Dodaj do ulubionych

Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską

    • Gość: asdf Co za bzdury! IP: *.generacja.pl 03.10.08, 14:40
      "Tramwaje linii 0 i 1 z ronda Reagana nie będą skręcać w Piastowską, tylko
      pojadą w kierunku ogrodu zoologicznego." Ciekawe... niech mi ktos wyjasni
      jakim cudem linia 1 ma pojechac w kierunku ogrodu zoologicznego, skoro wlasnie
      stamtad wjezdza na pl. Grunwaldzki? Chyba ze ma w sobie tylko wiadomy sposob
      zawrocic na rondzie Reagana?? Radzilbym pani redaktor zastanowic sie 2 razy
      zanim napisze takie bzdury.
    • Gość: darek_w1 Koordynacja robót IP: *.lan.pop.pl 03.10.08, 15:14
      Mamy więc kolejny przykład kompletnego braku koordynacji robót
      drogowych, choć odpowiednie stanowisko w Urzędzie Miejskim istnieje
      i ktoś pieniądze za to bierze. Po pierwsze rozdzielono remont sieci
      wodociągowej i remonta ulicy co skutecznie wydłuży czas jej
      zamknięcia dla ruchu, ale mnie uderza jeszcze inna rzecz, której
      nikt nie poruszył. Otóż zdecydowano się na zamknięcie Nowowiejskiej
      przed zakończeniem remontu mostu Szczytnickiego, co spowoduje
      zwiększenie stopnia uciążliwości dla komunikacji.
      To jest dokładnie ten sam numer co w przypadku Grabiszyńskiej i
      Hallera. Przypomnę, że pierwotnie Grabiszyńska miała być zamknięta
      od początku września i na nasze szczęście uratowały nas protesty
      firm, ale i tak wkrótce nałoży się okres zamknięcia Grabiszyńskiej i
      Hallera co gwarantuje jeszcze większe korki niż do tej pory.
      Wystarczyłoby przesunąć remont Grabiszyńskiej do wiosny żeby
      złagodzić skutki zamknięcia ulicy i to samo dotyczy Nowowiejskiej.
    • Gość: krzyszto4 Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 16:50
      Ja przepraszam ale obojętnie czy bedzie zamknięta na dwa lata na raty czy
      wyremontowana cała kompleksowo w ciągu 7 miesięcy,to nawet ten drugi wariant w
      przypadku uliczki liczącej 700 metrów to po prostu tempo jak z koszmarnego żartu
      . ludzie takie remonty w normalnych krajach za te same pieniądze!!! przeprowadza
      się w ciągu najwyżej miesiąca pracując na trzy zmiany . w ogóle tempo i sposób
      prowadzenia u nas jakichkolwiek prac to to jakiś żart. mam nadzieję że moja
      dwuletnia córeczka w swoim życiu bedzie miała okazję być użytkownikiem
      nowoczesnej sieci dróg i autostrad w tym pięknym kraju ,bo ja mając trzydzieści
      lat już straciłem wszelką nadzieję . pozdrawiam wszystkich którym wogóle chce
      się jeszcze pisać na takich forach .
      • Gość: dziadekjacek nie corka, ale moze dopiero twoje wnuki IP: *.dip.t-dialin.net 03.10.08, 18:51
        Przez 63 lata od 1945 wrocławianie nie zbudowali żadnej nowej ulicy wjazdowo-wyjazdowej. Żadnej. Jak Niemcy zostawili 9 głównych ulic, tak jest do tej pory. Niedawno czytałem że PDT Renoma był w całości zbudowany w 8 miesięcy ( słownie osiem miesięcy !! ). Dworzec Główny zaczął obsługe pasażerów po 13 miesiącach od rozpoczęcia budowy ( w 1853r ). Czyli nadzieja że już córka będzie miała obwodnice i autostrady, jest marzeniem. Nie będzie miała. Bo wrocławianie w swojej masie nie są budowniczymi. Jeśli coś jest nawet budowane albo remontowane, to robią to firmy z rodowodem i kapitałem niemieckim, szwedzkim, holenderskim. Oni to robią, oni na tym zarabiają, a my płacimy i oczywiście narzekamy ile wlezie. Bo to umiemy i lubimy. Umiemy narzakać, nie dociekając dlaczego tak się dzieje. A tak się dzieje, bo nie myślimy. Nie myślimy, to źle wybieramy. A jak źle wybieramy to mamy to co mamy. Proste jak konstrukcja cepa. I tak przez te 63 lata było, jest i długo, długo będzie.
        Myślcie rodacy, zacznijcie myślcie. Zacznijcie myśleć !!!
    • zeziufive Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 03.10.08, 18:46
      Radosnego zwiastowania ratuszowych trąb jerychońskich ciąg dalszy.
      Czytając o dłuższego czasu tutejsze forum o sprawiach miasta, można
      odnieść wrażenie, że Ci od sterów to zakosztowali w masochiźmie.
      Kilka tygodni spokoju wystarczy im by znów "zadrzeć kieckę" i czekać
      na kolejne razy. Sama Nowowiejska pewnie przeżyje tę operację jak
      wiele innych ulic Wrocka, tyle, że niejednego z jej adresem w
      dowodzie czy zwykle z niej korzystających apopleksja z nieomal
      transparentnego braku logiki może trafić. Doświadczony praktyk
      dostrzeże zapewnie, że w braku logiki też pewnie tkwi jakaś logika -
      choćby to było zupełne szaleństwo. Gdzieś, w jakieś urzedowej głowie
      tkwi zapewnie przyczyna dwukrotnego prucia Nowowiejskiej na
      przestrzeni kilkunastu miesięcy, ale frajestwem z ulicy szkoda
      gadać. Ciepły gabinet z godzinami urzędowania (czyli dostępu dla
      pospulstwa) z sympatycznym ciągiem regularnych cyferek
      odwiedzajacych konto - to wystarczy by w naszych warunkach przejść
      na wyższy stopień drabinki społecznej a zgodnie z prawami fizyki na
      tych niżej to można bezkarnie oddawać fekalia: g...o rozumieją - to
      i g....o dostają!
    • lunaglass A czemu tylko dwa razy będą zamykać? 03.10.08, 18:52
      Może jeszcze trzeci raz zamknąć, żeby może rury od gazu wymienić, ale najlepiej
      po wymianie nawierzchni?
    • Gość: Pati Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.10.08, 19:29
      Poważnie rozważam zorganizowanie jakiejś pikiety, bo to co tu czytam
      powoli doprowadza mnie do rozpaczy. Zresztą dzisiaj idąc ul.
      Żeromskiego mialam przedsmak tego co będzie się tu działo już za
      kilka dni a to z racji "inteligentów" z WPO ALBA, którzy zatrzymali
      śmieciarę na środku ulicy po czym wyciącnęli i opróżniali pojemniki
      ze śmieciami z tutejszego warsztatu samochodowego. Zablokowali ulicę
      w obu kierunkach i oczywiście zaraz zaczęła sie seria trąbienia
      zniecierpliwionych kierowców. Po prostu boję się na myśl co będzie
      się tu działo jak zaczną jeszcze jeździc autobusy...
      A ekipa obecnie rządząca miastem może po prostu zapomniec że w
      jakichkolwiek kolejnych wyborach dostanie głos mój lub kogoś z mojej
      rodziny
    • Gość: Gadulski Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.e-wro.net.pl 03.10.08, 22:31
      Autobusów A, N, 128 zmiany nie dotyczą...
    • Gość: Neo[EZN] Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.10.08, 22:45
      Mam nadzieję że nie zamkną bo zawsze to są dodatkowe ulice do
      objechania Sienkiewicza czy Nowowiejskiej...
    • Gość: H.R. Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 23:46
      To się robi już chore. Najpierw remont magistrali metodą bez rozkopów, a potem
      rozkopanie nawierzchni, aby ją wymienić.
      Do tego prace rozpoczynają się na jesieni. I jeszcze się ludziom zamyka
      komunikację miejską. Pewnie, niech jeżdżą samochodami. Przecież to we
      Wrocławiu jest priorytetem.
      • zeziufive Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 04.10.08, 12:50
        Brawo! Diagnoza właściwa - bo mamy tu jednoznaczny obraz chorobowy!
        Dla jej zdiagnozowania potrzebne zapewnie będzie kolejne rozprucie
        nawierzchni. Właściwie należałoby je priorytetowo upriorytecić nim
        skutki dziarskiego sterowania ratuszowych "autorytetów" zupełnie
        zdemolują jako taki stan drogowego bytu w rejonie Nowowiejskiej.
        Nim co, szybko rozpruć nawierzchnię kilku urzędalskich mózgownic by
        spróbować znaleźć w nich cokolwiek rozsądku. Wskazana ostrożność -
        istnieje zagrożenie wybuchem wody sodowej! Betonowanie bez rozkopu
        dyńki nie wskazane, po kilku kadencjach ziewania w okno w widoczkiem
        na mikroklimaty Rynku, masa betonu przekroczyła już stężenia
        krytyczne...
        Szanowne prawie magistry! Jest szansa na całkiem pracę dyplomową,
        dowody do budowania tez i definicji nieomal pod nogami!
        "Wpływ sielskich widoczków z fontannami na urzędalskie awanse
        kolesiowskie w skutecznej prokreacji samonapędzającego się debilizmu
        decyzyjnego".
    • Gość: gość Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.as.kn.pl 04.10.08, 09:11
      Za taką decyzję to powinno się kogoś zmieść ze stanowiska.Czy nie
      można podczas remontu drogi wymienić rur na nowe z tworzywa-
      skończyłyby się wreszcie awarie a i czas wyłączenia z ruchu tej
      ulicy byłby o połowę krótszy.Po co kopać,zasypywać,układać asfalt i
      potem znowu go zrywać-to jakiś absurd.
    • Gość: andrzej Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 09:39
      czytam,czytam i ręce opadają. Co jeden to większy fachowiec od
      technologii remontów. Pewnie większość z was nawet budżetem domowym
      nie zarządza a się wymądrza.
      Mam propozycję, nich jeden z drugim fachowcem zapyta się oficjalnie
      MPWiK i UM dlaczego zamykają na 7 m-cy Nowowiejską. A może np. w
      przyszłym roku planowany jest remont Bema i Nowowiejska musi być
      wtedy przejezdna. A może jest inny powód?
      Jak dadzą wam odpowiedź to podyskutujemy.
      • olek_01 Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 05.10.08, 16:30
        Noo,jak mi tylko zaspalinują Poniatowskiego to będzie przerypane,wydzielenie
        torowiska jest konieczne, muszą JEŹDŹIĆ a nie stać w korkach :/
        • olek_01 Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 05.10.08, 16:31
          oczywiście to tramwaje mają jeździć normalnie.
      • Gość: WK Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ig.pwr.wroc.pl 06.10.08, 18:37
        Gość portalu: andrzej napisał(a):
        > Mam propozycję, nich jeden z drugim fachowcem zapyta się
        > oficjalnie MPWiK i UM dlaczego zamykają na 7 m-cy Nowowiejską. [..]
        > Jak dadzą wam odpowiedź to podyskutujemy.
        Bo jak będziemy pyszczyć to władza się obrazi na obywateli i
        wybierze sobie nowych.
        Nie uważasz, że psim obowiązkiem urzędników jest przedstawienie
        obywatelom planu remontu (bez żadnej łaski: "jak dadzą odpowiedź")
        wraz z wyjaśnieniem, dlaczego związane z nim niedogodności muszą
        trwać długo i zapewnieniem, że zrobili wszystko aby w jak
        najmniejszym stopniu dotknęły one mieszkańców?
        Czy przypadkiem nie za to im płacimy?
    • Gość: Ferdek Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 12:42
      Wolałbym aby na parę miesięcy zamknęli urzędników UM
    • Gość: gość Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.10.08, 14:17
      Pl Grunwaldzki tyle czasu przebudowywali Tramwaje przez Nowowiejską nie jeździły
      przez ok 2 lata w tym czasie można było położyć nową instalację Gazową wodną
      elektryczną wymienić torowisko i jezdnię.
      ale jak to się u nas robi jedni kładą instalację wodną potem remontują
      drogę a za pół roku przypominają sobie że trzeba wymienić instalację elektryczną
      i zaś zrywają asfalt i .....tak to już jest w tym kraju.
    • Gość: Wrocławianin Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.magma-net.pl 13.10.08, 19:59
      Niech wymienią tą nawierzchnie bo to co tam jest woła o pomstę do nieba, po
      prostu tragedia ;/
    • Gość: fumfel Wrocław to komunikacyjna czarna dziura IP: 81.219.236.* 16.10.08, 18:40
      Dzisiaj jechalem z placu Kromera na plac Wróblewskiego ponad 1,5 godziny.
      Spalilem przy tym chyba z 5 litrow benzyny. Czegos takiego nie widzialem
      wcześniej i nie chce wiecej widziec....
      • edki16 Re: Wrocław to komunikacyjna czarna dziura 17.10.08, 23:16
        Dzisiaj otworzyli odcinek Nowowiejskiej od Wyszyńskiego do
        Górnickiego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka