Dodaj do ulubionych

LUBLIN "ORION"

IP: *.pronet.lublin.pl 18.04.06, 17:38
Szukam informacji na temat tej firmy. Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek
informacje. Z góry dziękuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Grzesiek Re: LUBLIN "ORION" IP: 87.246.199.* 06.05.06, 15:50
      Firma jast w porządku. Właśnie odebrałem klucze do wybudowanego przez nich
      mieszkania. Wszystko od samego początku przebiegało bardzo sprawnie. Efekt
      (czyt. mieszkanie) świetny. Ściany proste i na swoim miejscu. Co wążne masz duży
      wpływ na kształt swojego mieszkania (jeśli to tylko możliwe możesz przenosić
      ściany, gniasdka rury). Firma uwzględniła większość naniesionych poprawek, o
      niektórych zapomnieli ale zobowiązali się wszystko poprawić. Dwa minusy: 1.
      mieszkanie miało być w grudniu 2005, jest maj mieszkanie co prawda jest, ale
      roboty wciąż trwają (sama zobacz -blok przy Agatowej), a spisanie aktów
      notarialnych dopiero w czerwcu (tak twierdzą), 2. zrobili mi awanturę, że nie
      zapłaciłem ostatniej raty. Fakt, że nie zapłaciłem ale, wszystko w wyniku małego
      nieporozumienia- myslałem, że trzeba zapłacic po otrzymaniu końcowego
      wyliczenia, a oni chcą już (gdyby uprzejmie wytłumaczyli to pewnie bym zapłacił,
      a tak krzyk i nerwy). Cała reszta ok firma godna polecenia. to zdanie nie tylko
      moje, ale również wielu znajomych, którzy kupili u nich mieszkania. Pozdrawiam!
      • Gość: Sylvia50 Re: LUBLIN "ORION" IP: *.umcs.lublin.pl / *.umcs.lublin.pl 10.05.06, 07:48
        Witaj!
        My tez czekamy na mieszkanko w ORIONIE. Mają nam oddać w grudniu tego roku.
        Sprawdzilismy firmę, a także stan prawny i geodezyjny działek, na których
        budowane są bloki. Wszystko jest ok. Właścicielem ORIONA jest Pan Leńczuk były
        prezydent Lublina. Oprócz tego firma jest producentem okien. Zreszta o firmie
        możesz sobie poczytać na ich stronie www.orion.lublin.pl , sa tam również plany
        mieszkań na sprzedaż.
      • ulrike_m Re: LUBLIN "ORION" 07.07.06, 00:07
        Witam,
        będziemy więc sąsiadami :)
        Nie zgodzę się jednak z tymi superlatywami pod adresem Oriona.
        Jak dla mnie ten poślizg jest dramatyczny, a mój bank nieco na mnie więcej
        zarabia przez to niestety....
        Nie łudź się, że akty notarialne będą choćby w lipcu. Jak dobrze pójdzie, to
        podpiszemy je do 15 sierpnia. Developer absolutnie nie wyskakuje z żadną
        propozycją rekompensaty za spóźnienie.
        Ponoć ten poślizg dlatego, żeby zaczać kolejne inwestycje i jak najszybciej
        sprzedać tam mieszkania. I idą im jak woda, bo sprawa z frankiem i
        lokalizacja...
        No i mocno nawaliła firma, która budowała ten nasz blok.
        W biurze miła, niekoniecznie kompetentna obsługa.
        Warto negocjować umowę przedwstępną, bo zawiera wiele zapisów niekorzystnych
        dla przyszłego lokatora, bez adekwatnych zobowiązań dla inwestora.

Ale fakt - zarzutów co do jakości wykonania na razie nie mam.

pozdrawiam
    • Gość: zbych Re: LUBLIN "ORION" IP: *.235.vip-net.pl 25.09.06, 21:34
      Orion buduje w Lublinie przy ul. Agatowej 7,8 i 9 "na wariackich papierach"!!!
      Bark aktów własności na działki na którycj stać będą bloki. Coś pozamieniali,
      podzielili i sami nie widzą jakie dokumenty mają a jakich im brakuje.
      Żaden normalny bank nie chce dać kredytu! Jest tylko jeden z którym oni mają
      jakiś "lewy układ" (pachnie to prokuraturą) Pekao SA i oni dają wszystkim
      niezależnie od zdolności kredytowej i od dokumentów deweloiperskich, bo nawet
      ich nie potrzebują!!
      UWAŻAJCIE!!!!!
      Jedyna ich inwestycja zgodna z prawem to Dożynkowa.
      • Gość: ja Re: LUBLIN "ORION" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.06, 22:58
        > UWAŻAJCIE!!!!!
        > Jedyna ich inwestycja zgodna z prawem to Dożynkowa.

To ciekawe, że ja i kilkaset innych osób mamy niezgodne z prawem akty
        notarialne...

Fajna jest nagonka na Oriona, w której prym wiedzie Kurier Lubelski. Wystarczy
        przyjechać na Porębę i zobaczyć jak wyglądają fakty:
        - w przeciągu kilku lat postawili kilka bloków (chyba 9),
        - obecnie zaawansowane prace są przy 2-ch kolejnych, a następne 3 w stadium
        początkowym,
        - okolica jest ok,
        - nie wygląda na to, żeby się chcieli 'zwinąć'.

Oczywiście są tematy, które mogą razić, ale jeszcze nie widziałem inwestycji, w
        której wszystko byłoby na tip-top, a niejednokrotnie było o wiele gorzej. Zatem
        coś dla malkontentów:
        - bloki potrafią oddawać z kilkumiesięcznym opóźnieniem (najdłuższe miały
        miejsce przy największych blokach),
        - można trafić na jakieś usterki w mieszkaniu lub częściach wspólnych, które są
        jednak usuwane -> czasami po dłuższym czasie.

Powiedzmy sobie szczerze - jak się chce człowiek czegoś czepić, to spokojnie
        jest to w stanie zrobić, ale kupując mieszkanie trzeba pamiętać, że ryzyko jest
        spore, a więc lepiej je minimalizować - chociażby kupować od kogoś, kto trochę
        już sprzedał...
        Ku przestrodze dodam tylko, że jeśli ktoś lubi tylko dobrze sprawdzić papiery,
        to niech sobie poszuka w archiwum forum coś o firmie MSC, która obecnie bardzo
        intensywnie się promuje w naszej prasie lokalnej.
      • Gość: No name Re: LUBLIN "ORION" IP: *.chello.pl 21.06.08, 12:27
        Moje długotrwałe obserwacje terenu oraz powstających tam bloków
        mieszkalnych budowanych przez "Orion" w Lublinie doprowadziły do
        wyciągniecia pewnych spostrzenien przekraczających moje oczekiwania
        jako Lublinianina. Chodzi mi głownie o budowe osiedla "Poręba". Jest
        to nieudana inwestycja ze strony tej oto firmy. Budynki mają dużo
        różnych ustelek i wymagają dużego wkładu finansowego oraz
        zdrowotnego aby nadawały się do użytku codziennego. Chętni którzy
        zastanawiają się nad zakupem mieszkania w firmie "Orion" zachęcam
        ich aby rozważyli wszystkie "za" i "przeciw".
        • Gość: No name Re: LUBLIN "ORION" IP: *.chello.pl 21.06.08, 12:32
          Zapomniałem wspomniec o wszystkich pozostałosciach po budowie ktore
          zostały zepchnięte do dołów i przysypane ziemią na których stoją
          teraz bloki. Cała skarpa od strony lasu to smietnisko przysypane
          ziemią. Mam jedno pytanie!!! Gdzie są ekolodzy i włodarze
          Lublina??????
    • Gość: Marian Re: LUBLIN "ORION" IP: *.chello.pl 15.10.06, 12:32
      Zawarłem umowę przedwstępną i też jestem ciekaw opini ludzi, którzy już odebrali swoje mieszkania (jakość, terminy eliminowania usterek). Czy można, i czego, oczekiwać za nieterminowe oddanie mieszkania.
      Moje ma być w ósemce, zapewniają, że zdążą, ale mam wątpliwości.
      Pozdrawiam
    • deleteit Re: LUBLIN "ORION" 25.03.07, 22:32
      Wydaje się po zaawansowaniu prac na ósemce, że terminu nie dotrzymają. Czy w
      związku z tym ktoś z Was zna "prawną" definicję terminu "przyczyny niezależne"
      (chodzi mi oczywiście o zapis w umowie, że z przyczyn niezależnych od inwestora
      może nastąpić 3 miesięczne opóźnienie w zakończeniu inwestycji).
      Dzięki!
    • Gość: Marek Re: LUBLIN "ORION" IP: *.chello.pl 30.03.07, 13:48
      Rozmawiałem dziś telefonicznie z kimś z Oriona, w 8 ma być 1 piętro do końca kwietnia, a dach do końca lipca. To chyba otymistyczna wersja, oby się sprawdziła. W II połowie sierpnia ma być opomiarowanie.Może w listopadzie oddadzą. Pozdrawiam
        • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 09.07.07, 07:35
          Witaj! Twój blok (nr 1) powoli wykańczają, z tego co widziałam jakiś czas temu.
          Czy jest opóźnienie? Nasz blok to nr 4, planowany jest na koniec października.
          Dziś wybieramy się na budowę, by zerknąć jak idą prace :)
          • mar.lub Re: LUBLIN "ORION" 11.07.07, 19:47
            czesc, mój blok rzeczywiście wykańczają, a opóżnienie jest ale
            niewielkie.Termin jest na 31 lipca. Pierwszą klatkę będą oddawać lada moment
            (pewnie uda się w terminie), drugą(moją) do 20 sierpnia.Kolejne dwie pewnie
            wrzesień gdyż ekipy przechodzą z klatki do klatki. Pozdrawiam.
            • Gość: Basia Re: LUBLIN "ORION" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 11:30
              cześć ja kupiłam na dożynkowej w 3 prace nie idą tam najlepiej myślę że będzie opóźnienie lub zrobią szybko i kosztem jakośćli bloku, ogólnie można bez problemu wejść na budowę i zobaczyć - chodzimy czasem w niedzielę tylko trzeba porozmawiać ze stróżem i on przeważnie nie ma nic przeciwko temu, dałam już wcześnie propozycję by się wymieniać mailami między osobami które kupiły na dożynkowej zawsze większą grupą będzie łatwiej coś wyegzekfować od prezesa gdyby się coś działo
            • Gość: Basia Re: LUBLIN "ORION" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 11:38
              Odnośnie 1 to że oddają 1 klatkę w bloku 1 o niczym jeszcze nie świadczy i tak raczej nie można nic robić dopóki nie przeniosą mieszkania aktem notarialnym na własność - zdarzają się przypadki że ludzie wykańczają mieszkania przed końcowym aktem a developer rozwiązuje umowę i wtedy nie ma mowy o zwrocie kosztów za wykończenie lokalu - mają wykończone mieszkanie i nic nie można zrobić chyba że sąd ale wiadomo jak to u nas jest o Orionie nie słyszałam by tak robił ale trzeba raczej być ostrożnym
                • Gość: mpow Re: LUBLIN "ORION" IP: 212.106.17.* 13.07.07, 18:35
                  Witam!
                  Ja mam mieszkanie w 8-ce i też końca nie widać... Blok wygląda jakby zaczeli go
                  budować kilka miesięcy temu,a buduja juz od wrzesnia 2006... Zostały im 3 pietra
                  a termin maja na koniec wrzesnia. Nie ma szans ze oddzadza nawet w grudniu.
                  Jest jeszcze ktos na forum z osemki? Jakie sa wasze opinie?
                  • Gość: budexim Re: LUBLIN "ORION" IP: 212.157.152.* 18.07.07, 11:17
                    Witam, rozmawiałem dziś na budowie z kierownikiem nieszczęsnej firmy
                    Budexim...Człowiek bardzo opryskliwy i mrukowaty. Według niego blok nr 8 na
                    agatowej oddany bedzie pod koniec listopda. Potwierdził to po chamsku rzacając
                    słuchawke jeden z dyrektorów firmy budexim (celowo z małej litery) Kolejny
                    objaw chamstwa z jakim mozna spotkac się ze strony tej firmy. Nie dośc że nie
                    dotrzymuja terminów i obrażają to jeszcze pyrgaja słuchawkami. Odradzam innym
                    deweloperom jakiekolwiek usługi tej firmy. Miejmy nadzieje, że Orion na tym
                    przykładzie wyciągnie trochę wniosków i zakończy na tym współprace z wyżej
                    wymienioną firmą.
            • Gość: Basia Re: LUBLIN "ORION" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 11:51
              Już ostatnie pytanie odnośnie "podciągów w mieszkaniach" my o nich dowiedzieliśmy się przypadkiem, są prawie we wszystkich mieszkaniach z tego co wiem nie jest to mała belka bo 20 x 30 cm i biegnie pod sufitem wzdłuż mieszkania w mieszkaniach z kuchnią "niekształtną" chyba w 2 i 3 klatce przez środek sufitu w kuchni (dotyczy to bloków półokrągłych), trochę nas to zaskoczyło a dowiedzieliśmy się o tym przypadkiem co spowodowało że musieliśmy zmienić plany co do ścin wewnętrznych, z tego co wiem chyba większość o tym nie wie
              • mar.lub Re: LUBLIN "ORION" 13.07.07, 10:27
                witam! Odnośnie belki stropowej to rzeczywiście tez sie o tym dowiedziałem
                przypadkiem, robiąc zdjęcia w mieszkaniu.Jak sie okazało belka znajduje sie na
                planie ale zaznaczona linnią przerywaną i nawet nie zwróciłem na to uwagi.Nie
                było jej jednak w projekcie który dostałem od Oriona przy podpisywaniu
                umowy.Również mi pokrzyżowała plany ale ja juz zmienic nie moge bo ściana
                postawiona. Jeżeli chodzi o wykończenie to ja napewno po oddaniu mieszkania
                wpłacam kaucje i biore sie za wykończenie nie czekając na akt.Zaufam
                Orionowi,haha. Pozdrawiam
                  • Gość: Basia Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.07, 06:54
                    realny termin oddania pewnie jak ze wszystkimi blokami nigdy nie wiadomo, bywamy często na budowie i 5 budują w miarę sprawnie napewno nie będzie to na koniec grudnia tak jak mówią ale tam idzie im nawet nieźle, zawsze podają bliższy termin by wziążć wcześniej pieniądze zawsze to dla nich raty są rozłożone do grudnia a nie np. lutego
                    • mar.lub Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 01.08.07, 18:34
                      Gość portalu: Agatowa napisał(a):

> Czy możecie załozyc sobie osobny watek z Dożynkowej, pierwotnie jest to forum
                      > Agatowej.
                      witam , nie bardzo rozumiem, temat jest ORION , a Twojego wpiu nigdzie
                      wczesniej nie widze. Pozdrawiam
                        • Gość: ja Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 IP: *.tpnet.pl 02.08.07, 16:48
                          Wcale nie jest tak, że ten wątek był od początku o Agatowej - ten wątek jest o
                          deweloperze ORION i właśnie pytanie o tą firmę pada w pierwszym poście - bez
                          wskazania o jaką konkretnie inwestycję chodzi. Musisz się pogodzić z tym, że
                          więcej tu będzie o Dożynkowej, bo chociażby obecnie jest tam więcej mieszkań w
                          budowie i można tam jeszcze nabyć mieszkanie, czego na Porębie już od dawna nie
                          uświadczysz. Jeśli już czegoś można by się tu czepić to postów w stylu 'witam
                          przyszłych sąsiadów', 'pozdrawiam sąsiadkę' itp., które po pierwsze nic nie
                          wnoszą, a po drugie moim zdaniem to chyba lepiej poznać sąsiada w realu, a nie
                          przez neta - po co się niemiło rozczarować ;-) No, a jak ktoś już musi, to
                          najlepszym rozwiązaniem byłoby prywatne forum przyszłych sąsiadów, które łatwo
                          założyć i pełno ich w sieci.
                          Pzdr.

P.S. Zeby nie było - sam jestem z Agatowej :-)
                          • almond32 Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 04.08.07, 21:40
                            Witam, Kupiłem mieszkanie w bloku 2 na Dożynkowej i nie widzę szans na oddanie
                            go na grudzień, a jak jeszcze będzie ostra zima to juz na pewno do wiosny
                            będzie się to wszystko przedłużać, czytając któryś z postów zaniepokoiła mnie
                            ta belka nad sufitem !!! czy wszystkie mieszkania ją mają ?
                            Pozdrawiam
                            • mar.lub Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 05.08.07, 23:47
                              Witam, nie ma wielkich powodów do niepokoju odnośnie belki.Przynajmniej wiesz
                              że tam będzie , ja sie dowiedziałem robiąc zdjęcia w środku mieszkania o jej
                              istnieniu. Znajduje sie w narożnych mieszkaniach. Zazwyczaj część jest w
                              przedpokoju a część w kuchni. Wielkosc ok 30 cm.Da się ładnie zabudować.Mam
                              fotkę jak wygląda, mogę udostępnić, Pozdrawiam.
                              • almond32 Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 06.08.07, 11:13
                                Mar.lub dzięki za odpowiedź.Wysłałem prośbę o zdjęcie na priv.
                                W tamtym tygodniu w 1 wylewali posadzki.Ja właśnie stałem się posiadaczem
                                narożnego mieszkania ,także belka bedzie.W 2 to jeszcze chba nic nie zaczeli a
                                termin oddania na koniec roku.Bierzecie klucze wcześniej czy czekacie do
                                przeniesienia aktu własnośći?
                                • almond32 Re: Ogrody Dożynkowa Budynek nr 5 08.08.07, 09:36
                                  Miałem okazję oglądać mieszkania w bloku nr. 1 i niestety prawie w
                                  każdym sa belki stropowe i to dosyć szerokie, pół biedy jeśli chodzi
                                  o mieszkania narożne bo belka idzie równolegle do pokoju z kuchnią
                                  ale mieszkanie obok to już fantazja arcitektoniczna, prosto z drzwi
                                  belka leci po skosie, nie widziałem jeszcze ścianek działowych w tym
                                  układzie ale przez taki głupi szczegół rozplanowanie układu
                                  mieszkania jest bardzo ograniczone. Blok nr. 1 zostanie oddany
                                  prawdopodobnie we wrześniu co do innych nr. optymizm wykonawców jest
                                  wielki :)) i planują oddać pozostałe w terminie. Osoby które mają
                                  mieszkania na parterze (ja również) teren zostanie zniwelowany i
                                  będą to wysokie partery
        • Gość: Author UWAGA na KSdevelopment IP: *.gprs.plus.pl 24.11.07, 20:48
          UWAGA na tą firmę. Kupiłem tam mieszkanie ale na czas zrezygnowałem
          (gdy wspólnicy sie rozstali) nastepnie wykonawca zszedł im z budowy
          bo nie maja za co budować! Właścicel KS załozył firme atk (nowego
          wykonawcę) czyli podpisał umowe na budowę sam z sobą...ostrzegam
          przed tą firmą!
            • wierka22 ? 26.11.07, 10:14
              a tym forum są raczej osoby, które mają już swoje M,więc myślę że nie ma sensu
              reklamować innych:/ Brzozowy Park może i będzie najładniejszym osiedlem, ale nie
              każdego stać na taką cenę za m2. A dodatkowo wszystkie "bajery" typu brama na
              pilota,monitoring odbiją się przy czynszu...ale mimo wszystko bloczek mają ładny :D
              • Gość: gość Re: ? IP: *.it-net.pl 26.11.07, 19:21
                Wcale nie jest drożej , a nawet tera taniej jest bo za 4800zł/m2 można kupić 55m
                mieszkania. A porównanie tego co zbudował orion do zana to jak hulajnoga do
                mercedesa. jak sie patrze na te potworki oriona to sam wzrok mi sie odwraca.
          • Gość: gość Re: UWAGA na KSdevelopment IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 15:16
            tak właśnie rodzą się plotki i pomówienia. Gość nie ma pojęcia o sprawie i pisze
            głupoty. Dziwne, że tylko on zrezygnował, widać nie stać go było na takie fajne
            mieszkanie:). A budowa idzie znacznie szybciej i sprawniej od kiedy pojawił się
            nowy wykonawca a przede wszystkim jakość tych robót jest o wiele lepsza. Mam
            nadzieję, że po skończeniu budynku wszyscy Ci, którzy tak pesymistycznie odnoszą
            się do tej inwestycji będą zazdrościć mieszkańcom bloku przy Dożynkowej 13.
            Pozdrawiam wszystkich przyszłych lokatorów. Sąsiad
          • Gość: Ola Re: UWAGA na KSdevelopment IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 15:21
            Co do autora tej wypowiedzi, to 'szanowny' pan postąpił nieodpowiedzialnie i
            wycofał się z umowy po angielsku, czyli: dostał w zaufaniu umowę aby zanieść
            żonie, gdyż on podpisał w biurze i umowy nigdy nie oddał. Firma została
            oszukana, bo po pierwsze powinien zapłacić karę za odstąpienie od umowy, zgodnie
            z warunkami. Firma ATK istnieje na rynku od 2001 roku, dla pana wiadomości jest
            rok 2007,a lada dzień będzie 2008, więc dość łatwo policzyć ile jest na rynku
            lubelskim. Co do rozstania się wspólników, to dziwi mnie pana podejście do
            życia. Nigdy pan nie słyszał aby wspólnicy się rozstali?? powodzenia w dalszych
            poszukiwaniach, bez wyrazów szacunku.
      • Gość: Antygość Re: LUBLIN "ORION" IP: 212.106.20.* 19.08.07, 08:14
        Pracujesz w BUDEXIMIE? Ostatnie 5 wpisów pochodzi z jednego numeru IP i niby
        odpowiadają różne osoby broniące wykonawcę że szybko i sprawnie buduje. A ja
        słyszałem i widziałem o blokach budowanych w 12 lub 11 miesięcy. Pracowniku
        nieszczęsnej firmy BUDIMEX, nie wpisuj bzdur z tego samego IP co 5 minut....
        Widać że robi to jedna nasłana osoba...
    • 126piotr <<< Agatowa Bud. 8 instalacja C.O. >>> 15.08.07, 09:29
      Witam. Chciałbym poruszyć na łamach Forum sprawę instalacji centralnego
      ogrzewania w budynkach PPH Orion. Po wglądzie do projektu branży sanitarnej
      stwierdziłem że piony grzewcze są prowadzone przez MIESZKANIA!! Nie wiem czy
      zdajecie sobie sprawę co w efekcie końcowym może to oznaczać. Wyobraźmy sobie
      taką sytuacje, po pewnym czasie na pewno znajdzie sie ktoś kto nie będzie płacił
      za czynsz, jest to pewniak. Kwota jaką nie uiści za C.O. będzie ciężarem dla
      pozostałych członków wspólnoty. Z uwagi na to że nie będzie możliwości
      odłączenia delikwenta, LPC-owi musimy jako Wspólnota zapłacić.
      Jeżdżąc po budowach (wierzcie mi dużo ich odwiedzałem) nie spotkałem się w
      dzisiejszych czasach z czymś takim. Wszystkie czynniki jak GAZ, WODA, ENERGIA,
      C.O., są wyprowadzone na zewnątrz lokalu.
      Pragnę jeszcze zwrócić uwagę że takie rozwiązanie z pionami w mieszkaniach nie
      jest wcale tańsze. Zamiast jednego pionu wykonuje się dwa lub trzy,
      pracochłonność jest większa, a co za tym idzie robocizna droższa. Dodatkowo
      licznik energii na klatce schodowej jest bardziej komfortowym rozwiązaniem, już
      nie musicie się krępować że jakiś "typ" wchodzi do Waszego mieszkania oraz
      zagląda do każdego z pomieszczeń (na kaloryferach będą podzielniki ciepła).

Apeluje do wszystkich którzy zakupili mieszkania w bud. nr 8 na Agatowej. Musimy
      razem jako przyszła Wspólnota zwrócić się do Dewelopera o dokonanie takich zmian
      w P.T. Sprawa jest pilna, jestem w stanie zająć się nią. Uważam że jest nawet
      szansa wyłożenia takiej listy w biurze PPH Orion.
      Proszę o kontakt
      e-mail 126piotr@gmail.com GG 1896277 PIOTR
      • Gość: odp Re: <<< Agatowa Bud. 8 instalacja C. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 12:53
        jeżeli podpisaliście już umowy (a pewnie tak) to życze powodzenia w
        próbie wprowadzenia zmian rozmieszczenia pionów ,zmiany w
        mieszkaniach pewnie da sie wprowadzić bez problemów , ale nie piony
        które patrząc na termin realizacji są pewnie już puszczone. Przy
        podpisaniu umów ma sie wgląd we wszystkie projekty ,CO również więc
        skąd to zaskoczenie? przynajmniej ja kupując na Dożynkowej miałem
        taką możliwość. Ale w grupie siła , spróbować trzeba.
      • Gość: gość Re: <<< Agatowa Bud. 8 instalacja C. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.07, 16:25
        Witam
        Uważam, że nie masz racji. Jeśli piony idą przez mieszkanie wtedy są mniejsze
        straty ciśnienia w instalacji oraz temperatury na odcinkach od pionu do urządzeń
        np.wanna, prysznic, grzejnik (są mniejsze odległości od pionu do urządzeń
        końcowych). Piony gazowe oraz skrzynki gazowe umieszcza sie poza mieszkaniami
        (klatka schodowa lub korytarz), aby w razie niebezpieczeństwa wybuchu szybko
        odciąć gaz (w przypadku gazu nie ma strat związanych z krótszą czy dłuższą
        instalacją).
        Jeśli chodzi o odczyty z podzielników energii montowanych na grzejnikach to
        chyba nie będzie problemu, jeśli ktoś raz na pół roku przyjdzie i odczyta. Ważne
        tylko, aby to były podzielniki elektroniczne, a nie cieczowe, ponieważ
        elektoniczne są bardzie uczciwe.
        Ja jak dostałem rzuty mieszkania we wrześniu 2006 z rysunku można było dojść, że
        instalacja wody, CO oraz kanalizacja znajdują sie w szachtach w mieszkaniu,
        które znajdują sie blisko urządzeń sanitarnych.

Podsumowując. Zgłaszając tak poważne zmiany trzeba liczyć sie z tym, że takie
        zmiany musiałby projektant instalacji nanieść na projekt,a najlepiej przed jego
        zatwierdzeniem (będą dalsze opóżnienia w oddaniu budynku). Wydaje mi sie, że
        projekt jest już zatwierdzony. Pamiętajmy, że aby wykonać nowe piony CO należy
        wykonać przekucia między stropami (kondygnacjami) aby tam poprowadzić piony (w
        niektórych miejscach mogą znajdować sie zbrojenia co utrudni sprawę).

Uważam,że nie należy psuć, ponieważ ostatnio prace nad budynkiem przy Agatowej 8
        trochę przyśpieszyły (w segmencie A robią 3 piętro, w B robią sufit(strop) nad 2
        piętrem, a w części C w końcu robią 1 piętro).

Gdy będziemy zgłaszać postulaty odnośnie zmian pionów CO na pewno spowoduje to
        większe opóźnienia w pracach na budowie, a przecież wszystkim na tym forum
        powinno zależeć na jak najszybszym zakończeniu inwestycji!!!! Nie zgłaszajmy
        takich zmian, bo budynek nie będzie nawet na wiosnę skończony. To co tutaj
        napisałem było konsultowane z osobą, która skończyła budownictwo na Politechnice
        , specjalność urządzenia sanitarne i która pracuje w zawodzie.
        • Gość: Anka Re: <<< Agatowa Bud. 8 instalacja C. IP: *.chello.pl 19.08.07, 23:02
          Witam
          Ja mieszkam na Agatowej 19 ( nr budowlany 5) i obserwuję z okien
          postępy w budowie waszych bloków. W ostatni piątek podpisałam akt
          notarialny, wszystko szybciutko, bez problemów. Na jedno chciałabym
          wam zwrócic uwagę. Jeżeli nie położyli wam rurek przez które się
          później przeciąga kable do tv, telefonu , internetu to dopilnujcie
          sobie, żeby wam położyli rurki gładkie a nie karbowane i żeby nie
          były łączone. U mnie położyli rurki karbowane, które się załamują, a
          na dodatek połączyli tak, że nic grubszego niż drut nie miało szans
          się przecisnąć przez miejsce łaczenia. Kabel do tv się zaklinował i
          urwał się drut. Katastrofa. Na szczęście z ilości wprowadzonego
          przewodu wynikło, że problem jest gdzieś między gniazdkiem i
          podłogą. Pan instalujący tv dał się namówić i rozpruł mi wiertarą
          ścianę . Udało się dostać do zaklinowanego kabla tuż nad podłogą.
          Poza tym wszystko ok., blok zaczął osiadać, już mi pieknie pękła
          jedna ściana na wylot, ale to standard. W poprzednim mieszkaniu było
          to samo.
          Życzę wam odebrania mieszkań w terminie ( mimo, że zasłoniliście mi
          piekny widok na las). Będziemy sobie machać z naszych przeogromnych
          balkonów ( nikt mi nie chce uwierzyć , jak się chwalę że mam balkon
          15m2).
    • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 20.08.07, 08:55
      Witajcie, mam pytanie w związku z pomiarem z natury. Czy metraż po
      oddaniu mieszkania okazuje się taki sam jak wyliczono w umowie z
      deweloperem? Czy są różnice? Pytam, ponieważ w umowie Orion
      zastrzega sobie możliwość wahnięć do 5%, a to bardzo dużo i trochę
      się tego boję. Czy ktoś już miał pomiar z natury na Dożynkowej, może
      w budynku nr 1?
      • Gość: qwerty Re: LUBLIN "ORION" IP: *.pronet.lublin.pl 20.08.07, 20:23
        Metraż po pomiarze wychodzi troszkę większy, zwykle do ok 0,4-0,5 m2 to zależy
        od ilości zmian jakie zostały wprowadzone w mieszkaniu (np. brak ścianek). Do 5%
        to może wzrosnąć tylko gdy są łączone dwa mieszkania i to też w ekstremalnych
        sytuacjach, gdy łączy się dwa mieszkania położone jedno nad drugim.
        Pozdrawiam
      • mar.lub Re: LUBLIN "ORION" 20.08.07, 21:55
        Witam, rzeczywiście po likwidacji ścianek może się troche zwiększyć
        metraż ale odliczą za nieużyte materiały i może się pokryją koszta.
        Na Dożynkowej nikt pewnie nie miał pomiaru ponieważ musieli by
        oddawać mieszkania, a z tego co wiem to jeszcze nie oddają
        (przynajmniej mojej drugiej klatki). pozdrawiam
        • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 21.08.07, 07:32
          Dzięki za odpowiedź, bo martwiło mnie to, że może będą różnice i
          będzie trzeba jeszcze dopłacać. My nic nie zmienialiśmy, więc może
          będzie taki metraż jak w umowie :) Jest jeszcze inna kwestia: może
          trzeba będzie się zmobilizowac i "uderzyć" do mpk o przedłużenie
          linii, np. 18, pewnie większość z osób będzie miała samochody, ale
          my nie mamy i będziemy musieli chodzić pieszo ponad 15 minut do
          przystanku. Z tego, co wiem to będą budowane w tym rejonie kolejne
          budynki, więc może udałoby się wywalczyć. 24 jeździ bowiem bardzo
          rzadko i w dodatku startuje dopiero z przystanku obok bazaru :(
          • Gość: Kozlaw Re: LUBLIN "ORION" IP: 217.153.216.* 21.08.07, 15:53
            Za nadmetraz dopłacisz a za mniejsza powierzchnie zwróca ci. To że
            niczego nie zmieniałes nie oznacza ze metraz bedzie ten co w umowie.
            Moze byc wiekszy lub mninejszy z roznych powodów, np piony
            wentylacyjne zajmuja najmniej miejsca na partarze a najwiecej na
            ostatnim pietrze (pion twoj plus sasiadów z dołu)
            • mar.lub Re: LUBLIN "ORION" 21.08.07, 23:06
              witam, ale wydaje mi się że w projekcie zostaje to już uwzględnione
              ile zajmie pion?Pewnie uwzględniają że wyżej zajmie więcej
              powierzchni.A umowę podpisuje się biorąc wymiary z projektu.W moim
              (parter) są dwie rury a wyłączoną powierzchnie w łazience mam prawie
              dwa razy taką.
              • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 22.08.07, 07:22
                Mnie także się zdaje, że uwzględnia się już przy podpisaniu umowy
                rozmiary np. pionów. Poza tym raczej chodziło mi o jakieś radykalne
                różnice między metrażem z umowy a wykonanym, bo jakieś małe pewnie
                zawsze są, raczej nie dadzą rady zrobić co do cm :) My byliśmy
                zobaczyć mieszkanie już w środku, troszkę się zdenerwowałam tą belą
                stropową. Choć w mieszkaniu obok idzie ta bela w ogóle tragicznie,
                chyba że właściciele będą robić inny układ ścianek działowych niż
                był w pierwotnym projekcie (ścianki działowe będą stawiane dopiero
                za jakiś czas). Niestety będzie to małe blokowiczko i sąsiedzi będą
                sobie zaglądać w okna :( przynajmniej balkony są spore :)
                • Gość: kozlaw Re: LUBLIN "ORION" IP: 217.153.216.* 22.08.07, 08:14
                  Róznic radyklanych nie ma ale zazwyczaj w umowach jest zapis ze
                  mieszkanie moze sie różnic ok 5% powierzchnią od tej z umowy. Co do
                  pionów i reszty to jest to względne, poniewaz firmy buduja jak chca.
                  Wystarczy ze u sasiada cos sie zmieniło i np sciana przesuneła sie o
                  2 cm a to juz duzo do powierzchni. JA w moim obecnym mieszkaniu
                  miałem miec 76m a mam 76.66 m dla jednych mało dla drugich duzo.
    • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 27.08.07, 08:22
      Słuchajcie, co z tą definicją budownictwa społecznego? Bo zaczynam
      się powaznie niepokoić. Miała byc już ostatnio przyjęta i nic, znowu
      walki. Czy ktoś ma pewne informacje na temat tego, jak to jest w
      przypadku, gdy do grudnia 2007 zapłaci się już deweloperowi całość
      kwoty za mieszkanie, jednak akt notarialny zostanie podpisany
      dopiero w 2008 (np. w lutym). Czy wówczas, w związku z tym, że
      zapłaciło się juz całośc kwoty do końca 2007 to (mimo tego, że od
      2008 podatek będzie 22%) zostanie się przy 7%? Co się liczy akt
      notarialny czy wpłacona całośc kwoty? To ma chyba dla nas wszystkich
      znaczenie w przypadku Dożynkowej.
      • mar.lub Re: LUBLIN "ORION" 01.09.07, 01:07
        sądze że wszyscy sie porzejmują którzy nie mają mieszkania
        zakupionego aktem notarialnym, ale co my możemy ... jedynie czekać i
        liczyć że następny rząd sie tym szybko zajmie - bo na ten to juz
        liczyć nie możemy.nikolik- czy masz w umowie wyznaczony termin
        zawarcia umowy przyrzeczonej? pozdrawiam
        • Gość: Anka_ Re: LUBLIN "ORION" IP: *.chello.pl 01.09.07, 11:13
          A czy ktoś podpisywał z Orionem umowe przyrzeczoną ? U nas w umowie
          przedwstępnej było napisane, że w ciagu 3 miesięcy od odebrania
          mieszkania zostanie podpisana umowa przyrzeczona sprzedaży. Ja
          żadnej umowy przyrzeczonej nie podpisywałam. Była umowa
          przedwstępna, protokół odbioru mieszkania I dopiero akt notarialny.
          Może sama to zaniedbałam nie upominając się w Orione ?
        • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 03.09.07, 07:29
          W umowie mamy osobny paragraf dotyczący umowy przyrzeczonej: umowa
          przyrzeczona sprzedaży zostanie podpisana w terminie 45 dni od
          momentu oddania budynku przez wszystkie organy nadzoru budowlanego,
          najpóźniej do marca 2008. W tym samym paragrafie jest, że akt
          notariany zostanie zawarty itd. A czemu o to pytasz?
          Dowiadywałam się w sprawie vatu w Orionie. Księgowa mówi, że liczy
          sie kwota wpłacona w 2007 roku, wówczas otrzymujemy fakturę z vatem
          7%. Czyli nie ma znaczenia data podpisania aktu notarialnego, tylko
          data wpłaconej całości kwoty. Jeśli zatem do grudnia wpłaci się
          całośc to nie interesuje nas czy wprowadzony zostanie vat 22%.
          Podobno tak samo było w przypadku przechodzenia z 0% na 7%. Poza tym
          dotarłam do info, że nawet jeśli rząd nie ustali definicji, to
          minister ma prawo wydać rozporządzenie obejmujące developerów i 7%
          vat.
          • Gość: piort Re: LUBLIN "ORION" IP: *.it-net.pl 05.09.07, 13:48
            Jak pewnie wiesz rozliczeniem podatku VAT zajmuje się Urząd skarbowy a nie jakaś
            księgowa. Takie informacje dotyczące podatku VAT otrzymasz właśnie tam. Z tego
            co się informowałem to U.S. przyjmuje do wiadomości że nabyłeś nieruchomość
            dopiero wtedy kiedy stosowne dokumenty przekaże mu Notariusz - czyli wówczas gdy
            podpisany zostanie Akt Notarialny. Zgodnie z prawem jeżeli stawka VAT na
            mieszkania wzrośnie w 2008 to naszym obowiązkiem będzie uiszczenie różnicy VAT.
            To w 2008r staniemy się pełnoprawnymi właścicielami nieruchomości i dopiero
            wtedy nieruchomość zostanie sprzedana. :(
    • nikolik Re: LUBLIN "ORION" 05.09.07, 07:19
      Powiedzcie, czy jak pada deszcz, to na budowie wykonuje się jakieś
      prace? Czy Orion robi coś wówczas wewnątrz budynków, np. stawia
      ścianki działowe czy rozprowadza instalacje? I jak jest z budynkiem
      nr 1 na Dożynkowej, czy jest już oddawany i kiedy mają być spisywane
      akty not.?