snellville 05.10.10, 08:21 Casy sie zmieniaja,rosjanie nie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
3744meriva Dawaj czasy 06.10.10, 08:49 Miałem w swoim czasie zegarek "Pobieda" i nie narzekałem. Chodził jak zegarek szwajcarski. Potem na prezent imieninowy otrzymałem znów radziecki automatyczny zegarek ale się po niecałym roku bezpowrotnie się zepsuł bo główne łożysko układu bezwładnościowego było ślizgowe i widocznie bardzo marnie wykonane natomiast w zegarkach szwajcarskich było w tym samym miejsci super precyzyjne łożysko kulkowe, ledwo widoczne. Czasy a czasy to może być duża różnica. Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Dawaj czasy 06.10.10, 21:04 ... jakie te ruskie sa prostaki .... mozna by pomyslec , ze Szwajcarzy wymyslili swoje zegarki dla ruskich :o . Znam dwoch zamoznych katolikow , tez nosza markowe szwajcarskie zegarki .... reszte pie... dopisz pan sobie sam , redaktosze. ruski od czasow II WS w oczach gazzetowych tforcow zatrzymal sie na zegarkach ,na ich kolekcjonowaniu ... w miedzyczasie wywalili stacje orbitalna , zbieraja noble z fizyki itd itp . , niezauwazono niewazne , wazne ruski kolekcjonuja zegarki , jak kiedys .... oni nic sie nie zmieniaja .... w USA kolekcjonuja bron po domach , ruski zbiera zegarki .... jaki ten ruski prostak :o . czas na emeryture , a nie podniecac sie czyimis zegarkami . Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Jakiej marki sa Pana "czasy" ? 07.10.10, 05:54 Panie redaktorze...czyzby mial w stosunku do ludzi z dobrymi zegarkami kompleksy nizszosci ? Ja korzystam ze skromnego ROLEXA i wcale sie tego nie wstydze. Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytorstarszy Re: Dawaj czasy 07.10.10, 02:58 3744meriva napisał: > Miałem w swoim czasie zegarek "Pobieda" i nie narzekałem. Chodził jak zegarek s > zwajcarski. > Potem na prezent imieninowy otrzymałem znów radziecki automatyczny zegarek ale > się po niecałym roku bezpowrotnie się zepsuł bo główne łożysko układu bezwładno > ściowego było ślizgowe i widocznie bardzo marnie wykonane natomiast w zegarkach > szwajcarskich było w tym samym miejsci super precyzyjne łożysko kulkowe, ledwo > widoczne. Czasy a czasy to może być duża różnica. ??? Re@ : Pragnę zauważyć,że zegarki "Pabieda" były produkowane w dwóch szwajcarskich zakładach które rosjanie kupili od Szwajcari za wagon surowych diamentów,wydobywanych w kopalniach w których pracowali głównie niemieccy żołnierze, przez 15 lat w fatalnych warunkach... Odpowiedz Link Zgłoś
holly2 Dawaj czasy 07.10.10, 10:23 Panie redaktorze, Moglabym dopisac jeszcze dluga historie do zegarkow w Rosji...To sie zaczelo za czasow Katarzyny II, gdy zaprzyjazniony z nia Wolter otowrzyl w Ferney-Voltaire fabryke zegarkow i podpisywal je"Manufacture Royale"choc nie mial oczywiscie do tego zadnych praw. Sprzedawaly sie w Rosji jak cieple buleczki, katarzyna kupowala prawie cala produkcje a on jej za to pozytywnie ocenil rozbiory Polski, ktore byly konieczne dla obrony wolnosci religijnej. A wiec jak widac jest bezposredni zwiazek miedzy zegarkami i zaborami. Skadinad niedawnio widzialam w teatrze w Paryzu i czytalam "Kobiete w Berlinie" anonimowy pamietnik Niemki z wejscia Rosjan do Berlina o gwaltach dokonywanych na niemieckich kobietach i slowa rosyjskich soldatow w Berlinie byly dokladnie taki same "Dawaj czasy"! Pozdrawiam Pana tekst niezwykle ciekawy! Odpowiedz Link Zgłoś
nietuskaczka Re: Dawaj czasy 07.10.10, 10:33 Swietny artykul. Szczegolnie interesujacy ten zegarek za 700 tys. euro, (przy sredniej pensji w Rosji wynoszacej 2000 zl.), na spracowanych dloniach nowego mera Moskwy. Rewelacja! Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_s_moskwy Re: Dawaj czasy 07.10.10, 10:43 Nie ma nowego mera Moskwy. Nie powtarzaj glupot. Resin jest kolega Luzkowa i pelni obowiazki mera tylko do przyjscia nowego po Luzkowie. A autor zapomnial o zegarku Patriarcha... Tez nie tani :))) Odpowiedz Link Zgłoś
nietuskaczka Re: Dawaj czasy 08.10.10, 04:49 @kacap_s_Moskwy Kacap, przestan sie czepiac. Resin byl pierwszym vice merem, a po tym jak prezydent "stracil zaufanie" do Luzkowa, jest on merem Pro Tem. Twoj komentarz przypomina mi powiedzenie, ze nawet pchly chca kaszlec. Odpowiedz Link Zgłoś
jacek.osini Dawaj czasy! 07.10.10, 10:56 Czy pamiętacie słynne zegarki "RUHLA" ? Tych "czasów" ruscy nad Łabą mieli mnogo... Odpowiedz Link Zgłoś
karbat Re: Dawaj czasy! 07.10.10, 13:11 ruski w oczach Polaka ... dawaj czasy .... Rosja trzeci exporter zboza na swiecie wspolbudowniczy i explatujacy stacje orbitalna budowniczy atomowych lodzi podwodnych potega surowcowo - energetyczna exporter 300 samolotow bojowych najnowszej generacji do Indii Moskwa swiatowa metropolia ostatnio Nobel z fizyki itd itp ruska mam tam gdzie on , ma mnie ,............ ale w ponoc czolowej Polsce opinoitworczej gazecie , bzdurzenie na pierwszej stronie o zegarkach ruskich oligarchow ... straszne Polacy z kraju katolikow maja kompleksy wobec Rosjan . Odpowiedz Link Zgłoś
jurny_troll_online Dawaj czasy 07.10.10, 23:13 Panie Redaktorze, kolejny doskonały tekst, dla Pana warto otwierać Wyborczą! pozdrawiam serdecznie! Odpowiedz Link Zgłoś