Dodaj do ulubionych

Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ...

01.02.10, 21:29
To samo będzie wkrótce w Wenezueli.
Obserwuj wątek
    • piotr.ny rany boskie, tylko nie to!!! 01.02.10, 21:53
      • business3 Ekspansja godna Juliusza Cezara... 01.02.10, 22:22
        Ekspansja godna Juliusza Cezara...
        • aplus no to brac Haiti do UE tylko co jest czarnych nie 01.02.10, 23:36
          lubicie ?

          Jeden wielki pic UE, jakies smiesznie male sumy na pomoc a pic
          ratownicy POjechali, POpatrzyli, POwrocili
        • feurig59 Re: Ekspansja godna Juliusza Cezara... 02.02.10, 03:00
          business3 napisał:

          > Ekspansja godna Juliusza Cezara...

          Nie sądzę. Imperium Romanum zwykle jednoczyło się z byłymi,
          podbitymi oponentami, przejmowało część ich zwyczajów, bóstw etc.,
          albo przynajmniej się z nimi zaznajomić i w ten sposób - wchłonąć.
          USA tego nie potrafią. Arogancką siłą drążą swoje idee i dziwią
          się: "Dlaczego nas nie kochają, skoro to my jesteśmy przecież ci
          DOBRZY?"
      • arius5 Oczywiscie, beda mogli potem emigrowac do USA 01.02.10, 23:27
        Wcale nie glupi pomysl, wolna emigracja i dobrobyt, zamiast zdychania w biedzie
        • feurig59 Re: Oczywiscie, beda mogli potem emigrowac do USA 02.02.10, 02:47
          arius5 napisał:

          > Wcale nie glupi pomysl, wolna emigracja i dobrobyt, zamiast
          zdychania w biedzie

          "Dobrobyt" za sprawą USA pukał w tym regionie niestety zawsze
          tylko do drzwi najbogatszych. Reszcie pozostawało zdychanie.
    • malkontent6 Niezupełnie 01.02.10, 22:04
      Cytat z artykułu:

      "rząd amerykański powinien się nami zająć".

      Zająć to nie znaczy przejąć władzę. Zająć to znaczy nakarmić,
      wyleczyć, odbudować dom itp.
    • ebiznes24eu łamstwa USA by usprawiedliwić aneksję Haiti 01.02.10, 22:11

      • bmc3i A chciałbys taki garb? 01.02.10, 22:52
      • mario-radyja a po co komu Haiti? 02.02.10, 01:26
        Następnego dnia będą mieli na kontynencie 9 mln nowych quasi-
        imigrantów niemówiących po angielsku, ale z pełnym prawem
        przemieszczania się. Nawet gdyby Obama chciał, to Senat mu nie
        pozwoli. Jedyne co może się zdarzyć, to umowa o bazie jak w
        Guantanamo.

        Prawda jest taka, że tego gorącego kartofla nikt nie chce. To tak
        jakby anektować getto. Sąsiednia Dominikana też ich nie anektuje, a
        nawet zamknęła granicę przed uchodźcami.

        Jedyna dla nich szansa to faktycznie jakaś misja zagraniczna
        wprowadzająca żmudne "nation building", które będzie trwać przez
        kolejne 30 lat. Kojarzę, że na Bałkanach pod auspicjami NATO było coś
        takiego robione. Może jakieś preferencje wolnego handlu, żeby wspomóc
        eksport. Ale tak naprawdę nie wiadomo co mieliby produkować, żeby się
        wyciągnąć z biedy.
    • rzwawiec Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:13
      HARPP- działa
      • zigzaur Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 22:16
        Problemem jest to, że w Polsce nie działa HACCP.
    • fnc Po pierwsze dac im amerykanskie wizy... 01.02.10, 22:16
      :) A po drugie kupic bilety do USA...
    • pio765 Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:20
      Wierzę, że rząd amerykański, nie pozostanie nieczuły na wołanie "bratniego" narodu, i weźmie ten kraj w "opiekę", sprawując rządy mądre i sprawiedliwe, Jak wszędzie, zresztą..
      • des4 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 22:34
        a od kiedy haitańczycy są "bratnim" narodem???

        inną sprawą jest to, że rządzić się sami nie umieją...
        • 300zl Już USA im pogało rzadzić: 01.02.10, 22:42
          "W 2004 doszło do zamieszek, wywołanych przez byłych wojskowych, stojących na
          czele szwadronów śmierci FRAPH, oraz gangi uliczne, zwane Armią Kanibali. Siły
          te utworzyły Rewolucyjny Front Oporu Artibonite, kierowany przez byłego szefa
          policji z czasów dyktatury Raoula Cédrasa, Guya Philippa i szefa gangu Armii
          Kanibali z Gonaïves, Buteura Metayera. Rebelia od początku miała dyskretne
          poparcie ze strony USA"
          • elka-sulzer Re: Już USA im pogało rzadzić: 01.02.10, 23:02
            300zl napisał:

            > "... Rebelia od początku miała dyskretne poparcie ze strony USA"

            Ostatnio rzad USA "dyskretnie poparl rebelie" w Hondurasie. Nie daj
            im bog jakichs kataklizmow zeby jak Haiti "lokalna prasa" nie
            zaczela donosic jak to Honduranczycy upraszaja sie by USA przejelo
            nad nimi "opieke".
            W latach 50-tych rzad amerykanski "dyskretnie poparl rebelie" w
            Iranie - operacja Ajax na imie miala, dla nieobeznanych. Czym sie
            to "poparcie" skonczylo, nie trzeba chyba nikomu przypominac.
        • feurig59 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:04
          des4 napisał:

          > a od kiedy haitańczycy są "bratnim" narodem???
          >
          > inną sprawą jest to, że rządzić się sami nie umieją...

          Wartoby zadać pytanie, kiedy tak na prawdę i DE FACTO im na to
          pozwolono.
    • maciekm007 Doktryna szoku 01.02.10, 22:23
      Doktryna szoku
      • elka-sulzer Re: Doktryna szoku 01.02.10, 22:34
        Ile to juz lat USA ma Haiti pod swoja "opieka"?

        USA opiekuje sie swoimi korporacjami na Haiti jak nikt inny. Co rusz
        to im tez eksperckiej "pomocy" w doborze glow panstwa. Ostatnio sie
        im jeden nie podobal to im "pomogli" zainstalowac tego obecnego
        Parvela, czy jak mu tam.
    • cr3 Polska! 01.02.10, 22:27
      Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek, rozwój nauki
      zamiast PiS, PO i moherowych beretów.
      • elka-sulzer Re: Polska! 01.02.10, 22:35
        cr3 napisał:

        >Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek,
        >rozwój nauki zamiast PiS, PO i moherowych beretów.

        Hehehe. Albo ironizujesz albo nic nie wiesz.
        • nie-tak Re: Polska! 01.02.10, 22:47
          elka-sulzer napisała:

          > cr3 napisał:
          >
          > >Niech przejmą władzę w Polsce! Od razu będzie dobrobyt, dostatek,
          > >rozwój nauki zamiast PiS, PO i moherowych beretów.
          >
          > Hehehe. Albo ironizujesz albo nic nie wiesz.
          **************

          najlepsze wyjście dla Polski i tak jest już od dawna Polska aparatem wykonawczym
          niezbyt czystych robot dla USA.

          -----------------------------------------------------------------
          • abc136 Re: Polska! 02.02.10, 00:25
            Wredna hamerykanska propaganda,przeciez ludzie tak w Polsce jak i na
            Haiti chca wladzy,no jakiej? rosyjskiej z fiutnem na czele.
        • paolo74 To ty nie widziałeś jankeskich moherów 02.02.10, 05:07
          Przy protestanckich moherach z USA, nasze RM to oaza liberalizmu i tolerancji. U nas też były procesy czarownic, ale w średniowieczu, a nie w 18 wieku!
    • pietrasagh Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 22:31
      A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś żołnierzy z np. Chin? I prorządowy dziennik podały, że koreańczycy chcą aby bratni naród chiński przeją władzę i pomógł im w odbudowie ich biednego kraju...
      Z resztą - Irak zaorali, zaorzą i Haiti. Kto by się tam jakimiś "brudasami" przejmował, nie ?...
      _ _ _ _ _ _ _ _ _____
      • kireta21 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 01.02.10, 23:25
        > A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś żołnierzy z np. Chin?

        Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby Koreańczycy z północy przyjęli chińskie wojsko
        równie gorąco jak Haitańczycy wojska amerykańskie. Po prostu, w pewnych
        sytuacjach, nawet obca okupacja wydaje się lepszym jutrem.
        • feurig59 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:02
          kireta21 napisał:

          > > A co jakby do Korei, po jakimś kataklizmie, wjechało 30 tyś
          żołnierzy z n
          > p. Chin?
          >
          > Wiesz, nie zdziwiłbym się, gdyby Koreańczycy z północy przyjęli
          chińskie wojsko
          > równie gorąco jak Haitańczycy wojska amerykańskie. Po prostu, w
          pewnych
          > sytuacjach, nawet obca okupacja wydaje się lepszym jutrem.

          ale tylko przez pewien czas...
    • tetratec Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętnie by 01.02.10, 22:43
      wprowadziło tam "demokrację i rządy prawa". A tak tylko pilnują by biedota
      przypadkiem im się na głowę nie zwaliła.
      • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 01.02.10, 23:08
        tetratec napisał:

        > Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni
        > wprowadziło tam "demokrację i rządy prawa". A tak tylko pilnują by biedota
        > przypadkiem im się na głowę nie zwaliła.

        Przestań pie...ć takie głodne farmazony.
        Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby Norwegię a nie Irak. A
        w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso?
        • kwicolek Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 01.02.10, 23:23
          geminix napisał:
          > Przestań pie...ć takie głodne farmazony.
          > Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby Norwegię
          a nie Irak.
          > A
          > w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso?

          W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej
          mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne.
          • feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 03:08
            kwicolek napisał:

            > geminix napisał:
            > > Przestań pie...ć takie głodne farmazony.
            > > Jakby Amerykanom zależało tylko na ropie to zaatakowaliby
            Norwegię
            > a nie Irak.
            > > A
            > > w Afganistanie jest ropa? No i co? Łyso?
            >
            > W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej
            > mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne.

            Nie tylko. Afganistan jest kluczowy geograficznie, jeżeli chodzi o
            przesyłanie ropy.
            • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:53
              feurig59 napisał:

              > Nie tylko. Afganistan jest kluczowy geograficznie, jeżeli chodzi o
              > przesyłanie ropy.

              Jasne i wydawaliby 10 mln dziennie na utrzymanie wątpliwie stabilnego regionu
              dla jakieś iluzji, że kiedyś zbudują coś (rurociąg, kolej?) do przesyłania ropy?
              Prędzej kupiliby 100 tankowców (taniej, szybciej, łatwiej)

              Przepraszam, ale bredzisz.
              • feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 11:53
                i te tankowce przeciągaliby na sznurach przez góry i obszary
                pustynne. spójż na mapę.
                • feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 12:29
                  ...i gaz. Zobacz czym jest choćby plan "Trans-Afganistan-Pipeline",
                  czym jest UNOCAL/Chevron/Halliburton i kto tam pracował (Condi
                  Rice,Cheney, Kissinger, etc.), lub lobbował za takimi, a nie innymi
                  rozwiązaniami, żeby z Turkmenistanu ciągnąć gaz i ropę przez
                  Afganistan do portów Morza Arabskiego, najlepiej zanim
                  zaczniesz wyrzucać komuś brednie.:)
                  pozdrawiam
                  • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 07:01
                    feurig59 napisał:

                    > ...i gaz. Zobacz czym jest choćby plan "Trans-Afganistan-Pipeline",
                    > czym jest UNOCAL/Chevron/Halliburton i kto tam pracował (Condi
                    > Rice,Cheney, Kissinger, etc.), lub lobbował za takimi, a nie innymi
                    > rozwiązaniami, żeby z Turkmenistanu ciągnąć gaz i ropę przez
                    > Afganistan do portów Morza Arabskiego, najlepiej zanim
                    > zaczniesz wyrzucać komuś brednie.:)
                    > pozdrawiam

                    Znowu bredzisz! A właściwie to co robisz to już nie brednie tylko KŁAMSTWA i
                    MANIPULACJA! Gdzie Ci wyprali mózg? w którym obozie szkoleniowym? W Palestynie
                    czy w Libii?

                    Napiszę tylko tyle (zainteresowani sprawdzą sami, że KŁAMIESZ bezczelnie)
                    Trans-Afganistan-Pipeline to projekt Turkmenistanu i Pakistanu z 1995 roku! A
                    Amerykanie do Afganistanu weszli dopiero w 2001. Przypomnę Ci (bo pewnie
                    lewacko-islamskie pranie mózgu pozbawiło Cię części pamięci), że po drodze byli
                    jeszcze talibowie- ich też oskarżysz o chęć czerpania brudnych zysków (bo
                    przecież według ideologii lewackiej zyski tylko mogą być brudne) z wydobycia i
                    transportu ropy przez Afganistan. A zresztą proszę bardzo: talibów mam głęboko w
                    dupie!
                    • elka-sulzer Re: geminix 03.02.10, 07:17
                      dobry czlowieku, nim sie zaczniesz unosic i zarzucac swoim rozmowcom
                      klamstwa sprawdz pierwej czy aby twoj rozmowca czasem nie ma racji
                      bo wyjdziesz na glaba, tak jak w tym przypadku.

                      Pogoogluj sobie UNOCAL/Taliban/ENRON/Thomas Gouttierre i troche
                      pomysl ... to tak na poczatek.




                    • feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 11:19
                      co na ten temat pisze ta cholerna i "lewacka" wikipedia
                      [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Trans-Afghanistan_Pipeline]
                      en.wikipedia.org/wiki/Trans-Afghanistan_Pipeline[/url]http://
                      i jeszcze jedno. starajmy się proszę DYSKUTOWA, a nie obrzucać
                      błotem i inwektywami, tylko dlatego, że ktoś ma inne zdanie,
                      dobrze? :)
                      • feurig59 Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 11:21
                        sorry , jakoś mi się źle zlinkowało. zobacz: Trans-Afghanistan-
                        Pipeline w wiki, najlepiej w dziale "history" Potem zarzucaj mi
                        kłamstwa.
                • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 03.02.10, 06:53
                  feurig59 napisał:

                  > i te tankowce przeciągaliby na sznurach przez góry i obszary
                  > pustynne. spójż na mapę.

                  A kto Ci powiedział, że Amerykanie muszą kupować ropę TYLKO od Turkmenistanu czy
                  Kazachstanu!?
                  Kolejna bzdura że Amerykanie to za wszelką cenę będą kupować ropę tam gdzie jest
                  największy burdel! Po co, ludzie, po co!?
                  Teoria spiskowa?

                  (poza tym spójrz do słownika)
          • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:57
            kwicolek napisał:

            > W Afganistanie ropy nie ma,ale są narkotyki.Dochody amerykańskiej
            > mafii z tego biznesu są pewnie porównywalne.

            Następny fantasta. Policz sobie koszty. Amerykanie to nie debile. Taniej byłoby
            im spacyfikować Kolumbię, Honduras i Wenezuelę (bliżej, sprzyjające rządy,
            ustabilizowane struktury wywiadowcze itd.).
        • eman_man Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 02:35
          Na wyspach Dodekanez również nie było ropy. Jak mniemam toczono o
          nie bitwy ze względu na złoża wysokoenergetycznego potasu, zawartego
          w rozległych plantacjach bananów.
          • geminix Re: Gdyby była ropa na Haiti to pewnie USA chętni 02.02.10, 06:59
            eman_man napisał:

            > Na wyspach Dodekanez również nie było ropy. Jak mniemam toczono o
            > nie bitwy ze względu na złoża wysokoenergetycznego potasu, zawartego
            > w rozległych plantacjach bananów.

            Tak, zaraz się dowiem, że Amerykanie przystąpili do I wojny światowej aby
            położyć łapę na francuskich zasobach sera. Ludzie, myślcie - to naprawdę nie boli!
    • metry.pl W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Putina 01.02.10, 23:08
      przejmie władzę nad Gruzją i wcieli ją do federacji. W Ameryce za dużo do powiedzenia mają idioci. Stanowczo za dużo. Polska powinna przygotowywać się powoli do ochłodzenia relacji z USA, bo (TAKI, obecny) sojusz z nimi to obciach i upodlenie.
      • michzajac Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 01.02.10, 23:17
        Bardzo to ciekawe: jak przychodzi co do czego to wszyscy uważają, że to
        OCZYWISTE, że USA wyśle żarcie i pieniądze. Potem , oczywiście , jak
        juz się tubylcy nażrą i z lekka odbudują to biorą sie do palenia
        amerykańskich flag i wycia Yankeee go home. Az się znowu cos zdarzy i
        Yankee znowu wysyłaja - jak głupi - żarcie , pieniądze i swoich
        żołnierzy , żeby tłukli swołocz co rabuje po ulicach. Zabawne.
        • mokos99 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 01.02.10, 23:46
          To fakt. Wenezuela ma mld z ropy ciekawe ile pomogła Haiti albo antyamerykańska
          Kuba.
          • makabrapolska Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 00:44
            Jako pierwszy dotarł samolot wenezuelski. Godzinę później wylądowali Kubańczycy
            – powiedział
            sekretarz ambasady Haiti w Wenezueli, Lesly Davies.
            Na Haiti od 12 lat 344 lekarzy i pielęgniarek niosło opiekę medyczną
            najbiedniejszej nacji Karaibów. Po kataklizmie natychmiast przybył samolot z 32
            lekarzami i 12 ton żywności i sprzętu.
            Pierwszym działaniem było uruchomienie 2 szpitali polowych, bo budynek szpitalny
            zawalił się.
            Według kubańskiego MSZ przez pierwsze dwie doby, do nocy 14 stycznia w 6
            punktach medycznych udzielono pomocy 2000 ofiar i przeprowadzono 111 operacji
            chirurgicznych.
            Korespondent CNN Steve Kastenbaum przyznał, że prowadzony przez Kubańczyków
            szpital uniwersytecki La Paz niesie nieocenioną pomoc przy wsparciu ekip z
            Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

            To niezwykłe. Świadczą wysokiej klasy pomoc medyczną osobom ciężko rannym;
            obsługują średnio 6­ tysięcy pacjentów dziennie; pracują non­stop 24 godziny na
            dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to jedno z niewielu miejsc w mieście, gdzie
            Haitańczycy mogą zgłosić się po pomoc i mieć uzasadnioną perspektywę przeżycia –
            zauważa korespondent CNN. Dr Mirta Roses, szefowa Panamerykańskiej Organizacji
            Zdrowia, która odwiedziła szpitale zorganizowane przez Kubę, wyraziła się o nich
            z najwyższą aprobatą. W ślad za tym rząd norweski przekazał 885 tys. dolarów na
            zakup lekarstw, środków opatrunkowych i wyposażenia dla szpitali prowadzonych przez
            Kubańczyków. 22 stycznia dwa statki ekspediowane przez Fidela Castro dowiozły
            wodę pitną, benzynę, zaopatrzenie i dary.
            Wenezuela posłała 14 ton żywności, wody i lekarstw samolotem. 22 stycznia do
            brzegów Haiti dotarły 4 statki wysłane przez prezydenta Hugo Cháveza, wiozące 5
            517 ton żywności i sprzętu.
            Włączył się w odbudowę portu w City Soleil, do którego trafić ma tankowiec z 3
            tys. baryłek paliwa. Uruchomił też most powietrzny, który docelowo ma dostarczać
            100 ton dziennie. Tworzą go
            3 maszyny Herkules 130 wenezuelskich sił zbrojnych oraz dwa IŁ­y 76 o ładowności
            40 ton każdy, skierowane przez Rosję. W Caracas gościł minister ds. obrony
            cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i
            likwidacji skutków klęsk żywiołowych Federacji Rosyjskiej, gen. Siergiej Szoguj.
            Ten bliski współpracownik Putina, mogący koordynować działania policji, straży
            pożarnej, służb medycznych,
            transportu i łączności w skali imperium, podpisał w styczniu umowę z Wenezuelą
            dotyczącą współpracy w dziedzinie obrony cywilnej. Chávez, raz wybroniwszy się
            przed puczem popieranym
            przez CIA, zabezpiecza się obserwując desant Amerykanów na Haiti.
            Również przez Caracas dotrą irańscy lekarze specjaliści od ratownictwa, wysłani
            z Teheranu przez tamtejszy rząd oraz Międzynarodowy Czerwony Półksiężyc. Chiny
            przysłały 60 ratowników.
            Tworzona jest brygada Petión­Bolivar złożona z inżynierów, budowlańców i
            przedstawicieli innych zawodów potrzebnych w odbudowie zniszczeń. Sami cywile –
            Haitańczycy i Wenezuelczycy.

            • inzynierwojtek Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 02:05
              makabrapolska napisał:

              > Jako pierwszy dotarł samolot wenezuelski. Godzinę później
              wylądowali Kubańczyc
              > y
              > – powiedział
              > sekretarz ambasady Haiti w Wenezueli, Lesly Davies.
              > Na Haiti od 12 lat 344 lekarzy i pielęgniarek niosło opiekę
              medyczną
              > najbiedniejszej nacji Karaibów. Po kataklizmie natychmiast przybył
              samolot z 32
              > lekarzami i 12 ton żywności i sprzętu.
              > Pierwszym działaniem było uruchomienie 2 szpitali polowych, bo
              budynek szpitaln
              > y
              > zawalił się.
              > Według kubańskiego MSZ przez pierwsze dwie doby, do nocy 14
              stycznia w 6
              > punktach medycznych udzielono pomocy 2000 ofiar i przeprowadzono
              111 operacji
              > chirurgicznych.
              > Korespondent CNN Steve Kastenbaum przyznał, że prowadzony przez
              Kubańczyków
              > szpital uniwersytecki La Paz niesie nieocenioną pomoc przy
              wsparciu ekip z
              > Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.
              >
              > To niezwykłe. Świadczą wysokiej klasy pomoc medyczną osobom
              ciężko rannym;
              > obsługują średnio 6­ tysięcy pacjentów dziennie; pracują non­stop 24
              godziny na
              > dobę, siedem dni w tygodniu. Jest to jedno z niewielu miejsc w
              mieście, gdzie
              > Haitańczycy mogą zgłosić się po pomoc i mieć uzasadnioną
              perspektywę przeżycia
              > –
              > zauważa korespondent CNN. Dr Mirta Roses, szefowa Panamerykańskiej
              Organizacji
              > Zdrowia, która odwiedziła szpitale zorganizowane przez Kubę,
              wyraziła się o nic
              > h
              > z najwyższą aprobatą. W ślad za tym rząd norweski przekazał 885
              tys. dolarów na
              > zakup lekarstw, środków opatrunkowych i wyposażenia dla szpitali
              prowadzonych p
              > rzez
              > Kubańczyków. 22 stycznia dwa statki ekspediowane przez Fidela
              Castro dowiozły
              > wodę pitną, benzynę, zaopatrzenie i dary.
              > Wenezuela posłała 14 ton żywności, wody i lekarstw samolotem. 22
              stycznia do
              > brzegów Haiti dotarły 4 statki wysłane przez prezydenta Hugo
              Cháveza, wiozące 5
              > 517 ton żywności i sprzętu.
              > Włączył się w odbudowę portu w City Soleil, do którego trafić ma
              tankowiec z 3
              > tys. baryłek paliwa. Uruchomił też most powietrzny, który docelowo
              ma dostarcza
              > ć
              > 100 ton dziennie. Tworzą go
              > 3 maszyny Herkules 130 wenezuelskich sił zbrojnych oraz dwa IŁ­y 76
              o ładownośc
              > i
              > 40 ton każdy, skierowane przez Rosję. W Caracas gościł minister
              ds. obrony
              > cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i
              > likwidacji skutków klęsk żywiołowych Federacji Rosyjskiej, gen.
              Siergiej Szoguj
              > .
              > Ten bliski współpracownik Putina, mogący koordynować działania
              policji, straży
              > pożarnej, służb medycznych,
              > transportu i łączności w skali imperium, podpisał w styczniu umowę
              z Wenezuelą
              > dotyczącą współpracy w dziedzinie obrony cywilnej. Chávez, raz
              wybroniwszy się
              > przed puczem popieranym
              > przez CIA, zabezpiecza się obserwując desant Amerykanów na Haiti.
              > Również przez Caracas dotrą irańscy lekarze specjaliści od
              ratownictwa, wysłani
              > z Teheranu przez tamtejszy rząd oraz Międzynarodowy Czerwony
              Półksiężyc. Chiny
              > przysłały 60 ratowników.
              > Tworzona jest brygada Petión­Bolivar złożona z inżynierów,
              budowlańców i
              > przedstawicieli innych zawodów potrzebnych w odbudowie zniszczeń.
              Sami cywile &
              > #8211;
              > Haitańczycy i Wenezuelczycy.
              >
              =====================================================================
              To, co kolega napisal jest poprostu nie tylko propaganda lewicy ale
              rowniez wielkim klamstwem. Tydzien temu wrocilem z Espanioli, gdzie
              uczestniczylem w transportowaniu ciezkiego sprzetu z portu w Puerto
              Plata do Port au Prince (w sumie okolo 30 "tirow"). Owszem byli
              Kubanczycy obok innych narodowosci karaibskich ale wsrod Amerykanow
              wygladali, jak kropla w morzu, jak mala gromadka zagubionych
              dzieciakow. Z Wenezuela to kolega przesadzil strasznie. Takich
              banialukow nawet w Caracas nie pisza!!! Co do Amerykanow w Haiti,
              prosze uwierzyc mi, oni sa tam tylko aby pomoc, nic wiecej.
              • feurig59 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 02:44
                Szacunek dla Pana Inżyniera i dla jego zaangażowania w pomoc
                Haitańczykom!
                Dokładna ocena tego, po co znalazły się tam siły zbrojne USA i czy
                tylko po to by nieść pomoc, chyba leży jednak poza Szanownego Pana
                kompetencjami.
        • feurig59 Re: W odpowiedzi na "miłosierdzie" USA, Rosja Put 02.02.10, 03:10
          michzajac napisał:

          > Bardzo to ciekawe: jak przychodzi co do czego to wszyscy uważają,
          że to
          > OCZYWISTE, że USA wyśle żarcie i pieniądze. Potem , oczywiście ,
          jak
          > juz się tubylcy nażrą i z lekka odbudują to biorą sie do palenia
          > amerykańskich flag i wycia Yankeee go home. Az się znowu cos
          zdarzy i
          > Yankee znowu wysyłaja - jak głupi - żarcie , pieniądze i swoich
          > żołnierzy , żeby tłukli swołocz co rabuje po ulicach. Zabawne.

          USA nigdy nie słało żarcia ni pieniędzy tam gdzie nie było do
          zrobienia interesu.:)
    • anders76 Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli tam ... 01.02.10, 23:51
      Troche to przypomna stary dowcip o szybkiej poprawie ekonomi dowolnego kraju.
      Nalezy wypowiedziec wojne USA, natychmiast wprowadza okupacje a potem zaczna
      pakowac pomoc powojenna. Jak wszystko pojdzie zgodnie z planem, to juz po
      tygodniu jest co jesc i co pic i mozna sie domagac wiecej.
      • kamyk39 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:39
        anders76 napisał:

        > Troche to przypomna stary dowcip o szybkiej poprawie ekonomi
        dowolnego kraju.
        > Nalezy wypowiedziec wojne USA, ..

        W Somalii bylo inaczej - nie zawsze dziala.
    • kozaczek3 Prosze wypowiedzieć wojnę USA i się poddać!! 02.02.10, 00:15
      To jest najlepsze rozwiązanie!!
      Amen.
    • kylax1 [...] 02.02.10, 00:36
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • fortis22 W Porto Rico tez w referendum było za USA 02.02.10, 01:05
      to jedyne wyjście dla Haiti wyzebrac u Obamy podległość od USA.
    • eman_man Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 01:35
      Aneksja Haiti trwa w najlepsze. Symptomatyczne, że odbywa się to na
      trupach i gruzach.
    • marek.lipski Rosja,Kuba,Wenezuela?USA reaguje w Haiti. 02.02.10, 02:49
      To nie sa zarty.400 lekarzy kubanskich bylo i jest w Haiti.
      Wenezuela od razu reagowala z pomoca tak samo Rosja wysylajaca
      Il-76 na ktore USA nie wyrazilo zgody.Republika Dominikanska
      chciala wyslac wojsko....Lekarze bez granic oburzeni...Francja tez.
      www.zeit.de/politik/ausland/2010-01/haiti-hilfe-regionaler-machtkampf?page=all
      www.hispaniola.eu/news/1-aktuell/2092-haiti-befuerwortet-militaereinsatz-dominikansicher-soldaten.html
      USA byla przygotowana.Haitanczycy pragna stabilizacji.
      Maja nadzieje ze USA pomoze.A czy 12000 zolniezy USA
      plus UNO stworza stabilizacje?Czy tez 1994 rok?
      www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17122
      Inna wersje pomocy USA przedstawiaja media w Rosji.Cytuja
      angielska,francuska,hiszpanska prase i politykow.
      de.rian.ru/world/20100121/124780679.html
      Castro mowi o okupacji.
      de.rian.ru/society/20100125/124813849.html
      Maszyna propagandowa o wplywy ruszyla.Skad my to znamy?
    • waw-el Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 02:55
      Amerykanie nie potrzebuja przejmowac wladzy, oni juz ja tam sprawuja.
      Teraz tyko trwa oglupianie opini publicznej.
      • kamyk39 Re: Media w USA: Na Haiti chcą, byśmy przejęli ta 02.02.10, 03:35
        waw-el napisał:

        > Amerykanie nie potrzebuja przejmowac wladzy, oni juz ja tam
        sprawuja.
        > Teraz tyko trwa oglupianie opini publicznej.

        Cos jak CCCP w 39 - narod prosi, to trza wziac
        (szczegolnie jak gazety pisza, ze narod prosi.)
    • marek.lipski Haiti:Ropa naftowa i uran.USA,EU,Rosja walcza o 02.02.10, 03:32
      wplywy.Kazdy dzien pomocy USA dla Haiti to sa setki tysiecy
      dolarow.Nie tylko pomoc dla Haiti w milionach ale i koszta wlasne.
      O tym sa doskonale poinformowani Rosjanie,ktorzy na Kubie,
      maja wplywy.A Kuba ma tez rezerwy ropy naftowej!
      www.guardian.co.uk/world/2008/oct/18/cuban-oil
      Perspektywy w Haiti sa wielkie:ropa naftowa(wiecej anizeli Wenezuela)
      i uran.
      www.seite3.ch/Haiti+Oel+Oel+Oel+/424995/detail.html
      nofretete1969.wordpress.com/2010/02/01/der-schicksalhafte-geologische-preis-genannt-haiti
      alles-schallundrauch.blogspot.com/2010/01/karte-der-bodenschatze-von-haiti.html
      alles-schallundrauch.blogspot.com/2010/01/haiti-hat-riesige-olreserven-und-uran.html
      www.haiti.lu/2010/01/haiti-hat-riesige-olreserven-und-uran
      bertjensen.ch/haiti-hat-riesige-oelreserven-und-uran
      • hubert100 Re: Haiti:Ropa naftowa i uran.USA,EU,Rosja walcza 02.02.10, 03:51
        Haiti podzielona pomiedzy US, Kanade i Francje.Udaja troche z ta pomoca ale plan
        jest oczyscic z czarnych. Ma to tez byc miejsce turystyczne na miare Hawai...

        www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17287

    • paolo74 Przejeliście w Bagdadzie 02.02.10, 05:00
      Wygląda podobnie jak Port-au-Prince, tylko trzęsienia ziemi nie było.
    • mm-18 Naturalne trzęsienie? 02.02.10, 12:29
      Już w końcówce lat 70-tych XX w pojęcie "wojna geologiczna" jako rodzaj
      prowadzenia działań wojennych, była terminem praktycznym, a nie teoretycznym.
      W tej chwili, naturalny charakter tego trzęsienia ziemi stoi pod znakiem
      zapytania.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka