Dodaj do ulubionych

koniec kontraktu - bezrobocie

19.06.13, 21:32
Czesc,

Troche wyszukalam na forum ale pewnie wiele sie zmienilo.Czy po skonczonym kontrakcie a raczej nie przedluzonym bo kryzys wrociliscie czy tez zdecydowaliscie sie zostac?jak wyglada ze strony technicznej otrzymanie bezrobotnego bo na miejscu juz wiem w zasadzie dziala to sprawnie i szybko.czy moze sie ktos podzielic co nalezy zrobic a czego BRON BOZE NIE by bezproblemowo dostac zasilek i czy jest to 60% wyplaty czy tez cos uleglo zmianie i czy jest to okres 1/3okresu przepracowanego, jak rowniez czy mamy prawo do pokrycia przeprowadzki w przypadku powrotu.Zblizam sie do konca kontraktu i drapie sie w glowe czy zostac czy tez nie ;ale widzac co sie wszedzie dzieje raczej mi sie nie chce wierzyc ze znajde latwo prace zostajac w Brux .Jednak w PL przynajmniej sa bliscy i rodzina .Moze ktos napisac jak przeszedl przez ta dzungle administracyjna ?

pozdrawiam i z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: lux Re: koniec kontraktu - bezrobocie IP: 109.133.243.* 19.06.13, 22:29
      Zmienic sie raczej nic nie zmienilo. Radzilbym jednak pogrzebac i popytac sie o wakaty, pare spontanow wyslac, bo ja liczylem sie z opcja bezrobocia pod koniec roku ale okazalo sie ze mnostwo unitow zabijalo sie o CA (fgII secretary), tak ze w sumie tylko 1miesiac bylem bez pracy...
      jesli jednak nie masz nic w zanadrzu i liczysz sie z powrotem to oczywiscie lepiej zjechac do pl, z tym ze dopiero tam czeka cie dzungla i panie w urzedach pracy, ktore nigdy w zyciu slowa po angielsku nie widzialy, nie mowiac juz o dokumentach itp,
      tutaj raczej wszystko bezproblemowo przebiega.

forum.gazeta.pl/forum/w,9,136460900,,Zasilek_dla_bezrobotnych_po_2_kontraktach_TA_i_CA.html?v=2
      forum.gazeta.pl/forum/w,9,138031366,,Bezrobotny_czy_poszukujacy_pracy_.html?v=2
      caly proces jest w miare jasno wytlumaczony na stronach komisji
      • aga19748awa Re: koniec kontraktu - bezrobocie 20.06.13, 22:14
        Dzieki dziewczyny poczytam sobie spokojnie na weekend , powiem szczerze ze mam dosc ganiania po rozmowach by dostawac kontrakt na 2 msc i moze laskawie ktos przedluzy lub nie.Mam mieszkanie wynajete i tez musze dac jakies wypowiedzenie.Z drugiej stony jak zaczas cos na nowo to im szybciej tym lepiej, i nie jestem FGII wiec pewnie bedzie ciezko ze znalezieniem czgos bo mam profil i doswiadczenie bardzo specyficzne i jak to sie mowi im wyzej tym drozej, no wiadomo obecnie FG II robi wiele za FG IV czy III za mniejsze pieniadze .mam pytanie co do kasy chorych jaka sie przejmuje w przypadku powrotu, co decydujecie z emerytura (wczesniej pracowalam w sektorze prywatnym i mam juz troszke przepracowane) , a moze warto zostawic adres w Brux ? ( z tym raczej nie bede miala klopotu)

Tak marudze , ale chyba tempowanie w instytucjach troche mnie zszokowalo, poza tym wiedze wszeedzie uklady uklady itp...rece opadaja
        • Gość: Jadwinia Re: koniec kontraktu - bezrobocie IP: *.ec.europa.eu 21.06.13, 10:01
          Skladki emerytalne ja transferuje do belgijskiej ubezpieczalni. ZUSu na szczescie nie ma liscie firm ubezpieczeniowych, ktore komisja zatwierdzila. Ubezpieczenie zdrowotne masz do konca bezrobocia w Komisji tzn. jak jestes zarejestrowana jako bezrobotna w Polsce to mozesz miec podstawowe ubezpieczenie w Polsce a komplementarne w komisji czyli beda Ci zwracac to co w Polsce nie jest zwracane a Komisja przyznaje na to zwrot czyli praktycznie wszystkie prywatne wiyty lekarskie beda ci zwracali. Z drugiej strony ubezpieczenie polskie tez sie przydaje w razie jak sie trafi do szpitala, wtedy jest sie przyjetym bez problemu na zwykle, polskie ubezpeczenie (bezrpobotnemu w Polsce przysluguje takie ubezpieczenie). Genealnie nie jest zle i nie ma co demonizowac tych formalnosci w Polsce, przynajmniej czlowiek nie wydaje tutaj na mieszkanie gory pieniedzy a jak ktos bedzie chcial wrocic do Brukseli to i tak moze.
    • Gość: Jadwinia Re: koniec kontraktu - bezrobocie IP: *.ec.europa.eu 20.06.13, 11:21
      Zwrot kosztow przeprowazki ci sie nalezy (wstepna zgoda komisji jest potrzebna) i inne rzeczy tez takie jak zwrot kosztow podrozy i 2 pensje na powtorne zainstalowanie sie. Wszysko jest opisane na intranecie i trzeba oczywiscie wszystko zaltwic zgodnie z instrukcjami. W Polsce rejestrujesz sie w urzedzie pracy a zasilek placi ci komisja. Musisz tylko raz w miesiacu wysylac do komisji formularze podpisane przez urzad pracy. Formularze sa po polsku.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka