Dodaj do ulubionych

Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia

22.09.09, 07:46
Wzruszające. Szkoda, że odeszła.
Obserwuj wątek
    • mineyko Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 08:24
      Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia podatku VAT?
      Tak jak od tego zniszczonego piekarza!
      • grba Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 08:45
        mineyko napisał:

        > Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia podatku VAT?
        > Tak jak od tego zniszczonego piekarza!

        Żebyś nie wykrakał... Profesor Skarga jest już poza zasięgiem urzędu skarbowego,
        ale beneficjenci-stypendyści...
        • krwawy_krolik Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 09:17
          Nie chrzańcie głupot. Stypendia naukowe są zwolnione z podatku dochodowego, a osoby fizyczne (stypendyści) nie płacą VAT. Tak samo VAT nie podlegała profesor Skarga. Fundacja Nauki Polskiej z kolei ma swojego prawnika i na pewno załatwili to tak, że jest OK z punktu widzenia prawa skarbowego.

          Taka ładna wiadomość, a ludzie muszą dopisać swoje niedoinformowane trzy grosze :(
        • mineyko Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 10:12
          grba napisał:

          > mineyko napisał:
          >
          > > Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia
          podatku V
          > AT?
          > > Tak jak od tego zniszczonego piekarza!
          >
          > Żebyś nie wykrakał... Profesor Skarga jest już poza zasięgiem
          urzędu skarbowego
          > ,
          > ale beneficjenci-stypendyści...
          Odpowiedź:
          Psia krew! O tym nie pomyślałem!
          O stypendyści przepraszam Was, jeśli to słowo ma jeszcze jakieś
          znaczenie!
      • marco35 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 09:17
        Z tego co pisały media poza "główną pianą" to wspomniany Pan Piekarz popłynął
        głównie przez to, że "zapominał" wystawiać paragony fiskalne i dziennie wg. kasy
        fisk. sprzedawał kilka bochenków chleba...

        Gdyby powszechnie dopuścić darowizny np. pieczywa z piekarni bez płacenia VAT,
        to założę się o dużą kasę, że od dnia wprowadzenia przepisu 80% towaru w wielu
        takich zakładach "nie sprzedawało by się" tylko musiałoby zostać "darowane".
        Szef domu dziecka / szkoły / noclegowni jak dostałby 100 bochenków za darmo to
        "podpisałby papier" że dostał 500. A piekarz / masarz etc. na resztę
        "zapominałby" wystawić paragonu. Taki system sprawdziłby się w Kanadzie czy
        Australii a nie w PL.
    • abrahadabra Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 08:29

      • fedorczyk4 Re: Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 08:44
        Tak jest.
        • anmanika Re: Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 09:21
          Co za klasa, niech czytają ci którzy żądają od państwa odszkodowań za wszystko
          co się działo w PRLu
          • jqu Re: Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 15:11
            anmanika napisała:

            > Co za klasa, niech czytają ci którzy żądają od państwa

            czyli od nas!!

            > odszkodowań za wszystko co się działo w PRLu

            ... i za Niemca.

            Jeżeli ja mam płacić pociotkom róznych -skich i -ckich
            to bardzo proszę, niech oni też Z WŁASNEJ KASY załpacą mi
            nawiązkę za to, że w 39 moja rodzina została wysiedlona
            z Pomorza na Zamojszczyzne, tracąc przy tym cały majątek.

            A przed Panią Profesor - czapka z głowy. Wyć się chce, kiedy
            się pomyśli, że dzisiejszy wzorzec stylu to różne takie dody,
            nasi wspaniali dziennikarze i nasze jeszcze wspanialsze posły.


    • e.kraw Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 09:21
      "Zamknęła wszystkie swoje sprawy", napisała Magdalena Środa, żegnając się
      ze swoim Mistrzem, profesor Barbarą Skargą ("Gazeta Wyborcza", 19-20 września
      2009).


      No dobrze, nie każdemu może pasować forma "profesorka" - jestem w stanie to
      zaakceptować. Ale słowo "mistrzyni" już chyba jest do przyjęcia? Czyżby prof.
      Skarga była mężczyzną?
      • entefuhrer Re: "mistrzyni" już chyba jest do przyjęcia? 24.09.09, 00:41

        Owszem. W biegu na 400 m przez płotki.
    • krakower Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 12:43
      Smutno. Umierają ostatni w tym chorym kraiku Ludzie. Zostają
      niestety gó...arze.
    • moja.koteria zamiast narzekać i biadać, że ostatni Czlowiek... 22.09.09, 12:59
      wolę zastanowić się, co ja mogłabym zrobić dla innych wzorem Pani
      Profesor ;-)/na swoją skromną miarę/
    • makova_panenka Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 13:14
      Trochę lat już żyję i nigdy, przy żadnej okazji, nie natrafiłem choćby na
      wzmiankę o tej pani. Kołakowski - owszem, Krąpiec - jak najbardziej. I pewnie
      wielu innych, ale Skarga - nigdy.
      A teraz nagle GW robi halo na całą Polskę mimo iż nigdy wcześniej nawet nie
      wspomniała o kimś takim.
      • mikolaj.stawrogin Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 13:23
        Gdybyś czytała coś więcej niż "Party", "Życie na gorąco" i książki Grocholi, to
        wiedziałabyś kto to jest Skarga i jaki jest jej wkład w polską filozofię.
        • makova_panenka Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 21:23
          Biorąc pod uwagę propagację jej dorobku widać, że praktycznie żaden.
          A ty nie mędrkuj, nikt nie jest Alfą i Omegą, nie każdy musi znać na blachę
          wszystkich gryzipiórków zanim dowie się o nich z nekrologów.
          • janina38 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 23.09.09, 18:47
            Miałam nadzieję,że Osoba takiej szlachetności będzie wspominana
            tylko szlachetnie.Ale zaraz należało osmrodzić Jej wspaniałomyślność
            i Wielkość głupawymi postami o vatach, podatkach,że Jej się nie
            znało,że niewiadomo co napisała. Usiądź d....ku , wejdż na Google i
            poczytaj, nie zaświadczaj o swej niewiedzy .Jak nie znalaś ( znałeś)
            to się dowiedz. Fuj, mam was , moich współobywateli doprawdy
            nieciekawych, oj mam...
    • panpaniscus Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 14:20
      Niesamowita, wielka osoba. Zafascynowały mnie jej wspomnienia z czasów wojny, z
      łagrów i z zesłania, od tamtego czasu czytałam wszystko jej, co mi wpadło w
      ręce. Teraz mam łzy w oczach - to się nazywa spójność.
      • dezyderia1 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 15:06
        Po przeczytaniu dostałam "gęsiej skórki" Maleńką mróweczką jestem,
        ale potrafię poznać prawdziwą Wielkość serca i umysłu.
        Dziękuję, że Pani Profesor myślała również o mnie i działała dla
        mojego dobra wspierając tych, którzy mogą kontynułować Jej dzieło
        ucząc mnie.
    • drojb Ufundowała... Mistrz - czy to nie zgrzyt? 22.09.09, 23:22
      W języku polskim istnieje forma żeńska "mistrzyni" (co prawda najczęściej - w
      sporcie). Chyba filozofce tak wybitnej należy się USZANOWANIE jej płci!
    • bokassa [...] 23.09.09, 00:06
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • anmanika Prof.Skarga 23.09.09, 10:15
        apropo tej wypowiedzi patrz na sygnaturkę
        "Biorąc pod uwagę propagację jej dorobku widać, że praktycznie żaden.
        A ty nie mędrkuj, nikt nie jest Alfą i Omegą, nie każdy musi znać na blachę
        wszystkich gryzipiórków zanim dowie się o nich z nekrologów."

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka