Dodaj do ulubionych

Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ...

27.01.10, 12:29
...."These buts are made for walking"... Jak to swiat sie zmienia.
Obserwuj wątek
    • pimpus18 Brać przkład z niewiernych 27.01.10, 12:52
      Teraz już wiem, dlaczego niewierni w pewnych miejscach poruszają się bez butów!

      Na razie można by przejściowo zakładać tam przewiewne papucie.
    • pimpus18 Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 27.01.10, 12:56
      www.youtube.com/watch?v=yRkovnss7sg
    • eva15 Azjatycka kultura 27.01.10, 12:56
      No proszę jak Arabowie i Zydzi są do siebie podobni...
      Inna rzecz, że ten obyczaj przywędruje pewnie i do Europy, co może spowodować
      wzrost sprzedaży butów, czyli wzrost obrotów zachodnich i chińskich koncernów
      w Chinach. Co by nie zrobił, Chińczyk ostatnio zawsze górą. No i ci którzy się
      z nim gospodarczo sprzymierzyli.
      • pimpus18 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 13:11
        Evo, coś naprawdę obłędnego:

        www.youtube.com/watch?v=OA3twi3iSNQ
        • eva15 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 14:46

          Pipmpusiu, rzeczywiście fajne. Dzięki, nie znałam.
      • wieprzowinapozydowsku Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 13:30
        eva15 napisała:

        > No proszę jak Arabowie i Zydzi są do siebie podobni...

        Ale wytykanie im tego to ten... no... antysemityzm. Nomen omen :)

      • elucidator Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 22:12
        Tak, a z powodu wyczynow kazdego niezrownowazonego polskiego oszoloma mozna by
        bylo mowic o "polskiej kulturze".
      • malkontent6 Re: Azjatycka kultura 27.01.10, 22:53
        eva15 napisała:

        > Inna rzecz, że ten obyczaj przywędruje pewnie i do Europy,

        I ktoś rzuci butem w Putina.
    • cygan37 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 27.01.10, 13:10
      Gdyby między galerią dla publiczności a stołem dla prezydium zbudowano mur
      buty by nie leciały.
    • lubat Tak na marginesie... 27.01.10, 14:24
      Prezes Sądu Najwyższego dostała...
      Minister XY powiedziała...

      Te i podobne przykłady wskazują, w jakiej schizofrenii językowej się obracamy.
      Kobiety polskie się na gwałt maskulinizują, lub są maskulinizowane,
      przynajmniej w sferze językowej. "Szanująca się" prezeska, dyrektorka czy
      ministerka, czy nawet najpospolitsza urzędniczka w polskiej nowomowie jest
      odpowiednio prezesem, dyrektorem, ministrem czy urzędnikiem. w zupełnym
      przeciwieństwie np. do Niemek, gdzie nazwanie kobiety "męskim" określeniem
      zawodu/funkcji było by potraktowane jako obraza lub napaść.

      A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna
      dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka.
      • eva15 Język a myślenie 27.01.10, 14:38
        lubat napisał:
        > A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna
        > dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka.

        Język jest niewątpliwie odzwierciedleniem cech narodowych. Podczas gdy polski
        jest dość dowolny i niechlujny, niemiecki jest rygorystycznie uporządkowany
        (sztywny szyk zdania z klarownymi regułami)i ze zdecydowanie mniejszą ilością
        wyjątków od reguł.
        • pimpus18 Re: Język a myślenie 27.01.10, 16:05
          Niemcy jednak sromotnie z tym rozróżnianiem ludzkości na męską i żeńską - przynajmniej na mój gust - sromotnie przesadzają. Poza tym tam to też się szybko zmienia. Ostatniej reformy piśmiennictwa do dzisiaj chyba nie łyknęli. Jakiej pisowni właściwie używa FAZ? Ja sam, jak muszę, używam Duden Korrektor Plus v 6.0. Besser.

          A jak jest w polszczeźnie: mążczyzna jest rodzaju żeńskiego, a babsztyl męskiego.

          Dla dalszych rozważań polecam lekturę:

          Dramatyka

          Wyleczył mnie z wielu kompleksów.

          Jakby ktoś mówił mi z duszy.
          Bardzo na moje myślenie na ten temat rzuciła cień jedna mgr polonistyki i widziany jeszcze w dzieciństwie film Barwy ochronne.

          • pimpus18 Re: Język a myślenie 27.01.10, 16:08
            zupełnie zapomniałem o strukturalistach i zmarłam niedawno Claude Levi-Straussie.

          • eva15 Dramatyka 27.01.10, 17:34
            Fajny artykuł wygrzebałeś, można się pośmiać.
            • pimpus18 Re: Dramatyka 27.01.10, 18:20
              Evo, ja już się z tego śmieję ponad dwa lata.
          • lubat Re: Język a myślenie 27.01.10, 20:59
            Polecam na tematy językowe z najnowszego NIE:

            Urban o basic polish – felieton „Język staje”.
            Na razie tylko w wersji drukowanej.
        • malkontent6 Re: Język a myślenie 27.01.10, 23:07
          eva15 napisała:

          > Język jest niewątpliwie odzwierciedleniem cech narodowych. Podczas
          gdy polski
          > jest dość dowolny i niechlujny, niemiecki jest rygorystycznie
          uporządkowany


          A język rosyjski jaki jest?
      • bmc3i Re: Tak na marginesie... 28.01.10, 21:42
        lubat napisał:

        > Prezes Sądu Najwyższego dostała...
        > Minister XY powiedziała...
        >
        > Te i podobne przykłady wskazują, w jakiej schizofrenii językowej się obracamy.
        > Kobiety polskie się na gwałt maskulinizują, lub są maskulinizowane,
        > przynajmniej w sferze językowej. "Szanująca się" prezeska, dyrektorka czy
        > ministerka, czy nawet najpospolitsza urzędniczka w polskiej nowomowie jest
        > odpowiednio prezesem, dyrektorem, ministrem czy urzędnikiem. w zupełnym
        > przeciwieństwie np. do Niemek, gdzie nazwanie kobiety "męskim" określeniem
        > zawodu/funkcji było by potraktowane jako obraza lub napaść.
        >

        W jezyku polskim nie ma zęnskich okreslen wielu zawodow, a w niektorych
        przypadkach sa absudalne. Ale mam dla dcibie inny przyklad - skoro
        rownouprawnienie, to rownouprawnienie, jak nazwałbys w formie meskiej
        przedstawiciela zawodu o nazwie "kierowca"?



        > A podobno język jest zwierciadłem myślenia/duszy. Niechlujne myślenie, brudna
        > dusza nie mogą dać jasnego, klarownego języka.


        Nie, podstawowe braki w wiedzy na temat jezyka poslkiego w Towoim wydaniu.

    • l.o.r.t.e.a Konieczna budowa muru. 27.01.10, 14:27
      Najlepiej niech kazdy izraelski Żyd, wybuduje mur wokół siebie
      samego i już tam pozostanie na wieki wieków amen.
    • bezportek Boots, metenburg, boots 27.01.10, 15:24
      Swiat sie nie zmienia, jak uczy ludowe przyslowie:
      "nauczyc g.wniarza - to chodzi i powtarza".
      Ciekaw jestem kto nauczyl kacapy udawac czleka.
      • metenburg Re: Boots, metenburg, boots 27.01.10, 20:30
        Again and again who can argue with this, gibberish !!!
    • wet3 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 27.01.10, 23:31
      U nas wszyscy z TK powinni butami w pysk dostac.
    • paris_75016 Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 28.01.10, 11:55
      > "These buts are made for walking"
      these boots... gdybyś się jednak upierał przy "buts", druga część
      zdania nie obyłaby się bez innego czasownika ;)
      pozdrawiam :)
    • muledet.3 Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz. ... 28.01.10, 17:40
      To proste,rzucil butem bo go uwieral,gdyby nosil buty produkcji
      izraelskiej "Nevot" to by nie rzucil bo byloby mu szkoda.Buty "nevot"
      sa b.wygodne szczegolnie sandaly,polecam.
      • wet3 Re: muledet.3 28.01.10, 17:42
        muledet.3 napisał:

        > To proste,rzucil butem bo go uwieral,gdyby nosil buty produkcji
        > izraelskiej "Nevot" to by nie rzucil bo byloby mu
        szkoda.Buty "nevot"
        > sa b.wygodne szczegolnie sandaly,polecam.

        Of course, the best is always made in Israel!!!
        • elucidator Re: muledet.3 28.01.10, 20:34
          N.p. - z duzym prawdopodobienstwem - procesor w komputerze z ktorego piszesz
          swoje glupoty czy niektore komponenty w twojej komorce. Itd.
      • elucidator Re: Prezes Sądu Najwyższego dostała butem w twarz 28.01.10, 20:35
        A co - ten but byl wyprodukowany w Polsce? A skad wiesz?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka