Dodaj do ulubionych

Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofiarnego

25.07.10, 21:18
Jedynymi winnymi stratowania są tratujący oraz ci, którzy napierali
na tratujących. Naćpani i w sztok pijani sodomici złaknieni taniej
rozrwyki otrzymali to, na co zasłużyli: straszną śmierć.
O każdym z nich mogę jedynie powiedzieć: requiescat in pice.
Obserwuj wątek
    • barbaan Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofiarnego 25.07.10, 21:52
      Halo!

      Najpierw wyrazy glebokiego wspolczucia rodzinom, ktorzy stracili w
      bezsensowny sposob najblizszych - o 19 osob za duzo!

      I to dlatego (nie chodzi o wskazanie winnych - zycia to zmarlym nie
      zwroci), ze juz duzo, duzo wczesniej zwracano uwage, ze teren
      przygotowany do imprezy po prostu nie nadawal sie do przyjecia do
      takiej masy ludzi - okolo 1,5 min. osob - przewidywano - zalozmy -
      okolo do 0,4 mln osob.
      Poza tym jak z doswiadczenia z poprzednich lat wynikalo - zjawialo
      sie juz w innych miastach okolo 1,5mln osob!

      Dlaczego zignorowano tak wazna informacje przy planowaniu tej
      imprezy - jak wiemy miasto Bochum zrezygnowalo z organizacji tego
      multi-festynu akurat ze wzgledu na aspekty zapewnienia
      bezpieczenstwa!

      Jest oburzajace, ze w Duisburgu takie czy inne realne i ewentualne
      zagrozenia „nie zauwazono“ pomimo sztabu ludzi rozeznajacych
      sytuacje przed tym miejmy nadzieje ostatnim, tragicznym - no wlasnie
      jak mozna nazwac to co stalo sie!

      „Przed" - mozna odmowic - „po“ - jest za pozno!

    • barbaan Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofiarnego 25.07.10, 21:54
      Halo!

      Najpierw wyrazy glebokiego wspolczucia rodzinom, ktorzy stracili w
      bezsensowny sposob najblizszych - 19 osob(!)

      I to dlatego (nie chodzi o wskazanie winnych - zycia to zmarlym nie
      zwroci), ze juz duzo, duzo wczesniej zwracano uwage, ze teren
      przygotowany do imprezy po prostu nie nadawal sie do przyjecia do
      takiej masy ludzi - okolo 1,5 min. osob - przewidywano - zalozmy -
      okolo do 0,4 mln osob.
      Poza tym jak z doswiadczenia z poprzednich lat wynikalo - zjawialo
      sie juz w innych miastach okolo 1,5mln osob!

      Dlaczego zignorowano tak wazna informacje przy planowaniu tej
      imprezy - jak wiemy miasto Bochum zrezygnowalo z organizacji tego
      multi-festynu akurat ze wzgledu na aspekty zapewnienia
      bezpieczenstwa!

      Jest oburzajace, ze w Duisburgu takie czy inne realne i ewentualne
      zagrozenia „nie zauwazono“ pomimo sztabu ludzi rozeznajacych
      sytuacje przed tym miejmy nadzieje ostatnim, tragicznym - no wlasnie
      jak mozna nazwac to co stalo sie!

      „Przed" - mozna odmowic - „po“ - jest za pozno!

    • Gość: Itsme Re: Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofia IP: *.as.kn.pl 25.07.10, 21:59
      Winny jest i to bez bez 2 zdań.
      Jeżeli organizator organizuje imprezę na ogrodzonym terenie dla
      .35 mln. ludzi, a tymczasem przychodzi 1.5 mln. osób to chyba jest
      jasne kto zawinił.
      Jakby tego było mało to jeszcze tylko jedna droga wejścia i wyjścia (ta sama)
      na dodatek w tunelu.
      Nie wiem jaki był stopień zakręcenia tych ludzi (alkohol,narkotyki).

    • Gość: polak Tu nie chodzi o kozla ofiarnego tylko o analize. IP: *.dip.t-dialin.net 25.07.10, 22:58
      trzeba analizowac bledy aby sie one nie powtorzyly w przyszlosci. I tutaj nie
      mozna mowic o "wypadku" , bo wtedy taki "wyopadek" sie znow powtorzy.
      wiec szukanie "kozla ofiarnego" jest jak najbardziej wskazane...
    • Gość: balwan Bachmann... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 00:19
      czlowieku, zamilcz... zdziwilem sie, czytajac artykul, ze tym razem nie
      jest antypolski... no ale zludzenie szybko pryslo jak doczytalem do
      konca: okazja do robienia nagonki znowu sie nadazyla, prawda?
      • Gość: niebałwan Re: Bachmann... IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.07.10, 08:02
        Bałwanie, lepiej wysłuchać krytyki. Wiadomo, że my nie lubimy krytyki. Nasi są
        zawsze cacy, a inni be. Wypadki się zdarzają wszędzie. Bardzo często z powodu
        ludzkiego błędu. Przypadku. A szukanie kozła ofiarnego, jednego lub dwóch
        "winnych" to barbarzyństwo. Zgadzam się z Panem Bachmanem.
      • Gość: hanys bajsnij siem w żić IP: *.dip.t-dialin.net 26.07.10, 15:18
        Autor: Gość: balwan
        Odpowiedz czlowieku, zamilcz... zdziwilem sie, czytajac artykul, ze
        tym razem nie
        jest antypolski... no ale zludzenie szybko pryslo jak doczytalem do
        konca: okazja do robienia nagonki znowu sie nadazyla, prawda?


        Jo tak se mysla, ze ty masz among ! kciolby ty bajsnonc autorowi a
        ty som sie bajsnasz w żić
    • heraldek Niemcy zeszli do poziomu muzulmanskiego motlochu.. 26.07.10, 02:02
      ......gdzie ten germanski racjonalizm, organizacja i
      wizja.....wszystkim mozgi schnaps pozalewal..?????
      • katonzwybiorczej nie znami takie numery ,... Bachmann! 26.07.10, 09:38
        Bachmann! Halt!
        i odpowiedz:
        1. skąd masz informacje, że wypadek w Smoleńsku to
        najprawdopodobniej wina pilota? Od byłego agenta KGB-Putina? Czy od
        Komisji Putinowskiej? No i kiedy Rosjanie oddadzą telefon
        satelitarny? Wiadomo, że NATO musiało zmienić automatycznie
        wszystkie szyfry. Czy w przypadku takiej tragedii ale np. z Merkel i
        generalicją Niemiec na pokładzie, też byście czekali na ...wyniki
        śledztwa prowadzącego przez Rosje? Tylko, że to coś wszystko długo
        trwa, teren nie był ogrodzony, a nawet z kart bankomatowych ofiar
        wybierano kaskę. To jest Rosja, Herr Bachmann. Nic się nie zmieniło
        od 1939 roku!

        2. dlaczego tak bardzo obawiasz się wskazania tego niby "kozła
        ofiarnego"? Czy SS-man strzelający do uciekającego dziecka jest
        winnym okrutnej zbrodni czy może tylko....wykonującym rozkazy?

        DLACZEGO MASZ TAKIE TRUDNOŚCI W NAZYWANIU BIAŁEGO BIAŁYM A CZERNEGO
        CZARNYM?

        Ja, ja, Klaus, my wiemy...6 000 000 Polaków zostało zamordowanych
        nie przez Niemców, ale przez....hitlerowców ;)
        • Gość: hanys Re: nie znami takie numery chaziaju IP: *.dip.t-dialin.net 26.07.10, 15:27
          Autor: katonzwybiorczej
          Odpowiedz Bachmann! Halt!
          i odpowiedz:
          1. skąd masz informacje, że wypadek w Smoleńsku to
          najprawdopodobniej wina pilota? Od byłego agenta KGB-Putina? Czy od
          Komisji Putinowskiej? No i kiedy Rosjanie oddadzą telefon
          satelitarny? Wiadomo, że NATO musiało zmienić automatycznie
          wszystkie szyfry. Czy w przypadku takiej tragedii ale np. z Merkel i
          generalicją Niemiec na pokładzie, też byście czekali na ...wyniki
          śledztwa prowadzącego przez Rosje? Tylko, że to coś wszystko długo
          trwa, teren nie był ogrodzony, a nawet z kart bankomatowych ofiar
          wybierano kaskę. To jest Rosja, Herr Bachmann. Nic się nie zmieniło
          od 1939 roku!

          2. dlaczego tak bardzo obawiasz się wskazania tego niby "kozła
          ofiarnego"? Czy SS-man strzelający do uciekającego dziecka jest
          winnym okrutnej zbrodni czy może tylko....wykonującym rozkazy?

          DLACZEGO MASZ TAKIE TRUDNOŚCI W NAZYWANIU BIAŁEGO BIAŁYM A CZERNEGO
          CZARNYM?

          Ja, ja, Klaus, my wiemy...6 000 000 Polaków zostało zamordowanych
          nie przez Niemców, ale przez....hitlerowców ;)


          jo tys je typowa chadra, tako myndowato. Pewnikiem duldosz flaszki z
          chaziajskom ipi.
    • map4 kozioł ofiarny a fakty 26.07.10, 10:03
      Ciekawa grafika z Süddeutche Zeitung wyraźnie ukazuje winnego tragedii:

      polpix.sueddeutsche.com/polopoly_fs/1.979416.1280123195!/image/image.jpg_gen/derivatives/860x860/image.jpg
      Otóż teren zabawy otoczony jest przez autostradę i linię kolejową. Wejście i
      wyjście ogranicza się do dwóch tuneli - jednego pod autostradą a drugiego pod
      linią kolejową. Dotychczasowe parady miłości gromadziły rokrocznie w Berlinie
      ponad milion gości i nie rozumiem tego polityka/urzędnika, który uznał, że w tym
      roku przybędzie zaledwie 350 tysięcy ludzi.

      Następnym błędem było zamknięcie tunelu. Zamknąć powinno się nie tunel, a
      dojście do niego.

      Ta tragedia, panie Bachmann, to wina kilku ludzi: tego, który zaakceptował
      projekt imprezy oraz tego, który zamknął tunel.
      I nie chodzi tutaj o przepisy, a o samodzielne krytyczne myślenie i
      analizowanie. Bo założę się, że wszystkie przepisy zostały spełnione. Nikt nie
      zadał sobie pytania, czy szacunki co do liczby gości są realne, nikt nie
      zaplanował wejść i wyjść z zapasem. Wniosek, zgoda, temat odfajkowany.

      Gdybym chciał być złośliwy, to mógłbym stwierdzić, że prawdziwym powodem jest
      teutońsko-pruska genetycznie wpojona potulność urzędników względem zwierzchników
      i że prawdziwym powodem tragedii były polityczne ambicje magistratu w Duisburgu.
      A nie jestem, bo doskonale znam ten schemat myślowy, rządzący w każdym urzędzie
      każdego miasta - przykład pierwszy z brzegu:
      najpierw żąda się oszczędności w MPK za każdą cenę aby potem tłumaczyć się w
      prasie, że "komuś coś się pokręciło".
    • embriao Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofiarnego 26.07.10, 10:44
      Szukanie kozłów ofiarnych do perfekcji opanowała ekipa Dutkiewicza a przed
      tem szlifowała to ekipa Huskowskiego.
      W 2001 roku zapytałem się Huskowskiego dlaczego Poznań ma PST a my nie
      mamy?
      - Bo była Suchocka z Poznania
      Teraz ściemę nam się wali na temat mostu wschodniego, że mieszkańcy są
      przeciw.
      - Nie ma tramwajów przez mosty Młyńskie - konserwator
      - Nie udało się z Expo - chińczycy wstrętni
      i tak dalej i tak dalej.
      • Gość: Gość Re: Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 12:01
        home.comcast.net/~fotoszop/images/K-S_s.gif
        • Gość: Gość2 Re: Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 12:03
          home.comcast.net/~fotoszop/K-S.htm
        • Gość: ? Re: Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.10, 12:04
          A co to za bzdety?
      • Gość: hanys chaziajska myndo IP: *.dip.t-dialin.net 26.07.10, 23:32
        Autor: embriao
        Szukanie kozłów ofiarnych do perfekcji opanowała ekipa Dutkiewicza
        a przed
        tem szlifowała to ekipa Huskowskiego.
        W 2001 roku zapytałem się Huskowskiego dlaczego Poznań ma PST a my
        nie
        mamy?
        - Bo była Suchocka z Poznania
        Teraz ściemę nam się wali na temat mostu wschodniego, że mieszkańcy

        przeciw.
        - Nie ma tramwajów przez mosty Młyńskie - konserwator
        - Nie udało się z Expo - chińczycy wstrętni
        i tak dalej i tak dalej.
    • barbaan Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofiarnego 26.07.10, 15:22
      Halo!

      Zbagatelizowano od poczatku istotne sygnaly rozsadku przemawiajacych przeciw organizacji tej imprezy!

      Jezeli zdecydowano juz, ze ta impreza odbedzie sie - dlaczego w tak niebezpieczne miejsce (w razie niebezpieczenstwa brak drog ucieczki, drog ewakuacyjnych) wpuszczono wiecej osob niz przewidywano - okolo 250 tys. osob (sprzeczna ilosc - raz podaja 500 tys. innym razem 250 tys.?)!

      Pomimo, ze wejscie nie kosztowalo, mogli wydrukowac „wejsciowki“ - ilosc miejsc zgodna z planem - mozliwoscia naboru ludzi na tym prawie „omurowanym placu“ i to bez sluzb porzadkowych, mogacych udzielac pomoc w krytycznych sytuacjach, brak megafonow, brak fachowosci, fuszerka organizacyjna!

      Jak to mozliwe?

      Przynajmniej po tej tragedii wojewoda miasta Duisburg powinien podac sie do dymisji! Nie tylko on.

      Dlaczego ci ludzie musieli zginac?



      • Gość: barbaan Re: Klaus Bachmann: Polityka wskazania kozła ofia IP: *.dip.t-dialin.net 26.07.10, 21:02
        Halo!

        Zginelo 20 osob!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka