Dodaj do ulubionych

Tychy - murapol - 4 pory roku

02.10.07, 11:37
Obserwuj wątek
    • kristofff1 Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 02.10.07, 11:44
      Kupiłem mieszkanie od murapolu i trochę jestem wystraszony. Czy
      ktoś wie dlaczego tak wolno budują?? Może dlatego że prezes nazywa
      się Wolny. Nie dość że budują wolno to jeszcze ostatnio znikają z
      budowy - rozebrali żuraw i wywożą kontenery. Jak chcą dotrzymać
      terminu na czerwiec 2008?? Nie jestem budowlańcem ale coś mi się to
      wszystko przestaje podobać. Obok buduje Kombud i ruch na ich
      budowie jak w mrowisku a u nas nic się nie dzieje. Może ktoś ma
      jakieś informacje. Pozdrawiam.
      • pani_wiosnaa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 30.01.08, 11:30
        hej
        ja kupilam mieszkanie w budynku nr 5 teraz pod koniec lutego mam
        zaplacic kolejna czesc raty. Została ona przełozona z listopada z
        wiadomych powodów - niedotrzymania terminów. I teraz sie zastanawiam
        czy wstrzymac te 50tys bo faktycznie budują za wolno.
        Proszę napisz co Ty robisz domyslam się ze Ciebie dotycza takie same
        terminy płatności jak mnie.

kristofff1 napisał:

> Kupiłem mieszkanie od murapolu i trochę jestem wystraszony. Czy
        > ktoś wie dlaczego tak wolno budują?? Może dlatego że prezes nazywa
        > się Wolny. Nie dość że budują wolno to jeszcze ostatnio znikają z
        > budowy - rozebrali żuraw i wywożą kontenery. Jak chcą dotrzymać
        > terminu na czerwiec 2008?? Nie jestem budowlańcem ale coś mi się
        to
        > wszystko przestaje podobać. Obok buduje Kombud i ruch na ich
        > budowie jak w mrowisku a u nas nic się nie dzieje. Może ktoś ma
        > jakieś informacje. Pozdrawiam.
      • Gość: optymis Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.interpc.pl 02.12.08, 19:34
        Śledzę wpisy na forum od samego początku, ale nigdy nie wypowiadałem się gdyż
        należę raczej do optymistów.
        To forum to wpisy praktycznie samych pesymistów i konkurencji.
        Można powiedzieć, że również dotknęła mnie nieterminowość Murapolu. Umowę
        podpisałem w styczniu br. Mieszkanie miałem odebrać 30 listopada. Ale... zanim
        podpisałem umowę przedwstępną z Murapolem prześledziłem inwestycje w Tychach.
        Tak naprawdę nie było żadnej alternatywy: Kombud przy Sikorskiego i jego
        przewrócone wieżowce - dziękuję, Feniks przy Skalnej – sp z o.o. Z kapitałem
        zakładowym 50.000zł i brakiem gwarancji ceny końcowej, Sosnowe – wieczny plac
        budowy na wygwizdowie, Łąbędzie – bez komentarza. Poczytałem wpisy na forach
        wcześniej wspomnianych inwestycji, na których również wypowiadają się pesymiści
        i konkurecja, i doszedłem do wniosku, że nie ma idealnego developera i odbiorów
        w terminie. Więc przyjąłem margines bezpieczeństwa - termin odbioru luty 2009.
        W listopadzie podpisałem aneks do lutego (czyli wg planu z poślizgiem). Nigdy
        nie przychodziłem do biura i nie „darłem ryja” na biednych handlowców, którzy są
        bogu winni. O konkretach (rekompensata za zwłokę) zawsze rozmawiałem z
        dyrektorem Wolnym. To polecam wszystkim rozgoryczonym klientom Murapolu. Jeśli
        ponosicie koszty na dodatkowy wynajem mieszkania, mieszkacie po kątach u
        rodziny, bo już sprzedaliście mieszkania, a do odbioru znowu kolejne miesiące,
        to przyjdźcie do Murapolu i poproście np. o miejsce parkingowe (przecież w ogóle
        ich nie sprzedają), komórkę lokatorską (w chorej cenie – też żadnej nie
        sprzedali) czy nawet upust na większe mieszkanie – to przecież niezłe bonusy,
        które mogą zrekompensować Wam cierpienie i złość. Jak się dogadacie, będziecie
        mieć satysfakcję, że nie daliście się wydutkać tak całkowicie.

Podsumowując, inwestycja przerosła trochę chłopaków z Murapolu, to nie kilka
        bloczków w Bielsku. Nie przewidzieli problemów na jakie się natknęli i terminy
        jakie podali były zbyt optymistyczne.
        Moim zdaniem i tak będzie to najładniejsze architektonicznie osiedle w Tychach w
        b.dobrej lokalizacji. POZWÓLCIE IM TO SKOŃCZYĆ, dajcie sobie spokój z
        telewizjami itp.

Dla niezdecydowanych – są jeszcze wolne mieszkania. Licytacja – moim zdaniem to
        chwyt marketingowy. Ja próbowałbym indywidualnie negocjować upust. Zapomnijcie o
        cenach z cennika.

Myślę, że to trochę inny wpis niż pozostałe i nastroi pozytywnie tych , którzy
        czekają na podjęcie decyzji o zakupie.

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :) OPTYMISTA
      • kristofff1 Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 30.10.07, 17:52
        Wy się śmiejecie a mnie szlag trafia. Widzę jak na Sikorskiego
        rosną budynki. Tylko nie moje. Żurawie stoją ale nie na budowie
        Murapolu tylko Kombudu. Ostatnio jeszcze plotkę słyszałem na
        mieście że Murapol ma kłopoty. Nie wiem co robić? Może ktoś kto
        kupił w Murapolu mieszkanie coś wiarygodnego wie.
              • Gość: Ania Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.crowley.pl 14.01.08, 00:33
                zapytajcie o dokumenty geologiczne tego osiedla - rozmawialam z firma ktora tam
                budowala... bedzie afera chyba... ja sie caly czas zastanawiam nad kupnem
                mieszkania na tym osiedlu - wielu moich znajomych czeka na rozowoj wypadkow.
                podobno grunt jest nie teges czy costam. ja jak pytalam to niby wszystko oki...
                czekam w kazdym razie :)
              • pani_wiosnaa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 30.01.08, 11:36
                hej
                Budynek 5 to rozwniez moj budynek. Chciałabym zapytac o płatności.
                Zakładam (bo dawno nie byłam na budowie) ze jest 50% wykonanego bud
                nr5 i nie chciałabym przekazywac kolejnej raty bo w sumie firma M
                dostałaby ok 90% wartosci mojego mieszkania. Termin przedostatniej
                raty mam pod koniec lutego. Co ty robisz?

Gość portalu: Dante napisał(a):

> Witam w końcu widać konkretne prace z tego co się orientowałem
                początkowe probl
                > emy były zwiazane z podwykonawcą ktury nie wywiązywał sie z
                terminów i stąd ten
                > poślizg.Ale już rośnie jak grzyby po deszczu:) a propos Ja
                kupiłem mieszkanie
                > w budynku nr 5
                • Gość: Dante Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kolnet.com.pl 07.02.08, 10:57
                  No witam ja mam już zapłaconą przedostatnią transzę,myśle ze niema powodu do niepokoju,codziennie przejeżdzam obok budowy i ruch jest spory widać ze rozkręciło się to wszystko na dobre:).Nie mam w zwyczaju ciągle narzekać i patrzeć na wszystko pesymistyczne czasami trzeba zaryzykować a nie tkwić w miejscu i czekać jak to wszystko wyjdzie.Tak naprawde to do każdego dewelopera można sie doczepić i zawsze znajdzie sie ktoś kto będzie niezadowolnony to jest nieuniknione w każdej branży.Jak nie mam powodu aby psioczyć tym bardziej ze płaciłem za metr 3500zł :)bo kupiłem od razu jak się pojawili w tychach a to ze względu na lokalizacje (wg mnie jest rewelacyjna) układ i wygląd osiedla(bloków)jest inny,nie śjakieś szare szeregowce.Pozdrawiam
                  • pani_wiosnaa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 07.02.08, 14:54
                    hej, nie chce narzekac nawet sie nie zezloscilam jak przesuneli
                    termin z czerwca na koniec sierpnia bo pracuje w firmie
                    deweloperskiej i wiem jak to jest ale nie chce zeby juz sie
                    przedluzalo, chcialabym zmieszkac w grudniu.
                    Poza tym tez sie szybko zdecydowalam na cztery pory roku, zgadzam
                    sie z Toba ze lokalizacja super tylko ja placilam 3900 :( ale to i
                    tak mniej niz teraz wiec jest powod do zadowolenia.
                    Ciagle sie zastanawiam nad ta przedostatnia transza, nie obawiam się
                    ze budowy naszego bloku nie dokoncza ale nie godze sie na platnosci
                    jezeli terminy poszczegolnych prac nie będą dotrzymane.
                    pozdrawiam
              • Gość: ala Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 30.01.08, 21:09
                Ciekawe jaki bedzie rozwój wydarzeń poczekam z kupnem mieszkania -
                wkońcu w Tychach coraz wiecej innych inwestycji.
                Mam znajomych w Bielsku i opinia tego deweloera - włos sie jeży na
                głowe ale decyzja jeszce nie
                zapadła ...poczekamy ...zobaczymy........... myśle ze szybko sie nie
                wyprzedadą.
                • lancer_evo Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 31.01.08, 13:32
                  niby coraz wiecej, ale mieszkania z murapolu maja byc na przelomie
                  wrzesnia / pazdziernika...
                  dziwi mnie jednak fakt, ze w budynku 5 (jest w sprzedazy zdaje sie
                  od ubieglego roku) jest ciagle sporo mieszkan - chyba nie ciesza sie
                  jakims super zainteresowaniem... nie wiem co o tym myslec... mam
                  wzor umowy przedwstepnej i troche mi sie ona nie podoba -
                  zastrzegaja sobie prawo do zmiany ceny mieszkania w przypadku zmiany
                  stawki vat...
                  standard wykonczenia budynku i mieszkania jest rozwniez baaaardzo
                  ogolnie sformulowany... troche mi sie to nie podoba...
                  w ogole to najbardziej rozbawila mnie szczerosc przedstawiciela
                  murapolu ktory w trakcie spotkania bez zenady przyznawal ze nie zna
                  odp. na niektore zadawane przez mnie pytania (koniec koncow
                  uzyskalam odp. od innych osob) :):) powiedzial mi np ze miejsca
                  parkingowe nie ciesza sie zainteresowaniem i ze poki co to nie ma
                  potrzeby ich kupowac:) skoro tak to chyba rzeczywiscie z niego
                  zrezygnuje:) skoro pod budynkiem wykupionych jest poki co zaledwie
                  kilka miejsc to chyba murapol bedzie musial obnizyc ceny chcac sie
                  ich pozbyc... no chyba ze wola zeby staly puste:)
                  • pani_wiosnaa Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 31.01.08, 14:35
                    hej
                    rzeczywiscie budynek nr 5 jest w sprzedazy od czerwca/lipca zeszlego
                    roku ale sprawdzajac mieszkania Murapola na gratce.pl to zostaly
                    jedynie duze mnieszkania w bud nr5 do sprzedazy, sadze ze
                    zamiesciliby wszytskie gdyby byloby inaczej prawda? Ja mam
                    mieszkanie w tym wlasnie budynku, na garaz sie nie zdecydowalam ale
                    z tego co mowisz nie ma pospiechu.
                    • lancer_evo Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 31.01.08, 14:54
                      ja bylam w biurze i wiem ze sa tez mniejsze metraze - mnie
                      interesowalo 51,5 m... w budynku 5 nie bylo najmniejszego problemu z
                      mieszkaniami tego typu... na pewno sa na 1p w bud. 5 c, i na
                      parterze - tez w 5, ale nie pamietam w ktorej czesci.. nie ma tez
                      problemu z mieszkaniami 50 m:) a w budynku 4 - mieszkan jest jeszcze
                      wiecej... przedstaiciel murapolu pokazywal mi plan miejsc
                      parkingowych - ta jak pisalam wczesniej tylko kilka miejsc zostalo
                      wykupionych:)
                • Gość: Dante Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.kolnet.com.pl 07.02.08, 14:55
                  No witam ja mam już zapłaconą przedostatnią transzę,myśle ze niema powodu do niepokoju,codziennie przejeżdzam obok budowy i ruch jest spory widać ze rozkręciło się to wszystko na dobre:).Nie mam w zwyczaju ciągle narzekać i patrzeć na wszystko pesymistyczne czasami trzeba zaryzykować a nie tkwić w miejscu i czekać jak to wszystko wyjdzie.Tak naprawde to do każdego dewelopera można sie doczepić i zawsze znajdzie sie ktoś kto będzie niezadowolnony to jest nieuniknione w każdej branży.Jak nie mam powodu aby psioczyć tym bardziej ze płaciłem za metr 3500zł :)bo kupiłem od razu jak się pojawili w tychach a to ze względu na lokalizacje (wg mnie jest rewelacyjna) układ i wygląd osiedla(bloków)jest inny,nie śjakieś szare szeregowce.Pozdrawiam
          • anghelinni Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 12.07.08, 08:56
            Ciekawa sprawa z tym filarem... Może styropianu do ociepleń innych powierzchni
            im zabrakło? ;-)
            Co do wycięcia maili - zarówno gość z BB jak i Ty ze swoim pytaniem napisaliście
            na wątku/gałązce, na której był ów żałosny post o Panu Maćku... No i usuwając
            tamtego posta nieuchronnie musiała polecieć cała gałązka...
              • anghelinni Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 12.07.08, 17:31
                Rozumiem, że można się na kogoś o coś wkurzyć, ale żeby od razu wywlekać to na publiczne forum... W taki sposób? Miałem do czynienia z Panem Maćkiem i uważam, że tamtem post był nieco przesadzony...
                No ale wróćmy może lepiej do najważniejszego tematu. Moje mieszkanie ma być gotowe do końca lipca, prób odbioru już było kilka, najgorzej ma się sprawa wykończenia sufitu... Otynkowane na gotowo ściany i surowy sufit to jak na razie najgorszy pomysł Murapolu, z jakim się zetknąłem... Poza tym kupiłem mieszkanie na poddaszu i sposób, w jaki podwiesili płyty G-K jest fatalny...
                Czy ktoś już odebrał od nich mieszkanie? Z tego co wiem, w czerwcu miało być kilka odbiorów z osobami, które nie zgodziły się podpisywać aneksy...
                  • anghelinni Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 14.07.08, 15:10
                    Też kombinowałem jak wykorzystać tę przestrzeń - wydaje mi się, że strychu nie
                    ma sensu, przynajmniej nie na tym suficie który jest standardowo robiony (ma
                    zbyt mały "udźwig"). Zastanawiałem się bardziej nad otwarciem przestrzeni i
                    ewentualną antresolą, jednakże ze względu na koszty i na zbyt małą ilość czasu
                    na wykonanie zmian w projekcie zrezygnowałem. Ma to też swoje dobre strony -
                    podwieszony sufit jest dodatkowo ocieplony.
                    O ile dobrze pamiętam masz mieszkanie w budynku nr 4, więc jeszcze możesz się
                    zastanawiać. Radzę jednak przejechać się do architekta - ja skorzystałem z tej
                    możliwości i dowiedziałem się, że wiele mógłbym zrobić, gdybym zgłosił się zanim
                    mi dach zaczęli budować...
      • Gość: zgryżliwy Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.artronik.net 12.07.08, 20:35
        Filar był sknocony, no to dobrze, że go poprawiają, nie wydaje się Wam? A może po prostu wystarczyłoby zadzwonić do biura i zapytać? I podobnie w każdej innej sprawie. Jestem zdania, że trzeba każdy problem z Murapolem osobiście wyjaśniać, żądać konkretnych odpowiedzi a nie rozpisywać się o swoich "przemyśleniach" na forum. Czy to dotyczy pracownika, czy mieszkania, zawsze można więcej załatwić rozmową niż atakiem. Pisanie na forum o każdej p.i.erdole i robienie z Murapolu potwora, jest wbrew pozorom przeciwko nam. Jak się któs tych wszystkich uwag naczyta, to nie kupi mieszkania za Chiny w Murapolu i nam Murapol na serio pójdzie z torbami :)
        Trzeba twardo, ale z głową ;) pozdrawiam.
        • skoja1 Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 15.07.08, 10:24
          Witam
          Dziś jechałem koło Murapolu, jestem bardzo szczęśliwy, że zaczęli
          kończyc dach na budynku nr 5. Odbiór mieszkania również mam na
          koniec sierpnia. Mam pytanko do osób, które juz odebrały mieszkanie.
          Ktoś napisał, że nie są podłączone media, to jak sprawdzić czy jakaś
          instalacja nie jest sknocona. Na moje pytania o terminy odbioru i
          mozliwości zamieszkania Murapol nabiera wody w usta. Brak jest
          informacji czy my będziemy mieszkać na jakieś ulicy, czy pod ogólną
          nazwą 4 pory roku. Jescze jedna rzecz mnie bardzo wkurza, żeby
          wjechać do Murapolu od strony Tychów należy zrobić kółeczko. Czy
          może ktoś ma odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
          • Gość: ibuprom Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: 88.220.79.* 15.07.08, 11:23
            Jezeli chodzi o ulice to najpierw Murapol musi złozyć wniosek do
            urzedu o nadanie numeru porządkowego czyli Miasto ustanowi ulicę i
            przypisze numery do naszego budynku (klatek). Następnie Murapol
            przygotuje projekt podziału fizycznego budynku i złoży go w urzędzie
            w celu uzyskania zaświadczenia o samodzielności lokali mieszkalnych.
            Zaświadczenie jest to niezbędne do ustanowienia odrębnej włąsności
            tych lokali czyli bedzie ono potrzebne do podpisania aktu
            notarialnego. A wszytsko to się stanie gdy budynek będzie skończony
            i odebrany. A koniec sierpnia tuż tuż
          • anghelinni Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 15.07.08, 11:44
            Bez mediów nie jesteś niestety w stanie sprawdzić poprawności wykonania
            instalacji. Pytałem ostatnio o to i dowiedziałem się, że do końca sierpnia mają
            być podłączone. I mam nadzieję, że będą! Ewentualne usterki związane z tymi
            instalacjami powinny być w przypadku odebranego mieszkania usuwane w ramach
            rękojmi/gwarancji...
            Możesz też odmówić odbioru mieszkania bez mediów.
              • Gość: klient_BB Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.eranet.pl 26.07.08, 00:06
                A dlaczego ktos usunal moj wpis sprzed kilkunastu dni??!! Hmmm to
                jakas manipulacja....troche prawdy napisano i juz Murapol
                zainterweniowal...A w Bielsku dalej nic sie nie dzieje na czwartym
                etapie...niby wzieli sie do roboty z wykanczaniem naszych blokow,
                ale efektow zadnych nie widac...a klientom sciema, ze juz, juz, juz
                bedziemy konczyc....tu nawet Bob Budowniczy nie pomoze...
                    • Gość: Dante Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 19.08.08, 07:29
                      Witam serdecznie.Odbiór mieszkania mam 3 wrzesnia 2008 także już niedługo:) w budynku 5D,własnie jestem na etapie załatwiania inspektora nadzoru budowlanego który pomoże mi w odbiorze mieszkania,sam nie mam zamiaru tego robić.Oczywiście opisze na forum cały przebieg odbioru własne odczucia i spostrzezenia.Pozdrawiam przyszłych lokatorów(sąsiadów):p
                          • Gość: anabara Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.08, 21:38
                            Pytając o oględziny myślę, że masz na myśli odbiór mieszkania. Przy odbiorze
                            należy zwracać uwagę również na wiele szczegółów, na których nie zawsze się
                            znamy. Jestem po obiorze więc mogę wiele na ten temat napisać, również o
                            usuwaniu usterek i dalszej współpracy z firmą M - celem wykorzystania przez innych.
                            W każdym razie satysfakcja ze współpracy jest .... niestety mało zadowalająca
                            (mówiąc bardzo delikatnie).
                            Jeśli nie śpieszy Ci się z przeprowadzką to pewnie po odbiorze we wrześniu - na
                            święta Bożego Narodzenia zdążysz sie przeprowadzić. Ja mam sytuację odwrotną,
                            więc bujanie się z firmą M jest dla mnie mało zabawne.
                            Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.
                                • Gość: max Re: do Dante i Skoja1 IP: 212.244.68.* 03.09.08, 10:25
                                  Ja mialem termin odbioru umowiony na 9 rano....
                                  Jak przybylem do mieszkania, to ekipa remontowa jeszcze konczyla
                                  strop i ocieplenie nad sufitem (poddasze), w dniu odbioru!!!
                                  Konczyli prace na szybko, na wariackich papierach. Brakowalo klamek
                                  w oknach, instalacje nie dokonca zgodne z ustaleniami...itp ..Odbior
                                  odbyl sie dopiero po 15 ... to chyba nie jest normalne, pozdrawiam
                                • Gość: gość Re: do Dante i Skoja1 IP: *.unregistered.media-com.com.pl 03.09.08, 12:10
                                  Mieszkanko bylo ok, odbiór na wariackich papierach. Nie ma
                                  możlliwości sprawdzenia instalacji, bo nic nie jest podłączone. ja
                                  nie odebrałem mieszkania, ponieważ odbiór i tak by nic nie zmienił,
                                  ponieważ nadal wejście do bloku nie jest możliwe, bo cały czas jest
                                  to teren budowy. Media wedle zapewnień Murapolu maja być na
                                  przełomie września i października. NIE ma kanalizacji, tak że siu
                                  siu nie zrobisz. Nie ma możliwości podjazdu do budynku. Ja się nie
                                  czepiam, ale nie wierzę zeby Murapol zdążył z dojazdem do bloku w
                                  terminie 60 dni (bo tyle teoretycznie ma na usunięcie usterek).
                                  Jedyne co dobre na tej budowie to miejsce. Jestem umówiony na
                                  nastepny termin odbioru. Jesli to jest moja własność to chciałbym
                                  móc w pełni z niej korzystać. Przedstawiciel Murapolu gwarantował
                                  możliwość swobodnego korzystania z prądu i wody przez ekipy
                                  remontujące, ale tam cały czas budują, więć ciężko to widzę. Zycze
                                  dużo cierpliwośći. Nie było na odbiorze przedstawiciela zarzadcy.
                                        • Gość: Dante Re: Do OdBiORcÓw!!!! IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 04.09.08, 07:31
                                          Witam wszystkich serdecznie,w szczególności sąsiadów z 5D.Wczoraj miał miejsce odbiór mojego mieszkania,na wstępie już powiem że kolejny jest pod koniec tego miesiąca i nie sądze że ostatni.A więc tak przede wszystkim nie idzcie sami odbierać potrzebne jest jakieś fachowe obiektywne oko,ja byłem z dwoma znajmomymi.Podstawa to jest Poziomica koniecznie 2-metrowa aby było widać niedociągniecia na całej wysokości ściany,druga poziomica może być metrowa a to po to aby sprawdzić pion i poziom zamontowania okien,kątomierz jakiś solidny,no i metr.Te 4 rzeczy to PODSTAWA!!! Teraz napisze na co zwracajcie najbardziej uwage i gdzie były największe niedociągniecia.
                                          1.Przede wszystkim piony u mnie odchylenia dochodziły do 2 centymetrów
                                          2.szpalety odchylenie do 2 centymetrów
                                          3.nierówności na ścianach
                                          4.kąty i piony praktycznie we wszystkich narożnikach
                                          5.porysowane okna + zły montaż
                                          6.nierówne szerokości futryn
                                          Tak mniej więcej to wygląda,może dla niektórych to nie są rażące wady ale ja tego mieszkania nie dostałem za darmo,oczywiście ostatnia transza czeka na prawidłowy odbiór mieszkania.Generalnie życze jak najlepiej osobą które chcą się jeszcze w tym roku wprowadzić,ja czarnoi to widze panuje tam jeszcze zbyt duży chaos i bałagan,media nie są podłączone chociaz pan powiedział ze firma udostępnia prąd bezpłatnie do czasu podłączenia.Jeszcze raz pozdrawiam i mam nadzieję że u was będzie wszystko ok! Napisze jak wyglądaj kolejny odbiór.Hejka
                                        • anghelinni Re: do Dante i Skoja1 04.09.08, 15:27
                                          Nie ma na razie możliwości rozpoczęcia żadnych prac wykończeniowych. To akurat ja przymierzałem się już do wykończenia, ale o ile dostęp do prądu rzeczywiście jest, o tyle jest duży problem z ujęciem wody, a kanalizacji nie ma w ogóle.
                                          O możliwości zamieszkania nie ma co w ogóle rozmawiać na razie...
                                          • Gość: ibuprom odbiór IP: 88.220.79.* 05.09.08, 07:35
                                            Witam,
                                            No i po odbiorze:
                                            Ogólne wrażenie dot. mieszkania 5D dobre. Kilka uwag: okno do
                                            regulacji, ściana krzywa raczej do zburzenia, brak wylewki na
                                            balkonie i balustrad, brak tynku na elewacji wiec okna będę
                                            sprawdzać poźniej. Naprawde wszystko inne ok: gdniazdka, podłaczenia
                                            w ustalonych miejscach, odchyłki ścian w normie kąty też, fajne
                                            balustrady na klatkach, drzwi do mieszkania ok.
                                            Następne spotkanie zostało wyznaczone na koniec października gdy
                                            części wspólne będą na ukończeniu, nie chciałam spotykać się
                                            wcześniej bowiem odebranie kluczy do mieszkania wiąże się z
                                            przelaniem ostatniej raty. Ja poczekam gdy będę mogła dojść drogą do
                                            budynku i klatki i garaże będą gotowe.
                                            No to tyle denerwujący jest ten wydłużający się czas oczekiwania :(
                                            Czy ktos wierzy, że wprowadzi się przed nowym rokiem? bo ja chce
                                            wierzyć
                                            pozdrawiam lokatorów
                                            • Gość: realista Re: odbiór IP: 83.142.123.* 18.09.08, 12:23
                                              Witam
                                              Też kupiłem mieszkanie w budynku nr 5. Na szczęście nie dla siebie
                                              tylko na wynajem. Nie macie najmniejszych szans na wprowadzenie się
                                              w tym roku. Mam kilka mieszkań kupionych od deweloperów i wiem jak
                                              wygląda procedura dopuszczenia budynku do użytkowania.
                                              Od momentu zakończenia wszystkich prac do momentu wydania przez
                                              Powiatowego Inspektorz Nadzoru Budowlanego decyzji o dopuszczeniu
                                              do użytkowania mija średnio 2 miesiące. Najpierw inwestor
                                              powiadamia różne instytucje ( straż pożarna, sanepid, PIP itp)
                                              które mają ustawowy czas na kontrolę. Potem papiery do PINB-u i
                                              znowu kontrola do 21 dni. Po wydaniu decyzji można wpuścić do
                                              budynku mieszkańców. Teoretycznie Murapol nie ma prawa wcześniej
                                              nikogo wpuścić na prace wykończeniowe w mieszkaniach. Jeżeli to
                                              zrobią a znjdzie się ktoś "życzliwy", np z konkurencji, i doniesie
                                              do PINB-u, to mogą po kontroli nawet wstrzymać budowę.
                                              Żeby rozpocząć procedurę odbiorową, jak pisałem wcześniej, trzeba
                                              zakończyć zakończyć roboty ( oprócz wnętrz mieszkań), między innymi
                                              przyłącza. A murapol nawet nie rozpoczął realizacji kanalizacji
                                              deszczowej. Musi ją przeprowadzić wzdłuż Sikorskiego aż do
                                              bydynków "Weroniki" (za budową Kombudu). Powodzenia. Może zrobią
                                              szambo.
                                              I jeszcze jedno. Pytałem się geniuszy w biurze sprzedaży jak będzie
                                              rozwiązana sprawa wspóludziałów w gruncie wspólnym dla całego
                                              osiedla (drogi, place zieleń itp). Pytanie przerosło ich możliwości
                                              ściemniania.
                                              Pozdrawiam
                                              Do zobaczenia na odbioracch w marcu.
                                                  • Gość: skoja1 Re: odbiór IP: *.unregistered.media-com.com.pl 22.09.08, 09:57
                                                    Ja nie odebrałem mieszkania bez mediów, jesli chodzi o ogrzewanie,
                                                    to z tego co wiem ma być juz podłączone. Nie jestem takim optymistą,
                                                    aby liczyc na wykończenie części wspólnych w ustalonym terminie,
                                                    natomiast chciałbym mieć możliwość korzystania z wody i prądu, bez
                                                    łaski Murapolu, że oni go udoostępnią. zobaczymy
                                                  • Gość: Kola Re: odbiór IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.09.08, 22:53
                                                    Z tego co wiem od panow z Murapola to ogrzewania ma sobie zalatwic
                                                    wspolnota cokolwiek to znaczy i jak to rozumiec, takze nie bedzie go
                                                    na pewno w dniu odbioru. Jakie dostaliscie informacje dotyczace
                                                    elektrycznosci?bo mnie Murapol poinformowal, ze elektryczosci nie
                                                    bedzie sie dalo sprawdzic, gdyz kazdy lokator musi zalatwic sobie to
                                                    indywidualnie z Vatenfallem.
                                                  • Gość: ibuprom Re: odbiór IP: 88.220.79.* 24.09.08, 09:02
                                                    Jezli chodzi o energię to wypełnia się wniosek do Vattenfalla
                                                    wystarczy umowa przedwstępna i w ciągu tygodnia przyjdą podłączyć
                                                    prąd.
                                                    A jeżeli mowa o wodzie i ogrzewaniu to w naszym imieniu umowy
                                                    podpisuje LOKUM (nasz zarządca) a oni je podpiszą wtedy gdy już
                                                    Murapol upora się z kanalizacją. Wiec to wszystko powinno byc w
                                                    mieszkaniu. Po jakims czasie wodociagi przeslą nam umowy wraz z
                                                    pierwszym rachunkiem moze to potrwac nawet pol roku ale w tym czasie
                                                    masz wode.
                                                    Martwi mnie jedna rzecz że drogi nie bedzie przed zimą :(
                            • anghelinni Re: Tychy - murapol - 4 pory roku 01.09.08, 09:20
                              W internecie znajduje się wiele artykułów dotyczących odbioru mieszkania - na
                              przykład tutaj.
                              Można też zawsze skorzystać z pomocy inspektora budowlanego...
                              Ja też należę do osób, którym zależy na szybkim wprowadzeniu się - niestety
                              termin Bożego Narodzenia, który podajesz, nie jest raczej żartem tylko tym, co
                              nas czeka...
                              Pozdrawiam sąsiadów, w szczególności pionierów z 5-tego budynku!
        • Gość: lancer_evo odbiór IP: 195.205.106.* 23.09.08, 08:37
          mam kilka pytan do osob, które sa juz po odbiorze (nawet jesli nie
          podpisaly protokolu) - jaka byla reakcja murapolu na brak checi
          podpisania protokolu? powiedzieliscie ze nie podpisujecie z powodu
          braku mediow, czesci wspolnych itp czy jak to wygldalo?
          bylam tydzien temu na budowie i szczerze mowiac to nie wygladalo to
          tak jakby mialo byc przekazane ludziom w najblizszym czasie (chodzi
          o bud. 5 C)... termin odbioru wyznaczyli nam na 29 wrzesnia, a na
          klatce schodowej kable, brak wylewki, brak windy (ma byc podobno do
          21.10) - ogolnie rzecz ujmujac - troche brakuje zeby moc uznac
          budynek za skonczony:) do mieszkania nie mamy zastrzezen - wszystko
          zrobione tak jak mialo byc...
          aha... my juz mamy aneks ze zmiana daty ostatniej transzy z racji
          braku czesci wspolnych - napisalismy pismo z prosba o zmiane na 31
          pazdziernika, podpisano go w ten sam dzien, choc pan z murapolu
          krecil nosem:)
        • Gość: anabara Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.08, 21:53
          Fachowiec przy odbiorze jest niezbędny. Nie jesteś bowiem w stanie osobiście
          stwierdzić, np. prawidłowości zakotwiczenia okien - a takie usterki też są.
          Różne kity się wciska klientom za taką cenę, a reprezentujący firmę budowlańcy
          w ogóle nie wstydzą się tego co nadzorowali i oddają !
          Usuwanie usterek to odrębna historia.
          Przesunięcie wpłaty ostatniej transzy to niewielki uszczerbek dla firmy M gdyż,
          zdecydowany % całej kwoty już został wpłacony. Natomiast termin podpisania
          rzeczywistej umowy kupna, a tym samym zamieszkania jest wielką niewiadomą. Czy
          to coś oznacza ?
          • Gość: klient Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.08, 22:01
            Witam sąsiadów!! Zapewne tak samo jak ja zastanawiacie sie jak długo będziemy
            jeszcze odbierać nasze mieszkania. Myślę, że nie powinniśmy tak biernie czekać i
            słuchać kolejnych wymówek i obietnic "pracowników" MURAPOLu. Przecież my już
            dawno wypełniliśmy warunki umowy, wpłacaliśmy transze, dlaczego więc mamy być
            traktowani NIEPOWAŻNIE. Kolejne terminy mijają... To tylko MURAPOL ma problem z
            wywiązaniem się z umowy!!! No i na razie czyni to bez jakichkolwiek
            konsekwencji!!! Czy ma ktoś pomysł jak możnaby wyegzekwować nasze PRAWA?!?! My
            nie wpłacając pewnie 2 lub 3 transzy w terminie dawno mielibyśmy zerwane umowy
            albo sprawy w sądzie! Może najwyższy czas powalczyć o NASZE PRAWA?!?!
              • Gość: REALISTA Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: 83.142.123.* 06.10.08, 12:17
                Witam ponownie. Widzę, że koledzy zaczynają się zbroić.Chyba
                rzeczywiście najwyższy czas zacząć działać. Wydaje mi się, że
                straszenie sądem niewiele pomoże. Umowa jest tak napisana, że
                nieprędko możemy coś uzyskać. Uważam, że najlepszy skutek
                przyniesie postraszenie panów z Murapolu możliwością zaproszenia
                mediów jako trzeciej strony do dyskusji;-).
                • Gość: DK Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: 83.238.120.* 06.10.08, 13:15
                  Witam Sąsiadów :),

nie będę opisywać moich perypetii z deweloperem (niewykończone części wspólne,
                  usterka już po odbiorze mieszkania i brak sprawnej reakcji kierownictwa w
                  sprawie jej usunięcia), szkoda moich nerwów...
                  Chciałam tylko wskazać, że dyskusja z trzecią stroną - mediami jest niezłym
                  pomysłem. Weźmy pod uwagę to, że blok numer 5 jest pierwszym z kilku, które
                  Murapol oddaje, w związku z czym ma jeszcze dość dużo mieszkań do sprzedania i
                  musi znaleźć sporo nowych klientów. Może to będzie motywujące dla dewelopera.

Pozdrawiam
          • Gość: gość Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 13.10.08, 12:21
            strona good pomysl!! zastrzezen mozna wymienic sporo zwlasza dotyczacych braku
            dotzrymanych terminow bo umowmy sie to jest powazny problem!!!
            a nie jakis tam szeroko opisywany problem kasku na wymienionej przez ciebie
            stronie badzmy powazni!
            mam odbior za kilka tygodni ale wykonczenie czesci wspolnych zajmie jak dla mnie
            z 3miesiace :( i tu pojawia sie pytanie co robic???
              • Gość: mieszkaniec Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.tychy.msk.pl 14.10.08, 22:09
                No i jeszcze wymiana zle polozonej elewacji na budynku A, brak
                kanalizacji i ogrzewania. No i jeszcze to musi zatwierdzic Inspektor
                Nadzoru Budowlanego. Takze w nalepszym wypadku koniec listopada... A
                w umowie bylo koniec sierpnia, no i te 60 dni wg umowy na zwloke,
                takze i tak CZAS MINĄŁ DROGA firmo MURAPOL S.A.!!! A oni czują się
                dalej bezkarni...
                • Gość: Cosiek Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.08, 16:00
                  Ludzie jak wy to przyjmujecie??Jak odbieracie mieszkania z tak fatalnie
                  wykończonymi a raczej nie wykończonymi w ogole częściami wspólnymi!Powiem Wam,
                  że syf, brud....Ja wchodząc do takiego budynku, w którym miałabym mieszkanie za
                  nim 200 000 zł popłakałabym sie od razu!!!Poza tym jak wygląda to
                  osiedle??!!będziecie mieszkać na placu budowy, koło uszu będą jeździć wam kopary
                  a nad głową latać żurawie jeszcze przynajmniej 3 lata!
                  Zastanawialiście się co z garażem??zanim to wykończą nie radzę sie wprowadzać a
                  wiecie dlaczego??jak wjedzie tam kopara udusicie się spalinami w mieszkaniach!
                  Dla mnie to jest jeden wielki dramat a wprowadzenie sie możecie planować na
                  święta ale 2009!(o szybkim podłączeniu do kanalizacji możecie zapomnieć)i to tak
                  na serio i bez złośliwości dla Was klienci!Bierzcie nogi za pas i do działania!
                    • Gość: tomi Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.gprs.plus.pl 16.10.08, 21:27
                      Witam wszystkich sąsiadów
                      Czytam te wszystkie posty i zatanawiam się jak jest w innych
                      inwestycjach tego typu. Powiem Wam że pownie wszyscy tak mają. Myślę
                      że nie trzeba panikować i rozpisywac się na forach o nie zetelności
                      developera tylko działać i wymuszac działanie na murapolu. Jak
                      będziemy wszyscy pisać tylko i wyłącznie o problemach na tym osiedlu
                      to osobiście przyczynimy się do tego że inni nie kupią miszkań i
                      kaplica zostaniemy na wiecznej budowie z miszkaniami wartymi mniej
                      niz w dniu zakupu.
                      Pomyslcie jak bardzo było by to niwykonalne aby tak duże
                      przedsięwzięcie jak budowa takich bloków odbyło się bez żadnych
                      problemów. Tym bardziej w naszym dziwnym kraju.
                      Pozdrawiam sąsiad z bloku 4
                      Mam propozycję aby wszyscy lokatorzy podali sobie kontakty osobiste
                      np gadu gadu i umówili się na spotkanie robocze osobiście poza forum
                      np. razem z prawnikiem . Razem można więcej i taniej. Najważniejsze
                      nie dymić tylko po cichu załatwić. Pamiętajcie świętą prawdę każdego
                      usługodawcę trzeba sobie wychować !!!
                      • Gość: Michal Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.08, 22:57
                        To co robią ludzie z Murapol-u 4 pory roku w Tychach jest szczytem
                        niekompetencji i beznadziejstwa. Klienci są wzywani na odbiory
                        mieszkań, gdy teren jest wciąż wielkim placem budowy. Jak można
                        odebrać mieszkanie gdy nie ma zrobionych dróg wewnętrznych,
                        kanalizacji i ogrzewania????
                        Jak można odbierać mieszkania gdy części wspólne są niewykończone na
                        podłogach leżą przewody i rury??
                        Jak można odebrać mieszkanie jeśli od kolejnego dnia i tak nie
                        będzie można wchodzić do niego, gdyż jest to jeden wielki plac
                        budowy??
                        Jak można odbierać mieszkanie i od kolejnego dnia chodzić do niego w
                        kasku (może dostaniemy w Murapolu jakieś kaski dla dzieci?)??
                        Niech Zarząd Murapolu się zastanowi jak szargają swoją opinię
                        próbująć wciskać ludziom kit, że te mieszkania nadają się do odbioru.
                        Niech nowi klienci którzy szukają nowych mieszkań się zastanowią czy
                        warto inwestować własne pieniądze w to coś co jest nam sprzedawane.

Gdyby ktokolwiek z Dyrekcji, Zarządu Murapolu miał odbrobinę honoru
                        to zaprosiłby każdego z klientów na spotkanie, przeprosił szczerze i
                        szukał sposobu złagodzenia strat jakie ponoszą klienci w związku z
                        przeciągającymi się pracami budowlanymi. A straty klienci ponoszą!!
                        Jeśli mieszkanie miało być gotowe pod koniec sierpnia to musicie juz
                        spłacać kredyt za to mieszkanie, a nie mozecie sie tam jeszcze
                        wprowadzic. Ponosicie dodatkowe koszty wynajmu mieszkania na czas
                        ich opoznien. Ale czy to interesuje Murapol??
                        Murapol dba tylko o swoją kasę i nie ma ochoty zwrócić uwagi, iż
                        przez ich niekompetencje klienci ponoszą stratę. Nie dba o kontakt z
                        klientami i znalezienie kompromisu.
                        Czy to tak ciężko wziąć odpowiedzialność za swoję błędy, zaprosić
                        klienta, ustalić indywidualne rozwiązanie dla każdego??? Podjąć się
                        rozwiązania tego problemu.
                        Nikt z nas nie pisałby na forum gdyby traktowano klientów poważnie i
                        podjęto by z nami rozmowy o problemach, które powstały.
                        No cóż ale po co z klientami rozmawiać jak w tym czasie można
                        kupować kolejne działki i być jeszcze większym.
                        Oby tylko nie powstał olbrzym na słomianych nogach.

Ufff. W zyciu juz nie kupie dziury w ziemii....

Ludzie!! Nigdy nie kupujcie dziury w ziemi!!!

Dobranoc;)

• Gość: Cosiek Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.10.08, 10:56
                          pewnie, że czytają to forum i najgorsze jest to, że nic sobie z tego nie robią
                          uważając nas za niewidomych głupków! Zastanówmy się czy godz 16 30 to dobra
                          godzina bo Mr dyrektora już może nie być a wystraszony pracownik nic nam nie
                          pomoże!trzeba to najpierw umówić!a reportera moim zdaniem warto wsiąść bo i tak
                          zostaniemy odesłani "z kwitkiem"jak zwykle zresztą!!!
                            • Gość: gość Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.chello.pl 22.10.08, 19:25
                              nie jestem zwolenniczka prasy ale jeśli już, to spotkajmy się wcześniej i
                              zobaczmy ilu nas jest bo będzie śmiech, jak przyjdą trzy osoby. poza tym
                              wypadałoby powiadomić firmę M bo programy typu uwaga działają na zasadzie
                              konfrontacji dwóch stron.. a tak będziemy sobie mogli sobie tylko pogadać między
                              sobą.na pewno nie będą czuli się zaproszeni czytając bądź co bądź, ale anonimowe
                              wpisy na forum
                              • Gość: tomi Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.centertel.pl 22.10.08, 22:07
                                słuchajcie bądzmy powazni troszkę
                                Jak na razie to na forum pisze kilka rozgoryczonych osób z czego
                                chyba cztery potwierdziły że będą na spotkaniu nie mamy zadnej
                                odpowiedzi od strony murapolu czy kotś od nich będzie . Nawet ich
                                nie poinformowalismy o spotkaniu (oficjalnie). Co wam konkretnego
                                powie jakis szeregowy pracowniczek który akurat bedzie w budce
                                murapolu. W tych trzech budynkach jest z tego co wiem 200 mieszkan.
                                Zróbmy coś co spowoduje że przyjdzie większość mieszkańców (
                                przyszłych). Myslę że osoby z bloków które są własnie odbierane
                                niech sie spróbują porozumiec z resztą. Jak będzie nas kilka osób to
                                nawet z TVN-em będziemy śmiesznie wyglądać, a murapol zbagatelizuje
                                sprawę i nas jeszcze ośmieszy.
                                Proponuję aby wszystkie osoby które chca się spotkać lub osoby które
                                dowiedzą się od was o spotkaniu ( liczę na to że się spotykacie
                                podczas odbiorów ) wyslą email-a na mój adres merqs@hot.pl z danymi
                                i telefonem
                                zrobię listę osób obdzwonię i potwierdzę czy będą napewno i jesli
                                bedzie nas więcej to OK idziemy jeśli nie to przekładamy spotkanie
                                tak aby było nas jak najwięcej.
                                Musimy byc zorganizowani . Już niedługo (mam nadzieję) będziemy
                                wpólnotą :-)
                                Acha ja jestem z bloku który na razie jest w formie gołych ścian ale
                                walcze razem z wami bo wiem że walcze również dla siebie
                                • Gość: Zdichu Re: Tychy - murapol - 4 pory roku IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.08, 22:40
                                  Sluchajcei Uwaga to nie program Jaworowicz ze musza byc w tym samym
                                  czasie 2 strony konfliktu. chocbysmy w trojke mieli przedstawic
                                  nasze problemy to przynajmniej uruchomimy jakis sensowny proces.
                                  pozniej niech szukaja dyrektorka i innych i niech sie z nimi
                                  umawiaja na spotkania. to nie my jestesmy reporterami aby
                                  zastanawiac sie jak to zorganizowac.