Dodaj do ulubionych

Nie będzie większego ZOO

    • zupper Kto to jest Pan Nowaczyk? 22.11.06, 14:06
      Po prostu nie wierze, że dziennikarz z Wrocławia mógł napisac taki komentarz.
      Albo ktoś tu kreci lody albo nie ma pojęcia o historii, znaczeniu i położeniu Zoo.
      Wierzyc się nie chce, że redakcja nie opiniuje takich komentrarzy.
      • Gość: Niko Re: Kto to jest Pan Nowaczyk? IP: 195.187.134.* 22.11.06, 14:29
        jaka historia? jakie położenie? przeniesc zoo w inne miejsce, zrobic naprawde
        nowoczesny ogród, a nie ten 19 wieczny kurnik. Byles w jakims nowoczesnym Zoo
        na zachodzie? polecam, warto.
        • Gość: wroclawianin Re: Kto to jest Pan Nowaczyk? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 15:17
          Nie, nie byłem na zachodzie
          I nie chcę
          Ale chcę mieć we Wrocławiu nasze ZOO
          A tego dziennikarzynę od siedmiu boleści Nowaczyka to najchętniej bym opluł
          Dajcie mi jego namiary
        • Gość: spark Re: Kto to jest Pan Nowaczyk? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.06, 19:03
          > jaka historia? jakie położenie? przeniesc zoo w inne miejsce, zrobic naprawde
          > nowoczesny ogród, a nie ten 19 wieczny kurnik. Byles w jakims nowoczesnym Zoo
          > na zachodzie? polecam, warto.
          Podchodząc w ten sposób to najlepiej byłoby wyburzyć stare domy w centrum i
          postawić "coś" w tzw. technologii aluminium-szkło-beton-stal. Takie bezduszne
          pudełka, o których "najciekawszą" informacją jest cena, za jaką je postawiono.
          Wrocławskie zoo MA swoją historię i "duszę", ale to trzeba samemu zobaczyć, na
          czym to polega. Porównywanie do "nowoczesnych" ogrodów gdzieś-tam jest bez
          sensu. No ale może rozmawiam ze ślepym o kolorach, więc...
        • 1410_tenrok przeciez to jest proces inwestycyjny 22.11.06, 21:30
          To są plany, pozwolenia, pozwolenia, pozwolenia, uzgodnienia. Pisałem juz wiele
          razy o tym. To jest kwestia dobrych kilku lat, aby zacząć taką inwestycję i
          wielkich pieniedzy, aby ją przeprowadzic. I gdzie chcesz ZOO przenosic?
          Najlepiej o ZOO gadają nowoczesniacy, ktorzy nigdy tam nie byli i dla ktorych
          ZOO to nikomu nie potrzebny smierdzący burdel na fajnym kawałku terenu
          budowlanego..... Pomysl gosciu troche. Czy wiesz o tym, ze duza czesc gatunkow
          ma szanse przezycia jedynie w ogrodach zoologicznych? Czy wiesz, że wrocławski
          ogrod rowniez nma takie zasługi? Ale co cie to obchodzi. Ty podobnie, jak ten
          niesmaczny pismaczyna uwazasz, że zoo wynocha, co?
          A te durnowate safari? Przeciez to jest bez sensu. Safari dla afrykanskich
          zwierząt w naszym klimacie - zabawne!
    • zfd3 Nie będzie większego ZOO 22.11.06, 16:16
      dlatego musiano wymienić popularny zarząd ZOO
      • Gość: ademir da guia Re: Nie będzie większego ZOO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.06, 19:37
        Zoo ma 33 hektary, ma miec 50. A nie ma. Proste? Ulica, smierdząca spalinami
        biegnie obok Zoo. Fajnie mają zwierzątka nie? Proste? Nie ma parkingów, nie ma
        gdzie ich wybudować. Proste? I tak dalej. Jak widac, dla zaslepionych miłością
        do 19 wiecznego Zoo to nie jest proste.
        • 1410_tenrok argumenty - kiepskie! 23.11.06, 16:28
          a. nie ma ponieważ nie miał miec!
          b. ulica nie przeszkdza ZOO, gdyby przeszkadzała - to by przeszkadzała całej
          reszcie, a wiec ludziom też.
          c. Parkingów nie ma - istnieje wystarczającą duzo miejsc parkingowych wokoł.
          Nigdy z tym nie było problemów.
          Czy Ty w ogole mieszkasz na WW, albo kiedys tam byłes?
          Nie wierze!
          A ZOO mi wisi, jedynie nie lubie tej akcji dla jego zniszczenia, ktora
          prowadzona jest przez bande oszołomow.
          Zniszczyc mozna w 5 sekund - budowa trwa wiele lat!!!
    • Gość: steńczyk Nie będzie większego ZOO- do prokuratora IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 21:59
      To dlatego Gucwińscy musieli odejść. KTOś na tym zarobi a wrocław i mieszkańcy
      stracą - nigdy!
    • Gość: germanik Nie będzie większego ZOO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 22:07
      korumpusa dziennikusa tez kazdy widzial
    • Gość: bartollommeo Re: Nie będzie większego ZOO IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 22.11.06, 22:34
      Ta, nie ma sensu rozbudowywać ZOO, wogóle po co nam ZOO? Proponuję zlikwidować cały ogród, zburzyć zabytkowe budynki i zbudować tam wieeelki wielopoziomowy parking. To by był dopiero wypas!!! :/
    • Gość: zoofile ;) MY CHCEMY ZOO!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 22:48
      nie chcemy klejnego hotelu ani parkingu!!!! chcemy ZOO, ktore od lat jest
      charakterystycznym i nieodłącznym punktem Wroclawia, a ZOO bez słonia i innych
      zwierzat to nie ZOO!!! wiec apelujemy, by jeszcze raz przemyslec ta decyzje i
      wziac pod uwage nie tylko komercyjne interesy, ale i tradycje oraz wrażenia
      wszystkich, ktorzy przybywaja do Wroclawia, by wlasnie odwiedzic słynne ZOO.
    • Gość: Patryk 28 TO BEDZIE czy nie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 22:52
      kupuje obok mieszkanie i chce wiedziec czy bede mial 100 metrow dalje stadion
      czy zoo
    • Gość: Lew Re: Zamknac ten oboz koncentracyjny dla zwierzat! IP: *.wro.vectranet.pl 23.11.06, 04:31
      W XXI wieku trzmac zwierzeta w XIX wiecznych warunkach. A Gucwinskich wypchac i
      wystawic w kanjpie PRL jako zabytek komunistyczny.
    • map4 Urząd Miejski miasta Wrocławia ... 23.11.06, 08:35
      Dwa proste pytania do prezydenta Dutkiewicza:

      1.
      Kto w roku 2000 w imieniu Urzędu Miejskiego miasta Wrocławia podjął decyzję o
      rezygnacji z prawa pierwokupu terenów Pierwszego Klubu Sportowego "Ślęza" ?

      2.
      Jakie konsekwencje służbowe poniosła ta osoba/te osoby ?

      Oczywiście rozumiem, że odpowiedzi nie będzie. W końcu jest już po wyborach.
      • Gość: Niko Re: Urząd Miejski miasta Wrocławia ... IP: 195.187.134.* 23.11.06, 10:50
        czytaliscie wyzej pytania ademira da guia, czy jak mu tam? Bo chyba do nikogo
        nie trafiają logiczne argumentacje.
        • Gość: ok Re: Urząd Miejski miasta Wrocławia ... IP: *.216.146.194.generacja.pl 23.11.06, 11:13
          Komentarz Macieja Nowaczyka jest całkiem sensowny
    • Gość: misiak Re: Nie będzie większego ZOO IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.11.06, 11:38
      To po co przyglupie wchodzisz i komentujesz. Jak Ci sie nie podoba wyborcza to
      jej nie czytaj, nawet w internecie.
    • Gość: kf Brednie IP: 80.50.35.* 23.11.06, 13:15
      Panie Maciej....bredzisz Pan. Jedynym jeleniem, którego każdy widzi jest pewnie
      Pan chodzący po tym miescie. Całe szczęście to nie Pan podejmuje decyzje ... a
      Pana komentarz jest chyba dla każdego komiczny.
    • Gość: roz Re: Nie będzie większego ZOO IP: *.Rozyckiego.korbank.pl 23.11.06, 13:41
      Już dawno mnie nie rozbawił tak żaden komentarz.
      A już myślałem że w wyborczej nawiedzeni dziennikarze
      pracuję tylko w dziale sportowym okazuje się że nie/
      • Gość: Niko Re: Nie będzie większego ZOO IP: 195.187.134.* 23.11.06, 13:56
        Nowaczyk to jeden z tych młodych, co przyszli na miejsce starych, jak im Agora
        zaproponowala obnizki wynagrodzen. Nieduczony i piszący często idiotyzmy. Ale z
        Zoo ma o tyle racje, ze ogród nie ma tam, gdzie jest, racji bytu. Korkuje
        dodatkowo i tak już zakorkowany wjazd na Biskupin. Zwierzaki mają ciasno, obok
        smrodzi ulica. Nie ma parkingów i ludzia tarasuja ulice. Zoo tak! ale w nowym,
        przestrzennym miejscu.
        • Gość: Ryszard Poznan-Wroclaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.06, 18:27
          W tegorocznym budzecie miasto Poznan zapisalo 33 mln na budowe sloniarni.Teren
          sloniarni ok.20 ha(cale ZOO -133ha),bedzie 12 sloni(cala rodzina) i beda zyly w
          poldzikim stanie.Slonie beda pochodzily z RPA a zchwytanie i transport
          zafunduje Kompania Piwowarska.Czlowiek ,ktory do tego doprowadzil,Ratajszczak
          bedzie kandydowal na dyrektora wroclawskiego ZOO.Jak wygra moze tez u was cos
          dobrego wywinie.
          • Gość: gosc Re: Artykuł BZDURY !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.06, 19:13
            Artykuł wprowadza w błąd! Redaktor wszystko pomieszał! Teren na którym Intakus
            ma budowac swój Hotel stanowi tylko 1/7 tereny Ślęzy! Pozostałe 6/7 terenu są
            niezagrożone i pójda pod Zoo!!! Skandaliczne wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
            Żądamy sprostowania od GW!!!
            • 1410_tenrok Tam nie moze byc hotelu! 24.11.06, 09:32
              Prawda jest taka, że gosciom bedzie to sąsiedztwo bardzo, ale to bardzo
              przeszkadzac. W okolicy jest mała zabudowa budynkami mieszkalnymi. Do tej pory
              nie było konfliktow. Od tzw. Wittigowa ZOO oddzielone jest pasem zieleni. Ale
              już np. obszar dawnego IKS Sleza dolega bezposrednio do ZOO. W lecie zapach
              jest intensywny oraz jest duzo much. Wiatry wieją z reguły z zachodu na wschód.
              Lokalizacja hotelu bez pasa ochronnego od strony hotelu bedzie wiec elementem
              konflktogennym w relacjach pomiedzy hotelem a ZOO (goscie hotelowi -
              własciciel; własciciele - ZOO). Po co tworzyc takie byty? A ZOO nie da sie
              przeciez przeniesc w ciągu 1-2 lat na inne miejsce. A wiec??????
          • Gość: Biolog z Poznania Re: Poznan-Wroclaw IP: *.centertel.pl 24.11.06, 19:37
            > W tegorocznym budzecie miasto Poznan zapisalo 33 mln na budowe sloniarni.

            ... której wizualizacje można obejrzeć na stronach Ogrodu (www.zoo.poznan.pl), w części Towarzystwa Przyjaciół Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu - ZACHĘCAM - warto! Oczywiście we Wrocławiu może być problem z tak dużymi obiektami, ale może na początek coś mniejszego, ot - choćby dobry pawilon zwierząt nocnych (kto był w Poznaniu na Malcie, wie o czym piszę - a pawilon pierwotnie powstawał jako pawilon dydaktyczny), albo letni pawilon motyli. Widzieliście kiedyś małe koty pustynne, wolatuszki, albo lori małe? chodziliście między unoszącymi się wokół dużymi kolorowymi motylami? śledziliście ich mozolne gramolenie się z poczwarki i rozprostowywanie skrzydeł? - jeśli nie, żałujcie i wymagajcie od nowego dyrektora (ktokolwiek by nim nie był), by podążał tym tropem (bo niestety wrocławski budynek tzw. gruboskórców na obecną ekspozycję się nie nadaje (boć to zabytek).


        • 1410_tenrok Jak wjazd na Biskupin korkuje ZOO? 24.11.06, 09:25
          Co to za teksty! Jezdze tamtedy codziennie conajmniej 2 razy. Ludzie, prosze
          Was nie opowiadajcie bzdur! Jaka ulica smrodzi? Jezeli ktos był w ZOO, to wie,
          że na alejce rownoleglej słychac co prawda samochody, ale absolutnie ich nie
          czuc. Wiec, po co opowiadac takie rzeczy?
          Po drugie założenie nowego obiektu to proces inwestycyjny na lata. Zastanowice
          nad tym, co piszecie!
    • Gość: mona zoo IP: 212.127.95.* 01.12.06, 18:22
      tylko po co we wroclawiu kolejny hotel? chyba zeby pan ludkowski sie
      wzbogacil,a biedne zwierzaki najchetniej to by w 1 klatce zamknal.
      • da163 Hotele - to nie interes 01.12.06, 20:08
        Hotele buduje się dla ucieczki od podatków

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka