Dodaj do ulubionych

Tramwaje wracają na Grunwaldzki

IP: 83.4.239.* 18.04.07, 17:03
I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o
starych tramwajach, które zniszczą szyny.
Obserwuj wątek
    • Gość: matys Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 90.156.42.* 18.04.07, 17:06
      Fajnie
      • Gość: kibuc Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.04.07, 19:37
        Kolejne połączenia będzie można uruchomić pod koniec kontraktu, a więc w połowie
        sierpnia - mówi Kozioł. - Wcześniej i tak nie byłoby to możliwe ze względu na
        trwającą przebudowę mostu Szczytnickiego.

        Pan KOZIOŁ jest bezczelnym KŁAMCĄ. Przebudowa mostu Szczytnickiego nie ma
        żadnego wpływu na trasy "2", "4" i "10".
        Rzecznik firmy Budimex-Dromex kłamie w żywe oczy, starając się ukryć
        kompromitujące wykonawstwo jego firmy.
        • Gość: pededro Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 21:31
          Wydaje mi się, że najbardziej odciążyłoby Biskupin i Sępolno połączenie tramwajowe z mostem
          grunwaldzkim i dalej, a nie jazda w Piastowską. Bo tramwaje przecież nie musiałyby sie zatrzymywac
          akurat na samym placu... Wiec po co ta gadka o niezbednosci przystanków, chromowanych barierek i
          szklanych wind? Nie slyszeli nasi wlodarze o tymczasowych przystankach? Ano pewnie nie...
          • Gość: F Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 21:53
            A widziałeś chociaż plac grunwaldzki?
            Ciekawe jak sobie wyobrażasz, tramwajwe co chwilę przejeżdżające przez to rondo w budowie? Przystanek przystankiem, ale po jezdni tramwaj nie pojedzie.
            • Gość: pededro Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 19.04.07, 01:34
              Tak, kilka razy juz widzialem. A myslisz, ze dlaczego mi zalezy, zeby jezdzily tamtedy tramwaje? Bo
              codziennie sie mecze zmieniajac autobusy i tramwaje... I stojac na tym placu budowy w korkach tak sie
              troszke jakby frustruje.
    • Gość: matys Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 90.156.42.* 18.04.07, 17:06
      Fajnie
    • Gość: mike Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 17:25
      "Na pl. Grunwaldzkim wszystko jest już gotowe, by w każdej chwili tramwaj mógł
      pojechać tą trasą"
      A przez zaasfaltowane fragmenty szyn to chyba przefrunie? A ile będzie
      szlifowania krzyżownic... ;)
      • ripper666 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 17:43
        Asfaltem dzisiaj się przez cały dzień zajmowali, a co szlifowania, to mam
        nadzieję, że mniej niż na Szewskiej będzie.


        www.rybactwo.republika.pl
        _____serdecznie zapraszam_______
    • Gość: Ania Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:08
      Niech żyje optymizm....
    • Gość: gość Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:12
      jeśli wszystko gotowe jest to co za problem próbny przejazd urządzić? No tak, w
      naszym mieście wszystko musi się przeciągać do ostatniej chwili :)
    • olek_01 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 18:19
      Podobnie jak w przypadku nowych Skód - jak zlapię jakiegoś gnoja na mazniu
      czegokolwiek na Grunwaldzie,też zareaguję jakos - do powyrywania nóg z d***
      wlącznie - mówmy i dzialajmy - NIE WANDALOM!!!
    • Gość: Sceptyk Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.kalisz.mm.pl 18.04.07, 18:42
      Kiedy w Polsce zacznie się wreszcie robić wszystko z głową, porządnie i na
      czas?
    • Gość: prorok Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 18:45
      > I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o
      > starych tramwajach, które zniszczą szyny.

      ...potem wszystko sie rozpadnie, wyrosnie na tym las, a za 3000lat archeolodzy Obcych odkryją zapamnianą świątynie dualnego bóstwa upływającego czasu, okrutnego Budimexa-Dromexa.
    • jedar88 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 18.04.07, 20:07
      skoro otwierają ten jeden tor to znaczy, że tramwaj nr. 1 wraca na trasę, czy jak??
      • Gość: hmm Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.as.kn.pl 18.04.07, 20:49
        jedynka w obecnej formie była by bez sensu bo 700/701 przeciez nie zlikwidują a
        na odcinku jedności-marino jest pare linii
        • Gość: ins Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.lanet.net.pl 18.04.07, 20:58
          Zlikwidują 70x. Przecież będą jeździły tramwaje na Sępolno.
          • Gość: hulio Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 21:55
            Myślę, że 1 pojedzie stałą trasą. Natomiast 2,4,9,10,12,16 i 17 przez pl.
            Grunwaldzki na swoje pętle, a 8 zawieszone będzie.
            • Gość: Tduvall Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl 18.04.07, 22:55
              A czy Piastowska wytrzyma takie obciazenie?
              • svarte_sjel Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 19.04.07, 00:04
                Gość portalu: Tduvall napisał(a):
                > A czy Piastowska wytrzyma takie obciazenie?

                Wytrzyma. 8 linii można na ten ciąg wcisnąć bez problemu, może nawet 9.

                Na przykład mogłyby to być 1, 2, 4, 9, 10, 11, 12, 17. Albo to samo z 70 zamiast 11.
                • piast9 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 20.04.07, 09:49
                  svarte_sjel napisał:

                  > Wytrzyma. 8 linii można na ten ciąg wcisnąć bez problemu, może nawet 9.
                  No way. Absolutnie maksymalne maksimum to 30 składów na godzinę bo na
                  Piastowskiej i na Grunwaldzie w relacji Skłodowskiej-Piastowska jest pojedynczy
                  przystanek i 2 minutowy cykl świateł. Realnie oczywiście mniej ze względu na
                  sytuacje drogowe.
            • Gość: darao Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.magma-net.pl 18.04.07, 23:12
              Gość portalu: hulio napisał(a):

              > Myślę, że 1 pojedzie stałą trasą. Natomiast 2,4,9,10,12,16 i 17 przez pl.
              > Grunwaldzki na swoje pętle, a 8 zawieszone będzie.

              Nie ma szans aby puścili tyle tramów przez plac Grunwaldzki. W szczycie przcież jeździłyby co 1,5 minuty. Utworzyłyby się przez to ogromne korki.

              Moim zdaniem puszczą 9, 17 na Sępolno oraz 2, 4 oraz 10 na Biskupin. To już bedzie duże obciążenie dla tej trasy biorąc pod uwage ile trwa jeden pełen cykl świetlny na Grunwaldzie
            • Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 18.04.07, 23:13
              stawiam na 1,2,4 i 10 na Biskupin. 9 i 17, może 12 jeszcze na Sępolno. 16 i 0
              zawieszone, a 8 aktualną trasą - albo 8 zamiast 12 ale do pętli przy Stadionie
              Olimpijskim. Może wkrótce jakieś szczegóły podadzą :)
            • Gość: ins Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.lanet.net.pl 19.04.07, 00:38
              Gość portalu: hulio napisał(a):

              > a 8 zawieszone będzie.

              8 jeździć będzie. Nikt nie wytnie połączenia Hub z okolicami pl. Dominikańskiego
    • Gość: ar2 Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 193.59.72.* 18.04.07, 22:58
      Wrocław staję coraz ładniejszy. Dbajmy o wspólne dobro! Piętnujmy wandali!!! A
      kilka miesięcy opóźnienia tak wielkiej inwestycji... trudno! We Wrocku nie
      robiło się nic przez 50 lat po wojnie! teraz zamiast tylko krytykować,
      przekierujmy energię na walkę z wandalami-debilami....
      • Gość: Bartek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.mm.pl 19.04.07, 00:36
        Popieram i tak będę czynił!
    • Gość: calsuh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.04.07, 08:44
      > I tak wandale wszystko zniszczą. aiezarówki rozwalą jeznie nie mówiąc o
      > starych tramwajach, które zniszczą szyny.

      też tak myślę. Lepiej było nic nie robić... Jaki z tego zysk? Że z
      Kochanowskiego jechało się 40min do Galerii? Po co to komu!
      • Gość: max Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.07, 09:02
        Może jakiś dupek wpadłby na pomysł, zeby zrobic zakaz skrętu w lewo z Mostu
        Zwierzynieckiego w Wyspiańskiego.
        Już teraz lewy pas na moście jest ciągle zablokowany, a jak stanie tam tramwaj
        to korki beda się kończyć pod pętlą na Biskupinie.
        • Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 19.04.07, 09:08
          bardzo słusznie. Ja wolę nie myśleć co będzie jak do miasta zjadą tłumy
          studentek zaocznych, które ostatnio były we Wrocławiu miesiąc temu :D
    • Gość: slwy Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.kuzniki.net 19.04.07, 09:12
      prawdziwy polak z ciebie. narzekac, narzekac, narzekac i narzekac.
      potrafisz sie jeszcze w zyciu z czegos cieszyc?

      euro we wroclawiu tez bez sensu pewnie, bo kibole wszystko rozwala, beda korki,
      tlumy i w ogole niefajnie
    • Gość: moby Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: 62.233.249.* 19.04.07, 10:30
      Ciekawe czemu nie wyremontowali fragmentu Pistowskiej od Grunwaldzkiej w
      kierunku Sieniewicza? Za jakiś czas znowu będą zamykać, żeby wyremontować?
      • Gość: artek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.07, 09:58
        > Ciekawe czemu nie wyremontowali fragmentu Pistowskiej od Grunwaldzkiej w
        > kierunku Sieniewicza?

        przetarg unieważniono z powodu braku sensownych chętnych (zgłosił się tylko
        jeden który chciał dużo za dużo)

        > Za jakiś czas znowu będą zamykać, żeby wyremontować?

        tak
        • Gość: heh Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.akron.net.pl 20.04.07, 11:03
          pewnie zamkną znowu jak oddadzą do ruchu tramwajowo autobusowego całe rondo. Ja
          nie chcę znowu męczarni w 749 :|
          • piast9 Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki 20.04.07, 11:37
            Myślę, że dopiero po Szczytnickim i Grunwaldzkiej.

            A nawet jeśli nie to Skłodowskiej i Grunwald spokojnie wystarczy do tramwajów.
            Bez zerówki i jedynki da się żyć.
            • Gość: artek Re: Tramwaje wracają na Grunwaldzki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.07, 12:00
              wg projektu wpi 2007-2011 na remont piastowskiej przeznaczone ma być 2380 tys.
              zł w latach 2008-2009. przy okazji przeżyjemy również przebudowę
              m.curii-skłodowskiej od norwida do mostu 2008-2010, a szczytnickiej w 2010.


              www.wroclaw.pl/uchwaly/za-178-07.xls
    • Gość: Pinezka Czy na "stacji" tramwajowej będą kamery? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.04.07, 10:09
      Nie wspomnę o patrolach nocnych. Jeśli nie - najwyższy czas o nich pomyśleć. W
      przeciwnym wypadku ta kosztowna dość budowla szybko zostanie upstrzona
      malunkami, wlepkami i innym śmieciem.
      W Warszawie udało się utrzymać na przyzwoitym poziomie wszystkie stacje metra.
      Może u nas uda się ze stacją trawmwajową? Oby nie stało sie tak jak z nowymi
      wagonami - problem zauważono dopiero po dewastacji.
      W wielu miastach dało się powstrzymać bezmyślne niszczenie - czy ekipa pana
      Dutkiewicza ma jakiś plan? Póki co ledwo ukończone inwestycje są raczej
      bezkarnie dewastowane przez graficiarzy oraz pospolitych prymitywów.
      Nowe chodniki są w wielu miejscach poniszczone przez parkujące samochody. Straż
      miejska czy policja najczęściej udają, że nic się nie dzieje. Przykład: W
      ostatni piątek około 14.15 ciężarówka z naczepą "zaparkowana" centralnie na
      chodniku wiodącym w stronę mostu Pokoju. Między wiatą autobusową a Urzędem
      Wojewódzkim. Wątpię, by tam nie było ani jednego patrolu czy kamery.
    • Gość: j próba IP: *.devs.futuro.pl 23.04.07, 12:46
      Dzisiaj około godziny 22 odbędzie się próbny przejazd tramwaju przez pl
      Grunwaldzki Przejazd od ul Piastowskiej w ul M. Curie- Skłodowskiej i z
      powrotem.
      • Gość: gość Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 12:57
        ooo :D szkoda, że tak późno i nie będzie okazji pofocić :) mam nadzieję, że ktoś
        będzie z aparatem na miejscu :)
        • Gość: hulio Re: próba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.07, 17:12
          Pewnie boją się wykolejenia i nie chcą, żeby za dużo ludzi widziało ich
          porażkę - dlatego tak późno.
          • Gość: heh Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 19:39
            być może tak jest i dlatego próbują późnym wieczorem, żeby nie wzbudzić sensacji
            w razie czego. Poza tym - o tej porze już raczej korków przy Moście
            Zwierzynieckim nie ma, a i zamiejscowi kierowcy nie będą zdziwieni - gdyby próba
            była w dzień pewnie by byli i to mocno :) Mimo wszystko - trzymam kciuki aby się
            udało i żeby tramwaje wróciły w weekend tak jak obiecują.
      • Gość: gość Re: próba IP: *.akron.net.pl 23.04.07, 22:37
        i co? Przejechał? Widział ktoś?:)
        • jedar88 Re: próba 23.04.07, 23:08
          heh, no mam nadzieje, ze jednak poszlo dobrze, ale poczekajmy na informacje =)
        • piast9 Przejechał 24.04.07, 11:02
          Gość portalu: gość napisał(a):
          > i co? Przejechał? Widział ktoś?:)
          Przejechał. Chyba jedynymi problemami były samochody zaparkowane na torowisku
          przy pasażu.

          Gdy torowisko było przejezdne przetoczył się w stronę Biskupina, gdzieś tam
          zawrócił i przejechał z powrotem.

          W gazecie nie piszą więc pewnie wszystko było ok. :)
          • Gość: gość Re: Przejechał IP: *.akron.net.pl 24.04.07, 11:06
            to super :) teraz pozostaje tylko gdybanie jakie linie będą przywrócone :)
            • jedar88 Re: Przejechał 24.04.07, 11:14
              no to fajno, że przejechał, teraz muszą się aby streścić z remontem wysepki
              tramwajowej koło wzgórza Słowiańskiego (który od rana trwa) i widziałem, też że
              przy skrzyżowaniu z Żeromskiego coś robią.
              • piast9 Re: Przejechał 24.04.07, 12:18
                jedar88 napisał:

                > no to fajno, że przejechał, teraz muszą się aby streścić z remontem wysepki
                > tramwajowej koło wzgórza Słowiańskiego (który od rana trwa) i widziałem, też że
                > przy skrzyżowaniu z Żeromskiego coś robią.
                Hehe, może się okazać że kłopot będzie nie z Grunwaldem a z nieużywanymi od
                dłuższego czasu fragmentami torowisk w pozostałych miejscach :)
                • Gość: pan_józek Re: Przejechał IP: 212.127.91.* 24.04.07, 12:39
                  na moscie zwierzynieckim od tych tirow asfal "zalal" tory:-) Pare dni temu widzialem tez ze cos tam latali (ZNOWU!!) na Curie_S. To torowisko w tym miejcu to makabra, ale podobno w 2008 (???) roku maja je przebudowywac + remont zwierzynieckiego. Ciekawe ile w tym prawdy ale fajnie by bylo bo skoro przez Grunwald teraz sie elegancko przejezdza to ten kawalem w strone Biskupina mogliby rowniez zrobic...
                  • Gość: heh Re: Przejechał IP: *.akron.net.pl 24.04.07, 13:03
                    rzeczywiście, stan torów na Skłodowskiej zbyt wspaniały to nie jest i pewnie jak
                    oddadzą Most Szczytnicki to będzie kapitalny remont Mostu Zwierzynieckiego plus
                    Skłodowskiej. Dobrze by było, gdyby przy okazji remontu torowisko zostało
                    wydzielone. Ale czy jest to możliwe...
                    • Gość: pan_józek Re: Przejechał IP: 212.127.91.* 24.04.07, 13:51
                      chyba nie tzn musieliby przebudowac a wlasciwie wybudowac od nowa most;-) poza tym czy przypadkiem most zwierzyniecki nie jest jakims zabytkiem czy cos:-)
    • Gość: MocnyPiast Zdjęcia IP: *.as.kn.pl 24.04.07, 16:38
      www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=1211
      www.km.wroclaw.pl/album_page.php?pic_id=1212
      • Gość: ed Re: Zdjęcia IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.04.07, 19:23
        8 teraz jeździ z Tarnogaju na Zawalną
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka