poetria 31.12.10, 18:47 Świetnie, jednak gdyby abp Michalik był filozofem na miarę Ockhama, nie byłoby tak źle :) . Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
japolak Arogancja 01.01.11, 05:05 Arogancją jest głoszenie iż urzędnicy Pana Boga są twarzą Jezusa. Czy to znaczy iż krytyka jakiegoś księdza jest atakiem na boskość? Mogę czuć szacunek dla LUDZI (nie zaś wcielenie Boga) będących księżami, zakonnikami. Pomagających osobom mających jakieś problemy. Mam prawo krytycznie patrzeć na karykatury dziesięciorga przykazń, gdy obrastają tłuszczem i po pijaku grasują - z niepohamowanego jedzenia i picia. Gdy są seksualnie niewyżyci, także wobec dzieci. Pazerni na pieniądze, złotego cielca. Kasę za egzorcyzmy mające leki zastąpić biorący. Bezczelnością jest nazywanie swych grzechów "twarzą Jezusa". Ja po czynach oceniam - jednych chwaląc, innych krytykując. Czy do kodeksu karnego i cywilnego nar\lezy wprowadzić poprawki, iż "czarni" nawet grzesząc i przestępstw dokonując powinni być bezkarni bo są emanacją boskości? Ja najpierw w księży przestałem wierzyć, jako dzieciak uratowany przez lekarzy przed śmiercią, wożony do Krynicy na dalsze leczenie. Pechowo do pensjonatu gdzie księża się zatrzymywali, nad ranem budzący mnie hałasami, gdy z panienkami mocno pijani wracali z dancingów. Potem powiedziałem sobie "Boże, ty widzisz i nie grzmocisz". I tak zostałem ateistą... Może jednak tych księży uznałem za pełnomocników Boga, co dla niego i dla nich wcale komplementem nie było... Odpowiedz Link Zgłoś
pablobodek Zła teologia, złe zachowania 01.01.11, 13:12 Czy polski kler katolicki prowadzi swój biznes kościelny do zguby świadomie ( Rydzyk T. - agentem ościennego mocarstwa ?), czy z głupoty wspieranej pychą i arogancją z dodatkowym poczuciem bezkarności wobec polskiego prawa ??!! Panu Bartosiowi dziękuję za celną kontrę, ale mamy chyba ważniejsze i ciekawsze tematy niż zawiłości myślenia funkcjonariuszy jednego z kościołów w Polsce ?! Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl Jest na odwrót! Kościół ma twarz Michalika! 01.01.11, 20:59 Hehe, przecież jest właśnie odwrotnie: Kościół w Polsce ma twarz Michalika! Przecież zwykli świeccy - a w tej liczbie większość to katolicy umiarkowani i nie bardzo "ortodoksyjni" w porównaniu z biskupami - nie mają żadnego realnego wpływu na to, co robi instytucja kościelna. Nawet jeśli sami w swoich sercach, w swoim życiu i rodzinie kultywują to, co najlepsze z chrześcijaństwa, to i tak za nich i w ich imieniu przemawiają oraz decydują ludzie z kasty duchownych. Pomimo że proporcja duchownych do świeckich jest to 1/1000. Kościół nie ma twarzy ani Chrystusa, ani najprzyzwoitszego nawet świeckiego katolika. Kościół ma twarz kryjącego podofili, zacofanego i zaściankowego szefa episkopatu, czyli głowy Kościoła w Polsce - biskupa MIchalika. Odpowiedz Link Zgłoś
hammurabina Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 02.01.11, 21:26 radioryjny czujny zwarty i gotowy - po katolicku wylewać potoki szamba. Pozdrowka dla tadzia - oszusta, księże dobrodzieju. Odpowiedz Link Zgłoś
grek.grek do kiedy będziemu utrzymywać kleronierobów ? 03.01.11, 10:39 a kłócta wy się o co chceta, ale za własne pieniądze. spór dotyczy, jak widać, tego, czy kościół się już doszczętnie skompromitował, czy doszczętnie się skompromituje dopiero za chwilę. nie słyszę nikogo, żadnego eks-duchownego, który by zakwestionował idiotyczną absurdalną manierę wedle której Kościół jest sponsorowany przez budżet państwa. ZA CO MY IM PŁACIMY ? Z-A C-O ? DLACZEGO ? I dlaczego ONI nie płacą podatków od swoich zysków, które przecież notują ? dlaczego jesteśmy bantustanem, a nie postępowym krajem, gdzie za pomocą odpisów podatkowych/osobnego dobrowolnego podatku kościelnego wierni sami sobie finansują swoich pasterzy ? przecież to dopiero by było doskonale uczciwe... a teraz jest GRANDA. wszędzie się panoszą, zewsząd pouczają, a nie wstyd im łapę wyciągać po nasze cięzko zarobione pieniądze. na czym polega ich wkład w nasze życie, za który bulimy im myto ? pytam, bo ni cholery nie znajduję przyczyny takiego stanu rzeczy, że na leczenie chorych na raka dzieci - nie ma, na dożywianie ubogich smarkaczy - nie ma, na pomoce naukowe, stypendia, generalnie edukację tych, o których zdolności finansowe tak się martwi pŁemieŁ - nie ma, a na kler - 5 mld rocznie JEST. nie rozumiem, nie pojmuje, ten kraj jest chory na głowę... Odpowiedz Link Zgłoś
kajolka Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 03.01.11, 15:53 To czego tu szukasz? Przeczysz sam sobie? Zmiataj do Waszego Dziennika, tam Ci poklaszczą czegokolwiek byś nie napisał. A Twoje-nomen-omen częstochowskie rymy są tragiczne. A jakie zgodne z przykazaniem miłości bliźniego..... Odpowiedz Link Zgłoś
marac Pryszcze na obliczu Chrystusa 03.01.11, 17:52 Teologiczny spór o to, co jest obliczem Chrystusa, przypomina mi jako żywo zażartą dyskusję naukową na temat tego, czy róg jednorożca jest gładki czy może cętkowany kręty. Odpowiedz Link Zgłoś
maritt.g Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 03.01.11, 20:13 Znowu łżesz jak bura esbecka suka. Odpowiedz Link Zgłoś
123jna Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 04.01.11, 08:48 Podejrzewam mlodzienczosc u Ciebie, czlowieku. Co Ty wiesz o esbeckiej suce? Gdybys ten czas przezyl jako dorosly to odnalazlbys tej suki mentalnosc w dziejszych pisowcach i wlasnie biskupie Michaliku. Ta sama mentalnosc, proba narzucenia swej glupoty innym. I zarzadzaniem duszami jak w ciemnej carskiej Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
inkwizytorstarszy Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 04.01.11, 00:39 To właśnie tacy nawiedzeni dewoci niszczą najbardziej obraz kapłanów. No, jeżeli członkowie kościoła składają się z takich jak Ty, to marny jego los.... A to tylko kwestia czasu... Odpowiedz Link Zgłoś
123jna Zła teologia, złe zachowania 04.01.11, 08:41 Jesli Kosciol w Polsce jest twarza Chrystusa to jest to twarz wykrzywiona, koszmarna. Uwazam, ze to swietokradztwo aby dzisiejszy Kosciol polski uzurpowal sobie to miano - chrystusowej twarzy. To po prostu bezczelnosc pana (nie chce uzywac slowa ksiadz) Michalika. Odpowiedz Link Zgłoś
123jna Re: Zła GWnologia, złe POstępowania 04.01.11, 08:45 POLSKI katolik juz siedzi "w gownie" i nawet tego nie rozumie. A to wszystko stad, ze ludzie Kosciola pochodza z tej ciemnej czesci polskiej wsi. Maja przesady i wierza w gusla a nie w Chrystusa Pana. Nie znaja lub zapomnieli przeslanie Chrystusowe. Nie czuja milosci w sercu jedynie nacjonalizm, nienawisc do "innego" i pazernosc na wladze i kase. Odpowiedz Link Zgłoś
3744meriva Zła teologia, złe zachowania 04.01.11, 18:29 Szkoda papieru i czasu zastanawiać się na tym problemem Twarzy. Kto się tym interesuje i kto będzie analizował od strony teologiczno-filozoficznej o dzielił włos na czworo. Biskup powiedział więc niech tak będzie, przecież to i tak niema większego znaczenia i tym bardziej jakiś skutków. Posłyszą, przeczytają i zapomną. Większość chodzących do kościoła ma prawdopodobnie swoją wizję religii katolickiej chyba daleko odbiegająco od tych wysublimowanych dyskusji o Twarzy jeśli wogóle jakąś ma. Panuje wtórny analfabetyzm religijny i prymiwityzm. Ludkowie naet nie zrozumieli o co chodziło temu biskupowo. Coś tam powiedział ale kto takiego zrozumie, chyba drugi biskup i heja. Odpowiedz Link Zgłoś
to_ni Dobra teologia? 05.01.11, 18:32 Dobra teologia? Wprawdzie ten wycofany w zaświaty Stwórca nie użyczy twarzy kościelnym despotom, ale to samolub i megaloman, który w przypływie łaski przyozdabia w swój blask i splendor stworzenie, samo w sobie nędzne i nijakie. Jedyne, co pozostaje temu ciemnemu stworzeniu, to zwalczać własną tożsamość (grzeszność), upodobniać się do tego niedoścignionego wzorca i nosić odblaskowe szaty. Bo to odblaskowość, naśladownictwo i uniformizacja nadaje mu godność. Inność źle widziana. W noworocznej homilii abp Życiński powiedział, że prawdziwe zniewolenie polega "na byciu niewolnikiem własnych pragnień", a w Kościele najważniejsze jest podążanie za Chrystusem, a nie za własnymi upodobaniami. "Ten szlak wolności odkrywany w Kościele, dzięki temu, że Chrystus jest dla nas najważniejszy, jest czymś podstawowym." Mężczyźni na podobieństwo Chrystusa, kobiety na podobieństwo Chrystusa. Kobietom chyba trochę trudniej jest się upodobnić do, bądź co bądź, męskiego oblicza. Ale to tylko taka metafora, analogia... dla której nie ma opcji. Odpowiedz Link Zgłoś
henryabor Kościołem brzydzę! 09.01.11, 07:53 Religie i ich bóstwa z 3 części tryptyku 'Mity Greków, Rzymian i Współczesnych Mitomanów' tudzież podobne bajczarstwo pospolite na zasadzie kołowacizny kwadratu – „bóstwo z biblii, biblia z ust bóstwa” zostawiam religiantom. Czyli rozgarniętym inaczej! Aliści kościołem od lat skrzętnie skrywanych na całym świecie pedofili i pederastów w sutannach, brzydzę! Ikoną polskiego kościoła rk jest pederasta Paetz! Który miast gnić w celi do tej pory chodzi swobodnie po wolności?! A jego pryncypał na watykańskim stolcu BeneRatzi ps. AfroCondom, przesyła mu listy gratulacyjne z okazji kolejnych lat jego kleszej pederastii - „Czcigodny Bracie” …Pederasto! Trwaj w grzechu. I pamiętaj - Bez Kondoma?! Brzydzę kościołem pedofili i pederastów! Brzydzę plugawymi rycerzami czarnej międzynarodówki spod krzyża! Brzydzę kościołem wypasionych klechów Zakonu Ojców Pedofili i Pederastów! A laickiej wspólnocie kościoła jedynie gratuluję wyborów kleszego pasożyta hodowanego na własnym ciele! Kościół i komuna, to dwa takie systemy totalitarno-autorytarnej władzy! I kościół niczym komuna, jest niereformowalny! Ma władzę, niczym w średniowieczu grozi ekskomuniką i wszyscy się go boją! Jeszcze niedawno wszędzie sierpy z młotkiem, aktualnie krzyże, krzyżyki i w żłobkach krzyżyczki! Kościół, pośród wielu milionów swoich ofiar, których ostatnim obrazem zejścia był krzyż w rękach oprawców, niewątpliwie zrobił i wiele dobrego. Jednakże powinnością każdego z nas od Homo Erectusa począwszy, jest czynienie dobra! I tylko dobra! I żadne w tym zasługi kościoła! W sentencji należy orzec, iż na przestrzeni wieków w ostatecznym bilansie zbrodnie i wszelkie zło wyrządzone ludzkości przez kościół znacznie przewyższają poczynione dobro! Czas kościoła i religii bezpowrotnie minął! Krzyże w mroki średniowiecznych przybytków gusła, ciemnoty, obskury i zabobonu! Klechy do kruchty ostatnim głupcom w promocji sprzedawać ostatnie bilety do nieba! Polskie przedmurze chrześcijaństwa, to zamurze cywilizacji! I zadupie cywilizacyjne Europy! Na kolanach przez Watykan z krzyżem w ręku i garbem konkordatu na plecach droga wiedzie prosto do ...Lechistanu! Odpowiedz Link Zgłoś
elkate-2 "Poselstwo sprawujemy jakby Boga samego" 11.01.11, 09:53 "W imieniu Chrystusa poselstwo sprawujemy, jakby Boga samego" - kto to powiedział, o kim i gdzie to zapisano? Pan Bartoś powinien wiedzieć! Odpowiedz Link Zgłoś