sadowski.l 23.04.10, 15:19 Sa przeciez ubezpieczenia na zycie - jak to mówił cimoszewicz - trzeba sie było ubezpieczyc. Politycy sobie nawzajem przyznają renty specjalne a inni musza tyrac ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
spam_killer2 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:31 Bardzo nieładnie. Elita polityczna przyznaje zstępnym elity politycznej przywileje, jakich nie doświadczy zwykły śmiertelnik dotknięty podobną tragedią. W tym kraju mediana emerytur mieści się w przedziale 800-1200 złotych netto. Płacenie 2.000 złotych osobom małoletnim aż do 25 r.ż. jest nieetyczne w stosunku do reszty społeczeństwa. Zwłaszcza, że są to pieniądze z naszych podatków. Chciałbym również zauważyć, że tak wysokie świadczenia oznaczają w co najmniej jednym znanym mi przypadku (totalnie ponadprzeciętnie dzieciaty w-ce marszałek z PIS-u) ewidentne POLEPSZENIE standardu życia rodziny zmarłego. A w przypadku tych zapomóg powinno chyba chodzić o wspomożenie potrzebujących, a nie fundowanie im życia jakiego wcześniej nie mieli. Jestem zniesmaczony. Odpowiedz Link Zgłoś
sadowski.l Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:28 Papieram ten głos rozsądku. Ja nie rozumiem dlaczego oni mają dostać renty specjalne. Co mają myśleć o tym wykupujący ubezpieczenia na życie ... i reszta bez takiego ubezpieczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
amonavis Sa w polsce ludzie, ktorzy dostaja 700 zl 23.04.10, 15:47 renty za 30 lat pracy. A tu "specjalna" renta 2000 zl do 25 roku zycia. Pogratulowac sprawiedliwosci spolecznej. Nigdy wiecej na zadne wybory nie pojde! Odpowiedz Link Zgłoś
emilly_davisson Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:54 Tak, tak - są równi i równiejsi.... Żona jednego z tragicznie zmarłych posłów dzięki wpływom męża zajmuje stanowisko kierownicze w jednej z rządowych agencji i zarabia pewnie tak od 5 tyś zł w górę. Ich dziecko z głodu nie umiera. Odpowiedz Link Zgłoś
anna12-3 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 15:56 Ta hojnosc rzadu jest z naszych pieniedzy.Dzieci ofiar z racji zarobkow rodzicow,do najbiedniejszych nie nalezaly,to musza zyc w luksusie zafundowanym przez rzad.W Polsce jest tyle naprawde biednych dzieci,tyle sierot po pracownikach,ktorzy zgineli na posterunku w pracy np.po kierowcach,ktorzy nie z wlasnej winy zgineli na drodze itp.o nich rzad nawet nie chce wiedziec.Przykro mi,ze to pisze,ale uwazam za skandaliczna niesprawiedliwosc spoleczna ta szczegolna "troske" rzadu. Odpowiedz Link Zgłoś
wlody1 To jest zwykłe skurwysyństwo 23.04.10, 16:09 Z jakiej racji pzryznaje sie tak wysokie renty??? Tragedia nie usprawiedliwia tego w zadnym razie. Czy w ogóle się należą takie renty? Przecież nieraz dochodzi do wypadków np.policjantów na słuzbie-czy Ich rodziny Ich dzieci dostają renty? Jeżeli tak to czy w takiej wysokości??? Smierć Pana Prezydenta podobno była bohaterska. Jak w takim razie określić śmierć żołnierzy na misjach? Jak ocenić śmierć policjanta na służbie? Przez tę całą szopkę wokół tej tragedii tracę szacunek do tego co się stało. Cholera,nie idę na wybory! Pierdzielę to! Nie ma partii która by zasługiwała na Mój głos... Odpowiedz Link Zgłoś
spoizna Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:33 Hojny jest donald ze swoimi sługusami jesli chodzi o nasze pieniądze,a co z dziecmi górników czy ci co ucierpieli podczas nawałnic .Niech Partje dbaja o dzieci swych członków.Nie dosć ze finansujemy te zorganizowane grupy przestemcze.PO- noc barabina karinkton czy ten słowik co go Bolek uwolnił tez maja dzieci moze im tez pomuc przecierz to tez ludzie . Odpowiedz Link Zgłoś
ignorant75 Panie m. boni sprostowanie 23.04.10, 16:43 Oni to dostaną od państwa czyli nas a nie was. Odpowiedz Link Zgłoś
michal747 Mam nadzieję, że dzieci ofiar wszystkich wypadków 23.04.10, 16:48 w Polsce bedą teraz otrzymywały takie renty. Odpowiedz Link Zgłoś
ksenaa Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 16:52 nie głosujmy na tych, którzy rozdają nasze pieniądze tak bezmyślnie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
ignorant75 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:23 Tak z czystej ciekawości a na kogo chcesz głosować? Polacy zawsze byli traktowani jak "dojne krowy" przez wszystkie partie. Pseudo demokracja, pseudo prawo, pseudo wolny rynek itp. itd. Odpowiedz Link Zgłoś
wlody1 Podstawa prawna 23.04.10, 17:34 Ciekawe jaka jest podstawa prawna przyznawania takich rent! Uznaniowo??? Bo tragedia??? Na wszystko musi być przepis prawny. Jeżeli taki jest to może przyznawać wszystkim? A co z dziećmi niepełnosprawnymi których rodzice nie są w stanie zarobić na podstawowe życie? 2tys zł to bardzo dużo. Wystarczy policzyć ze Pani Putra dostanie 16tys zł plus renta na Nią samą? Zakładając że troje dzieci ma powyżej 25lat to dostanie 10+2 tys zł. Odpowiedz Link Zgłoś
desiree_net Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:36 Wszystko rozumiem , ze zostaly sieroty i wdowy ale w Polsce jest chyba wiecej sierot, ktore nie mialy rodzicow z pierwszych stron gazet i jakos nikt nie martwi sie wlasnie o te biedne dzieci. Czy sieroty waznych ludzi maja inne zoladki i potrzeby niz dzieci zwylkych zjadaczy chleba??? Przykre to!!! Odpowiedz Link Zgłoś
desiree_net Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:41 Renty powinien naliczac ZUS a nie poliycy! Odpowiedz Link Zgłoś
mary_comes Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:42 A jak wygląda sprzwa rodzin wojskowych z wypadku Casa, Też płakaliśmy nad ich losem... Odpowiedz Link Zgłoś
mary_comes Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 17:54 Juz na którymś forum podałam przykład Norwegii, gdzie każdy członek rodziny zmarłego otrzymuje rentę, która pozwoli zachowac dotychczasowy poziom życia każdej rodziny. Byłoby sprawiedliwie dla wszystkich.Utopijnie to brzmi, ale ... Tragedii nie da się przeliczyć na pieniądze. Współczuliśmy i płakaliśmy, a teraz nie pasują nam rekompensaty? To jest OK, tylko kto decyduje, która tragedia upoważnia do takiej, czy innej rekompensaty. Niech Panowie Politycy stworzą prawo, dzięki któremu unikniemy niestosownych komentarzy, że dano za dużo, lub zbyt mało. A swoją droga interesuje mnie los tych rodzin z wcześniejszej katastrofy, bo pamiętam obietnice i przepychanki na pogrzebie. Pana Kamińskiego oglądającego miejsce wypadku Casy też pamiętam... Odpowiedz Link Zgłoś
second.ibum Czy to jest standardowe zachowanie czy tylko 23.04.10, 18:32 elita się uwłaszcza na naszych garbach? Jeśli ktoś bliski zginie w takim wypadku można liczyć na podobne zapomogi? Odpowiedz Link Zgłoś
renabar Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:18 Czy renty specjalne są zamiast renty, którą dostają dzieci pracującego rodzica do ukończenia nauki (a nie 25 roku życia) czy oprócz? Odpowiedz Link Zgłoś
jobaz Wszyscy zapiszmy się do partii i na posłów. 23.04.10, 19:21 Zasłyszane diś, w dziale spożywczym marketu z niemiecką nazwą w logo, gdzieś w miasteczku na odległej od centrum prowincji. Opisuje i cyt. dokładnie. Spotykają sie przy pułkach z tanimi topionymi serkami dwie znajome. Jedna znich uskarża sie drugiej; ,,Wszystko cholera drożeje. Spółdzielnia podniosła nam czynsze o 50%. Dwójka małych dzieci i bezrobotny mąż.Tylko sie powiesić. Na to druga. Niech twój stary zapisze sie do jakiejś partii. Najlepiej do pisu. Niech się wybierze do parlamentu. No a potem z prezydentem (Jarek będzie na pewno) w samolot i do ruskiego w podróż. Da Bóg, że sie rozbiją. Kochana biskupi na pogrzebie, posmiertne odznaczenia, sława w telewizji i tytuły bohatera, tobie dożywotnia renta a dzieciom do ukończenia studiów renta powyżej średniej krajówej z coroczną rewaloryzacją o stope inflacji. Kochaniutka, troche opłaczecie mężą apotem dostatnie życie i żadnych kłopotów. Na to ta pierwsza. No tak, tylko mój Krzychu w zyciu do tej zgraji nierobów i cwaniaków sie ngdy nie zapisze. No to nie narzekaj. Musisz byc biedna odrzekła, dobrze życząca". Ku pamięci naszych prawnuków, którym być może uda się stworzyć tu miedzy Odrą a Bugiem normalny praworządny kraj, zapisane. Odpowiedz Link Zgłoś
jogar Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:30 Jasne. A dlaczego nie byli ubezpieczeni od smierci? To my śmiertelnicy musimy a oni nie? To jest skandal. A czy ta renta to dodatkowa obok tej z ZUS? Jezeli tak to kolejny skandal. Odpowiedz Link Zgłoś
piggy1 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 25.04.10, 02:03 Oczywiście, że dodatkowa - bo specjalna. A z ZUS-u będzie i tak całkiem niezła, bo zarobki tragicznie zmarłych były więcej niz dobre. Odpowiedz Link Zgłoś
stgosc Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:45 Kiedy wybrańcy będą rozliczani? Odpowiedz Link Zgłoś
antrejka Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 19:54 Rozumiem, że członkowie rządu (ze swoich prywatnych funduszy) złożyli się na zapomogi, i będą składać się na renty. Jeśli nie, to gdzie w budżecie znaleźli 'wolne środki', albo komu odjęli. Przypuszczam, że zmarli (jak wszyscy inni) płacili składki na ZUS, od swoich niemałych zarobków; więc dostaną renty i dzieci i wdowy. Oprócz ZUS-owskich jeszcze specjalne?! To ja po studiach, pracując w budżetówce i zarabiając niewiele ponad 2000 zł brutto, mam ich utrzymywać?! Oni są ważniejsi?! A dzieci i wdowy, których jedyny żywiciel rodziny zginął tragicznie (n.p. w innym wypadku komunikacyjnym, nie z własnej winy), im ma wystarczyć ZUS. I to ma być równe traktowanie wszystkich obywateli?! Może trzeba to zgłosić do Trybunału Konstytucyjnego, albo do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu? Odpowiedz Link Zgłoś
piggy1 Re: Specjalne renty dla rodzin zmarłych 25.04.10, 02:08 To jest bardzo dobry pomysł. Może złożymy jakiś zbiorowy, gigantyczny pozew? Jestem za! Mój mail - piggy1@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
rekin761 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 20:14 i znowu biedni dostają wielkie G... a tzw elita po 2000, czy to uczciwe Tusk? to jest chamstwo i kradzież w żywe oczy na tych co płacą podatki Odpowiedz Link Zgłoś
adam_skowron może być i po 100tys ale NIE z naszych podtków! 23.04.10, 21:28 równi i równiejsi??? Co ma zrobić żona p.Putry? To samo co inne, samotne i niepracujące matki 8 dzieci, Iśc po zapomoge do Mopsu! Taki mamy system, W czym te dzieci sa lepsze od innych będacych w takiej samj sytuacji? No w czym? Tatus parlamentarzysta stawia je ponad prawem? Zapomogi, renty specjalne, stypendia? Tydzien temu zginął górnik, Jego dzieci sa gorsze? To nam rząd chce powiedziec? Zadba o swoich a reszt ma w d..? W tym kraju sa oceany nędzy, a rząd robi taki numer i jest z siebie dumny? To skandal, Odpowiedz Link Zgłoś
elika96 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:31 Jak to jest możliwe? Bez żenady i wstydu, dzieciom polityków tzw. "elit" przyznano niewiarygodnie wysokie świadczenia. Przecież kwota przyznana na jedno dziecko to niejednorotnie pensja rodzica dwojga lub więcej dzieci. Jak to jest możliwe, że w państwie demokratycznym są inne prawa dla pospólstwa, a inne dla elit. Dlaczego nie pracujące małżonki nie mogą podjąc pracy, dlaczego dla tych wybranych dzieci już dzisiaj oprócz zapomóg, rent specjalnych (prawdopodobnie niezależnie od świadczeń z ZUS)planuje się staże, stypendia itp. co z innymi dziecmi, które straciły jednego z rodziców, a wielu przypadkach oboje? co z dziecmi chorymi dla których brak pieniędzy na leczenie czy rehabilitacje? takie pytania można mnożyc, jestem oburzona! Odpowiedz Link Zgłoś
vito3 Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:32 WOLNOSC ROWNOSC BRATERSTWO SOLIDARNOSC oj boni boni nie dostregasz ze jestes poltyczna kurwa bo tkwisz miedzy kurwami Odpowiedz Link Zgłoś
jagpoljer Specjalne renty dla rodzin zmarłych 23.04.10, 21:41 Mówi sie bez przerwy w mediach (bez wyjątku), że pod Smoleńskim; tragicznie zmarli lub polegli; ,,w misji, w służbie Rzeczpospolitej, państwu polskiemu itd.". Dlatego panstwo, czyli podatnicy,musi zabać o materialny los ich najbliższych. Rzecz w tym, iż na służbie tobyli; -członkowie załogi, -pracownicy kancelarii prezydenckiej, bo byli podwładnymi prezydenta i udawali sie tam bezposrednio lub pośrednio z jego polecenia, -dowódcy wojskowi, ponieważ prezydent jest ich zwierzchnikiem. ( na gruncie przepisów prawa w odniesieniu do tej sytuacji możnaby dyskutować). -pracownicy BORU -urzednicy ministerialni, którym Premier wydał polecenie uczestnictwa. Pzostali tragicznie zmarli(niepolegli) udali sie tam zwlasnej i nie przeymuszonej woli,kierując sie zreszta nie tylko motywami złożenia poklonu ofiarom Katynia, a interesu politycznego. Posłowie, senatorzy, a takze wicemarszłkowie, cznkowie rodzin katyńskich,udli sie tam bez żadnych formalnie- prawnych nakazów. Jak najbardziej ich uczestnictwo powinno byc traktowane jako pobyt prywatny. Pywatnie byli zaproszeni przez prezydenta do samolutu rzadowego. W tej sytuacji nie zachodzą przesłanki a by ich smierc była traktowana jak osób wykonujacych obowiązki słuzbowe, bo to nie zgodne z faktami. Odpowiedz Link Zgłoś