Dodaj do ulubionych

Zamach na słowa

23.04.10, 21:33
„Jeżeli jedna osoba miała ojca, a może nawet i matkę w Komunistycznej Partii
Polski i funkcjonuje w jakimś środowisku – a takie osoby są również po prawej
stronie sceny – jest to bez znaczenia. Jeśli jednak istnieje całe środowisko
[Gazety Wyborczej – red. Polityki], w którym praktycznie wszystkie osoby miały
rodziców w KPP i na dodatek te osoby mają potężny instrument oddziaływania na
świadomość Polaków, to pojawia się problem. Zwłaszcza że na łamach tego
potężnego instrumentu pewne idee KPP (...) mają swoją kontynuację. Elementem
kontynuacji jest radykalne kwestionowanie wartości narodowych. W moim
przekonaniu KPP była w całym tysiącleciu polskich dziejów środowiskiem
najgorszym (...). Jestem gotów bronić tezy, że nastawienie owej potężnej
gazety, to poczucie misji – w moim przekonaniu bardzo szkodliwej dla Polski –
bierze się właśnie z tamtej spuścizny”.
Źródło: Jarosław Kaczyński, cytat za Polityką z dnia 25 marca 2006 roku

Obserwuj wątek
    • miroslaw.veritas Re: Zamach na słowa 24.04.10, 07:54
      cynglisciplujajademnienawisci napisała:

      > „Jeżeli jedna osoba miała ojca, a może nawet i matkę w Komunistycznej Par
      > tii
      > Polski i funkcjonuje w jakimś środowisku – a takie osoby są również po pr
      > awej
      > stronie sceny – jest to bez znaczenia. Jeśli jednak istnieje całe środowi
      > sko
      > [Gazety Wyborczej – red. Polityki], w którym praktycznie wszystkie osoby
      > miały
      > rodziców w KPP i na dodatek te osoby mają potężny instrument oddziaływania na
      > świadomość Polaków, to pojawia się problem. Zwłaszcza że na łamach tego
      > potężnego instrumentu pewne idee KPP (...) mają swoją kontynuację. Elementem
      > kontynuacji jest radykalne kwestionowanie wartości narodowych. W moim
      > przekonaniu KPP była w całym tysiącleciu polskich dziejów środowiskiem
      > najgorszym (...). Jestem gotów bronić tezy, że nastawienie owej potężnej
      > gazety, to poczucie misji – w moim przekonaniu bardzo szkodliwej dla Pols
      > ki –
      > bierze się właśnie z tamtej spuścizny”.
      > Źródło: Jarosław Kaczyński, cytat za Polityką z dnia 25 marca 2006 roku
      >

      ile razy mozna pytac?

      Mein Liebchen,was willst Du genau?!
    • miroslaw.veritas Zamach na słowa 24.04.10, 08:05
      Przewodniczacy Episkopatu abp.J.Michalik podczas
      mszy rezurekcyjnej w Przemyslu powiedzial-narod
      ...ma mozliwosc budzenia swojej spolecznej swiadomosci..
      ...m.in. dzieki mediom ojca RYDZYKA -narod podtrzymuje
      Radio Maryja...
      ps.
      wiedenski rabin,kiedy Adolf Hitler wkraczal do
      Austrii,mial powiedziec,ze
      "...sytuacja jest grozna,ale nie powazna".
      • cynglisciplujajademnienawisci Zamach UBekistanu na Polskę dokonało bydło UBolski 24.04.10, 08:39
        Michnik powiedział:
        - należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Nie będe
        ukrywał, że coś mieliśmy wspólnego z trockizmem. Uważałem, że
        komunistyczna Polska to moja Polska.
        - Normalny człowiek z normalnego domu kiedy kończył szkołę,
        wiedział, że ci rządzący komuniści to są oprawcy, zbrodniarze, że
        mogą zabić, złamać życie. To rodziło strach. Ja uważałem, że
        komuniści wprawdzie popełniają błędy ideologiczne, bo nie dość
        uważnie przeczytali Marksa i Lenina, ale że to da się naprostować.
        Wystarczy ich trochę oświecić, przekonać, zmusić do czytania (...)
        - Tradycyjnie przywykliśmy sądzić, że religijność i Kościół to
        synonimy wstecznictwa i tępego Ciemnogrodu. Z tej perspektywy wzrost
        indyferentyzmu religinego traktowany był przez nas jako naturalny
        sojusznik umysłowego i moralnego postępu.
        - Generał Kiszczak jest człowiekiem honoru
        - Odpieprzcie się od generała! (Jaruzelskiego)
        - Uwłaszczenie nomenklatury, a także nowej biurokracji jest faktem
        (...). Nie myślę, by była to zbyt wysoka cena za rozbrojenie
        sił "starego porządku" i wpisanie ich w system demokracji
        parlamentarnej i gospodarki rynkowej
        • miroslaw.veritas Re: Zamach UBekistanu na Polskę dokonało bydło UB 24.04.10, 09:26
          cynglisciplujajademnienawisci napisała:

          > Michnik powiedział:
          > - należałem do komunistów w sześćdziesiątych latach. Nie będe
          > ukrywał, że coś mieliśmy wspólnego z trockizmem. Uważałem, że
          > komunistyczna Polska to moja Polska.
          > - Normalny człowiek z normalnego domu kiedy kończył szkołę,
          > wiedział, że ci rządzący komuniści to są oprawcy, zbrodniarze, że
          > mogą zabić, złamać życie. To rodziło strach. Ja uważałem, że
          > komuniści wprawdzie popełniają błędy ideologiczne, bo nie dość
          > uważnie przeczytali Marksa i Lenina, ale że to da się naprostować.
          > Wystarczy ich trochę oświecić, przekonać, zmusić do czytania (...)
          > - Tradycyjnie przywykliśmy sądzić, że religijność i Kościół to
          > synonimy wstecznictwa i tępego Ciemnogrodu. Z tej perspektywy wzrost
          > indyferentyzmu religinego traktowany był przez nas jako naturalny
          > sojusznik umysłowego i moralnego postępu.
          > - Generał Kiszczak jest człowiekiem honoru
          > - Odpieprzcie się od generała! (Jaruzelskiego)
          > - Uwłaszczenie nomenklatury, a także nowej biurokracji jest faktem
          > (...). Nie myślę, by była to zbyt wysoka cena za rozbrojenie
          > sił "starego porządku" i wpisanie ich w system demokracji
          > parlamentarnej i gospodarki rynkowej

          a,moze tak?

          Mein Liebchen,was willst Du noch mehr?!
    • tadek-1 Belkot Rydzyka. 24.04.10, 21:05
      Bardzo mnie ciekawi jak dlugo jeszcze, bedzie tolerowana sekta torunska i jej
      guru Rydzyk. Przeciez ten czlowiek przez caly czas obraza Polske i wszystkich
      Polakow. Czy guru broniac pracy doktorskiej tez poslugiwal sie swoim belkotem.
      Czy Pan Panie promotorze potrafi spokojnie spac? Wstyd.
      • utrata1947 Re: Belkot Rydzyka. 25.04.10, 08:58
        zgadzam się z tadkiem1
    • skuba2 Panteon w katolickim kościele? 24.04.10, 21:10
      Szkoda czasu na Rydzyka - temat niegodny pani pióra! Natomiast
      niepokoi mnie problem "Narodowego Panteonu" w krakowskim kościele
      św.św. Piotra i Pawła. Kościół katolicki nie może być "panteonem"
      czyli "świątynią wszystkich bogów", a mianowanie go do takiego
      szczebla automatycznie wyłącza z narodowej wspólnoty innowierców,
      niewierzących, Żydów i muzułmanów - m.in. Jerzego Buzka, Adama
      Małysza (ewangelicy), Aleksandra Kwaśniewskiego (agnostyk), Halinę
      Konopacką (z rodu tatarskiego, Marka Edelmana(Żyd)etc. Jedni żyją
      inni już zmarli, ale problem pozostaje!
    • barakkobamaa GW vs TV TRWAM 24.04.10, 21:11
      Ja tam Rydza nie lubię, ale GW to można powiedzieć odbicie lustrzane Radia
      Maryja. Jedni wiedzieli że to na 100% zamach a drudzy że na 100% to wypadek z
      winy Kaczyńskiego a Michnik napisał nawet artykuł po rusku :). GW jest równie
      idiotyczne jak TV TRWAM. Żadnego śledztwa dziennikarskiego - od razu
      indoktrynacja, tłumaczenie co i jak macie myśleć.
      • tak_bywa Re: GW vs TV TRWAM 24.04.10, 21:25
        barakkobamaa napisała:

        > Ja tam Rydza nie lubię, ale GW to można powiedzieć odbicie lustrzane Radia
        > Maryja. Jedni wiedzieli że to na 100% zamach a drudzy że na 100% to wypadek z
        > winy Kaczyńskiego a Michnik napisał nawet artykuł po rusku :). GW jest równie
        > idiotyczne jak TV TRWAM. Żadnego śledztwa dziennikarskiego - od razu
        > indoktrynacja, tłumaczenie co i jak macie myśleć.
        A kiedy zamknięto resztę gazet i stacji radiowych i telewizyjnych ? Nic o tym
        nie słyszałam a żeby sobie wyrobić zdanie wystarczy poczytać Twoje wpisy.
      • paw-el zgadzam sie... 24.04.10, 22:40
      • paw-el Re: GW vs TV TRWAM 24.04.10, 22:41
        zgadzam sie z barakkobamaa
        • ohayoo Re: GW vs TV TRWAM 24.04.10, 22:51
          podobieństwo między GW, a niektórymi wyskokami RM jest przezabawne.

          stąd te zajadłe ataki ... ciekawe jak długo potrwają, bo RM się stopniowo
          cywilizuje i niektóre najbardziej prymitywne metody odeszły już do przeszłości,
          tymczasem GW zmierza w kierunku publicystyki dla "ludożerców". koncepcje
          "brawury prezydenta" już następnego dnia pojawiały się w przekazie - tym razem
          GW i TVN wygrały z RM, gratulacje...
    • 4dagome1 Zamach na słowa 24.04.10, 21:11
      ludzie tez wiedzą ze stokrotka to hiena dziennikarska i przegnali ją spod
      pałacu prezydenckiego .A ona w odwecie nazwała ludzi motłochem To dla
      niepoznaki ubrała się na czarno .Dręczy ją sumienie o ile resztki w tej
      wstretnej postaci zostały .Ale potem szkło kontaktowe i wesoła zabawa trwa
      dalej .spadaj babo,wszystkie watpliwosci .O Rydxyk jest rasowym dziennikarzem
      i wie co mowi i czyni .
      • qantii Re: Zamach na słowa 24.04.10, 23:07
        Facet odstaw prochy, bo wylądujesz w domu bez klamek. Tak żałosnego dziennikarstwa jakie prezentuje Rydzyk, ze świeca szukać. "Fakt" przy nim to "salon intelektualistów".Byłam w tym żałosnym przybytku na wycieczce. Gorzej niż w łagrze. Jak wchodzisz, zostawiasz na portierni oprócz dowodu, klucze do samochodu, torebkę i telefon komórkowy. Dobrze , że w d..e nie zaglądają...
    • kociewiak2 Zamach na słowa 24.04.10, 21:20
      ..,a my obwatele sluchamy,patrzymy kto co mowi i pisze,kto kogo
      opluwa,kto mowi klamstwa,wytyka,obraza,szuka hakow,nie podaje reki
      itd...a potem idziemy i glosujemy na PO bo to normalni ludzie ktorzy
      chca aby nasza kochana ojczyzna byla silna i bogata a ludzie nie
      musieli wstydzic sie ze sa z POLSKI.
    • helguera wstydzić to się powinna p.Olejnik 24.04.10, 21:25
      Wielce oburzona jest p.Olejnik że w stosunku do p.Kurtyki [miejsca
      pochowku]Kard.Dziwisz zmienil zdanie.A cóż w tym dziwnego ,że ktos potrafi
      uznac swą pomylkę.Niejednokrotnie p.redaktor w swych programach podkreslala że
      zmiana stanowiska swego czy swych pogladow to normalna rzecz.Dla
      antylustratorow związanych z gazeta najlepszym miejscem pochowku prezesa
      znienawidzonej instytucji byloby miejsce pod potlem,ale nalezy pamietac że dla
      innych ta instytucja i jej prezes to ,ich dzialania to gwarancja ze najnowsza
      nasza historia znana bedzie wszystkim,nie tylko wybranym.Gdyby ktos czytal
      tylko gazetę i jej poplecznikow myslalby że wszystko czym IPn sie zxajmuje to
      książka o Wałęsie i Kwaśniewskim,a tysiace innych publikacji czy dzialan
      wyjasniających zbrodnie komunizmu,czy faszyzmu,uczacych mlodzież patriotyzmu
      ,to rzeczy ktore się nie licza
    • publicyst Zamach na słowa 24.04.10, 21:28
      Sugestia pani Olejnik: "Wstydzić się powinna doktor Barbara
      Fedyszak-Radziejowska."

      Tego odruchu u tej pani raczej spodziewac sie nie nalezy. Tacy juz sa, ci
      wiecznie wczorajszy.

      O Rydzyku pisac mi sie juz dawno nie chce, no bo i o czym.
    • helguera do TADKA-1 24.04.10, 21:32
      Należy mieć nadzieję że sekta toruńska będzie dzialała tak długo jak sekta
      wyborcza i jej góru.Są to sekty ,acz z dwóch rożnych biegunów,bliżniaczo do
      siebie podobne i jednakowo szkodliwe.Chociaż ta wyborcza może i bardziej
      szkodliwa bo ją firmują autorytety,a ta torunska to każdy wie-oszolomstwo i
      mochery.Patrząc ile ludzi zegnalo prezydenta widac że mochery chyba z
      dziesięciokrotnie zwiększyły swą ilość.
      • tadek-1 Re: do TADKA-1 24.04.10, 21:58
        Na Twoim miejscu "guru" w przyszlosci pisal bym przez "U" otwarte. A jezeli
        wydaje Ci sie ze Prezydenta zegnaly mochery to sie bardzo mylisz. Polacy wprost
        uwielbiaja tragedie, poniewaz nic innego nie znaja. Ci co zegnali Prezydenta, to
        byli przecietni Polacy. A jezeli Tobie nie podoba GW, to po co ja czytasz.
        Zostan przy takich szmatlawcach jak "Gazeta Polska" czy "Nasz Dziennik". Wyjdzie
        Ci na zdrowie.
      • 3henryk Re: do TADKA-1 25.04.10, 15:42
        helguera napisał:

        > Należy mieć nadzieję że sekta toruńska będzie dzialała tak długo jak sekta
        > wyborcza i jej góru.Są to sekty ,acz z dwóch rożnych biegunów,bliżniaczo do
        > siebie podobne i jednakowo szkodliwe.Chociaż ta wyborcza może i bardziej
        > szkodliwa bo ją firmują autorytety,a ta torunska to każdy wie-oszolomstwo i
        > mochery.Patrząc ile ludzi zegnalo prezydenta widac że mochery chyba z
        > dziesięciokrotnie zwiększyły swą ilość.

        Pisze się : guru, moher
    • arek_69 Zamach na słowa 24.04.10, 22:05
      Myślę Pani Moniko że J.Kaczyński na jednej szali postawi próbę
      wykorzystania tej sytuacji zarówno przez lewo czy prawo albo jak
      kto woli elity czy "elity" a na drugiej próbę nie dopuszczenia do oddania
      całej władzy w ręce PO.Nie mam wątpliwości co wybierze.
      Pozdrawiam i dziękuję za ciekawy wywiad z gen.Czabanem.
    • w1958 Córeczka tatusia. 24.04.10, 22:28
      Ajak tam się czuje tatuś etatowy pułkownik komunistycznego MSW.
      Ma z czego żyć bo mu emeryturkę obniżyli z 10 tys. na 8 tys.
      • respiral Re: Córeczka tatusia. 25.04.10, 10:42
        A jaka jest różnica między PiS a NSDAP, skoro interesuje was
        pochodzenie, genetyka, losy przodków? NSDAP interesowało do drugiego
        pokolenia wstecz i na tej podstawie zasiedlali getta i więzienia. A
        wy? Tylko jedno pokolenie wstecz i kulka w łeb? To co zrobić z tatą
        waszego "wodza" i - jego już jedynym synem???
    • ajakzupa baaaaaaaardzo 24.04.10, 23:41
      Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długa jest lista winnych, o, bardzo długą listę
      winowajców ma Przezacna Pani Redaktor. Dłuuuuuugą listę, o, bardzo długą.

      Ale co tam winowajcy. Najważniejsze, że sami niewinni są ci, których Pani
      wspiera w swojej cnotliwej propagandzie prorządowej.
    • farawala Zamach na słowa 24.04.10, 23:43
      Boże, kiedy ten ciemnogród zniknie? Czy nie ma żadnego sposobu na tego nikczemnego człeka?! On przecież, przeczy naszej wierze! Gorszy od Palikota! Czy nie ma na niego sposobu?! Wstyd mi, jako Polce, że mamy takich obywateli! jeszcze większy wstyd, że to kler i że niby wykształcony! Przyszedł mi pomysł, a może tak faktycznie zamach! Wiecie o jakim zamachu mówię i na kim mógłby być wykonany!!!!!!!!!!
    • wybiorczy-3 dziennikarka niewiarygodna 25.04.10, 00:05
      Na wszystkie Pani publikacje patrze z przymrozeniem oka.
      Jest Pani osoba niewiarygodna, ktora powinna byc bojkotowana.
      Tylko tyle i az tyle.
    • szampans Zamach na słowa 25.04.10, 00:08
      Nie chcialbym, aby ktokolwiek posadzil mnie o insynuacje, a tym
      bardziej o oskarzenia. Zastanowmy sie jednak:

      1. jaka instytucja zyskala na tej katastrofie,
      2. czyja specjalnoscia jest od wiekow zbijanie majatkow
      na "meczennikach",
      3. kto stoi za tym spiskiem (jesli takowy mial miejsce), skoro
      zawsze, jak mowia, zawsze zlodziej krzyczy pierwszy "LAPAC
      ZLODZIEJA",
      4. skad ta wspaniala znajomosc metod stracania samolotow
      (m.in. "elektromagnetycznych metod zaklocania dzialalnosci aparatury
      pokladowej") u zakonnika?
      • maruda.r Re: Zamach na słowa 25.04.10, 01:16
        szampans napisał:


        > Nie chcialbym, aby ktokolwiek posadzil mnie o insynuacje, a tym
        > bardziej o oskarzenia. Zastanowmy sie jednak:
        >
        > 1. jaka instytucja zyskala na tej katastrofie,

        ******************************

        Pytasz o motyw.

        Żadnej frakcji rosyjskiej na tym nie zależało, bo katastrofa dla Moskwy żadnym
        przełomem nie jest (do załamania nie doprowadziły poważniejsze ataki
        terrorystyczne czy partyzantka narodowowyzwoleńcza). Nikt też się nie ujawnił po
        katastrofie: ani nowe wcielenie Ziuganowa, ani Żyrinowskiego dybiącego na posadę
        po Miedwiediewie i Putinie.

        Rosja straciła, bo świat obiegły wspomnienia tragedii katyńskiej.

        Nic nie zyskała PO, co wyraźnie widać w sondażach. Tu pojawia się pytanie: co
        naprawdę stracił PiS? Elitę? Przecież żadnej z osób z PiS-owskiego nadania,
        która straciły życie pod Smoleńskiem, nikt nie dawał nawet cienia szansy na
        reelekcję.

        Tu zakończę spekulacje, które popełniam gwoli przestrogi: osoby podniecające się
        teoriami spiskowymi prędzej czy później dotrą do kluczowej kwestii motywu.

        • danutadom Re: Zamach na słowa 25.04.10, 03:05
          Pomijając samo meritum, to panie marudo nie o tę "instytucję" chodziło autorowi
          postu, czyżby kleryk?
    • ak102 Zamach na słowa 25.04.10, 04:26
      Monika Olejnik powinna wyjaśnić, dlaczego naciskała na posła Kowala, aby
      porozmawiał z posłami PiS, żeby Ci nie ujawniali dziennikarzom niczego, co
      związane jest z akcją ABW w pokoju ministra Szczygło po katastrofie samolotu.
      Wiemy, że Monika Olejnik ciężko pracuje. Pytanie brzmi, dla kogo pracuje?
      • chimek lgajaca stalinowka! 25.04.10, 06:37
        co rozpoczynala kariere w stanie wojennym. Na dodatek pierdzi w
        studiu!
        • po_stach Rydzyk, to śmieć SB,STASI, NKWD... 25.04.10, 09:25
          Zmieniły sie czasy, ale śmieć Rydzyk cały czas obsrywa Polskę i jej
          patriotów..Rydzyk,wracaj do Piekła!!!
          • cynglisciplujajademnienawisci POmyliłeś chyba Rydzyka z MIchnikiem? 25.04.10, 21:07
            Załgany rodowód
            Jarosław Kaczyński, opisując kiedyś zachowanie Michnika, podkreślał jego niebywałą skłonność do kłamstwa, to, że potrafi łżeć w żywe oczy, dosłownie iść w zaparte. Trzeba przyznać, że szczyt łgarstwa osiąga Michnik już przy najnowszych opisach rodowodu swojej rodziny. Kiedy na przykład stara się maksymalnie wybielić postać swego ojca Ozjasza Szechtera, członka Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. I pisze o nim, że czuł się on jak absolutnie polski Polak (Między Panem a Plebanem, Kraków 1995, s. 50). Nie wyjaśnia tylko nigdzie, co ten absolutnie polski Polak szukał w Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i jak zawędrował na sam jej wierzchołek z tą swą rzekomą dumą z polskiej tożsamości (tamże, s. 50).
    • chynek Święte słowa, Jarosławie! 25.04.10, 12:18
      Święte słowa!
    • trajkotek on nie wie, ale... 25.04.10, 14:55
      super,że ta sztuczna "medialna" żałoba dobiega końca, bo ostatnio niektórzy dziennikaeze i niektóre dziennikarki zaczęli "popuszczać",
      na szczęście jest Rydzyk!!!
      Gdyby go nie było, trzeba by go było wymyślić!!!
      ... gratulacje za kolejną "DAWKĘ"

      _______________________________________________
      TRAJKOTEK POZDRAWIA
    • ksantypasokrates Zamach na słowa 25.04.10, 18:17
      Pani Moniko !!!!! Trochę lat już mam i doskonale pamietam kariere Sz, Pani
      jako dziennikarza radia i Telewizji . Znam co nie co teksty Sz. PANI ,
      słucham i ogladam Sz. Panią w jej programach .
      Nie zawsze mi sie podoba Pani stosunek Sz. Pani do pewnych problemów ,
      wyczuwam niestety u Sz. Pani koniunkturalizm , ale to jest typowe o dziennikarzy.
      Na koniec dobra rada . Jak sie mówi" A ", to trzeba powiedzieć " B ".i wtedy
      wiarygodność będzie inaczej oceniana .
      Chodzi mi konkretnie o nazwisko Biskupa , który porównał Izabelę Jarugę, do
      betonu.
      Nie ma co sie obawiać , trzeba tego biskupa "zadenuncjować" , nawet jak się
      było jego "wielbicielem".
      Miał i ma on nadal wielu cichych wielbicieli w środowisku do którego
      niestety Sz, Pani należy.
      A moze nastąpiła zmiana.?
      To jest niekarane !!!!!!
      • fly7181 Sz.Pani Olejnik, to są bardzo mądre słowa.Dziękuję 25.04.10, 20:52
        Trafione-zatopione.
        • cynglisciplujajademnienawisci ta eSBecka wywłoka to dostała chyba jakiegoś amoka 25.04.10, 21:04
          www.youtube.com/watch?v=gJGB4bhbEp0
    • gandalf70 Monia przestałaś już płakać? 26.04.10, 00:24
      A jak było po Pałacem? Dostałaś opierdol od Polaków?
    • gandalf70 Bardzo Cię opierdolili przed Pałacem? 26.04.10, 00:25
      Hę?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka