Dodaj do ulubionych

PKP a rower

IP: *.e-wro.net.pl 03.05.11, 13:58
Obecnie PKP dorównała do Kolei Dolnośląskich i pobiera opłatę za rower w wysokości 1 zł.
Chyba tylko u Przewozów Regionalnych ale nei mogę znaleźć info do kiedy.
W poprzednich latach było to do września link

Tu jest chyba info z tego roku.
1 zł ma kosztować tylko w weekendy i długie weekendy od1 kwietnia do 30 września 2011. Tam też wyjaśnienie do których stacji za granicą bilet jest ważny link

W Intercity kosztuje ok 9 zł więcej info z Intercity

W Dęblinie przy dworcu otwarto pierwszy w Polsce parking rowerowy na 164 miejsca Park&Ride
link (wrzesień 2008)

Z innej beczki to nie widzę ścieżek rowerowych ani po północnej ani po południowej stronie dworca.
Najciekawszy jest ten nowy przebity pod dworcem tunel zachodni.
Prezentacja

Cena poza promocją 5,5 zł w PR, niezależnie od odległości, a bilet miesięczny sieciowy kosztuje 60 zł.
Obserwuj wątek
    • Gość: artek Re: PKP a rower IP: *.wroclaw.vectranet.pl 05.05.11, 22:04
      > Obecnie PKP dorównała do Kolei Dolnośląskich i pobiera opłatę za rower
      > w wysokości 1 zł.

od pewnego czasu przewozy regionalne to już nie jest pkp. pkp to intercity, a jak jest w intercity to sam napisałeś - 9 zł. a w kwestii dorównywania to też jest na odwrót - to koleje dolnośląskie dostosowują się z promocyjną taryfą do przewozów regionalnych.
      • Gość: benek Re: PKP a rower IP: *.e-wro.net.pl 06.05.11, 19:15
        > od pewnego czasu przewozy regionalne to już nie jest pkp. pkp to intercity, a j
        > ak jest w intercity to sam napisałeś - 9 zł. a w kwestii dorównywania to też j
        > est na odwrót - to koleje dolnośląskie dostosowują się z promocyjną taryfą do p
        > rzewozów regionalnych.

Zawsze płaciłem w KD 1 zł a w PR 4,5 zł, więc nie bardzo rozumiem dlaczego uważasz, że to KD równa do konkurencji ?

Już sam fakt, że obecnie KD ma te cenę przez cały rok, a PR tylko na wakacje pokazuje, że oferta KD jest lepsza.

• Gość: artek Re: PKP a rower IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.05.11, 15:43
          > Zawsze płaciłem w KD 1 zł a w PR 4,5 zł, więc nie bardzo rozumiem dlaczego uwa
          > żasz, że to KD równa do konkurencji ?
          >
          > Już sam fakt, że obecnie KD ma te cenę przez cały rok, a PR tylko na wakacje po
          > kazuje, że oferta KD jest lepsza.

nieprawda. taryfa kd na rowery jest taka sama jak w pr. i wiem co piszę, 3 kwietnia jechałem do trzebnicy i płaciłem 5.50 po normalnej taryfie, za to 2 tygodnie później na tej samej trasie, też w weekend już tylko 1 zł, w promocyjnej taryfie weekendowej czynnej od kwietnia, do września. czyli dokładnie tak samo jak w pr.
          • Gość: benek Re: PKP a rower IP: *.e-wro.net.pl 07.05.11, 16:45
            > nieprawda. taryfa kd na rowery jest taka sama jak w pr. i wiem co piszę, 3 kwie
            > tnia jechałem do trzebnicy i płaciłem 5.50 po normalnej taryfie, za to 2 tygodn
            > ie później na tej samej trasie, też w weekend już tylko 1 zł, w promocyjnej tar
            > yfie weekendowej czynnej od kwietnia, do września. czyli dokładnie tak samo jak
            > w pr.

Być może to dlatego że przed kwietniem nie jeździłem tą trasa ale przecież jeździłem po skończeniu września.
            No ale może coś zapomniałem ze płaciłem więcej.
            natomiast jak mówiłem o cenie 1zł w KD konduktorom w PR to mówili, że u nich niedługo też będzie 1 zł, stąd może utrwaliło mi się że w KD to standard.

Natomiast w PKS zwykle wożę rower za darmo , rzadko kiedy place 1,30 zł za rower jak za bagaż.

• Gość: artek Re: PKP a rower IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.05.11, 17:02
              > Natomiast w PKS zwykle wożę rower za darmo , rzadko kiedy place 1,30 zł za
              > rower jak za bagaż.

muszę kiedyś wypraktykować jazdę pekaesem. w góry izerskie, do szklarskiej czy jakuszyc do tylko 3 godziny, pociągiem 5 czy 6. zimą do jakuszyc na narty jest świetne połączenie polbusem bezpośrednio z wrocławia, niecałe 3 godzinki o 7-mej rano, powrót tym samym autobusem o 16:20. aż szkoda, że na podobny, letni cyklobus nie ma pomysłu czy może zapotrzebowania :((
              albo i sprzętu - aczkolwiek imo wystarczyłaby zwykła przyczepka z uchwytami, np. taka jak w cyklobusach ze spindlerowego mlyna (no, może niekoniecznie taka sama, mogłaby być z plandeką):

www.artek.wro.vectranet.pl/rower/cyklobus.jpg
              • Gość: Roman Re: PKP a rower IP: *.static.korbank.pl 07.05.11, 22:53
                > albo i sprzętu - aczkolwiek imo wystarczyłaby zwykła przyczepka z uchwytami, np
                > . taka jak w cyklobusach ze spindlerowego mlyna (no, może niekoniecznie taka sa
                > ma, mogłaby być z plandeką):
                >
                > rel="nofollow">www.artek.wro.vectranet.pl/rower/cyklobus.jpg
                W Jizerskich Horach jeżdżą takie:
                imageshack.us/f/850/img2151p.jpg/
                (Frydlant-Smedava).
    • Gość: lovelo PKP a złozony rower IP: *.e-wro.net.pl 12.07.11, 09:02
      Tu Fakt ściemnia że za złożony rower należy zapłacić w PKP.
      Wprawdzie w Regulaminie przewozów kilka lat temu zniknął zapis że rower w pokrowcu można przewozić za free ale wątpię aby udało się konduktorowi zmusić mnie do zapłaty za rower jeśli ten byłby w pudle (lub pokrowcu złożony) i jego waga nie przekraczałaby 30 kg.

• Gość: benek Przetarg -Węzeł przesiadkowy Psie Pole IP: *.e-wro.net.pl 09.12.11, 13:40

link

Coś się nie mogą zdecydować.
        Na wizualce widzę 3 boksy, a w zamówieniu czytamy:
        2.3. Parking dla rowerów Bike&Ride.
        Zaprojektowano 2 parkingi dla rowerów „Bike&Ride” (lokalizacja wg rysunku).
        Pojedynczy parking Bike&Ride składa się z 2 wiat dla rowerów oraz 4 zamykanych boksów
        rowerowych na kartę Urbancard.

Czyli kurna chata nie pozwolą mi wsadzić roweru jak sobie nie kupię karty ?
        Znacz chcą zarabiać na szynobusie i na parkowaniu roweru ?

Polska to nie Canada
        link

Boksy miały mieć parkowanie poziome a to zwykłe pudła.
    • Gość: benek Ludzie wracają na kolej ? IP: *.e-wro.net.pl 17.04.12, 07:20
      PO tak krytykowała Gosiewskiego za zbudowanie przystanku we Włoszczowej .Kombinowano jak by go tu zlikwidować niby w ramach oszczędności aby pociągi tam się nie musiały zatrzymywać i tracić czasu aby Gosiewskiemu dopiec , ale jak go ruscy ubili to ucichło o tej likwidacji bo nie było już kogo kopać.
      No i opłaciło się .
      Czy to efekt wzrostu ceny benzyny czy też Gosiewski miał wizję , a może po prostu PKP przestała ulegać naciskom polityków aby pociągi się tam nie zatrzymywały.

link

Ech gdzie te piękne czasy gdy z Sobótki wracało się piętrusem (jeden wagon?) i aby nie płacić za droższy bilet wysiadało się po 30 km na stacji Wrocław -Klecina i przycinało do romu rowerem
      Piękne były te zachody słońca jak się stało w dużych otwartych drzwiach piętrusia .Często człowiek się ścigał autem z takim pociągiem (mijając go np w Rogowie) wzdychając że trzeba było auto zostawić w domu.
      O ile częściej wtedy się wyskakiwało na zachodnią stronę Ślęży.
      Dziś jak człowiek zmęczony dojedzie do zachodnich zboczy to się zastanawia czy dymać do domu z kopyta czy zapychać do Imbramowic czy Katów Wrocławskich.
      Całe szczęście że to z górki.Skoro upadła koncepcja odrestaurowania trasy bo okazało się że potrzeba na to 400 mln , to może kolej wzorem krajów zachodnich kupi elektryczne rowery kolejowo-miejskie .
      ------
      Wczoraj zepsuł się komputer w szynobusie w Trzebnicy i czekał on na holowanie przez następny pociąg.
      Nie zapewniono ponoć transportu zastępczego i podróżni wrócili do domu rezygnując z podróży. Pewnie cześć z nich jeśli nie dotarła do pracy na czas myśli o tym aby się przeprosić z autem.
      Szynobusy są bardzo awaryjne bo ja choć mało jeżdżę już chyba 3 razy wpadłem w pułapkę na trasie przez Dzierżoniów.
      Raz byłem wkurzony nie tyle spóźnieniem lecz graniem w kulki przez PKP która nie wiedziała ile się spóźni i zmieniając komunikaty systematycznie o 10 minut zmusiła mnie do czekaniu na dworcu aż 80 minut.
      Innym razem na tej trasie wkurzyłem się gdy szynobus osłabł i w ramach studzenia (?) zwalniał do 5 km. Chciałem wyjść z pociągu i jechać rowerem.
      osłabiające były też bilety które wprawdzie honorowały bilety sprzedane przez PR PKP ale już nie na rower co skutkowało po przesiadkach W Świdnicy czy w Jaworzynie Śl obowiązkiem kupienie drugiego biletu na rower.
      W drugą stronę PR PKP honorowała wszystkie bilety KD, więc to było dziwne.
      Ja tam się nie przejmuję , wszystkie te "złodziejstwa" kolejowe sobie wyrównuję np wysiadając z pociągu gdy nie mogę się doczekać przyjścia konduktora z biletem.
      Kiedyś brałem do kompaniji koleżankę kolejarkę, która na swój bilet kolejowy mogła przewozić kilka rowerów.
      Zauważyłem też, że ludzie przypinają rowery i idą siedzieć w drugim końcu pociągu bez płacenia za rower.
      Kolej sporo traci za pobieranie opłaty za rower.Sam zwykle zaoszczędzałem ok 20 zł pakując 2 rowery do bagażnika PKS i wybierając z tego powodu PKS zamiast kolei.
      --------------
      Dutkiewicz trzęsie portkami bojąc się krytyki gdy stadion będzie deficytowy i wykombinował, że kupi szkołom szynobus.
      Dzieciaki będą jeździć nim na w-f na stadion, a inni pojadą na lekcje z przyrody do Humanitarium na Praczach.
      Czyli jest tak jak przewidywałem.Stadion Warszawski w centrum będzie służył mieszkańcom a nasz na peryferiach będzie albo stał pustkami, albo pół dnia młodzież będzie traciła aby do niego dojechać.
      Humanitarium pewnie też stoi puste bo za daleko nawet na rower.
      Do Humanitarium to szkoły powinny jeździć nie szynobusem a rowerami np miejskimi.
      Szkolne majówki i lekcje w terenie to niewykorzystana okazja na promowanie roweru.
      Ministerstwo Edukacji nawet przygotowało pieniądze na takie wycieczki.
      -----------
      PKP Intercity w walce o klienta wprowadza tanie bilety dostępne przez internet w cenie 29 zł.
      Nie lepiej byłoby dać darmowy bilet na rower ?
      ---------
      Masz tablet lub smartfona to możesz kupić bilet przez neta a numer biletu konduktor zeskanuje z kodu QR z ekranu.
      ---------
      "Kolej na rowery" -coś przycichło
      ------
      Cisza też o parkingu rowerowym przed Wrocław-Główny.
      Remontują chodnik od strony Suchej oczywiście zapominając o obietnicach ddr.
      ---------
      P.S.
      Koniec lania wody o rowerach miejskich po zmianie operatora. Ruchów na obiecanych stacjach nie zauważyłem a część miała powstać do końca kwietnia
      UM oddala datę zamknięcia kazika.
      Warto by demonstracyjnie jeździć po kaziku gdy będzie zamknięty na czas Euro.
      Minęło 1,5 roku od uchwalenia Polityki Rowerowej więc ruch rowerowy powinien wzrosnąć o około 2 % więc zapewne dlatego tak się chwalą wynikami liczenia pętlą .Oczekiwałbym dostępu do wykresu częstotliwości jazdy rowerem aby przeanalizować wpływ dni wolnych i pogody.
    • Gość: benek Rower a brak biletu (przywileje) IP: *.e-wro.net.pl 14.10.12, 11:13

Ale i 150 zł za wejście niewłaściwymi drzwiami w PR
      Mogą cię uznać za gapowicza jak wsiadasz z rowerem ostatnimi drzwiami do dużego przedziału na bagaż w ETZ.

150 zł za wejscie niewłaściwymi drzwiami w PR

Z tego co wiem jest opcja w maszynce do drukowania biletów aby opiekun dziecka albo posiadać dużego bagażu np roweru nie musiał iść do konduktora zgłaszać braku biletu, ale co ciekawsze jest zwolniony z opłaty za wypisanie biletu która teraz wynosi w PR 8 zł.

Chodzi chyba o to aby z rowerem czy dziećmi nie stać przed kasami .
      niestety konduktorzy nie zawsze chcą przyznać, że taka opcja jest przy rezygnacji z pobierania opłaty.
      Musze dopytać i grozić konduktorom, że nie zapłacę za bilet jeśli opcji nie zaznaczą.

• Gość: benek Jednak dowolnymi drzwiami z rowerem IP: *.e-wro.net.pl 14.10.12, 11:26

Nie doczytałem że rowerzystę traktuje się jak osobę niepełnosprawną ruchowo :) i pozwala się wsiadać dowolnymi drzwiami
        ----------------
        Za osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, zgodnie z unijnymi przepisami, uchodzą m.in. podróżni z rowerami. Rowerzystom wolno wsiąść do pociągu wybranym wejściem. To samo mogą zrobić kobiety w ciąży, osoby starsze lub z bardzo dużym bagażem. Wszyscy oni mogą wygodnie usiąść w przedziale, a bilet kupią dopiero wtedy, gdy konduktor przyjdzie na kontrolę.

Obowiązek wsiadania pierwszymi drzwiami nie będzie obowiązywał również wtedy, gdy te drzwi się zepsują.
        Nie wierzę własnym oczodołom

- W takim przypadku kierownik pociągu ma obowiązek naklejenia kartki z informacją o zepsutych drzwiach - mówi Michał Stilger. - Nie będzie wtedy kar za wsiadanie bez biletu dowolnym wejściem, bo awaria nie powstała z winy podróżnego.
        niesamowite, to z to frontem do klienta.
        Koniec z karaniem za niemożliwe.

U drugiego największego przewoźnika w Polsce, czyli PKP Intercity, nikt nie zamierza nakazywać podróżnym, którymi drzwiami mają wchodzić.

- U nas każdy może wsiąść dowolnymi drzwiami, ale osoby bez biletu powinny niezwłocznie znaleźć konduktora, który wystawi bilet albo poinformuje, żeby podróżny zajął miejsce w przedziale, a bilet zostanie sprzedany podczas kontroli - powiedziała Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP Intercity. - W wagonach umieściliśmy nalepki, które o tym informują.

W Przewozach Regionalnych od środy zmieni się również stawka za zakup biletu w pociągu. Dopłata będzie wynosiła 8 zł. Obecnie jest to 5 zł.

- Jest więcej kanałów dystrybucji biletów, jak choćby przez internet, dlatego stawka wzrośnie - wyjaśnił Michał Stilger.

Im lepiej tym drożej
        Od tych kanałów to głowa boli.
        Stoisz 25 minut przed automatem a ten sie psuje, potem drugi.
        link
    • Gość: benek Re: PKP a rower IP: *.e-wro.net.pl 22.01.13, 10:54
      Pociąg jak tramwaj. Z Urbancard bez dopłat pojedziesz koleją

Może ktoś u wrowersów napisze poradnik jak wozić rower koleją (jest forum o kolei)
      Ile kosztują bilety u różnych przewoźników wykaz stacji itd

Poradnik można pisać na raty bo jest możliwość edycji czyli poprawiania wcześniejszego artykułu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka