Gość: PoLaK IP: 83.4.239.* 18.04.07, 17:03 I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o starych tramwajach, które zniszczą szyny. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: matys Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 90.156.42.* 18.04.07, 17:06 Fajnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibuc Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.04.07, 19:37 Kolejne połączenia będzie można uruchomić pod koniec kontraktu, a więc w połowie sierpnia - mówi Kozioł. - Wcześniej i tak nie byłoby to możliwe ze względu na trwającą przebudowę mostu Szczytnickiego. Pan KOZIOŁ jest bezczelnym KŁAMCĄ. Przebudowa mostu Szczytnickiego nie ma żadnego wpływu na trasy "2", "4" i "10". Rzecznik firmy Budimex-Dromex kłamie w żywe oczy, starając się ukryć kompromitujące wykonawstwo jego firmy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pededro Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 21:31 Wydaje mi się, że najbardziej odciążyłoby Biskupin i Sępolno połączenie tramwajowe z mostem grunwaldzkim i dalej, a nie jazda w Piastowską. Bo tramwaje przecież nie musiałyby sie zatrzymywac akurat na samym placu... Wiec po co ta gadka o niezbednosci przystanków, chromowanych barierek i szklanych wind? Nie slyszeli nasi wlodarze o tymczasowych przystankach? Ano pewnie nie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: F Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 21:53 A widziałeś chociaż plac grunwaldzki? Ciekawe jak sobie wyobrażasz, tramwajwe co chwilę przejeżdżające przez to rondo w budowie? Przystanek przystankiem, ale po jezdni tramwaj nie pojedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pededro Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 19.04.07, 01:34 Tak, kilka razy juz widzialem. A myslisz, ze dlaczego mi zalezy, zeby jezdzily tamtedy tramwaje? Bo codziennie sie mecze zmieniajac autobusy i tramwaje... I stojac na tym placu budowy w korkach tak sie troszke jakby frustruje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matys Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 90.156.42.* 18.04.07, 17:06 Fajnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mike Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 17:25 "Na pl. Grunwaldzkim wszystko jest już gotowe, by w każdej chwili tramwaj mógł pojechać tą trasą" A przez zaasfaltowane fragmenty szyn to chyba przefrunie? A ile będzie szlifowania krzyżownic... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
ripper666 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 17:43 Asfaltem dzisiaj się przez cały dzień zajmowali, a co szlifowania, to mam nadzieję, że mniej niż na Szewskiej będzie. www.rybactwo.republika.pl _____serdecznie zapraszam_______ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:08 Niech żyje optymizm.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:12 jeśli wszystko gotowe jest to co za problem próbny przejazd urządzić? No tak, w naszym mieście wszystko musi się przeciągać do ostatniej chwili :) Odpowiedz Link Zgłoś
olek_01 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 18:19 Podobnie jak w przypadku nowych Skód - jak zlapię jakiegoś gnoja na mazniu czegokolwiek na Grunwaldzie,też zareaguję jakos - do powyrywania nóg z d*** wlącznie - mówmy i dzialajmy - NIE WANDALOM!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sceptyk Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.kalisz.mm.pl 18.04.07, 18:42 Kiedy w Polsce zacznie się wreszcie robić wszystko z głową, porządnie i na czas? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prorok Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:45 > I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o > starych tramwajach, które zniszczą szyny. ...potem wszystko sie rozpadnie, wyrosnie na tym las, a za 3000lat archeolodzy Obcych odkryją zapamnianą świątynie dualnego bóstwa upływającego czasu, okrutnego Budimexa-Dromexa. Odpowiedz Link Zgłoś
jedar88 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 20:07 skoro otwierają ten jeden tor to znaczy, że tramwaj nr. 1 wraca na trasę, czy jak?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.as.kn.pl 18.04.07, 20:49 jedynka w obecnej formie była by bez sensu bo 700/701 przeciez nie zlikwidują a na odcinku jedności-marino jest pare linii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ins Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.lanet.net.pl 18.04.07, 20:58 Zlikwidują 70x. Przecież będą jeździły tramwaje na Sępolno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hulio Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 21:55 Myślę, że 1 pojedzie stałą trasą. Natomiast 2,4,9,10,12,16 i 17 przez pl. Grunwaldzki na swoje pętle, a 8 zawieszone będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tduvall Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl 18.04.07, 22:55 A czy Piastowska wytrzyma takie obciazenie? Odpowiedz Link Zgłoś
svarte_sjel Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 19.04.07, 00:04 Gość portalu: Tduvall napisał(a): > A czy Piastowska wytrzyma takie obciazenie? Wytrzyma. 8 linii można na ten ciąg wcisnąć bez problemu, może nawet 9. Na przykład mogłyby to być 1, 2, 4, 9, 10, 11, 12, 17. Albo to samo z 70 zamiast 11. Odpowiedz Link Zgłoś
piast9 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 20.04.07, 09:49 svarte_sjel napisał: > Wytrzyma. 8 linii można na ten ciąg wcisnąć bez problemu, może nawet 9. No way. Absolutnie maksymalne maksimum to 30 składów na godzinę bo na Piastowskiej i na Grunwaldzie w relacji Skłodowskiej-Piastowska jest pojedynczy przystanek i 2 minutowy cykl świateł. Realnie oczywiście mniej ze względu na sytuacje drogowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darao Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.magma-net.pl 18.04.07, 23:12 Gość portalu: hulio napisał(a): > Myślę, że 1 pojedzie stałą trasą. Natomiast 2,4,9,10,12,16 i 17 przez pl. > Grunwaldzki na swoje pętle, a 8 zawieszone będzie. Nie ma szans aby puścili tyle tramów przez plac Grunwaldzki. W szczycie przcież jeździłyby co 1,5 minuty. Utworzyłyby się przez to ogromne korki. Moim zdaniem puszczą 9, 17 na Sępolno oraz 2, 4 oraz 10 na Biskupin. To już bedzie duże obciążenie dla tej trasy biorąc pod uwage ile trwa jeden pełen cykl świetlny na Grunwaldzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 23:13 stawiam na 1,2,4 i 10 na Biskupin. 9 i 17, może 12 jeszcze na Sępolno. 16 i 0 zawieszone, a 8 aktualną trasą - albo 8 zamiast 12 ale do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Może wkrótce jakieś szczegóły podadzą :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ins Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.lanet.net.pl 19.04.07, 00:38 Gość portalu: hulio napisał(a): > a 8 zawieszone będzie. 8 jeździć będzie. Nikt nie wytnie połączenia Hub z okolicami pl. Dominikańskiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ar2 Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 193.59.72.* 18.04.07, 22:58 Wrocław staję coraz ładniejszy. Dbajmy o wspólne dobro! Piętnujmy wandali!!! A kilka miesięcy opóźnienia tak wielkiej inwestycji... trudno! We Wrocku nie robiło się nic przez 50 lat po wojnie! teraz zamiast tylko krytykować, przekierujmy energię na walkę z wandalami-debilami.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.mm.pl 19.04.07, 00:36 Popieram i tak będę czynił! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: calsuh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.04.07, 08:44 > I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o > starych tramwajach, które zniszczą szyny. też tak myślę. Lepiej było nic nie robić... Jaki z tego zysk? Że z Kochanowskiego jechało się 40min do Galerii? Po co to komu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: max Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.07, 09:02 Może jakiś dupek wpadłby na pomysł, zeby zrobic zakaz skrętu w lewo z Mostu Zwierzynieckiego w Wyspiańskiego. Już teraz lewy pas na moście jest ciągle zablokowany, a jak stanie tam tramwaj to korki beda się kończyć pod pętlą na Biskupinie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 19.04.07, 09:08 bardzo słusznie. Ja wolę nie myśleć co będzie jak do miasta zjadą tłumy studentek zaocznych, które ostatnio były we Wrocławiu miesiąc temu :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slwy Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.kuzniki.net 19.04.07, 09:12 prawdziwy polak z ciebie. narzekac, narzekac, narzekac i narzekac. potrafisz sie jeszcze w zyciu z czegos cieszyc? euro we wroclawiu tez bez sensu pewnie, bo kibole wszystko rozwala, beda korki, tlumy i w ogole niefajnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moby Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 62.233.249.* 19.04.07, 10:30 Ciekawe czemu nie wyremontowali fragmentu Pistowskiej od Grunwaldzkiej w kierunku Sieniewicza? Za jakiś czas znowu będą zamykać, żeby wyremontować? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.07, 09:58 > Ciekawe czemu nie wyremontowali fragmentu Pistowskiej od Grunwaldzkiej w > kierunku Sieniewicza? przetarg unieważniono z powodu braku sensownych chętnych (zgłosił się tylko jeden który chciał dużo za dużo) > Za jakiś czas znowu będą zamykać, żeby wyremontować? tak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 20.04.07, 11:03 pewnie zamkną znowu jak oddadzą do ruchu tramwajowo autobusowego całe rondo. Ja nie chcę znowu męczarni w 749 :| Odpowiedz Link Zgłoś
piast9 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 20.04.07, 11:37 Myślę, że dopiero po Szczytnickim i Grunwaldzkiej. A nawet jeśli nie to Skłodowskiej i Grunwald spokojnie wystarczy do tramwajów. Bez zerówki i jedynki da się żyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: artek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.07, 12:00 wg projektu wpi 2007-2011 na remont piastowskiej przeznaczone ma być 2380 tys. zł w latach 2008-2009. przy okazji przeżyjemy również przebudowę m.curii-skłodowskiej od norwida do mostu 2008-2010, a szczytnickiej w 2010. www.wroclaw.pl/uchwaly/za-178-07.xls Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pinezka Czy na "stacji" tramwajowej będą kamery? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.04.07, 10:09 Nie wspomnę o patrolach nocnych. Jeśli nie - najwyższy czas o nich pomyśleć. W przeciwnym wypadku ta kosztowna dość budowla szybko zostanie upstrzona malunkami, wlepkami i innym śmieciem. W Warszawie udało się utrzymać na przyzwoitym poziomie wszystkie stacje metra. Może u nas uda się ze stacją trawmwajową? Oby nie stało sie tak jak z nowymi wagonami - problem zauważono dopiero po dewastacji. W wielu miastach dało się powstrzymać bezmyślne niszczenie - czy ekipa pana Dutkiewicza ma jakiś plan? Póki co ledwo ukończone inwestycje są raczej bezkarnie dewastowane przez graficiarzy oraz pospolitych prymitywów. Nowe chodniki są w wielu miejscach poniszczone przez parkujące samochody. Straż miejska czy policja najczęściej udają, że nic się nie dzieje. Przykład: W ostatni piątek około 14.15 ciężarówka z naczepą "zaparkowana" centralnie na chodniku wiodącym w stronę mostu Pokoju. Między wiatą autobusową a Urzędem Wojewódzkim. Wątpię, by tam nie było ani jednego patrolu czy kamery. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j próba IP: *.devs.futuro.pl 23.04.07, 12:46 Dzisiaj około godziny 22 odbędzie się próbny przejazd tramwaju przez pl Grunwaldzki Przejazd od ul Piastowskiej w ul M. Curie- Skłodowskiej i z powrotem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 12:57 ooo :D szkoda, że tak późno i nie będzie okazji pofocić :) mam nadzieję, że ktoś będzie z aparatem na miejscu :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hulio Re: próba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.07, 17:12 Pewnie boją się wykolejenia i nie chcą, żeby za dużo ludzi widziało ich porażkę - dlatego tak późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 19:39 być może tak jest i dlatego próbują późnym wieczorem, żeby nie wzbudzić sensacji w razie czego. Poza tym - o tej porze już raczej korków przy Moście Zwierzynieckim nie ma, a i zamiejscowi kierowcy nie będą zdziwieni - gdyby próba była w dzień pewnie by byli i to mocno :) Mimo wszystko - trzymam kciuki aby się udało i żeby tramwaje wróciły w weekend tak jak obiecują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 22:37 i co? Przejechał? Widział ktoś?:) Odpowiedz Link Zgłoś
jedar88 Re: próba 23.04.07, 23:08 heh, no mam nadzieje, ze jednak poszlo dobrze, ale poczekajmy na informacje =) Odpowiedz Link Zgłoś
piast9 Przejechał 24.04.07, 11:02 Gość portalu: gość napisał(a): > i co? Przejechał? Widział ktoś?:) Przejechał. Chyba jedynymi problemami były samochody zaparkowane na torowisku przy pasażu. Gdy torowisko było przejezdne przetoczył się w stronę Biskupina, gdzieś tam zawrócił i przejechał z powrotem. W gazecie nie piszą więc pewnie wszystko było ok. :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przejechał IP: *.akron.net.pl 24.04.07, 11:06 to super :) teraz pozostaje tylko gdybanie jakie linie będą przywrócone :) Odpowiedz Link Zgłoś
jedar88 Re: Przejechał 24.04.07, 11:14 no to fajno, że przejechał, teraz muszą się aby streścić z remontem wysepki tramwajowej koło wzgórza Słowiańskiego (który od rana trwa) i widziałem, też że przy skrzyżowaniu z Żeromskiego coś robią. Odpowiedz Link Zgłoś
piast9 Re: Przejechał 24.04.07, 12:18 jedar88 napisał: > no to fajno, że przejechał, teraz muszą się aby streścić z remontem wysepki > tramwajowej koło wzgórza Słowiańskiego (który od rana trwa) i widziałem, też że > przy skrzyżowaniu z Żeromskiego coś robią. Hehe, może się okazać że kłopot będzie nie z Grunwaldem a z nieużywanymi od dłuższego czasu fragmentami torowisk w pozostałych miejscach :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan_józek Re: Przejechał IP: 212.127.91.* 24.04.07, 12:39 na moscie zwierzynieckim od tych tirow asfal "zalal" tory:-) Pare dni temu widzialem tez ze cos tam latali (ZNOWU!!) na Curie_S. To torowisko w tym miejcu to makabra, ale podobno w 2008 (???) roku maja je przebudowywac + remont zwierzynieckiego. Ciekawe ile w tym prawdy ale fajnie by bylo bo skoro przez Grunwald teraz sie elegancko przejezdza to ten kawalem w strone Biskupina mogliby rowniez zrobic... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heh Re: Przejechał IP: *.akron.net.pl 24.04.07, 13:03 rzeczywiście, stan torów na Skłodowskiej zbyt wspaniały to nie jest i pewnie jak oddadzą Most Szczytnicki to będzie kapitalny remont Mostu Zwierzynieckiego plus Skłodowskiej. Dobrze by było, gdyby przy okazji remontu torowisko zostało wydzielone. Ale czy jest to możliwe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan_józek Re: Przejechał IP: 212.127.91.* 24.04.07, 13:51 chyba nie tzn musieliby przebudowac a wlasciwie wybudowac od nowa most;-) poza tym czy przypadkiem most zwierzyniecki nie jest jakims zabytkiem czy cos:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MocnyPiast Zdjęcia IP: *.as.kn.pl 24.04.07, 16:38 www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=1211 www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=1212 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ed Re: Zdjęcia IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.04.07, 19:23 8 teraz jeździ z Tarnogaju na Zawalną Odpowiedz Link Zgłoś