Dodaj do ulubionych

TVP pokaże kontrowersyjny dokument o Jaruzelskim

    • micro5 Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczywisto 02.02.10, 07:49
      Obejrzałem ten film uważając że wniesie coś nowego i uczciwego do
      mojej wiedzy o generale i jego działaniu mimo że zbliżam się do 60
      tki i pamieć o tamtych czasach raczej mam dobrą.Korzystanie z
      dyżurnych biografów i historyków którzy nie przedstawiaja uczciwie
      wszystkich dokumentów tylko sami wnioskują jest wyrażnym nagięciem
      pały w kierunku zamawianej propagandy. Tak się składa że o
      wprowadzeniu stanu wojennego przypadkowo wiem więcej niż ci dyżurni
      komentatorzy nawet rosyjsko języczny . Wstyd że niby historyk
      powinien być obiektywny i rzetelny to takich informacji w tym
      filmie nie było wiele. Zastanawiające jak zachowywali by się rodzice
      komentatorów w tamtym czasie i nalezy odpowiedzieć na pytanie jak
      zachowali by się sami historycy i autorzy filmu gdyby żyli w tamtym
      okresie i tamtych warunkach . Bardzo zastanawia mnie dlaczego
      hitlerowska armia zajęła tak duże tereny Europy i ile razy tych
      uciemiężonych obywateli było więcej niż okupantów i dlaczego
      należało czekać aż wyzwolenie przyjdzie ze wschodu a nie z za
      oceanu. Trochę uczciwości nalezy się bo im dalej od tamtych czasów
      to mądrzejszych komentatorów jest więcej. Za czasów Układu
      Warszawskiego jednak Ludowe Wojsko POlskie nie walczyło z innymi
      narodowościami i nie wprowadzało demokracji na swój sposób Irak ,
      Agfanistan a tego nie można nigdy zarzucic generałowi. Polak zawsze
      był marzycielem że pomoc przyjdze z USA Wielkiej Brytanii i Francji
      • euro67 Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 10:29
        Stara metoda UBecji, a dzis salonow III RP to zdezawuowac
        przeciwnika. W mysl tej zasady red. Michnik tez nie jest wart
        dyskusji z nim bo ma komunistyczna przeszlosc i brata kata... W
        filmie pokazano dokumenty (WSI) i podano twarde fakty z zyciorysu
        W.Jaruzelskiego, interpretaja narzuca sie sama.
        General nie skorzystal z prawa do odpowiedzi a jego obroncy byli
        agresywnie ale calkiem nie merytoryczni.
        Ten film nie dodal niczego do tego co juz wiem jedynie to
        potwierdzil. Porzadni ludzie nie sprzedali sie komunie!
        Wyplujes swoj jad, a teraz podaj konkrety: gdzie film pokazal
        nieprawde i zmanipulowal fakty?
        Informuje tez szanowny salon z krypto-towarzyszem Zakowskim i
        Mazowieckim (synem tego z PD) na czele, ze awanse w wojsku sa na
        zasadzie zwezajacej sie sciezki: "im wyzej tym wolniej i mniej" bo
        wszycy podporucznicy nie moga zostac generalami u Jaruzelskiego
        sciezka awansu byla niewarygodnie szybsza od normalnej, a jako
        czlowieka z takim pochodzeniem powinno byc odwrotnie.
        Co do praw autorskich w TVP. To klamstwo, bo kazdy autor programu
        zrzeka sie swych na rzecz TVP praw przed emisja i te panie tez tak
        zrobily. Ergo, film powstaly dla TVP mogl je wykorzzystac cytujac
        nazwiska autorow.
        • k1-1 Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 11:24
          Bardzo Dziekuje za Twoja Opinie.
          Podzielam w pelni.Fakty to Fakty.
          Hipokryzja jest placenie wysokich emerytur
          bohaterom PRL-u za ich czyny!
      • mcgoo Re: Typowy film propagandowy i wypaczający rzeczy 02.02.10, 18:31
        za czasów UW polskie wojsko pomogło zagubionemu narodowi czeskiemu
        odnaleźć się w współczesnym świecie - to wcale nie było nic w stylu
        wprowadzania jedynie słusznej demokracji w jedynie słuszny sposób -
        to była zwykła bratnia pomoc - dlatego mili skądinąd sąsiedzi z
        południa do dzisiaj kochają swoich polskich braci .. wole nawet
        mrzonki o sojuszu z USA niż realną pomoc ze wschodu .. za czasów UW
        funkcjonowało hasło "soviets no tanks" i angielskie słowo "dziekuje"
        wcale nie było w tym przypadku napisane z błędem ort.
    • maczimo Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:49
      Obrońcy generała. Pokażcie dokumenty zaprzeczające stawianym tezom.
      Ale takich dokumentów nie ma. Zostały zniszczone przez tow. generała
      i jego sitwę. I dotyczy to dokumentów na temat całej zbrodniczej
      działalności komunistycznej mafi. I własnie brak tych dokumentów
      jest dowodem potwierdzających prawdziwość oskarżeń.
      • kycap11 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:10
        Kolego pokaż dokumenty, że nie jesteś bin Ladenem, albo porywaczem
        P. Olewnika.
    • piotr_ciesz Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:50
      Nie przeszedłem całego fronu z generałem Jaruzelskim, ale według
      mnie mimo przedstawionych "dokumentów" film był bardo tendecyjny i
      jak zauważyli komentujący "PiS-wy". Jak większość historii ostatnio
      przedstawianej w "PiS-wej" telewizji i nie tylko. To wstyt robić z
      zsiebie takie pośmiewisko.
      Pomimo waszych pseudo "dokumentów" uważam że gen. Jaruzelski zrobił
      dużo dla Polski i polaków. Tacy "żurnaliści" jak uatorzy filmy nie
      mają prawa oceniać sposobu działania innych bez dogłębnego
      sprawdzenia tematu i wysłuchania obu stron. To jest manipulacja
      .
    • wotywa321 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:51
      jakim prawem ten przestępca z przegranymi wyrokami sądowymi o
      zniesławienie dalej męczy polaków swoją twórczością
    • argus1223 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:52
      Dla mnie i wielu moich znajomych gen.Wojciech Jaruzelski jest i
      będzie bohaterem narodowym,żadne wypociny pseudo dziennikarza,
      mojego stanowiska nie zmienią !
      • pyrlan287 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:27
        A dla mnie i dla wszystkich moich znajomych ten sowiecki soldat w
        polskim mundurze jest renegatem i zaprzancem, wielka szkoda ze nie
        spotkal go los Ceauşescu, bo tylko na taki zasluzyl.
        • mus-zek0 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:39
          Gdyby nie jego rozwaga i wspaniałomyślność,może by Cię nie było.
          • pyrlan287 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 15:11
            Kiszczakowojaruzelskie zbiry i ich "rozwaga i wspaniałomyślność"
            wypedzila z kraju setki tysiecy ludzi z grubsza liczac (jestem
            jednym z nich) a gdyby istniala mozliwosc to miliony opuscilyby ten
            barak, ktorego jednym z zarzadcow byl "spawacz", ktorego ty jestes
            piewca.


            mus-zek0 napisał:

            > Gdyby nie jego rozwaga i wspaniałomyślność,może by Cię nie było.
    • ulfednir Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 07:52
      Można się tego było spodziewać... ataków Gazety po filmie...
      zupełnie w stylu Michnikowskiego "Odczepcie sie od pana Generała".
      Okej - jeśli był plagiat to rozumiem, można mieć pretensje. Ale na
      pierwszą stronę? 12h po emisji? Nadal pogrubionym, widocznym
      tekstem? Faryzeuszowskie rozdzieranie szat... Żadna dotychczasowa
      pojedyńcza wiadomość, nawet licząc wszystkie pojedyńcze wiadomości o
      trzesięniu w Haiti czy 9/11, tak długo nie pozostawała na tak
      widocznym miejscu (podkreślam POJEDYŃCZE)!

      Co do obiektywizacji przekazu... Jak postulowani obrońcy pana
      Generała wyjaśnili by jego zwieszchni udział w maskarze na
      wybrzeżu '70 czy wspomniany w artykule fakt współpracy z Informacją
      Wojskową (szkoda, że niedopisano drobnego szczegółu - RADZIECKĄ
      IW....) czy faktu pisania donosów na - jak to ujął lektor filmu -
      "najbliższego przyjaciela" - w czsie sfałszowanych wyborów i
      referendum, albo pisania donosów na AKowców? Czy na prawdę wszyscy
      uważają że albo o niczym nie wiedział ('70), albo robił to dla dobra
      Polski (AK, Radziecka IW)?

      Rozumiem, że pan Generał mógłbyć "złamany" podczas katorgi, ale na
      litość Boską - nie można być aż tak przekręconym!! Przez ponad 40
      lat ślepo wpatrzonym w Il Duce na Kremlu??

      Nie rozumiem tych twardych obrońców Generała... Mówi się przecież,
      że liczą się efekty, a dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
      Stan Wojenny jaki był każdy widzi... Jakie były dobre intencje
      Generałą w Kopalni Wujek?? Podczas śmierci ks. Popiełuszki? (nie
      wmiawiajcie mi, że nie wiedział o chęci porwania... to jest grubsza
      akcja, mogąca wywołać niepokoje społeczne, a szef partii i
      zwieszchnik wszystkich Kiszczaków i nie-Kiszczaków nie wie o niej?)

      Ot, do czego doprowadziła polityka twardej kreski... nieszczęsna
      polityka twardej kreski do której osobiście mam wielki żal do
      obecnego całego obrazu politycznego. Prawdę mówił ów rosyjski
      historyk, że Solidarność w Magdalence i przy Okrągłbym Stole się
      sprzedała...

      A propos - szkoda, że Gazeta nie prztacza też, że oprócz całej gamy
      poskich historyków, występowali też w filmie historyk rosyjski i
      amerykański, choć o swojskim nazwisku, politolog. Trudno mi wmawiać,
      że oni nie byli obiektywni (a tak mówi GW)... Żaden z nich nie jest
      uwikany w gierki i układy polityczno-społeczne panujące w Polsce,
      nie byli związani z żadną grupą polską patrzącą na historię. Ocenili
      żetelnie fakty... Od rosyjskiego historyka dowiedzieliśmy się tego,
      co on znalazł w dokumentach... Trudno o bardziej obiektywny dowód,
      niż dokumenty...

      Podsumowując - spodziewałem się ataku GW na film. Byłem na 100%
      pewnien, że będzie. Bo czego się spodziewać od gazety, gdzie władze
      naczelne były przy okrągłym stole i od lat 20 trąbiął, że Generał
      fajnym człowiekiem był?
      • mus-zek0 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 09:58
        Odniosę się do fragmentu o górnikach kopalni Wujek.Łamali obowiązujące wówczas
        prawo,nie posłuchali apelu o zaprzestaniu działań,zaatakowali zbrojnie (co było
        głupotą)oddział milicji.Milicjanci użyli broni w obronie własnej zgodnie z
        procedurami,za co zostali skazani,a to jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości.
    • danwrc1 jak można bronić kata????? 02.02.10, 07:57
      wstyd mi za tych michnikolubnych redaktorków ... wybiórcza ma coraz słabsze
      wyniki wiec pewnie niedługo zniknie z rynku prasowego powiem tak wtedy hitem
      będą koszulki nie płakałem po Wyborczej i Michniku
    • mariuszet Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:03
      Niech sobie porypani psychole roztrząsają, lustrują, dociekają. Mnie nie
      interesuje co działo się 30 i 100 lat temu. Mnie interesuje co zrobimy z
      Polską teraz i w przyszłości. Niestety za dużo u nas jest takich co chętnie
      sądzą innych, doszukują się najmniejszej skazy, po to by samemu poczuć się
      lepiej, lub na gnojeniu innych zrobić karierę.
    • drabinahaha1 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:04
      Ten gardłujący po filmie komuch z Superstacji to syn Mazowieckiego,
      więc jednak to jedna banda.
      • ja0911 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 10:09
        Teraz Mazowiecki to komuch, Michnik zdrajca a o Polskę bez PRL to rodzice Brauna
        walczyli i w więzieniach siedzieli ???
        Fajnie , ze żyjemy w czasach względnego spokoju i dobrobytu. Niestety tylko w
        części Europy i nie wiadomo jak długo. Cieszcie się, że nie musicie dokonywać
        wyborów jak ludzie żyjący w latach 1918-1989.
        Nie wiem czy Jaruzelski był zdrajcą.U mnie ma minus za postawę 1968 (np.
        Rakowski zachował się wtedy przyzwoicie). Wiem z opowiadań znajomych, że wojska
        stały. Wiem z opowiadań Babci jak policja mordowała górników w II
        Rzeczpospolitej, jak ginęli w PRL na Wujku ( ojciec koleżanki), jaka szarość
        była w PRL i bieda przed wojną . Ty wierz Braunowi. JA historię będę poznawać z
        ust tych co przeżyli. Będę słuchać i próbować zrozumieć dlaczego jedni kochali
        PRL a inni nienawidzili .

        • goral27 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 14:23
          Bla bla bla. Dlaczego kochali, dlaczego nie kochali, dlaczego pan podpisal, dlaczego pan zdradzil to moze sa i ciekawe tematy, ale drugorzedne wobec pytan o kwestie zasadnicze, o fakty: czy zdradzil, czy podpisal, czy donosil IW, czy Stan Wojenny byl konieczny i do czego sluzyl. Nawet gdyby tow. Generalowi serduszko krwawilo na mysl o internowanych rodakach (czy dla niego Polacy w ogole byli rodakami?), to w jaki sposob ma to zmieniac ocene jego osoby? Co z tego ze byl smutny jak podpisywal rozkazy? W filmie byly fakty, przedstawione stronniczo - to nie ulega watpliwosci - niemniej byly to fakty. Dokumenty. Daty. Nazwiska. Twoja babcia moze i swoje widziala, ale donosow Jaruzelskiego to ona nie widziala. A szkoda, bo to takie ladne raporty byly, kolorowe i z obrazkami. Koledzy nie umieli tak ladnie donosic jak towarzysz general.
    • dzakarta Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:05
      TVP - propagandowa szczekaczka niedobitych faszystów, pisiorów,
      katomoherów i oszłomionej ultraprawucy!
      Sam zaś film zrobiono iście w goebellsowskim stylu!
      • starypryk79 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 11:59
        dzakarta napisał:

        > TVP - propagandowa szczekaczka niedobitych faszystów, pisiorów,
        > katomoherów i oszłomionej ultraprawucy!
        > Sam zaś film zrobiono iście w goebellsowskim stylu!

        Zapomniałeś/aś dodać o "pluciu jadem", itd.

        :-DDD
    • manfred211 Żałosna zachowanie Żakowskiego i Mazowieckiego. 02.02.10, 08:06
      Ci dwaj pożal się Boże dziennikarze, próbowali tendencyjnie komentować
      oczywiste fakty. Całe szczęście im się to nie udało.
    • prawdziwy-moher ..Tak sobie mysle........ 02.02.10, 08:11
      Wyborcza zarzuca stronniczosc tego filmu.I przeszedl bym do innego watku gdyby nie to ze......Wyborcza jest stronnicza.Wystarczy poczytac, to wlos jezy sie ze stronniczosci.Wpisana nienawisc do PiS, nienawisc do CBA(zmiekczona po przejeciu przez Tuska), niewyobrazalnie wielka milosc do Donalda.Czy Wy sami nie czytacie to co piszecie?
    • iron1410 taa...świetny film..jedna uwaga do autorów.. 02.02.10, 08:13
      ..skoro tak przedstawili generała, to narratorem powinien być
      Nergal , a w komentarzu kogoś z Zachodu zabrakło Kinga Diamonda
      jesli nie Antona Szandora LaVey'a..taa..kawał dobrej ,rzetelnej
      roboty,w której wiedzą i erudycją poPiSuje się były oficer LWP i
      członek partii - zdrajca, który zdradził zdrajców ..? czyli co..?
      renegat,podwójny agent .? niemal ,jak ,,bohaterski'' Kukliński....
    • bieczaa Autorzy filmy chwalą NSZ, organizację 02.02.10, 08:18
      kolaborującą z Niemcami, a walczącą z partyzantką komunistyczną.
      Trzeba przypomnieć, iż NSZ nie była podporządkowaną AK.
      Oczywiście jest to zarzut w stosunku do dowództwa endeckiej
      opozycji, a nie prostych żołnierzy.
      Film w stylu PiSu.
      • amanasunta Sraty taty :)) 02.02.10, 09:42
        Jeden ,albo i kilka ,oddziałów NSZ pod koniec wojny zawarło
        swoisty ,,rozeim''z Niemcami.Tak samo jak kilka oddziałów AL albo innych
        komuszych sowieckich ,,smierszy'' ...zabijało żołnierzy AK,chłopów
        i.....żydów
    • asr1 co do rzeczywistości w tamtych czasach !!! 02.02.10, 08:21
      Jako "weteran" nie będę wypowiadał się za szeroko na temat stanu wojennego. W
      mojej ocenie to był pierwszy przypadek w historii Polski kiedy Polak był mądry
      przed szkodą i wcale nie chodzi o najazd armii czerwonej tylko ogółno-narodowe
      mordobicie którek wynik był przesądzony. Kto ma armię ma władzę, milcja
      dostałaby w... bardzo szybko ale z armią żartów nie ma. To samo okrągły stół.
      Co do reszty to w odróżnieniu od "obrońców" generała byłem wtedy absolwentem
      WAT służyłem w DZ/Dywizji Zmechanizowanej/ i potwierdzam. Zmiana regulaminów
      gdzie honory wojskowe/warta pod broń itp.../ sekretarzowi KC - wprowadził
      Jaruzelski, upolitycznienie wojska do granic absurdu, politruk decydował czy
      jego równorzędni stanowiskiem oficerowie np. szef sztabu czy Z-ca ds,
      technicznych dostanie awans czy nie !!!. Oczywiśćie politruk za nic nie
      dopowiadał ale o wszystkim z d-cą decydował i donosił na wszystkich/dowódcę
      też/ - taki fach !!!. Potwierdzam, że generałami zostawali debile !! nawet w
      wojskach specjalistycznych !! z kilkoma miałem do czynienia. Ci co służyli w
      wojsku wiedzą , ze taki ciąg w kominie awansowym to nie przypadek - miom
      zdaniem agentura. Kwalifikacje zwodowe Jaruzelskiego jako żołnierza też są
      wątpliwe. Facet nie ma wyższego wykształcenia a ASG kończył o ile pamiętam
      będąc generałem w myśl zasady na którym roku to ja towarzyszu rektorze jestem
      ???. Wszędzie gdzie "dowodził" był na tyle krótko, że nigdzie nie "umoczył"
      ale mógł napisać w CV , typowy skoczek. Wzeliniarstwo, partyjniactwo i
      dziadostwo, nic , że pijak i łajdak ale wzorowy towarzysz - takie były
      standardy. Jedno co mnie bawi to to, że podobno teraz wcale nie jest lepiej !!!
      • henryktgory Re: co do rzeczywistości w tamtych czasach !!! 02.02.10, 18:49
        Ale ja mam lekko inne zdanie na temat osoby Jaruzelskiego, na temat innych
        "zapleczników" wiele masz racji ale też nie do końca.Trzeba rozumieć w jakich
        działał czasach i otoczeniu. Gen.Jaruzelski przedewszystkim był żołnierzem
        Polakiem, jeżeli wiesz co się dzieje dzisiaj w armi to masz skalę porównawczą do
        tamtych lat.Jeżeli nazwać ją cywil armią to nie będzie przesady. On dbał o
        dyscyplinę w armi, o wykształcenie armi o morale.Czy słyszałeś aby wten czas w
        jakieś machlojki był zamieszany jakis generał? Kapitan za kradzież kanistra
        benzyny,został zdegradowany,50% emerytury i wyrok!Ja też jestem absolwentem
        Szkoły Oficerskiej, Wojskowej Akademii Technicznej
        nie trzeba było być orłem, wystarczyło robić swoje i nie przejmować się
        śmiesznymi politrukami co dbali tylko o statystykę oni też chcieli żyć.W każdej
        armi są tacy tylko inaczej się nazywają.
        W jednym masz rację: w żadnej armii nie powinni partii, ale czy dzisiaj jej
        niema? Oni też maja rację: jesteś zdrajcą ale nie zdrajców tylko porządnego
        człowieka.
    • grazka58 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:23
      Siły wcale nie były wyrównane. Mazowiecki powinien brać coś na
      uspokojenie i jasność umysłu. Zachowywał się jak oszołom.Film może i
      był jednostronny, ale do tej pory innych o generale nie widziałam i
      jakoś to panom M. i Ż. nie przeszkadzało.
      • alakyr Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:40
        To nie był "może jednostronny" film tylko całkiem jednostronny, w
        dodatku obrażający inteligencję oglądających go widzów.
        Modelowa agitka na zamówienie osób próbujących robić Polakom wodę z
        mózgu, niewarta komentarzy merytorycznych.
    • zdzicho_waciak Znowu piewcy Wrońca się odezwali... 02.02.10, 08:24
      Z tym uwielbieniem dla Gienierała przypominają mi trochę rosyjskich emerytów,
      maszerujących pod portretami Stalina...
    • john2010 Człowiek "honoru" 02.02.10, 08:24
      Gdyby tow. Jaruzelski miał w sobie choć odrobinę honoru, to za sam grudzień
      1970 powinien sobie "palnąć w łeb".
    • dar10ko Jaruzelski: film propagandowy więc "nieuczciwy" 02.02.10, 08:26
      Trafnie ocenił film Jacek Żachowski, nazywając filmem propagandowym
      i "nieuczciwym". Propagandowym bo był pod nakręcony pod wyraźną
      tezę: Jaruzelski to społeczna poczwarka, który napluł na rodzinę i
      tradycję szlachecką, zaprzedał się dla kariery i władzy Sowietom i
      moralna szuja, który wyrzucał i degradowal oficerów z powodów
      antysemickich i koninkturalnych. Film okraszony muzyką heavy
      metalową (?), albo czymś podobnym, ze zdjęciami pomordowanych
      żołnierzy podziemia i robotników (komuchy skaczą do góry, bo ktoś
      upublicznia zdjęcia zochydzonych przez nich ludzkich ciał), mówi oto
      sa jego ofiary, jednoznacznie potepia, nawet nie osądza generała.
      Chcieli odegrać spektakl nienawiści i pogardy, emisja w czasie
      antenowym teatru telewizji, zamiast przedstawić debatę historyków,
      nawet jednego nie zaprosili do rozmowy, tylko publicystów - co
      potwierdza publicystyczny i propagandowy wydźwięk tego filmu.
      Mieliśmy próbkę "raboty" PiS i SLD w telewizji. Napieralski i jego
      apartczykowie mogą być zadowoleni z dzieła paktu medialnego.
      • mandaryna.1 Re: Jaruzelski: film propagandowy więc "nieuczciw 02.02.10, 13:49
        Podpisuję się obiema rękami pod tym,co napisałeś.Istna OHYDA!!! To jazki my
        teraz właściwie ustrój mamy,że na to pozwalamy? A co ja mam do gadania?
        Ja,wierny abonent Telewizji Publicznej o dziesięciu lat?Czy teraz nie zaczyna
        być jak w Korei Płn.?Takiej "propagandy" z PRL-u nie znam.Teraz widać,że to był
        normalny kraj,przyjazny ludziom,bez takiego kłamstwa i obłudy.To jakie mamy
        "młodzieży chowanie"?
    • benia_b To karykatura dziennikarstwa 02.02.10, 08:29
      Nie mam żadnych powodów by bronić generała, ale wreszcie należy dać
      mu spokój. To co robi Ziemkiewicz uwłacza człowieczeństu.
      • amanasunta Gdyby żył Stalin..też dałbys mu spokój :) 02.02.10, 08:54
        benia_b napisał:

        > Nie mam żadnych powodów by bronić generała, ale wreszcie należy dać
        > mu spokój. To co robi Ziemkiewicz uwłacza człowieczeństu.
        • zdzicho_waciak Re: Gdyby żył Stalin..też dałbys mu spokój :) 02.02.10, 09:13
          Stalin, jak Stalin, ale taki Pinochet... Może jemu też należało dać spokój?
          • goyahkla Re: Gdyby żył Stalin GW by go chwaliła :) 02.02.10, 09:53
            Ale Pinochetowi spokoju nie dano! Sama GW trąbiła o jego zbrodniach i napietnowała go. A gen. Jaruzelski to dla GW "święta" krowa! Chyba że " kura znosząca złote jajka".
    • ppysznik No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 08:31
      TVP zgarnia wiekszosc z rynku reklamy, ma ogromna ogladalnosc sztandarowych
      programow, ma jako jedyna stacje lokalne i wieczne problemy finansowe, a m.in.
      dla kolesi typu ziemkiewicz i wildstein chciala miliarda, zeby potem plus
      jednostronnie. to jest ta misja?
      zaorac i zbudowc na nowo.
      • lubat Re: No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 08:41
        ppysznik napisał:

        > TVP zgarnia wiekszosc z rynku reklamy, ma ogromna ogladalnosc sztandarowych
        > programow, ma jako jedyna stacje lokalne i wieczne problemy finansowe, a m.in.
        > dla kolesi typu ziemkiewicz i wildstein chciala miliarda, zeby potem plus
        > jednostronnie. to jest ta misja?
        > zaorac i zbudowc na nowo.


        Prezentujesz dziwną logikę. Jeśli np. w szpitalu rządzi dyrektor łajdak, a duża
        część personelu bierze łapówki, to nie likwiduje się szpitala, tylko wyrzuca się
        łajdaków z roboty.

        Obejrzałem program. Miałem wrażenia, że oglądam jeden z procesów stalinowskich z
        lat trzydziestych, a nawet coś bardziej karykaturalnego, bo nawet tam udawali,
        że oskarżony ma obrońcę. W tym "procesie" występowali tylko prokuratorzy. Często
        zresztą zaprzeczając sobie.
        • ppysznik Re: No i mial Tusk racje? zaorac to bagno 02.02.10, 11:30
          lubat napisał:

          > Prezentujesz dziwną logikę. Jeśli np. w szpitalu rządzi dyrektor łajdak, a duża
          > część personelu bierze łapówki, to nie likwiduje się szpitala, tylko wyrzuca się
          > łajdaków z roboty.

          masz 100% racji, chociaż w TVP potrzebne jest trzęsienie ziemi. Prób zmian było
          dostatecznie dużo.
          Zaoranie to tylko przenośnia, chodzi o zbudowanie nowych podstaw, nowego ładu
          korporacyjnego, nowych zasad wyłaniania władz i zarządzania.
          Przecież nikt nie chce wyrzucać, tych, którzy programy przygotowują (w sensie
          technicznym).

          Osobiście nie jestem zwolennikiem likwidacji abonamentu, ale wydawanie go na
          obecna TVP i częściowo radio, to nieporozumienie.
      • r.siwy Misja 02.02.10, 11:20
        Misja TVP - zapewnić pluralizm na rynku mediów

        TVN - przestawia jeden punkt widzenia
        Polsat - jest w miarę obiektywny z lekkim przechyłem na aktualnie rządzących
        TVP - anty TVN
        No i misja spełniona
    • awatar_sm Przecież mógł więcej Polaków wymordować 02.02.10, 08:34
      i wypędzić z kraju ojczystego, a się nad nimi ulitował, bo tak ich
      umiłował, wieczna mu chała, wieczny odpoczynek wreszcie racz mu dać
      Panie, błagamy cię.
      • wan20_3 Re: Przecież mógł więcej Polaków wymordować 02.02.10, 09:49
        Awatar! Szczególnie mógł się poznęcać nad przodkiem (tatusiem) niejakiego
        AWATARA. Tatę Awatara należało owałaszyć i o jednego durnia było by mniej.
    • gazeta_13 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:44
      JP2 był takim samym agentem amerykanskim i zdrajcą jak gen, Jaruzelski
      sowieckim.A pan Ziomkiewicz sługusem i świnią na usługach PiS.Miałem dla niego
      szacunek ale to co powiedział wczoraj to się sam upodlił jako sługus pisowców.
      • vigilansx Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:49
        gazeta_13 napisał:

        > JP2 był takim samym agentem amerykanskim i zdrajcą jak gen,
        Jaruzelski
        > sowieckim.A pan Ziomkiewicz sługusem i świnią na usługach
        PiS.Miałem dla niego
        > szacunek ale to co powiedział wczoraj to się sam upodlił jako
        sługus pisowców.
        ziemkiewicz hooj, sałatki szkoda
    • 2107x Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:46
      żeby nie było wątpliwości - zawsze uważałem że Jaruzelskiemu za stan wojenny
      należy się kula w łeb ,to samo uważam należy się Braunowi za debilne knoty
    • maryna70 Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 08:46
      Nie lubie komunistow, ale takiej gnidy jak Ziemkiewicz nigdy nie widzialam
      • michal747 Re: Jaruzelski: TVP gra do jednej bramki 02.02.10, 11:32
        Ziemkiewicz ma mentalność komunisty - stąd taki wniosek.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka