Dodaj do ulubionych

Prezydentowa Duda bedzie miala placone

19.07.16, 13:59

i byle prezydentowe chyba tez, bo ktos sie zapytal
czy pani Jaruzelska tez dostanie pensje ...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20421459,monika-olejnik-komentuje-pensje-dla-pierwszej-damy-i-stawia.html#MTstream
.
Obserwuj wątek
    • super.222 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 14:38
      Była prezydentowa Jaruzelska nie otrzyma dożywotniego
      wynagrodzenia, bowiem jej maż Wojciech Jaruzelski został
      prezydentem z wyboru Sejmu, a nie w wyborach powszechnych
      czyli głosowaniu. (Jak się chce kogoś uderzyć, to kij się znajdzie).

      Wszystkie inne polskie prezydentowe otrzymają wynagrodzenie.
      • pia.ed Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 16:57


        Mnie najbardziej chodzi o zone bylego prezydenta Kwasniewskiego, ktora zyje w luksusie.
        Ona tez dostanie pieniadze ... Jak dlugo jej beda placic? Sa jakies szczegoly?

        .
        • super.222 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 18:15
          www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pierwsze-damy-dostana-wreszcie-pensje-jest-projekt-ustawy/qfbsmnd.
          .
          Sobie poczytaj ...
          • pia.ed Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 18:32

            No to sobie poczytalam ... dziekuje za infornmacje.

            ... Agata Kornhauser-Duda będzie mogła liczyć na maksymalnie 13540 zł miesięcznie ? 12 275 zł to pensja, a 1265 zł to maksymalna kwota dodatku stażowego.

            Pensje dostaną także byłe prezydentowe! Anna Komorowska (63 l.), Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa (67 l.) dostaną po 10 tys. zł ? 9207 zł wynagrodzenia i maksymalnie 949 zł dodatku stażowego.



            > www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pierwsze-damy-dostana-wreszcie-pensje-jest-projekt-ustawy/qfbsmnd.
            .
            > Sobie poczytaj ...

            .
            • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 20.07.16, 21:00
              Dzięki za wiadomości .
              • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 20.07.16, 21:32
                ps kilka lat wstecz miałam tu wątek o prezydentowej poprzedniej , pamiętam,że również zastanawiano się czy Pierwsza Dama powinna mieć wypłacaną pensje , ale zostawiono to ,
                pamiętam,że doszukałam się wiadomości,że żona Prezydenta ma fundusz reprezentacyjny na stroje ,fryzjera , itp np pobyty na wczasach -SPA --z funduszu kancelarii
                ~~~~~~~~~~
                • pia.ed Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 20.07.16, 22:51

                  Nie uwazalam nigdy, ze panie prezydentowe byly pokrzywdzone ...
                  Z pieniedzy na reprezentacje, stroje itd mogly zaoszczedzic
                  i te pieniadze przeznaczac na prywatne ubezpieczenie na przyszlosc.
                  A pani Kwasniewska przypuszczam, ze caly czas robila interesy na ktorych swietnie zarabiala ...

                  .
                  • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 21.07.16, 19:22
                    Ehhh jak na razie daleko wszystkim Pierwszym Damom do wspaniałej Jolanty Kwaśniewskiej ..może obecna rozkręci się, ale rok zaraz , a minimalne cokolwiek gdziekolwiek -takie tam pojedyńcze incydenty, a przecież to mgr - jakby stała w cieniu męża..fakt,że polityką nie chciała zajmować się spokojnie pracowala w liceum uczyła jęz. niemieckiego.jeszcze jej rodzony brat oraz jej ojciec skrytykowali obecnie rządzącą partie
                    to dla niej nie jest łatwe .. jakby jej ktoś bliski rzucał kłody ...tak to oceniam
                    Ma za zadanie wiele (trwać przy mężu i wybrać właściwy tok postępowania ,bo Naród to wszystko widzi --teraz pojawiły się komentarze,że jęsli pensja -to i powinna wykazać większym zaangażowaniem -
                    • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 21.07.16, 19:39
                      tak: pia
                      tak masz rację
                      ale dając obecnej Damie pensję nie wierzę że pozwolą jej jak do tej pory,żeby cichutko trwała ---same towarzyszenia mężowi ...? pis powie stanowczo za mało !
                      powinna juz do tej pory wykreować swoją osobowość
                      o wiele większą kreatywnością ///pomysłowością ..juz miec tzw projekty---ma na te cele pieniądze z kancelarii , ale stać ją było na skorzystanie z pomocy fachowych podpowiedzi ..
                      Powiem Wam,że ja chyba nie odnalazłabym się w tym miejscu gdzie oni zamieszkali...Tam trwa żałoba... I jak ona może czuć się tam ...ale może żle pomyslalam..
                      --
                      • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 21.07.16, 20:26
                        zostawię
                        na zaś..
                        www.fakt.pl/pieniadze/finanse/pensja-pierwszej-damy-prezydentowa-otrzyma-wynagrodzenie-agata-kornhauzer-duda/w4tmxw7
                        • pia.ed Re: Prezydentowa Duda ... 22.07.16, 00:54

                          Mnie by wystarczylo zebym przez pare lat zyla w luksusie, ubierala sie u znanych projektantow mody, chodzila do najlepszych fryzjerek i kosmetyczek, podrozowala po swiecie ...
                          Nie wymagalabym aby miec jeszcze za to placone ...
                          Charytatywnosc? Niekoniecznie, to mi jakos kojarzy sie z bieda ... i "dobrymi paniami" ktore pomagaly glodnym dzieciom ... To chyba nie powinno byc zadaniem prezydentowej ...

                          .
    • super.222 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 18:16
      www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pierwsze-damy-dostana-wreszcie-pensje-jest-projekt-ustawy/qfbsmnd
      • super.222 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 18:20
        www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1669112,1,pensja-dla-polskiej-pierwszej-damy-zobacz-jak-to-wyglada-na-swiecie.read
        • super.222 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 19.07.16, 18:27

          Wkleiłam artykuły bez mojego komentarza, bo jakoś mi nie zawsze
          wychodzą te czynności razem. Polecam artykuł z POLITYKI, z którego
          wynika, że w różnych krajach jest różnie.

          Mnie dręczy niepokój, czy - gdy pierwsza dama otrzyma wynagrodzenie -
          to nadal będzie pierwszą damą czy tylko urzędniczką w kancelarii
          prezydenta. Podobno damy nie pracują zawodowo ... big_grin
          • super.222 Re: Do Marii 22.07.16, 06:47
            Sprawia mi przykrość ciągłe omijanie ostatnich moich postów
            w tym wątku. Jeżeli naruszyłam zasady, usuń te posty.
            Nie jestem przecież nieznanym trollem żeby mnie ignorować.


            • marii51 Re: Do Marii 22.07.16, 08:55
              Super 222
              Witaj i klikaj , uwielbiałam Twoje posty na cichutkim,
              ale tam tak naprawdę cichutko jesteś że prawie nic nie piszesz szkodacrying
              Miałam malutko czasu ale napisałam że" dziękuję "
              bo zobaczyłam nowiutki prowadzony przez Pia i Ciebie wątek.
              Wiem,że mogłabyś sie odnieść do moich wywodów--ale też nie chceszsmile
              [Pia .. budzę się kawąsmile
              i nie wiem na razie jak rozkręcić temat.... (bo uważasz charytatywne sprawy za błahe, wręcz już nie modne ...więc czym powinna zajmować się Pierwsza Dama ?
              Sporo racjii ma super222 ,że nie powinna niczym tak bardzo się zajmować i MOIM SKROMNYM ZDANIEM tylko pięknie zadbana reprezentować kraj, wspierać męża czyli najważniejszego urzędnika .. wizerunek Polek na świecie
              ```` napiszcie
              jakie macie pomysły....
              bo w zamieszczonych do teh pory linkach sa podpowiedzi ,ale tydzien mialam usłuf wakacyjnych dla wnucząt .. brak czasusmile
              • super.222 Re: Do Marii 22.07.16, 09:53
                Marii ... przesyłam Ci piękne promienie słoneczne z nieba,
                jakie widzę w tej chwili za oknem.

                Istotnie - mało piszę. W ciągu tegorocznego półrocza przeszłam
                dwie operacje oczu (w lutym jedno, w czerwcu drugie), co już
                samo za siebie mówi, że pisać dużo nie mogę.
                Z tego też powodu oddałam władanie sagittariusowi, ale on
                tak zalatany i zapracowany, że także niewiele się udziela.

                *Cichutkie* jest dla mnie wytchnieniem. big_grin big_grin
                • marii51 Re: Do Marii 22.07.16, 10:28
                  Super 222 dziękuję bo akurat słonko schowało mi się tu całkowicie -jakby miał padać deszcz za chwilę,,,
                  i tak ma być długo długo........żeby "cichutkie" było Twoim wytchnieniem
                  • super.222 Re: Do Marii 24.07.16, 11:06
                    >>> ... i nie bierz absolutnie tego do serca
                    co gryzmoli amityr! <<< -

                    Ależ Marii ... nie napisał niczego, czego ja nie jestem świadoma.

                    http://s19.rimg.info/7228d40cab4abba070d1fd3963223b90.gif
                    • marii51 Re: Do Marii 24.07.16, 11:11
                      http://s19.rimg.info/7228d4
0cab4abba070d1fd3963223b90.gif
                      o wyszukałam zgapićsmile udało się smile
                      • super.222 Re: Do Marii 24.07.16, 11:27
                        Danke Susse = dziękuję moja słodka. big_grin big_grin ( niem.)

                        Gdzie Ty znalazłaś *zgapić*?
                      • pia.ed Re: Do Marii 24.07.16, 11:35

                        To co wyszukalas po niemiecku
                        oznacza nie "zgapic"
                        tylko doslownie "dziekuje slodko" ...

                        .
        • pia.ed Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 22.07.16, 11:16
          Co do zony obecnego prezydenta Polski to nie mogla dalej pracowac w szkole,
          bo wiazaloby to sie z duzymi kosztami jej ochrony w Krakowie ... no i ta odleglosc!

          W zalaczonym artykule najbardziej podoba sie podejscie Laury Bush:

          "Laura Bush stwierdziła, że Pierwsze Damy mają wystarczająco dużo przywilejów,
          a jej samej wystarczał zaszczyt pełnienia tej funkcji.
          W rzeczywistości obowiązki Pierwszej Damy są niedookreślone. Tradycyjnie towarzyszy mężowi podczas oficjalnych uroczystości, a także jest gospodynią Białego Domu, oczywiście przy wsparciu sztabu ludzi ? w tym osobistego rzecznika, szefa gabinetu czy specjalisty od układania kwiatów."



          super.222 napisała:

          > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1669112,1,pensja-dla-polskiej-pierwszej-damy-zobacz-jak-to-wyglada-na-swiecie.read
          • marii51 Re: Prezydentowa Duda bedzie miala placone 23.07.16, 13:54
            było wielkie"" buuuuuum"" na temat podwyżek
            zaplanowano coś co nie mogło absolutnie być zrealizowane... bo przede wszystkim okazało się,że bez wiedzy, bez rozmowy z Prezesem pis JK- ten projekt pojawił się
            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
            Aż skopiowalam calość :
            "Po kompromitacji z dwoma projektami o podwyżkach dla władzy okazuje się,
            że kolejny w ogóle nie powstanie! Tyle że przez chciwość minister Beaty Kempy (50 l.
            ) i niekompetencję kierownictwa klubu PiS poszkodowani są ci,
            którym akurat większe pieniądze się należały: wiceministrowie
            i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda (44 l.)!

            ? Jaka piękna katastrofa. Wykonana od początku do końca naszymi włas­nymi siłami ?
            tak zamieszanie z podwyżkami dla najważniejszych osób w państwie skomentował nam ważny polityk PiS.
            Dlatego teraz PiS nie będzie zgłaszało kolejnego projektu ustawy o podwyżkach. A to oznacza,
            że na lodzie została prezydentowa. Nie dostanie pensji, mimo że dziś jako pierwsza dama nie może pracować np.
            w swoim zawodzie i normalnie zarabiać. Państwo nie opłaca
            za nią nawet składek ZUS na przyszłą emeryturę! Większych pieniędzy nie dostaną także wiceministrowie,
            choć to oni tak naprawdę najwięcej w rządzie pracują.

            Kto ponosi za to odpowiedzialność? Projekt o podwyżkach powstał w Kancelarii Premiera.
            Pilotowała go Beata Kempa. Został jednak zgłoszony jako poselski, aby można było szybko go uchwalić.
            Posłowie wnioskodawcy nie mieli pojęcia, co w nim będzie. Dowiedzieli się dopiero, gdy...
            wpłynął do Sejmu! Wtedy okazało się, że oprócz pierwszej damy i wiceministrów podwyżkami mają zostać
            objęci także pani premier, ministrowie, wojewodowie, parlamentarzyści... Wśród Polaków wywołało to burzę.
            Kempa chciała się im przypodobać, a się skompromitowała.
            Efekt jest taki, że temat podwyżek dla władzy prędko w Sejmie nie powróci. ?
            Raczej nie znajdzie się chętny do firmowania projektu swoim nazwiskiem ?
            stwierdza członek władz PiS. ? Nikt nie będzie chciał zostać samobójcą ? dodaje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka