Dodaj do ulubionych

postne dania...

26.02.09, 10:43
to bardzo dobry motywujący czas.. zrobimy spis może pożywień-

sałatka śledziowa mi coś ..
śledzie małosolne, buraczki ,
marchew, cebula, jajka, jabłka,majonez-albo oliwą-
jeszcze mniej tłuszczu i lepiej- przyprawy
układamy w naczyniu szklanym warstwami -
dobre- już mi ślinka "leci"-
na jutro jak znalazł..
mniej kalorii--
--
"szczęście to nie tylko co los daje ,ale i to czego nie zabiera"
--znalezione w internecie...
Obserwuj wątek
    • cieplanata kalafior w sosie szpinakowym 26.02.09, 11:25
      czyli lekki i zdrowy obiad lub ciepła kolacja

Kalarior
      Szpinak mrożony
      1 łyżka masła
      1 łyżka mąki
      2 ząbki czosnku
      słodka śmietanka (lub mleko, wtedy mniej kalorii)

Ugotować kalafior
      Sos:
      rozmrozić szpinak i rozgrzać w rondelku
      z masła i mąki zrobić zasmażkę (nie rumienić)
      zasmażkę rozprowadzić z mlekiem lub śmietanką, dodać do szpinaku.
      Wymieszać zasmażkę ze szpinakiem, dodać 2 ząbki czosnki.
      Sosem polać kalafior

Podaję z kluseczkami, obok umieszczam zblanszowane marchewki (karotki), co
      powoduje piękny efekt kolorystyczny.
      --
      http://i44.tinypic.com/23msdx0.jpg

"Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich"
    • cieplanata Re: postne dania... 26.02.09, 12:43
      ja to generalnie kocham ryby we wszystkich postaciach, solone, pieczone,
      smazone, wędzone, gotowane smile wiec dla mnie post to przyjemność
      --
      http://i44.tinypic.com/23msdx0.jpg

"Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich"
      • agat-a52 Re: postne dania... 26.02.09, 13:03
        Ja często robię naleśniki ze szpinakiem, makaron z brokułami. Brokuły w cieście naleśnikowym i smażone we frytkownicy. Marchew, pietruchę, seler, ziemniaki gotuję na parze, a później robię biały sos, dodaję też na parze ugotowany kalafior i brokuł. Pycha. Ryby też bardzo lubimy i tu też mam pole do popisu. Może być smażona, pieczona, na parze, w piekarniku z warzywami, lub duszona w rękawie. Kiedyś miałam przepis na tort ziemniaczany, ale jeszcze nie robiłam wg przepisu wyglądał zachęcająco.
        --
        http://i44.tinypic.com/5e70ok.gif
              • tesunia Re: postne dania...losos w aluminiu 26.02.09, 14:06
                w arkusik aluminium zawijam porcje lososia z galazka
                pietruszki/koperku/plastrem cytryny i przyprawy,(mozna uazyc
                ulubione ziolka,
                wkladam do gotujacej sie wody na 20 min,
                odwijam i zajadam .

taki smazony tylko na patelni tez uwielbiam.
                --
                Gram miłości ma większą wartość niż tona luksusu.
                  • tesunia Re: postne dania...losos w aluminiu 26.02.09, 14:29
                    Agacie,
                    tez doswiadczylam tego,
                    mysle,ze zalezy jaki to losos,sa chowowlane i zlowine,te ostanie sa
                    smaczne,
                    dzis bylo rano duzo w TV na temat chodowlanego lososia w
                    Norwegi,musze wysluchac wieczorne wiadomosci o co chodzilo dokladnie.
                    --
                    • jaga_22 Re: postne dania...losos w aluminiu 26.02.09, 15:54
                      Najważniejsze,żeby łososia nie przesmażyć,bo wtedy staje się suchy.
                      Nie wiem co tu wybrać.Na razie nie mam ochoty na nic.Wypiłam
                      kawę i mnie przegoniłowink już jest wszystko w porządku,oby tylko
                      nie grypa żołądkowa,bo coś córka wspomniała,że nienajlepiej się czuje.
                      http://i39.tinypic.com/rvm6o0.gif
                      --
                      http://i39.tinypic.com/lk76e.gif
                      • tesunia Re: postne dania 26.02.09, 19:29
                        masz racje Jagus,
                        smaze go na srednim "ogniu"
                        ale nieraz mimo wszystko jest suchysad(

na kolacje zjadlam makrele w sosie pomidorowym,
                        siedze teraz i slucham,czy zaczniesad(

Jagus z brzuszkiem ,to moze kawcia,jak mialas z nia przerwe.
                        zycze zdrowkasmile
                        --
                        • jaga_22 Re: postne dania 26.02.09, 20:21
                          Tesuniu...przerwy nie miałam,ale mąż mi ją zrobił,a on żeby mi smakowało zawsze
                          trochę mocniejszą robi.Chociaż też wydaje mi się nieprawdopodobne.Czekam na
                          córkę,bo dzisiaj miała na popołudnie,zaraz wróci to się dowiem jak u niej,bo u
                          mnie momentami rewolucja big_grin big_grin
                          --
                          • tesunia Re: postne dania 26.02.09, 20:27
                            od mocnej kawci tez mozna miec "rewolucje" ale jednorazowa,
                            oj,oj....oby nie bylo toto co myslisz,
                            ale wiesz co pomyslalam,
                            nasz pierwszy piunek ,jako szczeniak zjadl za duoz lodow,weterynarz
                            nam poradzil ugotowac ryz z ryba lub weling(takie co dzieciaczkom
                            sie w butelke robi)z kukurydzy,kupilam to kukurydziane i
                            pomoglo,sama sobie tez popilam,bo na wodzie sie rozrabialo,
                            matki dla niemowalaczkow to kupuja,gdy maja biegunki.
                            zycze zdrowego brzuszka Jagus.
                            --
                            • jaga_22 Re: postne dania 26.02.09, 21:34
                              Córka zdrowa,to i dobrze,ja też już nareszcie w porządku.
                              Może po morelach suszonych się tak doprawiłam.Córka wczoraj przyniosła mi morele
                              i chałwę,na szczęście chałwy jeszcze nie ruszyłam.
                              Otworzę jak będzie nas dużo,żebym nie mogła za dużo zjeść.
                              http://i42.tinypic.com/2j47qdk.gif
                              --
                                  • marii51 Re: postne dania 28.02.09, 11:32
                                    wątek- bez racji, nie założyłam, nie namawiam nikogo do postu-to
                                    jest bardzo indywidualna sprawa-nikomu nic nie narzucam-nie jestem
                                    pruderyjna..
                                    moim zamiarem jest dokonać odnowienia organizmu- Patrz- czytaj
                                    wątek!
                                    do odzyskania , poczucia wiary w umiejętne korzystanie z potraw bez
                                    tłuszczu- to nie są już żarty-
                                    moja mamuś 74lata trwała w sciśłym poście- bo bała się operacji na
                                    woreczek żółciowy-naprawdę tak było-ataki bolów ,ja wszystko
                                    pamiętam-
                                    -na operację zdecydowała- ok wszystko-dwa latka dłużej-
                                    tylkonieregularne branie na nadciśnienie- ją mi zabrałosad
                                    a jednak jedzonko- beztłszczowe ratował ją wiele lat
                                    --
                                    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                    a gdyby tak nieba przybliżyćsmile
                                      • marii51 Re: postne dania 28.02.09, 12:21
                                        murasi1------- hihi--- ok ok milutko pozdrawiam - oksmile
                                        --
                                        ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                        a gdyby tak nieba przybliżyćsmile
                                            • muraszka1 Re: postne dania 28.02.09, 13:48
                                              od dziecinstwa najbardziej smakowaly mi postne wigilijne potrawy,
                                              Mama przygotowywala najpyszniejsze danie,'babke wigilijna',
                                              smazona ryba(filety),smazone placki ziemniaczane,ryba( smazone na
                                              oliwie),cebula,grzyby,talarki ziemniakow,wszystko przekladane
                                              warstwami i zapiekane w piekarniku,szybkowarze...
                                              po Pasterce wszyscy rzucali sie na miesiwa a ja na 'babke wigilijna'
                                                • marii51 Re: postne dania 06.03.09, 09:10
                                                  dziś robię pierogi z kapustą i grzybami- barszcz też bedzie do
                                                  popicia
                                                  --
                                                  a
                                                  gdyby tak
                                                  nieba przybliżyćsmile

http://i39.tinypic.com/1126hif.gif
                                                  • marii51 Re: postne dania 06.03.09, 11:08
                                                    nie wychowałam- rozbisurmanił-
                                                    " a racuszki pływające -- mogłabyś zrobić"-o masz kobieta ze mnie no
                                                    tak pracującasmile
                                                    -- dobra- już rozczyn drożdżowy pracuje- będą racuchy
                                                    a
                                                    gdyby tak
                                                    nieba przybliżyćsmile

• marii51 Re: postne dania 06.03.09, 11:21
                                                    pierogi w zamrazalnik trafia-- mam mam tylko jeszcze nie ugotowalam-
                                                    racuchy rzucane na olej- beda na popołudnie-dobrze jak wielkorotnie
                                                    wielkim widelcem je w garnku w czasie pracy drożdzy- mieszam- in
                                                    wiecej dam powietrz tym sa pulchniejsze --a co ja robotsmile mowie
                                                    najmileńszemusmile
                                                    --
                                                    a
                                                    gdyby tak
                                                    nieba przybliżyćsmile

• tesunia Re: plasterkowe smazone kartofle 07.03.09, 14:21
                                                    bardzo szybko sie robi i na lunch pasuje,
                                                    obrane ziemniaki na hywelku od sera kroje w plastry,cebulke hakam
                                                    warstwami na patelnie i gdy spodnia strona sie podpiekla,przewracam
                                                    na druga i pare minutek i gotowe,
                                                    oczywiscie przyprawiam do smaku
                                                    do tego pasuje jajko sadzone/maslanka do popicia lub kwasne mleko.
                                                    --
                                                  • jaga_22 Re: plasterkowe smazone kartofle 07.03.09, 14:36
                                                    Bardzo często tak robię.Czasem dodaję czosnku,czasem majeranku,
                                                    a nieraz popieprzę,albo inne zioło.Jak zostanie kotlet z poprzedniego dnia,czy
                                                    mięsko,to pod koniec wkładam do zagrzania.No ale to już nie będzie
                                                    postne.Jajeczko i kefir lub jogurt do tego, smakuje wyśmienicie.
                                                    http://i43.tinypic.com/2w3at6a.gif
                                                    --
    • ktosia57 Re: pstrąg z folii 07.03.09, 15:29
      oczyszczonego pstrąga z głową,posypuję lekko vegetą,nadziewam zielonym
      koprem-gałązkami i plastrami pomidora zawijam w folię aluminiową i pekarnika w
      nagrzanym do 180 st piekę około 30 min.Polecam miam miam
      --
      Ucz się od źrenicy widzieć wszystko prócz siebie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka