w gardle zasycha... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Centrum 'Graffica' - otwarcie jeszcze przed ś IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 05.01.03, 01:18 Element, taka jest niestety nasza smutna zaściankowa rzeczywistosć. Rączka, rączke, kumpel kupmlowi,... Oczywiście na zewnątrz : prawica, lewica, centrum,... a w rzeczywistości rządzi KASA. Smutne te nasze czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Element Re: Centrum 'Graffica' - otwarcie jeszcze przed ś IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 05.01.03, 12:40 Gość portalu: Tomek napisał(a): > Element, taka jest niestety nasza smutna zaściankowa rzeczywistosć. > Rączka, rączke, kumpel kupmlowi,... > Oczywiście na zewnątrz : prawica, lewica, centrum,... > a w rzeczywistości rządzi KASA. > Smutne te nasze czasy. Oj smutne, smutne. Ale w gardle to mi zaschło z całkiem innych powodów. Odpowiedz Link Zgłoś