Dodaj do ulubionych

Rozmowa z twórcą Lata Filmów w Toruniu

22.07.05, 18:26
Tak trzymajcie chlopaki!
Wiecej myslenia, uporzadkowac wszystko, zrobcie jedno centrum festiwalowe i
bedzie dobrze!
A gwiazdy, ilosc filmow (170) i nagrody - sa OK.
Obserwuj wątek
    • staszekk1 Do tego oprawa promocyjna jest dobra 22.07.05, 18:26
      Do tego oprawa promocyjna jest dobra, zadna inna impreza nie miala takiej.
      One polegaly na TVB (wiadomo...), a Festiwal Filmowy - na TVP2.
      • Gość: lucek Re: Do tego oprawa promocyjna jest dobra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.05, 19:25
        Arogancki wrsiawiak.Na co wydales 250 tys zlotych? Gdzie namioty? Gdzie goscie
        z zagranicy? Gdzie nowe filmy. Wiekdzosc do zestawy ktore przygotowaly ambasady
        lub instytuty kultury. Naciagactwo panie Rogowski.
        • nautile Naprawde niezly dorobek jak na pierwsza edycje w T 22.07.05, 20:44
          Naprawde niezly dorobek jak na pierwsza edycje w Toruniu nowej imprezy:


          - 118 seansów i 172 filmy.
          - publiczność 18 tys. osób.
          - polska premiera Kena Loacha "Przyjazny pocałunek"
          - przegląd najnowszej kinematografii państw Azji Centralnej, Czech i Izraela,
          - trzy tematyczne maratony filmowe.
          - projekcja plenerowa "Mojego Nikifora"
          - imprezy z muzyką elektroniczną (duetu Ostrego i Emade, Bogdana Hołowni i
          Katarzyny Groniec)
          - największa w kraju wystawa Rafała Olbińskiego
          - cenieni twórcy polskiego kina
          - reżyserzy: Jan Nowicki, Krzysztof Krauze, Magdalena Piekorz, Wojciech
          Smarzowski, Jan Hryniak
          - aktorzy: Magdalena Cielecka, Paweł Wilczak, Jacek Poniedziałek, Grazyna
          Szaapolowska
          - panel dyskusyjny - scenarzyści: Jacek Wasilewski, Grzegorz Łoszewski,
          reżyser Wojciech Smarzowski, dramaturg Paweł Sala i Janusz Leon Wiśniewski.
          - nagroda dla filmu z najlepszym scenariuszem
          - retrospektywa obrazów legend polskiego kina - Tadeusza Konwickiego i
          Jerzego Stefana Stawińskiego

          WYGLĄDA IMPONUJĄCO!
          • Gość: henryk Re: Naprawde niezly dorobek jak na pierwsza edycj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.05, 16:08
            Idz nautile do tej warszawki swojej. Zobacz co bedzie w Cieszynie! Zobacz co
            bedzie w Kazimierzu.
            • Gość: stef Re: Naprawde niezly dorobek jak na pierwsza edycj IP: *.acn.waw.pl 24.07.05, 22:56
              CIeszyn rzeczytwiscie wiekszy, ale w Kazimierzu maja puscic wszystkiego 25
              filmow, wiec raczej nie ma czego zazdroscic i cieszyc sie z tego co jest.
              • Gość: Łysy Sam sie ciesz w swojej Warszawie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.05, 09:58
                Zobaczymy kolego z Warszawy który festiwal będzie dłuzej pokazywany w telewizji
                w Polsce. Jak Kazimierz będzie przez tydzień w TVP to wolałbym by u nas było 25
                filmów,zamiast stu,ktore nic w efekcie nie przyniosły bo w polsce co miesiąc
                bębni sie o czmyś z Torunia i nie jest to dla nas żadna nowosć.A jak był
                cAmerimage,to przyjeżdżały telewizje nawet z Niemiec.
                • Gość: stef Re: Sam sie ciesz w swojej Warszawie IP: *.acn.waw.pl 25.07.05, 11:28
                  Kazimierz organizuje telewizja, sila rzeczy bedzie go w tvp wiecej. Mysle
                  jednak, ze to jednorazowa impreza, jak wyjdzie na jaw ilosc roztrwonionych
                  pieniedzy, to sie z Kazimierza zwina. Lysy - troche Ci sie dziwie, jak Ci
                  zalezy na medialnym poklasku, to zorganizuj zawody strongman. Lato Filmow
                  pudowane jest na twardych podstawach dobrego programu i wokol tego trzeba
                  budowac reszte. Tegoroczny Kazimierz to wymysl jednego dyrektora z TVP, ktory
                  zreszta juz stracil swoje stanowisko. Nie sie wiec co grzac.
                  • Gość: torunczyk Jak bedzie studio TVP w Toruniu, to za rok bedzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 14:43
                    Jak bedzie studio TVP w Toruniu, to za rok bedzie 3x lepsza obsluga!
    • Gość: stef Re: Jak bedzie studio TVP w Toruniu, to za rok be IP: *.acn.waw.pl 25.07.05, 21:40
      Lilka, Twoja ocena jednak troche odbiega od rzeczywistosci. Program filmowy, to
      akurat to na festiwalu, do czego przyczepic sie za bardzo nie mozna. Choc
      oczywiscie zawsze chce sie wiecej i ja za rok tez oczekuje lepszego programu.
      • Gość: lilka Re: Jak bedzie studio TVP w Toruniu, to za rok be IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.05, 08:31
        Widzisz uczciwej krytyki byc nie moze bo CENZURA jak w czasach komuny. Michnik
        spac nie moze. Faktem jest ze Rogoski slowa nie dotrzymal.Obiecywal swieze
        buleczki a dal czarstwy towar i w niepelnym asortymencie. Brak gosci , tworcow
        z zagranicy, brak widzow, brak namiotow etc.No to jak to nazwac - poprostu
        wypadaloby uderzyc sie w [piers i przyznac do wpadki. A miasto powinno dbac by
        nasze pieniadze nie szly do kieszeni organizatorow (przynajmniej nie glownie)
        ale na spelnienie oczekiwan TORUNIAN.
        • patajka1 Re: Jak bedzie studio TVP w Toruniu, to za rok be 26.07.05, 08:46
          Gość portalu: lilka napisał(a):
          > miasto powinno dbac by nasze pieniadze nie szly do kieszeni organizatorow
          > (przynajmniej nie glownie) ale na spelnienie oczekiwan TORUNIAN.

          Decydowac powinna ranga wydarzenia i to ilu turystow przyciagnie, a nie czy
          robia to torunianie
        • Gość: stef przesadzasz... IP: *.acn.waw.pl 26.07.05, 11:18
          Twoja ocena jest skrajnie negatywna, a przez to niesprawiedliwa, sadze wiec, ze
          Twoje intencje sa nie do konca szczere, dlatego nie podejmuje dyskusji, bo to
          bez sensu...
          • Gość: Ninoczka Stef daj spokój IP: 217.153.130.* 26.07.05, 12:26
            Stef, my w Warszawie znamy was doskonale. Odpowiedz państwu z Torunia, dlaczego
            nie ściągneliscie TVP i nie było relacji z tego festiwalu? Bądź też uczciwy,
            skoro tak atakujesz ostro "jednego dyrektora z TVP" dlaczego telewizji nie
            będzie również u was w najbliższych latach. I nie mydlij już oczy że będzie. Z
            tego co wiemy to Toruniowi chodziło właśnie o poklask medialny, a tego im nie
            zapewniliście. I oglądaj Festiwal Filmowy w Kazimierzu w TVP, zobaczymy czy
            bedzie taki słaby :))
            • Gość: stef ???? IP: *.acn.waw.pl 26.07.05, 12:50
              a skad ja niby mam to wiedziec???
            • ojciecdyrektor1 ninoczka, pracujesz w TVP???? 01.09.05, 17:46
              zdaje sie, ze cos na temat pokazywania festiwalu w TVP pisal kilka dni temu w
              wyborczej Pawel Felis. Podobno dyrekcja wydala nieformalny zakaz mowienia w TVP
              o torunskim festiwalu, rzecz tyczyla sie tez festiwalu w Cieszynie i w
              Zwierzyncu. Oczywiscie zaprzeczaja temu, ale Kazimierz byl rzeczywiscie
              promowany ponad miare, bo tam naprawde nie bylo nic ciekawego...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka