Dodaj do ulubionych

W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę

IP: *.fbx.proxad.net 02.07.07, 22:49
Ceny w Paryzu, o ktorych tylko napomyka ten artykul, sa astronomiczne. Za
dwupokojowe mieszkanie w luksusowym budynku w Warszawie mozna kupic 6 metrow
poddasza (tak: szesc metrow kwadratowych!) w dobrej dzielnicy w Paryzu. A
metr kwadratowy we Francji rzadko, nawet na prowincji, schodzi ponizej 3-4
tys euro, wiec w Wawie jeszcze jest BARDZO TANIO.
Obserwuj wątek
    • Gość: greg W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.07, 22:49
      Ta Polska jest naprawde popieprzona...
      • Gość: hh madryt to cos niesamowitego! IP: 189.146.168.* 02.07.07, 22:58
        3 lata temu mieszkalem w madrycie przez 3 miesiace, kiedy szukalem mieszkanie
        do wynajecia patrzalem rowniez na ceny mieszkan! normalnie SZOK !!!!

        najlepsze bylo kiedy poszedlem do wlascicielki jednego 40m2 ktora rowniez
        chciala sprzedac ta spelune bo inaczej tego sie niedalo opisac za 250 tys
        EUR !!!

        myslalem ze jeb.... w Polsce chlewy lepiej wygladaja!
        • tetlian Re: madryt to cos niesamowitego! 03.07.07, 05:36
          I jak tu sprawić sobie własne mieszkanie?
          • Gość: !!! Re: madryt to cos niesamowitego! IP: *.sd.sd.cox.net 03.07.07, 07:51
            niezle ceny sa tutaj

            stuFFLiX.com/index.html?&xlat=52.96849212681397&xlong=20.97290039062499&xzoom=6&lid=property
        • ingostar Re: madryt to cos niesamowitego! 03.07.07, 20:16
          Gość portalu: hh napisał(a):

          > 3 lata temu mieszkalem w madrycie przez 3 miesiace, kiedy szukalem mieszkanie
          > do wynajecia patrzalem rowniez na ceny mieszkan! normalnie SZOK !!!!
          >
          > najlepsze bylo kiedy poszedlem do wlascicielki jednego 40m2 ktora rowniez
          > chciala sprzedac ta spelune bo inaczej tego sie niedalo opisac za 250 tys
          > EUR !!!
          >
          > myslalem ze jeb.... w Polsce chlewy lepiej wygladaja!

          Oj ktoś chyba przepłacił za swoje mieszkanko a teraz się boi korekty.Właśnie
          wywoływanie strachu również przez media doprowadziło do takich cen.Już na
          jesień rynek mieszkaniowy będzie wyglądał o wiele lepiej,warto poczekac.
      • Gość: a,m Polskie snoby! IP: *.proxy.aol.com 03.07.07, 22:08
        Ciekawe jak polscy szowinisci to wykalkulowali!?
    • bmm5 W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę 02.07.07, 22:59
      Mieszkam w Madrycie i jezeli ceny mieszkan są tylko o 20 % wyższe niż w
      Warszawie to prosze mi powiedziec gdzie. Prosze podac ulice, albo chociaz
      dzielnice. Chętnie kupie pięć takich mieszkań.
      • Gość: zzz pewnie średnio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 07:04
        i licząc dla całej aglomeracji, czyli nic z tego nie wynika :-)
      • Gość: .... Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.sd.sd.cox.net 03.07.07, 07:51
        stuFFLiX.com/index.html?&xlat=52.96849212681397&xlong=20.97290039062499&xzoom=6&lid=property
    • honeyr "Domki" z kartonu - neoliberalny raj blisko! 02.07.07, 23:04
      Oto jak się udało urobić ludzi - wmówiono im, że zdobywając za bajońskie sumy,
      spłacane przez całe życie, nagą klitę (w której nie ma mowy o żadnym przyszłym
      życiu rodzinnym i osobistym) - osiągnęli życiowe szczyty. Spekulacja i nadziane
      cwaniactwo się bogaci, dla normalnych ludzie zostaje albo neoliberalna
      propaganda, albo modły sączące się z oderwanych od realiów mediów.
      Przyszłość ? Rozszerzające się favelas z widokiem na cudne drapacze chmur i
      strzeżone osiedla ultrabogatego marginesu.
      • Gość: DD Favelas IP: *.chello.pl 03.07.07, 08:10
        DOBRE!!!
      • indy.m Re: "Domki" z kartonu - neoliberalny raj blisko! 03.07.07, 19:54
        propaganda to chyba mowila ze 3 miliony mieszkan powstanie..
        • Gość: d Re: "Domki" z kartonu - neoliberalny raj blisko! IP: *.icm.edu.pl 05.07.07, 09:45
          nie 3 miliony tylko , mieszkanie za 3mln zl
    • Gość: ag Faktyczny koszt budowy mieszkania wynosi obecnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.07, 23:04
      2,5-3 tys. zł/mkw. Nowoczesnego, pachnącego, mającego przed sobą wiele lat
      bezproblemowej eksploatacji. Ktoś płacący te 2,5-3 tys. zł a nawet więcej za
      slums w gołumkowskiej wielkiej płycie albo w zapadającej się kamienicy już
      niedługo mocno się zdziwi.
      • bmm5 Re: Faktyczny koszt budowy mieszkania wynosi obec 02.07.07, 23:10
        a dlaczego sie zdziwi ? Chyba wiesz co to podaz i popyt ? Ile Cie kosztuje
        nalanie litra wody z kranu ? NIC. A na pustyni jest warte naprawde dużo. Tak
        samo jest z mieszkaniami.
        • Gość: tvrg podaz , popyt IP: *.agoff.umn.edu 03.07.07, 00:55
          no wlasnie - na pustyni ... oto gdzie jestesmy po xxxx latach rozwoju ... ale w
          koncu sie przeciez cos dzialo przez te lata - dowodem chocby zniszczenie
          srodowiska - nie da rady zasmiecic srodowiska bez jakiejs produkcji etc - wiec
          co?? - moze nie pustynia moze puszcza i dzungla z "rekinami "biznesu"" (jak to w
          dzungli :)) transferujacymi wartosc dodana na Kajmany czy gdzie ...


          Odpowiadasz na : a dlaczego sie zdziwi ? Chyba wiesz co to podaz i popyt ? Ile
          Cie kosztuje
          > nalanie litra wody z kranu ? NIC. A na pustyni jest warte naprawde dużo. Tak
          > samo jest z mieszkaniami.
      • ferris.b Re: Faktyczny koszt budowy mieszkania wynosi obec 03.07.07, 14:52
        Co? Nowoczesne, pachnace? Wiele lat bezproblemowej eksploatacji? Chyba pekne ze smiechu. trzeba byc
        naprawde naiwnym, zeby takie bzdury wypisywac o tym, jak developerzy dzisiaj buduja. rozmawiam z
        ekipami, ktore stawiaja te 'nowe, pachnace' apartamentowce. wlos sie na glowie jezy. wole stara
        kamienice.
    • Gość: Dygresja Tylko i wyłącznie w cenach mieszkań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.07, 23:07
      j/w
    • Gość: abc Jaką europę dogoniliśmy? IP: *.kolornet.pl 02.07.07, 23:08
      z tego co się orientuje byliśmy w europie od zawsze... a na pewno nie krócej
      niż inni.
      • indy.m Re: Jaką europę dogoniliśmy? 03.07.07, 19:57
        no na pewno nie krocej, bo gdy my chrzest brali to Rzym ledwie 1700 lat mial...
        • Gość: statystyczny Re: Jaką europę dogoniliśmy? IP: 193.109.212.* 05.09.07, 16:41
          tak z ciekawości - dlaczego za moment "wejścia do Europy" uznajesz
          poddanie Polski "duchowemu" zwierzchnictwu Watykanu? I na dodatek
          jednym tchem wymieniasz przy tym Rzymian, u których chrześcijaństwo
          stało się religią dominującą ok III/IV w.n.e. - natomiast największy
          rozkwit cywilizacyjny przeżywali w czasie, kiedy byli pogańscy.
    • Gość: willy W Niemczech 1500-2000 euro/m2 IP: *.pools.arcor-ip.net 02.07.07, 23:09
      kosztuje mieszkania w wiekszosci srednich i duzych miast na zachodzie. o
      jakosci tych mieszkan, utrzymaniu, otoczniu i bdb infrastrukturze wokol nie ma
      nawet co wspominac.

      ciekawe czy naprawde we francji jest tak drogo jak mowi przedmowca i czemu?
      • Gość: hisroyal Re: W Niemczech 1500-2000 euro/m2 IP: 83.238.212.* 03.07.07, 16:23
        Jak to czemu. Bo przedmówca sam kupił mieszkanie i chce sobie wyobrażać, że
        bjego wartość będzie rosła w nieskończoność...
        • ingostar Re: W Niemczech 1500-2000 euro/m2 03.07.07, 20:23
          Gość portalu: hisroyal napisał(a):

          > Jak to czemu. Bo przedmówca sam kupił mieszkanie i chce sobie wyobrażać, że
          > bjego wartość będzie rosła w nieskończoność...
          Zeby tylko nie spadła bo to też możliwe.
    • Gość: wawak ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie balon IP: *.chello.pl 02.07.07, 23:14
      Peknie z hukiem, tak jak na poczatku lat 90 giełda. Porównywać ceny w Warszawie
      z Paryżem Londynem czy Madrytem to nieporozumienie. Pomimo ,że jestem rodowiym
      warszawiakiem,wiem,że Warszawa w skali europejskiej to dziura.
      • bmm5 Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 02.07.07, 23:20
        niekoniecznie. ludzie na tzw. zachodzie zarabiają od nas więcej, ale mlodych
        ludzi nie stac na wlasne mieszkanie. Jeżeli ich stać, to cała jedna pensja
        małżonka (i to niemała) idzie na kredyt.
        • Gość: VliegendeHollander Porownojmy jablka z jablkami ... IP: *.direct-adsl.nl 03.07.07, 00:09
          Kochana Wyborczo, prosze nie gadac glupot tylko poznac fakty i porownac ceny
          mieszkan w Kreuzbergu z tymi na Targowku lub ceny w Dahlem czy Grunewaldzie z
          tymi w Wilanowie. Patrzac na porownywalne dzielnice, nieruchomosci w Warszawie
          sa znacznie tansze od tych w Berlinie etc, to zupelnie naturalne i oczywiste.

          Najlepiej, jesli ktorys z Panow Dziennikarzy sprzeda mieszkanie , dajmy na to
          na Placu Konstytucji i za uzyskane fundusze sprobuje kupic cos na Frankfurter
          Allee (o, takie dwa porownywalne centralnie polozone miejsca, oba znane, oba
          socrealistyczne), lub postara sie wymienic dom na Saskiej Kepie na dom w
          Grunewaldzie (o, tak zeby bylo zielono i troche ambasad). Wtedy wszyscy sie
          posmiejemy.

          To juz drugi raz w ciagu ostatnich kilku tygodni GW zamieszcza na swoich lamach
          takie androny. Litosci, Warszawa nigdy nie byla Berlinem, Madrytem czy
          Amsterdamem. I nie ma w tym nic strasznego lub wstydliwego; po prostu nasza
          stolica zawsze byla na uboczu, nieco prowincjonalna i moze troche w tego powodu
          zakompleksiona ...urodzilem sie w Wawie, bardzo ja lubie, ale nawet z wiezowcem
          Liebeskinda nie stanie sie Nowym Jorkiem, Zlote Tarasy nigdy nie stana sie
          KaDeWe, a Nowy Swiat - P.C. Hooftstraat....

          Dlatego cieszmy sie z tego, ze dzieki prowincjonalnosci Warszawy ceny
          nieruchomosci sa tu ZNACZNIE nizsze niz w znanych i wielkich europejskich
          metropoliach. A jesli ktos nadal wierzy, ze sto metrow kwadratowych na
          Chmielnej da sie wymienic na sto metrow kwadratowych na Fasanenstrasse, niech
          wpadnie do jednego z berlinskich agentow nieruchomosci, a mina mu zrzednie.
          • Gość: Daisy Re: Porownojmy jablka z jablkami ... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.07, 00:26
            Holender! super trafna informacja.Te porownania i wypowiedzi forumowiczow
            czesto wyprowadzaja mnie osobiscie z rownowagi. Chyba trzeba przestac
            czytac "Gazete"
            • Gość: ... [...] IP: *.sd.sd.cox.net 03.07.07, 07:54
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • Gość: Pi Wynocha ze spamem - kup sobie ogłoszenie IP: *.233.udn.pl 03.07.07, 09:03
                to nie forum ogłoszeniowe dla pośredników
          • poszi To gdzie te jabłka? 03.07.07, 01:13
            > Patrzac na porownywalne dzielnice, nieruchomosci w Warszawie
            > sa znacznie tansze od tych w Berlinie etc, to zupelnie naturalne i oczywiste.
            >

            Chyba dawno nie byłe(a)ś w Polsce albo pomyliły Ci się euro ze złotówkami, bo w
            Berlinie ceny sa niższe niż w Warszawie bez dwóch zdań (z Madrytem rzeczywiście
            trochę niedoszacowali).

            Średnia cena w żadnej z dzielnic Berlina nie przekracza 2000 euro/m2, a za ta
            cenę w Warszawie nic rewelacyjnego się nie kupi (o Saskiej Kępie czy Placu
            Konstytucji możesz zapomnieć):
            www.immowelt.de/Immobilien/PreisStatistik/Auswertung.aspx?1=1&GeoID=10811&ESR=1&EType=1&SVal=2,3
            > niech
            > wpadnie do jednego z berlinskich agentow nieruchomosci, a mina mu zrzednie.

            Chyba temu agentowi, jak się dowie, ile takie mieszkania kosztują w Warszawie.

            Możesz sobie obejrzec te ogłoszenia w linku powyżej. Mozna znaleźć jakies
            droższe, ale też i Warszawie bywają drogie luksusowe mieszkania.
            • Gość: VliegendeHollander Re: To gdzie te jabłka? IP: *.direct-adsl.nl 03.07.07, 01:52
              ..... mmmm .... Ciekawe ....

              Srednia Pariser Platz - okolo 12 000 EUR za metr kwadratowy. Fasanenstrasse,
              Grunewald to jakies 8000 EUR, Dahlem, Lietzensee - podobnie.

              2000 - 3000 EUR to okolice lotniska SXF, jakies 60 - 90 minut od miasta.

              Zapewniam Cie, nie tylko w Berlinie, ale i w Amsterdamie, Cannes czy Nicei
              srednie ceny mieszkan znaczaco przekraczaja 2000 EUR za metr kwadratowy (od
              dwoch razy w dzielnicach 'gorszych' do jakichs pieciu-szesciu - w
              tych 'lepszych'. I nie ma sie czemu dziwic (see moj poprzedni post).
              • Gość: willy Re: To gdzie te jabłka? IP: *.pools.arcor-ip.net 03.07.07, 02:18
                > Zapewniam Cie, nie tylko w Berlinie, ale i w Amsterdamie, Cannes czy Nicei
                > srednie ceny mieszkan znaczaco przekraczaja 2000 EUR za metr kwadratowy (od
                > dwoch razy w dzielnicach 'gorszych' do jakichs pieciu-szesciu - w
                > tych 'lepszych'. I nie ma sie czemu dziwic (see moj poprzedni post).

                pleciesz czlowieku.
                pozdrawiam z frankfurtu nad menem.
              • poszi Re: To gdzie te jabłka? 03.07.07, 03:38
                > Grunewald to jakies 8000 EUR

                Rozumiem, że te ogłoszenia to złudzenie optyczne?
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=8192443
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=8165883
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=7258999
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=3350714
                Wszystkie z Grunewald (kod pocztowy 10711 lub 14193) w cenach
                1554-2759 euro/m2

                > Dahlem
                Kolejne halucynacje?:
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=7404996
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=8674395
                www.immowelt.de/Immobilien/ImmoDetail.aspx?ID=8806316
                > Zapewniam Cie, nie tylko w Berlinie

                Jakoś nie widać, żeby w Berlinie było drożej, a nie podajesz żadnych źródeł tych
                swoich rewelacji. W całych Niemczech są niezbyt wysokie ceny. Średnia cena to
                1711 euro/m2:
                www.hypoport.com/apartment_en.html
                > i w Amsterdamie, Cannes czy Nicei
                > srednie ceny mieszkan znaczaco przekraczaja 2000 EUR za metr kwadratowy (od
                > dwoch razy w dzielnicach 'gorszych' do jakichs pieciu-szesciu - w
                > tych 'lepszych'

                Nicea ma ceny 2640-4992 euro/m2 (w zalezności od dzielnicy), Cannes 2929-5269
                euro/m2, ale to chyba nie są typowe miasta, prawda (patrz mój post poniżej na
                temat cen na francuskiej prowincji)? Żródło:
                www.immoprix.com/
                • Gość: .... Re: To gdzie te jabłka? IP: *.sd.sd.cox.net 03.07.07, 07:53
                  stuFFLiX.com/index.html?&xlat=52.96849212681397&xlong=20.97290039062499&xzoom=6&lid=property
            • Gość: zzz poszi, średnio ja i mój pies IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 07:09
              mamy po trzy nogi

              Przedmówca miał rację, należałoby porównać dzielnice o zblizonej "reputacji", czy też randze, oraz wziąć poprawkę na standard i wielkość mieszkań. Bardzo możliwe że można w Berlinie kupić taniej mieszkanie ale na obrzeżu i nie w apartamencie, przy czym nie chodzi tutaj o polską definicję apartamentu, gdzie w Warszawie wciska się 50 m "apartamenty" w stanie do wykończenia :-)))
              • poszi Re: poszi, średnio ja i mój pies 03.07.07, 07:42
                > Przedmówca miał rację, należałoby porównać dzielnice o zblizonej "reputacji",
                > czy też randze, oraz wziąć poprawkę na
                > standard i wielkość mieszkań. Bardzo możliwe że można w Berlinie kupić taniej
                > mieszkanie ale na obrzeżu i nie w
                > apartamencie,

                A przeczytałeś dobrze, co napisałem (i link który podałem)? W ŻADNEJ dzielnicy
                ceny nie są średnio wyższe niż 2000 euro/m2. Żadnej to znaczy również
                najlepszej. Oczywiście, że jest zróżnicowanie, są lepsze i gorsze miejsca i
                lepsze i gorsze mieszkania (i mniej lub bardziej luksusowe) nawet w tej samej
                dzielnicy. Ale taka średnia oznacza, że nawet jeśli są droższe mieszkania, to
                też są i tańsze. A jeśli nie orientujesz się w warunkach warszawskich, to są
                dzielnice, w których nie tylko średnia cena jest wyższa niż 2000 euro/m2, ale
                nie ma praktycznie żadnych mieszkań po takiej cenie. Można się spierać do
                upadłego, o ile w Berlinie ceny są niższe, ale to, że są niższe jest w świetle
                faktów zupełnie bezdyskusyjne.

                Jak chcesz inaczej porównywac coś niż średnią? Te ceny dla Warszawy, to też są
                średnie, bo zdarzają się oferty po 4 czy 5 tys euro/m2. Jasne, że ze statystyką
                trzeba uważać, ale nawet w tym Twoim przykładzie, jeśli chcesz wyznaczyć ile
                razem zostawicie śladów, to jest to jak najbardziej 2 razy 3. I to jest poprawne
                użycie średniej.
                • Gość: sr Re: poszi, średnio ja i mój pies IP: *.physi.uni-heidelberg.de 03.07.07, 10:05

                  Lepiej porownywac mediane ...
                  a poza tym to swietna strona z licznikiem (gratulacje)




                  • poszi Re: poszi, średnio ja i mój pies 03.07.07, 15:14
                    > Lepiej porownywac mediane ...

                    To prawda, bo rozkład nie jest symetryczny, ale nie to nie powinno dawac jakiejś
                    istotnej różnicy, bo nawet bardzo drogie mieszkania (za m2) nie są wiele droższe
                    od średniej. Poza tym nierównomierność rozkładu jest zapewne zblizona w obu
                    miastach. Median zaś niestety nie da się zdobyć.

                    > a poza tym to swietna strona z licznikiem (gratulacje)

                    Dziękuję. Z nieznanych mi powodów nikt nie zbiera oficjalnie danych dotyczących
                    podaży. Podobnie brakuje danych dotyczących sprzedaży. Tymczasem w USA wielkość
                    sprzedaży oraz liczba ofert, to jedne z baczniej obserwowanych wskaźników.
                    "Licznik" może jest chociaż jakąś tego namiastką.
      • Gość: pyra Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.upc.chello.be 02.07.07, 23:58
        W Brukseli, w dzielnicy europejskiej, niedaleko Consilium, metr kosztuje 2000
        euro :-) Czyli tyle ile w Warszawie. A zarobki sa tutaj 4-5 razy
        wieksze...Powodzenia :-)
        • Gość: Daisy Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.07.07, 00:17
          I znow te bzdurne porownania ceny mieszkan i zarobki na zachodzie 4 - razy
          wyzsze...A 4 - razy wyzsze wydatki na zycie na zachodzie to co? chleb cztery
          razy drozszy, utrzymanie samochodu co najmniej 5 razy, ksiazki,szkola, kino,
          teatr - to sa wydatki pierwszej potrzeby. Na wlasne mieszkanie stac tylko
          nielicznych - wbrew pozorom, niestety.
          • Gość: VliegendeHollander Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.direct-adsl.nl 03.07.07, 00:19
            Zgadzam sie z przedmowczynia w 100%.
            • indy.m Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 03.07.07, 20:34
              bzdura - zarobki 4-5 razy wyzsze, podstawowe potrzebny moze 2 razy wyzsze,
              wyzsze dobra (samochody, elektronika) to porownywalne
          • jerzy_w11 Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 03.07.07, 07:49
            > I znow te bzdurne porownania ceny mieszkan i zarobki na zachodzie 4 - razy
            > wyzsze...A 4 - razy wyzsze wydatki na zycie na zachodzie to co? chleb cztery
            > razy drozszy, utrzymanie samochodu co najmniej 5 razy, ksiazki,szkola, kino,
            > teatr - to sa wydatki pierwszej potrzeby. Na wlasne mieszkanie stac tylko
            > nielicznych - wbrew pozorom, niestety.

            Hmm...no nie wiem, nie wiem. Książki sciagam z amazon.com ze Stanow, multimedia
            kupuje we Francji, a ciuchy w Londynie. I to wszystko dlatego ze jest taniej
            niz w Warszawie...bezwzględnie. Pomijam relacje zarobkow to cen bo to juz w
            ogole szok...
            • Gość: DjMolek Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.b3system.pl 03.07.07, 08:38
              Zgadzam się, że nawet w cenach bezwzględnych na Zachodzie jest taniej. Ktoś kto
              wypisuje, że na Zachodzie życie jest 4 razy droższe to chyba nigdy tam nie był.
              Wystarczy przejść się do sklepu z ciuchami i spojrzeć na metki! O ile po
              przeliczeniu cen podanych w Euro nie okaże się, że we Francji mogę ten sam ciuch
              kupić taniej niż w Polsce (a zwykle tak wychodzi) to na pewno nie 4 razy drożej.
              Sprawa całego sprzętu agd/rtv, komputerów.... Dalej utrzymujesz, że tam jest 4
              razy drożej?
              Samochód... w Polsce ceny samochodów są jedne z najwyższych w Europie.
              Hm... Paliwo ? Jeśli jest 2 razy droższe to i tak jest to szacunek przesadzony.
              Żywność? Hm... no może jest trochę drożej. Może i nawet 4 razy drożej.
              Ale pamiętaj, że płaca minimalna (wszyscy tutaj posługują się średnią płacą
              brutto... a co ja się posłużę minimalną) we Francji wynosi około 1100 euro. A w
              Polsce... ??
              • ania2806 Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 04.07.07, 01:27
                a to dla tych co twierdzą, że w Polsce jest 4x taniej...
                tinyurl.com/372zsg
                tinyurl.com/yq747t
                to samo biurko w Holandii kosztuje 800 zl a w Polsce 1500 zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                to NIE JEST normalne...
                • Gość: K. Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.cable.ubr10.edin.blueyonder.co.uk 04.07.07, 12:34
                  O czym wogole mowa? O mieszkancach polskich miast? O ludziach, ktorzy dostali
                  prace za 2000 PLN, 3000PLN, 4000PLN bo o tym marza! I do tego pewnie beda
                  pracowac tam cale zycie. Co to wogole za zycie??? Zapieprzac dla jakiejs firmy
                  np. jako przedstawiciel handlowy! Jestesmy conajmniej 30 lat za zachodem i
                  taka jest prawda, pojedz na wies i zobaczysz, ze ludzie caly czas koniami
                  ziemie uprawiaja a baby krzyzem pod kosciolem leza! Porownajcie sobie poprostu
                  jak zyja ludzie z wyzszym wyksztalceniem na podobnych stanowiskach w zachodnich
                  krajach, co robia? Tam poprostu masz wybor kim chcesz byc! A u nas? Caly czas
                  tylko czytam artykuly typu: "po jakich studiach jest praca". U nas marzeniem
                  jest praca gdzie dostajesz samochod sluzbowy a np. we Wloszech marzeniem jest
                  bycie slawnym pilkarzem ale pewnie i tak wiekszosc z Was tego nie rozumie.
          • Gość: Jarek Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.aareon.com 03.07.07, 08:31
            Z Niemiec piszesz tak jak ja a takie bzdury, że ho, ho!
          • Gość: p1996 Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.52.rev.vline.pl 03.07.07, 09:58
            Irlandia, miejscowość turystyczna:
            zarobki niewykwalifikowanego robotnika minimum 320e/tydzień (czasami nawet 550e
            za 45h/tydzień)
            dom wolnostojący 200tys-500tys euro, najem mieszkania nowego (na 1rok umowa) 1
            sypialnia (dla pary), kuchnia z salonem, łazienka, wyposazone we wszystkie
            niezbędne urządzenia - 600 euro/miesiąc z wszystkimi opłatami dodatkowymi.
            samochód osobowy marki fiat punto 1999r - cena zkupu 1000euro, ubezpieczenie
            roczne do 1000euro, paliwo 1,15e/litr. wynajem samochodu ford focus na 3 dni:
            185euro)
            kino 5euro
            basen, siłownia, itp. 5euro/h, karnet na 0,5roku 200euro
            chleb żytni wg polskiej receptury 1,6euro.

            niewykwalifikowanego robotnika irlandzkiego stać na wiele rzeczy (są tacy co
            wszystko przepiją).

            polska duże miasto:
            zarobki niewykwalifikowanego robotnika średnio 310euro/miesiąc (103euro/tydzień)
            dom wolno stojący 100tys-270tys euro, najem mieszkania 1 sypialnia (dla pary),
            kuchnia i salon, łazienka - 270 euro/miesiąc z wszystkimi opłatami dodatkowymi.
            samochód osobowy marki fiat punto 1999r - cena zakupu 2000euro, ubezpieczenie
            roczne 4 razy niższe, paliwo cena podobna.
            kino 3-4euro
            basen 2 euro/h
            chleb żytni 0,4euro.

            niewykwalifikowanego robotnika polskiego stać na ....
          • Gość: hehe Ceny na zachodzie 4x wyzsze? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 14:21
            W Hiszpanii samochody tansze niz w Polsce,benzyna tansza,piwo tansze i nawet
            wode minaralna maja tansza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • swoboda_t Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 03.07.07, 17:04
            Gość portalu: Daisy napisał(a):

            > I znow te bzdurne porownania ceny mieszkan i zarobki na zachodzie 4 - razy
            > wyzsze...A 4 - razy wyzsze wydatki na zycie na zachodzie to co? chleb cztery
            > razy drozszy, utrzymanie samochodu co najmniej 5 razy, ksiazki,szkola, kino,
            > teatr - to sa wydatki pierwszej potrzeby. Na wlasne mieszkanie stac tylko
            > nielicznych - wbrew pozorom, niestety.

            Bzdury wypisujesz niemożliwe. Co ciekawe z Niemiec, które pod względem cen są
            porównywalne z Polską. Ba, wiele artykułów czy to przemysłowych czy spożywczych
            można tam kupić taniej niż w PL. Oczywiście usługa fryzjera czy wyjście do kina
            są nieco droższe niż w PL, ale nie czterokrotnie. zdury wypisujesz takie, ze
            szkoda słów. Poza tym w Niemczech stosunkowo łatwo o mieszkanie komunalne lu ze
            spółdzielni - te ostatnie same się proszą o najemców. Więc mieszkania wcale nie
            trzea kupować. W Polsce jak ktoś "dostanie" mieszkanie z miasta czy
            spółdzielni, to jest najszczęśliwszy pod słońcem.

            P.S.: W aucie mam radyjko kupione w NIemczech, bo w PL były wtedy min. o 50%
            droższe. Posiadam kilka ciuchów i par butów kupionych w DE, bo tanio. Niedawno
            byłem w aquaparku w Herne - za 5 euro cały dzień pluskania włącznie z sauną. W
            Polsce przy takiej cenie ludzie waliliby drzwiami i oknami. Do tego doszło, że
            dla mnie Polaka Niemcy potrafią być krajem tanich zakupów i atrakcji.
            • swoboda_t Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 03.07.07, 17:14
              Ehh, jeszcze mi się wspomniało jak pewnego razu tankowałem auto do pełna, gaz i
              benzynę, bo było taniej niż w Polszy ROTFL Z czym do ludzi!
            • Gość: Daisy Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: *.dip0.t-ipconnect.de 04.07.07, 00:16
              Ot co " krajem zakupow i atrakcji" i na tym koniec "konsumpcyjny czlowieczku".
              Piszac o wydatkach na zycie nie mialam na mysli kolejnych butow z promocji czy
              radyjka do auteczka, ktorych nigdy nie macie dosyc, a oplaty, wydatki bez
              ktorych nie mozna egzystowac. Przydaloby sie w danym kraju pomieszkac,
              popracowac i zobaczyc jak to na prawde jest. Sporadyczne wypady na zakupy i
              wizyty u znajomych czy rodziny nie pokaza wam nigdy prawdziwych realiow
              • swoboda_t Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba 05.07.07, 20:00
                Pensja dla młodego cżłowieka czy kasjerki w markecie min. 1000 euro na rękę.
                400 euro miete za spółdzielcze lub komunalne mieszkanie ok. 45m2 w Herne,
                łącznie z licznikami. Bez konieczności uprzedniego kupna mieszkania rzecz
                jasna. Pieczywo droższe niż w PL o 20-100 procent, mięso i sery trochę droższe,
                wyjście do kina nieco droższe, fryzjer sporo droższy. Poza tym w sklepach ceny
                porównywalne z Polską, czasem spożywka nawet tańsza, artykuły przemysłowe
                całkiem często. Internet, komórki, kablówka - jak w Polsce lub taniej. O
                lepszym standardzie nie wpsominam. To na co Ty pieniadze wydajesz, jak nie na
                jedzenie, ciuchy, opłaty i rozrywkę?? Gdyby chcieć utrzymać proporcje benzyna w
                PL musiałaby kosztować złotówkę, nowy VW Golf 15 tysięcy złotych, czynsz za
                mieszkanie 300-500 złotych (bez żadnego wykupu, 50% wkładów itp. wymysłów,
                tylko idziesz i zasiedlasz), cały dzień w aquaparku 5 złotych, seans w kinie 6
                złotych, piwo 50 groszy, przyzwoite skórkowe pantofle męskie 30 złotych itp.
                itd. Tak nie jest, więc nie fandzol, że życie w PL jest czterokrotnie tańsze.
          • Gość: fnx Re: ceny mieszkań w Polsce to nadety sztucznie ba IP: 217.33.9.* 06.07.07, 15:38
            Z pozycji wyksztalconego farmaceuty:
            W PL 2000PLN na reke miesiecznie. w Trojmiescie.
            W UK 2500GBP na reke miesiecznie za 20% mniej godzin. W Sheffield.
            Ceny?
            Elektronika - prawie dokladnie to samo, czasem drozej w UK czasem w PL.
            Chleb 70p, Maslo-1,2GBP, Mleko 60p,ubrania drozsze o 20%, obuwie rowniez.
            Benzyna 96p, ropa 97p.
            Ubezpieczenie za 407SW 2.0HDI 2006r-500GBP/rok
            Dom Blizniak kolo 100m2 - 96000GBP.
            Prad,gaz,woda 70 GBP/msc (male dziecko w domu wiec na ogrzewaniu nie
            oszczedzalismy).
            Lot do PL (2os.dorosle+ roczne dziecko) 70GBP.
            TV sat 35GBP,
            tel+internet (8M)-30GBP.
            Kino 5GBP/osoba
            Silownia,basen,aerobik(do wyboru) 4GBP/h
            Zyje sie zdecydowanie latwiej,przjemniej i zupelnie bezstresowo. Zawsze starcza
            do pierwszego,co nie zawsze mialo miejsce w PL.
            PS. Zona rowniez farmaceutka...
          • junk92508 W Polsce jest drogo ... 21.07.07, 20:22
            > I znow te bzdurne porownania ceny mieszkan i zarobki na zachodzie 4 - razy
            > wyzsze...A 4 - razy wyzsze wydatki na zycie na zachodzie to co? chleb cztery
            > razy drozszy, utrzymanie samochodu co najmniej 5 razy, ksiazki,szkola, kino,
            > teatr - to sa wydatki pierwszej potrzeby.

            No to chyba dawno nie byles w Polsce ...

            W Niemczech sporo rzeczy jest tanszych niz w Polsce lub niewiele drozszych ...

            Ceny w Realu tam sa porownywalne z Realem w Polsce a czesto nizsze.

            Ksiazki sam glownie kupuje przez Internet w Niemczech bo tam wiele z nich jest
            o 1/3 (tak! 30%) tansza.

            Przyklad:

            "Game of Thrones" - zaplacilem 6euro, w Polsce ten sam oryginal kosztuje
            48zł! A tłumaczenie 30zł.'

            Wyjazd na wakacje z Berlina jest wyraznie tanszy niz z W-wy ....

            Perfumy za ktore w Polsce place 320zł tam kosztuja 50E.

            Kino tez w W-wie to 6E - tam placilem 8E - wcale nie 4x wiecej !



    • Gość: karol Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.chello.pl 03.07.07, 00:05
      ostatnio widzialem w ofercie jakiejs agencji nieruchomosci w wawie oferte
      sprzedazy domu w jozefoslawiu, ze zdjecia wynikalo, ze nie byl nawet wykonczony,
      nieotynkowany z jakimis tandetnymi kolumnami za 1.6 miliona _dolarow_...

      dla porownania, niedawno ogladalem oferte agencji nieruchomosci w Princeton, NJ
      w US, za 1.8 miliona dolarow mozna bylo kupic bardzo ladna wille z ogrodem i
      sporym basenem...jak ktos byl w Princeton to wie, ze w okolicy Warszawy nie ma
      rownie urokliwego miejsca.

      a za 400 tys dolarow mozna miec juz jako taki domek...jednym slowem, kogos tutaj
      poje*alo...
      • Gość: Dan Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: 213.77.56.* 03.07.07, 00:18
        Dzisiaj czytalem oferte agencji nieruchomosci. Punktowiec na Chmielnej - pietro
        15, wysokosc mieszkania 2.6-2.8 (tego nie napisali), robaki atakujace kazdy
        zakamarek, mega syf jezeli chodzi o rozklad mieszkan i klatek schodowych (taki
        akademik) i sasiedzi szukajacy srodkow na winko..... 13750 za m2. Szok...
        Srednia placa to jakies 2600 brutto czyli na lape to gdzies w okolicach 1800
        zyli.... :)
        • Gość: Zenon Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.adsl.inetia.pl 03.07.07, 00:46
          No nie w Warszawie. Srednia placa w Warszawie jest, o ile sobie dobrze przypominam, w okolicach 3,5
          tys. brutto. To oczywiscie nadal malo, ale wiecej niz napisal sz. przedmowca.
          Inna sprawa, ze srednia arytmetyczna zawyzaja ludzie naprawde dobrze zarabiajacy, ktorych jest tu
          duzo. Mediana (czyli ta naprawde przecietna) jest zapewne nizsza od tego statystycznego 3,5 tys.
          Podejrzewam wiec, ze poziom zycia takiego przecietnego warszawiaka moze byc nizszy od poziomu
          zycia kogos z Olsztyna czyt Lodzi - bo, mimo formalnie wyzszych zarobkow, realnie na mniej go stac
          - uslugi - od fryzjera po knajpy - tu sa duzo drozsze.
          Ja zarabiam brutto ok 10 tys miesiecznie i po zaplaceniu raty za dom pod Warszawa (bynajmniej nie
          palac), utrzymaniu 2 samochodow, zony i dziecka zostaje naprawde nie tak duzo. Nie, niestety nie
          mam basenu, a o oszczedzaniu nie ma mowy.

          z.


          • Gość: tvrg Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.agoff.umn.edu 03.07.07, 01:01
            przekonaj zone do jeszcze 1 lub 2 dzieci a bedziesz mogl odlozyc na besen z
            becikowego i zasilkow na dzieci ....
        • Gość: MO średnia pensja w Warszawie to ok. 4500 brutto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 10:30
          25% zarabia powyżej 6500, a 10% powyżej 11000, i to oni kreują popyt na
          nieruchomości.
      • Gość: n-n Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 12:54
        sorry, ale Princeton NJ to dziura!
    • Gość: mhm Najlepsze jest to, ze Kijow wyprzedza Warszawe... IP: *.2a.pl 03.07.07, 00:52
      Tam sa ceny mieszkan wyzsze, a zarobki jeszcze nizsze.
    • poszi Ceny we Francji 03.07.07, 02:32
      > metr kwadratowy we Francji rzadko, nawet na prowincji, schodzi ponizej 3-4
      > tys euro, wiec w Wawie jeszcze jest BARDZO TANIO.

      Ceny w Paryżu istotnie są znacząco wyższe (ale z tym 6 m2 poddasza to zdrowo
      przesadziłeś), bo wynoszą średnio od 4571-8586 euro/m2 w zależności od dzielnicy
      (warto jednak pamietać, że Paryż jest wielkości przedwojennej Warszawy, więc
      porównywanie z cała obecną Warszawą nie do końca jest sensowne):
      www.paris.notaires.fr/hpr.php?cID=406
      Jednak na francuskiej prowincji ceny rzadko przekraczają 3 tys. euro/m2, a nie
      jak piszesz rzadko schodzą poniżej. Jedynie Lazurowe Wybrzeże oraz turystyczne
      rejony alpejskie przekraczaja 3 tys. euro/m2. Z dużych miast Marsylia ma średnie
      ceny 1663-3205 euro/m2 (w zależnosci od dzielnicy), Lyon
      2041-3023 euro/m2, Tuluza 1587-2983 euro/m2. Najtańszy departament, Creuse, ma
      średnie ceny 897 euro/m2. Szczegółowe statystyki cen transakcyjnych:
      www.immoprix.com/
      • Gość: x nieprawda... IP: 208.161.248.* 03.07.07, 06:04
        ..ze w Gdyni ceny sa o wiele nizsze niz np w Gdansku. Czesto jest wrecz odwrotnie.
      • ela.kwiatek Berlin tańszy od Warszawy 04.07.07, 08:16
        W Berlinie mieszkania są znacznie tańsze niż w np. w Warszawie,
        (nawet 2 razy tańsze, i to nie tylko w blokach z wielkiej płyty)

        Za 150 000 PLN można kupić 30 kilku metrową kawalerkę,
        w kamienicy z np. 1920 roku, w blisko metra lub kolejki S-Bahn.

        Obudźmy się!!!
        ceny mieszkań w Polsce są sztucznie zawyżone i muszą spaść,

        Jeżeli musisz teraz kupić mieszkanie,
        to kup w Berlinie wynajmij je,
        a za te pieniądze wynajmij coś w Polsce (jeżeli musisz tu mieszkać).

        Za kilka lat wszystko wróci do normy,
        sprzedaj wtedy mieszkanie w Berlinie
        i wymień je na coś w Polsce.
    • Gość: berliner bo wszawa to takie piękne miasto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.07, 07:08
      centrum europy, pępek świata!
      gdzie tam się porównywać do berlińskiej wsi!!!
    • Gość: anty_oszust wow po 100% wzroascie 6 % spadku-a zarobki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 07:46
      najlepsze jest to,ze dostali za komuny mieszkania za poldarmo, a teraz
      sprzedaja za krocie;

      z tego chorego kraju niedlugo wyjada wszyscy poza kaczorami
      • Gość: poziomek Re: wow po 100% wzroascie 6 % spadku-a zarobki ? IP: *.devs.futuro.pl 03.07.07, 08:36
        > najlepsze jest to,ze dostali za komuny mieszkania za poldarmo, a teraz
        > sprzedaja za krocie;
        > z tego chorego kraju niedlugo wyjada wszyscy poza kaczorami
        Nie łapiecie rozumowania rodaków? Przeciez to proste rozjrzyjcei sie dookoła ,
        kazdy Polak jak juz zaczyna "krecic lody" po raz pierwszy w zyciu to MUSI to byc
        interes zycia! Musi z tego utrzymac 2 auta tesciowa rodzine przez 10 lat.
        Myslicie ze uwlaszczenei za grosze jkaie funduje PIS mieszkan spoldzielczych cos
        da? Nieiwele, kazdy emeryt rencista itp.. beda robic "interes zyca" na
        najwikszym zadupiu beda chcieli "pińcet tyśińcy" za swoje zniszczone gomułkowe w
        duzej walacej sie pkycie meiszkanie. Mam tylko cicha nadzieje ze ludzie
        (kupujacy) pojda po rozum do glowy i nie dadza sie wcycckac spekulantom itp...
    • Gość: op W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.110.jawnet.pl 03.07.07, 07:55
      szkoda tylko ze nie w zarobkach
      • Gość: Ala Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.hsd1.ca.comcast.net 03.07.07, 08:33
        Ceny ciezko chore. Czy popyt naprawde przewyzsza podaz to nie bylabym
        taka pewna. W moim miescie latami oglaszaja te same lokale co znaczy ze
        nigdy nie byly sprzedane. Na dodatek ostatnio zauwazylam te same mieszkania
        w dwoch cenach - roznica bagatela 100000zl. Pewnie licza na glupa ktory
        zaplaci wiecej, bo nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc. Tak samo nowe segmenty.
        Po roku oglaszania po prostu zwiekszaja cene i nadal zastoj.
    • facelift W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę 03.07.07, 08:12
      Trzeba przejść przez ten cholerny okres po prostu, stanieje relatywnie, bo musi
      stanieć. Jest natomiast inny problem - w związku z popytem, buduje się obecnie
      byle jak. Przed moim domem wybudowano blok, który dosłownie straszy swoim
      wyglądem. Elewacja to trzy odcienie szarości, nie dość tego, to jeszcze
      fatalnie i niechlujnie pomalowana. I co z tego, że ja mieszkam w ładnym miejscu?
    • Gość: DjMolek W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.b3system.pl 03.07.07, 08:16
      Posty niektórych forumowiczów tutaj są żałosne.
      Jeden z pierwszych postów mówiących o cenach w Paryżu... porównuje ceny
      warszawskie do tych z lepszych dzielnic Paryża. Człowieku !! Byłeś kiedyś w
      Paryżu? Najgorsza dzielnica Paryża ma wyższy standard życia niż jakakolwiek
      warszawska. Tam w najlepszej dzielnicy płacisz nie za 4 ściany ale za to, że pod
      mieszkaniem masz sklep Coco Chanel, na dachu masz ogród, za rogu piekarnię z jej
      własną recepturą pieczenia pieczywa i pod oknem w nocy nie przejedzie Ci żaden
      kretyn rozklekotaną BMW "prawie nówką". Więc proszę... ktoś kto porównuje ceny w
      tych miastach niech najpierw zobaczy na czym polega standard życia w Paryżu i
      Warszawie dopiero potem się wypowiada.

      PS. Mieszkanie 2 pokojowe w 15 dzielnicy Paryża kolega kupił za 160 tyś EURO.
      Być może i okazja... Ja we wsi stołecznej warszawa za tę cenę kupię może gdzieś
      w bloku na ursynowie.
      • Gość: gosc Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.fastres.net 03.07.07, 09:47
        > PS. Mieszkanie 2 pokojowe w 15 dzielnicy Paryża kolega kupił za 160 tyś EURO.
        > Być może i okazja... Ja we wsi stołecznej warszawa za tę cenę kupię może gdzieś
        > w bloku na ursynowie.


        Nie przesadzajmy. Moj znajomy kupil pol roku temu za te cene (no, moze ciut
        wiecej) 95 metrow w nowym budynku na Szczesliwicach. Ceny tranzakcyjne sa tak
        naprawde znacznie nizsze niz ofertowe...
    • programistajava Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę 03.07.07, 08:38
      > najlepsze jest to,ze dostali za komuny mieszkania za poldarmo, a teraz
      > sprzedaja za krocie;
      > z tego chorego kraju niedlugo wyjada wszyscy poza kaczorami
      Nie łapiecie rozumowania rodaków? Przeciez to proste rozjrzyjcei sie dookoła ,
      kazdy Polak jak juz zaczyna "krecic lody" po raz pierwszy w zyciu to MUSI to byc
      interes zycia! Musi z tego utrzymac 2 auta tesciowa rodzine przez 10 lat.
      Myslicie ze uwlaszczenei za grosze jkaie funduje PIS mieszkan spoldzielczych cos
      da? Nieiwele, kazdy emeryt rencista itp.. beda robic "interes zyca" na
      najwikszym zadupiu beda chcieli "pińcet tyśińcy" za swoje zniszczone gomułkowe w
      duzej walacej sie pkycie meiszkanie. Mam tylko cicha nadzieje ze ludzie
      (kupujacy) pojda po rozum do glowy i nie dadza sie wcycckac spekulantom itp...
    • Gość: Naprzód Trzeba obniżyć administracyjnie ceny mieszkań. IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.07.07, 08:40
      Ktoś zbiera pieniądze na mieszkanie, uzbierał już całą sumę, a tu nagle cena
      idzie w górę bez żadnego powodu. Tak nie może być.
    • eva15 Polityka może być głupia lub mądra 03.07.07, 08:54
      Niemcy do niedawna jeszcze miały mocno rozbudowane budownictwo socjalne oraz
      silnie mocno ograniczały działałność funduszy inwestycyjnych spekulujących na
      zwyżkę cenami mieszkań. Ot i cała tajemnica, bez plecenia bzdur o
      mniejszej "dostępności".

      Niestety powoli i w Niemczech miądzynarodowe fundusze te coraz szerzej
      zaczynają włazić nan rynek mieszkaniowy, bo zadłużone miasta i gminy próbują
      ratować się finansowo poprzez pozbywanie się mieszkań komunalnych/socjalnych.
      Jeśli taki trend się utrzyma to również w Niemczech normalne, w miarę porządne
      mieszkanie stanie się dobrem luksusowym dla bogatych.
    • Gość: se Polakom pozostała wolność i nędza IP: *.110.192.213.cable.satra.pl 03.07.07, 09:05
    • Gość: ZiomisławPaliblant Nieprawda. Ceny mieszkań mogą tylko wzrastać. IP: *.e-wro.net.pl 03.07.07, 09:11
      Dopóki ludzie będą rzucali sobie do gardeł, i z wrzaskiem, pianą na pysku wydzierali sobie m2, to tak będzie. A tak będzie zawsze, no bo komu tak naprawdę zależy na obniżce? Nikomu. Klient się nie liczy, bo tu nie ma rynku.
    • Gość: z to skandal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 09:12
      mieszkania takie drogie jak na zachodzie, samochody mamy najdroższe w Europie,
      benzyna najdroższa, ceny żarcia zbliżają się do światowych, leczyć się nie ma
      gdzie, tylko ku.. nasze pensje są takie jak w trzecim świecie , pięć razy
      niższe niż w innych krajach Europy. i co ..e PIS-duary , zadowolone????????
      wypad z tego kraju razem z faszystami z LPR i Wszypolskich i SamoProstytuującymi
      się durniami
      • Gość: mlody Re: to skandal IP: *.ydp.com.pl 03.07.07, 09:22
        nie pomylka oni zostana w tym syfie, a my ten syf opuscimy, ja sie ucze
        niemieckiego
      • Gość: Mel Gibson Re: to skandal IP: *.gdynia.mm.pl 03.07.07, 10:56
        niestety to rządy SLD i UW doprowadzily do tego stanu o którym piszesz.

        Teraz pierwszy polski patriotyczny, kierujący sie polską racją stanu - rząd PIS
        powoli przywraca normalność tym kraju i daje wiare w lepsze jutro.
        Ale jest to bardzo trudne - patrząc chocby na ciebie - spoleczenstwo jest
        zmanipulowane /patrz starjk pielgniarek lub to że wiekszość Polaków nie byla za
        rządem, który chcial veta w obronie polskich interesów/
        Nie wszyscy w tym kraju - chcą dobra dla Polski /min. Kuczynski w rzadzie
        mazowieckiego co mówił Polsce?, Balcerowicz co zrobil w 1999r - schlodził
        gospodarke do 3 mln bezrobotnych itp itd.
        • swoboda_t Re: to skandal 03.07.07, 17:17
          Oczywiście całkiem pzypadkowo zapomniałeś wspomnieć o AWS, z której wprost
          wywodzi się PiS LOL
          • ingostar Re: to skandal 03.07.07, 22:52
            swoboda_t napisał:

            > Oczywiście całkiem pzypadkowo zapomniałeś wspomnieć o AWS, z której wprost
            > wywodzi się PiS LOL

            Nie manipulój znów,przecież wszyscy wiedzą że PO to AWSbis.
            • junk92508 To w koncu co to jest PO? 21.07.07, 20:33

              Bo raz PiSiaki mowiecie ze UWbis, raz ze AWSbis a ostatnio UberKaczor powiedzial
              ze postkomunisci (znaczy sie SLDbis).

              Ja sie juz gubie ....

              Chociaz z drugiej strony jak patrze na PiS to:

              Kiedys to bylo PCbis, na pewno jest sporo AWSbis, PObis (Och zyta!)
              a jak slucham Kaczorow to PZPRbis.

              Wiec moze to tak jest ze wszystko jest wszystkim ...
    • Gość: mongo Re: W cenach mieszkań dogoniliśmy Europę IP: *.static.cablecom.ch 03.07.07, 09:39
      3-4 tys euro to jest ok. 10-15 tys za m2, a w w-wie jest ok. 7-8 tys. tyle, ze
      1. paryz to nie warszawa 2. w-wa nie ma nawet obwodnicy lub autostrady 3. poziom
      zycia (administracja, infrastruktura, sluzba zdrowia!) jest duzo nizszy 3. nie
      bede nawet porownywal prestizu, poziomu dochodow, atrakcyjnosci turystycznej, bo
      to wszystko ma wplyw na cene i wa-wa w tych kategoriach przegrywa. Tworzenie
      mitu, ze ceny sie "zrownaja", bo europa, etc. to totalna pomylka, czy mieszkanie
      w siedlcach kosztuje tyle co w warszawie?
    • Gość: MO w Berlinie ceny są niższe niż np. we Frankfurcie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 10:39
      czy Monachium bo słabsza jest lokalna gospodarka. Poza tym do tej pory panowało
      tam znaczne bezrobocie i ludzie bali się kupować i woleli wynajmować, a
      dodatkowo banki nie chciały dawać kredytów na 100% więc popyt też nie był za
      duży. Od niedawna mnóstwo funduszy amerykańskich inwestuje w Berlińskie
      mieszkania, więc ceny napewno skoczą.
      • karbat Re: w Berlinie ceny są niższe niż np. we Frankfur 03.07.07, 11:14
        czy w Warszawie sa wysokie ceny ... za co sa te ceny?

        rynek wtorny blokwiska czy tez stare rudery otoczony ruderami - zgroza
        Nowe budynki ,osiedla pouciskane ,ogrodzone , kiczowate .

        Berlin jest kolorowy ,barwny atrakcyjny ,normalny dla ludzi
        kto mieszkal w Berlinie i wraca do Wa-wy ,przezywa szok zadupia .
        • Gość: MO OK, ale to popyt i podaż regulują ceny, IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 12:38
          a nie widok z okna, gdyby było inaczej mieszkania np. w Bieszczadach biłyby
          rekordy cenowe.
        • ingostar Re: w Berlinie ceny są niższe niż np. we Frankfur 03.07.07, 22:55
          karbat napisał:

          > czy w Warszawie sa wysokie ceny ... za co sa te ceny?
          >
          > rynek wtorny blokwiska czy tez stare rudery otoczony ruderami - zgroza
          > Nowe budynki ,osiedla pouciskane ,ogrodzone , kiczowate .
          >
          > Berlin jest kolorowy ,barwny atrakcyjny ,normalny dla ludzi
          > kto mieszkal w Berlinie i wraca do Wa-wy ,przezywa szok zadupia .

          To oszczędż sobie tego szoku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka