Dodaj do ulubionych

pulvis es..

IP: *.korbank.pl 05.08.01, 19:35
pulvis es et in pulverem reverteris - prochem jesteś i w proch się obrócisz.
Obserwuj wątek
    • Gość: kinga Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 19:37
      vanitas vanitatum et omnia vanitas - marnosc nad marnosciami i wszystko marność
      memento mori - pamietaj o śmierci
      ...
    • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 19:37
      Gość portalu: kefas napisał(a):

      > pulvis es et in pulverem reverteris - prochem jesteś i w proch się obrócisz.

      Nie obraż się Kefas. Bardzo doceniam Twoją znajomość Łaciny, ale czy niemógłbyś
      wszystkie te łącińskie cytatu ująć w jeden wątek, a nie robić z każdego cytatu
      osobnego wątku na forum?

      • Gość: kefas Re: pulvis es.. IP: *.ok.wroc.pl 05.08.01, 19:51
        nie obrażam się, ale...
        non possumus, tzn. nie mogę...
        • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 20:33
          Dlaczego nie możesz Kefasie?
    • Gość: acho Re: pulvis es.. IP: 10.40.65.* 05.08.01, 20:29
      Ale przyznasz, że pecunia non olet?
      Poza tym panta rhei.
      • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 20:34
        Wstyd się przyznać, ale ja człek po Uniwerku, a Łaciny nie znam za bardzo..
        Tak więc proszę od razu z tłumaczeniem cytatów Acho...
        • Gość: kinga Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 20:38
          Gość portalu: Roberto napisał(a):

          > Wstyd się przyznać, ale ja człek po Uniwerku, a Łaciny nie znam za bardzo..
          > Tak więc proszę od razu z tłumaczeniem cytatów Acho...

          ja właściwie tez i równiez prosze o to samo co Roberto. Pozdro!

          • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 20:40
            Gość portalu: kinga napisał(a):

            > Gość portalu: Roberto napisał(a):
            >
            > > Wstyd się przyznać, ale ja człek po Uniwerku, a Łaciny nie znam za bardzo.
            > .
            > > Tak więc proszę od razu z tłumaczeniem cytatów Acho...

            Widzisz Kingo, a ja 36 latek wstydziłem się, że tylko ja tu niz znam Łaciny.
            No to mi ulżyłaś Droga Forumowiczko...
            >
            > ja właściwie tez i równiez prosze o to samo co Roberto. Pozdro!
            >

    • Gość: Mintaj Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 05.08.01, 20:41
      Hehe - Nunc est bibendum...

      [tłumaczenie wolne: Nadszedł czas picia... ;-)))]
      • Gość: marsha Re: pulvis es.. IP: *.kask.net.pl 05.08.01, 22:26
        plus dat,qui in tempore dat...-dwa razy daje,kto prędko daje (mój łacinnik nie
        mógł zrozumieć,dlaczego niektórych studentów śmieszyła owa sentencja)

        in vino veritas! - w winie prawda !
        • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 22:28
          Gość portalu: marsha napisał(a):

          > plus dat,qui in tempore dat...-dwa razy daje,kto prędko daje (mój łacinnik nie
          > mógł zrozumieć,dlaczego niektórych studentów śmieszyła owa sentencja)
          >
          > in vino veritas! - w winie prawda !

          No, no widzę, że grono znających Łacińskie przysłowia, zaczyna się nam
          powiększać. I bardzo dobrze...

          • Gość: marsha Re: pulvis es.. IP: *.kask.net.pl 05.08.01, 22:35

            > > in vino veritas! - w winie prawda !
            >
            > No, no widzę, że grono znających Łacińskie przysłowia, zaczyna się nam
            > powiększać. I bardzo dobrze...
            >

            oj,Roberto,uważaj! ja na kolokwium musiałam się nauczyć ok. 350 sentencji
            łacińskich-prawie wszystkie pamiętam,ale spokojnie,nie będe tu wszystkich
            przytaczać :))

            omnia vincit Amor est nos cedamus Amori - miłość zwucięża wszystko-i my ulegnijmy
            miłości (Wergiliusz)

            ars longa vita brevis- sztuka wieczna,życie krótkie

            satis verborum! - dość słów! :) papa!
            • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 22:37
              Gość portalu: marsha napisał(a):

              >
              > > > in vino veritas! - w winie prawda !
              > >
              > > No, no widzę, że grono znających Łacińskie przysłowia, zaczyna się nam
              > > powiększać. I bardzo dobrze...
              > >
              >
              > oj,Roberto,uważaj! ja na kolokwium musiałam się nauczyć ok. 350 sentencji
              > łacińskich-prawie wszystkie pamiętam,ale spokojnie,nie będe tu wszystkich
              > przytaczać :))
              >
              > omnia vincit Amor est nos cedamus Amori - miłość zwucięża wszystko-i my ulegnij
              > my
              > miłości (Wergiliusz)
              >
              > ars longa vita brevis- sztuka wieczna,życie krótkie
              >
              > satis verborum! - dość słów! :) papa!

              Ja też kiedyś studioałem i musiałem się uczyć tego "martwego języka", ale wstyd
              się porzyznać - żadnych Łacińskich mądrości już nie pamiętam, a nawet jak
              pamiętam, to niz wiem, jak to się pisze...

              • Gość: Roberto Re: pulvis es.. IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 05.08.01, 22:38
                ...dlatego też doceniam wszystkich znających Łacinę.
                Pozdrawki Marsha !
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka