micro5 Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczywisto 02.02.10, 07:49 Obejrzałem ten film uważając że wniesie coś nowego i uczciwego do mojej wiedzy o generale i jego działaniu mimo że zbliżam się do 60 tki i pamieć o tamtych czasach raczej mam dobrą.Korzystanie z dyżurnych biografów i historyków którzy nie przedstawiaja uczciwie wszystkich dokumentów tylko sami wnioskują jest wyrażnym nagięciem pały w kierunku zamawianej propagandy. Tak się składa że o wprowadzeniu stanu wojennego przypadkowo wiem więcej niż ci dyżurni komentatorzy nawet rosyjsko języczny . Wstyd że niby historyk powinien być obiektywny i rzetelny to takich informacji w tym filmie nie było wiele. Zastanawiające jak zachowywali by się rodzice komentatorów w tamtym czasie i nalezy odpowiedzieć na pytanie jak zachowali by się sami historycy i autorzy filmu gdyby żyli w tamtym okresie i tamtych warunkach . Bardzo zastanawia mnie dlaczego hitlerowska armia zajęła tak duże tereny Europy i ile razy tych uciemiężonych obywateli było więcej niż okupantów i dlaczego należało czekać aż wyzwolenie przyjdzie ze wschodu a nie z za oceanu. Trochę uczciwości nalezy się bo im dalej od tamtych czasów to mądrzejszych komentatorów jest więcej. Za czasów Układu Warszawskiego jednak Ludowe Wojsko POlskie nie walczyło z innymi narodowościami i nie wprowadzało demokracji na swój sposób Irak , Agfanistan a tego nie można nigdy zarzucic generałowi. Polak zawsze był marzycielem że pomoc przyjdze z USA Wielkiej Brytanii i Francji Odpowiedz Link Zgłoś
euro67 Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 10:29 Stara metoda UBecji, a dzis salonow III RP to zdezawuowac przeciwnika. W mysl tej zasady red. Michnik tez nie jest wart dyskusji z nim bo ma komunistyczna przeszlosc i brata kata... W filmie pokazano dokumenty (WSI) i podano twarde fakty z zyciorysu W.Jaruzelskiego, interpretaja narzuca sie sama. General nie skorzystal z prawa do odpowiedzi a jego obroncy byli agresywnie ale calkiem nie merytoryczni. Ten film nie dodal niczego do tego co juz wiem jedynie to potwierdzil. Porzadni ludzie nie sprzedali sie komunie! Wyplujes swoj jad, a teraz podaj konkrety: gdzie film pokazal nieprawde i zmanipulowal fakty? Informuje tez szanowny salon z krypto-towarzyszem Zakowskim i Mazowieckim (synem tego z PD) na czele, ze awanse w wojsku sa na zasadzie zwezajacej sie sciezki: "im wyzej tym wolniej i mniej" bo wszycy podporucznicy nie moga zostac generalami u Jaruzelskiego sciezka awansu byla niewarygodnie szybsza od normalnej, a jako czlowieka z takim pochodzeniem powinno byc odwrotnie. Co do praw autorskich w TVP. To klamstwo, bo kazdy autor programu zrzeka sie swych na rzecz TVP praw przed emisja i te panie tez tak zrobily. Ergo, film powstaly dla TVP mogl je wykorzzystac cytujac nazwiska autorow. Odpowiedz Link Zgłoś
k1-1 Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 11:24 Bardzo Dziekuje za Twoja Opinie. Podzielam w pelni.Fakty to Fakty. Hipokryzja jest placenie wysokich emerytur bohaterom PRL-u za ich czyny! Odpowiedz Link Zgłoś
mcgoo Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 18:31 za czasów UW polskie wojsko pomogło zagubionemu narodowi czeskiemu odnaleźć się w współczesnym świecie - to wcale nie było nic w stylu wprowadzania jedynie słusznej demokracji w jedynie słuszny sposób - to była zwykła bratnia pomoc - dlatego mili skądinąd sąsiedzi z południa do dzisiaj kochają swoich polskich braci .. wole nawet mrzonki o sojuszu z USA niż realną pomoc ze wschodu .. za czasów UW funkcjonowało hasło "soviets no tanks" i angielskie słowo "dziekuje" wcale nie było w tym przypadku napisane z błędem ort. Odpowiedz Link Zgłoś
maczimo Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:49 Obrońcy generała. Pokażcie dokumenty zaprzeczające stawianym tezom. Ale takich dokumentów nie ma. Zostały zniszczone przez tow. generała i jego sitwę. I dotyczy to dokumentów na temat całej zbrodniczej działalności komunistycznej mafi. I własnie brak tych dokumentów jest dowodem potwierdzających prawdziwość oskarżeń. Odpowiedz Link Zgłoś
kycap11 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:10 Kolego pokaż dokumenty, że nie jesteś bin Ladenem, albo porywaczem P. Olewnika. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr_ciesz Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:50 Nie przeszedłem całego fronu z generałem Jaruzelskim, ale według mnie mimo przedstawionych "dokumentów" film był bardo tendecyjny i jak zauważyli komentujący "PiS-wy". Jak większość historii ostatnio przedstawianej w "PiS-wej" telewizji i nie tylko. To wstyt robić z zsiebie takie pośmiewisko. Pomimo waszych pseudo "dokumentów" uważam że gen. Jaruzelski zrobił dużo dla Polski i polaków. Tacy "żurnaliści" jak uatorzy filmy nie mają prawa oceniać sposobu działania innych bez dogłębnego sprawdzenia tematu i wysłuchania obu stron. To jest manipulacja . Odpowiedz Link Zgłoś
wotywa321 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:51 jakim prawem ten przestępca z przegranymi wyrokami sądowymi o zniesławienie dalej męczy polaków swoją twórczością Odpowiedz Link Zgłoś
argus1223 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:52 Dla mnie i wielu moich znajomych gen.Wojciech Jaruzelski jest i będzie bohaterem narodowym,żadne wypociny pseudo dziennikarza, mojego stanowiska nie zmienią ! Odpowiedz Link Zgłoś
pyrlan287 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:27 A dla mnie i dla wszystkich moich znajomych ten sowiecki soldat w polskim mundurze jest renegatem i zaprzancem, wielka szkoda ze nie spotkal go los Ceauşescu, bo tylko na taki zasluzyl. Odpowiedz Link Zgłoś
mus-zek0 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:39 Gdyby nie jego rozwaga i wspaniałomyślność,może by Cię nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
pyrlan287 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 15:11 Kiszczakowojaruzelskie zbiry i ich "rozwaga i wspaniałomyślność" wypedzila z kraju setki tysiecy ludzi z grubsza liczac (jestem jednym z nich) a gdyby istniala mozliwosc to miliony opuscilyby ten barak, ktorego jednym z zarzadcow byl "spawacz", ktorego ty jestes piewca. mus-zek0 napisał: > Gdyby nie jego rozwaga i wspaniałomyślność,może by Cię nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
ulfednir Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:52 Można się tego było spodziewać... ataków Gazety po filmie... zupełnie w stylu Michnikowskiego "Odczepcie sie od pana Generała". Okej - jeśli był plagiat to rozumiem, można mieć pretensje. Ale na pierwszą stronę? 12h po emisji? Nadal pogrubionym, widocznym tekstem? Faryzeuszowskie rozdzieranie szat... Żadna dotychczasowa pojedyńcza wiadomość, nawet licząc wszystkie pojedyńcze wiadomości o trzesięniu w Haiti czy 9/11, tak długo nie pozostawała na tak widocznym miejscu (podkreślam POJEDYŃCZE)! Co do obiektywizacji przekazu... Jak postulowani obrońcy pana Generała wyjaśnili by jego zwieszchni udział w maskarze na wybrzeżu '70 czy wspomniany w artykule fakt współpracy z Informacją Wojskową (szkoda, że niedopisano drobnego szczegółu - RADZIECKĄ IW....) czy faktu pisania donosów na - jak to ujął lektor filmu - "najbliższego przyjaciela" - w czsie sfałszowanych wyborów i referendum, albo pisania donosów na AKowców? Czy na prawdę wszyscy uważają że albo o niczym nie wiedział ('70), albo robił to dla dobra Polski (AK, Radziecka IW)? Rozumiem, że pan Generał mógłbyć "złamany" podczas katorgi, ale na litość Boską - nie można być aż tak przekręconym!! Przez ponad 40 lat ślepo wpatrzonym w Il Duce na Kremlu?? Nie rozumiem tych twardych obrońców Generała... Mówi się przecież, że liczą się efekty, a dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Stan Wojenny jaki był każdy widzi... Jakie były dobre intencje Generałą w Kopalni Wujek?? Podczas śmierci ks. Popiełuszki? (nie wmiawiajcie mi, że nie wiedział o chęci porwania... to jest grubsza akcja, mogąca wywołać niepokoje społeczne, a szef partii i zwieszchnik wszystkich Kiszczaków i nie-Kiszczaków nie wie o niej?) Ot, do czego doprowadziła polityka twardej kreski... nieszczęsna polityka twardej kreski do której osobiście mam wielki żal do obecnego całego obrazu politycznego. Prawdę mówił ów rosyjski historyk, że Solidarność w Magdalence i przy Okrągłbym Stole się sprzedała... A propos - szkoda, że Gazeta nie prztacza też, że oprócz całej gamy poskich historyków, występowali też w filmie historyk rosyjski i amerykański, choć o swojskim nazwisku, politolog. Trudno mi wmawiać, że oni nie byli obiektywni (a tak mówi GW)... Żaden z nich nie jest uwikany w gierki i układy polityczno-społeczne panujące w Polsce, nie byli związani z żadną grupą polską patrzącą na historię. Ocenili żetelnie fakty... Od rosyjskiego historyka dowiedzieliśmy się tego, co on znalazł w dokumentach... Trudno o bardziej obiektywny dowód, niż dokumenty... Podsumowując - spodziewałem się ataku GW na film. Byłem na 100% pewnien, że będzie. Bo czego się spodziewać od gazety, gdzie władze naczelne były przy okrągłym stole i od lat 20 trąbiął, że Generał fajnym człowiekiem był? Odpowiedz Link Zgłoś
mus-zek0 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 09:58 Odniosę się do fragmentu o górnikach kopalni Wujek.Łamali obowiązujące wówczas prawo,nie posłuchali apelu o zaprzestaniu działań,zaatakowali zbrojnie (co było głupotą)oddział milicji.Milicjanci użyli broni w obronie własnej zgodnie z procedurami,za co zostali skazani,a to jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
danwrc1 jak można bronić kata????? 02.02.10, 07:57 wstyd mi za tych michnikolubnych redaktorków ... wybiórcza ma coraz słabsze wyniki wiec pewnie niedługo zniknie z rynku prasowego powiem tak wtedy hitem będą koszulki nie płakałem po Wyborczej i Michniku Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszet Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:03 Niech sobie porypani psychole roztrząsają, lustrują, dociekają. Mnie nie interesuje co działo się 30 i 100 lat temu. Mnie interesuje co zrobimy z Polską teraz i w przyszłości. Niestety za dużo u nas jest takich co chętnie sądzą innych, doszukują się najmniejszej skazy, po to by samemu poczuć się lepiej, lub na gnojeniu innych zrobić karierę. Odpowiedz Link Zgłoś
drabinahaha1 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:04 Ten gardłujący po filmie komuch z Superstacji to syn Mazowieckiego, więc jednak to jedna banda. Odpowiedz Link Zgłoś
ja0911 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 10:09 Teraz Mazowiecki to komuch, Michnik zdrajca a o Polskę bez PRL to rodzice Brauna walczyli i w więzieniach siedzieli ??? Fajnie , ze żyjemy w czasach względnego spokoju i dobrobytu. Niestety tylko w części Europy i nie wiadomo jak długo. Cieszcie się, że nie musicie dokonywać wyborów jak ludzie żyjący w latach 1918-1989. Nie wiem czy Jaruzelski był zdrajcą.U mnie ma minus za postawę 1968 (np. Rakowski zachował się wtedy przyzwoicie). Wiem z opowiadań znajomych, że wojska stały. Wiem z opowiadań Babci jak policja mordowała górników w II Rzeczpospolitej, jak ginęli w PRL na Wujku ( ojciec koleżanki), jaka szarość była w PRL i bieda przed wojną . Ty wierz Braunowi. JA historię będę poznawać z ust tych co przeżyli. Będę słuchać i próbować zrozumieć dlaczego jedni kochali PRL a inni nienawidzili . Odpowiedz Link Zgłoś
goral27 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:23 Bla bla bla. Dlaczego kochali, dlaczego nie kochali, dlaczego pan podpisal, dlaczego pan zdradzil to moze sa i ciekawe tematy, ale drugorzedne wobec pytan o kwestie zasadnicze, o fakty: czy zdradzil, czy podpisal, czy donosil IW, czy Stan Wojenny byl konieczny i do czego sluzyl. Nawet gdyby tow. Generalowi serduszko krwawilo na mysl o internowanych rodakach (czy dla niego Polacy w ogole byli rodakami?), to w jaki sposob ma to zmieniac ocene jego osoby? Co z tego ze byl smutny jak podpisywal rozkazy? W filmie byly fakty, przedstawione stronniczo - to nie ulega watpliwosci - niemniej byly to fakty. Dokumenty. Daty. Nazwiska. Twoja babcia moze i swoje widziala, ale donosow Jaruzelskiego to ona nie widziala. A szkoda, bo to takie ladne raporty byly, kolorowe i z obrazkami. Koledzy nie umieli tak ladnie donosic jak towarzysz general. Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:05 TVP - propagandowa szczekaczka niedobitych faszystów, pisiorów, katomoherów i oszłomionej ultraprawucy! Sam zaś film zrobiono iście w goebellsowskim stylu! Odpowiedz Link Zgłoś
starypryk79 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 11:59 dzakarta napisał: > TVP - propagandowa szczekaczka niedobitych faszystów, pisiorów, > katomoherów i oszłomionej ultraprawucy! > Sam zaś film zrobiono iście w goebellsowskim stylu! Zapomniałeś/aś dodać o "pluciu jadem", itd. :-DDD Odpowiedz Link Zgłoś
manfred211 Żałosna zachowanie Żakowskiego i Mazowieckiego. 02.02.10, 08:06 Ci dwaj pożal się Boże dziennikarze, próbowali tendencyjnie komentować oczywiste fakty. Całe szczęście im się to nie udało. Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy-moher ..Tak sobie mysle........ 02.02.10, 08:11 Wyborcza zarzuca stronniczosc tego filmu.I przeszedl bym do innego watku gdyby nie to ze......Wyborcza jest stronnicza.Wystarczy poczytac, to wlos jezy sie ze stronniczosci.Wpisana nienawisc do PiS, nienawisc do CBA(zmiekczona po przejeciu przez Tuska), niewyobrazalnie wielka milosc do Donalda.Czy Wy sami nie czytacie to co piszecie? Odpowiedz Link Zgłoś
iron1410 taa...świetny film..jedna uwaga do autorów.. 02.02.10, 08:13 ..skoro tak przedstawili generała, to narratorem powinien być Nergal , a w komentarzu kogoś z Zachodu zabrakło Kinga Diamonda jesli nie Antona Szandora LaVey'a..taa..kawał dobrej ,rzetelnej roboty,w której wiedzą i erudycją poPiSuje się były oficer LWP i członek partii - zdrajca, który zdradził zdrajców ..? czyli co..? renegat,podwójny agent .? niemal ,jak ,,bohaterski'' Kukliński.... Odpowiedz Link Zgłoś
bieczaa Autorzy filmy chwalą NSZ, organizację 02.02.10, 08:18 kolaborującą z Niemcami, a walczącą z partyzantką komunistyczną. Trzeba przypomnieć, iż NSZ nie była podporządkowaną AK. Oczywiście jest to zarzut w stosunku do dowództwa endeckiej opozycji, a nie prostych żołnierzy. Film w stylu PiSu. Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta Sraty taty :)) 02.02.10, 09:42 Jeden ,albo i kilka ,oddziałów NSZ pod koniec wojny zawarło swoisty ,,rozeim''z Niemcami.Tak samo jak kilka oddziałów AL albo innych komuszych sowieckich ,,smierszy'' ...zabijało żołnierzy AK,chłopów i.....żydów Odpowiedz Link Zgłoś
asr1 co do rzeczywistości w tamtych czasach !!! 02.02.10, 08:21 Jako "weteran" nie będę wypowiadał się za szeroko na temat stanu wojennego. W mojej ocenie to był pierwszy przypadek w historii Polski kiedy Polak był mądry przed szkodą i wcale nie chodzi o najazd armii czerwonej tylko ogółno-narodowe mordobicie którek wynik był przesądzony. Kto ma armię ma władzę, milcja dostałaby w... bardzo szybko ale z armią żartów nie ma. To samo okrągły stół. Co do reszty to w odróżnieniu od "obrońców" generała byłem wtedy absolwentem WAT służyłem w DZ/Dywizji Zmechanizowanej/ i potwierdzam. Zmiana regulaminów gdzie honory wojskowe/warta pod broń itp.../ sekretarzowi KC - wprowadził Jaruzelski, upolitycznienie wojska do granic absurdu, politruk decydował czy jego równorzędni stanowiskiem oficerowie np. szef sztabu czy Z-ca ds, technicznych dostanie awans czy nie !!!. Oczywiśćie politruk za nic nie dopowiadał ale o wszystkim z d-cą decydował i donosił na wszystkich/dowódcę też/ - taki fach !!!. Potwierdzam, że generałami zostawali debile !! nawet w wojskach specjalistycznych !! z kilkoma miałem do czynienia. Ci co służyli w wojsku wiedzą , ze taki ciąg w kominie awansowym to nie przypadek - miom zdaniem agentura. Kwalifikacje zwodowe Jaruzelskiego jako żołnierza też są wątpliwe. Facet nie ma wyższego wykształcenia a ASG kończył o ile pamiętam będąc generałem w myśl zasady na którym roku to ja towarzyszu rektorze jestem ???. Wszędzie gdzie "dowodził" był na tyle krótko, że nigdzie nie "umoczył" ale mógł napisać w CV , typowy skoczek. Wzeliniarstwo, partyjniactwo i dziadostwo, nic , że pijak i łajdak ale wzorowy towarzysz - takie były standardy. Jedno co mnie bawi to to, że podobno teraz wcale nie jest lepiej !!! Odpowiedz Link Zgłoś
henryktgory Re: co do rzeczywistości w tamtych czasach !!! 02.02.10, 18:49 Ale ja mam lekko inne zdanie na temat osoby Jaruzelskiego, na temat innych "zapleczników" wiele masz racji ale też nie do końca.Trzeba rozumieć w jakich działał czasach i otoczeniu. Gen.Jaruzelski przedewszystkim był żołnierzem Polakiem, jeżeli wiesz co się dzieje dzisiaj w armi to masz skalę porównawczą do tamtych lat.Jeżeli nazwać ją cywil armią to nie będzie przesady. On dbał o dyscyplinę w armi, o wykształcenie armi o morale.Czy słyszałeś aby wten czas w jakieś machlojki był zamieszany jakis generał? Kapitan za kradzież kanistra benzyny,został zdegradowany,50% emerytury i wyrok!Ja też jestem absolwentem Szkoły Oficerskiej, Wojskowej Akademii Technicznej nie trzeba było być orłem, wystarczyło robić swoje i nie przejmować się śmiesznymi politrukami co dbali tylko o statystykę oni też chcieli żyć.W każdej armi są tacy tylko inaczej się nazywają. W jednym masz rację: w żadnej armii nie powinni partii, ale czy dzisiaj jej niema? Oni też maja rację: jesteś zdrajcą ale nie zdrajców tylko porządnego człowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
grazka58 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:23 Siły wcale nie były wyrównane. Mazowiecki powinien brać coś na uspokojenie i jasność umysłu. Zachowywał się jak oszołom.Film może i był jednostronny, ale do tej pory innych o generale nie widziałam i jakoś to panom M. i Ż. nie przeszkadzało. Odpowiedz Link Zgłoś
alakyr Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:40 To nie był "może jednostronny" film tylko całkiem jednostronny, w dodatku obrażający inteligencję oglądających go widzów. Modelowa agitka na zamówienie osób próbujących robić Polakom wodę z mózgu, niewarta komentarzy merytorycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzicho_waciak Znowu piewcy Wrońca się odezwali... 02.02.10, 08:24 Z tym uwielbieniem dla Gienierała przypominają mi trochę rosyjskich emerytów, maszerujących pod portretami Stalina... Odpowiedz Link Zgłoś
john2010 Człowiek "honoru" 02.02.10, 08:24 Gdyby tow. Jaruzelski miał w sobie choć odrobinę honoru, to za sam grudzień 1970 powinien sobie "palnąć w łeb". Odpowiedz Link Zgłoś
dar10ko Jaruzelski: film propagandowy więc "nieuczciwy" 02.02.10, 08:26 Trafnie ocenił film Jacek Żachowski, nazywając filmem propagandowym i "nieuczciwym". Propagandowym bo był pod nakręcony pod wyraźną tezę: Jaruzelski to społeczna poczwarka, który napluł na rodzinę i tradycję szlachecką, zaprzedał się dla kariery i władzy Sowietom i moralna szuja, który wyrzucał i degradowal oficerów z powodów antysemickich i koninkturalnych. Film okraszony muzyką heavy metalową (?), albo czymś podobnym, ze zdjęciami pomordowanych żołnierzy podziemia i robotników (komuchy skaczą do góry, bo ktoś upublicznia zdjęcia zochydzonych przez nich ludzkich ciał), mówi oto sa jego ofiary, jednoznacznie potepia, nawet nie osądza generała. Chcieli odegrać spektakl nienawiści i pogardy, emisja w czasie antenowym teatru telewizji, zamiast przedstawić debatę historyków, nawet jednego nie zaprosili do rozmowy, tylko publicystów - co potwierdza publicystyczny i propagandowy wydźwięk tego filmu. Mieliśmy próbkę "raboty" PiS i SLD w telewizji. Napieralski i jego apartczykowie mogą być zadowoleni z dzieła paktu medialnego. Odpowiedz Link Zgłoś
mandaryna.1 Re: Jaruzelski: film propagandowy więc "nieuczciw 02.02.10, 13:49 Podpisuję się obiema rękami pod tym,co napisałeś.Istna OHYDA!!! To jazki my teraz właściwie ustrój mamy,że na to pozwalamy? A co ja mam do gadania? Ja,wierny abonent Telewizji Publicznej o dziesięciu lat?Czy teraz nie zaczyna być jak w Korei Płn.?Takiej "propagandy" z PRL-u nie znam.Teraz widać,że to był normalny kraj,przyjazny ludziom,bez takiego kłamstwa i obłudy.To jakie mamy "młodzieży chowanie"? Odpowiedz Link Zgłoś
benia_b To karykatura dziennikarstwa 02.02.10, 08:29 Nie mam żadnych powodów by bronić generała, ale wreszcie należy dać mu spokój. To co robi Ziemkiewicz uwłacza człowieczeństu. Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta Gdyby żył Stalin..też dałbys mu spokój :) 02.02.10, 08:54 benia_b napisał: > Nie mam żadnych powodów by bronić generała, ale wreszcie należy dać > mu spokój. To co robi Ziemkiewicz uwłacza człowieczeństu. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzicho_waciak Re: Gdyby żył Stalin..też dałbys mu spokój :) 02.02.10, 09:13 Stalin, jak Stalin, ale taki Pinochet... Może jemu też należało dać spokój? Odpowiedz Link Zgłoś
goyahkla Re: Gdyby żył Stalin GW by go chwaliła :) 02.02.10, 09:53 Ale Pinochetowi spokoju nie dano! Sama GW trąbiła o jego zbrodniach i napietnowała go. A gen. Jaruzelski to dla GW "święta" krowa! Chyba że " kura znosząca złote jajka". Odpowiedz Link Zgłoś
ppysznik No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 08:31 TVP zgarnia wiekszosc z rynku reklamy, ma ogromna ogladalnosc sztandarowych programow, ma jako jedyna stacje lokalne i wieczne problemy finansowe, a m.in. dla kolesi typu ziemkiewicz i wildstein chciala miliarda, zeby potem plus jednostronnie. to jest ta misja? zaorac i zbudowc na nowo. Odpowiedz Link Zgłoś
lubat Re: No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 08:41 ppysznik napisał: > TVP zgarnia wiekszosc z rynku reklamy, ma ogromna ogladalnosc sztandarowych > programow, ma jako jedyna stacje lokalne i wieczne problemy finansowe, a m.in. > dla kolesi typu ziemkiewicz i wildstein chciala miliarda, zeby potem plus > jednostronnie. to jest ta misja? > zaorac i zbudowc na nowo. Prezentujesz dziwną logikę. Jeśli np. w szpitalu rządzi dyrektor łajdak, a duża część personelu bierze łapówki, to nie likwiduje się szpitala, tylko wyrzuca się łajdaków z roboty. Obejrzałem program. Miałem wrażenia, że oglądam jeden z procesów stalinowskich z lat trzydziestych, a nawet coś bardziej karykaturalnego, bo nawet tam udawali, że oskarżony ma obrońcę. W tym "procesie" występowali tylko prokuratorzy. Często zresztą zaprzeczając sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
ppysznik Re: No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 11:30 lubat napisał: > Prezentujesz dziwną logikę. Jeśli np. w szpitalu rządzi dyrektor łajdak, a duża > część personelu bierze łapówki, to nie likwiduje się szpitala, tylko wyrzuca się > łajdaków z roboty. masz 100% racji, chociaż w TVP potrzebne jest trzęsienie ziemi. Prób zmian było dostatecznie dużo. Zaoranie to tylko przenośnia, chodzi o zbudowanie nowych podstaw, nowego ładu korporacyjnego, nowych zasad wyłaniania władz i zarządzania. Przecież nikt nie chce wyrzucać, tych, którzy programy przygotowują (w sensie technicznym). Osobiście nie jestem zwolennikiem likwidacji abonamentu, ale wydawanie go na obecna TVP i częściowo radio, to nieporozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
r.siwy Misja 02.02.10, 11:20 Misja TVP - zapewnić pluralizm na rynku mediów TVN - przestawia jeden punkt widzenia Polsat - jest w miarę obiektywny z lekkim przechyłem na aktualnie rządzących TVP - anty TVN No i misja spełniona Odpowiedz Link Zgłoś
awatar_sm Przecież mógł więcej Polaków wymordować 02.02.10, 08:34 i wypędzić z kraju ojczystego, a się nad nimi ulitował, bo tak ich umiłował, wieczna mu chała, wieczny odpoczynek wreszcie racz mu dać Panie, błagamy cię. Odpowiedz Link Zgłoś
wan20_3 Re: Przecież mógł więcej Polaków wymordować 02.02.10, 09:49 Awatar! Szczególnie mógł się poznęcać nad przodkiem (tatusiem) niejakiego AWATARA. Tatę Awatara należało owałaszyć i o jednego durnia było by mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
gazeta_13 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:44 JP2 był takim samym agentem amerykanskim i zdrajcą jak gen, Jaruzelski sowieckim.A pan Ziomkiewicz sługusem i świnią na usługach PiS.Miałem dla niego szacunek ale to co powiedział wczoraj to się sam upodlił jako sługus pisowców. Odpowiedz Link Zgłoś
vigilansx Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:49 gazeta_13 napisał: > JP2 był takim samym agentem amerykanskim i zdrajcą jak gen, Jaruzelski > sowieckim.A pan Ziomkiewicz sługusem i świnią na usługach PiS.Miałem dla niego > szacunek ale to co powiedział wczoraj to się sam upodlił jako sługus pisowców. ziemkiewicz hooj, sałatki szkoda Odpowiedz Link Zgłoś
2107x Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:46 żeby nie było wątpliwości - zawsze uważałem że Jaruzelskiemu za stan wojenny należy się kula w łeb ,to samo uważam należy się Braunowi za debilne knoty Odpowiedz Link Zgłoś
maryna70 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:46 Nie lubie komunistow, ale takiej gnidy jak Ziemkiewicz nigdy nie widzialam Odpowiedz Link Zgłoś
michal747 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 11:32 Ziemkiewicz ma mentalność komunisty - stąd taki wniosek. Odpowiedz Link Zgłoś