Dodaj do ulubionych

od 8 sierpnia nowe obstrzenia

08.08.20, 12:22
Z uwagi na fakt, że obserwujemy
coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust,
co może skutkować nowymi zakażeniami, oraz biorąc pod uwagę opinie lekarzy,
którzy nie widzą istotnych przeciwwskazań do noszenia masek, z
decydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny – powiedział w rozmowie z PAP Cieszyński.

Z obowiązku będą zwolnione osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.
ps
na zwrócenie uwagi klijentowi o braku maski
on z pięści uderzył ekspedientkę
-
Obserwuj wątek
   • marii51 Re: od 8 sierpnia nowe obstrzenia 12.08.20, 11:19
    marii51 napisała:

    > JESZCZE ważne kolejne
    > natemat.pl/317001, https://cdn.natemat.pl/863bd67882ec7d273a806b00ae694614,1350,0,0,0.jpgnowe-obostrzenia-zasady-bezpieczenstwa-covid-strefy-czerwone-i-zielone?CD=

    kolory na mapie

    a dzieje się tak !!!
    Koronawirus w Polsce - życie w czerwonej strefie. "Traktowani jak trędowaci", "Epidemia jest w kraju, a nie powiecie"
    NPK
    12.08.2020 11:01
    Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, skromne wesela i kontrole w sklepach i miejscach pracy to nie jedyne obostrzenia, jakie wprowadzone zostały w powiatach objętych czerwoną strefą. Jedna z nich funkcjonuje między innymi w Wieluniu. Burmistrz tego miasta przyznaje, że mieszkańcy skarżą się, że w sąsiednich powiatach są traktowani "jak trędowaci"


     • marii51 Re: od 8 sierpnia nowe obstrzenia //ale ! 21.08.20, 13:04


      MACIEJ DEJA40 min. temu
      Koronawirus w Polsce. "Koszmarny chaos. Ludzie uwierzyli, że wirusa już nie ma"
      Koronawirus w Polsce - jest kolejny rekord pod względem liczby dobowych zakażeń. Wirusolog Tomasz Dzieciątkowski narzeka w rozmowie z Wirtualną Polską, że podejście Polaków do epidemii można streścić w słowach "hulaj dusza, koronawirusa nie ma".
      Koronawirus w Polsce. Dr Tomasz Dzieciątkowski komentuje kolejny dobowy rekord liczby zakażeń
      Koronawirus w Polsce. Dr Tomasz Dzieciątkowski komentuje kolejny dobowy rekord liczby zakażeń (Getty Images, Fot: Pier Marco Tacca)


      Koronawirus w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie. Piątek przyniósł rekord zakażeń - COVID-19 wykryto u 903 kolejnych osób. - Pierwszy komentarz już był, ale nie nadaje się do zacytowania - powiedział Wirtualnej Polsce dr Tomasz Dzieciątkowski, poproszony o odniesienie się do wzrostu liczby zachorowań.

      - Doświadczamy tego, że dwa miesiące temu te obostrzenia zostały trochę bezpodstawnie rozluźnione. Oczywiście nie myślę o sytuacji, by Polacy siedzieli zamknięci w domach, trzeba było bezwzględnie wrócić do pracy. Ale niespójne komunikaty dotyczące noszenia maseczek, zmniejszania dystansu społecznego, wprowadziły koszmarny chaos. Część ludzi uwierzyła, że koronawirusa już nie ma - przekonuje ekspert.
      • marii51 Re: od 8 sierpnia nowe obstrzenia //ale ! 23.08.20, 11:12
       przed wakacjami pomorskie było z mniejszą ilością zakażeń
       jednak teraz jest z największą !!!
       ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26232424,koronawirus-w-polsce-581-nowych-przypadkow-w-niedziele-pomorze.html#s=BoxOpImg3
       Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 581 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Na trzecim miejscu pod tym względem znalazło się województwo pomorskie - powiat pucki trafił kilka dni temu na listę obserwacyjną, z możliwością przywrócenia części obostrzeń. Łącznie od początku epidemii koronawirusa w Polsce odnotowano 61 762 zakażeń.
       • marii51 Re: od 8 sierpnia nowe obstrzenia //ale ! 27.08.20, 13:07
        pojawiają się wpisy rozważania...Brawo! Pani profesor z Polskiej Akademii Nauk, z Instytutu Nauk Medycznych napisała tak na swoim profilu:
        „Czekam kiedy wreszcie ktoś rozsądny zabierze głos i media przestaną straszyć ludzi koronawirusem, Wirus zawsze był jest i będzie .Wiadomo że jak większość wirusów oddechowych szybko się rozprzestrzenia, ale ma niska chorobowość . To nie osoby zakażone roznoszą chorobę a osoby chore, podczas kaszlu i kichania. To one powinny nosić maski lub przyłbice a przede wszystkim pozostać w domu.
        Karanie za nienoszenie masek osób zdrowych lub wysyłanie ich
        na kwarantannę są absurdalne niczym nie uzasadnione .Dlaczego nie karzemy ludzi którzy palą lub piją Oni w większym stopniu szkodzą zdrowiu i przyczyniają się do zgonów niż koronawirus, Ludzie zawsze umierali i umierają ( w Polsce średnio dziennie 1200 osób) Teraz też umierają nie z powodu koronawirusa tylko z
        koronawirusem Liczba zgonów jest nawet niższa niż w ubiegłych latach (tak jest w całej Europie). Podawana liczba osób zakażonych zależy od liczby wykonanych testów. Przerażenie mnie ogarnia jak słyszę o planowanym zamykaniu, klas szkół .przedszkoli żłobków jeśli któreś dziecko zachoruje.. Czy kiedykolwiek zamykano klasę czy przedszkole kiedy przyszło dziecko .przeziębione (testów też nikt nie wykonywał a 10 do 25 procent to był koronawirus)
        Te codzienne informacje w TV to ogłupianie społeczeństwa nie poparte żadnymi dowodami naukowymi .Dziennikarze od rano do wieczora biją pianę zamiast mówić o sprawach naprawdę ważnych dla ludzi jak prawdziwe zdrowie Polaków edukacja, miejsca pracy zapaść gospodarcza i ekonomiczna kraju.”
        • marii51 Koronawirus w Polsce. Będzie zmiana strategii walk 30.08.20, 09:34
         Koronawirus w Polsce. Będzie zmiana strategii walki z epidemią

         Zablokowane infolinie w sanepidach,
         coraz częstsze błędy przy testach,
         pacjenci, których przez pomyłkę więzi na wielotygodniowej kwarantannie -
         system, który do tej pory jako tako trzymał epidemię w ryzach, właśnie się posypał.
         ~~~~~~~~~~~~~
         wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-bedzie-zmiana-strategii-walki-z-epidemia-6547675605502656a
         • marii51 Re: Koronawirus w Polsce. Będzie zmiana strategii 05.09.20, 15:58
          gdy nahle okazuje sie,że nie ma jeszcze sanepid pewny czy to korona czy nie? to zostaje w domu ale po 5 dniach
          BĘA TERAZ LEKARZE RODZIBBI przyjmować takiego nieokreslonego w przychodni !!!
          co to ma byc?
          lekarz rodzinny w swoim gabinecie w xalutkim ekwipunku zabezpieczjacym ma przyjmować pacjenta
          • marii51 Re: Koronawirus w Polsce. Będzie zmiana strategii 05.09.20, 16:02
           A TEN DOWOD TO O CZYM SWIADCZY W NASZYM LECzENIU KORONAWIRUSA ?
           że czeka ją tak długa kwarantanna
           - Policjanci odwiedzali mnie z kontrolą dwa razy dziennie. Kiedyś przyszli pieszo i mówią: "pani Jolu samochód się zepsuł, bo jak usłyszał, że ma znowu jechać na Wirek, to odmówił" - opowiada kobieta
           Dopiero badanie na własną rękę dało wyczekiwany wynik

           Pyta pan, jak nie dostać do głowy nie wychodząc przez 80 dni z mieszkania? Cóż, dużo piekłam, tak dużo, że mogłabym cukiernie teraz otworzyć. Szydełkowałam, czytałam książki, pięć seriali obejrzałam. Prócz tego mały remont w mieszkaniu zrobiłam. Mam balkon metr na półtora i jak dzwonił ktoś z rodziny, to mówiłam, że jestem w ogródku. Jestem wesołą osobą, więc starałam się to jakoś przeżyć – mówi 60-letnia Jolanta Widera z Rudy Śląskiej.-
           • marii51 Re: Koronawirus w Polsce. Będzie zmiana strategii 05.09.20, 19:09
            Koronawirus. Fizykalne badanie w poradniach POZ jest jak "rosyjska ruletka"
            Krajewski uważa, że wystawienie lekarzy rodzinnych na pierwszą linię walki z epidemią koronawirusa, tworzy ogromne zagrożenie dla poradni POZ. Zdaniem prezesa Porozumienia Zielonogórskiego poradnie nie są przystosowane do przyjmowania pacjentów zakaźnie chorych, bo większość z nich nie jest wyposażona w śluzy, filtry i izolatki.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26266270,lekarze-krytykuja-nowa-strategie-w-walce-z-covid-19-poradnie.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka