elmek 07.02.05, 11:49 Przeszukując sieć trafiłem na taką oto stronę: zifon.blog.pl/ Szykuje się impreza na przełomie kwietnia i maja ;-) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ellizjum 29.04 - 2.05.2005 07.02.05, 12:39 Złotowski konwent Fantasyki "ZIFON" organizowany przez Klub Fantastyki "Hobbit" w planie: prelekcje, gry RPG (fabularne), gry bitewne i karciane, filmy fantasy i sf, Manga i Anime, i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy :) Odpowiedz Link Zgłoś
narastiris Zifon 22.02.05, 22:51 widzę że nie wilu w nas wierzy. Do imprezy co raz bliżej zapowiada się co raz więcej osób z całej Polski i wydaje mi się że nawet ci którzy są od poczatku niedowiarkami i drwią z całego pomysłu(a takich nie mało) powinni teraz ugryźć się w języki. Bo dla Hobbitów nie ma rzeczy nie możliwych. Odpowiedz Link Zgłoś
zlotoownocom Re: Zifon 22.02.05, 23:28 A ja myśle że sie mylisz. Przeczytałem ten temat uważnie i wiekszość jest wam przychylna i trzyma kciuki za powodzeniem całej imprezy. Począwszy od admina, ktory wygrzebał waszą strone z cvzeluści internetu, na mnie ex-hobbicie skończywszy. Przpominacie mi młodych Merrego i Pippina, pełbnych zapału a jednak niedoświadczonych. Na szczeście jest z wami stary dobry Bilbo (wiecie o im mowa zapewne), dlatego jestem spokojny o powodzenie waszej misji! ===Stary Tuk=== Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Zifon 26.02.05, 19:40 Własnie! Wszystkim szczeny opadną i uderzą z hukiem o podłogę! I faktycznie my, mali, bezradni Hobbici dopniemy swego bo zapału man nie brak, a 'Dobry Bilbo' ucieszy się niezmiernie jak usłyszy jak go nazwałeś... ;D Sama jestem zdziwiona zainteresowaniem jakie budzi Zifon, już kolejny duży portal zaproponował nam umieszczenie u nich informacji o konwencie i kto wie, może będziemy gościś znaną osobą z branży wydawniczej (co byłoby największym tego typu wydarzeniem w Złotowie) ale jeszcze nic nie wiadomo więc nie wyjawię więcej szczegółów. A dopuki 'Dobry Bilbo' i 'Stary Gandalf' są z nami to faktycznie nie ma się czego martwić... Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Zifon 26.02.05, 23:22 Dobry Bilbo, Stary Gandalf, Stary Tuk... mozecie jasniej, kto jest kim? :) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Zifon 28.02.05, 15:55 em... wolimy nie ujawniać nazwisk, ich właścicielom mogłoby się to nie spodobać a poza tym, to po co? Część osób wie o kogo chodzi lub przynajmniej się domyśla a to wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
narastiris Re: Zifon 09.03.05, 22:00 Oj nasi kochani Bilbo i Stary Tuk rzeczywiście sa niezastąpieni. Bo nam choć nie brak zapału czasem bywa że braknie rozsądku. Niestety. Bardzo cieszy mnie popularność imprezy i dość duże nią zainteresowanie. Widac Hobbit potrafi Oby tak dalej Odpowiedz Link Zgłoś
bren.ton Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 08.02.05, 08:36 Nareszcie ktos pomyslal. Niestety stronka jest bardzo uboga ale jak na poczatek - mozna pogratulowac:-) Organizatorow imprezy poprosze o odrobnine info. To co podane jest na zifon.blog.pl - to jest zbyt oszczednie - czyli tylko dla wtajemniczonych. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 08.02.05, 11:22 Do imprezy jeszcze prawie 3 miesiące. Miejmy nadzieję, że dowiemy się więcej z biegiem czasu! Czekamy na kolejne "niusy" i sprawozdania z przygotowań. A może ktoś nam wyjaśni np. co to takiego to RPG? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 08.02.05, 17:28 Jeśli mogę coś doradzić - powinniście wystąpić o dofinansowanie do Urzędu Miasta. Po likwidacji Domu Kultury można dostać pieniądze na organizację imprez "kulturalnych", wystarczy wykazać, że zwykli obywatele miasta też na tym przedsięwzięciu skorzystają ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 08.02.05, 21:22 Wniosek ten został już spisany i złożony w Urzędzie Miasta, ale mimo wszystko dzięki za dobre rady, niedługo zostaną umieszczone nowe informacje na temat imprezy i wszystkich niejasnych sformułowań tj. RPG, bitewniaki, karcianki itd. Teraz trochę o imprezie, jak wiadomo będzie to konwent (czyt. zlot) miłośników fantastyki i SF w szerokim zakresie (książki, filmy, gry itd.) z całej Polski. Jednym z powodów takiej imprezy jest rocznica dwudziestolecia istnienia klubu fantastyki "Hobbit" przy SM. Piast w Złotowie. Jeżeli ta impreza wypali to postaramy się zorganizować ją za rok, i będziemy to ciągnąć tak długo, dopóki nie staniemy się starymi zgrzybiałymi dziadkami, to może wtedy to przerwiemy. Jeżeli będziecie potrzebować więcej info na temat samej imprezy to piszcie na forum, a ja postaram się odpowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
jarek_t1 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 09:32 Trzy miesiace do imprezy? Ha ha ha takie rzeczy powinno sie reklamowac juz rok wczesniej. Dla mnie to jest na ostania chwile ale ciesze sie ze chociaz ktos w Zlotowie wpadl na pomysl zeby to naglosnic w internecie. Odpowiedz Link Zgłoś
kubek4 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 09:59 Dwadziescia lat - to spora historia klubu. Moze ktos z organizatorow lub czlonkow zechce troche wiecej napisac lub podac jakies linki zwiazane z Wasza dzialalnoscia? Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 15:36 Żeby nie było, Zifon ogólnie jest organizowany co rok, lecz zawsze jest to wystawa prac i książek fantastycznych organizowana w sali w Ziemowicie. Ogólnie zawsze była tylko taką małą imprezą dla jak to się wyrażę miejscowych. Więc strona informująca o Zifonie jest w sieci od ponad roku, a co do historii klubu i jego członkach to jeszcze nie powstałą żadna strona w której zawarte były by te informacje. W najbliższym czasie zamieszczę na forum skrót z historii, lecz na razie nie jestem w stanie nic napisać ponieważ muszę zebrać informacje od starszych członków. Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 20:57 Bardzo chetnie wpadne. Nie jestem milosniczka tego typu zabaw, ale moze jakis film obejrze? Skoro klub nazywa sie Hobbit to moze zorganizujecie pokaz Wladcy Pierscieni? Np. kazdego dnia jedna czesc, na pewno wielu mieszkancow chetnie obejrzy zwlaszcza jesli cena bedzie przystepna. :) Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 21:44 W kwestii filmów jest problem, ponieważ będziemy w stanie ściągnąć jedynie stare filmy które można ściągnąć w niższych cenach, ponieważ ściągnięcie Władcy Pierścieni jest bardzo kosztowne, i zabrakło by nam pieniędzy na inne ważniejsze rzeczy. Spodziewajmy się tylko przychylności kierownictwa złotowskiego kina i pomocy z ich strony. Choć padł także pomysł o skierowanie się o pomoc do ambasady amerykańskiej która posiada takie filmy i przypuszczam, że było by to najtańsze rozwiązanie, ale na razie jest to tylko pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 10.02.05, 13:31 Może zrobić pokazy filmów (chodzi o Władcę) za dodatkową opłatą? To byłoby jakieś rozwiązanie. Obecne ceny kina są przystępne a gdyby wprowadzić zniżkę dla tych co wykupią wstęp na imprezę (z tego co widziałem 10zł) to wielu mieszkańców mogłoby się skusić. Nie obejdzie się jednak w tym przypadku bez solidnej reklamy w lokalnej prasie, tablicach ogłoszeń w szkołach, itp. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 10.02.05, 13:34 Ostatecznie możecie się zgłosić do dystrybutora filmów, aby zasponsorował imprezę. Sponsoring oczywiście w postaci przekazania filmów. Nie będzie musiał siegać w tym wypadku do portfela i niewiele go to będzie kosztowało. Myślę, że jest to jak najbardziej realne :-) Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 10.02.05, 13:38 fly_hose napisał: > a co do historii klubu > i jego członkach to jeszcze nie powstałą żadna strona w której zawarte byłyby te informacje. W najbliższym czasie zamieszczę na forum skrót z historii, lecz > na razie nie jestem w stanie nic napisać ponieważ muszę zebrać informacje od > starszych członków. Z tego co widzę w gronie organizatorów jest Maciej Więcek - wieloletni prezes klubu o ile mnie pamięć nie myli. Prawdziwa kopalnia wiedzy na temat historii klubu, proponuję Jego popytać ;-) PS. O jakąś, nawet skromną, stronkę internetową też byście się mogli pokusić... Odpowiedz Link Zgłoś
jagodaa3 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 15:35 Mnie również interesyje działalności tego klubu. Pierwszy raz o nim słyszę, a jestem mieszkanką osiedla Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast". Biorę czynny udział w zebraniach członkowskich i na żadnym zebraniu członkowskim o klubie hobbystów nikt nie wspominał. Szkoda, ponieważ to mieszkańcy tej spółdzielni płacą na działalność kulturalno- oświatową i chcieliby wiedzieć na co przeznaczane są ich pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
galicjanka1 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 16:10 Działalność kulturalno-oświatowa jest przedstawiana w sprawozdaniu Zarządu, o szczegóły najlepiej zapytać pani A.T. pracującej w SM Piast. Oczywiście myślę o mieszkańcach Złotowa. Odpowiedz Link Zgłoś
jagodaa3 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.02.05, 22:46 Wybacz, lecz to nie ja mam szukać informacji o dzialalnosci ko w SM "Piast". Pomyliłas role. Mieszkańcy mają prawo usłyszec to co dzieje się z ich pieniędzmi na ten cel przeznaczonymi . Co ważniejsze maja prawo również z nich korzystać. Nie znam również osoby o podanych inicjałach. Nie mam zamiaru bawić sie w detektywa. Wybrałam się jednak dzisiaj celowo na złotowską rampę,gdzie kiedyś był wspaniały Klub "Ziemowit". Był, bo dzisiaj pozostało po nim tylko wspomnienie. Aktualnie jest tam lokal gastronomiczny. W środku siedziało kilku młodzieńców przy kuflu piwa.W oknie było kilka niedbale wywieszonych informacji. Nie odnalazłam ani słowa o wspomnianym klubie hobbystów nie mówiąc już o wspaniale zapowiadającej się imprezie.A szkoda ! Hobbystom życzę sukcesów i twórczego działania. Napiszcie gdzie i kiedy mozna Was spotkać. Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum oj przepraszam... 09.02.05, 23:31 Oczywiście, ma pani prawo wiedzieć na co pani własne pieniądze idą. Klub Hobbit jest raczej niedużą organizacją, dlatego mało informacji możemy tak naprawdę podać. Funduszy na ogół dużo nie potrzebujemy - dopiero w tym (miejmy nadzieję że i w następnym) roku. Wyżej wymienione inicjały faktycznie istnieją i mogę to potwierdzić własną głową. Klub Ziemowit także istnieje (za tą szybką z ogłoszeniami) jednakże ma wagę jedynie pomieszczeniową. Jest to pomieszczenie spółdzielcze i jest ono wykorzystywane w razie potrzeby, ogólnie stojące puste. Co do imprezy, to informacje w mieście jeszcze się pokażą, proszę dać nam trochę czasu na organizację - wiemy co robimy, a w każdym razie wydaje nam się, że wiemy. Nie chcemy potem stanąć przed problemem, kiedy okaże się że coś ze wcześniej zamierzonych planów się nie powiedzie, a plakaty będą już dawno wisiały. Hobbitów można spotkać w naszym własnym klubie, jednak jest on WYŁĄCZNIE na nasz użytek i nie ma możliwości by mogły do niego wchodzić osoby z klubem niezwiązane. Chyba że osoby, faktycznie mające z nami jakąś sprawę do załatwienia. Dziękuję, w imieniu organizatorów, za życzenie nam sukcesów, na pewno się nam taka pomyślność przyda. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bren.ton Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 10.02.05, 09:13 Mysle ze nie chodzilo o tylko i wylacznie o zakurzona szybe w Ziemowicie - bo na to wystarczy wiadro wody i scierka. Ogolnie organizatorzy wszelkich imprez zapominaja o podstawach modnego dzisiaj marketingu. Czyli marketing swoje a my robimy tak jak zawsze bylo - bo bylo dobrze. Jednym slowem "za piec dwunasta" - wielki stress, organizatorzy dostaja zawrotow glowy. Ba, staja na glowie, czasem lamenty bo nie ma chojnego darczyncy a po imprezie ekipa organizacyjna jest zmeczona i zaklina sie ze to juz byl ostani raz:-) Nastepnego roku dwa miesiace przed terminem imprezy jest to samo z ta roznica ta ze plakaty zostaly wydrukowane na tydzien przed impreza:-) O czym to swiadczy ze organizatorzy imprez na terenie Zlotowszczyzny i nie tylko bo tak dzieje sie prawie w calej prowncjonalnej Polsce nie mysla przyszlosciowo. Ich dzialania sa tylko na dzisiaj, a przeciez plany ustala sie o ile wiem rocznie. Ktos mi zaraz odpowie:..."madrala" siedzi przy kompie i wymysla a my sie tu borykamy sie z problemami". Zgadza sie ale patrzac z ukosa widzi sie wiecej, czasami inaczej no i wlasnie "my" ci ktorzy sie przypatruja dla nas to wszystko Panstwo organizujecie. Jestesmy wdzieczni bardzo za to co bylo co jest i bedzie ale na przyszlosc prosimy o wiecej:-) Przy okazji zycze wszystkim organizatorom powodzenia i wielu sukcesow w przyszlosci oraz niestrudzonych pomocnikow, sojusznikow nie mowiac o sponsorach:-) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 10.02.05, 11:25 Oczywiście, krytyka jest przydatna i w imieniu organizatorów dziękuję za miłe słowa :) W takich sytuacjach okazuje się, że i krytyka i życzenie powodzenia idą w parze. Wiemy że organizowanie imprez na ostatnią chwilę powinno być karalne wyrokiem sądowym (dla organizatorów oczywiście), którzy potem przeklinają i padają ze zmęczenia. Jednakże ogranicza nas jedna, maluteńka rzecz... nie dostalismy jeszcze dofinansowania z Urzędu Miasta a termin SKŁADANIA podań o dofinansowanie mija 15 lutego. Czy teraz nasze zwlekanie jest uazasdnione? Wszystkie nasze obecne problemy opierają się o wkład finansowy. Oczywiscie, jakieś pieniadze już mamy, jednak nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić bez tego dofinansowania. (Co oczywiście nie znaczy ze teraz nie uwijamy się jak takie mrówki, nie kombinujemy, knujemy, prosimy, pytamy itp.) Proszę się nie martwić, jakoś wszystko załatwimy i osobiscie dopilnuję, by informacje w mieście pojawiły sie możliwie szybko. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bren.ton Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 10.02.05, 11:41 Z tego co Pani napisala wyczytalem, ze jestescie zapalencami i optymistami wiec i tak wszystko musi sie udac. Skad ten pesymizm ze nie bedzie dotacji? Mimo wszystko chetnie poczytam o Waszych poczynaniach, planych przyszlosciowych i o tym co bylo w przeszlosci. Dwadziesia lat to sporo czasu:-) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 10.02.05, 17:57 fakt, 20 lat ta kawał historii, klub powstał jeszcze gługo przed moimi narodzinami (aż głupio się przyznawać) :) Historia klubu będzie zamieszczona na zifon.blog.pl jednak, będzie to bardziej zarys działalności niż szczegółowa kronika. Miło słyszeć że ktoś zainteresował się naszym skromnym klubem i chce więcej informacji na jego temat. Proszę jednak uzbroić się w cierpliwość, musimy wygrzebać informacje i je zredagować a to trochę potrwa. Odpowiedz Link Zgłoś
jagodaa3 Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 10.02.05, 19:24 Dzięki za dotychczasowe informacje. Z niecierpliwością oczekuję na następne. Młodym entuzjastom życzę powodzenia. Tak Trzymać. Odpowiedz Link Zgłoś
sjd Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 15.02.05, 14:02 Próbuję "domailować" się do organizatorów, ale z jednego adresu nikt nie odpowiada, a z drugiego maile się "odbijają". Przedstawiam więc tutaj, co może się pojawić w programie, dzięki Stowarzyszeniu Arda, z ktorym utrzymuję znajomosci. Ponadto pomyslałem, że poniżesze może być ciekawe dla osób, które są zainteresowane imprezą: (...)"za Twoim pośrednictwem przekazuje wiec wstepna propozycje z zastrzeżeniem ,że w odczytach tolkienowskich jestesmy wstanie zrobic praktycznie wszystko co dotyczy dzieł Mistrza i nie powtarzamy ( chtyba ze jest takie wyraźne życzenie ) tematów odczytów czy też panelówek oto ramówka: - zlot arda - czym jest i dla kogo + wspomnienia ze Śródziemia - czyli jak to na Zlocie bywało - pogadanka z pokazem fotek (1-2 godz) - o strojach na Ardę i innym wyposazeniu, czyli " niezbędnik uczestnika Ardy ( 1 godz) - o zlocie ARDA 2005 i Ogólnopolskim stowarzyszeniu miłośników dzieł J.R.R.Tolkiena spotkanie informacyjne (1 godz) - Wieczór poezji inspirowanej ( bez komentarza ;) ) - (1godz) - larp Śródziemie -Trzecia Era, - o ile bedzie mogła uczestniczyć w konwencie Elia to dodatkowo - 2-3 godzinne warsztaty tańców Śródziemia - są to tańce dobrane dla poszczególnych plemion oparte na tańcach bretońskich , irlandzkich i szkockich. - o ile bedzie Elia - to wraz z nią pokażę "Śmierć młodej elfki " - walka pokazowa z Żelaza Świszczącym i dzwoniacym i skrami sypiacym udziałem ;) - od 4 do >>>> godzin odczytów i panelówek Tolkienowskich w zalezności od zapotrzebowania - z tym ,że 3 - 4 godziny chcemy koniecznie obstawić - Tolkien w Krzywym Zwierciadle - roboczo nazywamy to Tolthy Pythien - czyli Tolkien wg Monty Pythona . - myuśle że nie musze nic tu dodawać ;) - dodatkowop bez problemu możemy poprowadzić coś o Kole Czasu lub (i) Dragolensach" (...) Pozdrawiam zainteresowanych SD Odpowiedz Link Zgłoś
sjd Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 16.02.05, 08:45 Wygląda na to, że udało się organizatorów "spiknąć" ze Stowarzyszeniem Arda. Jesli wszystko pójdzie dobrze, powyższy program Stowarzyszenia zaistnieje podczas ZIFONu. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: czasami krytyka jest przydatna:-) 16.02.05, 22:53 No to widzę, że szykuje się program ciekawy nawet dla laików - Tolkien jest teraz "na topie" (mam nadzieję, że zacni Hobbici wybaczą mi to stwierdzenie!), za sprawą filmów także książka trafiła pod wiele strzech. Myślę, że w Złotowie i okolicach znajdzie się wielu amatorów do wysłuchania różnorakich opowieści o Śródziemiu, jego obyczajach, miszkańcach, itd. Grunt to dobrze rozreklamować całe przedsięwzięcie i to nie tylko w stolicy powiatu, ale także poza nią ;-) Trzymam kciuki! Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 11:48 Co do historii Klubu umieszczonej na stronie konwentowej - nie czuję się usatysfakcjonowany. Przez 20 lat na pewno wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy. Radziłbym poszerzenie tego opisu i może pomyślcie nad stroną internetową Klubu? PS. Wyjaśnijcie nam, laikom, co znaczy nazwa Zifon? To jakiś skrót? Z - od Złotów? a reszta? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
scapular Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 15:49 Na stronie miejskiej wyczytałam, że to impreza gatunku SEANCE FICTION. Genialne, a może SCIENCE FICTION? Ta strona miejska wygląda tak, jak cały Złotów. Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 18:18 Hihi "Mlodziezowe Dni Literatur SEANCE-FICTIONS i Gier Planszowych" no niezle! :) Tylko data sie nie zgadza 6-7 maja 2005r a moze to inna impreza? Odpowiedz Link Zgłoś
galicjanka1 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 18:47 Co prawda to prawda. Ale można przez nią dotrzeć do chyba nowej stronki naszego muzeum www.zlotow.pl/html/muzeum/index.html.Zachęcam do zwiedzania z przewodnikiem, cena rekord świata. Odpowiedz Link Zgłoś
galicjanka1 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 18:49 Niestety wyszedł knot. Jeszcze raz podaję namiar na muzeum:www.zlotow.pl/html/muzeum/index.html Odpowiedz Link Zgłoś
galicjanka1 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 19.02.05, 18:56 W kulturze jakby drgnęło. Po raz pierwszy /oby nie ostatni/ program filmowy na luty. Rewelacja, czyżby było prywatne? www.zlotow.pl/html/image/repertuar.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 20.02.05, 00:01 Wiecie co mi się zdaje, że to naprawdę nie nasza impreza jest opisana na złotowskiej stronie. Po pierwsze nazwa, po drugie data, po trzecie organizatorzy. Powiedźcie mi kim są ci Hobbiści bo ja znam tylko Hobbitów (od Hobbita). W sumie miejsce się tylko zgadza ale to na pewno nie jest nasza impreza:) Wracając do historii, jest krótka to fakt, ale na początek wystarczy, a co do strony to na razie nie mamy czasu jej zakładać (organizacja konwentu) ale później, czemu nie. Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 21.02.05, 20:16 Chciałbym wszystkich powiadomić by nie przejmowali się tym co jest napisane na stronie www.zlotow.pl odnośnie naszej imprezy, dzisiaj byłem zorientować się dokładnie o co chodzi odpowiedziano mi, że są to tylko wpisy "na szybkiego" i że dokładne dane zostaną podane po rozwiązaniu konkursu na dofinansowanie, co może stać się już w ten czwartek. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 21.02.05, 20:38 Hobbici, czy hobbyści... dla niektórych to żadna różnica! W pewnym sensie jesteście hobbystami ;-P Dopóki nie dostaniecie potwierdzenia przyznania dotacji, polecam daleko idącą ostrożność w kwestii żartowania z UM ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 22.02.05, 21:35 no dobrze, dobrze, ja wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale takie błędy to już przesada... nawet data się nie zgadza. No cóż, mam nadzieję że takich błędów i nieporozumień już nie będzie, a muszę przyznać że te informacje na złotów.pl wywołały niemałe zamieszanie wsród organizatorów (i nie tylko). Trochę się zdziwiliśmy... nie da się ukryć :) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 22.02.05, 21:57 Przepraszamy za uchybienie: ZIFON Złotowska Impreza Fantastyczna ON :) Odpowiedz Link Zgłoś
zlotoownocom Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 22.02.05, 23:30 Coż wypada mi sie nie zgodzić a przynajmniej nie do końca zgodzic! Pamięć ma siega czasów Nifów, Zifów, z których wyewoluowal dopiero Zifon. A i samego Zifonu było kilka wariacji. Mylę sie? ===Stary Tuk=== Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 25.02.05, 19:25 Nie, nie mylisz się, masz dobrą pamieć i faktycznie sięga ona ogległych czasów. A z czym się nie zgadzasz? Odpowiedz Link Zgłoś
vanpur Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 14.03.05, 14:00 Kim jesteś? Długo jestem w klubie, ale cały czas nie mogę cię zidentyfikować. "Stary Tuk" to jednak trochę jakby za mało. Polecem się szanownej uwadze. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 08.03.05, 16:58 Dotacje na działalność kulturalną chyba już przyznane? Pochwalcie się drodzy Hobbici czy Wasze starania zostały docenione przez urzędników! Jeśli tak, to na co zamierzacie wydać pozyskane środki? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 10.03.05, 20:04 Docenione zostały, nie otrzymaliśmy jednak całej sumy (jak mi wiadomo to nikt nie otrzymał) ale jesteśmy zadowoleni, a dotacje pójdą na reklamę i opłacenie przybycia zaproszonych gości. Wbrew pozorom, nawet takie imprezy które są organizowane przez kluby i wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić ręcznie, obracają się nadal w bardzo duzym stopniu woków pieniędzy. Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 11.03.05, 20:45 Można wiedzieć o jakich sumach mowa? Tzn. o ile wnioskowaliście a ile Wam przyznano? Pytam z ciekawości - ile może kosztować organizacja takiej imprezy ;- ) A z zawodowego punktu widzenia mam pytanie - jakie formy reklamy i nośniki chcecie zastosować? Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 18.03.05, 15:27 Hej Hobbici, wyleźcie z norki i odpowiedzcie na nurtujące mnie pytania! ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
scapular Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 10.03.05, 22:21 Ręcznie, co to znaczy? Odpowiedz Link Zgłoś
kubek4 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 11.03.05, 07:41 "recznie" - to nie znaczy dwuznacznie:-) Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 11.03.05, 17:16 Nie nic z tych, rzeczy, cho żeczywiście brzmi to dośc dwuznacznie:D Chodzi tu o to, że wiele rzeczy jesteśmy w stanie przygotowac sami bez większych nakładów finansowych, a nawet bez żadnych. Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 13.03.05, 15:20 oj już dobrze, dobrze, to nie miało być dwuznaczne! po prostu takie rzeczy jak projekty informatorów czy plakatów jesteśmy w stanie zrobić sami. Sami także możemy te plakaty rozwieszać. są to rzeczy które nie potrzebują wkładu finansowego z naszej strony. Niestety, plakaty trzeba wydrukować i skserować co już wiąże się z kosztami :( Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 30.03.05, 12:13 Hobbici, jak ma się aktualna sytuacja? Doszły mnie niepokojące słuchy o kłopotach organizacyjnych. Prosimy o newsy! Odpowiedz Link Zgłoś
fly_hose Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 30.03.05, 21:29 Jeżeli chodzi o aktualną sytuacje to na razie nie stoimy na twardym gruncie, ponieważ zrezygnowaliśmy z pomieszczeń w ZDK ponieważ zaoferowano nam ich zbyt małą ilość, jak na nasze potrzeby. Więc postanowiliśmy, że spróbujemy przenieść imprezę do szkoły podstawowej nr. 1 w Złotowie. Tam dostaliśmy w pewnym sensie pozytywną odpowiedz pod warunkiem, że znajdziemy nauczycieli którzy będą w stanie zaopiekować się budynkiem szkoły na dni imprezy, niestety nie znaleźliśmy jak na razie chętnego nauczyciela, ponieważ niektórzy wyjadą na te dni z miasta. Więc SM Piast i Złotowskie stowarzyszenie kulturalne zaproponowało napisanie pisma do dyrekcji szkoły, z prośbą o udostępnienie budynku, jak na razie nie wiem czy to pismo zostało wysłane do szkoły. Choć ostatnio jeden ze starych klubowiczów, zaoferował pomoc w sprawie załatwienia budynku i także jak na razie nie mam żadnych informacji na ten temat, ale mam nadzieje, że niedługo wszystko się wyjaśni, w końcu do konwentu tylko 30 dni! Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 05.04.05, 12:51 Czegoś w tym wszystkim nie rozumiem... Skoro podjęliście się organizacji takiej imprezy, zaczęliście ją reklamować m.in. w internecie to chyba musieliście mieć ustalone takie kwestie jak ilość udostępnionych pomieszczeń i zasady ich wykorzystania? Jeżeli to zarządzający ZDK nie wywiązał się z umowy (podejżewam, że była to ustna umowa, ale nawet takie uważa się za obowiązujące) to należy wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Nie chce mi się wierzyć, że w tak dużym budynku nie da się wygospodarować na te kilka dni satysfakcjonującej Was liczby sal... Chyba raczej mamy tu do czynienia ze złą wolą. W końcu ile takich imprez odbywa się w ciągu roku? Nie wiem na jakich zasadach współpracujecie ze Spółdzielnią Mieszkaniową, czy ich przedstawiciele biorą udział w Waszych spotkaniach i negocjacjach? Być może władze ZDK i SP1 nie biorą poważnie (przepraszam za wyrażenie) grupki dzieciaków, która jest pełna zapału ale pewnie przedstawia mało konkretnych argumentów. Powinniście poprosić Spółdzielnię o pomoc lub chociaż jakieś pismo polecające i może zapewnienie, że Spółdzielnia weźmie odpowiedzialność za użyczone pomieszczenia... Działajcie, czasu pozostało naprawdę niewiele :-( Odpowiedz Link Zgłoś
jagodaa3 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 01.04.05, 23:49 Wybaczcie moi mili ale fantastyczną imprezę zaczyna przygotowywać się z rocznym wyprzedzeniem. Teraz pozostało tylko szukać dziury w całym. Życzę powodzenia.Może się uda. Odpowiedz Link Zgłoś
jagodaa3 Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 11.04.05, 22:52 Czekam na informacje co z tą fantastyczną imprezą. Przecież to tuż , tuż .... Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 12.04.05, 09:52 Dziwne, wedle internetowej strony imprezy, odbędzie się ona jak planowano początkowo, czyli w Domu Kultury. A może ktoś zapomniał zaktualizować dane? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
ellizjum Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 12.04.05, 17:05 Nikt o niczym nie zapomniał, po co zamieszczać niesprawdzone informacje? Jednak, skoro już o tym mowa, pragnę ogłosić że faktycznie miejscy konwentu uległo zmianie, ale nie na szkołę podstawową nr1, tylko nr3! Mam nadzieję że ta lokalizacja się już nie zmieni i nic zresztą na to nie wskazuje. Od teraz ruszamy z dogrywanie wszystkiego, zwłaszcza że burmistrz ma w NAJBLIŻSZYM już czasie podpisywać wnioski o dofinansowanie. Dane na stronie, z dniem dzisiejszym uległy gruntownej aktualizacji. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 25.04.05, 09:13 Do ZIFON-u pozostał niecały tydzień. Czy wszystko zapięte na ostatni guzik? PS. Będę w tym czasie w Złotowie i nie omieszkam zajrzeć na tę imprezę! Spodziewajcie się sprawozdania na Forum ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 26.04.05, 20:26 Zeby informacje byly podawane na biezaco to nie mozna powiedziec :( mam nadzieje ze przynajmniej sama impreza odbedzie sie bez klopotow jakie byly podczas organizacji! Mnie niestety nie bedzie w Zlotowie w dlugi weekend, wiec czekam na relacje z imprezy od innych forumowiczow :) Odpowiedz Link Zgłoś
elmek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 09.05.05, 08:27 Pomimo najszczerszych chęci nie byłem w stanie uczestniczyć w Zifonie :-( Nie mogę więc zdać relacji z tej imprezy :-((( W związku z tym proszę Zifonowiczów o podzielenie się z nami wrażeniami!!! Czekamy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 20.05.05, 23:19 Chyba nic ciekawego sie nie wydarzylo, skoro nawet organizatorzy sie nie pofatygowali opisac. A moze w ogole sie nie odbyla? Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 20.05.05, 23:22 A przepraszam, cos znalazlam ale nie czuje sie usatysfakcjonowana :( Moglibyscie przyblizyc szczegoly tym osobom ktore z roznych przyczyn nie mogly was odwiedzic. Moze dzieki zachecie zrobia to w przyszlym roku! zifon.blog.pl/archiwum/index.php?nid=9607852 Odpowiedz Link Zgłoś
lobencjusz Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 21.05.05, 23:24 No dobra napisze Tobie madziara bys nie marudziła. Konwent sie odbył, bylo srednio. Czasem tam wpadałem, ale ogolnie to jakos za malo ekipa byla wyspana i mimo tego ze mialem w te dni ciezkiego kaca to wygladalem przy nich jak swiezy kwiat nasturcji. Generalnie sredniawka ale i tak lepiej niz wczesniej. Gratulacje i thanksy dla Oli Terech i dyrektora SP3 i paru innych osob dzieki ktorym to sie wogole odbyło. Kawał dobrej roboty (tylko w kilku miejscach), ale moznabyło lepiej :D. Coz lepszy rydz niz nic :D. Odpowiedz Link Zgłoś
madziaraplotkara Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 22.05.05, 11:55 A ja jednak bym chciala poznac na przyklad program tej imprezy. Wiesz w kwestiach fantastycznych malo jestem zorientowana. A opis bylo fajnie/niefajnie niewiele mi jednak mowi :) Odpowiedz Link Zgłoś
lobencjusz Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 22.05.05, 12:21 No to powiem Tobie ze polowa rzeczy nie wypaliła albo byla tak zadekowana ze nie bardzo bylo wiadomo co sie wogole dzieje i czy cos ma faktycznie miejsce czy nie. Jednym slowem byl bałagan, co cholernie mnie wnerwialo. Coz moze za rok jak podrosna klubowe nieloty to bedzie lepiej ;), czego i sobie i reszcie zycze :]. Odpowiedz Link Zgłoś
fortelek Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 23.05.05, 15:37 O przepraszam bardzo, byłem na tej imprezie od początku do końca. Impreza była świetna. Jeżeli chodzi o podziękowania to te największe należą się głównym organizatorom i pomysłodawcą powiększenia tej imprezy czyli młodym hobbitom (to te nie loty) bez których Zifon dalej był by marną lokalną imprezą, a tak było naprawdę świetnie. Jeżeli chodzi o frekwencje to rzeczywiście nie była aż tak imponująca, ale przez konwent przewinęło się wiele ludzi, nie zawsze zostawali na dłużej więc można było odnieść złudne wrażenie pustki. Jeżeli chodzi o plan to duża jego cześć wypaliła tylko z przyczyn organizacyjnych zostawały przenoszone do innych pomieszczeń. Rozmawiałem na ten temat z jednym z koordynatorów, który poinformował mnie, że niektóre rzeczy nie wyszły z powodu braku zainteresowania (jak ktoś nie umie czytać planu to jego sprawa). Dla mnie impreza udała się całkowicie i mogę obiecać, że za rok znów przyjadę. Odpowiedz Link Zgłoś
lobencjusz Re: Szykuje się "fantastyczna" impreza ;-) 24.05.05, 11:21 Hehehe to zapraszamy. No faktycznie nieloty tez dały rade, ale ile zamieszania przy tym narobili... moznaby boki zrywac :). Niemniej było do przodu :D. Odpowiedz Link Zgłoś