Dodaj do ulubionych

Parkiet - cena

IP: 195.33.166.* 24.01.06, 13:14
Witam,
szukalem, szukalem i nie znalazlem, wiec zawroce wam glowe. Przepraszam jesli
podobny watek byl niedawno, ale jakos nie moge sie doszukac odpowiedzi na moje
pytanie. Czy ktos jest w stanie podac mi ile kosztuje - orientacyjnie - cena
polozenia parkietu w swiezo wybudowanym budynku? parkiet niekoniecznie w 1
gatunku, ale z twardego gatunku drewna - powierzchnia okolo 35-40 m2.
Interesuje mnie cena wraz z produktami, surowcami i robocizna w okolicach
wa-wy. Czyli kompletna, calosciowa cena za zbudowanie podlogi. Z checia
poslucham rad oraz sprawdzonych kontaktow.
Obserwuj wątek
            • a0151 Re: Parkiet - cena 17.05.06, 20:41
              Gość portalu: misz098 napisał(a):

> Ja kupowałam tydzień temu za 100 zł za metr parkietu debowego II klasa z
              > ukladaniem, klejem, lakierem, cyklinowaniem. W sumie za wszystko procz
              > listewek, ktore sa od 7 zł za metr w gore. Nie wiem tylko czy jestem
              zadowolona
              >
              > z wykonania, bo sa w trakcie ukladania. Firma Tomkiel z Siemiatycz.

Trochę czsu już minęło i parkiet na pewno ułozony.
              Misz-098 - czy jesteś zadowolony z ułożenia parkietu, gatunku drewna i ekipy,
              która parkiet układała?

• olakometa2002 Re: Parkiet - cena 03.01.07, 18:06
          Witam,
          ja pytałam na ul. Bartyckiej w warszawie i tam jeden facet dał mi nastęującą
          ofertę:
          99 zł za parkiet dębowy I kategorii położony na 60 mkw plus robocizna (wraz z
          listwami, klejami, itd.) = ok.13.000PLN. Czyli z prostego rachunku wynika, że
          poza 1 mkw materiału, musiałbyś drugie tyle doliczyć za robotę...
          Dla mnie niestety za drogo
          pozdrawiam
    • Gość: JK Re: Parkiet - cena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.06, 21:38
      W Białymstoku - 6500zł za 40m2. Cena zawierała:
      - parkiet przemysłowy z jesionu (klepka o wymiarach 2,5cmx30cm, 1,5 cm
      grubości) układany "na dziko"
      -całą "chemię", w tym dodatkowo olej przyciemniający
      -listwy jesionowe
      -robociznę
      Nie było żadnych dodatkowych kosztów. Parkiet zamówiłam u wykonawcy.

Julia
    • Gość: ulak Re: Parkiet - cena IP: *.crowley.pl 24.01.06, 22:27
      Ułożenie parkietu przez dobrego parkieciarza to koszt ok.45 zł za m2,sprawdzona
      markowa chemia ok.35-40 zł na m2 no i drewno tu rozpiętości ogromne ,może być
      mozaika za 25 zł /m2 ,parkiet 50-90 zł-średni wymiar i raczej nie jedynka albo
      deska z drewna egzotycznego za np.250 zł/m2. Przy okazji -co to znaczy "świeżo
      wybudowanym budynku"? pamiętaj,że podłoże pod parkiet nie może mieć większej
      wilgotności niż 2,5 %- pomiar powinien zrobić parkieciarz /tzw. CM-ką/
      • Gość: malgos Re: Parkiet - olejowanie do ulak IP: 217.153.130.* 31.01.06, 15:16
        Przepraszm, ze pewnie nie tutaj powinnam o to spytac ale nie wiem gdzie!
        Ratunku! Czytalam troche i odnioslam wrazenie, ze Ulak jest ekspertem/tka
        Mamy w domu parkiet debowy i bedzie on olejowany. Po ulozeniu (na klej uzin)
        parkiet lezal chyba z 10-14 dni - teraz czas na olejowanie. Czy moge wiedziec
        ile razy powinna byc poolejowana tak posadzka. Czy 1 raz wystarczy? Parkieciarz
        uzywa jakiegos oleju dunskiego (nie znam nazwy), czy po olejowaniu trzeba
        jeszcze woskowac i jesli tak to ile nalezy odczekac zeby polozyc wosk i ile
        czasu taka zawoskowana podloga nie moze byc uzytkowana (tzn. ile dni nie mozna
        chodzic).
        Bardzo prosze o informacje - oczywiscie nie tylko ulak ale rowniez inne osoby,
        ktore wiedza o co chodzi z tym olejowaniem i woskowaniem....
        dzieki
        Malgos
    • fredi07 Re: Parkiet - cena 25.01.06, 01:09
      Wiem gdzie w W-wie można dostać parkiet dębowy za 40 zł/m. Nie jest to selekt
      ale bardzo przyzwoita klepka. U mnie robocizna to 40/m. Klej włoski Rinaldiego
      SCL Gutoid 250zł za 25kg. Pozostaje lakier i tu już decyduje gust klijenta. Ja
      sugeruję zestaw 2x polski poliuretanowy Hydroparkiet ,,S" (mam u siebie w domu
      już 10 lat) Cena ok 180zł za 5l i trzecią warstwę dwuskładnikowym Traffic,kiem
      Bony i tu piątka kosztuje ok 400zł za 5 litrów. Na jednokrotne lakierowanie
      wychodzi 1 litr/10 m2. Latwo można sobie przeliczyć do swoiego metrażu.
      Standartowe listwy 7zł/mb.
      • iza1973 Re: Parkiet - cena 31.01.06, 18:36
        mi wyszło za 54 m2 w sumie prawie 15 tys zł. w warszawie, firma z Bartyckiej.
        czuję że przepłaciłam, a do tego podłoga jest lekko pofalowana. jutro będę się
        z nimi kłócić, bo jeszcze nie odebrałam.
        parkiet - jesion jasny, I gat. klepki 50x7x22 i 35X7x22, pół na pół. do tego
        chemia, listwy 15 zł/m, listwowanie 5 zł za metr. i w sumie wyjdzie 14700.
        w tym za robociznę - ułożenie, szpachlowanie, cyklinowanie i lakierowanie 2600
        brutto.
        szukając parkietu obdzwoniłam w warszawie sporo firm, i wydawało mi się że ta
        oferta jest niezła (jeśli chodzi o cenę parkietu). ale w sumie - wychodzi to b.
        drogo.
        • teba18 Re: Parkiet - cena 01.02.06, 09:26
          Zazwyczaj na podłodze kładzie się dwie warstwy oleju - osobiście polecam magic
          2k lub soyabase plus oba produkty firmy pallman 1 l daje ok. 30 m podlogi na
          jedna warstwe.
    • roxy11 Re: Parkiet - cena 28.12.06, 18:34
      Proszę o podpowiedz na co zwrócić uwagę odbierając gotowy parkiet. Wczoraj
      oglądałam podłogę po dwukrotnym lakierowaniu i są na niej drobne grudki, jakby
      piasek. Zdaje się, że będzie jeszcze szlifowany przed ostatnim lakierowanie
      więc mam nadzieję, że to zniknie bo chyba tak nie powinno być. Zauważyłam też,
      ze zniszczyli mi kilka płytek podłogowych cykliniarką. Są raczej do zerwania bo
      zeszlifowali brzegi tak że kolor zszedł. Co zrobić w takiej sytuacji? Może
      jakiś rabat? Tylko jak wycenić tę szkodę?
      • natder Re: Parkiet - cena 29.12.06, 13:19
        Właśnie buduje się moje nowe mieszkanie i chcę zrobić sobie jakiś kosztorys
        prac wykończeniowych. Na podłogę - ok. 84 m. planuję parkiet przemysłowy - a z
        czego właśnie nie wiem bo to też zależy od ceny - powiedzmy że w grę wchodzi
        teak, jatoba lub dąb. Czy ktoś może wstępnie wyliczyć ile by to kosztowało?
        Chodzi mi o koszt całkowity.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka