gugula 22.09.09, 07:46 Wzruszające. Szkoda, że odeszła. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mineyko Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 08:24 Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia podatku VAT? Tak jak od tego zniszczonego piekarza! Odpowiedz Link Zgłoś
grba Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 08:45 mineyko napisał: > Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia podatku VAT? > Tak jak od tego zniszczonego piekarza! Żebyś nie wykrakał... Profesor Skarga jest już poza zasięgiem urzędu skarbowego, ale beneficjenci-stypendyści... Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy_krolik Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 09:17 Nie chrzańcie głupot. Stypendia naukowe są zwolnione z podatku dochodowego, a osoby fizyczne (stypendyści) nie płacą VAT. Tak samo VAT nie podlegała profesor Skarga. Fundacja Nauki Polskiej z kolei ma swojego prawnika i na pewno załatwili to tak, że jest OK z punktu widzenia prawa skarbowego. Taka ładna wiadomość, a ludzie muszą dopisać swoje niedoinformowane trzy grosze :( Odpowiedz Link Zgłoś
mineyko Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 10:12 grba napisał: > mineyko napisał: > > > Pytam ze zgrozą, czy od Pani Profesor fiskus zażądał zapłacenia podatku V > AT? > > Tak jak od tego zniszczonego piekarza! > > Żebyś nie wykrakał... Profesor Skarga jest już poza zasięgiem urzędu skarbowego > , > ale beneficjenci-stypendyści... Odpowiedź: Psia krew! O tym nie pomyślałem! O stypendyści przepraszam Was, jeśli to słowo ma jeszcze jakieś znaczenie! Odpowiedz Link Zgłoś
marco35 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 09:17 Z tego co pisały media poza "główną pianą" to wspomniany Pan Piekarz popłynął głównie przez to, że "zapominał" wystawiać paragony fiskalne i dziennie wg. kasy fisk. sprzedawał kilka bochenków chleba... Gdyby powszechnie dopuścić darowizny np. pieczywa z piekarni bez płacenia VAT, to założę się o dużą kasę, że od dnia wprowadzenia przepisu 80% towaru w wielu takich zakładach "nie sprzedawało by się" tylko musiałoby zostać "darowane". Szef domu dziecka / szkoły / noclegowni jak dostałby 100 bochenków za darmo to "podpisałby papier" że dostał 500. A piekarz / masarz etc. na resztę "zapominałby" wystawić paragonu. Taki system sprawdziłby się w Kanadzie czy Australii a nie w PL. Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Re: Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 09:21 Co za klasa, niech czytają ci którzy żądają od państwa odszkodowań za wszystko co się działo w PRLu Odpowiedz Link Zgłoś
jqu Re: Wielki, wielki szacunek... 22.09.09, 15:11 anmanika napisała: > Co za klasa, niech czytają ci którzy żądają od państwa czyli od nas!! > odszkodowań za wszystko co się działo w PRLu ... i za Niemca. Jeżeli ja mam płacić pociotkom róznych -skich i -ckich to bardzo proszę, niech oni też Z WŁASNEJ KASY załpacą mi nawiązkę za to, że w 39 moja rodzina została wysiedlona z Pomorza na Zamojszczyzne, tracąc przy tym cały majątek. A przed Panią Profesor - czapka z głowy. Wyć się chce, kiedy się pomyśli, że dzisiejszy wzorzec stylu to różne takie dody, nasi wspaniali dziennikarze i nasze jeszcze wspanialsze posły. Odpowiedz Link Zgłoś
e.kraw Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 09:21 "Zamknęła wszystkie swoje sprawy", napisała Magdalena Środa, żegnając się ze swoim Mistrzem, profesor Barbarą Skargą ("Gazeta Wyborcza", 19-20 września 2009). No dobrze, nie każdemu może pasować forma "profesorka" - jestem w stanie to zaakceptować. Ale słowo "mistrzyni" już chyba jest do przyjęcia? Czyżby prof. Skarga była mężczyzną? Odpowiedz Link Zgłoś
entefuhrer Re: "mistrzyni" już chyba jest do przyjęcia? 24.09.09, 00:41 Owszem. W biegu na 400 m przez płotki. Odpowiedz Link Zgłoś
krakower Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia 22.09.09, 12:43 Smutno. Umierają ostatni w tym chorym kraiku Ludzie. Zostają niestety gó...arze. Odpowiedz Link Zgłoś
moja.koteria zamiast narzekać i biadać, że ostatni Czlowiek... 22.09.09, 12:59 wolę zastanowić się, co ja mogłabym zrobić dla innych wzorem Pani Profesor ;-)/na swoją skromną miarę/ Odpowiedz Link Zgłoś
makova_panenka Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 13:14 Trochę lat już żyję i nigdy, przy żadnej okazji, nie natrafiłem choćby na wzmiankę o tej pani. Kołakowski - owszem, Krąpiec - jak najbardziej. I pewnie wielu innych, ale Skarga - nigdy. A teraz nagle GW robi halo na całą Polskę mimo iż nigdy wcześniej nawet nie wspomniała o kimś takim. Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj.stawrogin Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 13:23 Gdybyś czytała coś więcej niż "Party", "Życie na gorąco" i książki Grocholi, to wiedziałabyś kto to jest Skarga i jaki jest jej wkład w polską filozofię. Odpowiedz Link Zgłoś
makova_panenka Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 21:23 Biorąc pod uwagę propagację jej dorobku widać, że praktycznie żaden. A ty nie mędrkuj, nikt nie jest Alfą i Omegą, nie każdy musi znać na blachę wszystkich gryzipiórków zanim dowie się o nich z nekrologów. Odpowiedz Link Zgłoś
janina38 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 23.09.09, 18:47 Miałam nadzieję,że Osoba takiej szlachetności będzie wspominana tylko szlachetnie.Ale zaraz należało osmrodzić Jej wspaniałomyślność i Wielkość głupawymi postami o vatach, podatkach,że Jej się nie znało,że niewiadomo co napisała. Usiądź d....ku , wejdż na Google i poczytaj, nie zaświadczaj o swej niewiedzy .Jak nie znalaś ( znałeś) to się dowiedz. Fuj, mam was , moich współobywateli doprawdy nieciekawych, oj mam... Odpowiedz Link Zgłoś
panpaniscus Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 14:20 Niesamowita, wielka osoba. Zafascynowały mnie jej wspomnienia z czasów wojny, z łagrów i z zesłania, od tamtego czasu czytałam wszystko jej, co mi wpadło w ręce. Teraz mam łzy w oczach - to się nazywa spójność. Odpowiedz Link Zgłoś
dezyderia1 Re: Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała styp 22.09.09, 15:06 Po przeczytaniu dostałam "gęsiej skórki" Maleńką mróweczką jestem, ale potrafię poznać prawdziwą Wielkość serca i umysłu. Dziękuję, że Pani Profesor myślała również o mnie i działała dla mojego dobra wspierając tych, którzy mogą kontynułować Jej dzieło ucząc mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
drojb Ufundowała... Mistrz - czy to nie zgrzyt? 22.09.09, 23:22 W języku polskim istnieje forma żeńska "mistrzyni" (co prawda najczęściej - w sporcie). Chyba filozofce tak wybitnej należy się USZANOWANIE jej płci! Odpowiedz Link Zgłoś
bokassa [...] 23.09.09, 00:06 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Prof.Skarga 23.09.09, 10:15 apropo tej wypowiedzi patrz na sygnaturkę "Biorąc pod uwagę propagację jej dorobku widać, że praktycznie żaden. A ty nie mędrkuj, nikt nie jest Alfą i Omegą, nie każdy musi znać na blachę wszystkich gryzipiórków zanim dowie się o nich z nekrologów." Odpowiedz Link Zgłoś