Gość: Anastazja
IP: *.zgora.dialog.net.pl
24.01.03, 20:06
Urzędnicy mimo zmiany władzy nadal starają się tworzyć własne powielaczowe
prawo.
Wystąpiłam jako firma projektowa o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i
zagospodarowania terenu.
Panienka błędnie mnie poinformowała, że musi to zrobić inwestor. Nie prawda o
warunki zabudowy może wystąpić każdy. Urząd sprwdza jedynie czy projekt
wykonany jest zgodnie z obowiązującym planem miejscowym.
Urzędnicy nadinterpretują prawo gdyż poinformowani kto zamierza podjąć
inwestycję jadą do delikwenta i oferują im swoje usługi projektowe.
Ustawodowca celowo w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym oderwał urząd
od inwestora na tym etapie planowania inwestycji i zapisał iż o warunki
zabudowy występuje wnioskodawca a nie jak to mylnie interpretuje urząd w
Zielonej Górze inwestor.
Postanowiłam bezpłatnie udzielać porad na forum z zakresu prawa budowlanego.
Masz kłopoty odezwij się do Anastazji.
Nie dajmy się urzędnikom oni tam siedzą za nasze podatki oni są dla nas a nie
na odwrót.