Dodaj do ulubionych

Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy

IP: 74.12.108.* 22.05.07, 01:59
Kiedys podobny bum budowlany byl w Izraelu. Tak duzo budowali ze ..... w USA
cementu zaczelo brakowac.
Obserwuj wątek
    • judo pierdu, pierdu 22.05.07, 06:17
      witam sedecznie.
      1. z tego co widzę składy budowlane pełne są materiałów.
      2. z tego co wiem - można sprowadzić tańszy materiał
      np. z niemiec i jest go pod dostatkiem
      2a. jeżeli cementownia podnosi cenę o 10 proc.
      to pośrednicy o 60 proc.

      Pytać należy dlaczego materiał zdtożał
      skoro budownictwo - porównując kwartał 2007
      do kwartału 2006 wybudowało 3 proc. mniej mieszkań.

      Owszem wydano więcej zezwoleń na budowy indywidualne.
      Ale to nie znaczy, że wszystkie fabryki pracowały do 2007
      na 100 proc. swoich możliwości i sezon budowlany ich zaskoczył.

      Normalna spekulacja Panie Ferdku i tyle

      Rynek czeski, niemiecki, słowacki pełen jest materiałów budowlanych.

      POŚREDNICY, POŚREDNICY i GAZETA WYBORCZA - i tyle
      NO ale takie jest prawo rynku.
      pozdrawiam
      • Gość: greg0.75 Re: pierdu, pierdu IP: *.net.autocom.pl 22.05.07, 07:27
        > Rynek czeski, niemiecki, słowacki pełen jest materiałów budowlanych.

        No i wszystko byłoby bardzo fajnie, tylko że materiały budowlane jako wielkotonażowe są wrażliwe na koszty transportu - przy odległościach kilkuset kilometrów transport zaczyna być droższy od materiału...
        • Gość: art Re: pierdu, pierdu IP: *.chello.pl 22.05.07, 07:40
          Po co nakrecacie takim dennymi artykulami histerie gdzie jej nie ma.
          Kazda firma podpisuje sama kontrakt nik jej nie zmusza.Jezeli ktos nie potrafi
          wycenic lub specjalnie zaniza cene tak jak Budmiex to musi doplacic.
        • Gość: mar Re: pierdu, pierdu IP: 82.139.157.* 22.05.07, 08:12
          > No i wszystko byłoby bardzo fajnie, tylko że materiały budowlane jako wielkoton
          > ażowe są wrażliwe na koszty transportu - przy odległościach kilkuset kilometrów
          > transport zaczyna być droższy od materiału...

          Nie znam się ;)
          Ale pociągi towarowe są i wożą węgiel do elektrowni ze Śląska do Gdańska :) .
          To podobnie można transportować cegły ,cement itp.
          • Gość: miki Re: pierdu, pierdu IP: 217.153.97.* 22.05.07, 09:52
            Masz racje, że węgiel jest wożony przez cały kraj. Tylko odbiorcami mat.
            budowlanych są najczęściej hurtownie albo deweloperzy, a ich nie stać na
            wynajęcie pociągu. Bo często okazuje się aby opłacane było przewożenie przez
            transport szynowy. Należy wynająć cały pociąg
            • soul.brother Re: pierdu, pierdu 22.05.07, 15:22
              pierdu, pierdu, można wynająć jeden wagon, wiec ta nagonka wiele nie wniesie.
              buduje się mniej ale niby materiałów "zabrakło". Ludzie nie są aż tak głupi jak
              sobie myślą inspiratorzy tej paniki, i zwyczajnie czekają aż rynek się uspokoi.
              Setki ton "zachomikowanych" na wiosnę materiałów trzeba będzie kiedyś sprzedać.
              Jesienią ceny spadną "na łeb"! Ciekawe czy GW będzie wtedy trąbić ze cegła
              kosztuje 30% tego co wiosną?
        • Gość: jarek Re: pierdu, pierdu IP: 88.156.80.* 22.05.07, 09:37
          wrazliwe ale nie az tak bardzo jak sie wydaje
          • judo Brawo jarek 22.05.07, 09:41
            Przecież nikt nie ma producenta pod budową.
            Materiały trzeba wieź zawsze ze 100 - 200 km
            na skład budowlany, a ztamtąd na budowę.

            i co i nic

            pozdrawiam
            judo
            • kolargolo Re: Brawo jarek 23.05.07, 17:45
              materialy zdrozaly i to nie tylko w Polsce ale w calej Europie. I artykul
              Gazety jest spozniony o rok. Z Niemiec mozna sprowadzic np styropian ale o 80%
              drozszy niz kosztowal w Polsce rok temu. Nie chrzan jak sie nie znasz.
        • Gość: Bob Budowniczy Re: pierdu, pierdu IP: *.abg.com.pl 22.05.07, 09:48
          Skąd Ty mieszkasz człowieku. Ktoś Cie bardzo oszukał w życiu...Trwaj w tej
          swojej ciemnej ideologii.
          • judo DO kogo piszesz 22.05.07, 09:51
            Kiciu, o jakim życiu mówisz,
            • Gość: Bob Budowniczy Re: DO kogo piszesz IP: *.abg.com.pl 22.05.07, 10:41
              Pisze do Grega...Kiciu.
      • Gość: arra zawracanie glowy IP: 80.121.231.* 23.05.07, 16:08
        "Rynek czeski, niemiecki, słowacki pełen jest materiałów budowlanych".

        Prawda i nieprawda - jak zwykle. Bardzo powierzchowny komentarz.
        To dlaczego przy otwartych granicach nikt z Czech i Słowacji nie importuje -
        jak należałoby sie spodziewac?
        Bo tam ceny są porównywalne z polskimi - a przede wszystkim na te dwa rynki
        (plus Ukraina) nadal trafia sporo materiałów budowlanych z Polski pogłębijąc
        nasz deficyt. Brak u nas ludzi do roboty (są właśnie w Irlandii) i pojawił sie
        boom pt. "2012"
        Czeka nas jeszcze sporo cenowych niespodzianek. Może to spekulacja ale kup
        inaczej. Pozdrawiam.
    • Gość: kaz.prem Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.07, 06:23
      Mieszkam przy granicy niemieckiej. Znajomość niemieckiego - więcej niż b. dobra.
      Jeśli wszystko drożeje i nie ma w Polsce, to sporwadźmy to. Zróbmy z tego
      interes. Sprowadźmy tyle materiałów, ile trzeba. Oczekuję propozycji.
      Mój adres emailowy:
      kaz.prem at gazeta.pl
      • tomek.sawyer Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu 22.05.07, 09:12
        przy granicy juz nic panie kolego nie zalatwisz. Niemieckie hurtownie sie same
        tym zajmuja.
    • Gość: ano Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.05.07, 06:50
      Wyglada na to, ze jest wyscig jak oskubac najlepiej klientow. Wykorzystuje sie,
      ze ludzie w tej chwili zgadzaja sie na prawie kazda cene. Jesli w Niemczech
      cegla jest ponad dwa razy tansza niz w Polsce, a wykonawcy biora ta drozsza, to
      dziwne mozna miec domniemania.
      • Gość: miki Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu IP: 217.153.97.* 22.05.07, 10:17
        Przedmówca napisał że sprzedaż po większej cenie to naciąganie.
        Powiem tak ja odpowiadam za handel w dużym koncernie budowlanym (producent mat.
        budowlanych). W grudniu kazałem zamknąć magazyny, chociaż były pełne i pękały w
        szwach. Przeczekałem do wiosny. Kiedy wszyscy się zakorkowali, ja miałem
        produkty oczywiście za cenne 30-40% większą. Tak samo robią deweloperzy, znam
        przypadki gdzie wstrzymaną sprzedaż mieszkań na prawie pół roku, oczywiście nie
        oficjalnie. Tylko dlatego aby wystartować z nową ceną.
        To jest normalna gra handlowa, każdy kto prowadzi firmę w branży budowlanej
        korzysta z możliwości zwiększenia swoich zysków. Gdyż po to się inwestuje w
        firmę by przynosiła maksymalne zyski.
        Reasumując każdy producent, pośrednik, będzie dotąd podnosił ceny do póki może
        sprzedać swoje produkty.
        Ja osobiści, i wielu moich kolegów ma zamówienia pokrywające się z budżetami
        sprzedaży do końca roku.
        Pozdrawiam
    • sebastian64 Co tydzień dajecie artykuł o tym 22.05.07, 08:04
      Nie znudziło się wam jeszcze?
      • judo Zgadzam się 22.05.07, 08:22
        Artykuły są tendencyjne,
        przekładane co 2-3 dni między sobą.

        Wiadomo, że cena 1m mieszkania w Warszawie
        nijak ma się do ceny jego wybudowania.

        Tak samo wyprodukowanie cegły niajk ma
        się do wzrostu jej ceny o 100 proc

        Proponuję iść do składu budowlanego
        spytać się o np. 8000 cegieł, po usłyszeniu
        ceny zostawić wizytówkę i odejść.

        Po trzech dniach Pan dwoni i okazuje się
        że cena jest o połowę niższa niż usłyszeliśmy

        pozdrawiam
        judo
        • judo i jeszcze jedno 22.05.07, 08:44
          Raz gazeta pisze, że tyle się buduje
          że hoho i dlatego nie ma cegieł i są drogie.

          A drugi raz, że PIS obiecał 3 mln mieszkań
          i co.. i nic się nie buduje.

          NAWET JEST MNIEJ NIŻ BYŁO

          Proponuję - zestawić takie artykuliki obo siebie

          Stajecie sie mało wiarygodni Panowie

          Manipulujecie informacją szukacie taniej sensacji
          np. informacja, że wydano 25proc. więcej zezwoleń
          na budowę domów prywatnych nijak ma się do tego
          że w Polsce buduje się ciągle mało, a mamy najnowocześniejsze
          zakłady cementowe w europie.

          W TYM ROKU w/g waszego źródła oddano 3proc minej mieszkań
          niż rok temu. A muszę powiedzieć, że 3 proc mieszkaniówki to znacznie
          więcej niż 25proc budownictwa jednorodzinnego itd, itd

          judo
        • Gość: kot koszt materiału a koszt metra mieszkania IP: *.eranet.pl 22.05.07, 08:48
          No i nic dziwnego, że po takich artykułach develo-cwaniacy podnoszą ceny
          mieszkań do 10-12 kPLN/m2.
          Rzeczywistość jest inna.
          Jeżeli materiał na metr mieszkania kosztował 3 lata temu po 700 zł a teraz
          zdrożał
          100% do 1500 zł to mieszkania winny zdrożeć z 3000 zł/m kw.
          do 3800 zł/m kw. Tymczasem developerzy tłumaczą: materiały zdrożały dwukrotnie,
          to dwukrotnie podnosimy ceny mieszkań, powiedzmy z 6 tys do 12 tys.
          A banki tylko podkręcają spiralę cenową udzielając kredytów
          osobom, których najzwyczajniej nie stać na takie ceny.
          • tomek.sawyer Re: koszt materiału a koszt metra mieszkania 22.05.07, 09:16
            i ja podobnie mysle
            • judo Panowie 99 proc 22.05.07, 09:23
              Panowie 99 proc. piszących zgadza się ze sobą,
              chyba to znak, że przełamaliśmy monopol,
              BRAWO - ceny zaczną spadać myślę o mat. budowlanych

              judo
        • Gość: jaceek popyt a nie koszt wytworzenia decyduje o cenie IP: 212.160.172.* 23.05.07, 15:54
          > Tak samo wyprodukowanie cegły niajk ma
          > się do wzrostu jej ceny o 100 proc

          A od kiedy to na wolnym rynku cena zależy od kosztów wyprodukowania? Nawet na
          "wolnym rynku" jaki mamy w Polsce o cenie decyduje popyt i podaż.
      • Gość: zarki Re: Co tydzień dajecie artykuł o tym IP: *.sd.sd.cox.net 22.05.07, 09:24
        artukuliki SPONOSORWANE gazetki wyborczej.
        Liczysz na uczciwosc ROZUMIEM... nie widze jej w GW.
        Opini uksztakltowalem na podst tego co czytam w GW
      • Gość: zarkis chece IP: *.sd.sd.cox.net 22.05.07, 09:25
        artukuliki SPONOSORWANE gazetki wyborczej.
        Liczysz na uczciwosc ROZUMIEM... nie widze jej w GW.
        Opinie uksztakltowalem na podst tego co czytam w GW
        • judo A podobno PiS nic nie buduje 22.05.07, 09:36
          A podobno PiS nic nie buduje,
          a tu proszę proszę cegieł nie ma
          bo wszystkie na budowie.

          Ale o co tu chodzi....

          Pozdrawiam
          judo
          • judo ALE O CO CHODZI 22.05.07, 09:46
            Raz mówią, że drogo - bo mało budują - i dlatego drogo
            Drugi raz, że drogo - bo wszyscy budują - i dlatego drogo

            pozdrawiam
            judo
    • Gość: Bob Budowniczy Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu IP: *.abg.com.pl 22.05.07, 09:53
      Zauważyłwm ,że regularnie pojawiają się takie artykuły w medich. Powinna byc
      jakas kontrola tego bo tak ie może być. Totalne bzdury które wprowadzają ludzi
      w paranoje.Materiały są i będą.
      • judo Brawo BOB 22.05.07, 09:56
        JESTEM Z TOBĄ

        judo
    • Gość: qe To jest niemożliwe bo wyliczona inflacja wynosi 1% IP: *.110.192.213.cable.satra.pl 22.05.07, 09:57
      chyba że liczą jak w PRL
      • judo UWAGA zdjeli art. 22.05.07, 10:07
        Już go nie ma, zwycięstwo

        99 proc. stwierdziła, że to kłamstwo i manipulacja

        judo
    • Gość: Odbyt Tanie państwo? IP: *.devs.futuro.pl 22.05.07, 12:19
      ROTFL
    • Gość: król_wioski Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy IP: 194.126.210.* 22.05.07, 12:20
      ..spokojnie, już się stabilizują i za chwile zaczną spadać. Składy są pełne
      materiałów, a napaleńcy już kończą zakupy. Reszta czeka i dobrze, bo bedzie
      taniej. Pociągi z matriałami lada chwila przywiozą je z Czech i Słowacji.
      Ludzie wchodzą w ten przywózkowy kolejowy intres....i wszystko wróci do normy.
      Inną sprawą są koszty pracowników, ale to akaurat zrozumiałe. Wiecznie ludzie
      za miskę strawy pracować nie będą, to Europa w końcu.
    • Gość: mateusz Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.07, 12:54
      Są jeszcze aneksy do umowy.Bo jak tak dalej pójdzie to każda firma może
      zbankrutować.
      • Gość: west wiele ciekawych recenzji na forum przeczytałem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.07, 13:45
        z wieloma sie zgadzam...

        Po prostu - to czysta spekulacja, kazdy chce zarobic po latach suszy...
      • Gość: loko12 Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu IP: *.compower.pl 22.05.07, 22:22
        No i bardzo dobrze, ze firmy wtapiaja. Teraz niech wykonawcy kontraktuja u
        dostawcow ceny niezmienne z wyprzedzeniem rocznym. Nie uda sie ? To posrednicy i
        producenci pojda na koncu z torbami. Choroby zazwyczaj sa zakazne, zaraza cenowa
        schodzi w dol. Za rok dystrybutorzy i producenci beda kwiczec...
    • Gość: dosia Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy IP: *.chello.pl 22.05.07, 22:21
      Wg strony GUS dynamika cen produkcji budowlano-montazowej wyniosla w IV 2007
      107,5, czyli (tak mi sie wydaje)ceny m.in.materialow i uslug wzrosly srednio o
      7.5%. Natomiast dynamika produkcji budowlanej za okres I-IV wyniosla w stosunku
      do ubieglego roku 150,4 czyli wzrost o ponad 50%. Osobiscie rozumiem to tak, ze
      jest boom budowlany ale jeszcze nie do końca przelozyl sie on na wzrost cen. I
      byc moze przedsiebiorstwa budowlane (w tym developerzy)myla dynamike produkcji
      z dynamika cen. Ale przeciez kazdy powod jest dobry do podniesienia tych
      ostatnich. Oczywiscie taka sytuacja moze wywolac wzrost cen ale przeciez duzo
      zalezy od producentow materialow, wykonawcow jak i klientow.
    • Gość: mery12 Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy IP: *.compower.pl 22.05.07, 22:27
      Znajomy prowadzi kilka ekip budowlanych. Wszystko co w tej chwili robia to
      wykonczeniowka. Nie startuja juz nowe budowy. Ludziska rzucili sie w 2006 na
      kredyty, nakupili materialow, dzis koncza. A banki probuja zlapac ostatki -
      kredyty na 50 lat - wiecej ludziskow ma zdolnosc kredytowa.... Ale to resztki.
      Zobaczcie ile jest ofert na sprzedaz dzialek. Wysypaly sie jak z rekawa. Media
      zapomnialy, ze telewizje ogladaja tez wlasciciele dzialek, nie tylko developerzy
      trzymajacy sztame.
    • schroedingers_cat Re: Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty bu 22.05.07, 23:26
      Znajomy ze Slaska wlasnie zaczyna budowe domu na Mazurach. Kiedy sie dowiedzial,
      ze w miejscowym skladzie budowlanym za pustaki zadaja 30.000 PLN, sciagnal takie
      same ze Slaska za 17.000 PLN z kosztem transportu wlacznie. Niezle, co?
    • Gość: Grzesiek74 Pieprzona UE IP: *.171.87.66.crowley.pl 23.05.07, 12:38
      Po cholere nam to UE. Były tanie mieszkania i domy przynajmniej
      • judo Do Grześka74 23.05.07, 12:45
        Grzesiu 74 jakie domy i co to znaczy przynajmniej

        judo
    • michalparadowski Rosną ceny materiałów budowlanych i koszty budowy 23.05.07, 18:20
      Hrabina biegnie brzegiem strumienia, ładuj pomarańcze.
      Krótko mówiąc dwuletni burdel zaczyna się rozpadać.
      Przeżyjemy i odbudujemy po wyborach!
    • Gość: landbank.pl Sa jeszcze okazje mieszkania po 100żł za 1 m2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 14:08
      Opis www.tomaszowo.pl
      • Gość: tomaszowo.pl Re: Sa jeszcze okazje mieszkania po 100żł za 1 m2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 14:08
        tomaszowo.pl
        • Gość: milioner Re: Sa jeszcze okazje mieszkania po 100żł za 1 m2 IP: 88.156.80.* 25.05.07, 16:58
          mozna tam zbudowac basen ?;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka