metenburg 27.01.10, 12:29 ...."These buts are made for walking"... Jak to swiat sie zmienia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pimpus18 Brać przkład z niewiernych 27.01.10, 12:52 Teraz już wiem, dlaczego niewierni w pewnych miejscach poruszają się bez butów! Na razie można by przejściowo zakładać tam przewiewne papucie. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 27.01.10, 12:56 www.youtube.com/watch?v=yRkovnss7sg Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Azjatycka kultura 27.01.10, 12:56 No proszę jak Arabowie i Zydzi są do siebie podobni... Inna rzecz, że ten obyczaj przywędruje pewnie i do Europy, co może spowodować wzrost sprzedaży butów, czyli wzrost obrotów zachodnich i chińskich koncernów w Chinach. Co by nie zrobił, Chińczyk ostatnio zawsze górą. No i ci którzy się z nim gospodarczo sprzymierzyli. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 13:11 Evo, coś naprawdę obłędnego: www.youtube.com/watch?v=OA3twi3iSNQ Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 14:46 Pipmpusiu, rzeczywiście fajne. Dzięki, nie znałam. Odpowiedz Link Zgłoś
wieprzowinapozydowsku Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 13:30 eva15 napisała: > No proszę jak Arabowie i Zydzi są do siebie podobni... Ale wytykanie im tego to ten... no... antysemityzm. Nomen omen :) Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 22:12 Tak, a z powodu wyczynow kazdego niezrownowazonego polskiego oszoloma mozna by bylo mowic o "polskiej kulturze". Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 22:53 eva15 napisała: > Inna rzecz, że ten obyczaj przywędruje pewnie i do Europy, I ktoś rzuci butem w Putina. Odpowiedz Link Zgłoś
cygan37 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 27.01.10, 13:10 Gdyby między galerią dla publiczności a stołem dla prezydium zbudowano mur buty by nie leciały. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Tak na marginesie... 27.01.10, 14:24 Prezes Sądu Najwyższego dostała... Minister XY powiedziała... Te i podobne przykłady wskazują, w jakiej schizofrenii językowej się obracamy. Kobiety polskie się na gwałt maskulinizują, lub są maskulinizowane, przynajmniej w sferze językowej. "Szanująca się" prezeska, dyrektorka czy ministerka, czy nawet najpospolitsza urzędniczka w polskiej nowomowie jest odpowiednio prezesem, dyrektorem, ministrem czy urzędnikiem. w zupełnym przeciwieństwie np. do Niemek, gdzie nazwanie kobiety "męskim" określeniem zawodu/funkcji było by potraktowane jako obraza lub napaść. A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Język a myślenie 27.01.10, 14:38 lubat napisał: > A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna > dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka. Język jest niewątpliwie odzwierciedleniem cech narodowych. Podczas gdy polski jest dość dowolny i niechlujny, niemiecki jest rygorystycznie uporządkowany (sztywny szyk zdania z klarownymi regułami)i ze zdecydowanie mniejszą ilością wyjątków od reguł. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Język a myślenie 27.01.10, 16:05 Niemcy jednak sromotnie z tym rozróżnianiem ludzkości na męską i żeńską - przynajmniej na mój gust - sromotnie przesadzają. Poza tym tam to też się szybko zmienia. Ostatniej reformy piśmiennictwa do dzisiaj chyba nie łyknęli. Jakiej pisowni właściwie używa FAZ? Ja sam, jak muszę, używam Duden Korrektor Plus v 6.0. Besser. A jak jest w polszczeźnie: mążczyzna jest rodzaju żeńskiego, a babsztyl męskiego. Dla dalszych rozważań polecam lekturę: Dramatyka Wyleczył mnie z wielu kompleksów. Jakby ktoś mówił mi z duszy. Bardzo na moje myślenie na ten temat rzuciła cień jedna mgr polonistyki i widziany jeszcze w dzieciństwie film Barwy ochronne. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Język a myślenie 27.01.10, 16:08 zupełnie zapomniałem o strukturalistach i zmarłam niedawno Claude Levi-Straussie. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Dramatyka 27.01.10, 18:20 Evo, ja już się z tego śmieję ponad dwa lata. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Re: Język a myślenie 27.01.10, 20:59 Polecam na tematy językowe z najnowszego NIE: Urban o basic polish – felieton „Język staje”. Na razie tylko w wersji drukowanej. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: Język a myślenie 27.01.10, 23:07 eva15 napisała: > Język jest niewątpliwie odzwierciedleniem cech narodowych. Podczas gdy polski > jest dość dowolny i niechlujny, niemiecki jest rygorystycznie uporządkowany A język rosyjski jaki jest? Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Tak na marginesie... 28.01.10, 21:42 lubat napisał: > Prezes Sądu Najwyższego dostała... > Minister XY powiedziała... > > Te i podobne przykłady wskazują, w jakiej schizofrenii językowej się obracamy. > Kobiety polskie się na gwałt maskulinizują, lub są maskulinizowane, > przynajmniej w sferze językowej. "Szanująca się" prezeska, dyrektorka czy > ministerka, czy nawet najpospolitsza urzędniczka w polskiej nowomowie jest > odpowiednio prezesem, dyrektorem, ministrem czy urzędnikiem. w zupełnym > przeciwieństwie np. do Niemek, gdzie nazwanie kobiety "męskim" określeniem > zawodu/funkcji było by potraktowane jako obraza lub napaść. > W jezyku polskim nie ma zęnskich okreslen wielu zawodow, a w niektorych przypadkach sa absudalne. Ale mam dla dcibie inny przyklad - skoro rownouprawnienie, to rownouprawnienie, jak nazwałbys w formie meskiej przedstawiciela zawodu o nazwie "kierowca"? > A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna > dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka. Nie, podstawowe braki w wiedzy na temat jezyka poslkiego w Towoim wydaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Konieczna budowa muru. 27.01.10, 14:27 Najlepiej niech kazdy izraelski Żyd, wybuduje mur wokół siebie samego i już tam pozostanie na wieki wieków amen. Odpowiedz Link Zgłoś
bezportek Boots, metenburg, boots 27.01.10, 15:24 Swiat sie nie zmienia, jak uczy ludowe przyslowie: "nauczyc g.wniarza - to chodzi i powtarza". Ciekaw jestem kto nauczyl kacapy udawac czleka. Odpowiedz Link Zgłoś
metenburg Re: Boots, metenburg, boots 27.01.10, 20:30 Again and again who can argue with this, gibberish !!! Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 27.01.10, 23:31 U nas wszyscy z TK powinni butami w pysk dostac. Odpowiedz Link Zgłoś
paris_75016 Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 28.01.10, 11:55 > "These buts are made for walking" these boots... gdybyś się jednak upierał przy "buts", druga część zdania nie obyłaby się bez innego czasownika ;) pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
muledet.3 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 28.01.10, 17:40 To proste,rzucil butem bo go uwieral,gdyby nosil buty produkcji izraelskiej "Nevot" to by nie rzucil bo byloby mu szkoda.Buty "nevot" sa b.wygodne szczegolnie sandaly,polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: muledet.3 28.01.10, 17:42 muledet.3 napisał: > To proste,rzucil butem bo go uwieral,gdyby nosil buty produkcji > izraelskiej "Nevot" to by nie rzucil bo byloby mu szkoda.Buty "nevot" > sa b.wygodne szczegolnie sandaly,polecam. Of course, the best is always made in Israel!!! Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: muledet.3 28.01.10, 20:34 N.p. - z duzym prawdopodobienstwem - procesor w komputerze z ktorego piszesz swoje glupoty czy niektore komponenty w twojej komorce. Itd. Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 28.01.10, 20:35 A co - ten but byl wyprodukowany w Polsce? A skad wiesz? Odpowiedz Link Zgłoś