Gość: asdf Co za bzdury! IP: *.generacja.pl 03.10.08, 14:40 "Tramwaje linii 0 i 1 z ronda Reagana nie będą skręcać w Piastowską, tylko pojadą w kierunku ogrodu zoologicznego." Ciekawe... niech mi ktos wyjasni jakim cudem linia 1 ma pojechac w kierunku ogrodu zoologicznego, skoro wlasnie stamtad wjezdza na pl. Grunwaldzki? Chyba ze ma w sobie tylko wiadomy sposob zawrocic na rondzie Reagana?? Radzilbym pani redaktor zastanowic sie 2 razy zanim napisze takie bzdury. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darek_w1 Koordynacja robót IP: *.lan.pop.pl 03.10.08, 15:14 Mamy więc kolejny przykład kompletnego braku koordynacji robót drogowych, choć odpowiednie stanowisko w Urzędzie Miejskim istnieje i ktoś pieniądze za to bierze. Po pierwsze rozdzielono remont sieci wodociągowej i remonta ulicy co skutecznie wydłuży czas jej zamknięcia dla ruchu, ale mnie uderza jeszcze inna rzecz, której nikt nie poruszył. Otóż zdecydowano się na zamknięcie Nowowiejskiej przed zakończeniem remontu mostu Szczytnickiego, co spowoduje zwiększenie stopnia uciążliwości dla komunikacji. To jest dokładnie ten sam numer co w przypadku Grabiszyńskiej i Hallera. Przypomnę, że pierwotnie Grabiszyńska miała być zamknięta od początku września i na nasze szczęście uratowały nas protesty firm, ale i tak wkrótce nałoży się okres zamknięcia Grabiszyńskiej i Hallera co gwarantuje jeszcze większe korki niż do tej pory. Wystarczyłoby przesunąć remont Grabiszyńskiej do wiosny żeby złagodzić skutki zamknięcia ulicy i to samo dotyczy Nowowiejskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzyszto4 Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 16:50 Ja przepraszam ale obojętnie czy bedzie zamknięta na dwa lata na raty czy wyremontowana cała kompleksowo w ciągu 7 miesięcy,to nawet ten drugi wariant w przypadku uliczki liczącej 700 metrów to po prostu tempo jak z koszmarnego żartu . ludzie takie remonty w normalnych krajach za te same pieniądze!!! przeprowadza się w ciągu najwyżej miesiąca pracując na trzy zmiany . w ogóle tempo i sposób prowadzenia u nas jakichkolwiek prac to to jakiś żart. mam nadzieję że moja dwuletnia córeczka w swoim życiu bedzie miała okazję być użytkownikiem nowoczesnej sieci dróg i autostrad w tym pięknym kraju ,bo ja mając trzydzieści lat już straciłem wszelką nadzieję . pozdrawiam wszystkich którym wogóle chce się jeszcze pisać na takich forach . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziadekjacek nie corka, ale moze dopiero twoje wnuki IP: *.dip.t-dialin.net 03.10.08, 18:51 Przez 63 lata od 1945 wrocławianie nie zbudowali żadnej nowej ulicy wjazdowo-wyjazdowej. Żadnej. Jak Niemcy zostawili 9 głównych ulic, tak jest do tej pory. Niedawno czytałem że PDT Renoma był w całości zbudowany w 8 miesięcy ( słownie osiem miesięcy !! ). Dworzec Główny zaczął obsługe pasażerów po 13 miesiącach od rozpoczęcia budowy ( w 1853r ). Czyli nadzieja że już córka będzie miała obwodnice i autostrady, jest marzeniem. Nie będzie miała. Bo wrocławianie w swojej masie nie są budowniczymi. Jeśli coś jest nawet budowane albo remontowane, to robią to firmy z rodowodem i kapitałem niemieckim, szwedzkim, holenderskim. Oni to robią, oni na tym zarabiają, a my płacimy i oczywiście narzekamy ile wlezie. Bo to umiemy i lubimy. Umiemy narzakać, nie dociekając dlaczego tak się dzieje. A tak się dzieje, bo nie myślimy. Nie myślimy, to źle wybieramy. A jak źle wybieramy to mamy to co mamy. Proste jak konstrukcja cepa. I tak przez te 63 lata było, jest i długo, długo będzie. Myślcie rodacy, zacznijcie myślcie. Zacznijcie myśleć !!! Odpowiedz Link Zgłoś
zeziufive Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 03.10.08, 18:46 Radosnego zwiastowania ratuszowych trąb jerychońskich ciąg dalszy. Czytając o dłuższego czasu tutejsze forum o sprawiach miasta, można odnieść wrażenie, że Ci od sterów to zakosztowali w masochiźmie. Kilka tygodni spokoju wystarczy im by znów "zadrzeć kieckę" i czekać na kolejne razy. Sama Nowowiejska pewnie przeżyje tę operację jak wiele innych ulic Wrocka, tyle, że niejednego z jej adresem w dowodzie czy zwykle z niej korzystających apopleksja z nieomal transparentnego braku logiki może trafić. Doświadczony praktyk dostrzeże zapewnie, że w braku logiki też pewnie tkwi jakaś logika - choćby to było zupełne szaleństwo. Gdzieś, w jakieś urzedowej głowie tkwi zapewnie przyczyna dwukrotnego prucia Nowowiejskiej na przestrzeni kilkunastu miesięcy, ale frajestwem z ulicy szkoda gadać. Ciepły gabinet z godzinami urzędowania (czyli dostępu dla pospulstwa) z sympatycznym ciągiem regularnych cyferek odwiedzajacych konto - to wystarczy by w naszych warunkach przejść na wyższy stopień drabinki społecznej a zgodnie z prawami fizyki na tych niżej to można bezkarnie oddawać fekalia: g...o rozumieją - to i g....o dostają! Odpowiedz Link Zgłoś
lunaglass A czemu tylko dwa razy będą zamykać? 03.10.08, 18:52 Może jeszcze trzeci raz zamknąć, żeby może rury od gazu wymienić, ale najlepiej po wymianie nawierzchni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pati Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.10.08, 19:29 Poważnie rozważam zorganizowanie jakiejś pikiety, bo to co tu czytam powoli doprowadza mnie do rozpaczy. Zresztą dzisiaj idąc ul. Żeromskiego mialam przedsmak tego co będzie się tu działo już za kilka dni a to z racji "inteligentów" z WPO ALBA, którzy zatrzymali śmieciarę na środku ulicy po czym wyciącnęli i opróżniali pojemniki ze śmieciami z tutejszego warsztatu samochodowego. Zablokowali ulicę w obu kierunkach i oczywiście zaraz zaczęła sie seria trąbienia zniecierpliwionych kierowców. Po prostu boję się na myśl co będzie się tu działo jak zaczną jeszcze jeździc autobusy... A ekipa obecnie rządząca miastem może po prostu zapomniec że w jakichkolwiek kolejnych wyborach dostanie głos mój lub kogoś z mojej rodziny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gadulski Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.e-wro.net.pl 03.10.08, 22:31 Autobusów A, N, 128 zmiany nie dotyczą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Neo[EZN] Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.10.08, 22:45 Mam nadzieję że nie zamkną bo zawsze to są dodatkowe ulice do objechania Sienkiewicza czy Nowowiejskiej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H.R. Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 23:46 To się robi już chore. Najpierw remont magistrali metodą bez rozkopów, a potem rozkopanie nawierzchni, aby ją wymienić. Do tego prace rozpoczynają się na jesieni. I jeszcze się ludziom zamyka komunikację miejską. Pewnie, niech jeżdżą samochodami. Przecież to we Wrocławiu jest priorytetem. Odpowiedz Link Zgłoś
zeziufive Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 04.10.08, 12:50 Brawo! Diagnoza właściwa - bo mamy tu jednoznaczny obraz chorobowy! Dla jej zdiagnozowania potrzebne zapewnie będzie kolejne rozprucie nawierzchni. Właściwie należałoby je priorytetowo upriorytecić nim skutki dziarskiego sterowania ratuszowych "autorytetów" zupełnie zdemolują jako taki stan drogowego bytu w rejonie Nowowiejskiej. Nim co, szybko rozpruć nawierzchnię kilku urzędalskich mózgownic by spróbować znaleźć w nich cokolwiek rozsądku. Wskazana ostrożność - istnieje zagrożenie wybuchem wody sodowej! Betonowanie bez rozkopu dyńki nie wskazane, po kilku kadencjach ziewania w okno w widoczkiem na mikroklimaty Rynku, masa betonu przekroczyła już stężenia krytyczne... Szanowne prawie magistry! Jest szansa na całkiem pracę dyplomową, dowody do budowania tez i definicji nieomal pod nogami! "Wpływ sielskich widoczków z fontannami na urzędalskie awanse kolesiowskie w skutecznej prokreacji samonapędzającego się debilizmu decyzyjnego". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.as.kn.pl 04.10.08, 09:11 Za taką decyzję to powinno się kogoś zmieść ze stanowiska.Czy nie można podczas remontu drogi wymienić rur na nowe z tworzywa- skończyłyby się wreszcie awarie a i czas wyłączenia z ruchu tej ulicy byłby o połowę krótszy.Po co kopać,zasypywać,układać asfalt i potem znowu go zrywać-to jakiś absurd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 09:39 czytam,czytam i ręce opadają. Co jeden to większy fachowiec od technologii remontów. Pewnie większość z was nawet budżetem domowym nie zarządza a się wymądrza. Mam propozycję, nich jeden z drugim fachowcem zapyta się oficjalnie MPWiK i UM dlaczego zamykają na 7 m-cy Nowowiejską. A może np. w przyszłym roku planowany jest remont Bema i Nowowiejska musi być wtedy przejezdna. A może jest inny powód? Jak dadzą wam odpowiedź to podyskutujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
olek_01 Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 05.10.08, 16:30 Noo,jak mi tylko zaspalinują Poniatowskiego to będzie przerypane,wydzielenie torowiska jest konieczne, muszą JEŹDŹIĆ a nie stać w korkach :/ Odpowiedz Link Zgłoś
olek_01 Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską 05.10.08, 16:31 oczywiście to tramwaje mają jeździć normalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WK Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ig.pwr.wroc.pl 06.10.08, 18:37 Gość portalu: andrzej napisał(a): > Mam propozycję, nich jeden z drugim fachowcem zapyta się > oficjalnie MPWiK i UM dlaczego zamykają na 7 m-cy Nowowiejską. [..] > Jak dadzą wam odpowiedź to podyskutujemy. Bo jak będziemy pyszczyć to władza się obrazi na obywateli i wybierze sobie nowych. Nie uważasz, że psim obowiązkiem urzędników jest przedstawienie obywatelom planu remontu (bez żadnej łaski: "jak dadzą odpowiedź") wraz z wyjaśnieniem, dlaczego związane z nim niedogodności muszą trwać długo i zapewnieniem, że zrobili wszystko aby w jak najmniejszym stopniu dotknęły one mieszkańców? Czy przypadkiem nie za to im płacimy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ferdek Re: Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.10.08, 12:42 Wolałbym aby na parę miesięcy zamknęli urzędników UM Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.10.08, 14:17 Pl Grunwaldzki tyle czasu przebudowywali Tramwaje przez Nowowiejską nie jeździły przez ok 2 lata w tym czasie można było położyć nową instalację Gazową wodną elektryczną wymienić torowisko i jezdnię. ale jak to się u nas robi jedni kładą instalację wodną potem remontują drogę a za pół roku przypominają sobie że trzeba wymienić instalację elektryczną i zaś zrywają asfalt i .....tak to już jest w tym kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocławianin Na siedem miesięcy zamkną ulicę Nowowiejską IP: *.magma-net.pl 13.10.08, 19:59 Niech wymienią tą nawierzchnie bo to co tam jest woła o pomstę do nieba, po prostu tragedia ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fumfel Wrocław to komunikacyjna czarna dziura IP: 81.219.236.* 16.10.08, 18:40 Dzisiaj jechalem z placu Kromera na plac Wróblewskiego ponad 1,5 godziny. Spalilem przy tym chyba z 5 litrow benzyny. Czegos takiego nie widzialem wcześniej i nie chce wiecej widziec.... Odpowiedz Link Zgłoś
edki16 Re: Wrocław to komunikacyjna czarna dziura 17.10.08, 23:16 Dzisiaj otworzyli odcinek Nowowiejskiej od Wyszyńskiego do Górnickiego. Odpowiedz Link Zgłoś