Dodaj do ulubionych

Dokumenty wozu

IP: 92.6.234.* 29.12.08, 17:10
Witam,
przerejestrowalem autko i tak mialem: malutki dow. rej. z wbitym
przegladem + polise zlozona na 4 - miescilo sie mi to w portfelu.
Teraz mam : dow rej. dwie plachty A4, MOT plachta A4, ubezpieczenie
plachta A4.
Pytanie do kierowcow: pewnie nie jezdzicie z tym na co dzien, ale
pewnie trzeba brac cala teczke, jak sie opuszcza UK na kontynent?
Pozdrowienia
Obserwuj wątek
    • kaffelek Re: Dokumenty wozu 29.12.08, 17:49
      Gość portalu: kierowca napisał(a):

      > Pytanie do kierowcow: pewnie nie jezdzicie z tym na co dzien, ale
      > pewnie trzeba brac cala teczke, jak sie opuszcza UK na kontynent?
      > Pozdrowienia
      ==========

      Dokładnie jest tak jak piszesz. Na Wyspach wystarczy że masz "wystawione" za szybą aktualne dyski: insurance, MOT, tax...
      Podejrzenia, czy pojazd nalezy do Ciebie, czy też nie - policja ma obowiązek sama sprawdzić i ew. udowodnić Ci jakieś nieprawidłowości...
      Mnie zdarzyło się w trakcie kontroli, że nie miałem nawet prawa jazdy przy sobie, a i tak odjechałem z check point z obietnicą stawienia się na posterunku Gardy w ciągu trzech dni i okazania dokumentu... hehehe...
      W Polsce radzę jednak jeździć z teczką, mało! na wszelki wypadek weź certyfikat ostatniego badania technicznego, bo dla polskiej policji wystawiony za szybą MOT nie jest w pełni wiarygodny.... hehehe... (to moje osobiste doświadczenie)...
      Nie chcieli uwierzyć, że następny termin badania mam w maju 2010r., czyli plus minus za półtora roku...hehehe... (Irlandia). Podejrzewali jakiś szwindel...
      Cóż, nadal musimy udowadniać że nie jesteśmy wielbłądami...

      pozdrawiam i życze prostych i szerokich dróg oraz całkowitego braku kontroli drogowych
      • jaleo Re: Dokumenty wozu 29.12.08, 21:59
        W UK nie masz obowiazku miec przy sobie zadnych dokumentow, nawet
        prawa jazdy, chociaz prawo jazdy warto ze soba nosic. W razie
        jakiegos wypadku lub zatrzymania przez policje, jesli nie masz prawa
        jazdy przy sobie, musisz je przyniesc na posterunek w czasie
        bodajrze 48 godzin.

        Na kontynencie warto natomiast papiery typu ubezpieczenie, dowod
        rejestracyjny i MOT miec przy sobie, bo rozne kraje maja rozne
        wymagania.
        • Gość: waldek Re: Dokumenty wozu IP: 92.0.247.* 17.01.09, 16:41
          a jak jest w Niemczech? trzeba jezdzic z dokumentami?
      • Gość: Ralph Re: Dokumenty wozu IP: *.zone4.bethere.co.uk 17.01.09, 16:59
        Doprecyzujmu: za szybą musi być dysk będący dowodem opłacenia Road Tax, nic poza to.
        • Gość: drajwer Re: Dokumenty wozu IP: *.lei3.cable.ntl.com 17.01.09, 20:48
          Gość portalu: Ralph napisał(a):

          > Doprecyzujmu: za szybą musi być dysk będący dowodem opłacenia Road
          Tax, nic poz
          > a to.

          poza Uk odwrotnie(angielskim wozem)--wszystkie papiery trzeba
          miec,ale dysk raczej poza UK niepotrzebny...
          • Gość: dobra rada Re: Dokumenty wozu IP: 92.4.94.* 20.01.09, 09:58
            kierowca pisze o UK, kaffelek o ROI....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka