zigzaur 01.02.10, 21:29 To samo będzie wkrótce w Wenezueli. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
business3 Ekspansja godna Juliusza Cezara... 01.02.10, 22:22 Ekspansja godna Juliusza Cezara... Odpowiedz Link Zgłoś
aplus no to brac Haiti do UE tylko co jest czarnych nie 01.02.10, 23:36 lubicie ? Jeden wielki pic UE, jakies smiesznie male sumy na pomoc a pic ratownicy POjechali, POpatrzyli, POwrocili Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Ekspansja godna Juliusza Cezara... 02.02.10, 03:00 business3 napisał: > Ekspansja godna Juliusza Cezara... Nie sądzę. Imperium Romanum zwykle jednoczyło się z byłymi, podbitymi oponentami, przejmowało część ich zwyczajów, bóstw etc., albo przynajmniej się z nimi zaznajomić i w ten sposób - wchłonąć. USA tego nie potrafią. Arogancką siłą drążą swoje idee i dziwią się: "Dlaczego nas nie kochają, skoro to my jesteśmy przecież ci DOBRZY?" Odpowiedz Link Zgłoś
arius5 Oczywiscie, beda mogli potem emigrowac do USA 01.02.10, 23:27 Wcale nie glupi pomysl, wolna emigracja i dobrobyt, zamiast zdychania w biedzie Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Oczywiscie, beda mogli potem emigrowac do USA 02.02.10, 02:47 arius5 napisał: > Wcale nie glupi pomysl, wolna emigracja i dobrobyt, zamiast zdychania w biedzie "Dobrobyt" za sprawą USA pukał w tym regionie niestety zawsze tylko do drzwi najbogatszych. Reszcie pozostawało zdychanie. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Niezupełnie 01.02.10, 22:04 Cytat z artykułu: "rząd amerykański powinien się nami zająć". Zająć to nie znaczy przejąć władzę. Zająć to znaczy nakarmić, wyleczyć, odbudować dom itp. Odpowiedz Link Zgłoś
mario-radyja a po co komu Haiti? 02.02.10, 01:26 Następnego dnia będą mieli na kontynencie 9 mln nowych quasi- imigrantów niemówiących po angielsku, ale z pełnym prawem przemieszczania się. Nawet gdyby Obama chciał, to Senat mu nie pozwoli. Jedyne co może się zdarzyć, to umowa o bazie jak w Guantanamo. Prawda jest taka, że tego gorącego kartofla nikt nie chce. To tak jakby anektować getto. Sąsiednia Dominikana też ich nie anektuje, a nawet zamknęła granicę przed uchodźcami. Jedyna dla nich szansa to faktycznie jakaś misja zagraniczna wprowadzająca żmudne "nation building", które będzie trwać przez kolejne 30 lat. Kojarzę, że na Bałkanach pod auspicjami NATO było coś takiego robione. Może jakieś preferencje wolnego handlu, żeby wspomóc eksport. Ale tak naprawdę nie wiadomo co mieliby produkować, żeby się wyciągnąć z biedy. Odpowiedz Link Zgłoś
rzwawiec Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:13 HARPP- działa Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 22:16 Problemem jest to, że w Polsce nie działa HACCP. Odpowiedz Link Zgłoś
fnc Po pierwsze dac im amerykanskie wizy... 01.02.10, 22:16 :) A po drugie kupic bilety do USA... Odpowiedz Link Zgłoś
pio765 Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:20 Wierzę, że rząd amerykański, nie pozostanie nieczuły na wołanie "bratniego" narodu, i weźmie ten kraj w "opiekę", sprawując rządy mądre i sprawiedliwe, Jak wszędzie, zresztą.. Odpowiedz Link Zgłoś
des4 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 22:34 a od kiedy haitańczycy są "bratnim" narodem??? inną sprawą jest to, że rządzić się sami nie umieją... Odpowiedz Link Zgłoś
300zl Już USA im pogało rzadzić: 01.02.10, 22:42 "W 2004 doszło do zamieszek, wywołanych przez byłych wojskowych, stojących na czele szwadronów śmierci FRAPH, oraz gangi uliczne, zwane Armią Kanibali. Siły te utworzyły Rewolucyjny Front Oporu Artibonite, kierowany przez byłego szefa policji z czasów dyktatury Raoula Cédrasa, Guya Philippa i szefa gangu Armii Kanibali z Gonaïves, Buteura Metayera. Rebelia od początku miała dyskretne poparcie ze strony USA" Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Już USA im pogało rzadzić: 01.02.10, 23:02 300zl napisał: > "... Rebelia od początku miała dyskretne poparcie ze strony USA" Ostatnio rzad USA "dyskretnie poparl rebelie" w Hondurasie. Nie daj im bog jakichs kataklizmow zeby jak Haiti "lokalna prasa" nie zaczela donosic jak to Honduranczycy upraszaja sie by USA przejelo nad nimi "opieke". W latach 50-tych rzad amerykanski "dyskretnie poparl rebelie" w Iranie - operacja Ajax na imie miala, dla nieobeznanych. Czym sie to "poparcie" skonczylo, nie trzeba chyba nikomu przypominac. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:04 des4 napisał: > a od kiedy haitańczycy są "bratnim" narodem??? > > inną sprawą jest to, że rządzić się sami nie umieją... Wartoby zadać pytanie, kiedy tak na prawdę i DE FACTO im na to pozwolono. Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Doktryna szoku 01.02.10, 22:34 Ile to juz lat USA ma Haiti pod swoja "opieka"? USA opiekuje sie swoimi korporacjami na Haiti jak nikt inny. Co rusz to im tez eksperckiej "pomocy" w doborze glow panstwa. Ostatnio sie im jeden nie podobal to im "pomogli" zainstalowac tego obecnego Parvela, czy jak mu tam. Odpowiedz Link Zgłoś
cr3 Polska! 01.02.10, 22:27 Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek, rozwój nauki zamiast PiS, PO i moherowych beretów. Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: Polska! 01.02.10, 22:35 cr3 napisał: >Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek, >rozwój nauki zamiast PiS, PO i moherowych beretów. Hehehe. Albo ironizujesz albo nic nie wiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Re: Polska! 01.02.10, 22:47 elka-sulzer napisała: > cr3 napisał: > > >Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek, > >rozwój nauki zamiast PiS, PO i moherowych beretów. > > Hehehe. Albo ironizujesz albo nic nie wiesz. ************** najlepsze wyjście dla Polski i tak jest już od dawna Polska aparatem wykonawczym niezbyt czystych robot dla USA. ----------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
abc136 Re: Polska! 02.02.10, 00:25 Wredna hamerykanska propaganda,przeciez ludzie tak w Polsce jak i na Haiti chca wladzy,no jakiej? rosyjskiej z fiutnem na czele. Odpowiedz Link Zgłoś
paolo74 To ty nie widziałeś jankeskich moherów 02.02.10, 05:07 Przy protestanckich moherach z USA, nasze RM to oaza liberalizmu i tolerancji. U nas też były procesy czarownic, ale w średniowieczu, a nie w 18 wieku! Odpowiedz Link Zgłoś
pietrasagh Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:31 A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś żołnierzy z np. Chin? I prorządowy dziennik podały, że koreańczycy chcą aby bratni naród chiński przeją władzę i pomógł im w odbudowie ich biednego kraju... Z resztą - Irak zaorali, zaorzą i Haiti. Kto by się tam jakimiś "brudasami" przejmował, nie ?... _ _ _ _ _ _ _ _ _____ Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 23:25 > A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś żołnierzy z np. Chin? Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby Koreańczycy z północy przyjęli chińskie wojsko równie gorąco jak Haitańczycy wojska amerykańskie. Po prostu, w pewnych sytuacjach, nawet obca okupacja wydaje się lepszym jutrem. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:02 kireta21 napisał: > > A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś żołnierzy z n > p. Chin? > > Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby Koreańczycy z północy przyjęli chińskie wojsko > równie gorąco jak Haitańczycy wojska amerykańskie. Po prostu, w pewnych > sytuacjach, nawet obca okupacja wydaje się lepszym jutrem. ale tylko przez pewien czas... Odpowiedz Link Zgłoś
tetratec Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętnie by 01.02.10, 22:43 wprowadziło tam "demokrację i rządy prawa". A tak tylko pilnują by biedota przypadkiem im się na głowę nie zwaliła. Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 01.02.10, 23:08 tetratec napisał: > Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni > wprowadziło tam "demokrację i rządy prawa". A tak tylko pilnują by biedota > przypadkiem im się na głowę nie zwaliła. Przestań pie...ć takie głodne farmazony. Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby Norwegię a nie Irak. A w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso? Odpowiedz Link Zgłoś
kwicolek Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 01.02.10, 23:23 geminix napisał: > Przestań pie...ć takie głodne farmazony. > Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby Norwegię a nie Irak. > A > w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso? W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 03:08 kwicolek napisał: > geminix napisał: > > Przestań pie...ć takie głodne farmazony. > > Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby Norwegię > a nie Irak. > > A > > w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso? > > W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej > mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne. Nie tylko. Afganistan jest kluczowy geograficznie, jeżeli chodzi o przesyłanie ropy. Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:53 feurig59 napisał: > Nie tylko. Afganistan jest kluczowy geograficznie, jeżeli chodzi o > przesyłanie ropy. Jasne i wydawaliby 10 mln dziennie na utrzymanie wątpliwie stabilnego regionu dla jakieś iluzji, że kiedyś zbudują coś (rurociąg, kolej?) do przesyłania ropy? Prędzej kupiliby 100 tankowców (taniej, szybciej, łatwiej) Przepraszam, ale bredzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 11:53 i te tankowce przeciągaliby na sznurach przez góry i obszary pustynne. spójż na mapę. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 12:29 ...i gaz. Zobacz czym jest choćby plan "Trans-Afganistan-Pipeline", czym jest UNOCAL/Chevron/Halliburton i kto tam pracował (Condi Rice,Cheney, Kissinger, etc.), lub lobbował za takimi, a nie innymi rozwiązaniami, żeby z Turkmenistanu ciągnąć gaz i ropę przez Afganistan do portów Morza Arabskiego, najlepiej zanim zaczniesz wyrzucać komuś brednie.:) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 07:01 feurig59 napisał: > ...i gaz. Zobacz czym jest choćby plan "Trans-Afganistan-Pipeline", > czym jest UNOCAL/Chevron/Halliburton i kto tam pracował (Condi > Rice,Cheney, Kissinger, etc.), lub lobbował za takimi, a nie innymi > rozwiązaniami, żeby z Turkmenistanu ciągnąć gaz i ropę przez > Afganistan do portów Morza Arabskiego, najlepiej zanim > zaczniesz wyrzucać komuś brednie.:) > pozdrawiam Znowu bredzisz! A właściwie to co robisz to już nie brednie tylko KŁAMSTWA i MANIPULACJA! Gdzie Ci wyprali mózg? w którym obozie szkoleniowym? W Palestynie czy w Libii? Napiszę tylko tyle (zainteresowani sprawdzą sami, że KŁAMIESZ bezczelnie) Trans-Afganistan-Pipeline to projekt Turkmenistanu i Pakistanu z 1995 roku! A Amerykanie do Afganistanu weszli dopiero w 2001. Przypomnę Ci (bo pewnie lewacko-islamskie pranie mózgu pozbawiło Cię części pamięci), że po drodze byli jeszcze talibowie- ich też oskarżysz o chęć czerpania brudnych zysków (bo przecież według ideologii lewackiej zyski tylko mogą być brudne) z wydobycia i transportu ropy przez Afganistan. A zresztą proszę bardzo: talibów mam głęboko w dupie! Odpowiedz Link Zgłoś
elka-sulzer Re: geminix 03.02.10, 07:17 dobry czlowieku, nim sie zaczniesz unosic i zarzucac swoim rozmowcom klamstwa sprawdz pierwej czy aby twoj rozmowca czasem nie ma racji bo wyjdziesz na glaba, tak jak w tym przypadku. Pogoogluj sobie UNOCAL/Taliban/ENRON/Thomas Gouttierre i troche pomysl ... to tak na poczatek. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 11:19 co na ten temat pisze ta cholerna i "lewacka" wikipedia [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Trans-Afghanistan_Pipeline] en.wikipedia.org/wiki/Trans-Afghanistan_Pipeline[/url]http:// i jeszcze jedno. starajmy się proszę DYSKUTOWA, a nie obrzucać błotem i inwektywami, tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie, dobrze? :) Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 11:21 sorry , jakoś mi się źle zlinkowało. zobacz: Trans-Afghanistan- Pipeline w wiki, najlepiej w dziale "history" Potem zarzucaj mi kłamstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 06:53 feurig59 napisał: > i te tankowce przeciągaliby na sznurach przez góry i obszary > pustynne. spójż na mapę. A kto Ci powiedział, że Amerykanie muszą kupować ropę TYLKO od Turkmenistanu czy Kazachstanu!? Kolejna bzdura że Amerykanie to za wszelką cenę będą kupować ropę tam gdzie jest największy burdel! Po co, ludzie, po co!? Teoria spiskowa? (poza tym spójrz do słownika) Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:57 kwicolek napisał: > W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej > mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne. Następny fantasta. Policz sobie koszty. Amerykanie to nie debile. Taniej byłoby im spacyfikować Kolumbię, Honduras i Wenezuelę (bliżej, sprzyjające rządy, ustabilizowane struktury wywiadowcze itd.). Odpowiedz Link Zgłoś
eman_man Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 02:35 Na wyspach Dodekanez również nie było ropy. Jak mniemam toczono o nie bitwy ze względu na złoża wysokoenergetycznego potasu, zawartego w rozległych plantacjach bananów. Odpowiedz Link Zgłoś
geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:59 eman_man napisał: > Na wyspach Dodekanez również nie było ropy. Jak mniemam toczono o > nie bitwy ze względu na złoża wysokoenergetycznego potasu, zawartego > w rozległych plantacjach bananów. Tak, zaraz się dowiem, że Amerykanie przystąpili do I wojny światowej aby położyć łapę na francuskich zasobach sera. Ludzie, myślcie - to naprawdę nie boli! Odpowiedz Link Zgłoś
metry.pl W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Putina 01.02.10, 23:08 przejmie władzę nad Gruzją i wcieli ją do federacji. W Ameryce za dużo do powiedzenia mają idioci. Stanowczo za dużo. Polska powinna przygotowywać się powoli do ochłodzenia relacji z USA, bo (TAKI, obecny) sojusz z nimi to obciach i upodlenie. Odpowiedz Link Zgłoś
michzajac Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 01.02.10, 23:17 Bardzo to ciekawe: jak przychodzi co do czego to wszyscy uważają, że to OCZYWISTE, że USA wyśle żarcie i pieniądze. Potem , oczywiście , jak juz się tubylcy nażrą i z lekka odbudują to biorą sie do palenia amerykańskich flag i wycia Yankeee go home. Az się znowu cos zdarzy i Yankee znowu wysyłaja - jak głupi - żarcie , pieniądze i swoich żołnierzy , żeby tłukli swołocz co rabuje po ulicach. Zabawne. Odpowiedz Link Zgłoś
mokos99 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 01.02.10, 23:46 To fakt. Wenezuela ma mld z ropy ciekawe ile pomogła Haiti albo antyamerykańska Kuba. Odpowiedz Link Zgłoś
makabrapolska Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 00:44 Jako pierwszy dotarł samolot wenezuelski. Godzinę później wylądowali Kubańczycy – powiedział sekretarz ambasady Haiti w Wenezueli, Lesly Davies. Na Haiti od 12 lat 344 lekarzy i pielęgniarek niosło opiekę medyczną najbiedniejszej nacji Karaibów. Po kataklizmie natychmiast przybył samolot z 32 lekarzami i 12 ton żywności i sprzętu. Pierwszym działaniem było uruchomienie 2 szpitali polowych, bo budynek szpitalny zawalił się. Według kubańskiego MSZ przez pierwsze dwie doby, do nocy 14 stycznia w 6 punktach medycznych udzielono pomocy 2000 ofiar i przeprowadzono 111 operacji chirurgicznych. Korespondent CNN Steve Kastenbaum przyznał, że prowadzony przez Kubańczyków szpital uniwersytecki La Paz niesie nieocenioną pomoc przy wsparciu ekip z Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. To niezwykłe. Świadczą wysokiej klasy pomoc medyczną osobom ciężko rannym; obsługują średnio 6 tysięcy pacjentów dziennie; pracują nonstop 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to jedno z niewielu miejsc w mieście, gdzie Haitańczycy mogą zgłosić się po pomoc i mieć uzasadnioną perspektywę przeżycia – zauważa korespondent CNN. Dr Mirta Roses, szefowa Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia, która odwiedziła szpitale zorganizowane przez Kubę, wyraziła się o nich z najwyższą aprobatą. W ślad za tym rząd norweski przekazał 885 tys. dolarów na zakup lekarstw, środków opatrunkowych i wyposażenia dla szpitali prowadzonych przez Kubańczyków. 22 stycznia dwa statki ekspediowane przez Fidela Castro dowiozły wodę pitną, benzynę, zaopatrzenie i dary. Wenezuela posłała 14 ton żywności, wody i lekarstw samolotem. 22 stycznia do brzegów Haiti dotarły 4 statki wysłane przez prezydenta Hugo Cháveza, wiozące 5 517 ton żywności i sprzętu. Włączył się w odbudowę portu w City Soleil, do którego trafić ma tankowiec z 3 tys. baryłek paliwa. Uruchomił też most powietrzny, który docelowo ma dostarczać 100 ton dziennie. Tworzą go 3 maszyny Herkules 130 wenezuelskich sił zbrojnych oraz dwa IŁy 76 o ładowności 40 ton każdy, skierowane przez Rosję. W Caracas gościł minister ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych Federacji Rosyjskiej, gen. Siergiej Szoguj. Ten bliski współpracownik Putina, mogący koordynować działania policji, straży pożarnej, służb medycznych, transportu i łączności w skali imperium, podpisał w styczniu umowę z Wenezuelą dotyczącą współpracy w dziedzinie obrony cywilnej. Chávez, raz wybroniwszy się przed puczem popieranym przez CIA, zabezpiecza się obserwując desant Amerykanów na Haiti. Również przez Caracas dotrą irańscy lekarze specjaliści od ratownictwa, wysłani z Teheranu przez tamtejszy rząd oraz Międzynarodowy Czerwony Półksiężyc. Chiny przysłały 60 ratowników. Tworzona jest brygada PetiónBolivar złożona z inżynierów, budowlańców i przedstawicieli innych zawodów potrzebnych w odbudowie zniszczeń. Sami cywile – Haitańczycy i Wenezuelczycy. Odpowiedz Link Zgłoś
inzynierwojtek Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 02:05 makabrapolska napisał: > Jako pierwszy dotarł samolot wenezuelski. Godzinę później wylądowali Kubańczyc > y > – powiedział > sekretarz ambasady Haiti w Wenezueli, Lesly Davies. > Na Haiti od 12 lat 344 lekarzy i pielęgniarek niosło opiekę medyczną > najbiedniejszej nacji Karaibów. Po kataklizmie natychmiast przybył samolot z 32 > lekarzami i 12 ton żywności i sprzętu. > Pierwszym działaniem było uruchomienie 2 szpitali polowych, bo budynek szpitaln > y > zawalił się. > Według kubańskiego MSZ przez pierwsze dwie doby, do nocy 14 stycznia w 6 > punktach medycznych udzielono pomocy 2000 ofiar i przeprowadzono 111 operacji > chirurgicznych. > Korespondent CNN Steve Kastenbaum przyznał, że prowadzony przez Kubańczyków > szpital uniwersytecki La Paz niesie nieocenioną pomoc przy wsparciu ekip z > Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. > > To niezwykłe. Świadczą wysokiej klasy pomoc medyczną osobom ciężko rannym; > obsługują średnio 6 tysięcy pacjentów dziennie; pracują nonstop 24 godziny na > dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to jedno z niewielu miejsc w mieście, gdzie > Haitańczycy mogą zgłosić się po pomoc i mieć uzasadnioną perspektywę przeżycia > – > zauważa korespondent CNN. Dr Mirta Roses, szefowa Panamerykańskiej Organizacji > Zdrowia, która odwiedziła szpitale zorganizowane przez Kubę, wyraziła się o nic > h > z najwyższą aprobatą. W ślad za tym rząd norweski przekazał 885 tys. dolarów na > zakup lekarstw, środków opatrunkowych i wyposażenia dla szpitali prowadzonych p > rzez > Kubańczyków. 22 stycznia dwa statki ekspediowane przez Fidela Castro dowiozły > wodę pitną, benzynę, zaopatrzenie i dary. > Wenezuela posłała 14 ton żywności, wody i lekarstw samolotem. 22 stycznia do > brzegów Haiti dotarły 4 statki wysłane przez prezydenta Hugo Cháveza, wiozące 5 > 517 ton żywności i sprzętu. > Włączył się w odbudowę portu w City Soleil, do którego trafić ma tankowiec z 3 > tys. baryłek paliwa. Uruchomił też most powietrzny, który docelowo ma dostarcza > ć > 100 ton dziennie. Tworzą go > 3 maszyny Herkules 130 wenezuelskich sił zbrojnych oraz dwa IŁy 76 o ładownośc > i > 40 ton każdy, skierowane przez Rosję. W Caracas gościł minister ds. obrony > cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i > likwidacji skutków klęsk żywiołowych Federacji Rosyjskiej, gen. Siergiej Szoguj > . > Ten bliski współpracownik Putina, mogący koordynować działania policji, straży > pożarnej, służb medycznych, > transportu i łączności w skali imperium, podpisał w styczniu umowę z Wenezuelą > dotyczącą współpracy w dziedzinie obrony cywilnej. Chávez, raz wybroniwszy się > przed puczem popieranym > przez CIA, zabezpiecza się obserwując desant Amerykanów na Haiti. > Również przez Caracas dotrą irańscy lekarze specjaliści od ratownictwa, wysłani > z Teheranu przez tamtejszy rząd oraz Międzynarodowy Czerwony Półksiężyc. Chiny > przysłały 60 ratowników. > Tworzona jest brygada PetiónBolivar złożona z inżynierów, budowlańców i > przedstawicieli innych zawodów potrzebnych w odbudowie zniszczeń. Sami cywile & > #8211; > Haitańczycy i Wenezuelczycy. > ===================================================================== To, co kolega napisal jest poprostu nie tylko propaganda lewicy ale rowniez wielkim klamstwem. Tydzien temu wrocilem z Espanioli, gdzie uczestniczylem w transportowaniu ciezkiego sprzetu z portu w Puerto Plata do Port au Prince (w sumie okolo 30 "tirow"). Owszem byli Kubanczycy obok innych narodowosci karaibskich ale wsrod Amerykanow wygladali, jak kropla w morzu, jak mala gromadka zagubionych dzieciakow. Z Wenezuela to kolega przesadzil strasznie. Takich banialukow nawet w Caracas nie pisza!!! Co do Amerykanow w Haiti, prosze uwierzyc mi, oni sa tam tylko aby pomoc, nic wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 02:44 Szacunek dla Pana Inżyniera i dla jego zaangażowania w pomoc Haitańczykom! Dokładna ocena tego, po co znalazły się tam siły zbrojne USA i czy tylko po to by nieść pomoc, chyba leży jednak poza Szanownego Pana kompetencjami. Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 03:10 michzajac napisał: > Bardzo to ciekawe: jak przychodzi co do czego to wszyscy uważają, że to > OCZYWISTE, że USA wyśle żarcie i pieniądze. Potem , oczywiście , jak > juz się tubylcy nażrą i z lekka odbudują to biorą sie do palenia > amerykańskich flag i wycia Yankeee go home. Az się znowu cos zdarzy i > Yankee znowu wysyłaja - jak głupi - żarcie , pieniądze i swoich > żołnierzy , żeby tłukli swołocz co rabuje po ulicach. Zabawne. USA nigdy nie słało żarcia ni pieniędzy tam gdzie nie było do zrobienia interesu.:) Odpowiedz Link Zgłoś
anders76 Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 23:51 Troche to przypomna stary dowcip o szybkiej poprawie ekonomi dowolnego kraju. Nalezy wypowiedziec wojne USA, natychmiast wprowadza okupacje a potem zaczna pakowac pomoc powojenna. Jak wszystko pojdzie zgodnie z planem, to juz po tygodniu jest co jesc i co pic i mozna sie domagac wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:39 anders76 napisał: > Troche to przypomna stary dowcip o szybkiej poprawie ekonomi dowolnego kraju. > Nalezy wypowiedziec wojne USA, .. W Somalii bylo inaczej - nie zawsze dziala. Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Prosze wypowiedzieć wojnę USA i się poddać!! 02.02.10, 00:15 To jest najlepsze rozwiązanie!! Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 [...] 02.02.10, 00:36 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
fortis22 W Porto Rico tez w referendum było za USA 02.02.10, 01:05 to jedyne wyjście dla Haiti wyzebrac u Obamy podległość od USA. Odpowiedz Link Zgłoś
eman_man Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 01:35 Aneksja Haiti trwa w najlepsze. Symptomatyczne, że odbywa się to na trupach i gruzach. Odpowiedz Link Zgłoś
marek.lipski Rosja,Kuba,Wenezuela?USA reaguje w Haiti. 02.02.10, 02:49 To nie sa zarty.400 lekarzy kubanskich bylo i jest w Haiti. Wenezuela od razu reagowala z pomoca tak samo Rosja wysylajaca Il-76 na ktore USA nie wyrazilo zgody.Republika Dominikanska chciala wyslac wojsko....Lekarze bez granic oburzeni...Francja tez. www.zeit.de/politik/ausland/2010-01/haiti-hilfe-regionaler-machtkampf?page=all www.hispaniola.eu/news/1-aktuell/2092-haiti-befuerwortet-militaereinsatz-dominikansicher-soldaten.html USA byla przygotowana.Haitanczycy pragna stabilizacji. Maja nadzieje ze USA pomoze.A czy 12000 zolniezy USA plus UNO stworza stabilizacje?Czy tez 1994 rok? www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17122 Inna wersje pomocy USA przedstawiaja media w Rosji.Cytuja angielska,francuska,hiszpanska prase i politykow. de.rian.ru/world/20100121/124780679.html Castro mowi o okupacji. de.rian.ru/society/20100125/124813849.html Maszyna propagandowa o wplywy ruszyla.Skad my to znamy? Odpowiedz Link Zgłoś
waw-el Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 02:55 Amerykanie nie potrzebuja przejmowac wladzy, oni juz ja tam sprawuja. Teraz tyko trwa oglupianie opini publicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:35 waw-el napisał: > Amerykanie nie potrzebuja przejmowac wladzy, oni juz ja tam sprawuja. > Teraz tyko trwa oglupianie opini publicznej. Cos jak CCCP w 39 - narod prosi, to trza wziac (szczegolnie jak gazety pisza, ze narod prosi.) Odpowiedz Link Zgłoś
marek.lipski Haiti:Ropa naftowa i uran.USA,EU,Rosja walcza o 02.02.10, 03:32 wplywy.Kazdy dzien pomocy USA dla Haiti to sa setki tysiecy dolarow.Nie tylko pomoc dla Haiti w milionach ale i koszta wlasne. O tym sa doskonale poinformowani Rosjanie,ktorzy na Kubie, maja wplywy.A Kuba ma tez rezerwy ropy naftowej! www.guardian.co.uk/world/2008/oct/18/cuban-oil Perspektywy w Haiti sa wielkie:ropa naftowa(wiecej anizeli Wenezuela) i uran. www.seite3.ch/Haiti+Oel+Oel+Oel+/424995/detail.html nofretete1969.wordpress.com/2010/02/01/der-schicksalhafte-geologische-preis-genannt-haiti alles-schallundrauch.blogspot.com/2010/01/karte-der-bodenschatze-von-haiti.html alles-schallundrauch.blogspot.com/2010/01/haiti-hat-riesige-olreserven-und-uran.html www.haiti.lu/2010/01/haiti-hat-riesige-olreserven-und-uran bertjensen.ch/haiti-hat-riesige-oelreserven-und-uran Odpowiedz Link Zgłoś
hubert100 Re: Haiti:Ropa naftowa i uran.USA,EU,Rosja walcza 02.02.10, 03:51 Haiti podzielona pomiedzy US, Kanade i Francje.Udaja troche z ta pomoca ale plan jest oczyscic z czarnych. Ma to tez byc miejsce turystyczne na miare Hawai... www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17287 Odpowiedz Link Zgłoś
paolo74 Przejeliście w Bagdadzie 02.02.10, 05:00 Wygląda podobnie jak Port-au-Prince, tylko trzęsienia ziemi nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Naturalne trzęsienie? 02.02.10, 12:29 Już w końcówce lat 70-tych XX w pojęcie "wojna geologiczna" jako rodzaj prowadzenia działań wojennych, była terminem praktycznym, a nie teoretycznym. W tej chwili, naturalny charakter tego trzęsienia ziemi stoi pod znakiem zapytania. Odpowiedz Link Zgłoś