piuspeng 01.10.10, 08:29 przepraszam bardzo, ale to nie jest flaga szwajcarska. Wystarczyloby panu redaktorowi googlowac haslo "Schweiz" lub "Szwajcaria", by sie przekonac ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
1zorro-bis Re: Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 08:32 Szwajcarzy zawsze tylko o swojej dupie mysleli. W czasie wojny wydawali nawet zbieglych do Szwajcarii Zydow. Za to ZADNE pieniadze im nie smierdza. Nawet te od "szczura"... Odpowiedz Link Zgłoś
vigilansx Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 08:41 "Chciałem stworzyć hasła oraz plakaty o silnym i jednoznacznym przesłaniu. Bez obrazy! - tłumaczy włoskim mediom Szwajcar Michele Ferrise, którego dziadkowie wywodzą się z Kalabrii." tacy właśnie są najgorsi, Szwajcar w drugim pokoleniu ma najwięcej do powiedzenia przeciwko imigrantom Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 08:46 > Szwajcar w drugim pokoleniu ma najwięcej do powiedzenia przeciwko imigrantom Tak samo przeciwko zniesieniu naszych wiz do USA głośno protestują Pollocks będący Hamerykanami w drugim (albo i pierwszym) pokoleniu. Odpowiedz Link Zgłoś
wiszowaty Sieg Heil 01.10.10, 08:48 Jeszcze nie jedną światową burzę przeżyją dzięki takiemu charakterowi. Szwajcarzy, Szwedzi, szczury. Ważne że w banku się zgadza, bunkry pod domami czynne i dogrzewane co zimę, a zaminowane górskie przełęcze i lodowce dają poczucie poczucia że się żyje. Wolę złodziejską rasę znad Tybru, nawet wiem jak się ich premier nazywa i który raz się wybronił w parlamencie. O szwajcarach wiem że są. Odpowiedz Link Zgłoś
shroeder1970 Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 08:58 I dobrze wam tak, Włosi. Należało Wam się. Gonicie Rumunów u siebie razem z Sarkozym we Francji, a teraz Was potraktowano tak samo: Jak robactwo i złodziei. Może wreszcie zrozumiecie, na czym polega europejskość. Tak jak Francja - nie dorośliście do wspólnej Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
chn506 Re: Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 09:43 No to przesadziles,dla mnie Polacy z malych miast nie zrozumieli co to jest WSPOLNOTA EUROPEJSKA no i z zalozeniem firmy w Polsce tez jest nie wesolo! Odpowiedz Link Zgłoś
shroeder1970 Re: nieważne o co chodzi, byle frank sie osłabił! 02.10.10, 11:38 hehe! To jest dobra myśl i też się będę jej trzymał :D Odpowiedz Link Zgłoś
lahdaan To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku 01.10.10, 09:38 Europejskie spoleczenstwa nie pamietaja (albo nie chca pamietac) juz emocji jakie spowodowaly wybuch II Wojny. Tamte czasy zostaly juz zepchniete do roli czystej bezemocjonalnej wiedzy naukowej, ktora mozna ekceptowac albo i nie. Rodzi to doskjonale podloze do manifestowania radykalnych postaw nacjonalistycznych - ksenofobii (opisywana Szwajcaria) i rasizmu (Francja). Cale szczescie (paradoksalnie) ze na naszej ziemi mamy stygmat tamtych czasow pod postacia obozu Auschwitz. Moze to miejsce nie pozwoli nam zapomniec o okropienstwach do jakich prowadzi slepy nacjonalizm? Odpowiedz Link Zgłoś
sedaluk Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku? 01.10.10, 10:09 Ksenofobia w Szwajcari? Rasizm w Francji?-niektorym sie juz dobrze w glowie miesza. Gdyby do Polski tylko tyle obcokrajowcow przyjechalo, ile Polakow wyjechalo-to bysmy sie przekonali i porownali gdzie takie zjawiska wystepuja. Szwajcaria nalezy do panstw z ich najwyzszym procentem i jak na razie nie maja wiekszych problemow. Ich Fremdenpolizei jest legendarna a drobiazgowosc przyslowiowa. Oni sobie nie po to dobre panstwo wywalczyli i wypracowali, wyszli z straszliwej biedy-aby teraz to wszystko ofiarowac na oltarzu falszywie interpretowanej solidarnosci miedzynarodowej. Co do Auschwitz- niestety , nie zapobiegl on w powojennym mordowaniu Zydow w Polsce i ostatecznego pozbawienia ich tozsamosci, a takze wykopania ich z kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku? 01.10.10, 12:07 sedaluk napisał: > Co do Auschwitz- niestety , nie zapobiegl on w powojennym mordowaniu Zydow w Po > lsce i > ostatecznego pozbawienia ich tozsamosci, a takze wykopania ich z kraju. Doch, skala była mniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
3744meriva Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku? 29.11.10, 15:36 Brawo, brawo Szwajcaria. Słusznie i naukowo. Dlaczego obywatele szwajcarscy mieliby ponosić koszty z pewnością niemałe koszty utrzymania bandytów, gwałcicieli, złodzieji, oszustów i innych szubrawców niemających obywatelstwa szwajcarskiego, swoich wystarczy. Nareszcie ludkowie zaczęli logicznie myśleć w Europie, teraz kolej na innych. Ci nędzarze widocznie się nie potrafią żyć w normalnym europejskim społeczeństwie więc wywalić ich i to piorunem na zbitą mordę tam skąd przybyli. Gratulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
dlugpubliczny Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku 01.10.10, 10:34 Nie zrównuj niechęci do imigracji i faszyzmu. To dwie różne rzeczy. Głośno protestuję przeciwko zabieraniu po kawałku naszych praw i wolności za pomocą zakazów, nakazów i kontroli. Jednakże mieszkając nie tylko w Polsce ale i w krajach, które płacą teraz za otwarte granice wiem, że mulikulturowa utopia nie jest możliwa. Im większe różnice kulturalne tym więcej gett, nieporozumień, wyobcowania i mniej tolerancji. I to najczęściej ze strony nowoprzybyłych i ich pokoleń. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jab-77 Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku 01.10.10, 23:12 Daj spokój z tym Auschwitz. Francja (jak i parę innych państw UE) sama jest sobie winna, bo nie może się zdecydować. Jak się wpuszcza wszystkich na hurra (a to nie jest żadna polityka imigracyjna) to potem się wychodzi na rasistę i nie można się dziwić, że ma się u siebie enklawy gdzie jedynie jednostki specjalne mogą wjechać. No ale pewnie trzeba więcej tolerancji. To jest pułapka. Bo jak można tolerować u siebie kogoś kto tej tolerancji nie toleruje. Odpowiedz Link Zgłoś
opornik4 Re: To wszystko zmierza w bardzo zlym kierunku 30.11.10, 07:31 Francja (jak i parę innych państw UE) sama jest sob > ie winna, bo nie może się zdecydować. Jak się wpuszcza wszystkich na hurra (a t > o nie jest żadna polityka imigracyjna) to potem się wychodzi na rasistę i Drobna szczegóła - nie można było nie wpuścić tych, którzy obecnie przysparzają problemów, bo nastąpił najazd elementu z krajów (postkomuna) formalnie należących do UE, a dla tych granice są w całej Europie otwarte. Zobaczymy, jak się zachowają Polacy, gdy rumuńska, bułgarska, itp. bieda zwali się do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
grubymisiek1 Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 10:09 I nie zarobią serojady na mnie. Pojadę na narty do Południowego Tyrolu choć wybierałem się do Gryzonii... Odpowiedz Link Zgłoś
bardzo-lysy Re: Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 10:27 Włochom nie współczuję. Odpowiedz Link Zgłoś
nikdaklik Re: Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 10:33 I tak w czasach kryzysu konczy sie poprawnie polityczna epoka multi-kulti. A najbardziej tolerancyjni sa rodacy, ktorzy obcokrajowca to widzieli w telewizji. Odpowiedz Link Zgłoś
kalina29 Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 10:28 najfajniejszy fragment to ten: "Choć przeprosiny wystosował już ambasador Szwajcarii w Rzymie (na razie nikt nie zatroszczył się o przeprosiny wobec Rumunów), to wielu Włochów jest nadal wstrząśniętych zwłaszcza zrównaniem ich z Rumunami." usmialam sie do rozpuku pozdrowienia ze Szwajcarii Odpowiedz Link Zgłoś
zmuleksy Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 10:53 No to jest znak naszych czasów. Wynika to jednak z błędnej polityki gospodarczej krajów europejskich. Przenosi sie z chciwości prpdukcję do tanich krajów one rozkwitają a u nas zaczyna brakowac pracy nawet dla własnych obywateli a co dopiero mówic o imigrantach lub wędrujących po Europri pracownikach obywatealch Unii, którzy mają do tego prawo. Cóż róbcie tak dalej to wam ludzie zrobią kęsim pewnego dnia. Odpowiedz Link Zgłoś
lmblmb Tak się pracuje w Niemczech. 01.10.10, 12:06 zmuleksy napisał: > No to jest znak naszych czasów. Wynika to jednak z błędnej polityki gospodarcze > j krajów europejskich. Przenosi sie z chciwości prpdukcję do tanich krajów A z jakich motywów ma się ja przerzucać, z miłości? > one rozkwitają a u nas zaczyna brakowac pracy nawet dla własnych obywateli a co dop > iero mówic o imigrantach BO NIE PRACUJECIE! Weź się do roboty, to będzie lepiej. Sam jestem "w pracy", ale dzisiaj to chyba sam pracuję. Całe biuro się obija, a jak zejdą na lunch o pierwszej, to do wpół trzeciej napewno będa siedzieć, a potem tylko poobijają się i do domu. Tak się pracuje w Niemczech. > Cóż róbcie tak dalej to wam ludzie zrobią kęsim pewnego dnia. To wam zrobią! Cała Europa zachodnia ma pracę w zapleczu, w Niemczech nikomu w handlu nie chce się pracować po 18.00 (pokaż mi aptekę otwartą po tej godzinie), a we Francji jest jeszcze gorzej. Miejmy nadzieję, że Polska, Czechy, Słowacja i Węgry będą na nas na starość składki emerytalne płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
no.to.mamy.problem Ta szwajcarska ksenofobia 01.10.10, 11:21 Ciekaw jestem czy Zachodnia Europa weźmie w obronę biednych Włochów nazywanych szczurami, tak samo jak bronią deportowanych cyganów, którzy kradną i nie dają się normalnie rozwijać i żyć, bez grozy o utratę zdrowia, czy życia. Odpowiedz Link Zgłoś