Dodaj do ulubionych

Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie

20.11.09, 13:43
Blaszczak jest zalosny
Obserwuj wątek
    • slavik222 Początkowo pojawiły się ..ploty... 20.11.09, 13:56
      ..rozsiewane przez troskliwych:)
      • syn_wojtyly relikwie jp2 - jego majtki,skarpety,kawalek palca 20.11.09, 14:19
        bedziecie sie do nich modlić przygłupy :)tak jak do drzazgi z
        krzyża na ktorym wisiał wymyslony Jezus :)
        • krusnik02 Re: relikwie jp2 - jego majtki,skarpety,kawalek p 20.11.09, 14:23
          syn_wojtyly napisała:

          > bedziecie sie do nich modlić przygłupy :)tak jak do drzazgi z
          > krzyża na ktorym wisiał wymyslony Jezus :)

          Masz poważny problem ze sobą, człowieku.
          • syn_wojtyly Re: relikwie jp2 - jego majtki,skarpety,kawalek p 20.11.09, 14:28
            krusnik02 proszki cie pósciły czy co? Polska nie jest wasza i nie
            zawłaszczajcie Jej sobie katolickie bydlaki.
          • maruda.r Re: relikwie jp2 - jego majtki,skarpety,kawalek p 20.11.09, 17:17
            krusnik02 napisał:

            > Masz poważny problem ze sobą, człowieku.

            *****************************

            Czyżby? Przecież to nie jego pomysł, by zwłoki JPII podzielić i obdzielić nimi
            różne miasta.

        • slavik222 Re: relikwie jp2 - choremu pseudosynowi 20.11.09, 15:27
    • intel-e-gent Jasne. Brońmy krzyży i w ogóle żądajmy likwidacji 20.11.09, 14:02
      Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

      Czy posłowie prawicy nie dostrzegają, że robią z Polski pośmiewisko,
      a cały problem zmieniają w ideologiczną wojnę?

      Wyrok ETS tak naprawdę powiedział nam co należy zrobić, aby szanować
      prawa mniejszości. Ale nie powiedział, że ktokolwiek musi (poza tym,
      że rządowi Włoch nakazał wypłacić odszkodowanie).

      Polska ma szansę uniknięcia podobnych sytuacji - należy tylko
      spokojnie sprawę przedyskutować i znaleźć rozsądny kompromis (np.
      krzyż tylko w salce katechetycznej, póki katechezy organizuje się w
      szkołach). Posłowie wolą jednak robić z tego wojnę. Podobnie jak
      prezydent.

      pansiemyli.racjonalista.pl/index.php
      • goowl2 Re: Jasne. Brońmy krzyży i w ogóle żądajmy likwid 20.11.09, 15:34
        Trzeba puścić reklamy "i ty możesz dostać pieniądze, wystarczy pozwać szkołę
        twoich dzieci z powodu wiszących krzyży!". Znikną zewsząd w ciągu kilku dni i
        będzie po kłopocie.
    • monster1972 ciemnogród i dewocja = polski Sejm 20.11.09, 14:03
      • maruda.r Re: ciemnogród i dewocja = polski Sejm 20.11.09, 17:20

        Uchwała sejmu nie ma żadnej mocy prawnej. Jedynym jej skutkiem będzie kolejne
        ośmieszenie się organu ustawodawczego, który taką uchwałą poddaje w wątpliwość
        zapisy skonstruowanej i przejętej przez siebie Konstytucji.

    • mark6 Krzyże WON!! z instytucji pańtwowych!! 20.11.09, 14:03
      Nie życzę sobie aby symbol głupoty i zacofania zdobił urzędy i
      instytucje publiczne.
      • syn_wojtyly zdjąć krzyz podstepnie zawieszony w Sejmie R.P. 20.11.09, 14:17
        Polska jest Polaków a nie tylko katoli
      • krusnik02 Re: Krzyże WON!! z instytucji pańtwowych!! 20.11.09, 14:21
        Z całym szacunkiem - won to możesz mówić do swojego kota albo psa, ateisto od
        siedmiu boleści.
        • syn_wojtyly Krzyże WON!! z instytucji pańtwowych!! 20.11.09, 14:26
          krusnik02 napisał:

          > Z całym szacunkiem - won to możesz mówić do swojego kota albo psa,
          ateisto od
          > siedmiu boleści.

          szacunku to nauczcie sie najpierw Wy - bydlaki, ktore zniewoliły
          słowian. Polska jest wszystkich Polaków a nie wasza - w domach
          mozecie sobie wieszać co chcecie ale won z ulic i Polskich urzedów
          panstwowych!
          • slavik222 nie jestes synem-jesteś bękartem PRL-u 21.11.09, 08:41
            syn_wojtyly opamietaj się

    • laptop-zera krzyż inna odmiana sierpa i młota 20.11.09, 14:12
      • maaac Nie jest, ale PiS z niego robi. 20.11.09, 14:39
        Krzyż nie jest inna odmianą "sierpa i młota" ale wielu komuchów
        obecnie nawróconych na klerykalizm chce go tak samo traktować.

        "Zmieniła" się im opcja polityczna ale zostały stare przyzwyczajenia.
      • alik-w-plomieniach Brak krzyża - jeszcze inna odmiana sierpa i młota 20.11.09, 14:44
        Tolerancji trochę. Ostatnio lewacki Jewrosojuz wpada w jakiś antykatolicki amok
        - islamskiego kalifatu im się chce, czy co?
        • maaac Brak czegoś może być symbolem? 20.11.09, 14:51
          Nie zauważasz, że krzyże dziś się wszędzie stawia tak jak kiedyś
          hasła o "przewodniej sile"? Myślisz że Bogu jest potrzebny krzyż w
          kazdej klasie? Na kazdym skwerku?
    • syn_wojtyly Krzyżacy gwałcili i mordowali naszych przodków! 20.11.09, 14:16
      i czyż nie ironiczne jest to że te kmioty bronia tak zaciekle
      narzuconej nam wiary? słowianie nigdy nie byli chrzescijanami!
      wymordowano wielu ludzi na naszych ziemiach i zmuszono ich do
      wyznawania wymyslonego bóstwa Słonecznego - ktorym jest
      Jezus...chrzescijanstwo jest kopia religi starozytnego Egiptu
      ciemniaki
      • ambl [...] 20.11.09, 14:29
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • myszykiszek Re: Krzyżacy gwałcili i mordowali naszych przodkó 20.11.09, 19:28
        W oburzeniu przeciw jednej skrajności, religijnej, zbliżasz się do innej,
        etnicznej. Dla mnie obydwie są przejawem wąskich horyzontów myślowych i
        niepohamowanych zachowań stadnych.

        Gdybyś nie obrażał innych na tym forum, byłbyś pewnie traktowany poważniej, a
        tak to tylko jesteś świetnym pretekstem do wytykania palcem jako "wulgarny
        ateista", itp. Proponuję pozostawić agresję Rydzykowcom, są w tym świetni i
        doskonale się przy tym kompromitują. Nie dołączaj do nich.

        syn_wojtyly napisała:

        > i czyż nie ironiczne jest to że te kmioty bronia tak zaciekle
        > narzuconej nam wiary? słowianie nigdy nie byli chrzescijanami!
        > wymordowano wielu ludzi na naszych ziemiach i zmuszono ich do
        > wyznawania wymyslonego bóstwa Słonecznego - ktorym jest
        > Jezus...chrzescijanstwo jest kopia religi starozytnego Egiptu
        > ciemniaki
    • mikewodzowski sponsored by plus(+)GSM 20.11.09, 14:19
      Nasi kochani osłowie znowu zasłużyli na swoja nazwę.
      Nie ma w kraju ważniejszych problemów więc trzeba ustawowo wprowadzić ze (+)
      jest ważniejszy niż (-).

      :/
    • mracek PiS na niczym innym się nie zna 20.11.09, 14:21
      PiS na niczym innym się nie zna, tylko na wojenkach ideologicznych.
    • syn_wojtyly pis kretyni? prawo Ue jest wyższe niż prawo PL 20.11.09, 14:23
      dostana nakaz zaplacenia pajace to sie naucza szanowac słowian
      ktorych siła zniewolono ta czarna zarazą
    • perepere8 Kar nie bedzie dla PiSu, dla spoleczenstwa tak 20.11.09, 14:30
      ten kraj coraz dalej i dalej pograza sie w swej ciemnocie i
      zacofaniu. czy prawdziwy katolik przestanie wierzyc gdy nie bedzie
      mial przed oczami krzyza? czyz jego wiara jest tak krucha, ze musi
      na kazdym kroku oznaczac jego obecnosc jak pies ktory obsikuje kazdy
      rog by oznaczyc swoje podworko? czy jest jakas inna przyczyna? bo
      piepszenie o 1000 letnich tradycjach zwiazku kosciola z polska to
      bajka dla glupich.
      • goowl2 Re: Kar nie bedzie dla PiSu, dla spoleczenstwa ta 20.11.09, 15:28
        prawdziwych katolików jest jakieś 10%, reszta ucieknie jak tylko indoktrynacja
        się skończy, a powoli się kończy :)
    • mr.mind Aroganckie dupki 20.11.09, 14:30
      Demokracja jest przereklamowana.
    • syn_wojtyly dzieci z beczkach - spokojnie to tylko katolicy :) 20.11.09, 14:32
      trzeba rodzić co potem niewazne
    • cygan37 Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 14:33
      Niech PIS najlepiej wyjdzie z Unii Europejskiej i po ptokach.
    • olsztyn_wm Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 14:38
      ja sądzę, że krzyże tam gdzie przebywają ludzie o innych wyznaniach powinny
      zostać zdjęte. Jest wolność wyznania, więc wiążą się z tym konsekwencje - my
      nie wieszajmy swoich krzyży, a inni (np. prawosławni) niech nie wieszają
      swoich ;) Ateiści też będą zadowoleni ;)
    • mikewodzowski Kółko czy krzyżyk? 20.11.09, 14:40
      Jak rzucić okiem na forum, to widać ze znak (+) budzi strasznie dużo emocji.
      Tylko ze wojna do niczego nie powadzi, trzeba uzyskać konsensus. Na forum się
      go nie spodziewam, trafiają tu także tacy co muszą się wyżyć.
      Z dwojga lego niech lepiej się tu wyżyją niż mają strzelać do ludzi na ulicach.

      A tu bardzo dobry tekst Kazika na tę okoliczność:
      www.staszewski.art.pl/teksty/index.php?id=odrzuc_ppp
      • maaac Re: Kółko czy krzyżyk? 20.11.09, 14:49
        Jasne wojna do nieczego nie prowadzi - potrzebny jestkonsensus.
        Zgoda, masz racje!!!

        To ja ci zajmę Twoje mieszkanie, a potem poszukując konsensusu
        odstąpie ci jeden pokój i łazienkę, zachowując drugi pokój i
        kuchnię. Będzie po równo. Zgodzisz się na takie sprawiedliwe
        rozwiązanie?
        • mikewodzowski chyba trochę odbiegamy od tematu :) 20.11.09, 15:01
          Chodzi mi o inną sprawę.
          Ludziska już tak mają z jak im coś zakażesz to na przekór wezmą i będą to robić.
          Dlatego trzeba sprawę rozwiązać w kulturalny sposób.

          PS. Nie zajmuj mojego mieszkania, tam nie ma żadnego krzyża :)
          • maaac Chyba niektórzy odbiegli od wiary. 20.11.09, 15:19
            Nie nie odchodzimy. To jest "przykład". Cholewa sami katolicy wokoło
            a nikt z nich nie rozumie roli przykładu w dyskusji podczas gdy
            prawie cała nauka Jezusa opierała się własnie na "przypowieściach o".

            No ponarzekałem. Chdzi o to, że nie ma i nie może być innego
            rozwiązania jak wycofanie się krzyży z miejsc będacych elementami
            państwa czy organizacji samorządowych. Oczywiście chodzi o krzyże
            nie będace elementami historycznego wystroju tych miejsc, czy w inny
            sposób usprawiedliwione jako element dekoracyjny.

            Powieszenie tam krzyży było czynem zawłaszającym tak jak włamanie do
            cudzego mieszkania. Kompromisem w tym momencie nie
            jest "podzielenia" mieszkania - zostawienie krzyzy tylko w
            niektórych miejscach. Rozwiązanie sprawiedliwe może być tylko jedno -
            zwrot całego mieszkania - wycofanie wszystkich krzyzy z instytucji
            państwowych i samorządowych.
            Wbrew temu co "obrońcy" krzyży sugerują nie oznacza to że krzyże
            mają zniknąć z innych miejsc, czy to z pomników, czy z przydrożnych
            kapliczek. Tam są i tam powinny być. Przestrzeń publiczna, czyli
            miejsca gdzie obywatele mogą się swobodnie przemieszczać nie musi
            wczale być woplna od krzyży. Wolna od tego musi być tylko
            administracja. W dodatku tylko w aspekcie "państwowym". Nad biurkiem
            prezydent miasta nie powinien wieszać krzyża, bo to miejsce na
            znaki "pańśtwowe" - nic nie stoi na przeszkodzie by taki krzyż stał
            mu na biurku. Biurko to już sfera prywatna w "państwowym" urzędzie.
            I o ile będę przeciwnikiem krzyży na ścianach to będę bronił prawa
            do krzyży na biurkach.
            • mikewodzowski Ano oczywiście. 20.11.09, 15:43
              Ja także jestem za zlikwidowaniem krzyży.

              Chodzi jednak o sposób w jaki zostanie przeprowadzona ta operacja.
              Bo jak na razie ci za(+) wpadają w święte oburzenie i nie widzą ze to oni wleźli
              innym na głowę.
              Chyba ze w tym wypadku nie da się zrobić tego polubownie, niestety mam takie
              przeczucie ...
    • davee ale oni mają problem z tymi krzyżami!! 20.11.09, 14:48
      no ale tak to jest jak sie wybiera wiesniakow :/
      • maaac Krzyż to tylko pretekst. 20.11.09, 15:21
        Chodzi tylko o to by pokazać się jakim się jest po linii i na bazie
        Kościoła. Ot takie przyzwyczajenie z komunizmu. Zwłaszcza że "obrona
        krzyża" jednym podpisem jest znacznie łatwiejsze niż dochowywanie
        samych 10 przykazań.
        • cygan37 Re: Krzyż to tylko pretekst. 21.11.09, 09:18
          Uwazam ze chodzi bardziej o to by pokazac sie w sprawie krzyzy gdy juz nie ma
          innych tematow i argumentow do pokazania sie.
          Polacy wskazali PIS-owi miejsce na smietniku po dwoch latach rzadow gdzie jest
          ich miejsce a przeciez chyba nie bylo lepszej okazji do pokazania sie gdy PIS
          rzadzil?
    • samozwaniec1 Kiedy kolejne posiedzenie komisji majatkowej? 20.11.09, 14:49
      I kolejne tysiace hektarow dla kosciola.I kolejne miliony dla
      zakonow oraz duchowienstwa?Kiedy sie zatrzymacie w zawlaszczaniu
      Rzeczpospolitej?
    • mm600 Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 15:04
      Jak widać jesteśmy zaściankiem Europy i już nim zostaniemy.
      Ksenofobia i strach przed utratą elektoratu mocherowych beretów
      RULEZ!
    • ajakkuba Smutny Kraj, cwany Kosciol. 20.11.09, 15:05
      I znow dalismy sobie narzucic wole i rzady innego Panstwa. Slaba i
      pelna sluzalczej pokory wobec Kosciola jest dzisiejsza Polska.
      Kocham Ja, ale zbyt wiele, jak widze, nie moge od Niej wymagac.
    • krzynia.c Godło państwowe w każdym kościele ! 20.11.09, 15:09
      Czy katolicy to Marsjanie nie Polacy?czy księża wstydzą się własnego godła?
    • kajetanjan Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 15:14
      Wyznanie religijne jest indywidualną i bardzo osobistą sprawą
      każdego człowieka i nie ma potrzeby aby sie z tym afiszować.
      Afiszuja sie ludzie małej wiary i robia to tylko aby sie pokazać.
      Prawdziwy wyznawca, wiare pozostawia pomiędzy Bogiem i nim samym.
      Przede wszystkim polityczni pyskacze, dewotki i mocherowe berety
      powinni zniknąć z życia publicznego i mediów a symbole religijne
      niech wiszą w naszych domach i sercach.
      Moim zdaniem PiS to grupa cyników, która chce zbić na wszystkim
      kapitał polityczny nie cofając się nawet przed wciągnięciem w swoje
      gierki tak delikatnej materii jak wiara.
      • goowl2 Re: Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie b 20.11.09, 15:31
        A jak inaczej mogą zdobyć głosy?. Nikt przy zdrowych zmysłach na nich nie
        zagłosuje, więc zostaje używanie religii, strachu i nienawiści do łapania
        prostych i nieuczonych.
    • turek1972 Dobrze ze nie scieli Jezusa 20.11.09, 15:18
      bo teraz wsszyscy wieszaliby siekiery na scianach.
      Jeszcze gorzej by bylo gdyby go utolipili.
      Swawialibysmy wszedzie swiete akwaria lol.
      • zylam1 Re: Dobrze ze nie scieli Jezusa 20.11.09, 15:24
        :)
    • honns Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 15:20
      BRAWO!!!!
    • zylam1 Całe PiS poprze uchwałę ws. krzyży. Kar nie będzie 20.11.09, 15:23
      Ja pier>o>le! Co za idioci. Precz z klerem!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka