Dodaj do ulubionych

Specjalne renty dla rodzin zmarłych

23.04.10, 15:19
Sa przeciez ubezpieczenia na zycie - jak to mówił cimoszewicz - trzeba sie było ubezpieczyc. Politycy sobie nawzajem przyznają renty specjalne a inni musza tyrac ...
Obserwuj wątek
    • spam_killer2 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:31
      Bardzo nieładnie. Elita polityczna przyznaje zstępnym elity
      politycznej przywileje, jakich nie doświadczy zwykły śmiertelnik
      dotknięty podobną tragedią.

      W tym kraju mediana emerytur mieści się w przedziale 800-1200
      złotych netto. Płacenie 2.000 złotych osobom małoletnim aż do 25
      r.ż. jest nieetyczne w stosunku do reszty społeczeństwa. Zwłaszcza,
      że są to pieniądze z naszych podatków.

      Chciałbym również zauważyć, że tak wysokie świadczenia oznaczają w
      co najmniej jednym znanym mi przypadku (totalnie ponadprzeciętnie
      dzieciaty w-ce marszałek z PIS-u) ewidentne POLEPSZENIE standardu
      życia rodziny zmarłego. A w przypadku tych zapomóg powinno chyba
      chodzić o wspomożenie potrzebujących, a nie fundowanie im życia
      jakiego wcześniej nie mieli.

      Jestem zniesmaczony.
      • sadowski.l Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:28
        Papieram ten głos rozsądku. Ja nie rozumiem dlaczego oni mają dostać renty specjalne. Co mają myśleć o tym wykupujący ubezpieczenia na życie ... i reszta bez takiego ubezpieczenia.
    • amonavis Sa w polsce ludzie, ktorzy dostaja 700 zl 23.04.10, 15:47
      renty za 30 lat pracy. A tu "specjalna" renta 2000 zl do 25 roku zycia.
      Pogratulowac sprawiedliwosci spolecznej. Nigdy wiecej na zadne wybory
      nie pojde!
    • emilly_davisson Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:54
      Tak, tak - są równi i równiejsi....
      Żona jednego z tragicznie zmarłych posłów dzięki wpływom męża zajmuje
      stanowisko kierownicze w jednej z rządowych agencji i zarabia pewnie tak od 5
      tyś zł w górę. Ich dziecko z głodu nie umiera.
    • anna12-3 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:56
      Ta hojnosc rzadu jest z naszych pieniedzy.Dzieci ofiar z racji zarobkow
      rodzicow,do najbiedniejszych nie nalezaly,to musza zyc w luksusie zafundowanym
      przez rzad.W Polsce jest tyle naprawde biednych dzieci,tyle sierot po
      pracownikach,ktorzy zgineli na posterunku w pracy np.po kierowcach,ktorzy nie
      z wlasnej winy zgineli na drodze itp.o nich rzad nawet nie chce
      wiedziec.Przykro mi,ze to pisze,ale uwazam za skandaliczna niesprawiedliwosc
      spoleczna ta szczegolna "troske" rzadu.
    • wlody1 To jest zwykłe skurwysyństwo 23.04.10, 16:09
      Z jakiej racji pzryznaje sie tak wysokie renty??? Tragedia nie usprawiedliwia tego w zadnym razie. Czy w ogóle się należą takie renty? Przecież nieraz dochodzi do wypadków np.policjantów na słuzbie-czy Ich rodziny Ich dzieci dostają renty? Jeżeli tak to czy w takiej wysokości???
      Smierć Pana Prezydenta podobno była bohaterska. Jak w takim razie określić śmierć żołnierzy na misjach? Jak ocenić śmierć policjanta na służbie? Przez tę całą szopkę wokół tej tragedii tracę szacunek do tego co się stało.

      Cholera,nie idę na wybory! Pierdzielę to! Nie ma partii która by zasługiwała na Mój głos...
    • spoizna Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:33
      Hojny jest donald ze swoimi sługusami jesli chodzi o nasze
      pieniądze,a co z dziecmi górników czy ci co ucierpieli podczas
      nawałnic .Niech Partje dbaja o dzieci swych członków.Nie dosć ze
      finansujemy te zorganizowane grupy przestemcze.PO- noc barabina
      karinkton czy ten słowik co go Bolek uwolnił tez maja dzieci moze im
      tez pomuc przecierz to tez ludzie .
    • ignorant75 Panie m. boni sprostowanie 23.04.10, 16:43
      Oni to dostaną od państwa czyli nas a nie was.
    • michal747 Mam nadzieję, że dzieci ofiar wszystkich wypadków 23.04.10, 16:48
      w Polsce bedą teraz otrzymywały takie renty.
    • ksenaa Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:52
      nie głosujmy na tych, którzy rozdają nasze pieniądze tak
      bezmyślnie !!!
      • ignorant75 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:23
        Tak z czystej ciekawości a na kogo chcesz głosować?
        Polacy zawsze byli traktowani jak "dojne krowy" przez wszystkie partie.
        Pseudo demokracja, pseudo prawo, pseudo wolny rynek itp. itd.
    • wlody1 Podstawa prawna 23.04.10, 17:34
      Ciekawe jaka jest podstawa prawna przyznawania takich rent! Uznaniowo??? Bo tragedia??? Na wszystko musi być przepis prawny. Jeżeli taki jest to może przyznawać wszystkim? A co z dziećmi niepełnosprawnymi których rodzice nie są w stanie zarobić na podstawowe życie? 2tys zł to bardzo dużo. Wystarczy policzyć ze Pani Putra dostanie 16tys zł plus renta na Nią samą? Zakładając że troje dzieci ma powyżej 25lat to dostanie 10+2 tys zł.
    • desiree_net Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:36
      Wszystko rozumiem , ze zostaly sieroty i wdowy ale w Polsce jest
      chyba wiecej sierot, ktore nie mialy rodzicow z pierwszych stron
      gazet i jakos nikt nie martwi sie wlasnie o te biedne dzieci. Czy
      sieroty waznych ludzi maja inne zoladki i potrzeby niz dzieci
      zwylkych zjadaczy chleba??? Przykre to!!!
    • desiree_net Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:41
      Renty powinien naliczac ZUS a nie poliycy!
    • mary_comes Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:42
      A jak wygląda sprzwa rodzin wojskowych z wypadku Casa, Też
      płakaliśmy nad ich losem...
    • mary_comes Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:54
      Juz na którymś forum podałam przykład Norwegii, gdzie każdy członek
      rodziny zmarłego otrzymuje rentę, która pozwoli zachowac
      dotychczasowy poziom życia każdej rodziny. Byłoby sprawiedliwie dla
      wszystkich.Utopijnie to brzmi, ale ...
      Tragedii nie da się przeliczyć na pieniądze. Współczuliśmy i
      płakaliśmy, a teraz nie pasują nam rekompensaty? To jest OK, tylko
      kto decyduje, która tragedia upoważnia do takiej, czy innej
      rekompensaty.
      Niech Panowie Politycy stworzą prawo, dzięki któremu unikniemy
      niestosownych komentarzy, że dano za dużo, lub zbyt mało.
      A swoją droga interesuje mnie los tych rodzin z wcześniejszej
      katastrofy, bo pamiętam obietnice i przepychanki na pogrzebie. Pana
      Kamińskiego oglądającego miejsce wypadku Casy też pamiętam...
    • second.ibum Czy to jest standardowe zachowanie czy tylko 23.04.10, 18:32
      elita się uwłaszcza na naszych garbach? Jeśli ktoś bliski zginie w takim
      wypadku można liczyć na podobne zapomogi?
    • renabar Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:18
      Czy renty specjalne są zamiast renty, którą dostają dzieci pracującego rodzica
      do ukończenia nauki (a nie 25 roku życia) czy oprócz?
    • jobaz Wszyscy zapiszmy się do partii i na posłów. 23.04.10, 19:21
      Zasłyszane diś, w dziale spożywczym marketu z niemiecką nazwą w
      logo, gdzieś w miasteczku na odległej od centrum prowincji. Opisuje
      i cyt. dokładnie.
      Spotykają sie przy pułkach z tanimi topionymi serkami dwie znajome.
      Jedna znich uskarża sie drugiej;
      ,,Wszystko cholera drożeje. Spółdzielnia podniosła nam czynsze o
      50%. Dwójka małych dzieci i bezrobotny mąż.Tylko sie powiesić. Na to
      druga. Niech twój stary zapisze sie do jakiejś partii. Najlepiej do
      pisu. Niech się wybierze do parlamentu.
      No a potem z prezydentem (Jarek będzie na pewno) w samolot i do
      ruskiego w podróż. Da Bóg, że sie rozbiją. Kochana biskupi na
      pogrzebie, posmiertne odznaczenia, sława w telewizji i tytuły
      bohatera, tobie dożywotnia renta a dzieciom do ukończenia studiów
      renta powyżej średniej krajówej z coroczną rewaloryzacją o stope
      inflacji. Kochaniutka, troche opłaczecie mężą apotem dostatnie życie
      i żadnych kłopotów. Na to ta pierwsza. No tak, tylko mój Krzychu w
      zyciu do tej zgraji nierobów i cwaniaków sie ngdy nie zapisze. No to
      nie narzekaj. Musisz byc biedna odrzekła, dobrze życząca".

      Ku pamięci naszych prawnuków, którym być może uda się stworzyć tu
      miedzy Odrą a Bugiem normalny praworządny kraj, zapisane.
    • jogar Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:30
      Jasne. A dlaczego nie byli ubezpieczeni od smierci? To my
      śmiertelnicy musimy a oni nie? To jest skandal. A czy ta renta to
      dodatkowa obok tej z ZUS? Jezeli tak to kolejny skandal.
      • piggy1 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 25.04.10, 02:03
        Oczywiście, że dodatkowa - bo specjalna. A z ZUS-u będzie i tak
        całkiem niezła, bo zarobki tragicznie zmarłych były więcej niz
        dobre.
    • stgosc Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:45
      Kiedy wybrańcy będą rozliczani?
    • antrejka Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:54
      Rozumiem, że członkowie rządu (ze swoich prywatnych funduszy) złożyli się na
      zapomogi, i będą składać się na renty. Jeśli nie, to gdzie w budżecie znaleźli
      'wolne środki', albo komu odjęli. Przypuszczam, że zmarli (jak wszyscy inni)
      płacili składki na ZUS, od swoich niemałych zarobków; więc dostaną renty i
      dzieci i wdowy. Oprócz ZUS-owskich jeszcze specjalne?! To ja po studiach,
      pracując w budżetówce i zarabiając niewiele ponad 2000 zł brutto, mam ich
      utrzymywać?! Oni są ważniejsi?! A dzieci i wdowy, których jedyny żywiciel
      rodziny zginął tragicznie (n.p. w innym wypadku komunikacyjnym, nie z własnej
      winy), im ma wystarczyć ZUS. I to ma być równe traktowanie wszystkich
      obywateli?! Może trzeba to zgłosić do Trybunału Konstytucyjnego, albo do
      Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu?
      • piggy1 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 25.04.10, 02:08
        To jest bardzo dobry pomysł. Może złożymy jakiś zbiorowy,
        gigantyczny pozew? Jestem za! Mój mail - piggy1@gazeta.pl
    • rekin761 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 20:14
      i znowu biedni dostają wielkie G... a tzw elita po 2000, czy to uczciwe Tusk?
      to jest chamstwo i kradzież w żywe oczy na tych co płacą podatki
      • adam_skowron może być i po 100tys ale NIE z naszych podtków! 23.04.10, 21:28
        równi i równiejsi??? Co ma zrobić żona p.Putry? To samo co inne, samotne i
        niepracujące matki 8 dzieci, Iśc po zapomoge do Mopsu! Taki mamy system, W czym
        te dzieci sa lepsze od innych będacych w takiej samj sytuacji? No w czym? Tatus
        parlamentarzysta stawia je ponad prawem? Zapomogi, renty specjalne, stypendia?
        Tydzien temu zginął górnik, Jego dzieci sa gorsze? To nam rząd chce powiedziec?
        Zadba o swoich a reszt ma w d..? W tym kraju sa oceany nędzy, a rząd robi taki
        numer i jest z siebie dumny? To skandal,
    • elika96 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:31
      Jak to jest możliwe? Bez żenady i wstydu, dzieciom polityków
      tzw. "elit" przyznano niewiarygodnie wysokie świadczenia. Przecież
      kwota przyznana na jedno dziecko to niejednorotnie pensja rodzica
      dwojga lub więcej dzieci. Jak to jest możliwe, że w państwie
      demokratycznym są inne prawa dla pospólstwa, a inne dla elit.
      Dlaczego nie pracujące małżonki nie mogą podjąc pracy, dlaczego dla
      tych wybranych dzieci już dzisiaj oprócz zapomóg, rent specjalnych
      (prawdopodobnie niezależnie od świadczeń z ZUS)planuje się staże,
      stypendia itp. co z innymi dziecmi, które straciły jednego z
      rodziców, a wielu przypadkach oboje? co z dziecmi chorymi dla
      których brak pieniędzy na leczenie czy rehabilitacje? takie pytania
      można mnożyc, jestem oburzona!

    • vito3 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:32
      WOLNOSC ROWNOSC BRATERSTWO SOLIDARNOSC oj boni boni nie dostregasz
      ze jestes poltyczna kurwa bo tkwisz miedzy kurwami
    • jagpoljer Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:41
      Mówi sie bez przerwy w mediach (bez wyjątku), że pod Smoleńskim;
      tragicznie zmarli lub polegli; ,,w misji, w służbie Rzeczpospolitej,
      państwu polskiemu itd.". Dlatego panstwo, czyli podatnicy,musi zabać
      o materialny los ich najbliższych. Rzecz w tym, iż na służbie tobyli;
      -członkowie załogi,
      -pracownicy kancelarii prezydenckiej, bo byli podwładnymi prezydenta
      i udawali sie tam bezposrednio lub pośrednio z jego polecenia,
      -dowódcy wojskowi, ponieważ prezydent jest ich zwierzchnikiem.
      ( na gruncie przepisów prawa w odniesieniu do tej sytuacji możnaby
      dyskutować).
      -pracownicy BORU
      -urzednicy ministerialni, którym Premier wydał polecenie
      uczestnictwa.
      Pzostali tragicznie zmarli(niepolegli) udali sie tam zwlasnej i nie
      przeymuszonej woli,kierując sie zreszta nie tylko motywami złożenia
      poklonu ofiarom Katynia, a interesu politycznego. Posłowie,
      senatorzy, a takze wicemarszłkowie, cznkowie rodzin katyńskich,udli
      sie tam bez żadnych formalnie- prawnych nakazów. Jak najbardziej ich
      uczestnictwo powinno byc traktowane jako pobyt prywatny. Pywatnie
      byli zaproszeni przez prezydenta do samolutu rzadowego.
      W tej sytuacji nie zachodzą przesłanki a by ich smierc była
      traktowana jak osób wykonujacych obowiązki słuzbowe, bo to nie
      zgodne z faktami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka