Dodaj do ulubionych

Deweloperzy Poznań

07.08.15, 10:34
Od kogo warto kupować w Poznaniu a kogo najlepiej omijać z daleka? Wpisujcie opinie potwierdzone, czyli z Waszego własnego doświadczenia lub opinie Waszego najbliższego otoczenia. Wątek poświęcony prawdziwym opiniom, nie w stylu "słyszałem gdzieś/czytałem w necie". Zbierzmy tutaj opinie o wszystkich deweloperach z Poznania.
Obserwuj wątek
  • kostecki00 Re: Deweloperzy Poznań 12.08.15, 10:25
   Co taki mały odzew? To ja zacznę. Z pewnością mogę polecić PBG Erigo. Naprawdę bezproblemowo. Dbają o klienta i nie olewają jak się ma jakieś pytania. Miło wspoimanm kontakt. Chyba coś teraz budują w Poznaniu, ale wiem że mają jeszcze do sprzedania mieszkania na Naramowicach. Z czystym sumieniem polecam.
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 20.09.15, 19:32
    uwaga!!!!!!!!!!!!Ostrzegam przyszłych klientów tego developera. Spóżnili się z oddaniem mojego mieszkania ponad 400 dni. Wygrałem sprawę w sądzie a komornik zajął im 7 kont bankowych na których nic nie było. Sprawa niedługo ukaże się w gazecie. Nie wierzcie ze sami coś oddadzą od razu zakładajcie sprawy w sądzie a potem wpisujcie do rejestru dłużników. Ja tak zrobiłem. Już niedługo zagoszczą w KRD, Biginfomonitor i Erif.
  • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 18.09.15, 20:25
   Daleko od Pajo Developer. Wygrałem sprawę w sądzie, mam zasądzone kary umowne + odsetki za zwłokę ponad rok w oddaniu mieszkania a komornik problemy z odzyskaniem długu. Trzeba unikać takich cwaniaków!
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 20.09.15, 19:32
    Ostrzegam przyszłych klientów tego developera. Spóżnili się z oddaniem mojego mieszkania ponad 400 dni. Wygrałem sprawę w sądzie a komornik zajął im 7 kont bankowych na których nic nie było. Sprawa niedługo ukaże się w gazecie. Nie wierzcie ze sami coś oddadzą od razu zakładajcie sprawy w sądzie a potem wpisujcie do rejestru dłużników. Ja tak zrobiłem. Już niedługo zagoszczą w KRD, Biginfomonitor i Erif.
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 01.12.15, 20:36
    Przed zakupem zalecam lekturę o tym deweloperze na stronie: www.nierzetelnydeweloper.pl !
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 05.12.15, 18:01
    www.nierzetelnydeweloper.pl - polecam przeczytać zanim kupisz w tej firmie.
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 05.12.15, 18:06
    Pajo Developer Sp. Zo.o. zalecam lekturę przed zakupem u tego dewelopera. Moja sprawa opisana na stronie: www.nierzetelnydeweloper.pl
  • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 20.09.15, 19:32
   Ostrzegam! przyszłych klientów tego developera. Spóżnili się z oddaniem mojego mieszkania ponad 400 dni. Wygrałem sprawę w sądzie a komornik zajął im 7 kont bankowych na których nic nie było. Sprawa niedługo ukaże się w gazecie. Nie wierzcie ze sami coś oddadzą od razu zakładajcie sprawy w sądzie a potem wpisujcie do rejestru dłużników. Ja tak zrobiłem. Już niedługo zagoszczą w KRD, Biginfomonitor i Erif.
  • inspekcjadomu.pl Re: Deweloperzy Poznań 22.09.15, 19:50
   Zajmuję się odbiorami mieszkań w okolicach Poznania więc znam standard wykończenia wielu deweloperów... Powiem Wam szczerze że nawet dwa mieszkania w jednym budynku a tylko na różnych kondygnacjach potrafią się bardzo od siebie sporo różnić... Nie ma recepty na dobrego dewelopera, bo to że były opóźnienia na jednym etapie nie znaczy że ktoś z Was nie kupi całkiem dobrego mieszkania oddanego w terminie z kolejnego etapu.

   Natomiast warto czytać standard wykończenia mieszkania i o wszystko dopytywać. To że widzimy różnice w cenie mieszkania to znaczy że wynika ona z tego co finalnie otrzymamy. Jedni dadzą nam grzejniki, piec gazowy, dwukrotnie malowane na biało ściany, żaluzje zewnętrze i osprzęt elektryczny a inni tylko gołe ściany wykończone tynkiem maszynowym. Pewien deweloper w Luboniu oddaje szeregowce bez sufitu (piętro wykończone tylko wełną mineralną). Bądźcie świadomi co kupujecie bo czasem faktycznie opłaca się kupić tańsze mieszkanie w fajnej lokalizacji i wykończyć samemu ale nie każdy tak chce...

   No i nie ma znaczenia czy to Ataner, Pajo, Falimy Huse, Wechta czy kto inny przy odbiorze mieszkania jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby mieszkanie było idealne. Z doświadczenia zaś im wcześniej kupicie mieszkanie w trakcie budowy i im częściej tam bywacie tym kierownik budowy bardziej pilnuje i tych usterek później jest mniej ;)

   Analizujcie standardy wykończenia bo nawet jeden deweloper na różnych inwestycjach zwykle je zmienia. Jeśli więc macie złe doświadczenia piszcie na jakim obiekcie (lokalizacja).

   ----
   Inspekcje, odbiory mieszkań - inspekcjadomu.pl
   • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 01.12.15, 20:28
    Przed zakupem zalecam lekturę o tym deweloperze na stronie: www.nierzetelnydeweloper.pl !
  • plewiska_kozlowskiego Re: Deweloperzy Poznań 01.12.15, 20:28
   Przed zakupem zalecam lekturę o tym deweloperze na stronie: www.nierzetelnydeweloper.pl !
  • poznaniak360 Re: Deweloperzy Poznań 15.12.15, 12:37
   Ja polecam Plastbud developer, co prawda budują nie konkretnie w Poznaniu, tylko 15 km dalej, w Mrowinie, ale dla to odległość, na którą spokojnie może sobie pozwolić mieszkaniec miasta. Ja kupiłem parter jednego z domów na Osiedlu Zacisze - mam dużo miejsca i ogródek, codziennie dojeżdżam do Poznania do pracy i to nie jest problem. Jeśli chodzi o developera, to od pierwszej rozmowy aż do dziś nie pojawiły się żadne nieścisłości czy inne nieporozumienia. Cena mieszkania jest niska, a jakości zastosowanych rozwiązań nic nie mogę zarzucić - tylko polecać.
  • lubosz1 Re: Deweloperzy Poznań 25.12.15, 16:46
   Uważałbym na nowego na rynku dewelopera at-inwest. Budują na ul. Tynieckiej 20 w Poznaniu. At-inwest to spólka z.o.o a kierownikiem budowy jest przezes zarządu at-inwest. Budują ze strasznymi błędami wykonawczymi. Np. styropian klejony tylko na "placki" zamiast placki+ obwodowo. Kto im potem wydaje certyfikaty energetyczne? Pewnie też sobie sami.
   • jorojer Re: Deweloperzy Poznań 09.08.21, 08:28
    Żebym widziała Pana opinię kilka lat temu... mieszkam na jednej z ich "inwestycji"... to jest jakaś masakra. Jawnie łamią prawo budowlane i nawet się z tym nie kryją. Nie robić żadnych interesów z żadnym z właścicieli...
    • szymonks Re: Deweloperzy Poznań 09.04.22, 21:58
     Czy moge prosic o wiecej informacje? Bo sprawdzilem ich inwestycje na Podlaska 15, a potem tez nie znalazlem prawie zadnej opinii w internecie. Dziekuje z gory!
  • eszuko Re: Deweloperzy Poznań 04.02.16, 11:23
   Pbg erigo z tym nowym osiedlem na strzeszynie wygląda obiecująco. Ciagle budują coś nowego, ceny mają korzystne jak na poznań i nie ma negatywnych opinii o nich w internecie. Ale przed decydzja o zakupie każdemu polecam przeczytać od deski do deski prospekt informacyjny , bo wiele mówi o deweloperze.
   • 56gipsnaszpachli Re: Deweloperzy Poznań 12.09.17, 11:32
    Nie polecam tego dewelopera. Etap 1 ma duże opóźnienia, z szacunków wynika, że wyniosą one już minimum rok czasu. W marcu miała być zakończona budowa, do teraz nie skończyli kłaść styropianu. Deweloper nie chce wypłacić nam odsetek karnych. Obecnie bujamy się od dewelopera do prawnika, nie chcemy już tam mieszkać, nie wiadomo czy budowa zostanie ukończona i czy pieniądze zostaną nam wypłacone. Skoro kłamią w drobnych sprawach to nie chce myśleć co jest z poważnymi rzeczami.
   • klient_erigo Re: Deweloperzy Poznań 04.04.18, 18:25
    Szczerze odradzam wiązanie się z Erigo Development. Są lepsze sposoby na tracenie pieniędzy, czasu i energii. Inwestycja Strzeszyn Park Etap I ma już rok opóźnienia co wydaje się nie robić wrażenia na ludziach zarządzających tym cyrkiem. Etap II podobno się posuwa, pewnie do pierwszych problemów z wykonawcą bo takowych ten profesjonalny zespół rozwiązywać nie umie, lub mu się to nie kalkuluje. Bardzo ryzykowny i kosztowny związek.
  • kar88 Re: Deweloperzy Poznań 10.06.16, 15:08
   Znalazłam dzisiaj coś takiego - chelmonskiego20.pl/ , lokalizacja fajna bo wszędzie blisko, na zdjęciach też ciekawie to wygląda. Ktoś coś wie na temat tego dewelopera?
  • bari.sta Re: Deweloperzy Poznań 21.09.16, 14:40
   sprawdzony Erigo developer, mają zamknięty rachunek powierniczy. budują teraz osiedle na strzeszynie
   • klient_erigo Re: Deweloperzy Poznań 04.04.18, 18:14
    Zgadza się, mają zamknięty rachunek powierniczy, i nic poza tym. Erigo Development dalej buduje osiedle na Strzeszynie, Etap I ma już rok opóźnienia i nadal nie są w stanie się zdefiniować kiedy skończą. Dno i trzy metry mułu. Zero profesjonalizmu i brak kompetencji albo czysta kalkulacja i lekceważenie klienta. Proponuję omijać szerokim łukiem.
  • firmasprzatajacahom Re: Deweloperzy Poznań 25.12.16, 20:30
   Witam,
   Jesteśmy firmą budowlaną z dużym doświadczeniem,
   Zajmujemy się wykończeniem wnętrz od TYNKÓw aż od instalacji lamp.GWARANTUJEMY JAKOŚĆ
   Zapraszam do współpracy.
   690 903 932
  • mariusz.rubinowski Re: Deweloperzy Poznań 20.04.17, 10:20
   Kupiłem jakiś rok temu 120m2 w szeregowcu w pod poznańskim Koninku od tego dewelopera www.koninko.com.pl/ . Nie mogę narzekać ani na terminowość ani na jakość. Wszystko zgodnie z umową.
  • mariusz.rubinowski Re: Deweloperzy Poznań 24.04.17, 12:02
   Mam podobne wrażenia co do koninko.com.pl. Nie mam się do czego przyczepić i podoba mi się, że zadbał o skończenie osiedla przed sprzedażą wszystkich mieszkań. Nie było czuć, że mieszka się na terenie budowy
  • nadzia87 Re: Deweloperzy Poznań 14.11.18, 18:19
   Opinia o Jakśbud
   Nieterminowosc, dezinformacja i brak zgodności między standardem, a rzeczywistością

   m.facebook.com/story.php?story_fbid=2117569631641175&id=518772184854269
  • nadzia87 Re: Deweloperzy Poznań 14.11.18, 18:34
   Jakś bud to chyba jedyny deweloper, który gruntuje ściany emulsją na biało przed szpachlowaniem....
   Taka wymówkę można od nich usłyszeć.
   Umowa opóźniona o prawie pół roku, informacji zero...
   Polecam zrobić szeroki wywiad sąsiedzki przed zakupem mieszkania - szczególnie w ostatnio oddanych mieszkaniach.

  • lolita_90 Re: Deweloperzy Poznań 04.12.18, 18:27
   Polecam FeDeZu
  • anty-wechta Re: Deweloperzy Poznań 21.05.19, 23:24
   Witajcie!

   piszę, ponieważ chciałbym uchronić Was przed poznańskim deweloperem WECHTA!
   Pod żadnym pozorem nie miejcie z nimi nic do czynienia i odradzajcie ich inwestycje gdzie tylko możecie!

   Na potwierdzenie moich słów zamieszczam reportaż z Interwencji:

   interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-05-17/kupili-wymarzone-mieszkania-od-dwoch-lat-nie-moga-do-nich-wejsc/

   oraz:

   epoznan.pl/news-news-94290-Zaplacili_za_mieszkania,_ale_nie_moga_sie_wprowadzic._Sprawa_ciagnie_sie_od_dwoch_lat

   Wechta buduje obecnie osiedle w Poznaniu na ulicy Druskienickiej, bardzo proszę nie dajcie się nabrać na niskie ceny i obietnice, że wszystko będzie zgodnie z prawem, bo najpewniej nie będzie.
   Poszukajcie w google opisu o ul. Saperskiej i afery z budynkiem Za Cytadalą- problemy z miejscami parkingowymi i wybudowanie niezgodne z warunkami zabudowy to standard.

   Uważajcie na siebie i innych, bo skończycie tak jak ludzie z ul. Morzyczańskiej- nie mają mieszkań, a spłacają kredyty!

   Poza tym Wechta prowadzi wiele innych lewych interesów np:

   epoznan.pl/news-news-94920-Afera_Sollus_i_Tixer_wsrod_zatrzymanych_dziennikarz_i_syn_poznanskiego_dewelopera

   Pozdrawiam, niech opinia o Wechcie idzie w świat i niech nikt nie da się już im nabrać!
  • emi613 Re: Deweloperzy Poznań 10.09.19, 13:22
   Z dala od Pajo i innych firm p. Pawła Wnęka. To oszust. Jest mi winien prawie 200 000 zł. za prace mojej firmy na jego budowie. Miga sie jak moze i unika kontaktu.
  • bizplanner Re: Deweloperzy Poznań 15.09.19, 18:59
   Jeśli jesteś deweloperem i potrzebujesz biznes planu pod finansowanie (bank lub fundusz inwestycyjny, albo prywatny inwestor) to pomogę we wszystkim

   www.bizplanner.pl
  • jorojer Re: Deweloperzy Poznań 09.08.21, 08:32
   Zdecydowanie nie kupować od AT-Inwest, ani niczego co ci "panowie" założą w przyszłości... bo pewnie kwestią czasu jest aż firmę zamkną i będą ludzi naciągać pod inną nazwą
   • marcin85111 Re: Deweloperzy Poznań 20.02.22, 12:17
    Można prosić o więcej informacji? Zaciekawiła mnie ostatnio jedna z ich inwestycji (Podlaska 15 w Luboniu), a w internecie prawie nie ma opinii o firmie AT Inwest Sp.z.o.o. Właśniak, Dokurno i Wspólnicy Sp.k.. Chyba, że tutaj chodziło o inną firmę o tej samej nazwie? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
    • szymonks Re: Deweloperzy Poznań 09.04.22, 21:51
     Czy Pan moze zdobyl wiecej informacji? Tez poparzylem ich inwestycji na Podlaska 15, ale tez nie znalazlem na internecie.
   • szymonks Re: Deweloperzy Poznań 09.04.22, 22:00
    Czy moglbym prosic o wiecej informacje? Wlasnie zwrocilem uwage na to ze zamkneli firme w roku 2021 w pazdzierniku, a stworzyli nowa firme w roku 2022, w lutym. W internacie brakuje ich informacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka